NIEUWSBERICHTEN. 't Wit Stoopke van Jaepes Wests Spiegelfabriek A. i. MEYVAERT gestuurd door de zusiers van Liefde; een jandere groep wierp al de ruilen in in het pensionaat van de Dames de Marie te Schaerbeek. Ziedaar de vruchten van het onzijdig onderwijs, in het volle dag licht gesteld. Ka al deze droeve bestatigingen blijft er eene andere te doen. Niettegenstaande al dit socialistisch werk blijft het gansche land diep verkleefd aan liet vorstenhuis. Het volk heeft met geestdrift de Koningin en den Koning toegejuicht, toen ze Donderdag den eersten uitstap deden na de herstelling van de Koningin. De grootste en echtste volks wijken zooals Molenheek en Laken, zijn het meest uitgelaten van vreugde het was ook daar dat de werkmeisjes en de meisjes uit het volk het luidst en het wclgemeendst riepen Leve de Koningin Het was eene ware vervoering, toen de vorsten, in het Paleis weergekeerd; op het balkon versche nen, te midden van het gejubel van den Brabanoonne. ITet is een zoete troost te midden van deze troebele tijden en die ons volle vertrouwen geven in de toekomst en in den gezonden zin van het Belgische volk, dat dorst heeft naar vrijheid in al-les en voor allon. Kobe. jU> FRANKRIJK De re's van pr.sident Fallières in Holland. liet is op 3,leu, 4,;on en 5,V;U Juli aanstaande, dat president Fallières, Holland zal gaan bezoeken M. Fallières zal te Duinkerke inschepen aan boord van den kruiser Edgar Quinet welke zal vergezeld zijn van een' vijftal an Uere oorlogschepen. De president zal te Amsterdam aankomen langs het kanaal van Ymuiden. Erg ongeluk. Ten gevolge van het breken eener as, een omnibus welke dienst deed tusschen La Madeleine en de Bastille omgekanteld op de Republiekplaats. Een twintigtal personen werden gekwetst en moesten in eene naburige apotheek ver zorgd worden. De spioenzaak in het ministerie van Buiten- landsche Zaken. Vrijdag heeft do Boetstraffelijke Recht bank van Parijs uitspraak gedaan in de zaak der spioenéering van het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken. René Roue! en Bernard Maimon, krijgen elk 2 jaar gevang en 100 fr. boet. Hevige brand te Evreux. Vrijdag avond, rond 5 ure, na een gewel digen donderslag; is brand ontstaan in het paleis van Justicie te Evreux. Het vuur ver spreidde zich bliksemsneLeu weldra, slond.het uitgestrekte gebouw in laaie vlam. Er was gebrek aan wattlef. 120 gevangenen, mannen en vrouwen, die in de gevangenis opgesloten waren, moesten naar de rijschool van het 6® dragonders over gebracht woj'den. De schade is zeer aanzienlijk. DU ITSCH LAN D. Honderd personen vergiftigd Men meldt uit Yéuoa, dat te Ilelmershau- sen, ongeveer honderd personen, die aan een bruiloftsmaal deelgenomen hadden, plotse lings ziek geworden zijn. Men heeft ze naar het gasthuis overgebracht, waar hij de aan komst vijf gestorven zijn. De anderen heeft men kunnen redden. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht dat zij vergiftigd wer den door het eten van salade. Erge zaak Ingevolge besmetting eener bron is te Gross-Soli hij Flensburg eene familie van tien personen levensgevaarlijk ziek ge worden, alsook de hèele veestal. Drie kin deren zijn reeds overleden. De vader, de moeder en nog vijf kinderen zijn naar het gasthuis gebracht. Men hoopt ze te redden. De ziekteverschijnselen traden plotselings op. Men meent hier voor eene kwaadwillige daad te staan. Vreeselijke storm. Over Taubergrund en omstreken heeft een verschrikkelijk stormweder gewoed. Elf personen verdronken of werden door het hemelvuur gedood. Meer dan 3000 kóppen vco kwamen om. De hooioogst is verwoest, de korenvelden staan onder water. De nachtsneltrein van Würdhurg naar Mannheim moest bij de statie van Grünsfeld stilhouden, daar men bang was, dat de spoor dijk bezwijken zou. De reizigers moesten in een lichteren trein overstappen. Behalve huizen, zijn ook ettelijke bruggen weggespoeld Eene. vrouw, die door hagelkorrels op het hoofd getrotien werd, heeft herschenschud- ding gekregen. De stukken ijs, die te Grüns feld vielen, waren zoo groot als duiveneieren en bedekten straten, wegen en velden met eene laag van 10 tot 20 centimeters dikte. Men beraamt de schade op minstens acht miilioen frank. OOSTENRIJK.' Belangrijke werkstaking De bemanning behoorende tot verscheide ne zeevaartkompagniën van Fiume, heeft de werkstaking uitgeroepen. Daardoor konden verscheidene schepen niet vertrekken. Kort nadien waren reeds verscheidene andere werkliedenverenigingen bij de werkstaking- aangesloten. Alle werk ligt te Fiume stil. RUSLAND Een uitleveringsverdrag Donderdag werd het uitleveringsverdrag geteekend, dat tusschen Japan en Rusland esloten werd. De politieke misdadigers zijn uitgesloten, doch de Koningsmoordenaars of samenzweerders zullen uitgeleverd worden, CHINA De pest. In Canton verwekt de pest, die steeds meerdere slachtoffers maakt, groote bezorgd beid onder de inwoners. Uit Hongkong wor den iederen dag ongeveer vijf gevallen ge meld. terwijl hel totaal aantal gevallen aldaar nu 68 bedraagt. AMERIKA Een politieke aanslag. Een snelbericht uit Managua meld dat 117 lijken te Laloma gevonden zijn. Uit officieële bron wordt gemeld datde ontploffing een politieke aanslag is. Verscheidene partijgaiv gors van den dud voorzitter Estrada zijn aan gehouden én Managua is in staat van beleg vetklaard. TURKYE EervJoodsch dorp,geplunderd. Eene bende Bedouijen heeft de Joodsche kolonie van Nazareth de Thiberiade aange vallen, geplunderd on in brand gestoken ko Brussel. Nachtelijke bandieten. Ver leden nacht werd een persoon in de Beve renstraat, aangerand door een zestal kerels, die poogden hem uit te plunderen. Een voor bijganger dreef de bandieten op de vlucht doch een hunner liep recht in de armen van een policieagent die op het hulpgeroep kwam toegesneld. De kerel werd naar het policiebureel over gebracht, alwaar hij erkend werd als zijnde zekeren D..., wonende Vlogaertsstraat, te Sint-Gillis, een gevaarlijke oud-veroordeelde. Hij weigerde evenwel zijne medeplichtigen bekend te maken. Het slachtoffer had ook de vlucht geno men en is lot hiertoe nog niet gekend. Door het venster gevallen. Vrijdag morgend, rond 1,0 ure, is de 14jarige Jules wonende Wolstraat, door een venster van het eerste verdiep der ouderlijke woning gevallen. De jongeling werd den schedel ge broken en erg Dver heel het lijf gekwetst. Zijn toestand is hopeloos. Matroos verdronken. DeEngelsche stoomboot City-of Londondie gewoonlijk dienst doet tusschen Londen en Brussel, was tusschen de sluis v-an Humbeeck en 't grond gebied van Vilvoorde, toen een matroos, John Leeten genaamd en 25 jaar oud, in de Vaart gevallen was. Ondanks alle pogingen, on de man niet gered worden. Het lijk van den matroos is tot hiertoe niet terug gevon den. Beproeft do wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste eneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn. Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna omniddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. ir alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mcchelen. 1505 Elsene.Een werkman levend verbrand. Een der werklieden van M. L..., meca nicien, Simonisslraal, Eugeen M.. genaamd, 19 jaar oud, honende Scarronstraat, was bezig aan het kuisehen van vijlen bij middel an terpentijngeesl;toen het gevaarlijk vocht eensklaps ontplofte. De ongelukkige werk man stond in een oogwenk door vlammen omringd. Op zijn hulpgeroep snelden andere werklieden toe, die er niet zonder moeite onden in gelukken de vlammen uit tedoo- M... wasechter reeds gevaarlijk ver brand aan armen en huik en moest in be- d enkel ij ken toestand naar het gasthuis over- ebracht worden. Sint Jans-Molenbeek. Erg ongeluk. Do brouwersgast, Achiel Moncarey, Hove nierstraat, droeg Vrijdag eene ton hier in den kelder van een huis der Intendentslraat. Hij gleed uit en viel lot beneden toe. De ton rolde over hem. De ongelukkige werd opge nomen met gebroken linkerheen en ribben, kneuzingen op gansch het lichaam. Hij werd naar het gasthuis vervoerd. Leuven. Verdronken. Donderdag- namiddag is de oudste zoon van den heer postontvanger Verlooy, van het bureel der Vaartslraat, in de vaart verdronken, terwijl hij aan het zwemmen was. De jongeling was slechts 16 jaar oud. De wanhoop der ouders is groot. Indien haar waschgoed te droogen hing op den koer, hieven twee kinderen alleen in de kamer. Het petroolvuur, dal stond te branden, trok hunne aandacht. Zij speelden daaraan. Wel haast ontstond er eene ontploffing, met het ongelukkig gevolg dat het jongste. 2 1/2 jaar oud. gansch door vlammen omringd was. Alvorens er hulp kwam, was de kleine gansch in vuur. Alle hoop op genezing is vruchte loos. De wonden zijn verschrikkelijk. De wanhoop der ouders is onbeschrijfelijk. Wervick. Jubelfeest. De E. H. Mullie, pastoor van Wervick zal op 5" Juni aan staande, zijnde tweede Sinxendag, zijnen jubilé vieren van 25 jaren pastoor le Wer vick. De eenveerde jubilaris zal om 9 1/2 u. door eene geestelijken stoet plechtig- ter kerk geleid worden, en om 10 ure er eene plechti ge jubelmis zingen, onder de welke Z. E. II Dupan, Deken van Meenen, eene aanspraak zal doen. Des namiddags zal een stoet van Katholie ke Societeilon ter zijner eer gevormd worden en de jubelfeest zal sluiten met eene jubel- cantategezongen door 300stemmen, begeleid door de Stads-Harmonie. is hel eenige echte Vieux 'Systême. Ham me. Nieuwe aanhoudingDezen nacht heeft de pölicie de genaamde Juliette DeB..., 18 jaar oud, aangehouden. De B., is de verloofde van V. den B..., die gisteren opliet bevel van het parket aaugeffouden werd. De zaak wordt langs om ernstiger en men verwacht nog andere aanhoudingen. Op heeterdaad betrapt. Dezen nacht heeft de policie alhier zekeren Van Haver Camiel op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was kemp te stelen bij M. Louis Ver- meire. lli] was reeds inliet bezit van 50fr. kemp. Proces-verbaal is opgemaakt. Huishoudsters, de oogen open gij lekkeren koffie wilt opschenken, eischt dan de ware Bittorpeeën der Trappisten Vincart en Zonen. Weigert alle namaaksels. 1500 Antwerpep. -r- jZiripeloos gewerden. Een policieagent, die sinds èenigên lijd in ziekverlof was.' 'is plotselings zinneloos ge worden. Hij dééd in vërscheidéne garagen bestellingen van 50,000 automobielen, moto- cj'cles, enz. ehz... Razend verliefd. Een schrijnt er ker, Joris D..., wonende Krabbenstraat, wilde zich Donderdag avond zelfmoorden D... wierp zich opl de kaai onder een tram- rijtuig, maar de wattman kon nog in lijds sloppen. Dan poogde D... zich met een mes den buik open tc snijden en bedreigde er ook den tramontvange'r mede. Een policieagent, die den wanhopige naar het bureel bracht, werd door liém mishandeld. Liefdevérdriot is de oorzaak dezer wanho pige daden. Stoutmoedige diefstal. Ongekende schurken zijn in de bureelen gedrongen der -fabriek van M. Jacobs, Roodeslraat en heb ben er den brandkoffer opgelicht. Do koffer werd op eene kar geladen en 's anderen daags in de Bolstraat teruggevonden. Mechelen. Schrikkelijk ongeluk. In de Rapelstraat. n.. 28, op eene kamer, wonen de echtelingen Eeckelaers. Terwijl de moeder Exaarde. Dolle os. Vrijdag voor middag werd Van Kossem Achicl, wonende op de wijk Oost-Eindeken, naar het land met een os. Op den akker gekomen, werd het dier schielijk woedend en viel zijnen geleider aan. Van Rossem werd omver^ worpen en het rechterbeen op twee plaatsen gebroken. Hij klaagt ook over inwendige pijnen. Waasmunster. Een ongeluk komt nooit alleen. Het 6 jarig zoonlje van de echtge- noolen Van Hemelryck, werd Vrijdag avond door een velorijder omvergeworpen en erg gekwetst aan liet hoofd. De wielrijder bekom merde zich weinig om zijn slachtoffer en reed voort. Eenige minuten later viel liet 4 jarig meisje der cehtgenoolen Van Hemelrijk, met eene liescli in de hand op de slraalsleenen. Door de stukken glas werd hel kind er kwetst aan het hoofd. Doktor De Loos heeft de twee kinderen verzorgd Doodgebeten. Vrijdag nacht werden bij landbouwer Berckmoens, wonende op; de Heyde vijftien kiekens door een, hond döod- gèbèien. Bij een anderen landbouwer, Kam iel Ilerreboscli, werden tien konijnen, doodge beten, Eene klacht is bij "de policie neergelegd. 2C Vervolg. De tijd was kortde geringste vertraging kon voot' zijne vrienden gevaarlijk zijn. Toen zij te Triest aankwamen, vernamen zij, dat.de. stoomboot, waarmede zij dachten té vertrekken," reeds was afgevaren. Er bleef hun niet^anders over, dan liet vertrek van den yolgendeu stoomboot af te wachten of langs eenen anderen weg te reizen. In beide gevallen was er een begin van noodlottige ver traging, want, wat zij ook deden, eerst twee dagen later, dan zij voornemens waren, zou den zij Athene bereiken. Kapitein Lotilleux was wanhopig hij wist dat hij niét meer op den bepaalden tijd kon aankomen, en dat alleen een mirakel zijne in noodverkeerende vrienden zou kunnen red den. Als een bittere spotternij van liet noodlot scheen de zon glansrijk over geheel Grieken land, op den onherroepelijken dag, die over het lot van Alfred. Beaucourt en Karei Bertin moest beslissen. Philip, de dienaar van den graaf, zat op een bank, met het gelaat in zijne handen ver- horgen. De twee vrienden trentelden arm aan arm op en neer door het mulienaarshol. Wel, Karei, zegde Alfred, gij weet dat het vandaag de laatste dag is Geve God dat Lotilleux op dat oogenblik te Athene is met het geld, want de agent, van Leondari is gisteren morgen vertrokken om hem op te zoeken zoo hij met den losprijs terugkomt, zal men ons nog dezen nacht in vrijheid stellen. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten TVerf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Gaver. In de steenbakkerijen. Het Nationaal verhond der Christene Steen- en ceramiekbewerkers van België heeft loons- opslag gevraagd voor de steenhakkers langs de Schelde 2,80 fr. in plaats van 2,50 fr. het duizend voor het vormen 3 fr. daags in plaats van .2,50 fr. voor het inzetten dei- ovens 3,50 fr. te beginnen van de vijfdo laag, de dag bepaald tusschen 6 ure 's mor gens en 7 ure 's avonds. De bazen, die den voorgeslelden tarief •eeds bespoken hebben, gaven nog geen antwoord. Eenige betalen reeds het gevraag de loon, andere zijn van zin het ook te doen. Gezien den kwaden wil van eenige bazen, die aan de goede eene oneerlijke mededin ging zouden willen doen, hebben de steen- - 't Is nu al een maand dat wij geene fris- sche lucht ingeademd hebben, noch het dag licht hebben aanschouwd, zegde de graaf wjj zijn beiden zwak en ziek ik geloof dat ik weer eenen nieuwen aanval van rhumatism krijgt. - Mijn vrjend, onderbrak lvarel, ik begin erg ongerust te worden de bode van Leon dari moest ï'eeds terug zijn. Dat hij eens met ledige hanffen.kwam,! Indien Lotilleux eens niet ware aangekomen - Dat is onmogelijk Ik ben verzekerd dat hij sedert verscheidene dagen te Athene is, afwachting van een kennisgeving van den el lendeling, die ons hier opgesloten heeft. Maar, wie weet of hij geene vèrhindering' gehad heeft Dat hij eens ziek ware O ik heb een vreeselijk voorgevoel. En dit afschu welijk rooversnoofd is in staat de verminking op ons toe te passen, waarmede hij gedreigd heeft. Op dit oogenblik trad Leondari zelf binnen, en vroeg aan Argos of de bode al terug geko men «ras. Het antwoord luidde ontkennend. Ilij had reeds hier moeten zijn, zegde de •oover, de wenkbrauwen fronsende. Ik begrijp dat vertoef niet, tenzij hij dom genoeg ge- woest ware zich door de policie te laten knip pen... Ha, daar is hij Inderdaad, men hoorde voetstappen in de eerste spelonk, en do luitenant van den troep trad binnen. Dit-whsde broeder en vertrou weling.van Leondari. Hewelvroeg deze. Do kapitein is niet te Athene teruggeko men, was het antwoord. Hoe ntet teruggekomen riep de hoofd man met de grootste verwondering. Deze hee ren hechten er dan wel weinig prijs aan het sieraad te behouden, waarmede de natuur hen heeft begunstigd Kom, kom, dat is niet te gelooven.Gij zult u in het hotel vergist hebben. Ik beu in affo logementen en hotels der stad geweestzelfs ben ik aan 't koDsulaat ge weest, wel te verstaan, na mij vermomd te hebben, en ik ben overtuigd dat de kapitein geenen voet in Athene gezet, heeft. Komaan dan, bij Venus als ik den los prijs niet heb, zal jk ten minste de wraak heb ben Maar zeg-niij eerst-, hoe i6 'tin Athene gesteld Men laat er zich veel gelegen aan onze gevangenen men weet dat de maand uitstel vandaag afloopt, en dat geen hunner vrienden hun is tot hulp gokoiheh. Dé grootste ontstel tenis heerscht in de hoofdstad, en de troepen houden niet op ontland te doorkruisen. Zet u, luitenant, en schrijf de twee brie ven welke de zending der twee oorèn moet vergezellen dat is te zeggen drie brieven want wij mogen den trouwen dienaar van deze heeren niet y erge ten. Bied. mijne plicht plegingen aan de bloedverwanten, vrienden der gevangenen, gij zult do adressen in hunne portefeuillen vinden, en verwittig hen, dat ik den losprijs van ietfer hunner verdubbel. De luitenant zette de pen op het papier en schreef wat Leondari hem voorzegde. 't Is klaar... hebt gij nog meer to zeggen? vroeg de broeder1 van den hoofdman. Neen, geef mij den brief, ik zal hem tee kenen. En maak ér dan eén kopij van. Alles- sandro, de doosjes Me li bracht drié bóuten doosjes, van' binnen met watte gevoe'rÖ, en toen de tweede brief klaar was, schreef I^condari er zijn handtee- ken onder, waarop hij zich tot de gevangenen wendde Het oor van eenen Franschen graaf heeft bakkorswerklieden, le Gavere, besloten aan staanden Maandag het werk te slaken bij deze hazen, welke de gevraagde verbetering niet toeslaan willen. De voordeeligste conditiën voor ellegoed- winkels zijn bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Audenaarde. Groote volksvergaderin gen. Het katholiek kiesverbond van het arrondissement Audenaarde belegt, voor het bespreken der schoolwet, de volgende ver gaderingen Zondag 11 Juni, om 3 ure te Maria-Hoore- heke Zondag 18 Juni, om 4 uro te Aude naarde Sprekers M. Ph. De Munnynck, hoofd opsteller van het Volk te Gent. Maria-Audenhove, Brand. Een ge weldige brand heeft, op den Bokshoek, do herberg Het Paradijs volkomen in asch gelegd. Alles is er in gebleven. De vlammen sloegen over op de schuur van Francies Van Rollegem, zij werd vernield met alles wat zij bevatte. De schade, door verzekering ge dekt, is groot. Clemence Is de facteur al geweest Neen, mijnheer Wel die wacht lang vandaag Waarom is u zoo ongeduldig, mijnheer? Waarom wel ik verwacht met den post eene ilosch TJIEOBROMA; ge weet wel, dat krachtherstellend geneesmiddel dat mij zooveel goeds heeft gedaan. In alle apotheken. IloofddepotGent, DE MOOR, Burgstraat, 38. Te Aalst hij al do heeren apothekers. Wette ren. Ongeval. Gisteren na middag is het parket van Dendermonde al hier afgestapt om een onderzoek te doen in het bloemfabriek van do heeren A. en N. Buvsse opzichtens het ongeluk waarvan do machinist Leon Van de Wiole, het slacht offer is geweest Naar wij vernemen is het zelve enkel aan eene ongelukkige omstandig heid lo wijten, het uitslibberen van den werkman, en zal er dan ook geen rechterlijk vervolg aan hetzelve gegeven worden. De werklieden dezer fabriek zijn legen on gevallen verzekerd. Opgevisclit. Gisteren namiddag is alhier ter wijk Overbeke uit de Schelde op getrokken het reeds in verre staat van ont binding verlceerendo lijk van een mansper soon, schijnende van 40 tot -15 jaren oud, zwaar van lichaamsbouw en hebbende een zwarten knevel, metende 1.68, er gekleed met eene zwarte gestreepte broek c. vest en een blauw wit gestreept hemd. zwai.e kou zen Het lijk van den onbekende is naar het lijkenhuis op het kerkhof alhier over ge bracht. Kriebelachtig. Slien en Koben waren sinds lang twee goede vrienden, zij deelden lief en leed en vertelden aan elkander open- hertig al wat hun voor of tegenging, 't Gebeurde ook al eens dat mét die open- hertigheid de eene of do andere niet al te wel uitspeelde. Zoo op zekeren dag vertelde Stien aan Koben, dat daarin die partij land, dicht bij die haag, juist op die plaats een haas verborgen lag, en dat hij die s avonds nat ging vaneen,' stroppen of schieten... maar helaas als Slien daar kwam 'iet haas ken was de gaten uit.Koben wat vroeger gekomen, was er mee weg Stien had het seffens vast... hij was teleur gesteld en spijtig... toch niet kwaad, onder vrienden moet men iels kunnen verdragen... het was vergeven maar niet vergeten Langen lijd nadien, toen ze zekeren dag samen in den lusthof zaten en over alles spraken, fluisterde Slien al .met eens Ko ben, vriend, daar is nieuws, en Koben gretig, wat is er Stien zeg toe Ehwel, zei Stien. maar geheel onder ons lie ik ga trouwen En Koben verwonderd, En is dat waar, Slien inderdaad dut is nieuws wie zou dat gepeisd hebben en wie is uwe toekomende waar woont ze hoe heel zij ik ben curieus en Slien glimlachend, Koben jongen, gij en zult mij dezen keer niet hebben ik en zeg u niemendalle,gij zoudt er weerom kunnen mee weg zijn dus niet veel waarde,merkte hij spottend aan. Hebt gij eenen vriend dien ge bijzonder gene gen zijten aan wien gij verlangt, dat het ge zonden worde, mijnheer Beaucourt Gij zult toch zeker zulk een gruwelstuk niet plegen schreeuwde Alfred. Ik heb twee maal aan mijnen vriend geschreven, niette verzuimen op den gestelden datum te komèn, en ik ben verzekerd dat hij eenig oponthoud heeft gehad buiten zijn toedoen. Wacht nog eenige... Geenen dag, geen uur meer Wij zullen u betalen al wat gij zult vra gen riep Karei Bertin om 's Hemels wil,ver leen ons ten minste een of twee dagen. iIk lieb met hen. niets uit te staan,; zegde de. schurk spottend, en ik herhaal u, dat ik geen uur, geenen minuut zal wachten. Voor uit, kameraden Bindt de gevangenen De bandieten wierpen zich als weerwolven op hunne prooi. Mijn degen bulderde de hoofdman. Men bracht hem dien. Nu zult ge zien of ik een man van mijn woord ben, riep hij uitzijne oogen vonkel den en zijne anders weeke stem klonk hard en ruw Houd het hoofd van den graaf vast, beval hij aan eenen zijner bedienden. Zoo Het hoofd van 't eerst aangewezen slacht offer werd als in een groef geklemd. Do ongelukkige jongeling was ten top van wanhoop on schrik, vreezende van op zulk een gruwelijke wijze verminkt te moeten worden Het kwam hem voor, dat hij liever den dood verkoos. Daar hij geene de minste beweging-kon doen om zich te verdedigen, kneep hij zij no oogen dicht, toen hij Leondari,. schuimbekkend.vaü woede, met opgeheven sabel, op hem zag toe spriDgen.., Op dit oogenblik kwam, door den ingang, uit het buitenste hol, een meisje, schoon en liefelijk als een engel haar schitterend oog- doorvloog de groote ruimte omniddelijk den toestand begrijpende, spoedde zij zich voor waarts en hare stem klonk helder en zuiver door het hol, toen zij snel uitriep ,n Leondari, lioïïdt op De aankomst vaU het jonge meisje in het roovershöl, werkte op de bandieten en op do evangehen als de verschijning van eenen ;eest. Bij den klank van de liew, heldere stem, wendde Leondari verschrikt het hoofd naar den ingangzijne oogen verrieden ver bazing, bewondering en verwarring. Zij trad vooruit tot h) ,'t midden van het verwelfde hol, waar zij stand hield. Bij 't licht der vlammen van de vuurstede, kon men zien dat zij ruim twintig jaar telde. De gestalte van de onbekende was slank en bevallig uit hare fijne, reine gelaatstrekken, straalden geestkracht, zachtheid, goedheid en alle hoedanigheden eener edele en grootmoe dige natuur. Zij had zich van de Grieksche taal bediend, toen zij tot den roover sprak en droeg de kloe- diug van het land.Op het zien der trekken van die bekoorlijke verschijning, geloofdeu de twee jonkers evenwel niet dat zij Grieksche van geboorte was het kwam hun integen deel voor, dat zij een dochter was van hun land. Gijmijne jonge juffer, riep Leondari, die eindelijk de spraak had teruggekregen. Ja, zegde zij vefbleékend gij ziet mij hier, en ik zie dat ik op tijd ben gekomen om deze ongelukkige reizigers te redden. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2