ill Terug uit U)SCh! De eersie Betooging 7ij'heeft plaats in de kathedraal van Sint P.mlus v het is enne half-godsdienstige en half militaire plechtigheid, zooals er velen mllen plaats grijpen gedurende deze groot- stthe feestelijkheden. In en rond do kerk is er "gdeid apprenoie zich een vingerlid te ver- roererir De Uitgang Om u daarvan een gedacht to geven, kun- wij niet beter deen dan u deze bnitenkonlst to beschrijven, zooals Jaak Bardoux ze ge zien en beschreven hoeft. Do groole poorten van de hoofdkerk gaan open. De afvaardigingen van de kolo niale regimenten konten één voor édnbuiten, dalenden breeden trap af, en nemen hunne plaats in den stoet De Canadeezen hebben den rok aan der hooglanders de roode tuniek van de fantassiiis, de groene vesten vandescbtitlers.de blauwe en oranjekleu ren van de ruiterij. Daar zijn de Australiërs, gedokt met een hoed genoemd de her De stoet van Donderdag Het koninklijk paar reed Donderdag mor een van het p*tleis van Buckingham naar de abdij van Westminster, en keerde op dezelfde wijze weer naar 't PaleisDe militaire uniformen maakten eene echte oogenver- bhndlng. Een tooverachtig gemaskerd Bal Dinsdag, na afloop van een feestmaal, aarop 500 personen, waarbij al de vreemde fgezanten uitgenoodigd waren, bad er een „emaskerd bal plaats, waaraan talrijke uit- genoodigdendeel namen Al de personen droe- en kostumeu uit den tijd van Shakespeare, verbeeldden personen uit zijne drama s. erscheideno prinsessen en prinsen waren uitzonderlijk rijk en schoon gekleed. saglieri en in 't bruin gekleed. De^uul hebben dearacht Afrikaanders, klein, mager hebben dedïacht aan van hun land. De negers uit liet reg ment van West-Afrika overheerschcn door hunne groote gestalte. De gendarmen van Geylan en Malacca schemeren in hunne uni ionnon van wit linnen. Voorafgegaan van. hol muziek der wachtgre.nadicrs en van een kring prachtige mannen, vergroot nog door hunne harenmuis, zet de stoet zich in be weging. Overzicht der Britsche Macht Beter als op de landkaart, kan mén hier de uitgebreidheid zien van de Engelsche macht Men bemerkt zoo. het Zuid-Afrikaan- sche platteland, do Australische boogvlak ten. de Westelijke Canada en do Nieuw- Zeelandscbe koloniën, de Anglo-Saksersche bevolking. Franschen. Boeren en Oosterlin gun die Britsche onderdanen zijn. Dc indruk op den Engelschman Het keizerrijk rijst op voor 't gezichtde werkman ziet bet on voelt het. Eene onweer staanbare ontroering plant zich voort van den eene op don andere. Zij betuigt zich niet in wanverhoudende uitingen of in geestdrif tige toejuichingen. De toejuichingen zeldzaam en bescheiden. De Kanadeezen, cl Australiërs, de Zuid-Afrikaanders worden begroet met gepaste ovatiën. Om de gevoe lens van deze toeschouwers weer te geven die daar slaan onbeweeglijk en stilzwijgend moet men de wezens bekijken, do oogen volgen. De trekken zijn gesponnen. Do oogen schitteren. De menigte beschouwt d> optocht met eene aandacht die zo gansch opslorpt. De heelden volgen zich langzaam op. Zij worden zorgvuldig opgpfeekend en kostbaar bewaard. Het keizerrijk laat zij indruk in ieder van deze hersenstelsels. E wannéér de stoet is voorbij getrokken neer de impose hel ijke massa zich in bewegin, zet. schiltert er in de-oogen een vlam van! hoogmoed. Vandaag in Sint Paul us, 7.00 als morgen in' Westminster. herziel.John Buil zijn wei- krijgt bewustzijn van zijne macht ledereen houdt Repetitie Voor de groote ceremonie zijn er.twee alge moene repetities geweest waarvan de eene gansch in kösluum. Dc aartsbisschop van Canterbury, de bi schoppen van Londen en Winchester, de hertogen, de hertoginnen, de markgraven en markgravinnen, de eere- en hofdame», allen die oen rol te vervullen bobben, waren op d< rppetitic tegenwoordig. Dê aartsbisschop van Canterbury is een man met gezag en beslist heid. Alles is goed van stapel geloopen in derepetitie. Wes'minslcr zit in afwachting. De uit wendige versiering is gematigd en uitgeko zen bet blauwe overheerscht en harmoni seert op de gelukkigste wijze met het grijze van do eeuwenoude steenen. Wettelijke besluiten. Beheer van geldwezen., Wordt be noemd Tot ontvanger van douanen en ac- ijnzen en entrepot, 4® klas, te Brugge, M F. Freyne, thans ontvanger der douanen en accijnzen, 5eklas, te Sterpenich (statie). Tot ontvangers der douanen, accijnzen. klas Te Sterpenich statie (Luxemburg), M C Dandois, thans ontvanger van doua nen, accijnzen en entrepot, 6° klas te Aalst Te Agimont, statie (Namen), M. V.^ thans ontvanger der douanen cn accijnzen, 7° klas te Do Klinge-statie. Tot ontvanger van douanen, accijnzen en entrepot 6C klas te Aalst (Oost-Vlaanderen) de heer L. H. F. Seynave, thans ontvanger der douanen en accijnzen 7e klas te Hau- mont static (Limburg). Beroepsvereenigingen. De volgende maatschappijen zijn wettig erkend Geiten- kweeksyndikaat, Baardegem; id.,StLievcns- Essche id., Nederhasselt Nicoliana Aygem Schaarbeeksch Geitenkweeksyn dikaat Onkerzeele Schapenkweeksyn dikaat Onkerzeele Syndikaat van Zwij nenteelt De Hesp Lookristi Geiten kweeksyndikaat r. Haaltert id.. Aygem id., Erpe Zwijnenkweeksyndikaat St Jans-in-Eremo «Geitenkweeksyndikaat. Bambruggo id., Voorde; id., Denderhau- tem id., Steenhuize-Wynb.uize id., Meire gekozen met stern en de socialisten 8 winnen. Elders behouden de kristenen bijna al hunne position. Men voorziet het volledig aftij^deii van het Üos- lenrijksch ministerie. PORTUGAL; Voorzitter gekozen. M. Anselmus Braveneamp is voorzitter an het Portugèesch parlement 4 stemmen op de 125, en dit mingen. MAROKKO Groote missing Uit El-Ksar komt verrassend nieuws. M. Villalta, do Spaanschè gezant in die slad zou zot geworden zijn.en men zou hem haas tig moeten hebben inschepen om hem terug naar Spanje te sturen. Het schijnt thans, dat dc inlichtingen door M. Villalta gestuurd, in geen en deele juist zonden zijn,en dat Spanje, alzoo door eene bijzondere omstandigheid, is voortgegaan op gansch verkeerde toe standen. FRANKRIJK Duez veroordeeld De jury heeft bevestigend geantwoord, afzonderlijk telkens, op 1743 vragen. Duez wordt veroordeeld tot 12 jaren dwangarbeid en 500,000 fr. schadevergoe ding. Lefebvre cn Breton krijgen ieder 5 jaar gevang en 5 fr. boet. G. H. LUXEMBURG Bepaalde uitslag der kiezingen De balloteeringen zijn afgeloopen. Te Luxemburg wordt advokaat Mousse, kartel list gekozen legen den katholiek. Te Diekirch worden gekozen 2 liberalen Heeren Meris en Peramen en de katholiek Keennen. Te Grevenmacker zegepraalt M. Aitüres, katholiek. De katholieken winnen dus in 't geheel drie zetels. De liberalen behouden echter nog eene kleine meerderheid in 't parlement. OOSTENRIJK. Uitslag der balloteeringen. De kristen- socialen worden te Weenen verslagen. Dinsdag hadden de balloteeringen plaats. De dag is uiterst slecht geweest voor de krislen-socialen te Weenen. Werden onder meer niet gekozen Prins do Lichtenstein, M. Pallai, voorzitter der Kamer M. Weiss- kirchner. minister van handel. M. Wittel», oud-minister, M.Gessmann, leider der partij, M. Neumayer, burgemeester van Weenen De kristen socialen verliezen alzoo te Wee nen 15 mandaten, waarvan de liberalen er 1 Aankomst van de Leopoldville Woensdag namiddag is de Belgische stoom boot Leopoldville ta-Antwerpen aan gekomen, hebbende 30 passagiers aan boord.. T v1: Tnsschen dezen bevinden zich twee Eerw Zusters van Liefdadigheid, Eerw. Pater Coreman, der zending van Scheut, en de Eerw. Paters Jesuiten'Legrand; geheel her steld van een malaria aanval, en Swannel der residencie van Turnhout, die 11a een verblijf van 10 jaren in Kongo in goede gezondheid wederkeert. De lading bestond uit 600 Ion verschillende goederen. Het nieuws uit decolonie was maar schaars, Veel bijzonder wisten de terugkeerende pas sagiers niet te vertellen. Het geding Arnold is sinds 23 Mei aan gang. 180 zwarte en 15 blanke getuigen zij te Mongala om ondervraagd te worden. Men vermoedt dat de debatten eene maand 'zullen duren. Ditmaal waren bij de aankomst streng» policiemaatregelen genomen. Niemand mocht aan boord dan degene die er hoogst noodif waren. Want men had opgemerkt dat som mige haastige lieden aan boord spronger de kabiens drongen, en er zich meesier maalï ten van kleine pakjes of valiezen. 17c Vervolg. Zij zal hem liefhebben, zooals zij hem thans liel heeft gehad. Hare moeder had haar niet noodig. Haar vader had in zijnen toestand een hoogere aanspraak op haar. Hij handelde goed Lepage's gelaat helderde op. Hij zag zijne dochter met schitterende oogen aan toen be dwong hij zich en ging voort Hij voprde haar weg als door plotselinge ingeving. Hij zou liever gestorven zijn. dan haar onrecht te hebben aangedaan. Maar zon der haar ware hij krankzinnig geworden. Hij wist dat hij overal gezocht word, dat zijn por tret zich in do handen van alle policiebeamb- ten bevond, dat de Fransche regeering alle po gingen in het werk stelde om zich van hem meestor to maken, ten einde aan de wereld te bewijzen, dat noch rang noch rijkdom, noch invloed, iemand die schuldig aan eene moord was bevonden, van de rechtvaardige straf konden ontheffen. Hij wist, dat wanneer hij gevangen werd genomen, de schande vernietigend op zyn kiinl zou nedervallen.Ter wille van haar.meer dan ter wille van hem zeiven, trok hij zich in de eenzaamheid terug. Misschien ware het edeler en wijzer geweest, haar lot niet met bet zijne te verbinden, maar zij was voor hem een levensbehoefte. Veroordeeld, uit de maat schappij gestooten, was hij toch onschuldig O, Rozazijn kind zal zich, niet tegen hem koeren... Dat zal zij nooit doen riep het meisje in geestdrift uit... de die Brussel. Brand in Terkamerenbosch De Abdij van Terkamerenbosch is Woens dag morgend de prooi der vlammen gewor den. Hel vuur was rond 7 1/2. ure uitgebro ken in de dakken van een gebouw der oude abdij waarvan het. gelijkvloers als kaarlbe- schrijvingskundig gesticht en militairmuseum gebruikt wordt. Het alarm werd gegeven door M. Degroote, die in het buitengaan vlammen door de daken had zien slaan, Deze heer verwittigde de pompiers weldra toegesneld kwamen. «Het vuur ha1 midderwijl eene groote uitbreiding genomen Het dak stond op een 30tal meters in laaie vlam. Als toemaat van ongeluk miste men water om den brand die goed gevoed was door de archieven en talrijke papieren die op de zolders lagen, te bestrijden. Na lang zoeken vond men eindelijk eenen ouden waterput die gedurende 3 minuten toeliet de spuiten te voeden. De politie redde midderwijl al wat er in het militair museum en in hel instituut te redden viel. Een peloton gendarmen en de politie der 6C' afdeeling ver richten den ordedienst. Eindelijk was men erin gelukt aan de Erniel de Motlc-i de spui ten te verbinden met de waterleiding. Om 0 ure was den brand geffiuscht. Talrijke mi litaire en administratieve overheden waren ter plaats gesneld. Roza bief bare ongen aarzelend tot haren vader op en vroeg zacht Maar wie is deze markies van Charle- mont. deze heer Alexe Mixtome, die schuldig bevonden aan moord, daarom ter dood werd veroordeeld, vader Lepage bleef vóór haar staan. Zijne oogen brandden in de'ingezonken© holten, het ge zicht was doodsbleek, toen hij langzaam met een holle stem antwoordde Ik ben het Roza ik, uw ongelukkige vader Roza had van haren vader geen ander ant woord venvacht. Het was haar uit zijn ver haal duidelijk genoeg geworden, dat de onge lukkige Ale-xo Mixtome geen ander kon zijn dan haar vader zelf, en toch vervulde deze mededeeling haar met zeik een smart, dat zij haar tot in liet diepste harer ziel trof. Lepage wij moeten den naam behouden dien bij zelf had aangenomen beschouwde haar met eenen angst, dien zij niet kon ver klaren. Zij had steeds vol deelneming met haren vader gesproken, eer zij wist wie hij was. Wat zou zij nu zeggen, nadat hij alles bekend had Zoodra de nevel, die hare gedachten voor een oogen'blik omfloersde, was opgehelderd, zoodra bare eerste verwarring voorbij en zij in staat was de geheele verschrikkelijke waarheid te vatten, sprong zij op, snelde zij op haren vader toe,sloeg hare armen om zijnen hals, zijn hoofd naar zich toetrekkende, en bedekte zijn gelaat met kussen. Arme vader riep zij uit op eenen toon, die vleiend verkondigde, dat hare liefde voor hem niet het minste gekoeld was. Hoe goed is het dat gij mij uwe geschiedenis verhaald hebt. Nu toch kan ik u uwen last helpen dra gen Het dak is op 45 nieters vernield en de schade door het water op het eerste verdiep 11 bet- gelijkvloers veroorzaakt is zeergroot. Men denkt dat den brand of door onvoorzieh- lieid of door eene bouw feil" veroorzaakt erd. Een drama vermeden. Een oud- oolmijnwerker, zekere Frederik L.oud 1 jaar. was onlangs met zijne verloofde in een mansardekamer der Voorgevelstraat ko men wonen. Dc kerel dronk zich regelmatig lie dagen een stuk in den kraag. Dinsdag avond zat hij in eene herberg vandon omtrek in haalde er een revolver te voorschijn, zeg gende dat bij bet wapen gekocht had om eerst zijne verloofde en dan zich zolven om het leven te brengen. Midderwijl dronk bij altijd aan. Een verbruiker achtte het goed de policie te verwiltigen. Een agent snelde naar de herberg en vond er L... zitten. Hij ontwapende don kerel en deed hem vervol gens naar hel policiekommissariaat over brengen, alwaar hij den nacht doorgebracht heeft. De gevatte revolver is op de greifie neergelegd. Eene redding. Een 10 jarige kleine, zekere Guillaume Germain wonende in de Twee Torensslraat, was Woensdag morgend al spelende in den vijver van den Ambiorix Square gevallen. In weerwil van al de moeite die den kleinen zich gaf kon hij den oever niet bereiken. De agent Sleinhauwer snelde toe en daalde in den vijver om het kind dal op het punt was te verdrinken, te redden. De kleine geredde werd aanstonds naar zijne woning overgebracht. Onvoorzichtige voerman. Een brou wersgast leidde Dijnsdag avond eene kar, beladen met biervaten, langs de Van Arte- veldeslraat, hij zwenkte plotseling langs de Anderlechtstraat, en reed zoo dicht tegen hel gaanpad, dat liij eene vrouw zekere>IraeD..., uit de Nieuwlandstraat die daar wachtte om verwierp. Mm® D..., die baar kind op den arm droeg, werd tegen de steenen geslingerd en moeder en kind werden aan het hoofd rg gekwetst. Na in eene naburige apotheek erzorgd te zijn geweest, werden zij op hunne aanvraag naar hunne woning gevoerd. Een onderzoek om de verantwoordelijkheden vast te stellen, is ingesteld. Diêf aangehouden. De veiligheids- polieie van Luik, verwittigde Woensdag morgend de veiligheidspolitie der hoofdstad dat zekere Leon Van G...., 55 jaar oud en die als portier in bet Luikerhotel gebruikt was, aldaar met eene som van 200 fr. ver dwenen was. Do telegram duidde ook de huidige verblijfplaats van Van Gte Brussel aan. De policie ging naar de Van Gaverslraat en bevond dat de inlichtingen der Luiker veiligheid, goed waren. Doch de gast verwachtte een dergelijk bezoek en wei gerde aan alle bezoekers den toegang van het huis. De policie moest de komst van ee^ der medehuurders afwachten om binnen te geraken. Van G...., beeft reeds verscheidene veroordeelingen óndergaan uit hoofde van diefsfallënIlij zal naar Luik geleid worden 0111 er zijne veroordeeling te ondergaan. Aütomobiclongeval. Dijnsdag avond rond half negen,reed een automobiel, be stuurd door zékeren De Coster, en waarin Mr en Mev. Cabeau, wonendo Krijgslaa». gezeten waren, langs-de Tervuerensche laan, toen eensklaps een der wielen van liet voer- losgeraakte, cn de automobiel omkan telde, met het ongelukkig gevolg dat Mr en Mev. Cabeau op de straat geslingerd werden. De Coster brak zijn rechterarm en werd ernstig aan het hoofd gewond M. Cabeau werd opgenomen met gebroken rechterbeen, cn diens echtgenoot© met ontwrichten rech terschouder en ernstige kneuzingen op hel lichaam. De gekwetsten werden in een naburig huis voorloopig verbonden en van daar naar hunne woningen vervoerd. Opzoekingen. Het parket van Brus sel werd Dijnsdag door M. Hamard, overste der openbare veiligheid, verwittigd dal een belangrijke diefstal van juweelen ten nadeel© van Mev. Scott, wonende te Philadelphia, en, afgestapt in een hotel te Parijs gepleegd werd. I)e gestolen juweelen, bestaande uit drie ringen, hebbend© eene gezameniijko waarde van 70.000 fr. De pliclitige zou naar België vertrokken zijn. De policie van Brus sel heeft de beschrijving der gestolen juwe- len naar al Je juweliers gestuurd, Ontploffing. Woensdag morgend, end 7 ure, was zekere Karei Depóortere, wonende Spastraat, bezig een automobiel schoon te maken, terwijl bij zijn pijp rookte. De man was juist bezig mot den naphte- vergaarbak te openen, toen een stukje vuur - dal uit zijn pijp viel, eene lievige ontplding veroorzaakte. Do automobiel werd dadelijk doorvlammen omringd. Depoortere trachtte de vlammen te doo- vcn. doch de ongelukkige gelukte er niet in en bekwam bovendien nog hevige brand wonden aan gelaat cn armen. De automobiel is vernield. VerdwijningenDe policie meldt de verdwijning van Henri S14 jaar oud, die ouders woonde in de Montencgro- EEN GEVAARLIJK BESLUIT. Lepage zonk op eenen stoel neder. Van het oogenblik zijner veroordeeling af had bij geen woord van belangstelling of leedwezen ge hoord en daarom overweldigde hem den in druk, dien deze innige deelneming, dat on wrikbaar vertrouwen op hem maakte. Ilij verborg zijn gezicht aapï de borst zijner doch ter, en snikte luid. Roza troostte hem mót hartelijke woorden en teedere liefkozingen. Eindelijk kwam hij tot rust. Hij verhief het hoofd en zegde Houd mij niet voor zwak,Roza ik vrees de slechts voor den indruk van mijn verhaal op u en u verliezen...dit zou mij onverdrage- lijk zijn Laten wij niet meer over deze moord spreken, vader. Een vraag brandt mij op do lippen, die ik niet durf uiten. Vertel mij iets van het kleine meisje, de kleine Constance Mixtome. Gij zult het geraden hebben, dat meisje zijt gij, thans als Roza L'epagè bekend. En mijne moeder vertel mij iets van haar, vader. Uwe moeder, Roza, mijne afgescheide ne vrouw, de dochter van den hertog van Montfacon,heeft wederpm baren meisjesnaam aangenomen. Zij woont in Frankrijk, zij ge looft dat gij dood zijt,en weet dat ik als vluch teling ergens in eenen hoek der aarde my ver berg. Zy is een gekende schoonheid, omgeven van velen die aanzoek dóen om hare hand. Lepage's gelaat vertrok hevig door bittere smart. Graaf Alfred BeaupÖu$ sprak toevallig van haar op den dag van zijne afreis. Zij is niet hertrouwd maar nu gelooft zij misschien dat ik dood ben, want'^mén zegt dat zij Ver loofd'is. bij zijne c straat. 34, en van wion men sedert twee dagen geen nieuws meer heeft ontvangen. Op de Kool markt, 00, is insgelijks spoorloos verdwenen, Mej. Marie D..., 17 jaar oud, geboortig van Lebbeek. Wat ge hoeft te weten. De zènuwach- tige, zwakke of fijn -gevoelige personen kun nen, dank liet bijvoegen van do helft Bitter- peeën der «-Trappisten Viticart, liet ge bruik van koffie verdragen. Deze die hem zuiver gebruiken bevinden er zich nog-beter mede. luOO Anderlecht. Treurig einde van eenen wildstrooper. Zékeren Louis Luppens, wonende op het gehucht Nerpède, werd gis teren het slachtoffer van zijnen drift. Om 10 ure vond de veldwachter eerien man dood langs den weg, gezegd Schollestraat, liggen. Hij was hel ondergedeelte van het aangezicht verbrijzeld. Hij had in de hand zijn geweer en aan zijne voeten lag een doode haas. Zooals alles het liet voorzien, was de ongelukkige op stroop- jacht gegaan en had na eenen haas gescholen te hebben, zijn geweer willen uiteen doen om het in zijne kleederen Te verbergen en dan naar huis te gaan. Hij zal dan onvrijwillig het tweede schot hebben doen afgaan en de olie lading in liet hoofd gekregen hebben. De dood moet oogcnbliltkelijk zijn geweest. 1-let parket is verwittigd. Vorst. -.10.000 fr. schade. Dinsdag nacht brak brand uit 111 de schoenfabriek van M. Leon Boudart, Willem Dudenstraat, ne vens dp gemeenteschool. M. Boudart gaf zelf het alarm. Ondanks de spoedige en krachtdadige wer king der pompiers, werd de fabriek lofaal vernield. Al do machieneo werden door liet vuur onbruikbaar gemaakt. Alleen het woonhuis van M. Boudart en de school konden gered worden. St-Jans-Molenbeek. Geplctlerd.De voerman Henri VersaveL in tte.Glaessenstraafc» wonende, werd Woensdag morgend op do llavenlaan van zijn kamion geschokt. Een wiel rolde hém over bet licbaaim 1 Men nam den ongelukkige op met inge drukte ribben,eene diepe wonde aan bet hoofd en kneuzingen over gansch het lichaam. Men beeft bet slachtoffer naar liet hospitaal over- ebraebt. Motocgcletongeval. Vrouw Alder- werelt, uit Molc-nbeekstraat,werd Woensdag morgend in do Paleizcnstraat door een molo- cyclist omgeworpen. Zy werd zwaargewond aan het hoofd, gekneusd op den rug en den rechtarm gebroken. Dc nlolccyelist verdween pijlsnel zonder zich met zijn slachtoffer te Le- ommeren. Een onderzoek is geopend den onvoorzich tige» motocycletrijder te vallen. Neder-Over-Humbeke. Broedermoord. Woensdag a-vond werd deze gemeente m rep en roer gezet door een verschrikkelijk Verloofd Mijne moeder Uwe vrouw O, vader, dat kan niet waar zijn Zooals iedereen,meende zij, dat ik schul dig was. Veroordeel haar niet, Roza. Ik doe haar ook geen enkel verwijtdaartoe heb ik haar te zeer lief gehad. Ik bemin baar nog zou er alles voor geven, indien ik haar slechts één oogenblik kon terugzien. Ondertussehen verteer ik van spijt bij liet denkbeeld, dat zij plichtvergetend misschien eenen anderen zal trouwen. Ik heb altijd aan haar gedacht aan mijne wezenlijke vrouw ik lieb nog al tijd op een hervereeniging gehoopt, als de Voorzienigheid de waarheid aan het licht zou brengen, en daardoor mijnen naam van smet zou reinigen. liet is een dwaze droom Ik zal als een veroordeelde in mijn graf da len en zij zal .oenen, andere trouwen. Het is zonderling, zij dacht markiezin van Charle- mont te worden als mijne vrouw, thans zal zij het toch wezen, maar als de gade van eenen ander Ik begrijp u niet, vader Daar ik ter dood veroordeeld, dus zoo goed als dood ben, en men in werkelijkheid gelooft, dat gij ook niet meer leeft, vallen de titels en goederen van de Charlémont's aan den naasten bloedverwant ten deel. Deze. een neef van my, die vroeger August Bartincux heette, is nu markies van Charlemont. August Bartineux was een van hen, die mijn broeder had uitgekozen, om als getuige van myne vernedering te dienen. Hij stelt zich nu aan als de begunstigde pretendent voor de hand van mijne afgescheidene echtgenoote. Wat is hij voor eenen man, vader Hij staat in aanzien. Als August Barti neux mocht iedereen hem zeer wel lijden als markies van Charlemont, is hij de toonge ver in het gezelschap. Roza zat eenen tijd lang in gedachten ver zonken. Een ongewone ernst lag op haar ge zicht te lezen, toen zy zegde - Vader,gij moet veel over de zaak hebben nagedacht.... Hebt gij geene verdenking, wie de moordenaar van uwen broeder kan zijn?... - Neen, Roza, neen. Ik heb nagedacht en overwogen, maar ik weet Diet w-ien ik zou. kunnen verdenken. - Was er niemand, die door den dood van uwen broeder kon winnen Niemand, behalve ik, zoover ik weet.Ilij was een zonderling, ten gevolge van zijne lam heid en bittere ondervinding in de liefde hij had veel vijanden maar ik ken niemand, wien ik zou kunnen vfi'denken de moord met bepaald opzet gepleegd te hebben. Hebt gij er nooit aan gedacht dat deze August Bartineux aan den dood medeplichtig zou kunnen zijn Lepage glimlachte. Bartineux is boven alle verdenking. Ilij had niets te winnen, want als mijn broederen ik dood waren, dan zoudtgy hem toch in den weg geweest zijn; hij was daarbij niet in staat eene misdaad te plegen. Hoe stond het met de bedienden Vroeg Roza verder. Kon de bottelier, die u voor do deur van uwen broeder zag, de dader niet zijn geweest 1 Hij een oude, jarenlang beproefde die naar O neen, Roza. zelfs in mijne ellende kon ik hem niet verdenken. Kon het niet het werk van eenen inbre ker geweest zijn Er is niet.gestolen. De moord was oogen- schijn lijk eene daad van wraak. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2