BUITENLAND. Onschuld zegepraalt NIEUWSBERICHTEN. tjnassa volk dat we naderden, en onmogelijk te zien wat in haar midden gebeurde. Lang izamerhand kwamen we lot aan de voorste rangen en dan maar werd onze tegenwoor digheid opgemerkt. Niet wetende of ze gouden vluchten of blijven, stonden de negers ons verbaasd te aanschouwen met diunnen mond vol schoone tanden, maar ze aegden niets en lieten yoorldansen. Zonderlinge dans De mans van d'eene zijde, de dames langs d'andere. vormden ecne ronde in midden derwolke ze beurtelings liooge sprongen kwamen maken. Een neger treedt dansende vooruit kan hij door zijn bokkesprongen en muilen trekken een Eva's kind bekoren, dan komt deze en soms twee of drie andere erbij, een tegendansje atlap- pen. Dat bestaat in eenige dwaze liassen te maken in de ronde. Daarna keeren ze in de rangen terug, om aan meer uitgeruste de gelegenheid te geven zich op hunne beurt te vermoeien. Trommels en zang schijnen soms onvoldoende, want we zagen de mannen bard met de handen plakken om de dansers langs om sneller le doen flikkeren. Trommelaar zijn is in Kongo een groole eer en de trom melaars staan zoo moedig, dat ze nauwelijks den tijd vinden om bun zweet af te drogen. De ware kunstenaars slaan met geen stuk ken, maar met de platte handen. Gedurende dén dans is bet zonderling de onbeweegbaar heid der.vrouwenhoofden te bemerken men zou meenen dat ze allen eenen stijven hals hebben. Hun lijf kunnen ze kronkelen en draaien, armen en beenen weten ze te zwieren, maai; hun hoofd blijft onbeweegbaar, dat komt, vertelt men ons, omdat de vrouwen alles op hel hoofd dragen er in geslagen zijn te loopen of uren lang te pralen zonder bet voorwerp, op hun hoofd geplaatst, te verroeren. De dans duurde al den lijd dien we op het dorp verbleven. Begonnen om 0 ure, zal liij tol 2 of 3 uren des 's morgens geduurd hebben. De negers, die de eerste onze tegenwoor digheid opgemerkt hadden," moesten hunnen hoofdman verwittigd hebben, want daar slapte een lange magere neger naar ons loc. Heer Van den Heuvel, die de negertaal machtig is, verzocht hem den dans le laten voortgaan, waarin hij toestemde. Dan lcwa- men de bijzonderste van het dorp ons groeten en een sigareken aansteken, maar de vrouwen ■wisten behendig het roolcslokje uil den mond der mans le nemen om ze zonder komplimen- ten in hun vooruitstekende lippen ie plaat sen doch de mans verhoopten zich hetzelfde uit het mondje der dames terug te balen, want anders bleef er niets van over. O onnoozel spel der natuur kinderen Dicht bij de dansers was rr eene barak getimmerd welker dak van branken vervaar- digd was. Wé telden negen houten vuren die dienen om er op le koken en om er rond te slapen. Hel leven der i erers bèsLiaJ spijte lij k maar in elep, dansen en ruoken. Mannen van 40 tot 45 jaar zijn versleten van luiheid en hebben rliuinalism* dool- zorgeloos leven en 't slapen op dciVi grond. De beschaving alleen kan dio méiischen tot één liöögór be grip van 'lieven brengen de godsdienst bijzonder zal hun denken vergroolen en meer menschelijke gevoelens inboezemen. We verlieten liet dorp met de zelfde be scheidenheid als we er aangekomen waren. Als wc reeds te bed waren, hoorden we nog liet dof gedrommel van de gonsHet wie gelied van Kongo. CONGOTROTTER. HOLLAND. Een dorp afgebrand Zondag naclu beeft een 'geweldige brand bel dorp Binnenwijzend.grootcndeels in ascli gelegd. De kerk, veertien huizen en eene groole melkerij zijn de prooi der vlammen geu orden. De schade is zeer aanzienlijk. Een aantal familiën zijn zonder dak. 15c Vervolg. Het verhaal gaat over van geslacht tot ge slacht. De geschiedenis van do misdaad is in :ecn dik bock openbaar gemaakt, als een ge- I wichtig feit voor de verzameling van zeldzame ^afschuwelijkheden en dit boek werd in vele -talen overgezet. De moord van Cbarlemontherhaalde Roza zacht, als wilde zij den naam in baar geheu gen prenten. lien en twintig jaar geleden, ging Lepa ge voort, waren de Charlemonts een van de liersto en aanzienlijkste geslachten van Frank rijk hun stamboom reikte in den nacht der middeleeuwen. De mannen waren dapper op het slagveld geweest, wijs in den raarl van liet volk. geacht en bevoorrecht bij de lieerschers. Do vrouwen waren spreekwoordelijk schoon, zacht, beminnenswaardigcn kuiscli. Maar liet lot wilde dat de trolsche naam met smaad weid bedekteen vreeselijk ongeluk boog den hoogmoed der Charlomonts htot in liet stof Hoza luisterde met ademlooze inspanning zij waagde Jiet niet zich te bewegen, slechts hare oogen wierpen een zijdelingschen blik op 'haren vader, wiens schreden en woorden im mer sneller werden. De markies van Cbarlemont, vervolgde hij, was toen een ongehuwd man, op bijna 40 jarigen leeftijd en ongeneeslijk Jam. Zeer ge voelig voor zijne kwaal, vermeed hij het ge zelschap, en had besloten nooit te zullen trouwen. Hij wasinzyne jeugd verloofd ge weest meteen juffer,die hem misleid en eenen FRANKRIJK Doodelijk automobielongeluk. Nabij Fournes, op de groote liaan van Rijsel naar Labassec, kwam M. Gucrbus, nijveraar, le Rijsel. in gezelschap zijner vrouw per automobiel huiswaarts gereden, toen het rijtuig omkantelde. M. Guerbus ontkwam liet ongedeerd, doch zijne vrouw- werd onder het zware zij tuig de borst ver pletterd en bezweek vooraleer men haar ter hulp kon komen. De zaak Duez De ndvokaat van het domeinonbeheer sprak Maandag een hevig rekwisilorium uit legen Duez en eischle eene strenge straf. Hij voegde er bij, dat Dnez geen toegevendheid waard was en slechts hoopte, zoo spoedig mogelijk to kunnen genieten van liet fortuin, dat bij ergens moet verborgen hebben. Onder eene instorting begraven. In de Arrasstraat, te Rijsel, is een lian- gaar ingestort. Een achttienjarige jongeling werd onder do puinen begraven en doodelijk gekwetst. Hij bezweek eenige oogenblikken later. Nog altijd aanslagen op de spoorlijnen De aanslagen legen de spoorbanen, telefoon en telegraafdraden in Frankrijk duren voort. Te Montpellier werden negentien telegraaf draden doorgesneden le Meru. vijftignabij Douai, hvee signaaldraden te Lieusaint twee cn dertig tc Yerres, zes en dertig op verscheidene andere plaatsen werden ook nog telegraaf of signaaldraden doorgesneden. Een Belg aangehouden Zondag nanoen hielden douaniers van Marseille den Belg Jan G..., aan, toen hij ontscheepte van de Spaansclie pakketboot Castillo., in den nacht uit Barcelona toegeko men. Eene huiszoeking leidde tot de ontdek king van eene som van 2,230 frank valsehe munt, alles in stukken van 5 frank. Ilij werd dadelijk opgesloten. Dit is de derde soortgelijke aanhouding sinds eenige dagen. Men denkt le doen te hebben mei eene internationale bende valscli- munters. RUSLAND De cholera. Uit Odessa wordt gemeld dat aldaar een geval van cholera vastgesteld werd. Ook in do nabijheid van St-Petersburg zijn verschei dene gevallen vastgesteld geworden. Maatregelen zijn genomen om de uitbrei ding der smetziekte le voorkomen. ZWITSERLAND. Misdadige poging Een zestienjarig meisjes, Jeanne R.,., poogdo le Geneve haar vader te vergiftigen door vergift le gieten in een kopjo koffie dat zij bad bereid. De schuldige, welke de vlucht bad genomen, werd aangehouden. Zij ver klaarde tè hebben gehandeld iu een oogenblik van verbittering. TURKYE Een geschil met Rusland. Uit Constant mop-el wordt gemeld, dat Turkye ernstig aangedrongen beeft bij Rus land; om vergoeding te bekomen wegens liet vermoorden van twee Turksche soldaten en een nomaad, door do Russische grensposten. Ook eischt Turkyo de onmiddelijke invrij heidstelling van verscheidene Turksche on derdanen, dio wegens een grensgeschil door de Russen gevangen genomen werden. ITALIË Een ideale vliegmachien. Uit Rome wordt gemeld, dat een vlieger van het leger, luitenant Ronianï, een brevet genomen heeft voor een vliegtoestel, dat niet de minste gelijkenis heeft met de andere een- of tweevlakkers. Dit toestel kan zoo wel van liet water of van land vertrekken, o:i biedt weerstand aan alle windvlagen,daar bet evenwicht door den bijzonderen vorm van bet toestel steeds bewaard blijft. Ook kan liet toestel, in geval de motor niet meer werkt, in een valscherm voranderd worden, waardoor het zacht nederdaalt. zijner vrienden, een rijken jongman gehuwd had. Hierdoor was niet alleen zijn hart maar ook zijn eergevoel zoodanig gewond, dat hij nooit meer trouwen wilde. Hij had eenen broeder, die zestien jaren jonger was dan hij, Alexe Mixtome, voor wien hij zieli een teede- ren leidsman en vriend toonde. Daar hij niet wilde trouwen, benoemde hij zijnen jongeren broeder tot erfgenaam van zijne titels en goe deren.en zoo werd deze overal als de toekom - stige markies van Cbarlemont begroet.Met liet oog daarop deed Alexe Mixtome een schitte rende partij.Hij trouwde dedocliter van eenen hertog den hertog van Montfaeon wiens fierheid die der Charlemonts nog overtrof en die zijne dochter zelfs geenen koning zou ge geven hebben, wanneer op de waardigheid van dien koning iets zou zijn af te dingen ge weest. Eugenie Montfaeon,de gade van Alexe Mix- tome. was een zeldzaam wezeD, onvergelijke lijk schoon, maar koud als ijs en niet minder trotseh dan haar vader. Haar jonge man ver goodde haar en zij beminde hem. Hij bracht haar mede naar Cbarlemont, het stamslot zijns vaders, de woning zijns broeders,die hem met openo armen ontving, en haar als lieer- sclieres van het slot. huldigde. Te Charlomont werd een jaar later Alexe Mixtome's eenig kind, een meisje, geboren. Onbeschrijflijke vreugde heersclito in het slot. De klokken luidden, de pachters brandden vreugdevuren cn een groot feestmaal werd gehouden, want wanneer geen zoon op dit meisje zou volgen, dan zou zij eens markiezin van Cbarlemont, erfgename van de titels en goederen worden. De markies, de menschen- scliuwe oudere broeder, deelde in de vreugde der anderen. Hij gaf haar den naam van Con stance. Deze was een oude familienaam, PORTUGAL. De Republiek officieel uitgeroepen Maandag had te Lissabon de eerste natio nale vergadering plaats. De 102 aanwezige afgevaardigden, juichten de Republiek en de afschaffing van het Koninkrijk toe. Zij ver klaarden den stam der Braganza voor immer uit Portugal verbaiWien. AMERIKA De lynchwet. Het lynchen van negers door blanken blijft steeds bestaan. Zoo werden onlangs le Okema (Oklahama) eene negerin en haar zoon van 10 jaar door het grauw gelyncht, dat de moeder ten on rechte beschuldigde een afgevaardigde te hebben vermoord. Het zeer opgewonden gepeupel begaf zich naar het gevang en eischte dat de gevangene hem zou overgeleverd worden. De bewaker wilde de gevangenen redden en verzekerde dat zij zich niet meer in de gevangenis bevon den. De blanken geloofden hem niet, bonden hem en namen hem de sleutels af. Weldra wiegelden de lijken van de negerin en van haar zoon aan een boom. Brussel. Een kwartier in opstand. In de Pierstraat had Zondag nacht een gewel dig gevecht plaats. De agent Kirnpe, der 2e afdeeling, na verscheidene groepen spelers, welke op het gaahpad zaten le dossen, uiteengedreven tehebben,werd door de bende op steenen onthaald. De agent kon een zijner aanvallers aan houden en ondervragen. Het is zekere Guil- laume L..., 22 jaar oud en in de Pruimstraat wonende. Nauwelijks had den agent den ke rel aangegrepen of bij werd nogmaals opeen regen van steenen onthaald. Door de komst van ecu 4 tal andere agen ten werd bij in de mogelijkheid gesteld zich le verdedigen en den gevangene naar liet politiebureel lo sleepen, doch zij werden op bunnen doortocht wederom op steenen,scliup- pen en vuistslagen onthaald. Eindelijk wer den zij genoodzaakt zicli met den sabel eenen doortocht tc banen door de vijandelijke troep waarmede zij omringd waren. Toen zij op het politiebureel aankwamen, waren hunne kleederen gansch in stukken gelrokken. 7 der, aanvallers zijn gekend en een onderzoek is ton hunnen laste geopend. Tot ver in den nacht was gansch dit kwartier in eene groöte opschudding. Valsehe vijffrankstukken. Talrijke valsehe vijffrankstukken dragende dn beel tenis van Leopold.11, cn bet jaartal 1873, zijn sedert eenige dagen in den Brusselschen om trok in omloop gebracht. Deze stukken zijn zoo goed nagemaakt, dat men ze slechts van de geldige onderscheiden kan aan hun ger \Viehl, dat maar 23 grammen is in plaats van 25. AanhoudingDe agenten der rech terlijke brigade hebben Maandag in de Paro- cbianenslraat zekeren Henri Gaston Queniet, geboortig van Rouen, aangehouden. Deze Franschman is onder aanhoudingsmandaat gevangen genomen, daar de Fransche justi- cie zijne uitlevering gevraagd had, wegens een aantal aftruggejarijen door den kerel in Parijs gepleegd. Hij werd opgesloten. Zelfmoord. Zekere Simon P..., 37 jaar oud, heeft zich in de Samaritaanschc- vrouwstraat bij mitjdel van een revolver om liet leven gebracht.De man had reeds ver scheidene malen het inzicht te kennen gege- zich om het leven te brengen. De huiselijke twist schijnt er aanleiding toe gegeven te hebben. Doodelijke afloop. Op 30 Mei verle den viel M. Frangois Van de G..., (35 jaar oud wonende in de Tyrolstraat te St-Gillis, van den balkon zijlier woning en bekwam erge verwondingen. Hij is Maandag bezwe ken aan de gevolgen Van zijnen val. dien de oudste dochter sinds eeuwen gedragen had. De stem van Lepage trilde. Hij bleef eenige minuten aan het venster staan, en toen hij /i'h omwendde, ten einde zijné wandeling door de kamer en zyn verhaal voort te zotten, waren zijne trekken donkerder en zijne stem klonk harder dan te voren. Twee jaren leefden Alexe Mixtome en zijne jonge gade als in een paradijs. Hun kind werd een aanvallig klein schepseltje. Het was schoon, lief, v rooi ijk en vol innemende ma nieren. Hun hemel was helder en wolkeloos, zonder voorteeken dat een orkaan naderde. De markies van Cbarlemont en de hertog van Montfaeon hadden over politieke strijd vragen twist gekregen. Beiden waren driftig en hartstochtelijk, en in een nieuwen woeden den strijd, riep de markies uit. dat de klein dochter van den hertog nooit als meesteres in Charlomont zou heerschën. Gedurende dezen twist, was de markies boos cn ontoegankelijk. ïly ging dikwijls van huis en zijn gedrag tegenover Eugenie Mixtome werd zoo afstootendj dat haar echtgenoot tus- sclien beiden moesttreden, en genoodzaakt was zijnen broeder' tot reden te brengen, waardoor deze tot nég grooteren toorn aange prikkeld werd. Op eenen avond het is nu achttien jaar geleden riep de markies zijnen broeder met zijne gade in do^iibliotlieek, tot het aan- hooren van een medgdeeling. Er waren nog andere personen tegenwoordig, uitgenoodigd om getuige te zijn vdn de vernedering van liet jonge paar. Voor deze vergadering verklaarde de markies, dat liet hem niet beviel, dat een nakomelinge van dep hertog van Montfaeon zijne opvolgster zou worden, en hij daarom be sloten had te trouwen. Hy verklaarde verder, Erg aulobtisongeval. Een autobus komende van de Leuyeusche plaats en zich langs de Anspaclilaan richtende, reed Zondag avond rond 10 12 ure langs voornoemde laan toen het zware voertuig eensklaps ten gevolge eener verkeerde beweging van den wattman, op liet gaanpad gereden kwam. De voorbijgangers liepen al schreeuwen uiteen. Een man welke op eene bank le sla pen lag werd bijtijds niet wakker en de auto bus verbrijzelde de bank en kwetste zeer erg den slapende. De man werd opgenomen en naar eene naburige apotheek gebracht alwaar een bijgeroepen geneesheer zijn toestand zoo erg achtte dat men hem naar liet hospitaal moest overbrengen. Nachtelijke aanranding. M. X..., bandelaar, Ondervvijsstraat. te Curegliem, werd Zondagmorgend te 1 1/2 ure, als hij naar huis ging, aan de Hallepoort door twee kerels aangerand. Terwijl de eene met ge weld eenen zakdoek in zijnen mond duwde om hem 't schreeuwen te beletten, ontrukte de andere hem zijn zakuurwerk met.keling en zijne portemonnaie. De daders vluchtten" in de richting van St-Gillis. Het slachtoffer legde eene klacht neer bij de politie. Het schijnt dat alle huishoudsters, welke geerne eene goede tas drinken, nu de Ritter- peeën Trappisten Vincart gebruiken. Ze weten wat lekker is 1 1500 St-Joost-ten-Noode. Brand. Maan dag avond rond 7 ure is brand ontstaan bij M. Mangi, muzikant, wonende opeen appar tement van het le verdiep der Haechtsche baan. Het vuur werd zeer haastig door de pompiers gedoofd, het was ontslaan ten ge volge der ontploffing van het pertoolvuur. De meubels eener slaapkamer werden ver nield. Schaarbeek. Brand. Zondag avond, om 8 1/2 ure ontstond brand in eene woning der Brabantstraat, die diende als winkel. Na een half uur werkens konden de pompiers liet vuur uildooven. De schade is belangrijk. Zondag avond rond 9 ure ontstond brand inde woning der echtgenooten D..., wonende Zangslraat. Op een uur waren de pompiers den brand meester. Sint Gillis.Kindergevecht. Maan dag morgend, had eenen twist plaats tus- schen twee jonge nietdeugen. Doch het en bleef niet bij twist en liet werd weldra ge vecht. Tijdens dit kreeg do l ljarige Pierre Pascal, een messteek in de linker borst. Het slachtoffer werd erg gekwetst en moest naar liet hospitaal overgebracht worden. Wat den dader betreft deze is verdwenen en tot nog toe onvindbaar gebleven. De heer policie- commissaris Renard, heeft een onderzoek ingesteld om den jeugdigen moordenaar, 15 jaar oud, op le zoeken. Naar liet schijnt is liet een veelbelovend kind uit de Marollen. De doktoor Lelo heeft het jeugdige slacht offer onderzocht en heeft bestaligd dat de steek met veel geweld is toegebracht'. Dé toestand van den armen kleinen is zeer on rustwekkend. Laken. Diefte.- Toen vrouw G.... handelaarster iti kaas, Maandagmorgen van de markt te huis kwam, beslatigde zij dat een dief in baren winkel, Werfstraat, was' gedrongen en de band bad gelegd op bet geld, eenige juweelen en kleederen. Anderlecht. Twee menschen verbrand. De echtgenooten Crabbe werden Zondag nacht slachtoffers van een èrg ongeluk. Door de ontploffing van een pelroolvuur onstond een begin van brand, de kleederen der vrouw Crabbe, dio 't vuur wilde dooven,vatten vuur en baren man die haar ter hulp snelde werd eveneens erg verbrand. De toestand dei- vrouw is onrustwekkend. is Caiz 't beste maagbilter. Antwerpen, Overleden. Men zal zich herinneren, dat eenige weken geleden, Mej. Piflart, wonende Herloginnestraat, door een ongeluk aan eene petroollamp schielijk door vlammen omringd werd cn als eene levende toorts, door liet venster sprong. De ongeluk kige is thans in liet St-Elisabelhgfasthuis aan de gevolgen liarer verwondingen overleden. dat het kontrakt reeds gesloten en de bruid gereed was. Zij was de jongste dochter van eenen verarmden edelman, en de invloed van haren vader op haar,liad bewerkt, dat met ter zijdestolling van gemis aan liefde, den ouder dom en de gebreken van den bruidegom, slechts gelet werd op de hooge en aangename maatschappelijke positie en den ongehoorde» rijkdom van den markies. De markies deelde mede, dat het huwelijk den volgenden morgen zou plaats hebben. Gij kent het Fransche leven niet, Roza, uit hetgeen gij in de boeken gelezen hebt, maar kunt u tocli do ontzetting voorstellen, die de ze mededeeling op hen maakte. Zij hadden tot nu toe in het vaste geloof verkeerd, dat zij dé opvolgers zouden wezen in liet bezit van de titels en goederen en nu zoo plotseling ont erfd worden, aangewezen zijn voor liet gerin ge deel van een jongeren zoon en bepaald zon der eenige oorzaak, slechts uit boosheid en wraakzucht, dat was niet te verdragen. Had de markies uit liefde gehuwd, daargelaten zij ne bepaalde verklaring ongetrouwd te blijven, dan zou liet jonge paar deze ontgoocheling kalm gedragen hebben,nu echter verzette zich daartegen hun rechts- en eergevoel. Er ontstond een stormachtig tooneel, en dat in het bijzijn van zooveel getuigen. Alexe Mixtome drong bij zijnen broeder aan om op zijn besluit terug te komen deze ech ter beleedigde hem.De markies bleef er bij dat liet huwelijk den volgenden morgen zou plaats hebben. De markies hoonde ook mevrouw Mixto me, en beval haar naar haren vader terug te keeren. Ilij zegde dat hij den volgenden mor gen hare kamer noodig had voor zijne bruid, die hij in zijn huis moest brengen,en het ware Erg werkongeluk. Gisteren mor gend is aan boord van den stoomer El Kan tara, gemeerd aan hangaar n° 65, een erg ongeluk gebeurd. Een hoop zakken ijzererts is er uit eenen bijsch gevallen en op eene groep werklieden terecht gekomen. Een dezer, Jakob Venlieiren, wonende Herderslraat, werd met gebroken been op genomen cn moest naar het stuyvenberg- g-as thuis overgebracht worden. De diefstallen. Aan de uitstalling van M. Leon E veraard, handelaar, Omme- ganckslraat, hebben ongekende dieven zeven pluimen, ter waarde van 250 fr. gestolen. In de Breydelstraat werd ten nadeele van Mev. Inissen een handzakje gestolen, een gouden armband, een gouden ringen eenesom van 45 frank inhoudende. De dief isonbekend. Ten nadeele van M. Van Steen, Boude- wijnstraat, werd een gouden ring gestolen. Verdwenen. Vrouw M..., wonende Princenslraat, is sinds een ach tal dagen spoorloos verdwenen. Haar signalement is aan al dekommissariaten van liét omliggend© medegedeeld geworden. Hemixem. Vreeselijk ongeluk. In de Antwerpsclie drogerijen en olieslagerijen, te Hemixem, heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Werklieden waren bezig zak ken op te halen en om rasser vooruit te gaan hadden zij de koord waarmede dc zakken op gehaald werden rond een transmissieas. ge bonden. De 17jarige Jan De Grief, wonende op do Vei'kenheide, werd met zijne kleederen dooi de as medegesleept en met geweld tegen een muur geslingerd. Een der becnen van De Grief vloog dwars door den muur en viel in eene nevenzaal. Men vond nog slechts eenige vormelooze vleescbklompen terug. Het parket heeft een onderzoek geopend. Merxem. Doodelijk tramongeluk. Maandag avond, rond 7 ure, had alhier een vreeselijk tramongeluk plaats. Vrouw T van Deurne, was ter gelegenheid der kermis hare ouders komen bezoeken te Merxem. Toen zij naar buis wilde terugkeeren, kwam een automobiel afgereden. Het 13jarig zoontje van vrouw Twilde wegspringen, doch kwam voor den tram der Schijnpoort terecht cn werd vreeselijk verpletterd. Toen men het armo slachtoffer van onder het logge voertuig baalde, leefde .'.et nog, doch gaf kort nadien den geest. De wattman was zoo zeer ontroerd, dat hij bewusteloos neergestort was. Een on derzoek is geopend. Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Gent. Droeve reis. Gisteren namid dag isle. Gent de tijding aangekomen, dat de heer Julien Sohaelsaerl, fabrikant, dio onlangs gehuwd was met mej. Germain© Geerts. van Sinl-Nikolaas, op zijne Jiuwe-, lijksreis, schielijk ©verleden i?? te Bergen (Noorwegen). I)e heer Schaetsaert ws,s slechts 34 ji*ar oud. n Doodelijk ongeluk. Heden morgeetd rond 9 ure is Alfons Bosman wonende Not4- laaj-straat 49, oud 3 jaar komende uit do Abrikoosstraat door den tram komende van de Rooigemlaan omvergeworpen en zeer erg gekwetst aan het linker been en hoofd. Volgens 't schijnt werd hel een bil af gereden. De knaap werd onmiddelijk naar hetgastliuis overgebracht. Volgens een andere verklaring zoo do knaap omvergeworpen zijn geweest, niet voor eene kar uit te steken. Den toestand van de kleine is zeer erg, denkelijk zal do kleine zijne wonden niet overleven. Een onderzoek is geopend. Ronse. Luchtreis. Zondag namid dag, 0111 5 ure,is luitenant Herouet le Ronse met den luchtbal Vers l'Azur opgestegen met twee passagiers. Hij kwam neder om 6 u. 15 m. in de beste voorwaarden te Ca- pelle bij Mechelen. toch beter dat zij vertrokken was vooraleer de bruid haren intocht nam. Deze ongehoorde beleediging maakte haren jongen echtgenoot woedend. In zijne ver bittering wierp hy zijnen broeder menig onbedacht woord toe toen legde hij den arm van zijne gade in den zijne en wilde de kamer verlaten. Bij de deur gekomen keerde hij zich om en riep op hevigen, dreigenden toon uit Gij denkt morgen een bruid in dit huis te voe ren, met liet plan mij van de erfenis te bcroo- ven, die gij mij beloofd hebt.De hemel zal zulk een onrechtvaardigheid niet dulden. Gij zult nooit uwe bruid naar Charlemont brengen E11 ik zweer u, dat ik mij voor dit opzettelijk onrecht, dat nooit tot uitvoering zal komen, wreken zal Neem u in acht, markies van Charlemont Dat waren zeker onverstandige woorden, in zijne woedo met vreeselijke hartstochtelijk heid uitgestooten, maar zonder booze voorne mens. Ik zweer lietu, Roza Ile.t waren Wil de, krankzinnige uitdrukkingen, maarzij be oogden geene vooraf beraamde misdaad. Al len, die ze hoorden, bewaarden ze in hun ge heugen, om ze naderhand te herhalen, op eenen tijd toen ieder woord een nagel was voor do doodkist van hem, die ze gesproken liad. In denzelfden nacht werd de markies van Cbarlemont vermoord In den vroegen morgen vond zijn bediend© liem zwemmend in zijn bloed. Alexe Mixtome had het grootste gedeelte van den nacht bui ten liet huis doorgebracht, beproevende zijn verhit bloed in de frissche lucht van het park te verkoel c - (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2