NB. Onschuld zegepraalt Nog de ministerleele crisis Koningin Wilhelmina ie Brussel duitschland: ïi EN 't Wit Stoopks vail Jacques Neafs Spiegelfaliriek A. L. MEYVAERT Mon heeft 'Slechts gedeeltelijk liet pro gramma opgesteld der feestelijkheden die te Brussel, ter gelegenheid der komst van de koningin der Nederlanden en van den prins gemaal, zullen plaats hebben. Doch wat men reeds weet, is datdeont vangst allerliefst zal zijn. Een galadiner aan 't hof,misschien een ontbijt bij de gravin van Vlaanderen of op het kasteel van Laken, een ontbijt in het Hollandsch gezantschap, een bezoek aan liet stadhuis en waarschijnlijk een uitstap naar Tervueren, dat zijn reeds vastgestelde zaken. Het verblijf van koningin Wilhelmina in België zal maar van korten duur zijn. De ontvangst ten stadhuize zal de apotheoos der ontvangst uitmaken. Men zal de konin gin van het land der Tulpen een feest aan bieden, waar de kinderen en de bloemen den hoofdrol zullen vervullen. Geene burger wachten, geene krijgsmuzieken, geen ver- loon van wapens en uniformen ditmaal op de Groote Markt, maar meisjes en knaapjes en rozen. Het gedacht is allerliefst. Koning Albert en koningin Elisabeth, zullen den 2S Juli, ten 4 uro 's namiddags, koningin Wilhelmina en den prinsgemaal naar het stadhuis voeren. En van aan het palcis van Brussel tot op de Groote Markt op ganscli den doortocht, zullen de knaapjes der lagere stads- en vrije scholen de liaa; vormen en de eer bewijzen. Op de Groote Markt zullen al de geschied kundige huizen met loover en bloemenkran sen versierd zijn. en rondom de Markt zullen do meisjes «Ier scholen de haag vormen en daarachter zullen de Brusselsche maatschap pijen met hunne vlaggen en bannieren post vatten. Do eerekoer van het stadhuis zal in een lusthof veranderd worden, en daar te midden der bloemen zullen burgemeester en schepe nen de vorsten ontvangen, om hen naar do gothieke zaal to leiden, waar, bij hunne ver schijning, een meisjeskoor een Welkom zal zingen. Na een kunstconcert, het bezoek aan do verschillende zalen van het stadhuis, het teek enen van het Gulden Boek en het aanbieden van een thee, in de met bloemen opgesmukte trouwzaal, zullen de vorsten plaats nemen onder een baldekijn, voor de Leeuwentrap, en van daar den optocht der leerlingen van de meisjesscholen bijwonen. Al de meisjes zullen in het wit gekleed zijn en opgesmukt met oranjelinten en oranje- bloemen, de vlaggen der scboolgroopen zul len eveneens met do oranjebloem versierd zijn. En van elke schoolgroep zullen zich twee meisjes afscheiden, cn aan de voeten van do twee koninginnen bloemenkorven ko men neerleggen. Wettelijke besluiten. Notariaat. M. .T. Scheepjinckx, notaris to Pcteghem is notaris benoemd te Haelte-rt. x HOLLAN D. Tegen het ministerie. Ondanks hot verzet van den voorzitter der 'Tweede Kamer, die verklaarde dat de regee ring er volstrekt aan hield dat de bespreking over het wetsontwerp betreflende de her ziening- der miliciewet den Zomer zou af- loopen, heeft do Kamer, Donderdag met 46 stemmen tegen 24 ecu voorstel van den heer Nolens, katholiek aangenomen, luidend dat «lit ontwerp in dezen zittijd niet zal besproken worden. FRANKRIJK Aanslag op de spoorbaan Donderdag morgend werd op do lijn naar Brest een aanslag gepleegd. Nabij St-Cyr werden door werkstakers vier telegraafpalen met dynamiet vernield. 7® VeWolg. Gij zijtbij mij geheel welkom, mijnheer sprak Roza's vader hartelijk maar ik ben slechts een arme kluizenaar, wiens naam en bestaan ik u zal verzoeken to vergeten, zoo dra gij den drempel mijner deur weder gezond en wol te pas zult verlaten hebben- Intusschen, beveel bier alsof gij ten uwent waart,al mijne bedienden zijn tot uwen dienst, cn als gij vertrouwen wilt stéllen inde ge neeskundige ervaring mijner huishoudster, beloof ik u, dat gij weldra zult hersteld zijn. - Dat wil ik ook gaarne, zegde de graaf, (Zijn best doende een zwéren zucht te onder drukken, veroorzaakt door een vinnige pijn, diezflne spieren samentrok. Mijnheer I.epago zag dat zijn gast rust noo- ilig bad, bij verontschuldigde zich en nam af scheid. Dank-zjj de goede zorgen van de oude Sara, bad Alfred een rustigen nachr., maar den vol genden morgen waren de pijnlijke aandoenin gen heviger dan te voren. Zijn trouwe dienaar, niet wetende wat doen, om zijnen meester afleiding to verschaf fen. besloot liet ledikant voor Het venster te rollen, in dier voege «lat deziekp door ijelich te gordijnen been. do golf en de houtrijke ber gen rondom het huis kon zien. De kanier, welke men den zieke had gege ven, had ook uitzicht op het tuintje, dat juffer Lepage zelf bebouw de en waar aft gewobnjWas een groot deel van den dag bij hare bloemen door to brengen. Juist onder zijn venster, lag de bloemen- Het parket van Versailles'is ter plaats ge weest. Doodelijke val Een wachtmeester van bet il,s artillerie van Versailles, is in do turnzaal zoo ongelul- kig gevallen, dat. bij den ruggraat gebroken werd. De ongelukkige werd stervend naar bet gasthuis g'ebracht waar hij bij zijne aan komst bezweek. De verdwijning van Bague Te Nizzalïep gisteren avond bet gerucht, dat nabij Antipes verscheidene deelen van een vliegtoestel opgehaald werdeif. Te Perryvillo is eeno duif toegekomen, welke men denkt aan luitenant Bague toebe hoord te hebben. Hevige brand te Armentières. Vrijdag morgend rond 1 ure, ontstond brand id de herberg A l'Orplicon, Duinkerke straat, gehouden door de \V° Liënard. Het vuur deelde zich mede aan de aanpalende woning, bewoond door M. Ribeire, schoen- handelaar, en weldra stonden beide wonin gen in laaie vlam. Niels is kunnen gered worden; om 3 4/2 ure waren do pompiers den brand meester De schade bedraagt 25,000 fr. Jonge bandieten. Twee aankomeiingen sprongen eergisteren in eene visscherssloep bij Guxha ven (Duitsch land), gemeerd, en voeren de volle zee in. Heer Sckomer, de eigenaar van het vaartuig, zette ze na, maar de jonge schelmen doodden hem met revolverschoten. Een bediende van den zeedienst zelto hen na met verscheidene gewapende agenten. Er werden schoten gelost van weerszijden. Ein delijk kwam men er toe de hoot te kapen en de jonge schelmen tegelijker tijd* MEXIKÖ De aardbeving. De telegrammen uit Mexiko en andere ge meenten van het land, bewijzen dal de aard beving over eeno zeer groote uitgestrektheid gewoed heeft. Tonilla, San Alfredo en Zapatlan, hebben veel geleden. Er zijn talrijke dooden. Duizen den personen zijn zonder schuilplaats. De vuurspuwende berg Poluma begon Donderdag te werken de kraters werpen lava uit en een dikke rook stijgt er uit op Volgens een telegram uit New-York zou den er 1300 dooden zijn, waarvan 500 to Zacatlan. TURKYE Het oproer in Albanio De Turksche troepen hebben de dorpen Osonia en Sellsé, welke sinds de maand Oc tober tot schuilplaats dienden der Albanners ingenomen. Vijftig- Albanners die in de Monlenpgrijn- sclio bergen gevlucht waren, hebben, zich 'onderworpen. GRIEKENLAND - Eeno bélaogrrjke leenir>g De Gï-ieksche uKamer lièjeft gisteren hot voorstel goedgekeurd, onmiddelijk eeno lee ning van 110 miljoen aan" to gaan. RUSLAND Stoomer in brand. De stoomer Mouravieffis in brand ge- ■aakt op den Amour, en geheel vernield ge worden. Verscheidene matrozen kwamen in de vlammen om. SPANJE. Duitsche kruisers te Cadix De Duitsche kruiser Sparavan Palermo komende, beeft to Cadix, bet anker uitge worpen. Acht andere oorlogsbodems zijn ook vóór Cadix geankerd. Uit Madrid wordt ver zekerd. dat de Marokkaansche kwestie niet vreemd is aan de aanwezigheid der Duitsche kruisers. Zooals wij gisteren reeds meldden, heeft M. de Brocqueville aanvaard, bet nieuw mi nisterie samen te stellen. Vrijdagavond bad bij nog de besliste zeker beid niet bekomen, dat dó hecren TiÜbaut en De Sadeleer, de portefeuillen van Openbar Werken en Landbouw cn Justicie zouden aannemen. Vrijdag avond rond ure, heeft de nieuwe kabinetsoverste zich naar liet Koninklijk Paleis begeven. Ilij bad er met Z. M. Koning Albert eon onderhoud dat ruim een uur duurde. M. de Brocqueville deelde aan den Koning mede hoe ver hij thans met zijne onderhan delingen gevorderd was. L'Etoile Beige, m'eent tc kunnen verzeke ren, dat alleen M. Hellepulte met M. Schol- laert zou aftreden, cn dat al do andere minis ters, zelfs de lieeren De Landsbeero en Liebaert, er in hadden toegestemd, in het nieuw kabinet te blijven. Het blad voegt er bij. dat de oude minis ters meest allen aanvaard hebben, om tc beletten, dat er al te veel jonge leden der rechterzijde in bet ministerie zeulen zetelen, hetgeen bel grootste deel der rechterzijde zou misnoegen tuin van Roza, waarde schoonste bloemen in wonderbare pracht bloeiden. In dezen tuin bracht Roza dikwijls vele uren door dien dag kwam zij daar, zonder er aan te denken dat zij door haren gast kon gezien worden. Alfred Beaucourt, die voorovergebogen in de kussens zat, zag bij. toeval even op en schrikte niet weinig bij 't vluchtig zien van een bevallige gedaante, welke voorbij zijn venster ging. De zon was achter do bergen gedaald en Ro za had haren, hoed afgedaan, en -droeg, hem aan den arm. Hare prachtige haren golfden langs hare schoud ers en haar bekoorlijk en zacht ge laat was ten halve gekeerd naar hem, dio haar met bewondering beschouwde. De graaf herkende onmiddelijk het edele en moedige meisje, dat in het hol van Leonda- ri was door gedrongen, om hem en zijne me degezellen te redden. Philip, liep de graaf fluisterend, kom eens hier. De bediende gehoorzaamde. Wie is die jonge juffrouw vroeg hij met eestdrift. Dat weet ik niet, heer graaf. Ilij bleef Roza met vurige bewondering in hare bewegingen naoogen, aftne lichamelijke,' pijnen vergetende, bij den aanblik van hare bevalligheid en schoonheid. Ga terug, Philip, zij mag niet zien dat wij ac-ht op haar slaan. Ik denk «'at zij do dochter van onzen gastheer is. Zij heeft hetzelfde ede le uiterlijk. Wie zouden zij zijn, dit edel paar. zoo vol waardigheid, zoo afgesloten van den eheelen wereld t Toen het meisje den tuin verliet met eenen tuil van rozen in de hand, welke zij geplukt had, liet Alfred, afgemat, zich in zijiio kussens terug vallen. Brussel. Dieveggen gel;nipt. Sinds eenigon lijd werden twee vrouwen van Duitschen oorsprong, die in de groote maga zijnen «Ier stad talrijke dieften pleegden, vruchteloos opzocht. Vrijdag namiddag wer den in een magazijn der Nieuw straat twee vrouwen op heeterdaad van diefie betrapt en aangehouden. Zij werden naar het policie- bureel overgebracht, waar zij herkend wer den als zijnde do twee Duitsche dieveggen. Beiden werden opgesloten. Wielrijder overreden. Vrijdag na middag kwam Jacob D..., wonende Vijver straat, per rijwiel aan den hoek der Vrede- straat en Elsene steenweg gereden, toen bij «loor een automobiel;werd omvergeworpen. De ongelukkige werd overreden en erg ge kwetst. Zijn rijwiel was geheel verbrijzeld. Do automobiel zette zijnen weg voort, zonder zich om bet slachtoffer'te bekommeren. Uit een. rijtuig gevallen. Vrijdag avond reed M. Guslaaf B..., 43 jaar oud, wonende Priestersstraat, in open rijtuig door Ie St-Kathcrinaslrnnf. toen hij plotselings uit liet rijtuig- stortte. M. B... werd erg'aan het hoofd en de bcenon gekwetst on moest naar iiet gasthuis overgebracht wórden. Gestrafte verleider. Zekere B..., koffiehuisbediende, to Luxemburg, had de vrouw van den liotelmeester G... overhaald met hem naar Brussel to vluchten. Vrouw G... had ten nadeelé var» haren echtgenoot eene belangrijk© geldsom .-medegenomen. G... kwam gfetereh ooit naar Bru&sel en Het er ziclr in taxi eens rondvoeren. Op den ElSëné^teenWeg zhi+' bij «/éiisklaps B.'daar wandelen."G... dééd den taxi stoppen.'sprong op B... too en bracht, hem verscheidene hevige stokslagen toe. Een pofiöiéagent bracht beiden naar het gasthuis over, waar proces-verbaal werd opgesteld. Erge val. De genaamde Pieter Cor nil, zinkbewerker, wonende Alexianenstraat, was Vrijdag in een huis der Spiegelstraat aan'dén arbeid, toen hij opeens het even wicht verloor en van eene boogt© van negen meters afviel. Mij werd den rechterarm ge broken en erg gekneusd over geheel het lichaam. In allerhaast werd hij naar het gast huis overgebracht. Doodeljk spoorxoeg ongeluk. Vrij dag was een ploeg wèrklieden aan den ar beid op do sporen van den ringspoorweg, toen opeens do treiii afkwam. De werklie den mijdden zich, doch een hunner, Charles Dedeckcr, wonende to Zellick, gleed uit en Eetiige oogenblikknn hierna kwam de oude Sara hem eenige ver frissch in gen brengen, en tevens een met rozen gevulde vaas op tafel zetten. Wat zijn die bloemen schoon zegdo de jonker, en wat zijn zij mij dierbaar De huishoudster bepaalde zich erbij te glim lachen. Zeg mij, goede Sara, hoe is de Daam van mijnen waardigen gastheer Hij noemt zich heer Gerabl Lepage: 1Hij is dusgceD Griek Neen, mijnheer de graaf hij is van een ver land gekomen, maar men weetniet van waar. De jongman had de huishoudster wel willen ondervragen over do jonge dame die hij in den tuin gezien had, maar kiesehheidshalve deed hij dit niet. Den volgenden avond werd hem te gelijk met zijn avondmaal een tweede tuil van rozen gebracht.1 Hij wilde de bl -«mien nauwkeurig beschouwen, toen hij een liefe lijke stem hoorde roepen Vader lieve vadef begeef u toch bui ten in de zachte luchtDe maan komt boven de golf op De avond is prachtig. Sinds giste ren morgen hebt gij u op .uwe kamer opgeslo ten. Uwe ongesteldheid maakt mij bang. Als gij op de veranda niet kunt komen, moet ik veronderstellen, dat gij zieker zijt, dan gij mij wilt doen gelooven. Het hart van dén jongen graaf beefde van verwachting. Het meisje was dus de dochter van Gerald Lepage. Toen vernam hij het giffuid van zware, af gemeten schreden. Lepage, niet in staat om zich aan te bictien, verliet zijne kamer en wierp zich op eenen atcel in .de. v.eranda. In de stilte van den avond en' dewijl do glazen deu ren, welke oy de veranda voerden, hals open viel. Men wilde hem wegtrekken, doch Re .was to laat. Hjrj werd door eéh trein Ver scheidene meters ver geslingerd. Toen men' hem opnam, was bij verscheidene ribben ingedrukt. Hij had ook erg-e inwoudigo kwet suren bekomen. In deerniswekkendcii toe stand werd bij naar liet gasthuis overge bracht. - Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAÜTHIER, krachtigst' geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn. Zenuwpijnen, llunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. iu alle goede apotheken, zooniet schrijven apo (heek Gaulliier, Mechelen. 1505 St-Glllis. Arme wan. Alhoewel slechts sinds eenige weken gehuwd zijnde, was Felieien C21 jaar oud. wonende Vorslschensteemveg, reeds door zijne vrouw verlaten. Ondanks alle pogingen kon hij er niet in gelukken, zijne vrouw naar buis te doen terug keeren. Gisteren avond toen hij to huis kwam, sprong hij door het venster zijner kamer. Ilij werd den schedel gekloven. Zijn toestand is hopeloos. Sint Jans-Molenbeek. Dieven geknipt. 'Verleden nachi werden nabij de Picard- slraat tweo kerels aangehouden, Guslaaf V... en 'Ernest D..., die ten na deel e van M. Vereycken, döUanenagent, talrijke koop waren gestolen hadden. De twee dieven zijn opgesloten. Gevaarlijk spel. Een 13 jarige knaap, wonende Perelstraat, liet zich giste ren namiddag in do OpVoedingsiraat aan een kamion hangen. Toen de voerman den knaap wegjoeg, viel de onvoorzichtige kleine op de sliaalsleenen en bleef er bewusteloos liggen. De knaap had eene gapende wonde aan het hoofd hekomen en klaagt ook over inwendige pijnen. Na in eeno naburige apotheek verzorgd te zijn geweest, moest hij naar het gasthui.- overgebracht worden. Zuivere koffie doet velen nadeel. De Bit- terpeeën Trappisten doen iedereen goed.1500 Laken. Erg rijtuig ongeluk. Vri j dag ging aan de Twee Bruggen een peerd aan eeno huurkoets gespannen, op hol en liep langs de Koninginnelei in de richting van Laken. Opeens bleef liet rijtuig aan de borstleu- ning-van de brug der Willebroecksche vaart vastzitten. Het peerd viel, terwijl de koetsier Frans Latoul, door den hevigen schok op de straatsteenen geslingerd werd. Men nam hem op met gebroken rechterbeen, eene erge wonde aan "t hoofd cn talrijke kneuzingen over geheel het lichaam. Na eene eerste ter zorging werd de gekwetste naar zijne woning in de Linneusstraat overg-ebracht. is het eenige echte Vieux Syslême. Antwerpen. Erg werkongeluh. De dokwerker Hendrik Proost, 31 jaar. oud, wonende 'Kloosterstraat, is 'aan boord van deirstoomer"'Livonia., in bet.A/ia dok ge- 1'meeril, Wg"aan de beëiiëti' gljkwotsi.: -gewor den dóór tien val éenerpïank. Hot slachtoffer is in bet verbandhuis der Kipdorpvest, ver zorgd geworden. Brandl. Verleden nacht is brand ont slaan in een hooiniagazijn der Borgerhoüt- straat, toebehoorende aan M. Van Melle. Do pompiers onder liet bevel van luitenant Posch snelden spoedig ter plaats en konden hel vuur na twee ure werkens uitdooven. De schade is zeer aanzienlijk. Verdronken. Eenige knapen waren aan 't baden in den wal van het fort n1' 6, toen een hunner, do 14jarige Emiel Renard, eens klaps in de diepte verdween. Het lijk werd eenige minuten nadien opgevischt en naar het doodenhuis overgebracht. Merxem. Erge val. De Proost en Van Dyck, van Scbooten, stonden Vrijdag namiddag, op eene ladder, ter boogie van 8 meters, te schilderen aan het kasteel van stonden, kon do graaf ieder woord, door de zachte liefelijke stem gesproken, lióoren. Wat ziet gij er lijdend uit, vader, sprak zij in 'tFranscli; gij zoudt wel doen eenen dokter te raadplegen,beter «lan uwen toevlucht te nemen tol do geneesmiddelen van .Sara. Ik heb gcenen doktor noodig.Roza, zegde mijnheer Lepage met bitterheid het is vooral mijne ziel, die lijdt, en ware het niet ter wille van u, ik zou sedert langden dood gewenscht hebben. - Ik begrijp niet tader welk nieuw ver driet. kwelt 9 danX - Mijn kind,wees niet onrustig om mijnent wille morgen zal ik beter zijn. Het zien van dien vreemdging heeft mij een snort vaii heim wee aangebracht, dat ik meende niet meer te kennen en evenwel moest men zich gelukkig gevoelen, te leven en te sterven in dit schoone Griekenland. Ik ben niet in staat geweest van daag onzen gast te bezoeken hebt gij berich ten van hem, Roza Sara zegt, dat hij zeer ziek is, en dat hij zich nog in geene maand op reis zal kunnen begeven. Laat ons hopen dat hij weldra hersteld zal zijn. Morgen moest zijn vriend terugko men met eenen dokter van Athene.Kom,Roza, laat ons een oogenblik langs de golf wande len, en dan zullen wij binnengaan. Den volgenden dag, tegen het vallen van den avond, kwam Karei Bertin aan, vergezeld van eenen dokter. Mijnheer Lepage ontmoette de vreemdelin gen onder de veranda, en verzocht hen beleef delijk in huis te gaan. Karei was niet weinig verrast in den gast heer van zijnen vriend eenen waren edelman te ontmoeten, terwijl hij verwacht had zich in dé tegenwoordigheid van eenen Grieksehen mevr. Ullens de Schooien, té Merxem. De ladder schoof eensklaps uit en do 2 schil ders violen ten gronde. De c- :ie,'Dê Proost, is zoor vreosclijk g< w.c.d opgei'.men cn ster vend huiswaarts gebracht. De andere Van Dyck, werd insgelijks erg verwond. Charleroi. Erg ongeluk. Op den Scenic Railway, ingericht op het feoslplein van de tentoonstelling, werd opgemerkt, dat twee rijtuigen, die eenen trein uitmaakten, met groote snelheid begonnen te rijden. Zij legden zoo, schuddend en schokkend, 100 meters weg af. nu eens van voor, dan weer van achter opgelicht, tol «Ie rijtuigen eensklaps, in een halfronden tunnel geko men, omvielen. Er zaten achttien personen in. Dertien hunner werden in het gelaat en aan liet hoofd gekwetst. Ondanks het hulpgeroep d«-r passagiers verbood men hen, den tunnel ui' (e gaan e:i men verplichtte hen gedurende eon half uur te wachten, tol bel hulppersoneel van net Roode Kruis opdaagde. Eenige gekwetsten zullen tol eeno ge- dwongene rust van minstens eene week ver-" plicht zijn. Jemeppe-aan-Samber. Doodeljk on /-> luk. Een ophaalbak, geladen met aijrd'e, is doorliet breken van een kabel in den put eoner mijn teruggevallen. Een mijnwerker, dio niet tijdig kon wegspringen, zekere Jozef Berth, werd op den slag gedood. Do onge lukkige was gehuwd cn vader van vier kin deren. Malonne. Erg automobiélongclnk. Eene groep kinderen speelde gisteren op de groote baan, toen de automobiel van M. de Dorlodot kwam afgereden. De kinderen lie pen uil den weg, doch «le 7jarige Albert Grégoiro kwam op bet zelfde oogenblik uit eene zijstraat geloopen, en werd door den automobiel geval. De arme kleine werd vree- selijk over heel bet lijf gekwetst. Nadat liet slachtoffer ter plaats verzorgd was, voerde M. de Dorlodot hel naar een heelkundig geslicht. Namen. Laffe wraakneming. Zeven werklieden eencr ijzergieterij,hadden do pijp van een ander werkman, Alfred Ganlby, weggestoken. Deze besloot zich le wreken, en schafte zich eene hoeveelheid ijzersulfaat aan, welke bij in het drinken zijner werk- makkers mengde. De zeven w erklieden bemerkten onmidde lijk do misdadige poging, toen zij hun brood in de koffie doodten. Ganlby is aangehouden. SpiegelsKaders Vitraux Baguetien Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Luik. Vreeselijk liefdedrama. Gis teren namiddag werden te Luik uit do Maas do aaneengebonden lijken opgehaald van een jongeling- en een meisje, j De lijken werden kort nadien herkend. Het waren deze van twee jonge' lieden van Yerviers, JeanneBurgucl en llenri Detliioux, ijjeidem. R) jaar ouddie zich gezel fmöorrl hadden, omdat dè ouders van. het meisje zich tégen hun huwelijk verzet hadden'. I Dave. Akelige vondst. Gisteren mor gend, werd op do spoofbaan te Dave, hel lijk gevonden dér echtgenoot© Dèpison. De onge lukkige was de ruggraat gebroken on één been afgereden. Mon denkt dat de vrouw zich gezelfmöord heeft, daar zij daa le vo ren een hevigen twist gehad bad n. i baron man. Een onderhoek is geopend. Denderhautem. Brand. Vrijdag avond rond 0 1/2 ure, is brand ontstaan in de woning van Alfons De Winter, Madelejne- straat. Het vuur was aan bet dak ontslaan, waarschijnlijk door eene fout aan de schouw. De geburen konden er nogal spoedig in ge lukken de vlammen uit te doovcn, doch Alfons De Winter en Guslaaf De j3chepper kregen daarbij dakpannen op liet hoofd en werden zoo erg gekwetst, dat zij door een geneesneer moesten verzorgd worden. L-e schade bedraagt een honderdtal franks. boer te zullen bevinden. Ik denk dat do graaf is ingeslapen, mijnheeren, zegde mijn- lieer Lepage daar hij eene zeer slechten dag gehad heeft, zult gij wel doen hem dezen naclit niet te wekken, dowijl gij toch in elk geval den nacht onder mijn dak moet doorbrengen. Men zal u uwe kamers wijzen, en gij kunt u wat opfrisschén, middelerwijl zal het avond maal opgebracht worden. Een half uur later kwamen zij in den salon waar do'heer dés huizes hen wachtte. Hij geleidde hen in de eetkamer, cn bewees niet alleen een goed gastheer, maar ook-een aangenaam en onderhoudend man in gezel schap te zijn. Gerald Lepage had nooit gasten :eliad, zoolang hij dit huis bewoonde en der halve bezat zijn tegenwoordig gezelschap voor hem liet bekoorlijke der nieuwigheid. Onder den opwekkeilden invloed van beschaafde vreemdelingen, ontwikkelde bij een volheid van gedachten cn toonde een scherpteen fijn heid van geest, waarover baron Bertin in de grootste verbazing geraakte. Na liet eindigen van den maaltijd, zond Le page eenen bediende in do kamer van den zie ke, die spoedig daarop met de tijding terug kwam,dat Alfred Beaucourt wakker en bereid was zijne bezoekers te ontvangen. Lepage bracht hen naar de ziekenkamer en ging toen naar het vertrek van zijne dochter, die op het verlangen van haren vader zich niet aan de gasten had vertoond. Wat ben ik gelukkig u weer te zien, mijn waarde Alfred,riep Karei Bertin de kamer van den zieke binnentredende ik breng u eenen kundigen Grieksehen dokter mede, die u spoe dig genezen zal. Maar gij zijt hier niet slecht gehuisvest, vervolgde hij, met verwondering in liet rond ziende. (Wordt/voortgezet

De Volksstem | 1911 | | pagina 2