NIEUWSBERICHTEN. Samson Kina geett j™0" en Donderdag avond werd ook M. de Brocque- ville ten palei/.e geroepen. M. de Brocque- ville kreeg ook opdracht hel nieuw kabinet te (vormen. Do minister van Spoorwegen ant woordde aan den Koning, dat hij de zaak eerst verlangde te bedenken. Vrijdag morgend zou hij met Z. M. Koning Albert eene nieuwe bijeenkomst hebben. Men denkt dat hij zal aanvaarden. Onderden titel En waarom niet? deelt La Dernière Eenre het blad van den Jood May, de volgende nota mede Een liberale afgevaardigde heeft ons verzekerd, dal er onder de rechterzijde zeer ernstig spraak was, te weigeren het nieuw ministerie samen te stellen of er ia te tredeq. In dat geval zou er een politiek man der linkerzijde geroepen en gelast worden een ministerie samen te stellen, dat de hangende zaken zou afhandelen tot de ontbinding der Kamers, welke zou plaats hebben van zoo gauw men de uilslagen der volksoptelling heeft. Eenige goed ingelichte personen verze keren ten andere, dat liet werk in weinige weken zou kunnen afgedaan zijn. Indien er iemand gelast werd, een minis terie van zaken samen te stellen, zou het ongetwijfeld senator Dupont, ondervoorzit ter van den Senaat en Staatsminister, zijn, daar dezo hij de linkerzijde niet dan vrien den lelt. Het oordeel der drukpers La Chronique verklaart dat eene minis- tereclo verandering niets beteekent en niets oplost. liet zuiver algemeen stemrecht (één man, ééno stem) zou er moeten komen, doch de rechterzijde zal het ons niet toestaan. Er mag van geen wapenstilstand gespro ken worden. De antiklerikale werking moet geheel het land door voortgezet worden. La 'Dernière IIcure juicht, en roept triomf. er bij voegende dat het schandalig wetsont werp gesneuveld ligt. liet blad meldt ook, dat de rechterzijde alhoewel de meerderheid hebbende in het ministerie, niets kon doen, daar zij zag dat hel land tegen hen was Hot blad voegt er ook bij, dat do katho lieken nu Koning Albert beschuldigen de schuld te zijn van het ontslag van het mi nisterie. Om lo eindigen doet het blad een oproep tot liberalen en socialisten, 0111 do kleinig heden, welke hen verdoelen, te vergeten en zich to bereiden om samen eendrachtig te regeeren... La Gazette toont denzelfde geestdrift niet als haren blauw-rooden confrater. Het blad stelt do vraag moeten xcij victo rie roepen Het antwoordt onmiddelijk neen, nog niet. Do strijd begint en zul hardnekkig en beslissend zijn. Wat er gisteren gebeurde.kwam van boven do partijen.'Het is een triomf vuor de open- baro denkwijze. La Gazette drukt verder de hoop de vaste hoop uit, binnen eenige maanden de zogepréol te zullen vieren' en noodigt alle antiklerikalen uit, onmiddelijk de hand aan 't werk lo slaan en don kiesstrijd to begin nen. Le Penple meldt dat de val van het Kabinet Schollaert onvermijdelijk was ten gcr>^o van liet schoolwetsontwerp, dat in België al to veel tegenkanting verwekte. Het Belgisch volk heeft thans zijne toe komst in handen. Het mag zich niet tevreden houden met eene halve overwinning,'met eene verandering van uithangbord. Een nieuw regiem is noodig. Le Pcuplc vraagt dus, dat een gouverne ment van likwidatie benoemd wordt, dat alle dringende zaken afhandelt, de herziening der Grondwet en de instelling van het Zuiver Algemeen Stemrecht, onder de bescherming ocner constituante. Het Laatste Nieuws hot ontslag van het ministerie besprekende, schrijft dat er bij de katholieken algerneeno ontreddering is Gc Vervolg. Verder verhaalde Roza haar avontuur, en toen zij op de nederigste wijze meldde hoe zij zieli tusschen de roovers bad geworpen, riep haar vader met de grootste ontroering uit Grooto Hemel Roza Maar ik herhaal het, gij waart krankzinnig op dit oogcnblik. Ongelukkige dacht gij dau niet aan het lot, dat u wellicht wachtte Neen,ik dacht alleen aan de ongelukkige gevangenen. Ik heb Leondari gesmeekt hen in vrijheid te stellen, bij beeft mij dit toege staan en zij zijn reeds op weg naar Athene. En dio bandiet heeft u laten heengaan, nu gij zijnen schuilhoek kendet?... Eerst wilde hij mij honden, maar ik heb gezworen hem niet to verraden, en toen heeft hij mijn vertrek toegestaan. Ik begrijp dat ik vermetel ben geweestnochtans na den goe den uitslag dien ik gehad heb, betreur ik mijn gedrag niet't is aan mij dat die Franschen hunno vrijheid te danken hebben, en bet ge luk bunnoooren to hebben behouden, welker verlies hen vreeselijk zou misvormd hebcn.De graaf Alfred Beaucourt, die een man is van zeer hoog aanzien, heeft mij ook met warmte zyuo diepe erkentelijkheid betuigd. Ik begrijp, mijne dochter, dat ik u te veel vrijheid heb gelaten, sprak mijnheer Le page op ernstigen toon. liet avontuur van de zen dag zal voortaan voor mij een oc-z^alc van ongerustheid zijn. Van 't oogenblik dat de roovers zullen beseffen dat zij in uwe macht zjjn, zullen zij u wantrouwen. Leondari heeft u zijne schuld voldaan, en zal zich vrij achten Ook rammelt het eene gansche kolom vol, over M. Woeste en over de A'AV Siècle. Verder voegt het blad er nog' bij, dat hel onnoodig is, M. Schollaert le vervangen door een anderen minister die ook de nieuwe schoolwet genegen is. Evenzeer keurt liet blad af, dat er nu alge- meenekrcingen zouden plaats hebben. Kortom, liet Laatste Nieuws wil bewijzen dat de katholieken in slechte schoenen zitten, en het toont aan dat het bij de linkerzijde even zoo is. L'Etoile Beige schrijft, dat liet Ministerie Schollaert gevallen is. doordien hel een wetsontwerp neerlegde, dat eene oorlogs verklaring was aan de helft van liet land. Indien M. Schollaert naar de voorzichtige raadgevingen van M. Woeste geluisterd had, zou het nog en.misschien nog lang aan hel bewind zijp.. Le Pat note meldt Tegenover eene hardnekkige oppositie, die bereid is alle middelen le gebruiken, zullende Rechterzijde en de katholieken begrijpen, dat het noodig is uit do tegenwoordige omstandigheden, hoe. moeilijk zij ook weze, liet beste deel te trekken, en zonder uitstel, zonder omwegen recht door te gaan. Do rechterzijde heeft de meerderheid, dus moet er een katholiek kabinet zijn. Dat alle mannen van goeden wil zich vereenigen en enkel den plicht .voor oogen hebben. M. Schollaert verdient den lof van allo katholieken, om heb goede betracht lo heb ben. Hij heeft het vaandel der schoolhervor ming willen ten top voeren. Dat vaandel blijft nog hoven onze hoofden. Wij zullen er voor strijden. De opvolger van M. Schollaert moet on middelijk met vaste en voorzichtige hand de teugels van het bewind opnemen. Dat alle katholieken zonder onderscheid van denkwijze zich rond liet nieuwe hoofd scharen». t m— Le XXe Siècle meldt De ministerieële crisis welke thans uit geborsten is, zal later de geschiedschrijvers verbazen. In geheel onze parlementaire ge schiedenis, is niet mogelijk eene onverklaar- dere crisis le vinden. Een wetsontwerp, aangekondigd in de Troonrede, aangenomen en onderteekend door den Koning, meer vrijheidslievend dan welk danige andere schoolwet in heel Europa, onaanvalbaar en niet aangevallen in de -1,5 der artikelen in de ueelen waartegen de op positie opkomt, eensgezind met de eischen der tegenstrevers over vele jaren om dat ontwerp neergelegd en verdedigd lo hebben, moet hel kabinet Schollaert aftreden. Onder de katholieken, geene misnoegd heid. De rechterzijde en de katholieke druk pers steunden allen het ontwerp. In de stem ming zou geen enkele katholiek het gewaagd hebben, zich le onthouden. Zoodoende was do schoolwet verzekerd in de Kilmer met négen stemmen, in den Senaat met zéstien stemmen meerderheid door le gaan?' Zelfs indien men op de berekeningen der tegenstrevers rtioëst afgaarr; oil de stemmen dervDaensisten van de oppositie afrekenen, zou er voor het ontwerp nog' eone meerder heid van 00,000 stemmen zijn. Het is dus onverklaarbaar, om eenige duizenden betoogers, om eenige lciren, die in de kloosters de ruiten gaan uitwerpen, het ministerie te zien aftreden. Le Bien Public drukt zich nagenoeg als volgt uit Hit de vergadering der Rechterzijde van Donderdag namiddag, schijnt te blijken, dat het ontslag van het ministerie Schollaert. eenigszins te wijten zou zijn aan M. Woeste, die men wist niet al té wel akkoord te zijn met de nieuwe schoolwet. Het kabinet Schollaert zou afgetreden zijn omdat hij niet mocht rekenen op den steun van al de vrienden. Het is onwaar dat Koning Albert zou ge- eischt hebben dat het wetsontwerp ingetrok ken werd en dat het kabinet Schollaert zijn ontslag gaf. u voortaan te mogen vervolgen. Roza,ik voor zie dat deze jammerlijke zaak ons voor de toe komst veel kommer zal baren en in moeilijk heden zal brengen. Vader riep liet meisje ongeloovig uit, terwijl zij zicli aan zijnen hals wierp. Ilij maakte zich zacht van haar los, stond op en liep ourustig de kamer op en neer. Wij zullen uit het toevluchtsoord verdre ven worden, waar ik mij vijftien jaren lang verborgen hield, riep hij uit, en zijne stem verried ernstigen kommer en groote smart. Na een zekerheid van jaren lang, naakt weder om liet gevaar. Ik denk niet aau mij zeiven, want ik heb reeds zooveel ellende, als ooit een menseh, verdragen, maar ilc vrees voor u, Roza. Gij moogt onzen eigendom niet meer verlaten, zonder geleide. Gij moet uwo eenza me ridjesen wandelingen opgeven. Dat zal ik doen, vader. Gij maakt mij be vreesd. Maar Leondari zal liet niet wagen mij leed te doen, en... wat zou ik dan anders te vreezen hebben Dat kan ilc u niet zeggen, mijne dochter. Ik ben angstig en bekommerd. Als Leondari het u lastig maakt, dan moeten 'wij ons huis, dan moeten wij Griekenland verlaten. De oogen van het meisje schitterden. O dat is mijn eenigst verlangen riep zij uitik houd veel van liet land der Helle nen, maar ik ben die eenzaamheid, die afzon dering moede. Waarom zouden wij niet naar Frankrijk gaan 1 Mijnheer Lepage schrokte op, en zijn voor hoofd rimpelde. Ik zal Frankrijk nooit kunnen weerzien, zegde hij. D is daarover geen woord meer, Roza, ik bid hot u f Nooit had het meisje haren vader zoo over het land harer geboorte hooren spreken. Nim- Ilet schoolwctsoiitwerp blijft en; de katho lieken zullen er blijvëii voor strijden. Zoolang de vrijheid van den huisvader niet gewaar borgd wordt, zullen,.wij er blijven vóór strij den. Indien de nieuwe Schoolwet in dezen zit tijd niet gesteund wordt, zullen wij er een prachtig terrein vindcu voor onzen kiesstrijd. Wij zullen dan zied, öf onze' tegenstrevers, die nu reeds schrik hébben, onmiddelijk liet land te laten heslissen, zich vóór het kiezers korps durven aanbieden. Vroeg of laat sleuren wij hen tocli voor de slembus om den lande uitspraak te laten doen. Wij verwachten («ruilspraak vol vertrou wen, omdat wij weten dat al de reclilzinnigen met ons zijn en onze partij de noodige kracht zal geven om haar werk, den nationalen voorspoed, voort le zetten. Het Xieuirs van den Dag zegt In zijn aftreden draagt M. Schollaert de erkentelijke genegenheid moe van de rechterzijde en van gansch liet katholieke volk. Hij heeft groote onschatbare diensten aan de goede zaak be wezen, alhoewel hij soms tegen den wil zijner eigene vrienden gehandeld heeft, en deze hem, op zekere oogenblikkén, slechts noode volgden. De katholieken zullen hem dankbaar blij ven voor al liet goede dat hij verricht, voor den moed en de zelfopoffering,- waarmee hij zijn moeilijke taak heeft vervuld, en zij zul len, in de tegenwoordige omstandigheden vooral, zijn aftreden rechtzinnig betreuren Ondanks al het geschreeuw onzer tegenstrevers, is de toestand niet ongunstig voorde katholieke partij. De rechterzij is vast besloten zich rond het ministerie te scharen en moedig haren plicht te vervullen. Zeer waarschijnlijk zullen de onderhandelin gen voor do samenstelling van het nieuw ministerie den toestand nog meer ophelderen en als vingerwijzing dienen voor de hesluiten die moeten genomen worden. Bet Fondsenblad van Gent, schrijft liet ontslag van het ministerie heeft op de katholieke bevolking eenen pijnlijken indruk gemaakt, vooral omdat-het op de kwestie der schoolwet is dat liet ministerie aftreedt. De nieuwe schoolwet is eene kwestie van rechtvaardigheid en het is altijd lastig te moeten vaststellen dat het recht verdrukt wordt. liet is nochtans zeer dikwijls het geval in do wereld, en gewoonlijk toch eindigt het recht met zegevieren. Wij hebben de beste hoop dat onze teleur stelling niet zal blijven duren. De lieer Schollaert heeft de schoolkwestie gesteld en dio schoolkwestie moet eene op lossing- bokomen. Dat kan niet anders. Van nu af staat zij onuilwischbaar ge schreven in 't program dor katholieke partij. Voor den heer Schollaert zal hét eene on vergankelijke eer zijn dio kwestie op de dag orde der Kamer gebracht te hebben al de katholieken brengen er liënï hulde voor en zullen erhem eeuwig dankbaar voor blijven. Zijne voorhandneming zal onvermijdelijk de beste vruchten dragen, wel niet onmidde lijk maar toch in eene niet verwijderde toe komst. Het Morgenblad, van Antwerpen, drukt zich volgenderwijze uit Het cabinet Schollaert treedt af, na den goeden strijd geleverd le liêhben, den strijd voor de vrijheid der katholieken, den strijd voor gelijkheid, den strijd voor het christeliju onderwijs. Het wetsontwerp Schollaert zou in do Kamer aangenomen geweekt zijn met negen stemmen meerderheid in den Senaat, met zestien stemmen. Do katholieken zijn besloten krachtdadiger dan ooit hunne rangen aaneen te sluiten, en in de toekomst, zoouls gisteren, zullen wij de kreten aanheffen- Leve heer Schollaert Lcvo de Schoolwet mer had hij iets tegen haar gezegd, noch over hare familie, noch over hare jeugd, noch over de oorzaak van haar verblijf in Griekenland. Nimmer had hij haar over hare moeder gespro ken. Ook had zij instinktmatig begrepen, dat er een smartelijk geheim bestoud in het leven van den balling, én zij liad er zich wel van ge wacht hom over het overledene te ondervra gen. Arme vader riep zij uit, zich weder om zijnen hals werpende,' gij hebt veel verdriet gehad Is het... is liet de dood van moeder Mijnheer Lepage verbleekte. Zwijg Roza, sprak hij met heesche stem. Spreek mij niet over baar het verleden moet vi>or u geheim blijven, in liet belang van uw geluk. Het meisje huiverde. Wat konden de woor den van haren vader wel bettekenen GRAAF ALFRED'BEAUCOURT IN HET HUIS VAN GERARD LEPAGE. Daar deed zich het gedruiseh van stappen hooren, en de klank van verscheidene stem men drong tot hen door. De huishoudster trad haastig binnen, en zegde Meester, een der gevangenen van den bandiet Leondari is onderweg ziek geworden, en is in de hut van den wijngaardenier Batto gebracht. Zijn vriend is naar Athene gegaan om daar hulp te zoeken. Maar, daar de vrouw van Batto nu ook ziek is en den vreemde niet kan verzorgen, heeft de wijngaardenier ge meend hem hier te mogen brengen. Hij is op de warande, in eenen draagstoel en verzoekt u, hem onder dak te nemen, totdat zijn vriend hem naar Athene kan terugbrengen. Het is de graaf Alfred Beaucourt. Dat men hem in do logeerkamer brenge, haastte zich Roza te zeggcD, terwijl haar Het Volk, van Gent drukt zich volgender wijze uit Waarom aftreden zal men vragen M. Schollaert had toch maar oen enkelo stem der rechterzijde verloren en kan gerust voort doen. Men bedenke echter dat die enkele slem deze was van M. Woeste, staatsminister, dikwijls erkenden leider der rechterzijde en voorzitter van liet Verbond der Katholieke Kringen van België. De houding van M. Woeste was voor M. Schollaert meer dan liet verlies van eene enkele slem het was de verloochening van woge-een hoofdman, en voor zijne eigene waardigheid kon M. Schollaert dat niet aan vaarden. -Zijn aftreden is voor gansch de eensge zinde reel-.terzijde eene gelegenheid geweest om aan M. Schollaert in eene grooischc. indrukwekkende belooging te betuigen dal zij met liem is en niet met M. Woeste. oor dezen eenmaal zoo grootcn staatsman is hel een betreurenswaardige diepe val voor M. Schollaert is liet eene welverdiende ver heerlijking. De bladen der linkerzijden zullen razerneeren over de tussehenkomsfc des Konings. Deze slaat echter te hoog om rekening le houden met de onwaardige kwajongensstreken der linkerzijde, waarvan sommige slipdragers getracht hebben tot in do koninklijke om geving door te dringen. De duur en het ver loop der onderhandelingen bewijzen genoeg dat deze het ontslag van M. Schollaert niet verwekt hebben alleen de afscheuring van M. Woeste heeft er toe geleid. Brussel. Dief aangehouden. Een policieagent hield Woensdag namiddag hij een oudkleerkooper in de Marollenwijk M... aan. uit de landbouwkolonie ontsnapt. M... bood aldaar koperen versiersels van deuren en lood te koop aan. In liet commissariaat, Hoogstraat, bekende hij alles gestolen te hebben in een in opbouw zijnde huis op den Alsembergschen steenweg. De kwaaddoener werd opgesloten ter beschikking van het parket. Slecht beloonde gastvrijheid. Een koffiehuisbediende van Franschen oorsprong, die in een drankhuis der Beenhouwersstraat te Brussel een maat zonder werk tegenkwam, 'betaalde hem een avondmaal, en liet hem op zijne kamer vernachten. Als hij gisteren morgen opstond, besta- tigde do hartelijke Franschman, dat zijn vriend, want hij--had lang met hem in do wereldtentoonstelling gewerkt, er van onder was gegaan, met zijne horlogio en keling, 300 fr. waarde, en 300 fr. in baargeld. Hij liet echter een zijner zokken achter, in zijne overhaast om weg to zijn. •Nu zoekt de bestolene hem overal op, om hem dit kleedingstuk, terug te geven. Eemcdestaard aangehouden, -t- Toen Donderdag morgend, rond 2 ure, een policie agent lapgs de Belliardslraat kwam, vond hij er eenen kerel, die op het gaanpad te ronken lag-. De agent maakte den slaper wakker en verzocht hem naar huis te willen gaan. De kerel, die dronken was, schoot in eene hevige gramschap, omdat men alzoo durfde zijnen slaap komen storen. Hij greep den agent vast en ranselde hem duchtig- af. I)e policië- bediende blies op den noodhoorn en colleg-as, die dadelijk toegesneld kwamen, konden hem verlossen uit de handen van den woes- taard. De dronkaard, een echte herkuul, ver weerde zicli dapper en ;t was met de groot ste moeite dat hij naar het policiebureel ge sleurd werd, waar mon hem do boeien moest aan doen. Het is een genaamde Pieter B..., 32 jaar oud en wonende te Etterbeek. Brand op de Anspachlaan. Woens dag nanoen, '1 1/2 uur, ontstond er brand hij M. Werly, pasteibakker der Anspachlaan, in een groot vertrek van het derde verdiep, vader onthutst, niet in staat scheen te ant woorden. De dienstbode ging heen en mijnheer Lepa ge mompelde treurig Zou het noodlot mij opnieuw bedreigen O mijn God spaar ten minste mijn schulde loos kind Alfred Beaucourt was in een groote prachtig gemeubileerde kamer gebracht, welker gla zen deuren op de warande openden. Daar hij niet in staat was zich staande te houden, was hij door de zorg van zijnen die naar Philip onmiddelijk te bed gelegd. Gelijk wij weten, was de gevangene, gedu rende de verloopen maand, in het hol van den bandiet gedwongen geweest op den voclitigen grond te slapen, en had daar de kwaal opge daan waaraan hij nu vreeselijk leed. Als de doktor maar dadelijk komt, zegde Philip, ik hoop toch dat hij met mijnheer Ber- tin zal medekomen. De jonge graaf, die zijne oogen had geslo ten, toen men hem te bed legde, opende dezel ve en keek wonderlijk om zich heen. De smaakvolle weelde welke hem omringde, stak in de hoogste mate af bij do ellendigheid van de spelonk, waar hij tydelijk had moeten ver blijven. Waar zijn wij vroeg hij. Wellicht in het meest afgelegen huis van geheel Griekenland, antwoordde Philip, 't Ts een prachtig landgoed en goed gelegen ik veronderstel dat de bewoner een rijke Griek is, die de eenzaamheid lief heeft. Er werd op de deur geklopt en de huishoud ster trad binnen met een schaal, waarop ver schillende geneesmiddelen stonden. Zij zette ze op de tafel en sprak eenige woor den tot den bediende in de taal van het land. Bemerkende dat hij haar niet verstond, na vaar de gasten sliepen. De brand ontstond n een der bedden. Toen do pompiers ter ilaats waren, was men liet vuur meester. De earner werd uitgebrand en de schade is nogal groot. Men kent de oorzaak van den brand niet. Diefstal met braah. Donderdag morgen werd de policio verwittigd dat de gevlochten draad, die voor een der kelder vensters gespannen was van liet huis n. 11 der Leuvensche plaats, afgerukt was. In dit gebouw, zonder verdiepen, is liet bureel in gericht van M. Dubbelman, die zich met tram materieel en graphite.voortbrengsels be zig houdt. Dieven hadden hel venster open gebroken en waren alzoo in huis gedrongen. De policie begaf zich dadelijk ter plaats en besta ligde dat de dieven opliet, gelijkvloers een kofferfort, ongeveer 300 kilos wegend, hadden doorboord. Daarna hadden zij met breekijzers er de deur van opengewrongen. Gehilciciglijk bevatte liet meubel slechts eenige handelspapieren. M. Dubbelman had er 's avonds al het geld uitgehaald. Alleen eene onbeduidende som zilvergeld was er in gebleven. Op den vloer lag nog eene vijl, door do kwaaddoeners achtergelaten en waarvan zij zich moesten bediend hebben. In een naburig liuis wilden zij ook den gevlochten draad afrukken, doch zij moeten in hun werk verrast geweest zijn en op de vlucht gedreven. Het parket is verwittigd. Erge val. Donderdag namiddag was het iO jarig zoontje der cchtgenoulen B.L, wonende Minimenstraat, op den koer der ouderlijke woning op eene ladder geklom men. Eensklaps viel do knaap ten gronde en werd vreeselijk gekwetst aan het hoofd en liet been gebroken. Bitterpeeën Trappisten Vincart geeft extra lijnen koffie. 1500 Elsene. Belangrijke diefstal. Toen Donderdag morgen M. Karei Willem, hande laar in pelsen, wonende steenweg van Elsene 52, opstond, bestatigdo hij dat in den winkel alles liet onderste hoven lag. Dieven waren hij middel van valsche sleutels in de woning gedrongen en hadden voor ongeveer 20.000 frank koopwaren buitgemaakt. Do policie werd verwittigd en heeft een eerste onder zoek geopend. liet parket wordt verwacht. Schaarbeek. Onvoorzichtige knaap. De 13-jarigeEdward T..., wonende Mignon- straat, kroop gisteren aan do Naamsche Poort op een tramrijtuig. In do Hgmont- slraat kwam de ontvanger en d knaap sprong ten gronde. Hij werd met geweld tegen de straatsteencn geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Hij was den schedel ge broken en erg aan de horst gewond. Antwerpen. Een stoomboot in brand. Gisteren namiddag, kwam te Antwerpen de tijding toe, dat op de Schelde, hij Hans- weert, een groote stoomboot, niet 4 masten, in brand stond. Inlichtingen werden genomen en het bleek weldra dat het nieuws de En- gelsche stoomboot Oxonian betrof, die 's morgends te 9 ure, Antwerpen liad Verla ten, in bestemming voor New-Orleans. Hét vuur was,ontstaan in het achterruim en werd het eerst hij Batli opgemerkt. Van Harisweert werd naar Antwerpen geseind om hulp en drie sleepbooteii vertrokken dadelijk ter plaats. Het vuur had eene snelle uitbreiding ge nomen, zoodanig dat de bemanning, die met spuiten was begonnen, het niet meer bij het luik kon volhouden, 's Avonds liep de verf van liet achterschip door de hitte en stonden de platen rood. De vlammen sloegen zelfs uit hel luik. ITet vuur had ook alios om zoo hevig mogelijk te woekeren. Do lading be stond uit creosoot, naflaline en ook uit... poppen. Hot getal slachtoffers zal dan ook hij duizenden tellen. Do sleepbooten bepaalden zich met stroo men water in liet achterruim te doen neer komen, om hel zoo spoedig mogelijk onder water to zetten. Donderdag morgen kwam derde zij liet bed. Mynheer, zegde zij, ik heb n een en an der gebracht, dat uwe pijnen zal lenigen be veel uwen bediende u de middelen naar be- hooren toe te dienen, ik ben verzekerd, dat zij u oogenblikkclijk zullen verlichten. Zoodra gij wat beter zijt,zal ik u liet avondmaal bren gen. De jonker dankte liaar minzaam en zij ging heen. Philip zette zich aan 't werk en inderdaad zijn meester gevoelde zich weldra merkelijk verlicht. Een half uur later kwam de vrouw terug, beladen meteen kostelijk avondmaal,waaraan de graaf zich te goed deed geen wonder, na zoovele ontberingen in de laatste woken te hebben doorgestaan. Toen men do tafel kwam afdienen, werd Alfred bericht dat de heer des huizes verlang de liet genoegen te hebben met hem kennis te maken. Eenige oogeribiikken later trad mijnheer Lepage binnen. Bij liet zwakke licht in de kamer zag de graaf dadelijk «'.at zijn gastheer een man uit do groote wereld was, maar hij merkte te vens op dat zijn gelaat de sporen droeg eener diepe droefgeestigheid. Ook vermoedde hij dat hij geen Griek was. Mijnheer Lepage naderde den vreemdeling, gaf zijn medegevoel en zijne belangstelling in zijnen treurigen toestand te kennen, en deed dit in de taal van 'tland. Alfred Beaucourt be dankte liern en zegde, dat liij hoopte niet ge dwongen te zullen worden door een al te lang durige ziekte de gastvrijheid te misbruiken, welke hem zoo minzaam aangeboden w erd. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2