zegepraal! NIEUWSBERICHTEN. De liberale vooruitgang De Kempenaar de Edste Bloedig drama te Ajaccio. Ten gevolge van een twist over geldzaken heeft de genaamde Bartoli geweerschoten gelost op zekeren A. Bures. Deze laatste werd doodelijk gewond. De moordenaar, die thans •voortvluchtig is, trof levens zijne zuster aan den huik. Vreeselijke kindermoord. Te Provins heeft een achttienjarig meisje, Jeannelle Heurtevin, het leven geschonken aan een dochtertje. Het arme wichtje werd kort na de geboorte verwurgd, in eeno kar tonnen doos gestopt en in do schouw ver borgen. Do geburen hadden echter bemerkt dat er met Mej. Ileurtevin iets ongewoons gebeurd .w as en verwittigden de policie. Do moordenares werd ondervraagd en be kende alles. Zij is opgesloten. Hare moeder werd ook in hechtenis genomen. De dramas der onafhankelijke zedeieer Een landbouwer van St Sauveur de Mon- tagut, zekere Camplóvicr,'vernam door zijn broeder, dat zijne vrouw schuldige betrek kingen onderhield met een laudbouweisioon uit de buurt, zekeren San tel. Gisteren keerde Camplovier ongemerkt naar buis terug, toen hij pas'een uur naar bet veld gelogen was. Hij sloop naar boven en trof er de plicht- vergeten echtgenoote met haren minnaar aan. De bedrogen echtgenoot greep een ge weer en schoot beiden neer. De twee slacht - olters moesten in hop^loozen toestand naar het gasthuis gebracht worden. Vreeselijk tweegevecht Te Trieux kregen twëe Duitsehe mijn werkers, Johan Max en Peter Kessler, twist. Zij besloten bun geschil in een tweegevecht te regelen. Bedden wapenden zich met een dolkmes en gingen elkander te lijve. Max kreeg een geweldigen dolksteek in den buik en bezweek kort nadinn. De moor denaar heeft de vlucht genomon, en werd tot hiertoe niet teruggevonden. 11ij is ook erg gewond, voornamelijk aan hoofd en ar men. DU ITSCH LAN D. De kroonprins in gevaar Tijdens een autoritje is de automobiel van den kroonprins nabij Potsdam tegen oen boom gereden. De kroonprins ontkwam het ongedeerd, doch een zijner chauffeurs werd doodelijk gekwetst. Woeste soldaten Te Sierentz. in Iloog-Elzas, hebben eenige Duitsehe soldalen met hunne wapens ver scheidene personen aangevallen on org mis handeld. Een oud-strijder van liét .Fransehe leger werd vreeselijk gewond en moestin 'Impeloozen toestand naai" het gasthuis- gg-. bracht worden. Een; jongeling, dié op den dorpel der ouderlijke woning stond, werd ook aangevallen pu prg gekwettSfvörders drongen zij in ccnc hoeve en mishandelden er de bewoners. Toen er in de hoeve niets meer te verbrij zelen viel, trokken do soldaten naar hunne kazerne terug. Een onderzoek is door d«> h njg so verheid geopen d Onvoorzichtige baders. Donderdag namiddag, gingen verscheidene jongelingen zwemmen, m den We^er, lo Minden. De knapen waagden zich te ver, en eensklaps verdwenen drie hunner onder wa ter. Ofschoon men hen spoedig ter hulp snelde, kon men er niet in gelukken, zo to redden. 't Was slechts drie uren later, dat men hunne lijken kon terugvinden. ENGELAND Eene werkstaking te Bradford Te Bradford is eene werkstaking losge broken in do wolkammerijen, daar de pa troons de eischen der werklieden, eene loonsvermeerdering van 5 niet willen 12® Vervolg. Ik herein u, schoone Roza: Ik heb u liefge had van-het eerste oogenblik af dat ik u zag maar ik. zou liet-nooit gewaagd hebben, u mij ne liefde te verklaren, haddet gij den moed niet gelfpd,' nu.j i;> mijn hol op te zoeken. Gij scheent mij zoo ongenaakbaar, als daarboven de maan, en de dankbaarheid welke ik u ver schuldigd was. dwong mij tot terughouding. Uw moed is beproefd, en mijne lieden,verlan gen er naar, u als koningin te begroeten, liet staat thans aan uaan mijne vraag toe te stem men. Nooit!... Ik gevoel niet de minste be geerte dén schitterenden stand in te nemen, welken gij mij toekent, en ik dank u voor uw aanbod. Ha gy weigert, riep de bandiet, met vlammende oogen. Gij weet er te veel van om uwe vrijheid te behouden, en, bij do Maagd zweer ik, dat gij mijne vrouw zult worden, of gij toestemt of niet. Gij kent mijn antwoord, zegdo mejulTer I,epage,.met waardigheid.ik heb er niets bij te voegen. En zij,zette het ijlings opeen loopen naai de woning, maar Leondari vloog haai na; en groep haar woest met beide handen. Zoo speelt men niet met mij, zegde Leoii- «lari met een lluitende stem, men moet n>ij ge hoorzamen. Lafaard schreeuwde Roza, een vrouw- aanvallen, die zich niet kan verdedigen, ik zal hulp roepen ea u door de knechten van inynen vader doen wegjagen toeslaan. Het werkliedensyndikaat telt onge.- veer 10,000 leden. Men vreest dat de werk staking- zich ook tot andere nijverheden zal uitbreiden. ITALIË Eene spinnerij ingestort. Te Brescia is tijdens een lievig onweder eene spinnerij, waarin een honderdtal werk lieden aan den arbeid waren, ingestort. Acht werklieden werden gedood en acht anderen levensgevaarlijk gewond. Het onweder. Woensdag- avond is over Venetië een vree selijk onweder losgehorslen. Verscheidene barken zijn omgeslagen. Talrijke hoornen werden ontworteld op den Lido. Het glazen dak van een schouwburg stortte tijdens eene vertooning in. Eene geweldig-epaniek maakte zich van het publiek meester. De nieuwe poorten van het kampaniel van Venetië werden door den rukwind omverge worpen. Te Napels slaan de laag gelegen wijken onder water. In de straten van Milaan werden talrijke personen door eene geweldige hagelvlaag gekwetst. SPANJE. Anarchistische aanslag Eene flynamietbom is ontploft op de Hoofdkerkplaats, te Madrid. Do hoofdkerk en verscheidene gebouwen uit den omtrek hebben schade geleden. Er zijn geen© persoonlijke ongelukken. OOSTENRIJK. Moorddadig tempeest Over de golf van Triest is Woensdag nacht een vreeselijk tempeest losgebroken. De schepen welke voor Triest op anker lagen, werden erg beschadigd. Eene Grieksche bark is gezonken, de bemanning-, bestaande uit twaalf man, in de diepte medeslepende. Een Duitsehe sloomer zonk ook, doch de bemanning kon gered worden. Van een zeilschip werd' een mast geslagen. De mast viel op den kapitein en doze bleef op den slag dood. Men is erg bekommerd over bet lot van veertig visschers, die zich in volle zee bevon den, toen liet tempeest losbrak. Te Triest werden reeds twintig lijken opgevischt. Het laatste jaarverslag dat in Duitschland is verschenen over de Duitsehe vakvereenigin gen, is zeer belangwekkend, om den vooruit gang aan te slippon, van de liberale werken, De statistiek loept van 1903 lot 1911. Ziellier nu eenige cijfers. In 1903 telden de libehdlö vakvereeni- giugen 116,225 leden In 1904 118,889 In 4905 117,097 In 4900 118,508 In 1907 108,889 In 1908 305,633 In 1909 108,028 In 1910 122,571 In 1911 104,000 Daarentegen gingen do kristene Duitsehe vereemgingeii, wat anders vooruit. Go kunt oordeelen In 1903, 91,440 (dus minder als de libe ralen). In 1904, 107,556. In 1005, 188,106. In 1900, 247.110. In 1907, 284,019. In 1908, 260,767. In 1909, 280,061. In 1910, 310,000. In 1911, 315,000. Kiest nu lusschen den liberalen en katho lieken vooruitgang. Brussel. SfJiielijinnliood. Een poli- cieagent zag Donderdag namiddag eenen man op de Bischofl'sfréimlaah ineenzakken en daar deze geen teeken- van leven meer gaf, deed hij hem naar hel hospitaal voeren. Daar jekomen, bezweek do man weldra. Het is een genaamde Jules lv..., woonachtig inde Livingsloneslraat en die aan eene hartkwaal leed. Tramongeluk.Mev. S..., wonende in do Delaunoyslraaf!te Molenbeek, werd op het 'oogenblik dat^fcij aan de Jules Van Praêlslraat van den tram stapte, op de An- spachletan door een auto-taxis omgeworpen en overreden. Men bracht het slachtoffer naar eene naburige apotheek, alwaar men haar de eerste zorgen toediende. Zij werd op hare aanvraag naar hare woning gebracht. Erg aulomobielongclukEen auto mobiel, behoorende aarr M. D.., wonendo in de Sienneslraat, te Cureghem, rolde gisteren avond in dolle vaart langs de Anspachlaan. Aan de de Brouckereplaats wierp hij zekeren I'.., Ilaliaansch onderdaan, omver. Deze was met een aantal plaasteren beeldjes op gang en woont te Elsene. De man werd door voor bijgangers opgenomen en met erge kwetsu ren overdekt naar frèr hospitaal overge bracht. Al-ïaar beslatigden de internen, dat lïij"è'eneiï pols gebroken had en erge inwen dige kneuzingen had hekomen. Gauwdieven. "Een handelaar dei- Lakenstraat had gisteren op het koersplein van Vorst 400 fr. gewonnen en borg het geld hij 000 andere in zijne brieventesch. In een hotel der stad gekomen en er zijn gelag willende betalen, bestaligde hij dat zijn geld verdwenen was. Eei) «knappe dief had hel hem in het volk ontfutseld. Erggekwetst. Een werkman, M. F., wonende in do Valkstraat, werd op do llene gouwlaan aan de Philippe-de-Champagne- straat door een velo omgeworpen. M. F... werd erg aan het lioofd,gekwetst. Hij klaagt ook over geweldige pijuen aan de keel. De policie der 2e afdeeling l^eeft een onderzoek ingesteld. Arme vrouw. Over eenigen tijd had de verliefde van Barbe W...., dagloonster haar met een mes den pols afgesneden. Na talrijke en pijnlijke geneeskundige bewer kingen ondergaan te hebben in bet hospitaal, kwam Barbe W...., terug met geminkten arm. Zij zegde aan baai' verloofde dat tus- schen hen alles uit was. Deze, zekere Philippe A...., een brutale kerel,verstond dit zoo niet, hij .wachtte ze af in de Magdalenastraat en gaf haar eene duch tige ranseling. In den namiddag ging het meisje eene klacht indienen doch onderwege kwam zij Al...., tegen «lie haar met onge hoord geweld vastgreep Hij de'haren'ed haar een 20tal meters ver sleurde. De voorbij- gangers^steldon eeu emda aan zijn© brutali teiten.'De -Ongelivkki§e Hiéeft eene klacht ingediend bij de pojicie. - Diefstallen. DeZeh nicht zijn dieven aangaande dewelke de policie geeno enkele aanduiding heeft, in eene afsluiting gedron gen der Spiegelstraat, en hebben er al het materieel van den dienst- der waterspruiters gestolen. Men heeft geene enkele aanduiding dat op het spoor zoude kunnen helpen. Dezen namiddag, .bestaligde M. J...., bij het binnentreden in zijn bureel der Bar- theleinystraat, dat een kerel gedurende zijne afwezigheid, zich had meester gemaakt van 300 fr. welke zich iiv eene lade van zijnen lessehaar bevonden. Dezelfde dag, gedurende de afwezig heid van Mathilde Jdie uit werken gc gaan was in een hotel der Brabantstraat, is oen dief in hare kamer gedrongen in de Pierstraat, 39. De kerel heeft de hand gelegd op eene som van 54 franken, twee gouden ringen en eenen wekker^ Vraagt den fijnen elijxir De Kenner Het is de goedkoopste. Maar gij zult niet roepen, antwoordde Leondari dreigend. Ik kwam heden hier om te zegepralen. Zachte woorden hielpen niet, er blyït dus niets over dan geweld te gebruiken. Geweld heeft reeds menige trotsehe 'vrouwen deemoedig en tam gemaakt. Gij zult geenen tijd hebbon uwen vader te waarschuwen. Gij" zytdemijnevoor altijd en .eeuwig l 1 Hij bracht een klein fluitje aan zijnen mond, waSraan hij eenen toon ontlokte als vaiïecuen nachtvogel, en bijna op hetzelfde oogenblik sprongen twee mannen over den muur en snelden naar Leondari. -Grijpt .baarbeval hij, breng haar weg naar liet hol Daarop nam hij zijnen mantel van dé schou ders en wilde dien over het hoofd van het meis je werpen. Roza echter, uit hare oogenblikke- lijke verdooving ontwakende, ontsnapte door een snelle beweging en liep, eenen luiden kreet oin hulp uitstootende, op het huls toe. De bandieten snelden haar na. Roza had reeds iets op hen gewonnen, maar zij struikelde over eenen op den weg hangen den tak van eenen rozenstruik en stortte ne der. Alvorens zij kon opstaan, hadden de roo- vers haar ingehaald en gegrepen. Leondari wierp haar zijnen mantel over het hoofd,maar door een wanhopige inspanning, gelukte het haar wederom zich gedeeltelyk uit bet ombui gen to bevrijden, en zij stiet eeuen tweeden kreet om hulp uit, schriller en luider dan de eerste. .Op eens vliegt een deur op de warande open- en mijnheer Lepage schiet naar buiten, met ëenen revolver in de hand en gevolgd door al zijne bedienden. Dc bandieten die hunne prooi weer hadden .gegrépen, trokken zich terug, maar voor zij aan den muur waren gekomen, welken zij wilden ovcrklimmeu, gaf mijnheer Lepage vuur en Leondari liet éijne gevangene ont snappen. Het schot had'fijnen linkerarm ver brijzeld. Met de andere hand greep hij zijnen rovol ver cn keerde zich naarzyne vijanden, terwijl zijne gezellen op de vlucht gingen. Roza bevond zich reeds aan do zijde van haren vader en buiten het bereik der bandie ten. Een zestal gewapende mannen waren be reid baar op leven of dood (o verdedigen, des te meer daar zij maar al tc begeerig waren om Leondari te dooden. Weerstand was nutte loos, hem bleef niets over dan een snelle af tocht. Hij legdo de rechterhand op den tuin muur, sprong er op en gleed er langs de an dere zijde af. Men zag hem naar het nabijzijnde boschje snellen, waarheen ook zijne makkers waren gevlucht. Verscheidene kogels werden hem nagezonden, maar hij. werd niet getroffen. Toen hij in het boscbje.: verdwenen was, gin gen de bedienden en de fi-beiders in de keu ken, terwijl Lepage en zijne dochter zich naar de woonkamer begaven. Hier bracht de vader1 S$ne dochter naar e^n sopba en ging naast haafr zitten, haar hoofd aan zijne borst drukkende, terwijl Roza met beide armen zijnen hals èmklemde. Mijn kind lief, zegde mijnheer Lepage, verklaar mij toch wat da{ alles beteekent, en hoe Leondari bij u kwam... Ik gelcof dat hy u met geweld wilde uitvoeren is 't niet zoo Ja, vader, antwoordde het meisje, over al hare leden bevend, én liet zou hem gelukt zijn, zoo gij mij, niet waart ter hulp gekomen. Hij heeft mij durven voorstellen zijne vrouw te worden, die ellendeling, on toen ik dat ont zettend en verfoeilijk atmbod met verachting afwees,verklaarde hy my met gowold te zullen St-Joost-ten-Noode. Zelfmoord. Een jongeling van rond de 25 jaai4zekere M. B... woonachtig le Brugge, heeft zich gisteren in een hotel der Vooruilgangstraat pogen om hel leven tc brengen hij middel van een lang mes. Nauwolijks van den trein gestapt, kwam hij in het hotel binnen, haalde het mes met springveer uit den zak en plofte liet zich in den buik. Hij rolde ten gronde, uit eeno afschuwelijke wonde slroomen bloed verbe ende. Een geneesheer werd ontboden; deze verklaarde dat de wonde die 20 centimeters diep was, doodelijk was, daar de daarmeh afgesneden waren. Men bracht B.,aanstonds per draagbar naar het hospitaal der Wauwcr- maiisslraat alwaar hij verpleegd werd. De geneesheeren wanhopen niet hem to redden. De jongeling was goed van geld zoorzien. Men kent de drijfveer niet. Nog eene zelfmoord. In den nacht van Woensdag heeft zekere Louis D.., 55 jaar oud, en wonende in de Saxén-Coburg- straat zich een revolverschot in het hoofd jelosl. Zijne vrouw door hel gerucht gewekt vond haren man stervend in eenen bloedplas liggen. Een bijgeroepen geneesheer verklaar de dat de wonde doodelijk was en deed do man naar het hospitaal van St-Joost brengen, alwaar hij twee uren later bezweek aan de gevolgen zijner wanhopige daad. Een goed nieuws voor de menschen met slechte spijsvertering men zegt wonderen van de Bitlerpeeëa der Trappisten Vin- cart, gebruikt met of zonder melk. 1500 Elsene. Woeste aanval. Een metser kwam gisteren avond in eene herberg der Baraplaats en nam er plaats aan een tafeltje waar 7 gasten rcndzalen die meer dan hun part gedronken hadden. Zekere Martin D... die ook tot dit troepje behoorde en woonach tig is in de Hectoliterstrrat. nam den man een bloemekên af dat hij in hel knopsgat had gestoken. Daar de man daarmede niet te vre- den was, vroegen D.,, en diens broeder hem eens builen lo komen. Nauwelijks was de man, zekere II..., in de Londengang, builen of men begon erop te slaan. Terwijl de eene hom bij do keel greep en hem haast wurgde bonkte de andere hem duchtig op het hoofd. MiGorneille H.., ten prooi aan hevige pijnen kon zich nog tot aan zijne woning slepen. Dozen morgen waren de pijnen zoo hevig geworden dat II..., naar het hospitaal moest overgebracht worden, waar men huiten no, andere kwetsuren eene breuk aan den arm vaststelde. De man werd hij hoogdringend heid in verzorging genomen. De policie die verwittigd werd heeft proces-verbaal tegen de woestaards opgemaak. Borcht-Lombeek. Hevige brand.- Donderdag namiddag is een hevige brand ontslaan te Borcht-Lombeek. Vier huizen werden met geheel deiv inboedel ten gronde vernield, daar het vuur zoo spoedig voort liep, dat het onmogelijk was té blussehéo Eene kóe is in. de vlammen omgekomen. Zekere Frans Van Wilderededie de koe wilde redden, is vreeselijk verbrand gewor den. Zijn toestand is bedenkelijk. Do schade is zeer aanzienlijk. Antwerpen. Eene gruwelijke misdaad, Den 4 Oktober 1910,werd het meisje B. verschrikkelijk verbiand uit een foorewagen, in. de Magdalenastraat, te Antwerpen, naar het Stuyvenberggasthuis overgedragen, en bezweek vier dagen later. Naar de verklaring der bewoners van den wagen, was do brandende petroollamp, op het meisje gevallen,wat de vreeselijke brand wonden en den dóód voor gevolg had. Thans is de foorekramer aan het parket te Antwerpen gaan verklaren, dat er geen on geluk gebeurde, maar wel eene gruwelijke misdaad. Den.4 Oktober zou de zoon van den foore kramer in ruzie gekomen zijn met zijne min nares,het meisje B..,welke hij hen inwoonde en welke hij wilde buitenjagen. Buiten zich zei ven van woede, greep de zoon eensklaps de brandende pclroollamp, en wierp ze naar liet hoofd van het meisje. Deze werd getroffen. Do lamp ontplofte en de brandende pclrool liep de ongelukkig© over liet lijf. Het zou in die omstandigheden zijn dat het meisje vreeselijk verbrand werd. De dader zou zicli thans lo Gent bevinden. Een onderzoek is ingesteld. Gepletterd. Woensdag namiddag is do dokwerker Antonissen, 00 jaar, wonende Guldensporenstraat. te Borgerhout, onder hangar 2, onder een ijzeren bak geplellerd. Zoerle-Parwijs -Brand.Woensdag avond rond 0 ure, ontstond een hevigo brand op den zolder der woning van den landbouwer Lodewijk Dupont, wijk Aschberg. Weldra lag geheel het gebouw in ascli. Twee var kens kwamen in de vlam men-om. Een hond, aan het hok vastgebonden, werd lcvcml ver brand. In de verwarring bleef een kind, dat de mazelen had, in het brandend huis. Een gebuur kon het met levensgevaar redden. Niels kon gered worden er bestaat gedeel- telijko verzekering. DesscheiGeweldige brand. Te Desschei heeft een geweldige brand gewoed ter streek Do Heide Het vuur was ont staan in eenen hangar van de pachthoeve der weduwe Ch. Loots. Dadelijk breidde het zich nietgroote snelheid uit. zoodat dó schuur en de stal en pok weldra het huis in brand ston den. De nabij gelegen' boerderijen van do landbouwers Louis (ilaes en Alfoiis 'Van Hout, geraakten ook aan 't branden en op korte ongenblikken stonden do drie pacht hoeven, met schuren en stallen, in licht- laaie vlam. Het vee kon nog gered worden, behalve twee varkens bij Loots on een varken bij Claes, welke in de vlammen ontkwamen. De oorzaak der ramp is onbekend. Twist.Donderdag namiddag ontstond twist tusschen de schippers De Wilde en Ser. Bosman, oud 34 jaar. die mei. hun beurtschip in de Zuidschippersdok liggen en beiden op Lokeren varen voor verscliillige patroons. Bosman ging aan de policie klagen dat De Wilde hem met een geweer bedreigde op eens sprong Bosman op het schip van zijnen vijand. Een gevecht volgde tusschen Bosman en De Wilde, met zijne twee zonen. De Wilde greep eene stalen staaf, en bracht aan Bosman verscheidene slagen toe op het hoofd. Het slachtoffer zeeg neer, en een dok ter ter plaats gesneld, stelde eene schedel breuk vast. De Wilde word opgesloten. Een der zonen van De Wilde zou met een stok op Bosman geslagen hebben. Dader en slachtoffer wonen te Lokeren de eerste vaarde met binnen schip Rapide de tweede met het motor schip, Express I Gent. Zelfmoord. Gisteren namid dag, rond 1 ure, heeft men den 23 jarigen student-ingenieur Rëné Brasseur, oorsj»ronJ kei ijk van Sint Gillis, wonende Henegouw straat, 4, op zijne kamer doodgevonden. De jongeling had. zic-h, men.kan niet zeggen waarom, een,kogel door. het hoofd gescho ten. De dood moet oogenblikkelijk zij inge treden. Het lijk van den wanhopige werd naar het gasthuis overgebracht. Deserteur op de vlucht. Gisteren namiddag kwam de policie in eene herberg der Jan Breydelstraat, om een deserteur aan le houden, die zich daar bevond. De kerel vluchtte naar boven en sprong door een ven ster, waarna hij het op een loopen zette, zoo dat de agenten hem niet meer konden inhalen. Een knaap in 't water. Gisteren na middag, rond 5 12 ure, was do 11 jarige Bernard Dubois, wonende Sint Macharius- slraat, aan het spelen op eene der watertrap pen op de Slachthuislaan. Hij wilde met do hand bliekjes vangen, docli door eene ver keerde beweging viel hij hals over kop in do Leie. Gelukkig vaarde er juist een schip per voorbij, die zoo gelukkig was met een roeibootje den knaap te redden. ontvoeren. Ik ken Leondari, zegde mijnheer Lepage, hij zal zijnen aanslag hernieuwen, want hij geeft nooit een plan op dat hij heeft vastge steld. Hij zal ons met zijne geheele bende ko men aanvallen, en wij zijn niet sterk genoeg om hem .weerstand te bieden.Ach,!«onze vrede is voor altijd gestoord 't is nu zestien jaren dat wij onbekend leven,-maar voortaan is in. dit land geene veiligheid meer voor oiis. Wij moeten een nieuw toevluchtsoord zoeken. Waar zouden wij dan naartoe gaan, va der vroeg Roza zuchtend. 't Komt cr niet op aan waarheen naar Azië, Indië, Afrika, als ik maar onbekend blijf vooi- geheel den wereld, antwoordde de kluizenaar. Gelukkig dat do opbrengst mijner wijnstokken en van mijnen oogst mij jaarlijks een groote som gelds verschaft heeft en wij de middelen hebben om een lange reis te onder nemen. Maar gij zij t bleek on gij beeft; ga slapen, mijn kind, en vrees niets, ik zal over u waken. Roza ging, na haren vader teeder omhelsd te hebben, naar hare kamer. Mynheer Lepage nam verschillende aardrijkskundige kaarten, spreidde deze op do tafel uit, en doorliep de zelve met begeerende blikken. Dit gedwongen vertrek, mompelde hij, zal zijne goede zijde hebben als de graaf Beaucourt in Griekenland terugkomt, zal hy er ons niet meer vinden, en ons spoor verloren hebben. Mijnheer Lepoge waakte gedurende den ge- heelen nachten bracht don tijd door met het bestudeeren dei' landkaarten. Leondari liet echter niets vau zich liooren evenmin vond mijnheer Lepage een .plaats, .welke hem. de zelfde zekerheid scheen aan te bieden als zijn tegenwoordig te huis, waarin bij zooveel jaren in rust en tevredenheid had gewoond.Dikwijls vermoeide hem de eentonigheid der oranje- boschjes en wijngaarden van de donkere ber gen, die hem als de muren van een gevange nis insloten, maai* hier was hij veilig en soms tevreden geweest. Ilier had hij zijn kind tot een liefelijke jonkvrouw zien ontluiken, en gehoopt eenmaal zijne laatste rustplaats te vinden. Daarom viel het hem moeilijk (Ie/e plaats tb verlaten maar het was meer dan noodzakelijk cn daarom ook had hij daartoo beslolon. Dikwijls verschrikte hem het minste ge- ruisch, denkende dat hij voetstappen hoorde, en eenige malen sloop hij naar de kamer van zyne dochter,om zich te overtuigen dat nog veilig was en sliep. Hij onderwierp de kaarten van Griekenland, Turkije en Rusland aan een nauwkeurig on derzoek, maar kon tot geen besluit komen. Zuchtend stond hij op en ging langzaam dp kamer op en neder. Ik moet mij verder naar het Oosten be geven, zegde hij. Hoe verder van Frankrijk verwijderd, hoe beter. Het liefste zocht ik een oasa in de woestijn Sahara op, een oasa zoo klein, dat zij zelfs niet door do Arabieren be zocht wordt. Daar zouden Roza en ik, met eenige negers als bedienden, rustig kunnen leven en... sterven. Graaf Beaucourt vroeg water van Roza zou goworden, als ik dood ben. Deze vraag houdt ook mij bezig. Kon zij maar ergens in een gesticht gaan, opdat ik ook van deze zware zorgen zou ontheven zijn. Zonderling dat ik er niet vroeger aan gedacht heb wat van mijne dochter zal geworden, wan neer ik er niet moer zal zyn l {Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2