BUITENLAND. NINOOFSCHE BRIEVEN NIEUWSBERICHTEN. Samson Kina geett 611 zijne» plooien en kleuren laat wapj^rpn. ^JevQns «je mast. rechts, is een zonnewijzer links, een strooien parasol, door onze solda ten met veel smaak opgericht, om de schild wachten tegen zonnestralen en regevlagen te beschutten. Onze zwarte soldaten zijn ten getalle van zes en te meer een korporaal en een sergeant. De twee laatslen spreken Fransch. De soldaten staan onder liet gebied van luitenant Hendrik Van den Heuvel, die zich behendig weet te kwijten van de zorgen die het bestaan moeten verzekeren van 12 wil len, 8 soldaten, 8 boys of zwarte knechten, 2 koks en 14 werkers. De tenten der soldaten, knechten en werk lieden staan achter do onze. Onder soldalen en werklieden zijn er veel gehuwden hunne vrouwen en kinderen verlevendigen ons kamp. Aan den overkant der ijzeren baan, slaat een huis in steen 't is de woonst van den baanwachter De Decker do talrijke zwarten, die hij onder zijn gebied heeft maken ecno parochie uit. De Decker, die zijn volksken goed weet te geleiden, is voor ons een kostelijke gébuur en goede vriend. Wc weten nog niet of het grootste gedeelte van ons manschap hier zal verblijven dat zal afhangen van de hoedanigheid en de lig ging der velden, die we nog moeten keuren. Het kan gebeuren dat er liier maar oenen post zal blijven en dat het Staatspaclithof op een ander punt zal opgericht worden. In alle geval, de studiën van grond en klimaat zullen vijf of zes weken vergen 't geen mij een rustig leven zal verschaffen, in afwachting van verder reizen. CONGOTROTTER. FRANKRIJK Valschmunters aangehouden De policie van Marseille beeft aldaar twee Spanjaarden aangehouden, die denzelfden morgen van Barcelona waren gekomen. Ze werden in bet bezit gevonden van 500 valsclie stukken van 1 en 2 frauk. Do policie gelooft do band gelegd te hebben op twee aanvoerders eener bende valschmun ters, welke in bet Zuiden van Frankrijk reeds groole hoeveelheden valsch geld moet hebben uitgegeven. Andere aanhoudingen worden verwacht. De valsclie stukken dragen de beeltenis van do Zaaisler. Echtelijk drama te Toulouse Zekere Mevr. Montfort leefde in slechte verstandhouding met haren man, die zijn tijd doorbracht bij eene andere vrouw, en slechts nu en dan thuis kwam om zijne echtgenoote te mishandelen. Gisteren nacht zijne slaapkamer binnen tredende, braker opnieuw twist uitnogmaals sloeg Montfort zijne arme vrouw. De/.c laatste snelde nu naar de lcouken, kwam terug met een ka reels ijcep. dat deze geen leéken van Teven meer gaf. Movr. Montfort is aangehouden en in dé Sin t-Micliielsge vangen is opgesloten. Een moordenaar ontvlucht. Men zal zich de ijselijke misdaad herinne ren, den 2S Augusti 1UÜ7, te Tuurcoing ge pleegd. Paul Vandamme klauterde over het hokken, in de woning van zijne tante, Gam beltalaan, en wilde het huis plunderen. De tante was op reis en de meid, Pauline Allen- tyn, was op boodschap, vergezeld van liet dochlerken van den kleermaker Van Weide ghero. Deze laalstcn kwamen onverwachts thuis en werden door Vandamme wreedaar dig met hamerslagen vermoord. De ellende li'i-t' werd door liet assisenhof van liet Noor derdepartement ter dood veroordeeld. De voorzitter der republiek schonk hem genade en do moordenaar werd naar do galeien ge zonden. Vandamme is daar nu kunnen ont snappen. Men heeft hem te Duinkerke gezien. De policie zoekt den gevaarlijken ke rel ieverig op. 14° Vervolg. Ilij verzocht hem tevens er heen te gaan,om te zien in welken staat het zich na den brand bevond hij verkocht hem ook zijn yacht, dat hem van geen nut meer kon zijn. Bij zijne dochter teruggekomen, zegde zij heil Een groofe afdeeling soldaten is, ten ge volge van de mededeelingen, die graaf Beau court aan den gouverneur van den Franschen konsul heeft gedaan, reeds in de richting van Korintho vertrokken om den bandiet op te zoeken en hem te vangen. Het is mogelijk, antwoordde mijnheer Lepage met eenen spotlach, maar niet waar schijnlijk. Ik zal een plek grond zoeken, die meerdere zekerheid voor leven een eigendom aanbiedt... Roza, ik geloof dat gij niet slecht zoudt doen de Grieksche kleed ij af te leggen, want gij zult te veel do aandacht trekken als wij buiten dit land zijn. Hebt gij reeds de pk\ats gekozen, waar wij heen gaan, vader Nog niet. Ik heb gedacht naar eenige oassa in een woestijn, naar een eiland van den Stillen Oceaan,ofwel naar do steppen van Rus land... Maar ik zou wel zelfzuchtig zijn, niet waar, als ik u naar zulke eenzame oorden verbande Och, mijn vader Ik heb nimmer iemand dan u en Alfred Beaucourt gekend, en daar ik aan het maatschappelijk leven niet gewoon ben, kan liet geeno derving voor mij zijn. Geloof zeker, mijn kind, dat. zoo ik aldus handel, ik daartoe door het noodlot gedwon gen ben. DU ITSCH LAN D. Stoutmoedige bandieterij Een onbekende, die op de Oude Markt le Dresden in liet rijtuig van den koetsier Winckler was geslegen en naar de voorstad Gruna moest gebracht worden, loste onder weg den koetsier een revolverschot in den rug. De man zonk dood ineen. De moordenaar sprong toon uit het rijtuig en beroofde zijn slachtoffer van een som, groot 40 frank. Daarna nam do schurk de vlucht. Men heeft van hem nog geen spoor ontdekt. ZWITSERLAND. Reeds zes maandendood Op den Grangesberg heeft men het lijk ge vonden van zekeren Jaussi, oud 60 jaar, af komstig uit Geneveys (Berner Jura). Uit geneeskundig onderzoek bleek dat de man reeds zes maanden dood was, bezweken tengevolge der hevige koude. PORTUGAL. Het koningsgezind komplot. Een nieuw anarchistisch komplot is ont dekt in Zuid-Porlugal. Talrijke aanhoudin gen zijn gedaan geworden. Meest al de samenzweerders zijn oude be dienden van de voorgaande gouvernemen ten. RUSLAND Een kolonel moordenaar. Kolonel Malzeff, gewezen krijgsbevelheb ber van Kurzk, is aangehouden onder lie trek king zijne jonge vrouw vermoord te hebben, om hare fortuin te bemachtigen. Spoorwegramp Een reizigerstrein is nabij Taganrog ont- riggeld; er zijn veertig dooclen of gekwetsten. Oproerige gevangenen In een tunnel van de Noworossiskspoor- lijn overvielen misdadigers, die per trein vervoerd werden, de bewakers en doodden er een en verwondden er vijf, waarna zij de vlucht namen. Van de een-en-twintig, die ontvlucht zijn zijn er weder zestien gevat. ENGELAND De kroningsfeesten. Een ongeval had plaats bij Windsor- Castle, toen de Engelsche souvereinen,terugkwame; der koersen van Asrot. Twee paarden, die zich achter het konink lijk rijtuig bevonden,werden verschrikt door de kreien en de gebaren van eenige kinderen die zakdoeken zwaaiden, den koning en de koningin toejuichende. De paarden liepen tusscïien het votk. Een 20tal peroncn bekwamen kwetsuren. AMERIKA Brutale diefstal te New'-York. een der groolsto hotels van New-York s Morgends terwijl het bureel personeel van het hotel aanwezig was, hebben zij zich toegang verschaft tot de vertrekken. Met hunne revolvers bedreigden zij den boekhou der en de aanwezige bedienden. Eenige andere braken intusschen de groote brandkas open, en namen den geheeien in houd mede. Per telefoon kon men de politie van liet geval in kennis stollen, doch deze kwam eerst, toen de roovers al builen waren. Het werd een wilde jacht door de drukke straten van New-York, en van beide zijden werd on ophoudelijk met revolvers geschoten. Eenige personen die bij het geval niet betrokken waren, werden gewond. Door de groote opschudding, door die wilde jacht overal veroorzaakt, konden slechts twee der roovers gevat worden. De zes anderen zijn ontkomen, doch hunne na men zijn bij do policie bekend. Daar ben ik van overtuigd, vader, maar liet bedroeft mij u uwe smarten te zien dra- en, zonder dat gij mij een gedeelte van dien last kunt opleggen. Mijnheer Lepage schudde het hoofd. Veronderstellen wij eens, dat ik uw ge heim geraden hadde, vader, vervolgde Roza gansch bewogen. Bij deze woorden schrikte Lepage geweldig op. Onmogelijk riep hij met verwrongen stem. Gij gelooft, lieve vader, dat ik niets ter wereld weet, omdat ik in strenge afzondering geleefd heb maar gij vergeet dat ik velo wer ken van Walter Scott en andere schrijvers elezen heb, waaruit ik het leven licb leeren kennen... En sedert ik u aan den graaf Beau court heb liooren zeggen dat ik liem nimmer waardig zou zijn, heb ik veel nagedacht... Ik heb mij ook herinnerd dat gij mij nooit over mijne moeder hebt gesproken gij hebt mij nog niet gezegd of zij dood of levend is, of... Roza, uw moeder is de waardigste, de braafste der vrouwen. O daarvoor dank ik den hemel, riep zij uit na een oogenblik stilte. Zegt mij dan toch, leeft zij nog Mijnheer Lepage stond op en ging aan het venster staan. Een oogenblik kwam bij hem de begeerte op,aan zijn kind do geschiedenis van zijn leven to verhalen dit vertrouwen zou hem van eenen zwaren last verlicht heb ben, want de teederheid van Roza zou een bal sem geweest zijn voor de wreedo wonden, die zijne ziel verscheurden... Ik zou vroolijk sterven. zegde eindelijk mijnheer Lepage, wanneer ik de vroegere plaatsen nog eens terug kon zien, die ik zoo lief heb gehad. Zondag verleden hield het Syndikaat der reizigers, bedienden, patroons en handelaars Van het kanton Ninove zijne tweede half- jaarlijksche algemeene vergadering in de ge meente Appelterre. Een groot getal leden van het Syndikaat en van den Katholieken Burgersbond van Ninove, vergezeld van de katholieke-harmo nie, vertrokken om 3 ure per spoor naar de plaats van vergadering. Vele katholieken van de streek hadden beantwoord aan den oproep van bet Bestuur en wij mochten met voldoening bestatigen, dat er onder de katholieken in onzen alleszins kouden tijd toch nog veel geest drift ontslaat voor het goede en het schoone. Velen moesten het bekennen dat zulke verga deringen voor ons katholiek sociaal leven van de grootste beleekenis zijn en veel meer zouden moeten gehouden worden. Zulke ver gaderingen dragen op de eerslo plaats het karakter van manifestaties, maar zij hebben ook eene praktische waarde. Daar wordt sproken en geestdrift gewekt voor onze beginselen. Daar wordt elkeen tot daden op gewekt en gesterkt. Deze betooging liad nog eene verder strek kende beteekenis, in dees oogenblik van moeilijkheden van 'malaise die onze katholieke partij thans doorworstelt. Alle katholieken hadden bet voorgevoelen dat over deze kwestie ging en moest gespro ken worden. En inderdaad, nadat M. Cosyns, burgemeester van Meerbeke, Voorzitter van 't Syndikaat, over het nut en de noodzake lijkheid van de Middenstandsactie heeft gesproken, toonde ons M. Moyersoen volksvertegenwoordiger, al het schoone en rechtvaardige van het Schoolwelsontwer Schollaert en verzekerde ons, onder toejui chingen van alle aanwezigen, dat dit School- wetsontwerp staande bleef en voor alle katholieken een pand was, dat wij verdedi gen moesten en tot oplossing brengen ondanks allen tegenstand van waar hij ook mochte komen. M. Baron de Bethune sprak den lof van het aftredende ministerie en stelde voor een telegram te sturen naar M. Schollaert, en deed hem als de groote hoofdman van de katholieke partij door die groole menigte volk toejuichen. M. Albert Van Hecke, hoogleeraar van Leuven, sprak eene hartroerende rede uit over de gevolgen van onze huidige school wetgeving. Ilij deed uitschijnen op well; onrechtvaardige wijze de kinderen der katho lieken werden behandeld in de groote steden waar de liberalen en socialisten het bestuur in handen hebben. Hij ook deed de namen van ministers Schollaert en Hellepütle toejuiehen en wan neer hij sprak over de houding van onzen kwestiehet was een ingrijpend moment al die katholieken die vroeger in alle om sfaudigheöen alleen den naam van dezen e mi neuten staatsman hebben toegejuicht, behielden thans eene veelsprekende stilte en verkropten bun bitter spijt, dat deze eens zoozeer gevierde man, in deze groole kwestie, hunne verwachtingen zoozeer had bedrogen. In de stad heeft deze zaak ook veel beslag genomen. Wij moëtèn bet zeggen, niemand toch is er om openlijk M. Woeste den steen te werpen, maar toch iedereen wenscht eiselit dat er uitleg worde gegeven en dai ten aanzien van do komendo moeilijkheden de algemeene kiesvereeniging of liever alle katholieken zouden opgeroepen worden om alle verantwoordelijkheden vast testellen. Hot adres naar M. Schollaert gezonden luidde aldus. 500 katholieken vergaderd te Appelterre wenschen den lieer Schollaert uit ganscher hart geluk, begroeten in hem de groote ver dediger van het vrij onderwijs en de hoofd leider der katholieke partij en verzekeren hem hun diepste vertrouwen. Hadden geteekend Baron de Bethune, Van Hecke Watier. burgemeester van Ap pelterre Cosyns, burgemeester van Meer beek De Glippele, voorzitter van den werk manskring van Ninove Rollier, provincie raadslid De Gooman, advokaat. Fidelis. Kunnen wij daar niet heengaan, vader Ook ik, verlang- naar Frankrijk riep Roza vol geestdrift uit. Zoudt gij in Parijs niet ze ker zijn Lieve vader, ik heb gelezen dat Parijs met een wildernis gelijk staatzouden wij ons daar niet beter kunnen verbergen dan in do steppen of in de woestijn Een donkere blos kwam over het gelaat van Lepage de hevigheid van zijn heimwee was in zijne oogen te lezen. In achttien jaren tijds moet ik veel ver anderd zijn, zegde hij nadenkend. Wie vai hen, onder wien ik toen verkeerde, zulten mij herkennen Maar het is onmogelijk, ik durf liet niet wagen. Wij kunnen daar niet gaan, Roza een wonderlijke aandrang drijft mij u mijne geschiedenis te verhalen. Wilt gij haar liooren Roza boog zachtjes het hoofd en zei Oh ja, vader, ik wensch niets vuriger. Doe dan de deur toe, kind. Roza sloot de deur. Draai de lamp neder De lamp werd neergedraaid, zoodat slechts een zwakke schemering in hunne kamer heerschte. Wend uw gezicht af, beval de vader met een bolle, gebroken stom.Zie mij niet zoo aan, mijn kind. Ik kan het niet verdragen uwen blik te ontmoeten,tot dat ik met mijn verhaal begonnen ben. God geve, dat gij dan de oogen nog tot mij moget opheffen, beminnend en vertrouwelijk zooals altijd. Zijtgij gereed Ja, vader klonk het zachte antwoord van Roza. Nu, dan zal ik de geschiedenis van den vloek verhalen, die zoowel op u als op mij rust. Ik zal u mededeelen, waarom gij uit de samenleving zijt gestooten, waarom zelfs de armste bedelaar in Frankrijk met verachting op u zal nederzien. Brussel. Een drama in een werkhuis. Zaterdag avond, deed M. IIschrijn werker, Breugelslraat, eene opmerking aan een zijner werklieden, Hendrik GDeze nam zulks zeer kwalijk, greep eene schaaf en bedreigde er zijnen baas mede. Een andere werkman JanD...., wilde zijn gezel de schaaf ontrukken en eene verwoede worsteling ont stond tussohen beide werklieden. Eensklaps viel Gop een stuk hout dat achter hem stond. Hij werd de ruggraat gë- broken en in bedenkelijken toestand naar bet gasthuis gevoerd. Daar werd hij 's avonds razend zinneloos. Zijn toestand was hope loos. Policieagent aangevallen. De agent Geldof, der lc afdeeling, was verleden nacht rond 2 1/2 uur, op ronde, in do Putterij, wanneer hij een drietal kerels bemerkte die langs een keldervenster trachtten in huis te dringen. De agent, alarm blazend, schoot op den trio toe, doch do kerels sprongen op den handhaver der orde en begonnen er met En gelsche sleutels en kneukelijzers op te slaan. De agent verweerde zich dapper en kon een der bandieten vastgrijpen, doch een andere beet hem zoo geweldig in de hand dat hij verplicht was telossen. Inmiddels waren een viertal agenten op het hulpsein toegesneld en een gevecht in regel ving aan. Weldra ech ter waren de drie woestaards overmeesterd en werden naar het policiebureel gesleurd. Het zijn drie gevaarlijke kerels van Gure gliem, St Gillis en de Marolien. Zij zullen ter beschikking van den prokureur des Ko nings gesteld worden. De agent Geidof is verplicht geweest zich te doen verplegen in St Pietershospitaal. Hij draagt diepe wonden over gansch liet lichaam en klaagt van inwendige pijnen. Kindermoord. Op 14® dezer werd de 27 jarige Marie S..., wonende te St-Gillis in de Materniteit van Brussel opgenomen, 's Anderendaags schonk zij liet leven aan een zoontje. Zaterdag namiddag, toen eene ziekenver pleegster de jonge moeder en haar zoontje wilde verzorgen, was het kindje dood. Marie S.., bekende dat zij haar zoontje versmacht had, door het tegen haar te druk ken, omdat zijn niet wist hoe zij aan de rtpndife .vos1W',_UJ0°^aalvL ziio. Een aanhoudingsmandaat is tegen" de ontaarde moeder afgeleverd. Dievegge geknipt. Zaterdag namid dag werd- aan de Beurs eene vrouw Maria II.., aangehouden, die sinds eenigen tijd ver scheidene belangrijke aftruggelarijen ge pleegd had bij middel van valsclie bons. Zij wordt ook verdacht, een tweetal personen, die met haar op zwier geweest waren,uitge plunderd te hebben. Erg ongeluk. Zaterdag avond, rond 6 ure. is in do Nieuwstraat een vloer inge stort, toen eenigo werklieden bezig waren een ketel van hut nevenstaande huis in het oud Hotel de Suède to brengen, door eene opening in eenen muur gemaakt. Drie werklieden. Louis G... en Jozef G.... van Lebbeke, en Cornelius B..., van Liede kerke, werden erg gekwetst en moesten naar het St Jansgasthuis overgebracht worden. Steelzuchtige aangehouden. Een gewezen machinist der staatsspoorwegen, zekere K..., wonende Merchtemschen steen-; EEN VERTROUWELIJKE MEDE DEELING. Rozamachttein bange spanningen meteen kloppend hart de mededeelingen van haren vader af, die ngg altijd aan het venster stond, uitziende in den donkeren nacht. De tiran, om zijne dochter alles te vertellen, was zeer groot in hem, maar hij wist toch niet hoe hij beginnen zou. De gebeurtenissen van het ver ledene dwarrelden hem door het hoofd. Zon der vaderland stond hij daareen vreem deling in't verre oordeen vluchteling Uio niet wist waarheen hij zijnen voet zou richten, edert maanden had een onbeschrijflijk heim wee zich van hem meester gemaaktsinds hij Alfred Beaucourt voor de eerste inaal had zien, was de oude liefde voor ziju vaderland met onweerstaanbare hevigheid in hem ont waakt. Ilij had zijnen last jarenlang geduldig edragCD, nu echter werd deze hem te zwaar, en het verlangen naar menschelijke deelne ming grooter en grooter. Hij ging van het venster met gezonken hoofd en met over de borst gekruiste armen door liep hij de kamer. Ilij scheen vergeten te heb ben, dat hij zijne dochter zijnen levensgeschie denis zou verhalen. Lang heerschte er een diep stilzwijgen, dat eindelijk door de zachte stem van Roza werd verbroken. Vader, sprak zij lieftallig, het zal u te smartelijk vallen mij uw geheim mede te dee Ion. Ik wil er niet op aandringen het te hooren. Lepage ontwaakte uiteen droom en zag het meisje met droevige oogen aan. Gij hebt er rechtop het te kennen, zegde hij. De hemel vergeve mij als ik u eenen te grooten last opleg, mijn kind. Ik bad gehoopt, u de verschrikkelijke waarheid le kunnen ver bergen, en steeds alles voor u te zijn. Ik bad gedacht, dat gij in de verlatenheid van ons weg, is sinds een drietal dagen reeds ver scheidene malen op heelerdaad van dieft o betrapt geworden. Ondervraagd, verklaarde K... dat hij er niets kou aan doen, doch da£ hij aan steelzucht leed. Erg ongeluk. Albert Verhoeve, werkman van den telegraafdienst, Karei V-straat, viel Zaterdag namiddag van een telegraafpaal nabij de Wetstraat. Ilij werd opgenomen met eene dubbele breuk aan het rechterbeen en gebroken ribben. Zijn toe stand is bedenkelijk. Extra-fijne koffie is gemakkelijk omma ken. Gebruikt de Bitlerpeoën der Trap pisten Vincart. Overal te vinden. 1500 Laken. Erge val. Henri Verplancke, metser, wonend te Strombeek. viel Zaterdag in de Kunststenaarsstraat achterover van eene ladder. Men nam liern bewusteloos op met gebroken arm en schouder, eene diepe wonde aan liet hoofd en kneuzingen op gansch het lichaam. Het gevaar der vuurwapens. Achiel Vautours, 18 jaar. Paul Jansonslraat. wo nend op bet gehucht Mutsaert-Laken. onder zocht Zaterdag eene karabijn, welke zijn oom nabij de schouw had gezet. Niet wetend dat het geladen was, trok bij den haan over. De meid, Louisa Derlevede, die op de binnen plaats werkte, werd getroffen in den rug. De kogel kon uitgehaald worden, doch do loc stand van het meisje is niettemin zeer onrust wekkend. Anderlecht. Branden. Zaterdag avond, rond 9 ure 1/2 brak brand uit in het achterhuis van het gebouw 286, Steenweg van Bergen, waar een stapelhuis van nap lila en petfooi is gevestigd. Do vlammen stegen dadelijk hoog op, doch de brandweerdie spoedig ter plaats kwam, kon de vlammen bemees Leren. Een weinig later brak nog brand uit in de zolderkamers van een huis der Griffie- straat, bewoond door de cchtgenooten Ver- li eylo wegen. Een gedeolte van het bovenge- bouw.werd vernield. Evere. Onvrijwillige moord. Een lOtal jongens vermaakten zich met 't delven en spitten nabij het kerkhof. De vijftienjarige Eugeen A..., wilde daarbij een hoop hooi in brand steken. Oudere jongens verboden hem die dwaasheid, wat aanleiding gaf tot ecu twist, tijdens denwelken Eugeen A..., eene hakke wierp naar den pas benoemde i post bode Joris Decharneux, 19 jaar oud. ie zoo erg en diep getroffen werd in den linker oksel, dat hij eenige minuten nadien bezweek aan bloedverlies, niettegenstaande de zorgen van een aanstonds bijgeroepen geneesheer. De jonge, onvrijwillige moordenaar is als uitzinnig van verdriet. Dilbeek. Drama op de koersen. Op het koersplein van Dilbeek, heeft een bloe dig tooneel plaats, Mev. X..., wonend in de Trooslstraat, te Schaarbeek, was er haren man onverwacht gaan vervoegen zij trof hem aan met eene andere vrouw. Na een •"irevtgen "tw-hstT liaalrle zij een dolkmes te voor schijn sprong op hem toe en gaf hem eenen steek in de linkerwang. M. II.., zakte ineen terwijl de vrouw dp vlucht nam. Twee dok ters verzorgden den gekwetste en deden hem overbrengen naar het St-Jans-gasthuis. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. St-Jans-Molenbeek. Werkongeval. Zaterdag avond werd de ajusteerder Fidèlo Verrenneman, van Halle, in eene fubriek op den Ninoofschen steenweg bij de hand gevat tusschen het rader werk eener niacliien. Gansch dé arm werd meegerukt en vermorzeld tot aan den elleboog. In het gasthuis moest men den arm afzetten. Londerzeel. Echtelijk drama. Een vreesdijk drama heeft Zaterdag het gehucht Nieuwenrode te Londerzeel in opschudding- gebracht. Eon man doodde er zijne vrouw met hamerslagen en verhing zich nadien. De landwerkman Karei van der Linden, Grieksch tehuis, waarheen in zestien jaren tijds, geen vreemdeling in gekomen,een lang durig vreedzaam leven zoudt hebben, geene andere liefde leeren kennen dan die voor uwen vader het noodlot beeft het anders gewild. Een diepe zucht ontsnapte zijne borst. Gaarne zou ik gestorven zijn, indien ik u had kunnen sparen wat gij reeds geleden hebt, zegde Lepage met een treurigheid, die zijne deeliter innig het hart bewoog,als pen uitbars ting van vertwijfeling. Ware Alfred Beaucourt Diet naar Griekenland gekomen, dan konden wij misschien lieden nog tevreden en gelukkig in ons huis leven.Zijne tegenwoordigheid heeft al deze rampen over ons gebracht. Hij heeft ons geen leed willen aandoen, vader. Hij was het onschuldig en onbewust werktuig der Voorzienigheid. Lepago boog het hoofd. Laat mij dan mijnen geschiedenis vertel len, vooraleer ik aan liet wankelen word ge bracht, hernam hij, na een kort stilzwijgen. Achttien jaren geleden, Roza, weerklonk een verschrikkelijke tijding in geheel Frankrijk, die iedereen deed trillen de dagbladen waren er mede gevuld er werd daarover in de sa lons geduisterdin do nederigste hutten ge sproken. Het geheele beschaafde Europa was 'daarover in ontzetting. Het was een vreeselijk feit het groote familiedrama van Charle- mont Hij sprak de laatste woorden schor fluiste rend. Roza, stil en bleek, luisterde ademloos toe. Tot op dezen dag wordt de moord van Charlemont met afgrijzen herinnerd. Graaf Beaucourt zinspeelde er op, den morgen van zijne alreis. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2