B HET NIEUW MINISTERIE Db JVIINISTERIËELE KRiSIS M. cis BROGQÜEVILLE Landbouwbelangen. Staclsniexiws. FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen SPORTNIEUWS IKËl£l~tSS;X3@l Voetloopea ESTlx. Stevens, Oliiclsels ANQUE CENTRALE GANTOiSE BRANDKASTEN iel bericht toe dat de brand gebluscht was ,en hel schip naar Antwerpen werd terugge bracht. Ten 11 ure is het schip langs de 'Royerssluis in de dokken gesleept. Verdronken. Donderdag namiddag, is een 12jarig knaapje, aan de Boompoort, in het water gevallen. Ondanks al do pogin gen kon het knaapjo niet gered worden. Het lijkje werd ongeveer een uur later opge haald. Zelfmoord. Een inwoner der Anker- rui werd gisteren in zijne slaapkamer ver hangen gevonden. Het lijk is naar het doo- denhuis overgebracht. Revolverschot. De Sjarige Pieter Blom, wonende Lange Olmenslraat, is giste ren avond in de Calherina Beersmansstraat erg aan liet hoofd gekwetst geworden door een revolverkogel. Men weet niet waar noch hoe het schot gelost werd. Brand. In oen logbmenthuis voor landverhuizers, Stoomstraat, is gisteren brand ontstaan. Het vuur kon spoedig uitge doofd worden. Jonge dieven. Vier jonge schelmen uil de Geuzen- en Kloosterstraten, hadden in het soldatenhuis van Simons, Bclegstraat, 35 paar kousen gestolen, waarmede zij de vlucht namen. Zij werden door Simons ach tervolgd, waarop zij den buit ten gronde wierpen. Van de trappen gevallen. Woens dag namiddag viel do 4-jarïge knaap J. De Potter, wonende Gcuzenstraat, in zijne wo ning van de trappen. De kleino is met ge broken schedel naar liet gasthuis gebracht. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigclo Koning der oude graan- genevers. Gentbrugge. Bief aangehouden. Gisteren voormiddag rond 9 ure, verliet de landbouwer De Wildo zijn hof, op den Bosch gelegen, zoo zijn huis alleen latende. Rond 10 ure teruggekeerd zijnde, zag hij een ver dachten kerel van zijn hof loopen en ook de Venster van zijne slaapkamer openstaan. Een dief was in zijne slaapkamer gedron gen en had de kas opengebroken, doch zeker gerucht gehoord hebbende had hij den tijd niet iets te ontvreemden. De landbouwer die den dief in het veld zag vluchten, zette dezen achterna gevolgd door talrijke geburen; weldra werd de kerel iDgehaald en na eons goed afgerost geweest te zijn, leverde men hem in de handen der policie. Het was zekere Lodewijk De Smet, oud 32 jaar, die reeds een tiental malen ver wezen werd wegens diefstal. Hij was ook ander het toezicht der policie. Do aangehou dene werd opgesloten. Banquae OestfciralSs Garstoise, Naaml. Maat. Huring Brandkoiiers 10 fis. 's jaars. Zie annonce. De Klinge. Stoutmoedige aanranding Dinsdag avond had T. D..., den laatsten trein gemist te St-Nikolaas. Daarbij absoluut te huis moest zijn, huurde hij te St-Nikolaas een rijtuig. Rond 11 1/2 kwam hij te huis. De huurhouder keerde onmiddelijk terug. In de Ijosschen op den wijk Kalfdijk, sprongen opeens vier zwartgemaakte mannen voor liet paard cn hielden hot stil. Een der bandieten klom op den bok en eischle geld van den koetsier. Deze verloor zijne koelbloedigheid niet, greep een ijzeren sleutel en bracht er den aanrander oen vreeselijken slag mede toe op het hoofd. De man rolde ten gronde. Daar hij niet meer opstond.grepen do drie anderen liemvast en vluchtten ermede inde bossclten De huurhouder kon zijnen weg voortzetten Woensdag morgend vond men op de plaats der aanranding een broeden bloedplas. De bandieten zijn onbekend. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Het is de goedkoopste. Berlare. 'licee huizen afgebrand. Woensdag voormiddag, rond 8 1/2 ure. ont stond er brand in het buis der gebroeders Blancquaert, landbouwers, wonende op hel gehucht Hoeksken. Op het oogenblik dat de brand uilbrak was niemand op de hocvo. Sinds 5 ure 's morgens was de familie Blancquaert op den akker. Na enkele minu ten stond de woonst in vlam en vuur. Aar blusschen viel niet te denken, ook kon niets meer gered worden. liet vuur deelde zich mede aan de woning van Leo Roggeman. Hier hadden de geburer tijd om de meubelen te redden. Het huis brandde ook ten gronde af. Bij de gebroe ders Blancquaört is de schade zeer belan, rijk, daar er eene groote som geld in de vlammen bleef. Er bestaat verzekering. De oorzaak van den brand is onbekend. Terdonk. Erg ongeluk. Donderdag morgen reed do vrouw van Frans Van der Velde, wonende Stroodorp, over Terdonk Aan hel kasteel van M. Mechelynk bevond zich do 9jarige Prudent Chalmet, zoon der zuster van Frans Van der Velde. De kleine die bloolvoels was, sprong langs achter op het rijwiel zijner tante do groote teen zijner rechtervoet werd door het tand wiel gansch afgedraaid. Dokter Pol/liet die ontboden werd beeft den ongelukkige: kleine naar het hospitaal van Gentbrugge doen overbrengen. St-Lievens-Essche. De begrafenis van den ongelukkigen Verstraeten, eergisteren in Sleenhuyse door den tram gedood" had gis teren namiddag om 5 ure plaats. Meer dan 175 tram- en ijzerenwegbeamten woonden de droove plechtigheid bij. Eene kroon werd door hen op het graf gelegd. Lokeren. Familietwist. Gisteren avond is op de Oude Baan, Vlooislraat een gevecht ontstaan tusschen Alois G... en zijne twee schoonbroeders G... die met zijne vrouw in ruzie lag, was niet gaan werken, en zijne vrouw, ging naar do ouderlijke woning. s'Avonds kreeg C...., twist met zijne schoonbroeders. Een gevecht ontstond "cn werd den linkerarm gebroken. Hij is naar bet gasthuis overgebracht. <lil^9S-43 Kabin«Msoverste ",\L Zooals wij hooger meldden, hadden de heeren Gooreman en Liebaert Donderdag avond bedankt, voor de eer welke do koning hun aandeed, door hen de samenstelling van het nieuw kabinet op te dragen. M. de Brocqueville, Vrijdag morgend terug in bij zonder gehoor ontvangen, door Konin. Albert, verklaarde te aanvaarden, het kabinet samen te stellen. Ilij deelde echter aan Zijne Majesteit mede, dat de heeren Holleputte, De Lands heer© en Liebaert onwrikbaar bij hun besluit bleven, en beslist weigerden van het minis terie deel te maken en M. Schollaert zullen volgen Do Koning drukte zijn spijt uit, over het terugtrekken dezer ministers en hoopte dat M. de Brocqueville spoedig mochte gelukken in het vormen van het nieuw ministerie. M. de Brocqueville kon dus reeds aan Zijne Majesteit melden dat de heeren Renkin, minister van Koloniën, Ilellebaut, minister van Oorlog. Davignon, minister van Buiten- landsche Zaken, Berryer, minister van Bin- nenlandsche Zaken en Hubert, minister van Nijverheid en Arbeid bleven. M. de Brocqueville heeft dan onmll.delijk de noodige voetstappen begonnen om zijn. kabinet te volledigen. Wij mogen verzekeren dat M. Carton de Wiart aanvaard heeft, minister van Weten schappen en sehoone Kunsten te zijn. Naar het vvielrijdersfeest Jan. Dag Frans Hoe gaat het, beste vriend Gaat gij ook eens naar uen velo droom Frans. Voorzeker Jan, om te doen ge lijk alle man ofschoon ik toch liever eens een kijkje in de velden ga werpen, cn ook in de druivenkweekerij van boer Tist. Ik zal van de gelegenheid gebruik maken, te meer dat ik er van hier niet te ver v;yi verwijderd ben. Jan. Wat zegt ge Frans, is er bier in t omliggende van Aalst eene druivenkwee- lerij to zien Frans. Wel zeker, mijn beste Ginder zie, op vijf minuten afstand van den velo droom Zulke kweekerijën verdienen wel eens bezocht te worden Iedereen spreekt er van Boer Tist verkoopt alle jaren om houder-1 den franken druiven hij wint de prachtig ste vruchten die ge kunt gedenken. Jan. Wat doet hij daarvoor Frans. Ja zie, dat is de kunst! Die man luistert naar goeden raad, spot niet met de lesgevers van fruitkweek, maar past toe al wat moeilijk is. En of hij voor zijne moeite beloond w ordt, dat zult ge best zelf kunnen vaststellen. Kom met mij eens móe onderwege zal ik u in 'tkort vertellen wat hij doet. Nooit laat hij per rank meer dan een tros groeien, en vóór den Winter voedt hij oj oordeelkundige wijze zijne planten met schei- kundigo meststoffen zoo geeft hij per plant 500 gr. superfosfaat, 300 gr. ehloorpotascli n 250 gr. zwavelzuur ammoniak. 's Zomers en vooral in Juni en Juli begiet ij met ale en dient aan elke plant nog een mengsel toe van 600 gr.superfosfaat, 350 gr. cloorpotasch en 250 g. zwavelzuur ammoniak. Deze meststoffen worden bijmiddel van den iek, zorgvuldig ingewerkt. Ziedaar in korte woorden gansch het gèheim Jan. Wel dat is gemakkelijk, Frans n deze bemestingswijze komt niet te duur. Frans. Volstrekt niet, en gij zult be merken dat de vruchten wonderschoon slaan, en reeds ver gevorderd zijn. Jan. Indien hel zoo is, wil ik wel eens met u meegaan, misschien kan mij dat voor de toekomst nuttig zijn. Frans.Gij hebt gelijk, Jan!... Kom aan, boer Tist is 'thuis. Wij zullen welkom zijrt Willy. Verders heeft M. do Brocqueville de mede werking gevraagd van de volgende heeren M. Levie, als minister van Financen M. Tibbaut, als minister van Openbare Werken en Landbouw en M. De Sadeleer, als minister van Juslicie. Men weet nog niet of do/.o drie laatsten aanvaardden, doch onze berichtgever meent lo mogen verzekeren, dat ook de heeren Levie, Tibbaut en De Sadeleer, de hun aan geboden portefcuillen zullen aannemen. M. de Brocqueville had goede hoop, het ministerie Vrijdag avond i:i orde te brengen en het Zaterdag aan den Koning vóór te stellen. Do Kamer zou dan reeds Dinsdag- hare zittingen kunnen hernenïón. Plet nieuw ministerie zou dus samengesteld zijn als volgt M. de Brocqueville, kabinets overste en Spoorwegen. M. Renkin, Koloniën M. Hellebaut, Oorlog M. Berryer, Bi.nneland M. Davignon, Buitenhuid M. Hubert, N ij verheid cn A rboid M. Cartoji.de Wiart, Wetenskappen en Kunsten M. Lovie, Financiën M. Tibbaut, Openbare Werken en Land bouw M. De Sadeleer, Juslicie. Programma van 't Concert, welke zal ge geven worden op de Groote Markt, door de Fanfaar der Pupillenschool van 't leger, op Zondag 11 Ju -i 1911, om 11 1/2 ure" onder de leiding van M. Théo Lieseöborghs 1. Le Tnbut de Zamoramarche. II. Vanderlinden 2. Lespêcheurs de Perles, Opening. Bizet 3. Fantaisie del'Opéra, Tancrède. Rossini. 4. Solo pour flute, soliste M. Duquenne. Precher. 5. Le beau Danube bleuValse. Rollié. Sint Martinuskerk. Zondag 11 Juni, H. Drijvuldigheid, groote begankenis tot den H. Donalus. Bijzonder aanroepen ten tijde van onweder, donder, hagel en bliksem. Om 10 ure solemntele mis; om 4 ure,plechtig lof met sermoon. Haegeman werd veroordeeld tot tien jaar .gevang, met 3 maand lijfsdwang, tot vijf jaar bewaakzaamheid door de policie en tot berooving zijner burgerrechten gedurende lien jaar. Hij zit vast. DE DIEPTEN VAN NINOVE, ENZ. Voor de talrijke dieflen te Ninove cn om liggende begaan, werden de volgende ver oordeelingen uitgesproken Edward Scheerlinck van Iddergem, 8 maal twaalf maand gevang Rufin Scheerlinck, 8 maal acht maand en Perreman Celine, vrouw Edward Scheerlinck, 3 maand, deze voor waardelijk. Re eerste en do tweede ook no; vijf jaar bewaking door de policie. SLAGEN. De koolkappers Ph. Vermaille van Paernel cn Ruim Van don Spiegel van Borght-Lom- b'eek, hadden te Ninove den veldwachter II Roelandt geslagen en gekwetst. De eerste krijgt 2 maand en 50 frank boet, de tweede S dagen en 26 frank boet. NOG SLAGEN. De Rouck Leo, werkman te Sol legem, beeft eens ferm geklopt op Karei Do Backer. Dat kost hem 1 maand gevang. BEDREIGINGEN. Zekere Remi Van Waeyenbergbe, werk man le Erwetegem heeft Emma De Sinet geslagen en ook doodsbedreigingen uitge sproken. Hij krijgt daarvoor 8 dagen ge vang, 26 frank boet en moet 50 frank scha devergoeding aan de burgerlijke partij betalen. OEDEDEELBtë&ERl. GENT. Vlaanderen's Kunstdag. Zaterdag aan staande, 10 Juni, om 8 1/2 ure's avonds, grijpt eene algemeene vergadering plaats. Reeds 75 maatschappijen uit Gent en voor sleden zijn toegetreden. Het komileit rekent dat al die maatschappijen zich door hun af gevaardigde zullen laten vertegenwoordigen. Ook deze maatschappijen die nog niet offi cieel hun bijireding zonden, worden vriende lijk verzocht zich te doen vertegenwoordi gen. Gansch het programma is in al zijn bijzonderheden kunnen vastgesteld worden en moet aan de afgevaardigden onderworpen zijn. Vervfaamsching der Gentsche Hocgeschool Meetings 11 Juni (Zondag) Kortrijk- Dutzel, KJ ure, in- de zaal van den Boeren bond.' 11 Juni (Zondag) Sb Pieters-Rhode, 3 1/2 ure, in de school. 15 Juni (Donderdag) Baal, 3 ure. in de zaal der Boerengilue. Sprekers Heeren Tengrootenhuizcn, K. Van de Sande, M. Gybels. GEERAARDSBERGEN Turnfeest der Breidelszonen in 't College op 25 Juni. Een puik turnfeest zal op de speelplaats van 't College gegeven worden, lea voordeele der Breidelszonen. Het zal anvang nemen te 4 1/2 ure het muziek korps dor gilde zal het feest opluisteren. Van heden af zijn kaarten te verkrijgen.- voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. 20 Oogst Congres der Ivalli. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 10. 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsclie Kermis op Sint Jozefsparochie. In September. Groot Alhletiscli feest op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juislen datum later le bepalen). GEERAARDSBERGEN 27 Augusti. Groot Turnfeest, ingericht door de Breydelszonen Deelneming van den Turnkring Steun geeft Moed Aalst, met turners en mu ziek.' DIEST -6 - I" Oogst. XVII0 Bondsfeost der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België. Deelneming van Steun geell Moed Aalst, met muziek en turners. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad cn het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 9 juni, 15ure: Erembodegem Men kan zich van lieden af laten inschrij ven voor eerie groote lui te, naar 5 sehoone zakuurwerken, waarde 35 fr. Al de niet-ge- federeerdo liefhebbers mogen aan den prijs kamp deelnemen. De partijen moeten bestaan uit 5 man en 1 voor de jury. De inleg is be paald op 2,50 fr. per partij. Men kan zich laten inschrijven bij M. Gustaaf Van Auden- hove, Keppestraat, 16. Aalst. Op Maandag 3 Juli, zijnde 2fi Kermisdag, groote loopkoers voor Beginnelingen (onder de 16 jaar). Afstand 3 kilom. 500 meters. Prijzen in geld. Men kan zich van heden laten inschrijven ter heiberg «DEN TURK» gehouden door den heer I)o Swaef, Dender- mondschen Steenweg, (Kallestraatpoort). Voor verdero inlichtingen zich te wenden lot de hepron Joseph Claus en L. De Cock, Pieter Coeckestraat, alhier. liet Bestuur. MARKTPRIJZEN AaSst. 9 juni Hop. markt kalm, prij zen in afslag, beschikbaar 75 fr. Nieuw gewas, 90 fr. Anderlecht. Markt 9 juni Kalveren 1080, prijs per kilo op voet fr. 0.95 a 1,05 1,20. Gent Veemarkt van 9 juni; getal te koop gestelde dieren-.Vette koeien 37; Melkkoeien 3; Groote ossen 0; .Tongc ossen 13 Vaarzen 17 Stieren 34. Varkeus 256 Kalveren 182; Ma gere beesten 202; Schapen 4, Lammeren 0, Vig- genen 602. De goede staibeesten golden van 1,65 tot 1,75. Watteren, 8 juni Boter 2,80; eieren 2,36 a 2,80; viggens37 ii 42 kiekens stuk 2,75 aard appelen roode 12 a 13; id. witte 9 a 10 konijnen 1,50 jonge duiven 1,40. 8 juni. Aardappelen 13,00. boter 2,90 eieren 2,60. viggens -17. konijnen 3,25. Geeraarsdbergen 9 juni Tarwe de 100 kilos 20,00Masteiuin 15,00; haver 21,50; Rogge 15,50; boonen 21,00; Aardappelen 14,00 lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter dc kilo 2,76 a 2,88 eieren per 25, fr. 2.34 ruw vlas 0.94. Barometer 760" Thermometer 21° Wind: noord-oost Vooruitz.regenachtig Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TJit ter Iiand. to koop Een schoon on welgelegen pereel Bouwgrond met het woonhuis er op ^taande, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dqntler- mo 11dstrhensteernvcggroot 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest hij de kinderen van Öharles Van Lv.igenhove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De koopef zal het vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris DE V IS, alwaar er geld te bekomen is aan geringen intrest. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. WISSELAGENT, 16, Ondsrwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 6SA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL SJUNI BEURS VAN BRUSSEL. Leen san St3at, Fraïin.. Sleden. Belgische leening le r 3 r 3 3» r 3 Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. VREESELIJ K AAjJs' GE RAN D Een jongeling- van Elene, Remi Van der Sypt, bevond zich om 9 uro 's avonds le Strij- pen. Toen hij naar huis ging, werd hij aange rand door zekeren Albert Ilaegeman van Scheldewindoke. Do aant-andcr sloeg den jongeling op den grond, overlaadde hem mei vreeselijke slagen, bewreef zijne kleederen met smout en confituren, beet hem den kleinen vinger af en ontroofde hem zijn uur werk. Kongo uitkeerbaar Kongo (Loten) Annu lei ten Gemeentekrediet 1868 Buurtspoorw Jan.-Juli Obl. Mei-Nov. (loten) Anderlec.ht 1907 Aaisl Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsenc 1880. 19U8 I.aken 1902 Luik 1860 1897 1905 Mecke] en 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gi 11 is 19U43 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 lr.)3 Spa 1909 35 Doorn'Ir f50 tr 3 Vcrviers 1873 3 18933 3 3 3 3 2,5 3,5 3 2,5 2 2,5 2 3 2 3 3,5 3 3 2 2 91.05 91.05 91.10 100.80 87.— 90.— 86.25 104.50 93.25 SA.'.Ü 101.50 87.— 129.75 70.75 84.75 86.25 69.50 91.25 91.10 91.40 Te §ii?s*en Een WOONHUIS, dienstig voor Herberg, aan 3 franks per week. te Aalst Mijlbeek, Paperodedries. OPENBARE VERKOOPING van 80 koopen allerbeste 3BC O O Z CS-IE^ te Aalst (Tragel) en te Hofstade in den Bocht, KcrkemeerschenBekclingy Kamdries cn op de Bcekdijken namens de heeren Prosper Hendrickx,Emile Van den Bossche, Dl' De Naeyer en andere. Op Maandag 12 Juni 1911, om 2 ure slipt namiddag, door het ambt van Deurwaarder DE VOS, te Aalst. Te beginnen aan den Tragel. NAAMLOöZIï MAATSCHAPPIJ f£APmy*L s 5 ÜVS3LJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, 93.50 85.75 101.75 71.25 82.50 BEURSORDERS Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels I11 bewaarneming van waarden. Afmetingen binnen met. 0,12 0,12 0,24 0.37 0,31 0,31 0,52 0,56 0,78 met. 0,15 0,30 0,20 0,15 0.21 0,35 0,55 0.62 0,62 met. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 HUURPRIJS Fr. 6 9 10 12 18 26 30 60 Fr. 13 14 17 20 30 45 50 30 Fr. 2; 31 45 50 751 1153 12? 2001 Dc zaal der brandkasten is alle werkdagen I open van 9 tot 12 1/2 ure en van 2 tot 3 1/2 ureden zaterdag van 8 1/2 ure tot 's mid- I dags. 1530

De Volksstem | 1911 | | pagina 3