De Einopeesciie vügyreikie. vnnP ;w RlEUWSBEIflClUEN. Be Kempenaar ae Sdste ven neergeknield op hunne plaats, terwijl dó tamboers voortdurend roffelen, de trom petten schallen en het geroep aanhoudend weerklinkt God verlosse den koning eeuwig leve de koning De Bekroning der Koningin De koningin is geknield voor het altaar. Zij is te midden onder een baldaquin, uit goud geweven, en dat vastgehouden wordt door de hertoginnen van Montrose, van Sulherland, van Portland en van Hamilton. De aartsbisschop zalft de koningin met hei lige olie en geeft haar den ring en de kroon. Op den oogenblik dat de koningin de kroon op liet hooi'ü wordt gezet, zetten al de pai ressen insgelijks hunne kroon op. De kóningin verlaat het altaar en,vergezeld van de bisschoppen, gaat plaats nemen op haren troon Het einde der Wijdingsfeesten Na de Communie wordt het Te Deum gezongen, waarna de vorsten zich in de kapel terugtrekken. Bij hun hervcrschijnen in de Abdij hernemen do toejuichingen, en zij zullen langzamerhand sterker en sterker worden, totdal zij terug zullen aangekomen zijn in het paleis van Buckingham. De katholieke geestelijkheid De katholieke aartsbisschop van West- minster heeft zijne priesters gevraagd na de gelezene of gezongene missen op 22 Juni of wel op Zondag 25 Juni, volgens de gewoon ten der plaats, liet gebed voor den koning te lezen. De H. Vader heeft in gansch het Britsch keizerrijk toegestaan vleesch te eten op Vrij dag 23 Juni, ter gelegenheid der bekronings- feesten. Te Brussel en te Antwerpen In al de Engelsche kerken hadden er Woensdag plechtige diensten plaats. De Engelsche magazijnen waren gesloten, 's na middags en 's avonds hadden er in de beide sleden verscheidene feesLen plaats. Het En- gelscb volk is nog eon bij uitstek koningsge zind volk. Ze varen er niet te slechter om. De vorsten op het balcon Na dat do vorston in het Paleis verdwenen waren, zijn ze verschenen op het balkon van het paleis. Ze werden op eindelooze toejui chingen onthaald. De verlichting van Londen Alles was gereed gemaakt om de verlich ting schitterend te doen lukken. Men vreesde echter dal de regen de verlichting zou komen belemmeren... Viel er geen regen, dan was er een schrik van volk te verwachten. Nog aankomsten te Ans Donderdag morgen vroeg was het wederom een algemeene bedrijvigheid op het vlieg- plein van Ans. Al «Ie vliegers en hunne helpers brengen Ook de officiëclen zijn reeds vroeg ter plaats, daar er nog een diietal mededingers zijn, die don tocht Ans-Spa-Ans Woensdag niet aflegden en Donderdag morgen zouden trachten af te leggen om nog geklasseerd te worden voor den toclil Ans-Veuloo-lJlrechl, en in de algemeene klasseering te kunnen in aanmerking komen. Om 5 ure 30 ziet men in de verte een tweevlakker naderen. Weldra herkent men Wynmalen en om 5 ure 37 m. 55 s. daalt h.j op het vliegplein van Ans neder. Een halve uur later verschijnt een ander vliegtoestel. Hot is Tahuteau, die aanlandt om O ure 7 m. 17 s. 1/5. Deze twee vliegers worden dus geklas seerd voor den tweeden tocht in 21 uren 41 in. 55 s. en 22 uren 15 m. 47 s. Na de twee eerste tochten is hunne klas seering als volgt 15e Wynmalen in 46 uren 10 sec. 16° Tahuteau in 46 uren 14 m. 28 s. 4/5. 18° Vervolg. Was het ook het werk niet van ecnen inbreker., dio misschien door uwe.schredenis verjaagd geweest Werd er des morgens gee- ne open dour of open venster gezien Ik weet het niet mijne schuld werd reeds vooraf als bewezen beschouwd, zoodat niemand zich de moeite gaf den werkelijkcn moordenaar op te sporen, zelfs mijne bloed verwanten nietof mij no vrouw eene poging deed, zegde hij op bitteren toon, heb ik niet geboord. Waarschijnlijk was dit niet het geval, want zij geloofde aan mijne schuld. Wederom zweeg Roza eenigo minuten, in diep nadenken verzonken. Vader, zegde zij langzaam.hem met hare blauweoogen onverschrokken aanziende, gij moet bier in Griekenland blijven, veilig en verborgen, ik echter, ik ga naar Frankrijk. Gij, Roza, met welk doel Om den naam van mijnen vader van schuld te reinigen. Vader,weiger mij dat niet. Ik ben geen kind meer, maar eene vrouw van twintig jaren.Mijne liefde en mijn iever zullen mij ondervinding en bekwaamheid geven. De ellendeling, die den moord beging, waarvoor gij aangeklaagd en veroordeeld werd, leeft misschien nog in veiligheid, terwijl gij ver bannen zijt en uw leven dagelijks gevaar loopt. Misschien kan ik de waarheid uitvor- schen, hoe zwak ik ook ben... Vader laat mij gaan Roza, dat plan is waanzinnig Neen neen, vader Niemand heeft Tróeger gepoogd den werkelijken moordenaar De derde vlucht Ans-Venloo-Utrecht Rond 7 ure is het op het vliegplein van Ans op alle plaatsey letterlijk vol. En nog komt er gedurig volk aan. Deze vinden dat het te lang duurt vooraleer zij kunnen bin nen geraken en zoo snel zij kunnen, trekken zij in de richting van Visé, hopende, daar de vliegers te zien voorbijvliegen. Om 8 ure wordt het vertreksein gegeven aan Védrines. Deze stijgt zeer snel op, in de richting van Visé, om daar de Maas te volgen. Vidart vertrekt om 8 ure 3. Hij neemt de richting van Herstal. Dan vertrekken ach tereenvolgens, om de 3 minuten, Beaumont, Gibert, Duval, Weyman en Renaux, Deze doet eene ronde van het vliegplein, doch vindt dat de wind al te onregelmatig is en daalt wederom op het vliegplein. Om 8 ure 24 vertrekt Barra en om 8 ure 27 Amerigo. Amerigo valt. Deze stijgt op tegen den wind in, en wil nabij de tribunen zwenken, doch een ruk wind doet zijn toestel omkantelen en hij wordt ten gronde geslingerd. Zijn toestel wordt verbrijzeld en de vlieger nog al erg aan de beenen gekwetst. Hij moet naar liet gasthuis overgebracht worden. Daar werd hij onmiddelijk door een ge neesheer onderzocht. Zijn toestand is gerust stellend. Om 8 ure 33 en 8 ure 36 vertrekken Kim- merling en Train. Om 10 ure vertrekt Le Lasseur en om 10 ure 30 Renaux. Dan bleven nog Wynmalen, Tahuteau, Contenet, Bathiat, d'Hespel en Van Meel te Ans. De tegenslagen, Védrines, die prachtige kans had om zich goed te plaatsen, was ver vooruit to Maas tricht, toen zijne aandacht getrokken werd op het onregelmatig werken van den motor. Hij moest er nederdalen en bemerkte dan dat zijn toestel dringend herstelling noodig had. Daar hij deze ter plaats niet kon doen, reed hij per automobiel naar Ans terug, om er mot een ander toestel te vertrekken. Dit toestel wilde echter ook niet regelmatig wer ken en Védrines moest een kostbaren tijd verliezen. Te Venloo. Reeds van Woensdag waren alle plaatsen waar het maar mogelijk was te logeeren. te Venloo ingenomen. Het dient echter gezegd, dat de vliegers hier juist in de kermisdagen aanlanden. De Hollanders zijn nog al aardige gasten. Zij houden er niet aan voor niets eene reis te doen, en nu zij toch te Venloo waren, zou den zij er blijven tot de vliegers er aan kwamen. Ook was het Donderdag morgen pas klaar, of allen trokken naar het militair oefenings plein, hebbende eene uitgestrektheid van zoowat 60 hektaren, waarde vaste kontrool -rrcrrrï—oumvulliareil uaUUClTJU UU volgende orde plaats 1® Beaumont, om S ure 49, vertrokken om 9 ure 10. 2e Vidart, om 8 ure 51, vertrokken om 9 ure 15. 3® Gibert, om S ure, 57, vertrokken om 9 ure 21. 4® Garros, om 9 ure 5, vertrokken om 9 ure 15. 5e Weyman, om 9 ure G, vertrokken om 9 ure 10. .6e Kimmerling, om 9 ure 21, vertrokken om 9 ure 58. 7e Barra, om 9 ure 24, vertrokken om 10 ure 20. 8®Train, om 9 ure 31, vertrokken om 10 ure 54. Men verneemt hier, dat Duval te Blerich op 6 kilometers van Venloo, is neergedaald, uit hoofde van den hevigen wind. Dan duurde het tot laat in den namiddag vooraleer men nog iels vernam. te ontdekken. Laat mij het beproeven, laat mij den naam, vroeger door u gedragen, van schuld zuiveren Ik zal mij zelve niet verra den, aan niemand, zelfs niet aan mijne moe der, totdat uw naam rein is en gerechtvaar digd voor geheel de wereld. Roza, ik kan, ik mag u niet laten gaan. Gij kent niets van Frankrijk. Uwe schoonheid zouu aan veel gevaren blootstellen. Al spoe dig zoudt gij ondervinden, dat uwe taak te zwaar is... Neen, Roza, de geheele wereld zou mij niet kunnen bewegen aan dien prijs mijnen naam weder in eer to doen horstellen doe het niet ter wille van mijnen vrede en uw geluk... Mijn geluk Ik zal niet gelukkig zijn, vader, voordat ik u op de plaats zie, die u rechtvaardig toekomt. Hoe kunt gij zoo uwe rechten opgeven Lieve vader, denkt aan de vele jaren, die gij, zoo wij vertrouwen, nog in het leven zult blijven.Ik heb hoop en moed. Mijn hart drijft mij, en ik weet, dat het mij gelukken zal. Denk aan mij, voer zij voort, toen hij by do vermelding van zijne eigene toekomst onbeweeglijk bleef. Ik ben nog zoo jong. Als uw naam in eer hersteld, als gij voor de wet en voor do wereld verrechtvaardigd zijt, dan kan ik nog de gade van graaf Alfred Beaucourt worden. Vader, ik heb vertrouwen in mij zelve. Laat mij gaan Ik smeek er u om Hare woorden, hartstochtelijk en vol over tuiging, drongen in haar vaders gemoed, als een woedende oorlogskreet, die den vijand verschrikten doet vluchten. Roza zag dat hij wankelde. Met do geestdrift, hare edele na tuur eigen, riep zij uit Gij zijt onschuldig, vader, en do schuldi ge moet gevonden worden door iemand, die de geheele zaak stap voor stap volgt.De moor- Kwamen nog toe 9e Renaux, om 5 ure 38, vertrokken om 5 ure 48 10e Tahuteau, om 5 ure 45, vertrokken om 5 ure 55. 11® Wynmalen, om 6 ure 4, vertrokken om 6 ure 10. Deze laatste wordt op eene geestdriflige ovatie onthaald door zijne landgenooten. (Men weet dat Wynmalen Hollander is). 12® Duval komt om 7 ure aan, hij zal lieden Vrijdag den tocht voortzetten. Barra is te Woudenberg-bij-Scherpenzeel neergekomen. Hij ook zal Vrijdag zijne reis voortzetten. De aankomst te Utrecht De aerodroom van Soesterberg, waar de aankomst moet plaats hebben, is eene uitge strekte heide, zoowat 290 hektaren groot. Door de zorgen van het leger, zijn daar een vijftigtal tenten opgericht. Ook tribunen voor de oflïciëelen en do dagbladschrijvers zijn er aangebracht. Hier ook is er veel volk, doch uit hoofde der uitgestrektheid van het plein is het niet mogelijk, zelfs op eenige duizenden na, eene schatting te houden. De menigte wacht geduldig en zwijgend, of zachtjes koutend. Om 9 ure 40 komt een telegram toe, en kel meldende, dat Wynmalen zijn vertrek heeft moeten uitstellen uit hoofde van den wind. Weinige minuten later stijgt eensklaps uit de menigte een kreet op, weldra gevolgd door een algemeen geroep. Een vlieger is in 't zicht. Deze nadert zeer snel on weldra kan men zijn nummer onderscheiden. 'tls nummer 51, Gibert. In prachtige ge strekte vlucht daalt hij zachtjes op het vlieg plein neder, onder het geestdriftig gejuich der menigte. Na eenige minuten wachtens, wordt een tweede vlieger aangekondigd. Ook deze daalt in goede voorwaarden neder. Het is Vidart. Twee minuten na hem landt Garros aan. Beaumont kofnt vijf minuten nadien boven het plein. Hij vliegt over de aan- komsllijn, doch ongetwijfeld heeft hij niets van de signalen bemerkt of gehoord. Hij vliegt verder op naar het Noorden en daalt te Hilversum neder. Eenige minuten later komt hij per auto mobiel op het vliegplein aan. Weyinan is inlusschen ook aangeland. De koningin-moeder op het plein Uit de menigte gaat eensklaps een oor- verdoovend gejuich op. De officieelen denken dat Wynmalen moet in 't zicht zijn. doch 't is een geheel ander iets. Koningin-Moeder Emma, zonder iets of iemand te verwittigen, kwam naar do vlie gers zien. Zij doet zich de vliegers die reeds aangekomen zijn voorstellen. Gibert, Vidart, Garros, Beaumont, Weyman, worden haar voorgesteld. Met hare gewone bevalligheid wenscht zij allen geluk. Eene juffer heeft Gibert, den overwinnaar aan lnmuopl-rit-o J- 1O"'C Kimmerling- komt aan om 11 ure 32. Hij ook wordt door de Koningin-moeder geluk gewenscht. Rond 12 ure vertrekt de vorstin, nogmaals op eene uitbundige wijze begroet. Weinige minuten later komt Train aan. Nu moet er lang gewacht worden. Einde lijk komt een telegram uit Venloo melden, dat Renaux, Tahuteau en Wynmalen daar tusschen 5 3/4 en 6 1/4 ure vertrokken zijn. De menigte blijft kalm wachten. Zij wil kost wat kost Wynmalen, den Hollander, haar landgenoot zien. Kort nadien een ander telegram uit Grave, meldende, dat Renaux, Tahuteau en Wyma- len, om 7 ure 20, 7 ure 22 en 7 ure 25 voor bijgevlogen zijn. De telegrammen worden afgekondigd, en brengen wederom de menigte in geestdrift. Om 7 ure 41 m. 57 s., daalt Rer.aux neder en 3 minuten later Tahuteau. Van Wynma len is er niets le hespeuren. denaar kan zich niet altijd verborgen houden. Achttien jaren lang heeft hij rust gehad, is er geene verdenking op hem gevallen, en als nu de bijna vergetene daad weer aan het daglicht wordt gebracht, dan moet hij zich zeiven ver raden. Er moet toch nog eigens eenig spoor zijn overgebleven. De hemel zal mij helpen en behoeden. O, laat mij gflan, vader De verzoeking om toe te geven werd langs om dringender bij Lepage. Haar zelfvertrou wen maakte een machtigen indruk op hem, zoodat ook bij hem het vertrouwen en de hoop terugkwamem, die in vereeniging met zijn verterend heimwee hem dwongen, zijne doch ter te laten gaan om hare groote plannen uit te voeren. De mogelijkheid bestond dat haar werk zou gelukken, dat zij, hoewel een zwak ke vrouw, hem in zijne eer herstellen en hem de plaats onder zijn medemenschen zou ver overen, die hem rechtmatig toekwam. Indien gij niet zoo geheel alleen waart, Roza, zou ik toestemmen, zegde hij na eenig nadenken.Maar zooals het nu is,kan ik u toch niet laten gaan. Gij twyfelt zeker aan mijne geschiktheid om, op reis, op mij zeiven te passen, vader Ik zal mijne oude gouvernante te Parijs opzoe ken, die mij eene goede en geschikte vrouw zal bezorgen om mij te begeleiden. En dan Dan ga ik naar Marseille, in de nabijheid van uwen geboortegrond en geef acht, hoe en waar ik mijn werk beginnen kan. Ik vrees niets, ik verlang alleen met mijne zending zoo haastig mogelijk aanvang te maken en deze te voleindigen. Laat mij naar Frankrijk vertrek ken, vader, en vertrouwen wij op God, Hem biddende, dat hij mij op het rechte pad brenge en de zege schenken moge Lepage zag lang in het van geestdrift stra- Op zoek naar Wynmalen. De Belgische vlieger Verschaeven, wiens toestel zich te Soesterberg bevond, steeg rond 8 ure 35 op, met de hoop dat Wynma len hem zou bemerken en naar hem komen gevlogen. Zulks lukte. Verschaeven had nauwelijks driemaal de ronde van het vliegplein gedaan, toen hij zeer snel neerdaalde, en riep Hij komt De menigte herhaalt den kreet. Weldra ziet men in het half duister het toestel van Wynmalen naderen. Hij doel heel de ronde van het plein, ten einde zijne landgenooten toe le laten hem te zien en daalt om 8 ure 16 m. 50 s. 2/5 neder. Nauwelijks is hij uit zijn toestel gestapt, of de menigte die zich zoo lang stilgehouden heeft, overrompelt soldaten, gendarmen en poiicie, snelt naar Wynmalen en draagt hem in triomf rond. Het tooneel was onvergetelijk. Zeer ontroerd, wist Wynmalen nauwelijks eenige woorden te vinden om te danken. De klasseering van de derde vlucht. 1. GIBERT, in 2 u. 4 m. 25 s. 2/5 2. Garros, in 2 u. 10 m. 21 s, 2/5 3. Vidart, in 2 u. 17 m. 29 s, 3/5 4. Beaumont, in 2 u. 21 m. 4 s. 3/5 5. Weyman', in 2 u. 21 m. 12 s. 3/5 6. Kimmerling, in 2 u. 38 m. 38 s. 7. Train, in 3 u. 36 m. 48 s. 2/5 8. Renaux, in 10 u 23 m. 27 s. 2/5 9. Tahuteau, in 10 u. 55 m. 17 s. 2/5 10. Wynmalen, in 11 u. 58 m. 50 s. 2/5 De algemeene klasseering na de drie eerste vluchten. 1. VIDART, in 6 u. 14 m. 30 s. 2/5 2. Beaumont, in 7 u. 48 m. 36 s. 1/5 3. Garros, in 9 u. 24 m. 59 s. 3/5 4. Weyman, in 10 u. 8 m. 16 s. 5. Gibert. in 29 u. 3 m. 36 s. 4/5 6. Kimmerling, in 35 u. 24 m. 17. 7. Train, in 49 u. 45 m. 8. Renaux, in 19 u. 24 m. 21 s. 2/5 9. Tahuteau, in 57 u. 9 m. 46 s. 2/5 10. Wynmalen, in 57 u. 58 m. De algemeene klasseering voor de 6 laat- sten is nog niet definitief, daar Védrinnes, Duval en Barra er nog kunnen tusschen ko men. Voor de vierde vlucht. 't Is dus heden Zaterdag dat de vlucht Utrechl-Breda-Berchem St0 Agalhe moet plaats hebben. De aangeduide weg tusschen Breda en Berchem loopt over Zundert, Baarle, Wor tel, Lier dan verder tusschen Willebroeck, Londerzeel en Merchtem. Het is echter moge lijk en waarschijnlijk dat sommige vliegers zich eenige kilometers zullen vergissen en zóó over onze streek zullen neerkomen. Een oogje in 't zeil dus. De vliegers zullen rond 8 ure uit Soester berg vertrekken en moeten dus rond 10 ure te Berchem aankomen. Brussel. Hotel-dievegge. Wij heb ben den diefstal vermeld welke gedurende den nacht van 8 tot 9 Mei ten nadeele van Mm®. B.., in de Wolvengrachtstraat gepleegd werd.' Al bare juweelen en eene som van 180 fr. werden geroofd. Des anderendaags was eene der reizigsters die verklaarde van Parijs naar Brussel te zijn gekomen om aan de feesten van president Fallières tegenwoordig te zijn, verdwenen. Do politio ontdekte dat Eslelle Carpentier ba ren echten naam is en dat zij vele valsche na men opgegeven had. Daar zij wist dat zij door de Brusselsche politio opgezocht werd, ging zij zich eenige dagen in eene kliniek op sluiten. Dan kwam zij weder te voorschijn en zwerfde van links naar rechts om eenen nieu wen slag te beramen. In de hotels waar zij afstapte, betaalde zij met gestolene juweelen. De politie geraakte aldus op haar spoor en gelukte herin haar te lende gelaat van liet meisje, vol bewondering voor baren moed en standvastigheid. Ik kan u niet weerstaan, Rozariep hij eindelijk vastbesloten uit. Dat God u behoede en geleide. Gij zult naar Frankrijk gaan. Ik vrees echter, dat de taak, die gij u zelve op legt, te zwaar voor u zal zijn hetzij dat het u gelukt mijnen goeden naam te herstellen, het zij dat gij er niet in slaagt mijne onschuld te bewijzen, ik zal u steeds zegenen voor uw ver trouwen in mij en uwe opoffering. Uw plan is gevaarlijk ik beef, als ik er aan denk, onze vijanden zullen u zoeken te vernietigen. Ik kan niets doen dan voor u bidden maar gij hebt mijn woord... gij moogt gaan DE BEWIJZEN DER SCHULD. Mijnheer Lepage nam de belofte, om zijne dochter naar Frankrijk te laten trekken, niet terug. Hare vastberadenheid, haar moed, haar vertrouwen op de Voorzienigheid vervulden hem met een nieuw leven. Voor do eerste maal sinds zijne onrechtvaardige veroordee ling, drong een liefelijk gevoel van hoop in zijne ziel. De mogelijkheid, van het verschrik kelijke van zijn lot, van de veroordeeling we gens eene vreeselijko misdaad ontlast te wor den, zich weder vrij te kunnen bewegen, zon der vrees gevangen genomen en terechtge steld te worden, was een geluk zoo groot, dat hij het nauwelijks waagde or aan te denken. En toch kon hot zyn dat hij dat geluk uog eens deelachtig zou worden. Een zwakke leiddraad, een aanvangspunt, dat bij het vroegere onderzoek over het hoofd was gezien, kon nog voorhanden wezen en tot onthulling van het geheim, tot ontdekking van den waren moordenaar aanleiding geven. Wie kon beter de taak op zich nemen dezen draad op te zoeken, dan zijne dochter, die de eenige hoop, de eenige troost in zijn balling- vatten. In haar bezit vond men nog een deel der juweelen van Mad. B.., alsook haren le digen portc-monnaie. De dievegge die ook door de Rijsselsche politie opgezocht werd, is ter beschikking van den procureur des konings opgesloten. Dieftc. Een dief heelt gedurende do afwezigheid van Mad. L...„ uit de Nieuw - slraat hunne tooglade opengebroken en is verdwenen met 300 fr. Erg gewond. Een wielrijder zekero Edw. Van Dyck, wonende op de Louis Ber- trandlaan, te Schaarbeek reed Woensdag door de Egmontstraat. Door bet vermijden van een brouwerswagen viel hij ten gronde, hij werd erg gewond aan het oog en den knie. Verscheidene tanden werden gebroken. Aan de maaglijders De geneesheeren raden dè Bitlerpeeën der Trappisten Vineartaan zonderof met melk. Zijn regel matig gebruik is onovertrefbaar. 1500 Laken. Werkman verstikt. De gas- werker, Kamiel De Schryver, was in de Beekkantstraat in eene groef bazig met wer ken. Hij was er reeds eene halve uur in gedaald toen men hem zag ineenzakken.Men trolc hem boven en men bestaligde dat de man half verstikt was door de gasuitwase- mingen. Na eene halve uur de kunstmatige ademhaling toegepast te hebben kon men hem lol het bewustzijn terugbrengen. St-Gillis. Brand. Een brand die onmiddelijk groote uitbreiding had genomen is ontslaan in liet magazijn van M. Romain Delman, Regenschermenfabrikant in de de Merodestraat, 1ÖS. M. Rom. Delman be woond liet eerste verdiep en bad nog slechts den tijd zich te redden. Gansch het gelijk vloers werd de prooi der vlammen. De schado beloopt 10,000 fr. Zij is door verzekering gedekt. Men kent de oorzaken niet. VerdwijningMen is zonder nieuws van een ouderling die sedert verleden Zater dag verdwenen is. Hij woonde in de Zweden- straat, te St-Gillis, was 79 jaar oud en leed aan zinsverbijstering. De famillie van den ongelukkige is in den grootsten angst. Men vermoed en ongeluk. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Ilet is de goedkoopste. Schaarbeek. Erge val. Adolf Lee mans, metser, geboortig van Humbeek, viel Donderdag in de Scheldestraat, van eeno stelling. Men nam hem met eer.e dubbele breuk aan het rechterbeen en talrijke kneu zingen op het lichaam op. Het slachtoffer werd naar liet gasthuis gevoerd. Neder-over-Humbeke. Nog de broeder moord. De twee gebroeders Jan en Frans J.., waren gehuwd. Zij hadden reeds gansch den dag getwist. De rijksdoktoor heeft vast gesteld dat Frans aan eene sclieldelbreuk gestorven is en dat deze voortkwam van zijnen val tegen de steenen. De lijkschouwing heeft plaats gehad. Sint-Jocst-ten-Noode. Bestolen. Ze kere A. Xwonende in de Beughemslraat, -victnrn zich Woensdag avond in een bar der Rivierstraat vermaakt le hebben, op den drempel van een huis in slaap in de Planten- straat. Wanneer men hem 's morgens, om 2 ure, wakker maakte, stelde hij vast dat men hem had ontlast van zijn gouden zakuurwerk en ketting. Deze voorwerpen hadden eeno waarde van 300 frank. Antwerpen. Diefstallen. Ongekende dieven zijn in de woning gedrongen van M. De Man-Van Beers, Harmoniestraat, en hebben er alle meubelen opengebroken. Daar de bewoners zich te Schooten, op hun bui tengoed bevonden, kon men niet zeggen of or iels gestolen is. Ten nadeele van M. Janssens, Handelslei, is eenq partij obligation. ter waarde van ver scheidene duizenden franken, gestolen. Erge botsing op de Schelde. D'e En gelsche sloomer Redwood en de Duitscho stoomer Rheinfeldde eerste naar New- schap was De liefde zou haar wijsheid ver- lecnen. Hare liefde voor haren vader zou haar waakzaam en voorzichtig doen zijn. Hij wilde zijne zaak in hare handen leggen, vertrouwen stellen in de Voorzienigheid, die over haar waken en haar op den rechten weg en tot do zege voeren zou. Hij was zoo opgewonden, dat hij den ge- heelen nacht niet kon slapen .Nadenkend ging hij zijne kamer op en neer en bleef voor het venster staan en zag in dennachtnaar buiten. Nu en dan wierp bij zich gekleed op het bed, maar ook daar had hij geene rusthet storm achtig kloppênd hartjietsnel door zijne adren vlietende bloed deden hem weder opstaan. Hij verlangde zijne dochter naar Frankrijk te be geleiden, en zelf deel te nemen aan den arbeid tot liet herstel van zijnen goeden naam maar hij was tot werkeloosheid gedoemd, hij durfde niet uit zijnen schuilhoek te voorschijn ko men, indien hij niet van den beginne af het welslagen onmogelijk wilde maken. Toen de morgen aanbrak, waren de sporen van den doorwaakten nacht duidelijk op zijn gelaat te lezen maar toch bezielde nieuwe hoop zijne afgematte trekken en zyn voorko men verkondigde eene buitengewone kracht dadigheid. Zoodra mogelijk liet hij zich een dagblad brengen, om de scheepstijdingen na te zien. Hij besloot dat Roza den Zaterdag avond met de stoomboot, die van den Pireans naar Triest vaarde, zou vertrekken. Er bleven dus nog eenige dagen over, om de noodige inkoopen te doen voor den uitzet van het meisje en de ge schiedenis in allo bijzonderheden na te gaan, opdat Roza, nauwkeurig ingelicht, een voor loop] g werkplan kon opmaken. A (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2