DE KAMER Stadsnieuws. SPORTNIEUWS Kaatsspel Voetloopen Leening van 150 niillioen fr. 1888 FEESTW9JZER Tli. Stevens, Ofticiselë kwoleering .- I;I Weerkundige waarnemingen Afbraak van gebouwen Hamme. Brand. Maandag namid dag. is het spinhuis afgebrand van Polidoor 4Rooman, spin der, wonende IJzerenwegstraat. jA.1 het alem, alsook eenige kilos kemp zijn jdoor het vuur vernield. Op eenige meters afstand van het spinhuis hadden kinderen »uur aangestoken, en waarschijnlijk zal zulks fle oorzaak zijn van den brand. Sint Nikolaas. Overreden. Maandag avond. is Alois Wanman, wonende op den wijk Raad, van zijnen wagen gevallen en overreden, Met gebroken beenen is hij naar hel gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk, Dr De Gock heeft hem ver zorgd. Been gebroken. De genaamde Theofiel Baert, ondernemer, liep in Keveren naar de trein en viel zoo ongelukkig, dat li ij met ge broken been opgenomen werd. Ilij is per rijtuig naar Sint Nikolaas overgebracht. Duiven gestolen. Dezen nacht, zijn bij Edward Frank, wonende op het Brugs- ken, al de reisduiven gestolen. De dieven zijn onbekend. Eeno klacht is neergelegd. Stekene. Bloedige twist. Sedert lan gen tijd leeft de familie Lacceur-Do Vos, in onecnigheid. Deze was nog vermeerderd na de uitspraak van een proces waarbij G. La- cceur verleden Zaterdag veroordeeld werd. Zondag avond kwam deze laatste ter herberg van zijne moeder in hot Prinsstraatje. Wel dra ontstond er eene woordenwisseling. G. Lacceur liep woedend huiswaarts, kwam te rug met een kapmes en vooraleer men het kon beletten, bracht hij er zijne zuster twee verschrikkelijke wonden mede toe in den arm en in den rug. Do toestand van het slachtoffer is zeer erg. Audegem. Erge val. Verleden nacht werd vrouw Vervaert onpasselijk en wilde naar den koer gaan. Zj vergiste zich van deur en kwam in den kelder terecht.De onge lukkige werd erg aan het hoofd gekw etst en moest door een geneesheer verzorgd worden. Haar toestand is zeer bedenkelijk.Men vreest voor eene schedelbreuk. Waasmunster. Diefstal. Verleden nacht zijn ongekende dieven in de woning gedrongen s an L. Van Haveimaele, en heb ben er uit eene kas eene som van SO fr. ge stolen. De vergadering der Jonge Wacht. Talrijk waren do Jonge Wachten gisteren opgekomen om de redevoering van Baron Lodewijlc de Belhune hij te wonen. De lieer voorzitter 1). De Wolf opende de zitting met aan de vergadering den spreker voor te stellen en gaf hem vervolgens het woord. M. BfU de Bethune, na zich verontschul digd te hebben wegens de onmogelijkheid waarin hij zich bevindt om al de vergaderin gen der Jonge Wacht bij te wonen, deelde oöns zijn onderwerp mede, het is De Ver- -vlaamsching der Genlsche Hoogoschool - Spreker zegde dat hij geen beslissend ant- 'woord op dit vraagstuk zougeven, maar 'den huidigen toestand der zaken óverschou- wcn. Na aan de aandachtige toehoorders tcj 'bobben doen inzien, dat elke web-of een po-j litick on sociaal, of godsdienstig oogpunt had, ofwel nog voor doelw it alleen het recht en de belangen van een gansche volle had, besloot de geachte spreker dat de wet tol Vervlaamsching der Gentsche Hoogoschool tot deze laatste reeks behoorde. En deze wet staat dus boven allo andere, omdat zij een natuurrecht waarborgt. Nadien doel spreker ons die hoofdbepa lingen der wet kennen en doet ons inzien hoe verre zij verschillen van hetgeen de tegen strevers ervan willen doen geloovcn. Bij de lezing der wet alleen valt reeds eene tegenwerping deze namelijk die zegt dat zij tegen do Walen geiicht is. Vervolgens doel spreker ook nog twee andere tegenwerpingen vallen en besluit met het belang dat do stemming dier wet voor de Vlamingen en voor België zou hebben. Hij doet ook do belachelijkheid van het tegenontwerp uitkomen het stelt, zegde spreker de Vlamingen in eenen slechteren toestand als dezen die zij nu beleven. Niet één Vlaamsch volksvertegenwoordiger zal die wet stemmen, dus zal dit wetsvoorstel vallen, liet andere moot en zal doorgaan. De spreker sluit zijné rede door een oproep om dour de oplossing der schoolkwestie die le vens voor ons eene taal en bestaanskweslie is lol ons wil te geraken. Daverende toejuichingen onderbreken den aehlbaren spreker gedurig en begroeten ook hel einde van zijne rede. De beer voorzitter, D. De Wolf, bedankt spreker voor zijne prachtige voordracht en hoopt hem nog me nigmaal te mogen uitnoodigen, om in de Jonge Wacht zijn overtuigend woord te laten hooren. De heer voorzitter vervolgd met de mede- deelingen nopens de reis naar Mocrbeke- Waas en het Congres der Katholieke Jonge Wachten in Oogst aanslaande: waarna er tot den gebruikelijken tombola overgegaan w ordt en om te sluiten een leutig lied gezongen werd door liefhebbers. Huwelijk. Dinsdag morgend werd al hier het huwelijk ingezegend van Mej. Clo- thilde Beman, dochter van M. R. Eeman, lid der Bestendige Deputatie, met M. Frans Vandcnbrouckc, van Mechelen. Onze beste gelukwenschen aan de ouders en aan de jonggehuwden. Kerlc van St. Martinus. Woensdag, feestdag van den H. Alovsius, patroon der Jonkheid.Om 10 ure, solemneele «nis. Hel lof van Zondag, ter eere van den II Aloysius werd bijgewoond,door meer dan 200 jongelingen uit do volksklas. Zulks strekt deze jongelingen en de burgerszonen,die hun ne Zondagen opofferen,om ze in de patronage met de volksjongons door te brengen, tot éere. Zitting van 20 Juni. De Zitting wordt om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Cooremaii Erisveelvolkin.de tribunen, bijzonder lijk damen. Al de nieuwe ministers bevinden zich aan de bank van het gouvernement. Mededeeling van het gouvernement M. de Broqueville. Ik zal kort zijn, daar de troonrede reeds over al de bijzonder ste punten van ons programma handelde. Wij hebben reeds de pensioenkweslie der mijnwerkers afgehandeld liet beschermen der kinderen zal steeds eene onzer belang rijkste voorzorgen zijn de nijverheidsraad zal zich bezig houden met do verzoening lus- schen kapitaal en arbeid; het verbeterd lager onderwijs mei volledige vrijheid van den huisvader de uitbreiding van Congo, de verdediging der kleine Burgerij een wets ontwerp betrekkelijk de vermeerdering van het getal volksvertegenwoordigers, volgens eene rechtvaardige basis, maatregelen ten voordeole van den landbouw (toejuichingen rechts) zullen beurtelings al onze aandacht hebben. M. Woeste (belangstelling). Ik ben in de laatste voorvallen zeer gevoelig betrokken geweest en hel is mijnen plicht aan de Ka mer, aan het land en voor mijne eer eenige uitleggingen te geven. Maar de waarheid, heeft hare rechten en ik wil die handhaven. Voor den 4deu Juni heb ik met den Koning geene enkele betrekking gehad aangaande een schoolwetvoorslel en ik heb met den Koning noch schriftelijk nog woordelijk on derhandelingen gehad. Het tweede punt betreft de Koninklijke on dervragingen. Nadat M.den voorzillerderKa mer gehoord was geweest,werd M.Schollaert verwittigd, dal de Koning eenige politieke mannen wilde raadplegen. M. Schollaert heeft er niets legen ingebracht en is naar Vorst vertrokken. (Uitroepingen en gelach links en aan de uiterste linkerzij do). Ik heb aan niemand iels medegedeeld aan gaande het gesprek dat ik met den Koning had. Dit is genoeg om le bewijzen dat alles wat daarover gezegd werd onnauwkeurig en voorbarig was. De dagbladen hebben nog- thans de bijeenkomst afgekondigd. Een dagblad van Brussel heeft zelfs be vestigd dat ik veel aanmaligender zoude ge weest zijn als de vóór mij geraadpleegde personaliteiten, dat ik zinnens was dat hel statu-quo in zake schoolwezen moest] behou den worden, dal liet wetsontwerp moest te ruggetrokken worden en dat, aangaande M. Schollaert, ik aan den Koning mijne over tuiging, dat hij moest weggezonden worden, zooals men mij in 1S84 had weggezonden me degedeeld had. Ik zqude. zelfs liet beroemde Dat. hij er vaji onder trekke gebruikt hebben. M. Mqnville. Welk blad? M, ,y a n per velde i Le XX? .Siècle* M. Waeste. Lq Soir. M. Woeste. Wat mijne laatste rede voering bier in de Kamer betreft, het is ook valscli, dat ik de oorzaak ben van het ontslag van het ministerie, dewijl liet reeds van d^n Dinsdag besloten was dat het kabinet zijn ontslag zou geven en ik slechts 's Woensdags het woord genomen heb. Ik kom hier geene vergiffenis of iels dergelijks vragen. Een diensaangaande, houdt ik eraan de woorden welk M. Delporte uitgesproken zou hebben op te nemen. Ik hen overtuigd dat mijn kollega M. Del porte do w oorden niet uilgesproken heeft, of ten minste dat men ze slecht heeft weerge geven. Ik zou gelukkig zijn daarover eenige in lichtingen te hekomen. Al wat ik gezegd heb, was overeenkom stig met de princiepen mijns levens, en deze princiepen, hebben velen onder u, met mij verdedigd. Men heeft mij verweten dat ik voor het verzenden van het wetsontwerp naar de af deelingen was.11c bevestig dat noch M.Schol laert noch één van zijne collegas mij van dit inzicht van het verzenden naar eene bijzon dere kommissie heeft, ingelicht. Daarbij ik herhaal het, het kabinet had zijn ontslag neergelegd bij Zijne Majesteit Woensdag morgend. Ik voeg erbij dat het in de gebruiken is de politieke wetsvoorstellen aan de afdeelingën le zenden, en indien de rechterzijde minder heid ware dan zoude zij dit eenpariglijk eischen. Ziedaar wat recht doet aan de belasterin gen waarvan men mijne tussclienkomst om ringd heeft. Gij komt de verklaring van M. de Bro queville, de nieuwe kahinetsoyerste. te hoo ren. Ik neem de gelegenheid le haat om aan M. de Broquoville mijne algehecle mede werking toe te zeggen. Spreker beknibbelt vervolgens de vereeni ging der twee linkerzijden, dio een waar gevaar zijn voor den godsdienst, voor den troon, voor de samenleving. Dat is eene reden te meer, om ons zoo dicht mogelijk rond den kabinelsoverste le scharen. M. Hkllebaut, minister van Oorlog, legt het wetsontwerp neder, betrekkelijk het pensioen der oud-soldaten. M. Monvillk, vraagt het verzenden naar de bijzondere kommissie welke zich reeds met deze zaak bezig hield. (Verzet rechts). M. de Voorzitter. Het wetsontwerp zal als naar gewoonte naar do afdeelingen gezonden worden. M. Hymans. Wat al veranderingen.Uw schoolwelsonlwerp, dat ons naar hel oproer en misschien naar den burgeroorlog leidde, heeft M. Schollaert doen vallen, en ik breng hulde aan den Staatsminister M. Woeste, wegens zijne tussehenkoinst. Na de verkla ringen van M. de Broqueville, mogen wij wel zeggen, dat er hier veel veranderd is. Men komt nu voor den dag met de zaken- programma, doch geenszins met een politiek programma. Men spreekt er van alles,uitge nomen van de politieke vraagstukken, aan de orde van den dag. Ik verlang dus te weten, wat men zinnens is met het schoolwelsonlwerp le doen, want ik heb niets van de verklaringen daaromtrent verslaan. Zal het gouvernement aan het school wels- ontwerp verzaken Ik verlang bepaalde uit- leggingen. Wij willen weten of het sehoolwolsont- werp nog ten berde zal komen, vóór de kie zingen van toekomend jaar. Ook willen wij weten wat het gouverne ment zinnens is le doen met de vermeerde ring van het getal volksvertegenwoordigers. De ministerioele krisis kan anders niet uit gelegd worden, of er moet voor toekomende jaar eene ontbinding der Kamers bereid wor den. Wij zijn niet tevreden met halve verkla ringen en zullen den strijd blijven voortzet ten. (Toej. links). Nu en morgen, de oorlog zooals gisteren. (Toej. links). Wij zullen vereenigd blijven en onze rangen nauwer aaneensluiten. Wij w illen een einddStellen aan het katho liek regiem en het land volle vrijheid geven. (Langdurige toej. links.) M, V.\NDERVELDEdoet juist dezelfde vraag. M. de Broqueville. De Kamer moet er zich niet aan verwachten, dal ik hier zal onderzoeken, langs welken kant zich do uit dagers bevinden. M. Hymans spreekt zeer zonderling, liet liberaal programma is voor liet oog en blik Zuiver Algemeen Stemrecht. (Onderbrekingen links). Gij zijt zoo verdraagzaam, dat gij nog uwe tegenstrevers niet laat antwoorden. Wij zijn niet gebonden aan eene formuul, doch wij vragen om Üo onderwijskwestie eerlijk en samen te onderzoeken, in 't belang der vrijheid van geweten,(Verzet links.) Wij kunnen nu nog.- geene bepaalde uil- spraak doen, dat zou niét ernstig zijn. De afdeelingen en de midden afdeeiing moeten uitspraak doen, en dan zul het gouvernement zien wat hem te doen staat. Wat nu betreft de ontbinding der Kamers, dat is het recht van den Koning. Daar heb ik niets in te zien. Gij zoudt veel beter doen, eens de geschie denis der linkerzijden in België te overzien. Gij zoudt er in vindén,dat sinds het mini sterie Beernaert, steeds de katholieke mini- sleriën kabinet en van Zaken waren, en wij nog steeds likwideeren, ,ten voordeele van het algemeen belang van hét'land, doch niet ten proJijle van eene of andere partij Wij zullen onzen placht doen tot het uiter ste. M. Vandervedde. ,.-— Het school w'elsontr werp is,dus niet ingetrokken. De linkerzijden zullen dus vereenigd blij ven. Wij zullen den strijd voortzetten. Er is maar eenö' linkerzijde meer. Onze ver-eenigiing mengt dè toonen der Braban- Qonne met deze der Marseillaise maar er is een lied dat ons allen vereenig t en dat is het geuzenlied, dal eindigt als volgt Van 't ongediert dór papen verlos ons Vaderland Wij zijn vereenigd, in naam der openbare zedelijkheid en ieder van ons bèhoudt zijn programma. Gij komt nu af met faeadewet- ten. (Verzet van M. Hoyois). M. Rover. M. Hoyois zou veel kal mer zijn, indien hij ook aan eene portefeuille kon knagen. H. IIoyois. Indien M. Royer goed Fransch kende, zou hij weten dat menschel) geene knaagdieren zijn. M. Vandervelde. - Al het geld is voor de kloosters. Onze vereeniging is legen de schoolwet en voor het algemeen stemrecht. (Toej. links, M. Hymaii^ enNeujean juichen niet). En nu vooruit voor de triomf der vrije gedachte en der werkliedenpartij. M. France. Het oude kabinet zegde niets en de nieuwe kahinetsoversle drukt zich ze6i* onduidelijk uit. Wij vragen klare uitleggingen. M. Carton do Wiart heeft verklaard dat de strijd voor het schoolwetsontwerp zal blijven duren. Wat is er daarvan waar Waaraan moe ten wij ons houden MOORSEL. Op Donderdag 22 Juni 1911, om 2 1/2 u. groote lutte met den dikken hal tusschen de drij navolgende partijen Ormeignies (Om. Blairvaeq) met Berquet, Branleghem, van Ormeignies, Dramais cn LeJroit van Neufvil- les. Moorsol (Ch. Do Rop) met Moortgat, Vermoesen, Declercq van Moorsel en Van Nieuwenhuyzen van Schaarbeek. Bellecourt (L. Delseauv) met Soupart. Hannecartvan Bellecourt, Lucas van Manage en Wasterlam van Morlanwolz. De lutte zal opgeluisterd worden door de Koninklijke Harmonie St-Cecilia Dendermonde (St-Gilles-Binnen). Uilslag van den loopkoers, ingericht door de maatschappij Rap en Vlug Vrijheid straat 1. Casper Albert, Luik 2. Gyssel Ph., Dendermonde 3."Philip Ëm. 4. Jan Ver strepen 5. Th. Valkërióiirs, Brussel 6. Casimir Alfons, Grembergén, Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. BRUTALE KEREL Zekere De Flo, landbouwer, le Weileren, was dronken. In de herberg van B. Ras- sehaert,. te Massemen, maakte hij ruzie. Hij beleedigde de dochter en bedreigde haar. Ten slotte wierp hij met een ijzeren pot. De bazin poogde hem zulks le heiellen, doch kreeg zulken geweldigen slag- op den arm, dal deze gebroken werd. Ook twee ruilen werden verbrijzeld. Ilij krijgt 5 maand ge vang en 50 en 26 en 10 en 26 en 10 fr. boet. Dezelfde kerel ging acht dagen nadien terug naar Massemen. In de herberg van Maria De Visscher sloeg hij wederom de rui ten uit. Een gendarm wilde hem aanhouden, doch hij werd door De Flo mishandeld. De Flo krijgt 1 maand cn 8 dagen gevang en 26 en 50 en 10 en 26 en 10 fr. boet. ERGE ZAAK Jozef De Smet, van Baasrode, voor erge feiten, krijgt 1 jaar gevang, met herooving zijner burgerrechten gedurende 5 jaar. Hij wordt ter zitting aangehouden. OPSTAND. Oj) 22 April laatstleden rond middernacht, liep Coessens P... dronken te Aalst. Een agent hield hem aan, doch hij bood hevigen tegenstand. Hij krijgt 16 dagen gevang en eene geldboete of nog 20 dagen gevang. MISBRUIK VAN VERTROUWEN. Emiel Samyn, van Rousselare, heeft te Dendermonde, Danzelte Alois, 5 stukken lijnwaad gegeven om le gaan leuren. Deze keerde niet meer terug. Ilij werd bij verstek veroordeeld lol 1 maand gevang cn 26 fr. boet. -wyv ONAFHANKELIJKE CONGOSTAAT 140® Trekking. 20 Juni 1911. 2-1 seriën 600 obligation uilkeerbaar te rekenen van den 15 April 1912. Do premiën zijn gewonnen door de vol gende nummers Serie 111 n. 16 uitkcerbaar met 100.000 Serie 929-1 n. 5 1.500 Serie 17616 n. 17 750 Serie 17695 n. 13 750 Serie 32230 n. 23 750 Do volgende nummers zijn uilkeerbaar met 100 frank Serie 111 n. 7 Serie 141 n. 11 Serie 929-1 n. 6 Serie 10086 n. 11 Serie 17341 n. 1 Serie 17311 n. 13 Serie 17341 n. 23 Serie 18616 n. 1 Serie 17695 n. 18 Serie 17695 n. 22 Serie 27117 n. 10 Serie 27117 n. 21 Serie 27117 n. 25 Serie 32230 n. 8 Serie 32230 n. 25 Serie 33421 n. 5 Serie 58030 n. 4 Serie 58030 n. 12 Serie §8030 n. 18 Serie 53823 n. 16 Behalve de hierbovenslaando nummers zijn de volgende^ seriën, „uilkeerbaar aan 220 frank 111 511 "2240 6867 9294 10086, 17341 17616 17695 21037 27117 31216 32230 32962 33421 33642 46137 47110 48072 53823 54473 55332 55338 58030 poor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 5 Juli. - Klein Gent prijsbolling voor de leden der maatschappij, naar 50 franken, om 6 ure namiddag. Verlichting der baan en vuurwerk. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. t 6 - 7 Oogst. XVI Ie Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te Diest. Deelneming van, Steun geeft Moed Aalst, mel-j muziek en turners. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oosl-Vlaanderen. 10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaumsche Kennis op Sint Jozefsparoehie. In September. Groot Alhlelisch feest op het Sport-lerrein van Steun geeft Moed x Aalst. (Juisten datum later te bepalen). GEERAARDSBERGEN 11 Juli. Guldensporenslag. Feestviering- der Vlaamsche Katholieke Gilde «De Breidelszonen Davidsfonds, Wijken en andere maatschappijen. Dagorde Stoet, aanspraak, lie deren. 27 Augusti. Groot Turnfeest, ingericht door de Breydelszonen Deelneming van den Turnkring Steun geeft Moed Aalst, met turners en mu ziek. I N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aal6t. 20 juni IIop. markt kalm, prijzen onveranderd, beschikbaar 72.50 fr. Nieuw gewas, 90—92.50 fr. Dendermonde, 19 juni. Tarwe 21,00; rogge 16 00; haver 20.00: lijnolie 9:1; koolzaadolie 04;id. gezuiverd68,50; lijnkoeken 21,00;koolzaadkoeken meststof 10,50 boter 2,95 eieren 2,90 aardap pelen 11,50; graan van La Plata 39.75 id. Indië Camphore 26,75; 111' groote hoornbeesten. Leuven, 19 juni. Landbouw tarwe 19,75 a 20,00handelstarwe 19,50 rogge 15.50 voe- derhaver 19,25 brouwhaver 19,75 koolzaadolie 72,00; lijnolie 102,00 strooi 5,50 hooi 6,75 bo ter 3,00 tarwebloem 25,50 gort Remy 29,50 tarwezemelen 12,00; lijnkoeken 21,00 eieren 2,90. aardappelen 15,00 a 00,00. Anderïecht, 20 juni Verkensmarkt, te koop 3083, prijs per kilo op voet 0,90 a 1,06. Lede. - - Dijnsdagmarkt. konijnen lc kwal. O.SO de k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven 0.40 jonge duiven, 1.80't koppel, boter 2.90 tot 0.00. eieren de 25, 2,25 tot 0,00 WISSEL. AGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostolooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 19 JUNI BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening le r II 3* r Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet. 3 3 3 2,5 4 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Andcrleclit 1907 3,5 Aalst«3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 1905 2 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik I8603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noodo 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 -r (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 r**zT 91.— 90.75 91.— 90.75 91.— 77.— 77.50 100.95 101.— 88.25 86.75 lOöl 99.60 90!70 9:ï! 50 84.— siiso 101 101.50 87.50 72 50 73!— 86.50 98. S0 84.05 129.50 71.25 71.50 on!— 83.55 50^50 5L 106.— 106.50 van M. Camiel Praet, opticien-specialisto Aalst, Lange Zoutstraat, 6 10 juni, 15 ure: 4 Barometer 761° Wind: west Thermometer 19° Vooruitz.sch,oon weer. Zaterdag 24 Juni aanstaande, om elf qjen voormiddag, zal hier geschieden, de aanbe steding der afbraak van vier huizen, nujn-l mers 22, 24, 26 en 28, gestaan alhier Vaart- straat. Voor alle inlichtingen zich le bevragen bij M. Jules Goethals, bouwkundige, T/S. >55 Filature nu Canal. 1 Men vraagt een loopjongen van !4 tot IS jaar, en voor pile werk. Zich te bevragen ten bureele van 't blad. 256' TE KOOP, Een schoon Iïentoniershuis, te Aalst, Sta tiestraat. Zich to bevragen bij do Notaris LIMPENS. te Aalst. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. HOOIGRAS TE KOOP. 1° 15 aren Hooigras, te Aalst-Mijlbeek, nabij den Boulevard Prins Aelbrecht, aan de Fontei- nemeersch. 2° 2S aren Hooigras, te Moorsel, aan de Tans beek. nevens «le Buuk. 3U 31 aren Hooigras, aan de Molenbeek, Groc- r.emeer.schcn. Zich te bevragen ten kantoore. GELD le bekomen aan geringen intrest. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. XJit ter hand te koop Een schoon en welgelegen pereel Bouwgrond met het woonhuis er op ^taamle, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dcuder- mondschensteenweg, groot5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenliove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De kooper zal het vermo genhebben «le helft der koopsom onbetaald to laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS, alwaar er geld te bekomen is aan geringen intrest. OPENBARE VERLOOPING van Hooigras en Nagras te Aalst, Mijlbeek, Moorselbaan. De Notaris DEG1IEEST, te Aalst, zal ten ver zoeke van Mijnheer .Edouard Van der Smissen, professor tor Hoogeschool. en grondeigenaar, wonende te Brussel, op Donderdag 22 Jim 1911, ten 4 ure namiddag, te Aalst, Mijlbeek, aan de Moorselbaan, gescheid van Aalst cn Moorsel, op een perceel ineersch van den aanzoeker, over gaan tot eene openbare verk'ooping v:m aldaar wassende allerbeste Hooigras. verdeeld in 19 konpen. Verders nog het Nagras te wassen op gezegden ineersch. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits ^tellende goede en gekende borg.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3