DE RONDE VAN BELGIË ZITTING van ten GEMEENTERAAD, PANTOFFELMAKERS, LEEST HIER Aalst - Meeneu (235 kim.) De aankomst te Meenen. STAD AALST. •gi.-Hft- 1 ggggg gend was den toestand der slachtoffers nog altijd dezelfde. Het parket werd verwittigd cn zal vandaag ter plaats een onderzoek komen doen. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, I Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal cn bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Borsbeek. Diefstal. In den afgeloo- pen nacht werd een stoutmoedige diefstal gepleegd hij middel van braak en beklim- ming, op de villa Martha, bewoond door M. Mendes de Costa. Al hel zilverwerk werd door de indringers buitgemaakt. Hetgeen geen zilver was, werd door de kwaaddoeners geplooid eu wegge worpen. Uytbergen. Inliet water. Maandag- rond don middag, kwam den kalveren koop man Ilenri Schepcns, van Overmeiren, langs Uvlbergen gereden met zijn paard en kar, geladen met drie kalveren, nabij de brug begon het paard op eens te deinzen, juist aan ccne steile helling, waar de Schelde zeer diep is, man. paard, kar en kalveren vielen in de Schelde, op een oog wenk was alles verdwenen in den vloed, eenige toeschou wers die het ongeluk zagen gebeuren, liepen om de reddingsboeien en konden met vele moeite Schepens redden, men moest hem rol len om hem lot het leven terug te roepen, alsook een kali' kon zich al zwemmende red den, het paard en twee kalveren verdronken. Gansch den dag werd er gedregd. Maan dag avond laatst hadden zij noch niets terug gevonden. Wat 2s Cats 't beste maagbitter. Lede. Bijna een erg ongeluk. Zater dag laatst konden er grooto ongelukken plaats gehad hebben, zonder do koelbloedigheid van den bareelwachter De Cremer, op den wijk Heiplasch, rond 6 ure 's namiddags, reed er een loods met booinen, geladen ovel den bareel, toen do as brak en 't halven den ijzerenweg bleef liggen, juist op het oogen- blilt dat verschillige treinen in de richting van Gent en Brussel kwamen, deze hadden de signalen bemerkt, na een half uur werken was do lijn vrij, do treinen hadden een 20lal minuten vertraging. Schurkenstreek. Maandag nacht, hebben onbekende personen twee boomen de schors afgekapt, op omtrent 1 meter breedte, teil nadeele van Leopoldina Van Overden- borger, herbergierster, wijk Heiplasch. I De boomen hadden ieder 30 fr. waarde, men hoeft vermoedens, eene klacht werd hij do pohcie ingediend. Een goed en gelukkig huwelijk kunnen de jonge meisjes blij to gemoet zien als zij kloek en wel le pas zijn, blozen en een gezond - uitzicht loonen. Dit verschaft ons zeker 'het gebruik van 2 of 3 ilësscheh THEOBROMA van 3 frank. Beproeft om overtuigd te zijn. H«*ofddepot Apotheek DE MOOR, Görit. Te Aalst bij al do lieeren apothekers. Denderhautem Oude niünten gevonden. Dijnsdag morgend, tijdens de afbraak van een huis, dagteekunende uit de XVII"'3 eeuw en slaande op de Stichelen, vond Philemon j Taelen. in een put veischeidene oude munt stukken. Stekene. Ongeval. De lOjarige zoon ran Kamiel Van Hooy, uit de Ilallestraat, was op don schelf gekropen. Ilij viel er echter al', en bleef bewusteloos liggen. Een genees heer werd ontboden, die Item de eerste zorgen toediende. Naar liet schijnt zal de knaap en kel lichte kneuzingen hebben. Rijwiel gestolen. Maandag namid dag. word do zoon Nusseghers, van Koe wacht. por rijwiel door de Kosteldreef. 11 ij werd onpasselijk on zette zich neder op den ikant van een gracht.-Toen iuj eenigo rninu- len later bekwam, was zijn rijwiel verdwe nen. De Ktinge. Boschbrand. Zondag, rond 2 ure, brandde er op do wijk Spaanscli kwartier, eeno grooto mijt snoei, ruim 3tX) karren bevattende, totaal af. De oorzaak is onbekend. Mou vermoedt kwaadwilligheid. Ongeval. Een gerij bedevaarders, trok Zondag naar Gaverliud. Tusschen Mecrdonek en Kronen hoek, sloeg de kar om en allen vlogen ten gronde, doch niemand werd gekwetst. De voordeeligste conditiën voor ellegoed- winkels zijn bij Van den Gergh-Jouret, Aalst. Klein Sinaai. Onigraving. Sedert eenige dagen zijn een honderdtal werklieden be./.iLden grond waarop honderden jaren geledon, een deel der abdij van Boudelos op rei'S, in akkerland le iierscheppen. De grond- vesten dezer gehouwen, worden «pgedolven, en de onderaardsehe gangen gevuld. Dagelijks komen vele nieuwsgierigen en ouilheidskuiuligen de werken nazien. Hamme. Val. Renoil Van Dries- sclie, veekoopman, te S: 'Anna. kvam met 3 rund 'i s van Moerzeko, nabij zijne woning viel een dor dieren en brak een poot. Hel dier moest ter plaats afgemaakt woorden. Dendermonde. Ontaarde zoon. Zon dag namiddag keerde C. fabriekwerker, Molenstraat, in dronken to land huiswaarts. Hij vond de deur gesloten cn sloeg do ruiten aan stukken. Zijne ouders, iutussehen ver wittigd, kwamen toegeloopen, maar beiden werden door deti ontaarden zoon mishandeld. Proces-verbaal is opgemaakt. I Men vraagt dadelijk bekwame pantoflel- makers voor liet oppinncn alléénom op daghuur Ie werken. «ïoeil loon van 0,30 tol 0.40 fr. per uur, volgens bekwaamheid. LVlartmTih De Beul, HERTSTRAAT, AALST, voor beroepsrijders. Maandag avond te Aalst Maandag avond heerschte er in den om trek der statie te Aalst eene ongemeen© be drijvigheid. Eenige deelnemers aan do ronde van België bevonden zich daar in de verschillige koffie huizen waar zij afgestapt waren en eene talrijke menigte bewonderaars van Van Houwaert bevond zich daar om hem le zien. Cyriel mocht geen voet verzetten, of heel de' menigte volgde hem op do hielen. Zoo was het reeds heel den namiddag met hem geweest, bij zooverre dat het hem 's avonds begon te ^verdrieten, zoo populair le zijn. Ook trok hij rond 9 1/2 naar zijne kamer, daar men hern huiten niet met rust liet. Van Houwaert zal er zich lang van herin neren, hier te Aalst gebleven te zijn. Ook mogen wij hem verzekeren, dat bij de twee koersen, welke hij hier binnen eenige weken zal betwisten, zijn bijval even groot zal zijn. De tweede rit Dinsdag- morgen, van af 7 ure, kwamen reeds talrijke nieuwsgierigen naar liet Statie- plein afgezakt, alwaar de rijders het kon- tróolblad moesten teekenen in het Hotel des Arcades Naarmate het vertrekuur naderde, kwam er al meer cn meer volk en rond 8 1/4 uro bevonden zich minstens 3000 personen op het statieplein. 04 rijders kwamen liet kontroolblad tee kenen. Van Houwaert toonde zich nu en dan eens aan het venster zijner kamer. Hij had er zijne volle bekomst van, gedurig door het volk achterna gezet te worden cn bleef boven, tot het oogenblik van vertrekken gekomen was. Do automobielen die den koers volgen, waaronder dezeder Volksstem, geleverd door het huis Spanoghe, van Mechelen-Necher- spoel, zijn reeds ter plaats. Eindelijk om 8 1/2 ure zet de stoet der automobielen zicli in beweging. Onmiddelijk rijden do rijders er achter, terwijl het groot ste deel dor menigte in allerijl langs de Nijverheidsstraat naar de St-Annabrug snelt, om daar de rijders nog eenmaal te zien. Zel den zag men daar zooveel volk samen. liet eigenlijk vertrek werd gegeven op de baan naar Moorsel, voorbij den molen, om 8 ure 45. En vooruit ging liet, recht naar Dendermonde. Buysse schijnt zijne schade van Zondag te willen herstellen, want onmiddelijk schiet hij zich naast Van Houwaert en de gang is spoe dig zeer lievig. To Dendermonde zijn nog geene rijders gelost, doch het peloton is verscheidene honderden meters lang. Zob gaat het langs Hamme en Elverzele naar St-Nikolaas. Picrken Van de Velde, Detbiöiv Colsaet,--Maulet, Adam. Gnnps eu_ Brulin hebben reeds ongevallen te herstellen gehad. Te Lokoren aan de vliegende kon- trool, .bevond zich eeno talrijke menigte, daar meest alle werkhuizen een half uur stil gelegd hadden. Zij komen er aan als volgt Om 10 ure 10, eene groep van 45 rijders, in volle vlucht. Marcel Buysse en Van llouwaert zijn nog steeds aan den kop, en stampen zooveel zij maar kunnen. Men zou waarlijk zeggen dat hij lust heeft alleen te Eekloo aan le komen. Om 10,17 ure teekent Picrken Van do Velde. Deze trapt ook snel door, hopende het achterstel in te halen. Om 10 ure 21, vliegen Dethier en Colsaet in volle vlucht voorbij. Om 10 uren 25 Moulet van Parijs, 50 me ters na hem volgt Delmay, om 10 uren 28, Adam, Deleyc en Lamon. Om 10 uren 35, Cnops, do een arm.. Deze wordt om zijnen bijzonderen moed warm toe gejuicht. Te Lokeren geeft Alfred Brulin van Beer- ncm het op. Deze is erg ongesteld, ten gevol ge van een val, Zondag gedaan. De vaste kontrool te Gent. Veel volk bevindt zich op de Boulevards langs waar do rijders naar den Bi ugscheti- sleeuweg moeten, waarde kontrool is inge richt. Daar komt om 11 ure een peloton van een twintigtal rijders aan, nog steeds geleid door Van llouwaert, Masselis, Buysse, Defraye, Blaise enz... Zij worden dapper toegejuicht. Eënige honderden nieters achter hen zit een tweede peloton van een tiental rijders hen op de hielen, Defraye en Buysse geven al wat zij kunnen en weldra beslaat de hoofd groep nog slechts uit '10 rijders. Zij vliegen Eekloo voorhij in de volgende orde Buysse, Defracy, Blaise, Van llou waert, Hector Heusghem, Lambot, Masse lis, llacck, Do Voghelacre en Louis Pclit- jcan, om 11 u. 40 om 11 u. 47, Louis Heusghem, Dhcrs en Dethier om 11 u. 48, Verschoor© alleen; om 11 u. 50, Deman, inlsact. Dhaen, Dawans, Wancour om 11 51, Duboc, Loliac-rt, Lamon, Pelissier en Pieler lleusghem. Do anderen volgen nog met verscheidene minuten tusschenpoos. In do vaste kontrool van Oostende komen zij om 1 uro 51 aan in de volgende ordi»1. Van den Bcrghe 2. Masselis 3. Van llou waert. 1. VAN DEN BERGE, 4 u. 55 m. 2. Leturgie, Fransman j 3. Plalteau 4. Defraeyc 5. Van Houwaart O. Heusghem 7. Devroye 8. Leonard 9. Christophe flens Van den Berghe, van R'ousselaere Algemeene klasseering na de 2 rillen 1. VAN DEN BERGIIE, 4 en 1 is 5 p. 2. Dcfraeye. 5 en 4 is 9 p. T&s: EL £3,-fe S ;ip> 3. Lede, Sieentjen. Herdersem, gewonnen met 7 spelen tegen 0 spelen aan Lede, partij Cobbaut. Dendermonde, (Franz Courtensstraat). Op O. L. H. Hemelvaart, groot kaatsspel, tusschen drie welgekende partijen Gce- raardsbergon, Curegem en Quaremont. S^EDEDEELSfSEEÏ. BOERINNENKRINGEN Het nationaal Comileit der Boerinnenkrin- gen heeft zich met het departement van landbouw verslaan, om aan die laatste vóór 1 Juni de voorstellen le doen toekomen, be trekkelijk de voordrachten voor de kringen in 1912 le geven. Men weet dat het nationaal Comiteit in twee sectiën verdeeld is Do Vlaamsche, waarvan Mme Ronse (Ghistel) voorzitster is, an de Fransche afdeeling, onder voorzitter schap van Mme Goffisch (Brugelette). liet bureel van liet nationaal Comiteit, onder leiding van zijn zoo verkleefde voorzit ster Mme Rolsart de Hertaing is voorloopig te Brussel, (Ruo du-Pepin 38). De personen die voornemens zijn Boerinnenkringen gedu rende den loop van dit jaar of van toekomen de jaar in te richten, zullen wel doen hunne aanvraag voor een of meer voordrachten zon der uitstel te sturen aan bovengemeld adres. Do voordrachtgevers en het bestuur der twee afdeelingen zuilen zich vcreenigen den 15 Juni aanstaande, in het Hooger Land- bouwgesticht van Hoverlé, om behalve dit belangrijk geslicht af te zien, ook rnodelles- seri in de twee Plen te volgen door M. Frateur, Hoogleeraar, en M. Reynaert, Mel- iiöriJfcUIHlig o 1?ij daèffyjqoi cnLuml v r GEMEENTE BUGGBNHOUT Plechtige inhaling- van den Eerwaarden Heer De Jonge, als pastoor der parochie, op Donderdag 25 Mei 1911 (O. II. Hemelvaart), om 4 ure namiddag. Programma 1. Gendarmen te paard 2. Velo-club 3. Ouu-soldaten 4. Fanfaren der kostschool van Mijnheer Otlcu. met afdeeling 5. Boe renbond St-Niklaasgilde6. Paardenver- zekering Guido's kring 7. Onderlingen Bijstand 8. Jonge Wacht9. Veeverzeke ringsmaatschappij Do Vereenigde Landbou wers, 10. Veeverzekéringsmaatschappij Nood zoekt Troost; 11. Zangmaatschappij De Broederhand; 12. Pompierskorps; 13. Hand boogmaatschappij Vlaanderen den Leeuw 14. Boerenbond Sl-Isidoriusgilde 15. Dui- venmaalschappij La Rapide15. Duiven- maatschappij Rap zijn wint; 17. Duivenmaat- schap'pij Do Stalievrienden; 18. Duivenm. Recht voor Allen 19. Duïvenmaatschappij De Jonge lieden 20. Bolmaalschappij De Gouden Bol21. Afdeeling der Gemeente school; 22. Zangafdeeling der kostschool van Mijnheer Tanghe23. Genootschap der Xaverianen 21. Genootschap van den H. Vincentius a Paulo 25. Afdeeling der Meis jesschool 20. Congregatie van Onze Lieve Vrouw 27. Maagdekens met bloemtuilen en met de sleutels der Kerk 28. Koninklijke Fanfaren De Eendracht29. Armbestuur 30 Bestuur der Burgerlijke Godshuizen 31. Gemeentebestuur32. Kerkraad 33. De Zeer Eer weerde Heer Pastoor met de geeste lijkheid 34. Eerewacht te paard. Do stoet zal gevormd worden in liet Dorp op de markt, om 1 1 2 ure juist namiddag. GEERAARDSBERGEN. Voordi acht door den Heer Advokaat De Keersmaecker, van 7 Beroepshof in Brussel over de nieuwe schoolwet. Zooals ons blad reeds meldde, had Zondag jleene Voordracht plaats, in den Katholieken Werk- manskring. In stoet, muziek voorop, trokken 700 kie zers, to 4 ure, naar de vereenigingszaal. We bemerkten den gekeild on en ge waardeerden redenaar tusschen den heer Voorzitter Emiel Vandondaelen, Geiièësheer, en Advokaat J. Do Ruyver, Ondervoorzitter onzer bloeiende en welingerichte Jonge Wacht. In do zaal waren verscheidene hoogge plaatste personen aanwezig om den spreker te vereeren en aan te moedigen. Deze zette zijn ontwerp in klare en bondige bewoordingen uileen hij toonde de schoonheid, de ver hevenheid cn liet voordeel der nieuwe school wet. uitgedacht door minister Schollacrt, en uitte den wcnsch, dat geen enkel weerdig cn verstandig'man of huisvader, die wet zou dwarsboomen of tot hare verwezenlijking zou tegenwerken. Herhaald handgeklap stemde in mot het voorstel en bewees de eensgezindheid der aanhoorders. De Voorzitter, die de openingsrede uitge sproken had, dankte den voordrachtgever en stelde voor in den naam der Kath Jonge Wacht en van alle katholieken van Geeraardsbergen en omliggende, een tele gram van gelukwenschen en overeenstem ming aan den heer Schollaert le sturen, teil bewijze onzer innige dankbaarheid. Dit voorstel door luide toejuichingen be groet, verwierf de algemeene goedkeuring. De vergaderden gingen dan welgemoed uiteen, aangevuurd lot den strijd naar den zegepraal. MARKTPRIJZEN Aalst.—22 mei Hop. markt vaster, prijzen in opslag, beschikbaar SO fr. Nieuw gewas, 100102.50 fr. Anderlecht, 23 mei Verkensmarkt, te koop 2570, prijs per kilo op voet 0,04 a 1,10. Assche, 23 mei Tarwe JS.öO a 00,00 rogge IS,00 a 00,00 haver IS,00 a 00,00 aardap pelen 14.00 a 15,boter 2.60 a 2,80; eieren 2.25 a 0,00 kiekens 3,50 a 4,50 konijnen 3,00 a 3,50: hesp 1,80; viggens37 a 40; liop 70 a Dencüerinonde, 22 mei. Tarwe 21,00;rogge 16.00: haver 20.0 lijnoliel03; koolzaadolie 6-1 ;nt. gezuiverd68,00; lijnkoeken2l,00:koo!zaadkoeken meststof 10,00boter 2,83 eieren 2,15 aardap pelen 11,00: graan van La Plata 43.25 id. ïntiié Camphore 27,50; 75 groote hoornbeesten. Leuven» 22 mei. Landbouw tarwe 20,00 a 20,25 handelstarwe 20,00 rogge 10,25 voe- derhaver 10,75 brouw haver 20,00 koolzaadolie 72,00; lijnolie 107,00 strooi 5,25 hooi ö,75 bo ter 3,00; tarwebloem 20,25 gort Romy 30,25 tarwezemelen 13,00 lijnkoeken 20,05 eieren 2,20. aardappelen 12,00 u 00,00. van Zaterdag, 20 Mei 1911 De vergadering begint om half zes. Do heer sekretaris leest het verslag der voorlaatsto vergadering, dat goedgekeurd wordt. Er staan aan de dagorden niet min dan elf punten. Alvorens de dagorde aan te vatten, vraagt II. De Blieck maatregelen le nemen om de vernietigde deksteenen aan de kaai te doen vervangen door den ondernemer, die vast be sloten is binnen enkele dagen de stad to ver laten. Het Schepencollege zal er voor zorgen. Do verkoop van bouwgronden aan de Moorselbaan voor den prijs van 1400 fr.; de aflossing eencr grondrente de opmaking der belastingsrollen, wordt goedgekeurd. De rekening over 1910 voor de begrootin gen der kerkfabrieken, meldt dat St. Mar tians een overschot Jieeft van 107,16 fr. 'SUJozef een overschot van. 13.4,57 fr. eu O. L. Bijstand nog een tekort van 8558,17 fr. De verkoop van grondente Aalst, in de AliTCchlltiun Tjn tl) ?In» o'"lt 1 .r» géslaan. Aan pimt I, dat handelt over de bé^fÖotifig def Spaarkas, rekening 1910, wordt er weer eet) ganschffbespreking uitge lokt door M. De Windt, die zegt van heel die zaak niets te verstaan, en daarom M. Moyer- soen nogmaals verzoekt om hem voor de zoo- veelste maal die zaak te willen uitleggen. Gij hebt. gaat spreker voort, overschot in kas. en niettegenstaande, betaalt gij nog voort durend met gelden uit de Spaarkas. M. Moyersoen. Dat is zeer gemakke lijk om verstaan M. De Windt, ik heb het u ai 1-5 a 10 maal uitgelegd, en zal het nog maals doen. Wij moeten geld aan de spaar kas ontleenen, omdat ten 1° onze belastings rollen door de Bestendige Deputatie eersj- moeten worden goedgekeurd ten 2° omdat er nog altijd personen zijn, die hunne contri bution van 1910 niet betaald hebben ten 3°, omdat wij dit jaar maar voor de oerste maal de bijgevoegde opcentiemen trekken ten 4°. omdat wij in 1911 slechts kunnen beschikken over de overschotten van 't jaar 1910. Degroole ontvangsten van de gemeen tekas gebeuren dus maar in do tweede helft van T jaar, doch ge moogt niet vergelen dal wij in de eerste helft ook betalen moeten, en zoo bestaat er geene de minste reden om te verschieten, dat wij betalen niet de gelden der Spaarkas. M. De Windt. Vroeger bestond die loo- pende rekening in de Spaarkas toch niet M. Moyer-. i n. Ge weet toch wel dat de betalingen altijd zoo gemakkelijk niet ge schieden. En nu zijn dc/.o veel regelmatiger dan vroeger. Op 31 Maart 1911 hadden wij 120.000 i'r. meer betaald dan ontvangen. M. De Windt vindt dat zulks niet regel matig is. M. Aciiiel Eemann Vroeger moesten de champetters 2 maand wachten naar hun loot: en nu worden zij regelmatig betaald. M. Leveau. Zo moeten nu ook nog wachten. M. Moyersoen. Dat is alleen het geval geweest in Mei en dat was slechts eenige dagen. M. De Windt. M. Moyersoen heeft gezegd dat hij gewone uitgaven dekt met buitengewone inkomsten. Dal mag niet zijn. M. Moyersoen. M. De Windt, ik heb dat niet gezegd. Overigens als ik op 't einde van 't jaar mijne betalingen regelmatig heb gedaan, dan geloof ik Inch wel, dat gij mij niets hebt te verwijlen. (Algemeene instem ming.) M. De Windt.Gij hebt geene toelage ontvangen voor do Aalbrechllaan. Iloe gaat gij die werken dan betalen? M. Moyersoen. Een buitengewoon werk mag men betalen met gewone of bui- tengewene ontvangsten. De-gelden voortko mende van eene leening, worden gebruikt voor buitengewone werken. Ik hebbel u ver leden jaar nog bewezen, en ik herhaal het u nog Wij hebben buitengewone uitgaven gedekt met gewone ontvangsten. De cijfers die gij aanhaalt, komen niet van u M. De Windt, gij hebt ze niet gevonden, ik zelf heb ze u aangewezen. Van T-jaar ook zullen wij met onze gewone ontvangsten buitengewone uitgaven kunnen dekken. Ik zal het u op tijd bewijzen; en ik zal u ook op tijd bewijzen dat het tekort van 1911, dat in uwen geest was ontstaan, niet bestaat zoo min als het be stond in 1910. In 1910 hadtgij ook een tekort voorspeld van 40.000 fr. en wat was de uilslag Wij eindigden met een overschot van 15 tot 20,000 fr. Gij kunt niet bewijzen dat wij in 1911 een tekort zullen hebben, maar wij zuilen u bewijzen, dat wij een over schot zullen hebben. En hoewel wij dat op 't einde van 't jaar maar moeten doen, zullen wij het doen in openbare zitting en zulks vóór de kiezing, M. Do Windt. M. De Wolf. Dat bewijst dus. M. Do Windt, dat gij een schoone profeet zijt. M. De Windt. Als M.Db Wolf dat zeg1 dan is het zeker waar,en dan zullen wij maar zwijgen. M. De Burgemeester. Wij gaan over tot het 8sL'3 punt. Afstand van grond aan de Meirestraat en aan 't vervolg der Boudewijn- kaai. De maatschappij Roos, Geerinckx. De Naeyer,heeft kosteloos den grond afgestaan voor deze wegenis. M. Leveau. Dat is eene geheel nutte- looze uitgave, 'tis eeno groote geldverspil ling do stad gaat die kassei betalen aan die machtige mannen, daar protesteer ik tegen. M. Moyersoen. Ik heb er eigenlijk niet tusschen le komen. M. Leveau. Wat gaat ge doen met de nieuwe straat Waarom verbetert gij de an dere straten niet M. De Windt. Wanneer ziet ge eons om naar do «Montagne russe»? M. Moyersoen. Wij zijn overal bezig. M. De Blieck. Gij zoudt maatregelen moeten nemen om den niveau der straten te vereffenen. M. Leveau. Ik heb over eenige dagen mijne contributie gaan betalen. M. Eeman. Van verleden jaar? M. Leveau. Neen, van dees jaar. Ik betaal op voorhand. (Algemeen gelach). Ik heb met veel plezier gezien, dat de lieeren De Wolf daar aan hunnen eigendom eene sponde gezet hebben doch met spijt heb ik ook gezien, dat zij geenespondegez.et hebben aan 't schoonste van hunnen eigendom.Waar om komt hot schepencollege daar niet tus schen Waarom plaatst men daar geene hoornen? M. Moyersoen. Daar liehben v j niets in te zien het is van den Slaat. M. Leveau. Dat wist ik niet... Doch, waarom heeft M. De Naeyer daar niet voor gezorgd waarom heeft hij zijne macht niet getoond M. De Naeyer. Ik was zinnens niet tus schen te komen, aangezien het hier eene maatschappij geldt, waarin ik belang heb. doch nu gij mij persoonlijk in de zaak trekt, moet ik wel. Eerst moet ik zeggen,- dat ik, wat de kasseiing aan do Boudcwijnkaai aan gaat, ik er voor geen duit tusschen ken. Ik jiel) er geen woord voor okr-n. reen Termüwuoir gesonreven en geen voet vooi verzet. V Aangezien M. Leveau mijne macht coo" hoog roemt,' zou hij zoo goed willen zijn mij die macht eens uit le'leggen. Ik stel ei groot belang in te weten, waar al die macht verscholen zit. Bij Samson zat al zijne macht in zijn haar bij mij kan zulks het geval niet zijn, aangezien het tamelijk kort is en nog al verre is uitgevallen. M. Leveau. Wel, uwe macht komt voort, omdat gij een nijveraar zijt. M. De Naeyer. Zoo ,M. Leveau. dan zijn er in do stad veel machtige mannen, daar er nogal vcol nijveraars zijn. (Dan moet M. Leveau zelf een machtig man zijn, aan gezien hij een aanzienlijk aandeelhouder is de Katoenspinnerij van de Kastanje-Vesten. Nota der Redactie.) M. Leveau weet niet meer wat antwoor den, en op het herhaald aandringen van M. De Naeyer, zegt,dat hij het hem eens tus schen 4 oogen zal zeggen. M. Moyersoen. Ik zal antwoorden aan M. Leveau. Het bestuur dier maatschappij had ons gevraagd die kassei te leggen. Zij stond kosteloos den grond af zij legde zelf den terras en zij kwam voor do helft in de onkosten van den kassei. Do stad heeft er voordeel in gevonden, dit aan te nemen, want vroeg of laat moest zij zulks toch doen. Nog nooit hebben wij in zulke voorwaarden zulke werken geweigerd. M. Schepen D'Hert. Overigens wordt er op die kaai door de Aalstorsche handelaars veel gelost en geladen, en zal ze merkelijke kaairechlen opbrengen.' M. De Windt. Dan recommandeer ik toch do reinheid der straten aan. M. Meert. Wij zijn daarop zeer streng, en ik ben zeker dat het volk ons daarin ten v -11e goedkeurt en zeer kontent is. Het 9° punt betreft het overwelven van een deel der Osbroekbeek aan de Erembodegem- scheslraat. M. Bah wens. Ik verzoek het schepen college, daar aan den Dender eens te willen zorgen voor de noodige uitwatering van den Syphon aan do bovenvaart, aan do Bcrge- meerschen. M. D'Hert geeft lezing van het nieuw mobilier, dat noodig is in de Lagere Scholen. Er zijn 109 nieuwe lessenaars met kussens noodig voor de meisjes 30 lessenaars voor jongens, 50 lessenaars zonder kussens voor kleine meisjes. Het bestek werd opgemaakt door M. Goelhals. M. I3e Windt. Was het niet best ze te verdeelen in verschillende loten? M. Leveau. Het is de moeite niet waard. M. DeSomer, gesteund door M. Geeroms, vraagt uitstel. Zij vinden dit werk heler in den Winter. M. Moyersoen. Eer alles in regel is en goedgekeurd, is het Winter. Gij hebt dus voldoening. M. De Windt. Ik stel dus voor in loten te verdeelen

De Volksstem | 1911 | | pagina 2