Eoza vanCercelle NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. ENGELAND SPANJE. RUSLAND MEXIKO AMERIKA Samson Kina geeft S.'' en Spisyelfabriek A. L. MEYVAERT Geheimzinnige moord Bene foorkraamster Tan Belgischen oor sprong. Clèmonce Weys, werd te Charen- lonneau levenloos gevonden in haar foorlsra- Merewagen. De ongelukkige had twee kwet suren aan het hoofd, voortkomend van vuur- sehoten. Het onderzoek laat toe te veronderstellen, dak men zich in tegenwoordigheid eener mis daad bevindt. De guiljotien te Duinkerk© Zaterdag namiddag zijn Emiel Ifaedts en Bduard Candeiller, door het assisenhof van Pas-de-Galais Ier dood veroordeeld voor moord op den gendarm Wepierre gepleegd, van het gevang van St-Omer naar dit van Buinkerko overgebracht. Aan de statie was veel volk aanwezig. De terechtstelling zal deze week plaats grijpen. Vergiftigingen. Maandag zijn sommige ingezetenen van Santpoort, ongesteld geworden, onder ver schijnselen van vergiftiging. Hun getal werd Dijnsdag en Woensdag nog steeds groeter. Het bleek na onderzoek, dal allen hadden gegeten van leverworst, waarin de geneesheer, bij onderzoek, giftige s wammen heeft govonden. In sommige gezinnen zijn 6 cn 7 zieken en het getal der vergiftigden kan men wel op 30 a 40 schallen. Sommigen zijn vrij ernstig, zoodat men aanvankelijk voor hun leven vreesde, thans schijnt levensgevaar vrijwel gewoken. Oorlogschepen in botsing. Twee Engelsche dreadnoughts, do Belle- raphon en de Inflexible zijn nabij de liaven vau Portland in botsing gekomen. De Inflexible bekwam een groot lek. Ook de andere gepantserde kruiser werd bescha digd. Beide oorlogschepen 2ijn naar de droge dokken overgebracht. Gestrand De Spaansche transatlantieker <•- Cende Wilfredo is gestrand te Marbella, bij Malaga. Men heeft geene bijzonderheden over het ongeluk. De stoomboot kwam van Nieuw-Orleans en Porto Rico, waar zij op 27 April en C Mei vertrok. Weeral een vlieger gedood. Zaterdag moest de vliegweek van Sint- Petersburg beginnen. De vlieger Struilh, is van eene hoogte van veertig meters gevallen. Hij werd vreeselijk gekwetst en bezweek eenige uren later in het gasthuis. Naar Europa De gewezen president Diaz is Vrijdag- in 'fr geheiiil naar Vèra-bruz gevlucht, van waar bij naar Europa zal oversteken. Diaz had plaatsgenomen in een trein welke eene af doe) ing soldaten vervoerde. Hij was vergo- Beid van zijne vrouw en zijn zoon. Vreeselijke brand. Op liet eiland Coney, gewoonlijk door do Ncw-Yorksche jeugd Dreamland geheeten, is fcr and ontstaan op het fooreploin. Er zijn verscheidene dooden. Een leeuw gelukte er in uit zijne kooi te vluchten en sprong in het volk dat naar den brand stond te zien. Eene paniek ontstond, doch do leeuw kon spoedig door policicagen- ten gedood worden. Verscheiden© huizen werden vernield, De schade bedraagt inec-r dan 15 miljoen frank. 6° Vervolg. Ja, lieve moeder, ik wonsch, na drio maanden, in het noviciaat to treden der zus ters van .SI- Fran ei sc us te B... Hoe kunt gij spreken van in een kloos ter te gaan, riep Johanna uit. Weet gy niet dat gij onze ernstigste vreug de en hoop zijt, en dat wij, eens de deur ach ter u gesloten, u nooit, nooit meer hier bij ons terug zullen hebben Gij zult voor ons verloren wezen, alsof gij dood waart. Oli Roza, Roza u nooit meer terugzien Kooit uwo stem in huis hooren Neon, neen, mijn kind, dat is onmogelijk. Do opoffering Is te groot. God vraagt dat van ons nietUw vader zal nooit zij no toestemming geven, en ik weet dat gy niets tegen zyne begeerte zult «loen. Gij zult mij helpen om zijne toestemming te verkrijgen Nooit, Roza, nooit Ja, lieve moedor, gij zult mij helpen, want ik moot u verlaten. Roza, gij zult mij 'thart breken wat beeft dit gedacht in uw lioofd doen ontstaan Dit gedacht komt van God. Hij hoeft mij geroepen, en als de jongo Samuêl, moet ik de stem des Ileeren gehoorzaam wezen. Maar wanneer geschiedde dat.miju kind, wanneer deiikt gij, dat God u geroepen heeft Ilct was op den dag mijner eerste Com munie. Gij herinnert u, moeder, dat ik, naliet Heilig Sacrament ontvangen to hebben, aan 't altaar van O.- L.- Vrouw ben gaan bidden. Ja,. Roza. ik herinner het mij zeer goed. Do geburen vroegen mij, waarom gij dit ge daan badt. Brussel. Aanhouding. Men her innert zich nog de al'troggolarijen, waarvan een kerel welke zich als Prins Romanovitch of Trestoff uilgaf te Brussel, plichtig maakte. Men weet ook hoe op het punt van gevat te worden deze kerel vluchtte. Men komt hem over eenige dogen in Weenen aan le hou den. Zijne uillevering werd door België ge- vraagden Zondag morgend werd de valscho prins Trestoff in het gevang van St-GilKs opgesloten in afwachting zijner daging voor het gerecht. Valschmunters. Men blijft voort gaan met valsche stukkon van 2 fr. met het afbeeldsel van Koning Albrecht uit te geven. Het is vooral in de hotels, op de markten en in de groote winkels, dat men deze stukken aan den man brengt. Dczo stukken zijn slecht, zeer slecht nagemaakt en moeten liet werk zijn van beginnelingen in do valschmunterij. Brand. Dezen nacht rond 1 uur is brand ontstaan in do rouwkronenfabriek der Anspachlaan. Het vuur nam aanvang in de kelders.Toen men het bemerkte, waren reeds een groot aantal goederen de prooi der vlam- men geworden. De pompiers snelden toe, doch moesten lang werken gezien den rook, om het vuur teblusschen. Deschadeis groot. Het vuur werd waarschijnlijk veroorzaakt door eene sigaar, welke in den kelder ge vallen was. Onder de wielen. Zaterdag, rond 2 ure namiddag, was een kleine jongen, ze kere Jean B.., over don steenweg gegaan en wilde terugkecren. Te midden der straat gekomen, zag hij een agent hem teeken doen om uit den weg te gaan vooreen voertuig. De kleine verslond het teeken slecht en liep langs den vorkeerden kant, met het ongeluk kig gevolg dat hij onder de wielen terecht kwam. Zij voet werd overreden. Hij werd, naar verzorging in Sint Janshospitaal, naai de ouderlijke woning overgebracht. AanhoudingDe policie zoekt reeds sedert lang zekere Daniël W..., op, beschul digd van talrijke dieverijen. Er was ten zijnen laste een aanhoudingsmandaat uitgebracht. Dezen morgend hebben depolicieagonten den kerel aan liet bed afgewacht, in een loge ment der Hoogstraat, waar hij zijnen intrek genomen had. Hij werd ter beschikking van het gerecht opgesloten. Rijiuigongeluh. Aan de Ninoefsehe- poort greep Zaterdag avond een ongeluk plaats dat zeer erg hadde kunnen zijn, doch dat gelukkiglijk slechts stoffelijke schade veroorzaakte. Een rijtuig kwam in botsing met een tram en werd tegen eonen lantaarn geslingerd die verbrijzeld werd. Het rijtuig 'was ook gansch vernield en de tram erg beschadigd, doch geene persoonsongeliikken. Nachtelijke vondst. De policie vond dezen nacht in de Hoogstraat eene vrouw in een en bloedplas liggen. Men herkende weldra zekere \v° D..., welke zich aan den drank overgeeft en die allerwaarschijnlijkst van dronkenschap zal gevallen zij-n en zoo eene gapende wonde aan het hoofil bekwimj. Men deed zo naar het hospitaal overbrengen om haar te verzorgen. Om 8 uur van den morgen had zij nog geene kennis hei-nomen. Diefstallen. De echtgenooten L..., herbergiers in do Spiegelstraat, bestaligden sedert eenigon tijd, dat zij slachtoffers waren van talrijke diefstallen. Hunne verdenkingen wogen op den zoon van een der onderver huurders. Zij verwittigde de policie, die eene huiszoeking begon. Weldra werden talrijke gestolene voorwerpen ontdekt. De schuldi gen, niet kunnende loochenen, werden opge sloten'. Een werkman eener groote exploitatie der Nieuwstraat werd door een opper-inspec- teur op hecterdaad betrapt van ontvreem ding. Hij werd afgetast cn in bet bezit gevon den van talrijke gestolen voorwerpen. Hel onderzoek, ten zijne laste geopend, duurt voort. Zekere M. II..., wonende in de Zuid- God zond mij daar, vervolgde de jonge dochter. Ik dacht aan u, moeder ik had uwe traoen gezien ik raadde uwe droefheid. Ik wist dat vader u niet vriendelijk behandelde. En dan, moedor, kwam in mij 't gedacht, God zond het, ik ben er van verzekerd, om mij aan zijnen dienst toe te wijden, met do hulp zijner barmhartigheid. Hy zou uwo gebeden aanhooren, en 't hart myns vaders raken. Daarom ging ik aan den voot des altaars, en ik beloofde aan do heilige Maagd royn leven op te offeren tot boeting dor zonden van mij nen vader.Moeder,uwe gebeden zijn verhoord,* en zult gij my niet helpen mijne beloften to volbrengen Johanna viel op hare knieën en stortte lan ge en vurige gebeden.Rosa knielde naast harp moeder, en hunne smeekingen om den moed to hebben van eene belufto to volbrengen die zulke grooto opoffering oischte, klommen te zamen tot den troon van Hem, wiens ooron gesloten waren. Eindelijk vloeiden de tranen der moeder zachter, en eene hemelsche uit drukking van vrede en vreugde overdekte haar bleek gelaatwanneer zij oprees was do angst over,de opoffering was gedaan.Zij druk- to hare dochter tegen haar hart, en omhelsde haar vriendelijk, zeggende Dat komt van den Heer! Laat ons zijnen wil volbrengen. Wanneer do vraag aan den vader gesteld werd, verklaarde hij dat geen wercldsche macht hem ooit zijne toestemming zou doen geven, hij zou er haar niet willen toe dwingen doch wat het klooster aanging, daar wilde hij niet van hooren. Twee maan den lang bleef hij hardnekkig wederstaan, en cn hy zou waarschijnlijk volhard hebben, had Johanna hem met voorzichtigheid niet doen opmerken dat Roza magerder en bleeker dan ooit geworden wasdat zy ongelukkig was, j laan, werd Zondag nanoen, op de Groote Zavelplaats van zyn, gouden uurwerk en keting ontlast in-het volk dat daar verza meld was ter gelegenheid der wijkfeesten Onvoorzichtige ouders. De 3-jarige kleine van de echtgenooten S..., die op een schip wonen, dat gemeerd ligt in de Charle- roischevaart. was op een stoel gekropen op het dek van het schipi De kleine viel en kwam met zijn gezicht terecht in eenen pot kokend water. De kleine werd afschuwelijk verbrand aan liet gezicht en werd in bedenkelijke© toe stand naar St-Janshó?pitaal overgebracht. Het schijnt dat alle huishoudsters, welke geerno eene goede tas drinken, nu do Bitter- peeën Trappisten Vincart gebruiken. Ze weten wat lekker, is. 1500 Elsene. Dubbele verdwijningWij hebben gisteren de dubbele verdwijning ver meld van Mev. B... ©n hare dochter. Zij had de echtelijke woning verlaten, zeggende dat zij zich ging verdrinken. De policie barer wijk heeft zich aan de moeilijkste opzoekin gen bezig gehouden.Nergens kon men nieuws over de verdwènenep vernemen. Al de vij vers en waters van Elsene en omtrek werden doorpeild, doch niqls word ontdekt. Men. denkt dat beiden het leven zullen bewaard hebben. Diefstal. ZekereEduard S..., wonen de in de Gangslraat, bad Zondag namiddag zijn vclo eenigen tijd aan eeno herborg laten staan om iets to drinken. Een stoute dief had van deze kortstondige afwezigheid gebruik gemaakt en was met den velo verdwenen. Anderlecht Konsulatenpl under aars Het Konsulaat van Montenegro en Turkye werd onlangs geplunderd on de policie hield zekeren G... van Anderlecht aan, daar men ten zijnent geslolene voorwerpen ontdekt had. C... beweerde niet de dader der diefstal len le zijn en beschuldigde hiervan zekere A..., Russisch onderdaan waarvan bij geen bepaald adres kon opgeven. De policie hoeft nu eindelijk na menigvuldige opzoekingen A... ontdekt in een huis dor De la Putterie- straai. De kerel werd aangehouden en in het gevang van St-Giltes opgesloten. Inbraak. Zondag bestatigden de echtgenooten B..., dat dieven gedurende hunne afwezigheid in hunne woning gedron gen waren en er 325 fr. gestolen hadden, alsook een aantal juxveelen. De policie werd verwittigd. Laken. Diefstal op eed kamum. Een werkman was Zaterdag bezig met goed te lossen van eenen, l^amion. Gedurende zijne kortstondige afwezigheid kroop een dief op de kar en nam er twee pakken af, mei de welke hij de vlucht nam. Het gestolene had eene waarde van 188 frank en was voor eene fabriek van Anderlecht bestemd. De kerel meende reeds met zijnen buit in zekerheid te zijn, toen hij eensklaps door eenen brouwers gast staande gehouden werd, die den diefstal had zien plegen. De kerel verweerde zich, doch kon niet ontsnappen. Naar liet policie- bureel geleid, word Juj er herkend als zijnde zekere 11..., een gast die wegens talrijke <|iefl.en opgezocht werd. Men heeft ham op gesloten. Vorst. Dieven. Gedurende den nacht van Zaterdag tot Zondag zijn dieven binnen gedrongen in de onbewoonde villa van M. B..., wisselagont, wonende in de Karei de Grootclei. Zij hebban er talrijke stukken van waarde gestolen en hebben er twee iïesschen champagne uitgedronken. Zij zijn vervolgens vertrokken met eene gansche mand cham pagne. Sint Gillis.Vlucht van een sekrclaris. Over eenige dagen verdween zekere M. C..., gehuwd en vader. Hij was sekretaris in een syndikaatvan boekbinders. Deze onderzoch ten do boeken en bevonden de verdwijning van 5000 fr. Eene klacht werd bij de policie neergelegd. Deze deed opzoekingen en be vond weldra dat C..., in gezelschap eener jonge dochter van Sinte Genesius-Rhode, over de grenzen was getrokken. Het parket is verwittigd. omdat zij door dit uitstel hare belofte moest breken, en dat zij haar huis niet ken verlaten, zelfs met de toestemming barer moeder, in dien haar vader haar zijne zegening en zijne toestemming weigerde? Ambroise werd verle gen. Hij dacht aan do tecderheid zyns kinds en oordeelde, dat hij beter zou doen haar den weg te laten volgen,Öien zij verkozen had,dan haar te laten kwijnen, tot den dood.. Daarbij, (meende hy) zon zij zich weldra gelukkig ge acht hebben om Daar het vaderlijk huis terug te keeren. Door deze hoop overtuigd, gaf de smid zijne toestemming. Hy zegde aan Roza., dat zij naar het noviciaat mocht gaan, en voor het overi ge zou hy later gezorgd hebben. Hij was vol komen verzekerd, dat zij niet langer dan een jaar zou weggebleven zijn, en dat de zusters haar niet zouden behouden hebben. Zekeren morgen, na de heilige Mis bijge woond te hebben, in -welke zy met vreugde haren vader tegenwoordig zag, vertrok Roza met hare moeder naar de stad, waar het klooster, dat zij verkozen had. gelegen was. Roza was het verm&ak geweest en de vreug de des huizes, de zon bestraal, die het verlicht te. Haro afwezigheid kon door niets worden vervangen. Johanna vergat hare gezangen zij was stilzwijgend, droevig cn haro oogen waren dikwijls vol tranen. Wanneer zij alleen aan haar werk was, dacht zy aan Laar kind. Is zij gelukkig Zouden de Zusters haar geo- nen arbeid opleggen, 4Ü0 hare macht te boven gaat? En dan blikte zij op de plaats waar Roza gewoonlijk zat, op het klein stoeltje dat haar vader in vroegere jaren, toen zij schier nog niet kon loopen, van eene foore had medege bracht. Zij bewaarde piet de meeste zorg al hetgeen aan haar kind had toebehoord, tot zelfs.baar gebrokenspeelgoed. Dat zijn. Antwerpen. TVerkongelub. Een soli rij uw erker, Theodoor Van der Schaut, 32 jaar oud, wonende St Bernardsteenwegj is in eene houtzagerij van de Kronenburg- straat met de band onder een schaafmacnien gevat en de band erg verminkt geworden. Het slachtoffer is in het verbandhuis der Kip- do rpvest verzorgd geworden. Goed geknipt. Eene vrouw, wo nende Louizastraat, legen wie ergo beschul digingen uitgebracht waren door vorschei- deno minderjarige meisjes, is op bevel van het parket aangehouden en opgesloten. Brand. Zondag morgen is brand ontstaan in eene zolderkamer der Korte Doornijkstraat. De pompiers waren spoedig ter plaats en konden het vuur uitdooven. De schade is door verzekering gedekt. Geknipt. Een inwoner van Heyst- op-den-B erg werd gisteren op de markt al hier geknipt, toen hij een rijwiel wilde rob beren. Do dief is opgesloten. Bedrieger. Een slachter der Looy- broeckwijlc had zich beesten gekocht en 0111 zo betór aan den man te brongen had hij niet beter gevonden, dan er zelf een valschen stempel op te zetten. Do bedrieger werd aan gehouden en ter beschikking van bet gerecht opgesloten. Op den tram bestolen. M. Mertens, handelsbediende, wonende Simonsstraat, had in de Nationale bank eene som van zes hon derd frank ontvangen en deze in den binnen zak van zijn jas geborgen. M. Mertens nam den tram om naar zijn bareel terug te keeren. Tusschen de Meirplaals en den Boulevard wist een behendige dief hem de brieventesch met het geld te ontfutselen. Erg verbrand. De matroos Victor De Beay,v/onendeBaudewynsstraat is aan boord van het schip Graaf de Smet de Naeyer erg verbrand geworden. Hij is in bedenke- 1 ij ken toestand naar bet gasthuis overge bracht. Dilsen.Verongelukt. Gisteren na middag, wanneer J. Paumen. die eene kar schansen in het bosch gebaald on een nog jong paard ingespannen had, tengevolge het afrijden der kanaalbrug. alwaar de weg nogal hellende is, heeft deze door de kar eenen sloot in zijnen rug bekomen, waar door hij onder het wiel zijner kar geraakte, welk® hem dwars over h®t lichaam reed. Eenigen tijd daarna was hij een lijk. Borgerheut. MoordpogingZaterdag avond ontstond twist tusschen de echtgenoo ten Rosiers, wonende op het tweede verdiep van een huis der Verzoeningstraat. Woedend verliet de vrouw het huis, de deuren met gewold achter zich toeslaande. De man, die dronken was, verliet eenigen tijd later, ook het hnis en ging voortdrinken. Rond 11 ure 's avonds, kwam do vrouw Rosiers terug en vond haro slaapkamer ge sloten. Zij zette zich voor de (leur neder en loen haar man tehuis kwam, herbegon de twist. De vrouw bracht haren man verscheidene slagen toe met oen strijkijzer en greep dan epn mes en wilde er licm medo le lijve. De mali gelukte er in haar het wapen lo ontne men en bracht er haar een geweldigen steek in do zijde mede toe. De vrouw vluchtte weg en moest in eene naburige woonst door ge- neesheoren verzorgd worden. Haar toestand is bedenkelijk. De man werd opgesloten. Hasselt. Soldaten aangehouden. Twee soldaten van bet 11° linieregiment, be licht van erge feiten, zijn aangehouden, op bevel van het krijysparket. Zij zijn naar Mecholen overgebracht, 0111 er onderzocht te worden. Balegem. Tweewoonst afgebrand. Vrijdag avond, rond 9 ure, ontstond brand in de tweewoonst bewoond door Emiel Uyt- terhaegen, mandenmaker, en Omer Baelo, herbergier en schrijnwerker. Het meisje Ma ria Do Beer die van den trein stapte bemerkte do vlammen en gaf liet alarm. rnijno juweelen! zegde zij tot degenen die haar kwamen gezelschap houden en troosten. Wat den smid betreft, wanneer de veertien dagen om,en de weken in maanden veranderd waren, zoodat Roza bijkans een jaar weg was, en er nog geen schijn van terugkomst bestond, werd hij verdrietig en lastig.Hij verwaarloos de zijn werk, want, zegde hy, waarom zou Sk nu gelil sparen Ik heb geene dochter te be giftigen, en voor ons is er genoeg. Weinig dacht Ambroise, dat hij de oorzaak was van de opoffering der gevoelens van 't jeugdig hart zijner dochter.Want had zy do gehoorzaamheid niofc onderhouden,had zij God met vastberadenheid niet aanroepen om haro plechtige belofte te kunnen volbrengen, zij had naar 't voorstel van Karei Bouvier goluis- terd, en zijne aanbiedingen tot liet huwelijk gretig aanvaard. Doch de strijd was voleindigd, de zege praal behaald. Nu was Roza rustig en geluk kig, want baar geweten was in vrede. Zij ook dacht aan hare beminde ouders, en wanneer de regel dos kloosters het toeliet, zond zij hun vriendelijke brieven, om hun te melden dat zij zich goed en gelukkig bevond,o! zoo gelukkig. Het was eene ware feestdag voor hare ouders, wanneer zulke brief te Cercelle aan kwam. Iedereen las hem op zijne beurtdau werd hij luidop gelezen, en Johanna bracht hem dan by den Pastoor, opdat hij ook deel zou genomen hebben in hunne vreugde. En nadat al do geburen de goede tijdingen verno men hadden, werd het klein papiertje zorg vuldig in een schuif weggelegd, om cr eenige uren nadien wederom uitgehaald en herlezen te worden totdat er een nieuw aankwam. Langzamerhand vonden de arme eenzame harten eene versterking in deze brieven. Jo- De bewoners, gewekt, moesten in nacht gewaad de vlucht nemen, daar de vlammen zulke erge uitbreiding namen. De geburon die toegesneld waren om te blussclien konden niets verrichten. Alles is de prooi der vlammen geworden do tweewoonst is ten gronde afgebrand. Niets is kunnen gered worden. De schade is aanzienlijk. Er bestaat verzekering. Meïrolb6l<e. Hei parket. Vrijdagen Zaterdag is het parket van Gent. tweemaal naar hier gekomen om een onderzoek te doen betrekkelijk de werkongclukken Maan dags'voorgevallen aan de werken der Duit- sche steenovens van M. J. Vermeulen, en waarbij Seralien Van Oudenaerde," Van Dricsseho en Gustaaf Van den Bulcko ge kwetst werden. Dc toestand van Van Oudenaerde is ver slecht, en is zelfs zeer bedenkelijk geworden. Gent. Schielijke dood. Zaterdag avond, om S 1/2 ure, is de palroon uit do Café d'Autrichc, hoek der Vlaanderenslraat, terwijl hij aan zijne deur aan het klappen was metkliënten, plotselings overleden. Hij was '38 jaar oud. SpiegelsKadersVitraux Baguettén Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Wetteren. Ongevallen. Zondag na middag rond 5 ure gebeurde er aan de Zand straat alhier een erg ongeval. De genaamde Emiel van "Wichelen, velocipedist, welke deelnam aan de groote velokoers van Lede, kwam in volle vaart door de gemeente gere- den,toen zijn velo op de Zandstraat 't halven door brak en hij met volle geweld op de straalsteenen werd geslingerd. Eenieder die de val zag gebeuren, meende nog slechts een lijk te zullen vinden hel slachtoffer had eene schriklcelijkewoude aan hethoofd boven het rechteroog, zoodat men de hersenen zag bloot liggen. Hij word bewusteloos ten huize van den heer Emiel Damve, bin nen gedregen alwaar doktor De Broycker in allerhaast ontboden, hem de eerste zorgen toediende en de hoofdwonde toenaaide. Waar na hij bij middel van een rijtuig werd huis waarts gevoerd. Donderdag namiddag greep ©p het schietplein der Handboogmaatschappij La Concordia alhier een echieting plaats. De beer F. C. dezer gemeente, welke met zijne dame op wandel was, vergenoegde zich op voornoemd plein eene kleine rustpoos. Ongelukkiglijk waren heiden zoo verslon den in het nazicht der schieting, dat ze op zeker oogenblik een pas geschoten pijl van den schutter Raes niet zagen neerkomen, die dau ook met volle geweld op het hand, rusten de op den knie der dame te recht kwam. Het was eene ijselijke wonde, welke ter plaats eene eerste verbanding werd opgelegd .om daarna ten huize door dokter De Bruy- ckor dezer gemeente de nbttttóakelijko ver zorging te bekomen. Dame F. C. zal gedurende verscheidene \yoken bet gebruik van do gekwetste hand optberen. m. St-GiHes-Waas. Rvjwielongeluk. Zhterdag avond reed de ö$pavige Amandus VjcrVaot van Hulst, per velo'tUrnr de statie straat. Opeens brak de stuurstang en de on gelukkige werd met groot geweld op do straatsteenen geslingerd. Hij bekwam eene gapende wonde aan het hoofd. Verders klaagt hij nog over inwendige pijnen. Hij moestin een naburig huis verzorgd worden. Elverdir.ghe. Voerman verpletterd. Vrijdag avond werd de gemeente door een schrikkelijk ongeluk in opschudding ge bracht. Rond 7 ure kwam de genaamde Aloïs Gharlet, 23 jaar oud, ongehuwd en voerman bij M. P. Olivier, handelaar, met eene kar kareelsteenen uit eene enge zijstraat de Dorp- plaats opgereden. Door eene verkeerde zwen king werd de voerman tusschen liet gespan en den muur gevat, en bijna verpletterd. Dokter en priester werden dadelijk ontboden en eenige uren later bezweek de arme voer man. banna had zich voor het kruis vernederd,wan neer Roza haar geheim bekend gemaakt had zij had gezegd 'tls 't werk des Ileeren; doch wij hebben gezien,wanneer zij scheiden moest cn allen naar haar bedroefd huis torugkeereu, dat haar moederlijk hart zeer ontsteld was, cn zij zich sedert dien aan eene diepe zwaar moedigheid had overgeleverd. Zij zou haro op offering graag hebben ingetrokken, ware liet mogelijk geweestevenwel begon zij in haar hart tegen de schikkingen der goddelylse Voorzienuigheid te ldagen. De tijd, het groot geneesmiddel des aller- wijsten gencesheeren, had zijn uitwerksel ge had Johanna kreeg hare blozende wangen terug,, hare stem hernam hare liefelijkheid, en zy wijdde zich met nog grooterén ijver dan vroeger aan de zorg van haren echtgenoot. De scheiding viel lastiger aan Ambroise dan aan Johanna. Ofschoon hij in zijne sleehte ge woonten niet was hervallen, bad hij niet, zooals Johanna, zijne godsdienstige plichten zorgvuldig volbracht, noch God in droefheid cn tegenspoed aanroepen. Hij kende de macht niet des gebeds,noch dat innig leven met God, dat het gezegend deel is dergen cn die, als de koninklijke Psalmist, den Heer in hunne droefheid opzoeken. Nochtans, eer de maand Juni verloopen was, had de vrede van God, die allo begrip te boven gaat, bet hart des vaders bereikt, en wanneer Ambroise en Jo hanna van de heilige Communie terug keer den, blonken rust en vreugde op hun gelaat. Johanna, zeide de smid, wezenlyk moet ik niet meer werken als vroeger, om eene bruidgift voor Roza te verzamelen. (Wordt vervolgd.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2