Met vrrali ongeluk Va! van 't ministens De Europeesche vliegronde. Priesterlijke teiaesiispn. Frankrijk !1S Een verwoed gevecht in Turkije. 0VERGROOTE BRAND TE FLAWINNE'BIMAMEN 'i Wit Stoopke van Jaspas Nesfs Spiegelfabrlek A. L. MEYVAERT Uit Ans vertrokken. Vrijdag morgend rond half vier zijn Vé drines, Prévost, en Gontenet uit Ans naar Vonloo vertrokken. Er hadden geene inci denten plaats. Om 5 ure is graaf d'Hespel naar Brussel vertrokken. Te Venloo. Van Moeien Duval zijn hier rond 4 ure vertrokken. Védrines kwam om 4 ure 55 aan en ver trok naar Socsterberg om 5 ure .35. Prévost landde juist om 6 ure aan en ver trok om 6 ure 20. Gontenet is nabij Venloo neergedaald. Te Utrecht (Soesterberg). Vrijdag morgend om 3 ure 25 is Barra, die in de nabijheid van Soesterberg was neer gekomen, hier aangeland. Védrines kwam om 6 ure 45 aan en Prevost om 7 ure 26. Rond 7 ure kwam een telegram melden, dat Duval op tien kilometers van Soesterberg neergedaald was. Om 11 ure 51 geraakt hij te Soesterberg. Hij verhaalde dat zijn carburateur vervro- zen was en hij moest neerdalen om hem te doen ontdooien. Van Gontenet had men te Utrecht nog niets vernomen. De klasseering voor den derden tocht was dus 11. Barra, in 19 u. 1 m. 43 s. 2/5 12. Védrines, in 22 u. 45 m. 52 s. 1/5 13. Prévost, in 22 u. 56 m. 44 s. 14. Duval, in 27 u. 30 m. 5ï s. De algemeene klasseering 1. Y1DART, in 6 u. 14 m. 30 s. 2/5 2. Beaumont, in 7 u. 48 m. 36 s. 1,5 3. Garros, in 9 u. 24 m. 59 s. 3/5 4. Weyman, in '10 u. 8 m. 16 s. 5. Védrines, in 27 u. 07 m. 29 s. 1/5 6. Gibert. in 29 u. 3 m. 36 s. 4/5 7. Renaux, in 29 u. 24 m. 21 s. 2/5 8. Barra, in 29 u. 45. m. 50 s 1/5. 6. Kimnierling, in 35 u. 24 m. 47 s. 10. Duval, in 35 u. 26 m. 24 s. 3/5 11. Train, in 49 u. 58 m. 1 s. 2/5 12. Prévost, in 56 u. 28 m. 51 s. 4 5 13. Tabuteau, in 57 u. 9 m. 46 s. 15 14. Wynmalen, in 57 u. 59 m. 00 s. 2/5; Wat zij reeds gewonnen hebben Vidart IT. 20.500 Vé drin o 10.600 "Weyman 5.900 Beaumont 5.900 Barra 2.900 Duval 2.500 Garros 6.600 Renaux 3.200 Kimmeriing 2.900 Tabuteau 2.100 Prévost 1.100 Wynmaelen 11.700 Gibert 12.700 Train 1.400 liet zal wonderbaar schijnen, dat Wvn- maelcn in den derden vlucht eene som van 10.900 fr. won. f Men dienc echter in aanmerking te nemen, dat hij 10.0QO fr. trok als eerst aankomende Hollandschc vlieger. Utreciit-Breda-Berchefn St-Agatha liet vertrek moest Zaterdag morgend om 10 u. gegeven wordo -. Zie verder laatste berichten. 't Is waarachtig geen aardigheid meer in •Frankrijk. i Men speelt er met de ministeries als met de kogelbollen. Nauwelijks zijn ze recht gezet of ze worden omgeworpen. Oorzaak van den val. Generaal Goiran, minister van Oorlog, had de meening uitgedrukt dat do post van aleemeenen legeroverste best wierde afge- 15° Vervolg Hij ontbeet met zijne dochter en ging toen alleen uit om het bureel van de stoomboot op te zoeken en.eene .plaats te bestellen. Nadat dit geschied was, keerde, hij naar zijne dochter terug. De eerste stap is gedaan, Roza, zegde hij ernstig.Ikhcb u eene goede plaats in de kajuit gehuurd van het stoomschip dat Zaterdag avond vertrekt. Roza betuigde hem haren dank. Wankelt gij niet in uw besluit, mijn kind vroeg mijnheer Lepage. O neen, vader, neen Het nadenken heeft mijn besluit nog meer bevestigd. Alleen mijn afscheid van u valt mij zwaar, doch ik moet gaan.De hemel zal de pogingen van uwe dochter begunstigen, om de onschuld van haren vader te bewijzen. Laat ons nu uitgaan om u liet noodige aan te schaffen. Gij moet geheel andere klee- deren hebben, want in uw Grieksch kostuum kunt gij in Frankrijk niet reizen. Al het overige, wat gij nog noodig hebt, kunt gij in Parijs koopen, zegde Lepage, toen zij weer in hun hotel waren teruggekeerd. In Frankrijk, zooals in alle beschaafde landen, zult gij naar uwe klectfêrcn worden beoor deeld. Het'is mijn bijzondere wensch u ge kleed te zien als eene dame, wat gij dan ook in der waarheid zijt. Gij moet ook als eene da me léven, vrouwelijke bedienden houden, waar gij die nöodig hebt en u op geenerlei wijze bekrimpen. Ik zal u rijkelijk van geld voorzien en als gij meer noodig liébt, behoeft schaft. In lijd van oorlog zou die post best uitgeoefend worden door den voorzitter van den ministerraad. Het is onnoodig de dwaas heid van zulk een voorstel te doen uitschij nen. Admiraal Bienaimé drukt op de noodza kelijkheid aan 7 hoofd des legers een be voogd man te plaatsen, daartoe sinds lang voorbereid. lieer Picard stelt eene dagorde voor van vertrouwen in liet ministerie M. André Iiesse is voor de eenvoudige dagorde zonder meer. De regeering verzet zich tegen de een voudige dagorde. Er wordt gestemd De een voudige dagorde wordt aangenomen met 248 stemmen tegen 224. Ontslag. De ministers verwittigden den voorzitter van den Raad, en na eene beraadslaging van 25 minuten,besloten zij hun ontslag te geven. De wezenlijke oorzaak. Dat het ministerie Monis veroordeeld was, werd reeds over weken gezegd, en bijna algemeen aang-enomen. De bijzonderste strui kelsteen is do kieswet geweest. De Evenre- digo Vertegenwoordiging slaat op 7 voor plan:Het is wel hieraan dat vooraf de oorzaak van den val van 7 ministerie moet toegeschreven worden,daar men liet over dit punt in het ministerie niet eens kan worden. De opvolger van [Vlonis. Als de proportionnalisten aan 7 bewind komen, zouden de lieeren Gaillaux, Delcassé en Briand meest kaiis hebben om geroepen te worden een ministerie samen to stellen. Winnen ditmaal nog de antiproportionna- listen, dan zal M. Fallières, den heer Cle- menceau, met de vorming van een nieuw ministerie gelasten. 1000 dooden. 500 gekwetsten. Eene belangrijke afdeeling oproerlingen heeftnahijCaezandevoorwacht van Mahoined Ali pacha overrompeld. Een duizendtal Turksche soldaten werden gedood en meer dan 500 gekwetst. De troepen vluchtten in wanorde naar Caezan terug, achtervolgd door de oproer lingen. De kanoneerboot Eulebe meenende dat de muiters Caezan innamen, begon de stad te beschieten en doodde en kwetste nog tal rijke Turksche soldaten. De muiters trokken zich terug, vier kanon nen, twee mitrailjeuzen, twee duizend ge weren en veel schietvoorraad medenemende. y&H IWECHELEM. VERSGMEIDENE SLACHTOFFERS. (Nadere bijzonderheden). Ziehier eenige'nadere bijzonderheden over het vréeselijk ongeluk dat vrijdag rond den middag*'te Mecheien plaats had. Men is thans adn den Brusselschensteen- weg bezig, het brugje over de vaart te her stellen'. De scheepvaart was onderbroken, ten eind het overzetten der voetgangers toe to laten. Rond den middag, stonden verscheidene honderden personen te wachten om overge zet le worden, waaronder vele kinderen, werklieden, enz. Het regende zeer geweldig. Toen de overzetboot aan kant kwam spron gen vele personen aan boord, ondanks de pogingen der overzetters om het volk tegen te houden. Er waren zoo vele personen op den boot, dat een ooggetuige nadien ver klaarde, dat er moeilijk nog- iemand zou bij- gekunnen hebben. De boot was stampvol. Nauwelijks was de boot een vijftal meters van den oever verwijderd, of de opvarenden voelden dat de boot zonk. Allen drongen naar den zelfden kant, waardoor de boot water cbeple en omsloeg. Een ijzingwek kend hulpgeschreeuw steeg op. gij niet te aarzelen het mij te schrijven. Ik heb genoeg, zooals gij weet. Gekl is in den oorlog dringend noodig. Zondergeld, zouden al uwe pogingen te vergeefs zijn. Ileb maar geen zorg, vader, ik zal uwe hulp inroepen ais ik er behoefte aan heb. Op ééne zaak moet ik u vooral opmerk zaam maken, Rosa roep nooit de hulp in van eenen polieiebeambte. Deze sporen gaarne ge heimen op. Moest gij er eenen met de onze bemoeien, hij zou zich over uwe beweegrede nen verwonderen, u uithooren over uwe afkomst en uwe geschiedenis en mij misschien ontdekken en doen gevangen nemen. Gij moet uwe eigene geheime poliéie zijn. Het zal dik wijls noodig wezen, dat gij u onkenbaar maakt. Daarin laat ik u geheel vrij. Ik Aveet dat gij verstandig genoeg zijt, om u niet in noodeloos gevaar te begeven. Ik schenk u het volste vertrouwen En ik zal er naar streven, mij dat ver trouwen waardig te maken, vader. Ik sidder nog altijd bij de gedachte u voor deze gevaarlijke onderneming te laten gaan, een onervaren meisje, dat ik steeds als mijn oogappel heb belioed Wanneer het niet uw eigen geluk,uwe eigene bevrijding van smaad, eenzaamheid en ellende betrof, ik zou u niet laten vertrekken. Vergeet niet, dat gij mij de belofte gegeven hebt, u aan niemand te ver raden, zeils niet aan uwe moedor, indien gij haar toevallig moest ontmoeteD, totdat mijn naam rein of ik dood zal wezen. Roza herhaalde hare belofte. En nu, lieve vader, zegde zij, Iaat mij u nogeenige vragen doen, die mij heden nacht invielen gij spraakt van toehoorders, die uw broeder geroepen had, om uwe' verne dering bij te wonen.Traden dezen als getuigen tegen u op vóór het gerecht i De personen, die zich nog aan wal bevon den, wierpen slukkeff hout, halken, enz., in het water waaraan' de - drenkelingen zich vastklampten. Deze konden aldus pp het droge gebracht •berden. Anderen wérden gered, door per sonen, die zonder aarzelen in het water sprongen en de drpjiji^lingen redden. M. Van de Walle' zoon van den volksver tegenwoordiger van Mecheien, gelukte er ook in verscheidene-personen to redden. Zoo redde hij ook de 14jarige Jan Stoffers, wonende St-JanBerchmansslraat. Het knaapje gaf nog eenige teekens van leven, doch on danks de beste zorgen, bezweek het kort nadien Kort daarna werd ook het lijkje der 11 ja rige Maria Merckx, Hombeekschen steenweg opgehaald. Gansch den namiddag bleef men zoeken, doch er was niets meer to vinden. Het onderzoek werd spoedig gedaan en daaruit bleek, dat. hét ongeluk aan de on voorzichtigheid van het volk zelf te wijten is daar men weigerde naar de vermaning der overzetters te luisteren. Hartroerende tooneclen hadden plaats, toen de ouders der twee verdronkene kinde ren in het huisje van den brugdraaier Van. Nerom, de lijkjes hunner lievelingen kwa men herkennen. Men vermoedt dat nog verscheidene lijken door den stroom medegesleept werden. 1.000.000 frank schade Vrijdag namiddag is brand ontstaan in de fabriek van teer, geteerd karton, enz. der firma Himmelsbaeh, te Flawinne-hij-Namen. Het was terwijl do werklieden gaan eten waren, dat het vuur uitbarstte. Het nam onmiddeiijk eene g'rooie uitbreiding, dank aan de licht ontvlambare produklen in de fahriek aanwezig. Weldra stond de uitgestrekte fabriek in laaie vlam. Do brandende, kokende teer, liep weg en stroomde over de riggels dei' spoorlijn Parijs-Namen. Hckyerkeer der treinen moest geschorst wórden. Weinige minuten later waren de riggels op een afstand van meer dan honderd meters der fabriek gloeiend rood. Eene afdeeling soldaten van de genie is uit Namen ter plaats gekomen en tracht met de pompiers en de werklieden het vuur te be perken. Eene overgroot© menigte bevindt zich ter plaats. Uren ver ziet men de rook kolom in de hoogte stijgen. Men voorziet datdegeheele fabriek zal vernield zijn. De schade bedraagt meer dan een millioen frank. In 1889, toen de fabriek toebehoorde aan M. Tack, gewezen ouderdomsdeken der Ka mer, werd zij ook door een brand ten gronde vernield. De 70 werklieden zullen niet moeten ver letten, daar mon spoedig aan hel wederop- hotiWen zal beginnen. Brussel. In den trein genat. Bij de aankomst van den trein uit Galais ontdekte de treinwachter eenen kerel welke in den trein verborgen was onder eene bank van epn rijtuig vail T t0 klas. De kerel werd bij den statieoverste geleid en verklaarde in Duinkerke op den trèin gekomen te zijn en geenen rooden duit óp zak te hebben. De gast werd in de banden der policio geleverd. Hij zal voor landlooperij vervolgd worden. Erg ongeluk in de militaire school. Een erg- ongeluk hoeft Vrijdag rond 6 ure van den avond, in deRenaissancesl.raat plaats gehad. Een man welke op de binnenstellin. aan het werken was verloor het evenwicht en viel, hij brak zich arm en been en bekwam nog erge wonden aan liet hoofd. Zijn toe stand is zeer erg. Op hol. Bij het verlaten der scholen is een paard op hol gegaan langs de Leopold Ja, zij waren daartoe gedwongen. I-Iunne mededeelingen bevatten, dat spreekt van zelf, zware punten tot verdenking zij hadden be trekking op mijne woede, mijnen vloek, mijn dreigen met waak. Zij bewezen,dat het voor genomen huwelijk van mijnen broeder mijne verwachtingen verstoord,mij uit mijne positie als erfgenaam in liet treurig lot van den jon, sten zoon had gestooten. Zij verklaarden dat ik gronden liad om mijnen broeder to vermoor den,en dat ik in vertwijfelende stemming ver keerde, toen ik van hem wegging. Wie waren die getuigen vroeg Roza, een sierlijk zakboekje te voorschijn halende. De eerste was August Bertineux, mijn neef,dio nu,omdat men denkt'dat gij dood zijt, Markies van Cliarlemont en bezitter der goe deren is. Roza schreef den naam op. Do tweede was Dydex, de bottelier, die reeds 26 jaren bij de familie gediend had, een trouw, rechtschapen man. Roza teekende ook dézen naam aan. De derde was Charles Blanchite, de bij zondere sekretaris van'mijnen broeder; de vierde Jozeph Bute, do rentmeester, een trou we dienaar van de familie, vele jaren lang, die door allen, welke hem kenden, werd hoogge achtde vijfde was Philippe Piron, de kamer- diénaar van mijnen broeder, oen Engelscliman met een donker gelaat on onaangenaam uiter lijk. Roza teekende ook deze namen op. En nu, vader, vroeg zij ernstig in welke betrekking stonden deze vijf mannen tot den markies Lepage verschrikte en zag liet meisje ver wonderd aan. Goede hemel, Roza riep hij uit.Gij denkt tocli niet dat een van deze vijf mannen, die II laan. Na eene groote opschudding te heb ben verwekt en een aantal hotsen en hotsen, kon een moedige voorbijganger het paard belOpmen. Schielijk. Een leerjongen welke li ij een haarkapper in dienst was, viel gisteren in den salon van zijnen patroon en was dood, Het is zekere Ilenri Lippens, 11 jaar oud. De dood wordt aan eene liartuilzetling toe- eschreven Om 8 ure van den avond, stierf zekere Henri V56 jaar oud, schielijk in de Zangerstraat, waar zijne woning is. De dood is aan eene hartaderbreuk toe le schrijven. Vrijdag morgend, voelde een herber gier der Vellenmarkt, dat hij ontsteld was. Hij ging naar zijne slaapkamer, doch daar gekomen viel hij dood in do armen zijner vrouw. Diefstal van 180.000 fr. Vrijdag namiddag bestatigde M. Graaf do Buisseret dat eruit zijn coff're-fort welke op zijnekamer staat om rond do 180.000 fr. waarden ver dwenen waren. Hij verwittigde de policie. Deze verwittigde ook het parket. Een onder zoek werd ingesteld en do bedienden van het huis ondervraagd. Men volgt een goed spoor. Het parket heeft den policiekommissaris Janssens gelast met het voortzetten van het onderdoek. Een tram in botsing. In de Boden- broeckstraat, had gisteren eene botsing plaats tusschen eenen tram en eenen kamion. De twee voermans kregen ruzie en het ging zoo ver dal zij aan het vechten gingen. Er wer den in slot van rekening 2 proces-verhalen opgemaakt. Verdwijning. Verleden Zondag ging zekere Jean J61 jaar oud, uit om eene wandeling te doen, hij werd sedert niet meer teruggezien. Men vreest een ongeluk. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddeiijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mecheien. 1505 Vorst. Brand. Vrijdag rond 11 uur is liet huis van M. L.., bakker, Molenlaan af gebrand. Ganscii het dak en de kamers der gasten zijn doorliet vuur vernield. De schade bedraagt 2000 fr. Laken. Eene fabriek afgebrand,. Een geweldige brand heeft Vrijdag avond eene fabriek van behangpapier in asch gelegd en men moest op zekere oogenblikken vreezen, dut de vlammen zich zouden mededeelen aan de naburige huizen,doch dank aan de kracht dadige werking der pompiers kon dit geluk kig] ijk belet worden. Eene talrijke menigte was niettegenstaande den regen ter plaats van'den brand ge stroomd. Huishoudsters, de oogen open Indien gij lekkeren koffie wilt opschenken, eischt dan de ware Bilterpeeën 'der Trappisten Vine art en' Zonen. Weigert alle namaaksels. 1500 Antwerpen. Werklieden verbrand. Vrijdag avond ,is in eene aulomobielgarage eene doos «solariiie», welke te dicht bij eene lamp geplaatst was, ontploft. 'Een dei- werklieden. Oscar Sacré, werd erg verbrand en moest bij hoogdringendheid naar het gast huis overgebracht worden. IVee anderen, Georges Boulanger en Van Glef, werden ook verbrand, doch konden na verzorging hun werk voortzetten. Poging tot zelf noord. Gisteren na middag poogde een Frunsche matroos zich in het Park te zelfmoorden, door zich een revolverkogel in de horst te jagen. I)e wan hopige werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis'gebracht. is liet eenige echte Vieux Système. Wetteren. Jaarljksche revue. De jaarlijksche revue der soldalen zal alhier ten gemeentehuize plaatsgrijpen Woensdag, 5 Juli aanstaande. met weerzin tegen mij getuigden, den moord heeft kunnen begaan Ik verdenk niemand, vader maar als ik de zaak onderzoeken wil, moet ik ook het ka rakter van elk lid der huishouding van Cliarle mont leeren kennen, den naam weten van iedereen die met de zaak in verbinding zou kunnen staan. Het zou krankzinnigheid zijn, die man nen te verdenken.Ik vroeg mijnen verdediger, een geheimen policieagentlast te geven om de waarheid te onderzoeken, en zoowel de advo- kaat als de policieagent kwamen daarin over een, dat ik, en ik alleen den moord heb kun nen plegen. Niet do geringst© schaduw van verdenking viel op die vijf mannen, Roza. Ik heb u nog niet alle bewijzen opgenoemd, die tegen mij werden aangevoerd, maar ge moet zo kennen, alvorens gij de zaak aanvat. Vertel mij eerst nog iets van de mannen, vader. Had niet een van hen aanleiding om den markies te vermoorden Aanleiding Dat kan ik niet zeggen,hoe wel onder medewerking van het een of ander ongunstig toeval, ieder van lien van de mis daad verdacht kon worden, bijaldien de bewij zen tegen mij niet zoo verpletterend waren geweest ieder van hen, behalve natuurlijk August Bartineux. En toch won hij door den dood van den markies. Niet rechtstreeks. Indien ik niet wegens moord veroordeeld ware geworden, zou ik hem in den weg gestaan hebben en als ik verwijderd was.waart gij een hinderpaal voor hem, die niet ter zijde kon worden gezet. August Bartineux kon bovendien geene mis daad plegen, en al mocht dit liet geval ge weest zijn, de aanleiding zou ontbroken heb ben. Do markies,een verre bloedver wan t,uoo* Om 7 1/4 ure des morgens voor de solda ten toebehoorencle aan het le, 2e. 3e, 4°, 5®, 6e, 7e, 8°, 9e, en 10e linieregement Om 8 1/4 ure voor degenen deelmakende van al do andere regimenten en bijzondere korpsen De soldaten van 1908 toebehoorende aan bet 9e, '10®, 11® en 12e linieregiment, alsook degene van het 1°, 2® en 3® regiment jagers te voet, grenadiers en carabiniers moeten naar deze Revue niet komen aangezien zij in de maand Augusli aanstaande zullen binnen geroepen worden. Winkeliers, koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Gent. Het gevonden kind. Do moe der van liet wichtje, dat op de gronden onzer aanstaande Wereldtentoonstelling gevonden werd, is gekend. Het is een 21 jarig meisje, zekere M. G. wonende Meerschstraat, St-Amandsberg, die- 12 dagen geleden liet Lighuis van Gent ver liet, waar zij van het kind, dat ze te vinden legde, beviel. Het meisje is nu moeder van twee onwet tige kinderen.' Het eerste is ongeveer een jaar oud, het tweede, do vondeling pas veertién dagen. Erg ongeluk. Heden morgend, rond half elf, was de meid van een bijzonder huis met groote koetspoort, in liet begin der Hoogstraat, aan het kuischen. Plots, men weet niet boe, plofte een der vleugels van de koetspoort neer en trof de- meid op het achterhoofd en den rug. De ongelukkige zeeg bewusteloos neer en werd binnengedragen. Een bijgeroepen dok ter diende haar de noodige zorgen toe. Men hoopt dat het ongeluk geen ernstige- gevolgen hebben zal. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Dendermonde. Hevige brand. Ver leden nacht is brand ontstaan in do sargie- fabriek La Dendrc. Het vuur verspreidde zich zeer snel, en in weinige oogenblikken tijds stond heel de fabriek in laaie vlam. De pompiers waren spoedig ter plaats, doch zij zagen weldra in, dat er voor de fa briek en do magazijnen aan geen blusschen te denken viel en bepaalden zich bij 7 Fj waren der omliggende gebouwen, waari. zij dan ook, na een uur werkens.mochten gclakken. De schade is zeer groot en de oorzaak onbe kend. Eene overgroote menigte bevond zfSp ter plaate. liet parket is ter plaats geweest. AA/V Bisdom Gent. Zijne Iioogweerdig-heid heeft benoemd Onderpastoor in St-Marlinuskei'k (Akker- gem) te Gent. den E.H.Joliet, onderpastoor to Lootenlralie le Denderbelle, den E. H. Van de Vy ver, surveillant in St- Lievens- gesticht te Gent te Schellebellö,' den -E. II. De Vos, leeraar en surveillant in het college van Ninove. <V De Europeesche vlieg ronds Per telefoon. De tocht Utrecht (Soesterberg) Brussel (Berchem St Agatha). Utrecht. 24 Juni. Het weder is slecht. De luchtvliegers kunnen niet vertrekken, daar er rukwinden heersclicn. Zoo liet weer beier mocht worden, zal hel vertrek zoo mogelijk, om 3 ure heden namid dag gegeven worden. LATER. Het weder te slecht blij vende, zullen de vliegers slechts Zondag Utrecht verlaten. digile hem uit weken en maanden op Cliarle mont door te brengen, gaf hem aanzienlijke geschenken, dikwijls groote sommen gelcis. Was August arm clan Hij bevond zich dikwijls in verlegenheid van geld. Hij had een niet onaardig vermogen geërfd, maar leefde te verkwistend. Gij ziet dat hij reden liad dankbaar te zijn jegens mij nen broeder! Hij mocht hem dan ook gaarne lijden. O, in mijne dwaaste veronderstellin gen viel de verdenking bij rnij nooit op Bar tineux. Kon Dulex, de bottelier, aanleiding ge had hebben, om zijnen meester te dooden? Dulex toch had u 's morgens om twee uren vóór de deur van uwen broeder gezien Hij was een eerlijk man,en men bad liem op den morgen van denzelfden dag aap gezegd, dat hij eene nieuwe meesteres ging krijgen. Hij had liet gewaagd daartegen iets in te bren gen. Zoo, ik denk met het plan mij te helpen, en in zijne woede dreigde de markies hem den volgenden dag uit het huis te jagen. Dus had Dulex redenen... Mijn kind, iedereen,die met mijnen bree der in aanraking kwam, had bepaald geene genegenheid voor hem. Gedurende de laatste maanden van zijn leven was hij steeds wan trouwend, twistziek en morrend, en in de- laatste dagen beleedigde hij iedereen, die hem in den weg kwam. Roza zag op hare lijst. Beleedigde hij ook Charles Blanchite, zij nen sekretaris Ja en hij mishandelde hem smadelijk. Blanchite hacl de luimen van zijnen meester gedurende langen tijd zonder tegenspraak verdragen, maar op dien dag overschreed de markies alle maat. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2