SPORTmYÖWS r Stadsnieuws. Roeien Tli. Stevens, Officieele kwoieering HUIS, BOUWGRONDEN en LAND FEESTWIJZER HANDELSHUIS en WOONHUIZEN Te verkrijgen ten Bereele van De Velksstem Grensbepaling ties baurtwegs N' 4. Huis Alf. GHEYS, ZONDAGRUST. Zondag 18 Juni 1911, zal de dienstdoende apotheek M. Renneboog, Nieuwstraat, alleen openblijven te begin gen van 12 ure des middags. Gemeenteraadszitting. Dijnsdag27 Juni aanstaande, om 5 1/2 ure namiddag, open bare zitting van den Gemeenteraad, in de ge wone zittingszaal ten stadhuize. DAGORDE Rekening en begrooting a) Grondrente, Aflossing b) Kerkhof, grondafstand c) Burgerwacht d) Werkbeurs e) Academie van Schoone Kunsten f) Muziekschool g) Boekerij h) Staatsmiddelbare scholen. Vergrooliug der meisjesschool Lager Onderwijs. Aanneming van de school der Ondcnvijsslraat Overwelving van den Ouden Dender Herstelling van eenen ouden arevel in de Lange ZoutstraatWegenis. Aankoop m de Groenstraat Aanwerving voor het Openbaar Park. Programma van 't Concert, welke zal ge geven worden op de Groole Markt, door de Fanfaar der Pupillenschool van 't leger, op Zondag 25 Juni 1911, om 11 1/2 ure, onder de leiding van M. Théo Liesenborghs 1. Le Prophétemarch© Meyerbeer. 2. Ternerede, fanlaisie Rossini. 3. Les Bambins, polka, Fahrbach. 4. Louis XIIIGavotte Donnez. Bestendig Festival. Concerten op Zon dag 25 Juni 1911, op den Kiosk terGroote Markt. 1. Om 12 uren (middag), door de Sym phonic-Maatschappij Oefening Baart Kunst», van Niel. Bestuurder: M. Aug. Verelst. PROGRAMMA: 1. Oefening Baart Kunstmarsch Aug. Vereist 2. La Lyre d'Or, ouverture A. Heirman. 3. Emani, fantaisie, Verdi. 4. Fantaisiepolha, (2 kl") E. Marsal. 5. Rose Mousse, trage wals A. Bose. 6. Paris, marsch P. Amour de Diou. 2. Om 3 ure namiddag, door de Harmonie- Maatschappij Sint Franciscus van Eename. Bestuurder: M.VandenBorre. PROGRAMMA: 1. Salut au Pays Natal, N. Mery. 2. Jopcuse Ivresse, wals J. Martin. 3. Les Diapons de VillarsMaillard. 4. Danse Syriennc, J. Iieyman. 5. Faveur Rose, mazurka 3. Om 4 ure namiddag, door de Fanfaren Maatschappij Petrus Do Proost van Neygem. Bestuurder: M. R.DeProost. PROGRAMMA: 1. Tal Bérézina, Polonaise PI;. Gilson. 2. L'Aurórc, ouverture Aug. Fribus 3. La Talipe, wals Pr. Francois 4. ilêlénefantaisi# J. Christophe 5. Tourhillon, wals E. Rousseau 4. Om 5 ure namiddag, door de IJarmonie- Maatschappij «Cceeilia», vair St-Joost- ten-Noode. Bestuurder M. II. Leiiert.1 80 Uitvoerders. PROGRAMMA 1. Défilé de la Garde Rópublicainc, J. Weltge. s2. Clara, ouverture E. Siroux 3. Fantaisie Pastorale,(saxoph.) Singelée 4. Ilérodiadefantaisie Massenet 13. Carnaval Parisien F. Popy 0. Wellington Marche W. Zeklo De Vlaamsche Kermis Aalst, St Jozef. Op 10'ic", ll5ten, 17cleu en IS'1011 September aanslaande, belooft puik te zijn iedereen is fel aan 't werk, en nooit zag men met meer geestdrift en eigene voldoening, zulke feesten inrichten, welke, men mag het voor zeggen, bij gunstig weder, eenieder's ver wachting zullen overtreffen. De op le richten gebouwen, (nieuwe zaal en klassen) zulien goed op lijd voltrokken en in order zijn, om er gebruik le kunnen van maken voor do kermisfeesten bet plein zal nog vergrooten derwijze toe te laten van in 't midden verschillige barakken en kramen te plaatsen de ingang zal prachtig zijn, als insgelijks de straat, van aan den hoek (Meu- leschetteslraal) lot aan de gebouwen van den Volkskring. In 't kort gezegd, oprecht kermis in don echten zin van l woord, want met de verschillige aantrekkelijkheden welke er moeten komen, zal iedereen zijn vermaak kunnen vindon oude en jonge, Damen en Heeren, begocde burgers en werklieden. I)a personen die hunne medewerking wil len verleencn en nog niet aan den oproep hebben beantwoord, kunnen zich wenden tot hef. Inrielitingscomiteit die alle vragen en voorstellen zal onderzoeken. K^altek* Jong* Wacht. Zondag aan- staande 2o t*^zer- nemen onze Katholieke Jonge Wachten met Muziek en Vaan- lel, aan de feestelijk^011 f,°°r de vrienden van Moerbeke-Waes ingei? "dlt> 'ei' gelegen heid der inhuldiging huns Vaa^dcds. Bijeenkomst om 12 1/1 ure, bij den heer Frans Bomon, Kerkstraat. Vertrek uit Aalst per bijzondere trein om 1 ure. Terugkeer uit Moerbeke, eveneens per bij zondere trein om 7 u. 45 m. Aankomst tol Aalst om 8 u. 45 m. De feestelijkheden welke onze Katholieke Jonge Wacht op 20 Oogst aanst., alhier zal inrichten, Ier gelegenheid van het 5,le Con gres der Katholieke Jonge Wachten van 't Gouw verbond van Oosl-Vlaanderen, belo ven prachtig te zijn. Een groot getal maatschappijen hebben reeds hunne toetreding tot de feesten inge zonden. Toekomende week geven wij nadere in lichtingen. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GFROflTlTF'V - Mannelijk geslacht S) GLBOOIiILN vrouwelijk geslacht 11) U HUWELIJKEN F. "Vandenbroucke, bouwkundige, met C. Eeman, bezondere. B. Boeykens, werkman, met A. De Wolf, twijnster. G. De Wolf, vel lenbewerker, met. A. Bogaerts, zonder beroep. A. Vinck, landbouwer, met M. Callebaut, land bouwster. F. Claessens, tabakbewerker, met A. Welleman, twijnster. P. Ruyssinck, twijn- der. met C. Philips, twijnster. E. De Backer, wever, met A. Van de Meerssche, breister. L. De Looze, paswerker, met M. De Wolf. stikster. A. Verbuist, twijnder, met M. Van Malderen, twijnster. V. Yeillefon, twijnder, met C. Fransaert, twijnster. F. Wauters, steenkap per, met S. Sterck, zonder beroep. P. Hariga, ingenieur, met L. Levis, zonder beroep. OVERLIJDENS. E. Van den Bogaerde, zonder beroep, 51 jaar, Begijnhof. C. De Ridder, weduwenaar Calle baut, koetsier, 7S jaar. Gentsche steenweg. F. Podevyn, weduwe Podevyn, zonder beroep, 87 jaar, Scberreveldstraat. F. Callebaut, man De Wilde, landbouwer, 69 jaar, Moorselbaan. 2 kinderen onder de 7 jaren. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. EEN MODELSCIIEPENE Vrijdag heeft de rechtbank uitspraak ge daan ten laste van Ilonoré Stautemas, sche- pene der gemeente Groolenberge, beticht van 12 zaken van schriftvervalscbin, af troggelarij De rechtbank spreekt de volgende straffen uit 1) Een jaar gevang 2) twee jaar ge vang en 100 fr. boet of 1 maand 3) een jaar gevang 4) zes maand gevang 5) zes maand gevang; 6) een jaar gevang en lOOfr boet of eenemaand. Tezamen 6 jaar gevang en 200 fr. boet of twee maand, met bevel van onmiddclijke aanhouding en 5 jaar be- rooving zijner burgerlijke rechten. DIEFTE. Een zekere Alf. Van der Beken, uit Gee- raardsbergen, krijgt 4 maand en 52 frank boet, om ten nadeele van Fr. Van Liefcrin- ghe, twee.zakken maïs ontvreemd te hebben. De Royal Sport Nautique gaat naar Henley Gisteren beeft de acht-ploeg, die zich oefent om naar Henley te gaan, den afstand tot aan de brug van Mariakerke afgelegd in 5m. 43 s. er was een stroom van 8 meters en een lichte wind langs achter. Do ploeg schijnt dus volkomen opgewassen te zijn om den strijd tegen de besteEngelsche roeiers te ondernemen. gfi Heft klein Gent 172 is de Rendez-Vous van alle Sport-vrienden. WISSEL AGENT, 16, 0nderwijs3traat (Achterstraat), Aalst. Telefoon GSA Aankoop <?n verkoop van titels aan 1 frank per duizend. KosteloozC uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 22 JUNI BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leening 1° r 3 1 2» r 3 3* r 3 Kongo uitkeerbaar Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet 1868 Buurtspoorw Jan .-Ju li Obl. Mei-Nov. (loten) 2 Anderlccbt 1907 3 Aalst Antwerpen 1887 2 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 18S0 19083 Laken i902 Luik 1860 1897 1905 2 Mechclen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 19043 St-Joos-ten-noodel8813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 .3 101.S 89.- 1037 101.75 87.25 80.25 04.75 84.— In den katholieken volkskring St-Jozef. 't was Zondag hooggetij in den Volkskring van St-Jozcf, ter gelegenheid der plechtige wijding en plaatsing van een SI-Jozefsbeeld. Na bet lof, in St-Jozefskerk, bijgewoond door talrijke leden, werd bet beeld gewijd door den E. II. Pastoor en dan stoetsgewijs naar den Kring gedragen, alwaar hel in den voorgevel geplaatst werd. In de groote zaal welke'proppensvol was, hield de E. II. Goppens, onderpastoor van St-Baufs, le Gent, eene treffende aanspraak lot do aanwezigen,waarin bij terecht wees op hel belang van christen man zijn, het vergif der slechte lezingen verafschuwde en de toe hoorders aanzette, toch bet dwaas inensche- lijk opzicht van kant te laten. Dc krachtige redo van den E. II. Goppens werd langdurig toegejuicht en toen de E. H. Pastoor en den IJecr Bestuurder van den Kring den redenaar bedankten, verdubbelden nog de geestdriftige toejuichingen. Nog lang bleven de lederï en liet bestuur van den Kring gezellig samen, de beste wen- schen uitdrukkende voor bet immer groeien en bloeien van den kring. lieden Zondag tombola voor de afgenome lidkaarlen. Er zijn ook verscheidene schoone feesten in 't zicht voor den Kring. SViEOElJEEUltlGEN. DEFTINGE. Voordracht. Donderdag aanstaande, 29 Juni (Sint-Pielersdag), om 3 ure namid dag, zal in de Jongensschool door den Eerw. Heer G. Demeester, Onderpastoor van Sint Jozef to Aalst, eene Voordracht gehouden worden over de PENSIOENWET. Burgers en werklieden, vrouwen en man nen, iedereen is uitgenoodigd. Men verwacht veel volk 2H3I O !F» AALST. Markt kalm met standhoudende prijzen. De verhandelingen zijn onbeduidend. De beschikbare waar is lieden gekwotteerd aan l'r. 72.50 en deze van het nieuw gewas aan lr. 87,50 per 50 kgr. De vooruitzichten betrekkelijk den aanstaan den oogst zijn goed. De jonge planten blijven gezond en maken vooruitgang. POPERLNGHE. Markt zeer kalm met prij zen in daling. Beschikbare hop fr. 77,50 en de nieuwe waar fr. 87,50 per 50 kgr. De regens dezer laatste dagen zijn zeer voor- declig geweest voor de jonge planten, welke nu weer goeden vooruitgang maken. LONDEN (Engeland). Markt vast. met stij gende prijzen. De stortregens dezer week oefenen den besten indruk uit op de planten, waarvan de verdere ontwikkeling weer goed toeneemt, het ongedierte is echter nog niet verdwenen, en het wassehen wordt voortgezet. NUREMBERG (Beyeren). Markt standhou dend prijzen onveranderd. De vooruitzichten aangaande den nieuwen oogst zijn niet al te goed. Eene groote onregel matigheid in de planterijen laat zicli bestatigen het ongedierte volhardt en het wassehen ge schiedt zonder de vereisclite voorwaarden. AMERIKA. Markt vast; prijzen onveranderd. De vooruitzichten betrekkei ijk den nieuwen oogst zijn goed. Heden scliat men de opbrengst voor 1911 op 245,000 balen,tegen 230,000 balen in 1910. Vierde koop. Een perceel Land, ook zeer wel geschikt voor Bouwgrond, gelegen op het Beekveld, gekadastreerd wijk nummer 639, met eene grootte van 27 aren 80 centiaren. Ge bruiker August Cooman. Verdeeld in 17 loten. Vijfde koop. Een perceel Bouwgrond, gele gen op den hoek van de Nieuwstraatpoort of den Steenweg naar Gent, en van den Sinte Annaweg, of nieuwen oiitvvorpenen Boulevard, gekada streerd w ijk C. nummer 549r, met eene grootte Van 44 aren 10 centiaren. Qnmiddelijke inge- bruiktreding. Verdeeld in 26 loten. Zesde koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen in de Dirk Martenssrraat, groot 11 aren 4 centia ren, en gekadastreerd wijk O, deel van nummer 1030d. Gebruiker Gustaaf Thys. Verdeeld in drij loten, elk met eene breedte van 5 meters 10 cen timeters ter straat. Zevende koop. Een perceel Bouwgrond, ge legen in de Dirk Martenssrraat, groot 5 aren 03 centiaren', en gekadastreerd wijk C, deel van nummer 1039d. Gebruiker Gustaaf Thys. GEMEENTE EREMBODEGEM. Achtste koop. Een perceel Land, gelegen op den Molenkauter, aan de Kapel ter Muren, geka dastreerd wijk B, nummer 254b, met eene grootte van 15 aren 70 centiaren. Gebruiker Cliarles- Louis Arys. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op den Molenkouter, aan de Kapel ter Muren, gekadastreerd wijk B, nummer 258 12, met eene grootte van 11 aren. Gebruiker Charlas-Louis Arys. Voormelde twee perceelen Land, zijn door hunne ligging zeer wel geschikt voor Bouvv- rond. N. B. De grondplans met lotsverdeeling der •orsehrevene goederen, opgemaakt door den lieer Bernard Goethals, gezworen landmeter te Aalst, berusten 't elks inzage ten kantoore van bovengenoemde Notarissen ZITDAGEN Instel Dijnsdag 11 Juni) 1Q11 Verblijf Dijnsdag 18 Juli (en 3 ure namiddag, ter herberg Het Klein Gent, bij den heer Oscar Doyen, Nieuwstraat, te Aalst. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOP ING van BOUWGRONDEN en Zaailancieii gelegen te AalstErembodegem, Hof stade, Gijsegem, Denderihonde en Zele. De Notaris TIBBAUT te Wichelen, zal ter tusschenkomst van zijnen, ambtgenoot Meester DEVUYSTte Borsbeke.' ten verzoeke van wie lietbehoovt, op ÖSjnsiïag 2,7 Jiani S95E, om 2 uren namiddag, ter EsUmmet van den heer F ie li x Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt, openbaarlijk verkoopen stad Aalst. Koop een. Een perceel" Bouwgrond, op den Grooten Iloeskoutcr, sectie B. nummer 47, groot 63 aren 42 centiaren, palende Noord verschei dene, Oost den heer Eugeen Jelie, Zuid de kal- seide, west do kinderen De Vuyst. Verdeeld in 7 loten 9 aren -15 centiaren ten Westen 2° 9 p;en 10 centiaren ernevens 3° S aren 92 centiaren'er nevens; 4,J 8 aren 66 centiaren erhevens; 5° S aren -10 centiaren ernevens; 6?i 8 aren 14 centiaren ernevens 7° 10 aren 66 .centiaren .ten Oosten. In gebruik bij Verbeke-Van der Meersch te Aalst. GEMEENTE EREMBODEGEM. Koop.twee. Eén perceel Bouwgrond als nu Meersch, wijk Tor joden,' groot- Ï6 aren 80 cen tiaren, palende Noord-Gost tien steenweg, Oost- Zuid de familie De Kegel, Zuid-West dc nieuwe lijn van Brussel op Gent, West-Noord Botelberg. Ij twee deelen 1° de helft ten Zuiden, 2° de helft ten Noorden. Koop drie. Een voordeelig perceel Land. wijk Terjoden of Bosciitiende, groot 6 aren 72 centiaren, palende Noord-Oost den nieuwen ijzeren weg, Zuid-Oost de familie De Kegel, West-Noord Botelberg. In gebruik bij de we duwe De Kegel, te Ererhbodegem. Koop vier. Een perceel Land op de Helle, sectie B nummer 18S4biS, groot 13 aren 14 cen tiaren, palende Zuid Louis Callebaut, West Ca- miel Van Hasselt-Verleysen, Noord dezelfde, Oost J. B. Guns. In gebruik bij Ch. L. Eeman, te Denderhautcm. Koop vijf. Een perceel land op de Helle, sectie B, nummer 1870, groot 15 aren 60 centia ren, palende Oost J. B. Guns, Zuid Boye te Aalst, West de weduwe Van Vaerenbergh, Noord Louis Callebaut. In gebruik bij'J. B. Temmerman. GEMEENTE HOFSTAJDE Koop zes. Eene partij Zaailand, gelegen nabij de Statie, sectie A nummers 460 en 470, groot 58 aren 80 centiaren, palende Noord Dael- nian. Oost den Wi. he'schen weg, Zuid Van Hau- wermeiren. West draafde Cornet d'Elzius. Verdeeld in drij deelen le 17 aren 50 cent. langs het Zuiden 2C17 aren 50 centiaren te mid den 3*-' 23 aren 80 centiaren ten Noorden. In ge bruik bil De Vulder. STAD DENDERMONDE Koop acht. Een schoon perceel Zaailand, langsheen de Zjjpstraat en de Maaistraat, ten kadaster sectie B, nummer 632, groot 1 hectare 27 aren 90centiaren, palende Oost de Zijpstraat, Zuid Jos. «Tansegers, West Andriesscns, Noord de Maaistraat. Verdeeld in vier koepen 1koop ten Noorden langs de Maaistraat, 31 aren OS centiaren. 2* koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren' 08 centiaren. 3° koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren 9T centiaren. 4 koop ten Zuiden 31 aren 07 centiaren. In gebruik bij Jozef Meskens-Appelsand, Dendermonde. GEMEENTE ZELE. Koop negen. Een perceel Land.op het Groot Ruiveld,sectie C, nummer, 1971, met eene grootte van 48 aren,'palende Noord heer Nyssens-Cou- vent te Gent, Oost Mijnheer Goossens. Zuid heer Rubhcns. West De Brabandereen Van Hcrcke. In gebruik bij Serafïen Westerlinck. OPENBARE VERKOOPING van W$©fi8HU8ZEft E N LAK D te Aalst en Moorsel. De Notaris DE GIIEEST, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop.Een Winkelhuis, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Nieuwstraat, ge- teekend nummer 61, en gekadastreerd wijk A, nummer 47c, met eene grootte van. 60 centiaren. Bewoond door den lieer Frans Gits. Tweede koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen in de Nieuwstraat, geteekend num mer 63, en gekadastreerd wijk A, nummer 47, met eene grootte van 30 centiaren. Bewoond door de kinderen Van Malderen. Derde koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen in de Koolstraat, geteekend nummer 67, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 e6, met eene grootte van 70 centiaren. Bewoond door Franciscus Van den Spiegel. Vierde koop.Een Iluis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 69, en'gekadastreerd wijk C, nummer 1072 dö, met eene grootte van 60 centia ren. Bewoond door Franciscus Coppens. Vijfde koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, getee kend nummer 71, cn gekadastreerd wijk O, num mer 1072 p5,r niet ce'ne grootte van 80 centiaren. Bewoond door-Emile Lemait.ro. Zésflè koop. Een perceel Grond, gelegen achter voorschreven drij huizen, gekadastreerd wijk C, nummer 1072'f6, met'eene grootte van 1 aar 70'ceniiaren. Zevende koop. Een Huis en Grond,.gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 73, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 o5, met eene grootte van 60 centia ren. Bewoond door de weduwe Hankar. Achtste koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 75, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 n5, met eene grootte van 60 cen tiaren. Negende koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 77, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 n5, met eene grootte van 70 centia ren. Bewoond door Franciscus Van de Perre. Tiende koop. Een perceel Grond, gelegen achter voorschrevens drij huizen, gekadastreerd wijk C, nummer 1072 qu, met eene grootte van 2 aren 20 centiaren. GEMEENTE MOORSEL. Elfde koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen aan de Waverstraat, gekadastreerd wijk C, nummers 857b en 858b, met eene grootte van 3 aren. Twaalfde koop. Een perceel Land, gelegen op de Waverhagen, gekadastreerd wijk C, nu: merS56, met eene grootte van 15 aren 60 centia ren. Gebruikster der koopen 11 en 12 de weduwe Van der Borght. ZITDAGEN Instel Donderdag 29 Juni 1011 Verblijf Donderdag 13 Juli 1J11 ten 3 ure namiddag, ter herberg De Oude Pes terij, bij den heer Henri De Sadeleer, te Aalst, Nieuwstraat. MARKTPRIJZEN Aalst, 24 juni Aardappelen de lOOkilogr. fr. 11,50; Boter dc 3 kilos fr. 8,00 a 0,00 Rcom boter de kilo fr. 3,10 Eiers de 25 fr. 2,25 a 2,50; Ajuin de 100 kilos fr. 00.00 aViggens 't koppel fr. 75 a S5. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 259 klonten, wegende te zamen 20o0 k. Compagnie Hollandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,10 per kilo. Brussel. Markt 23 juni Kalveren 237, prijs per kilo op voetl'r. 1,10 a 1,40. Anderlecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 1158. OPENBARE VERKOOPING van een ie AALST en EREMBODEGEM. De Notarissen DE GIIEEST en LIMPENS, te Aalst, zullen met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een Huis en Grond, gestaan engelegen op hot Veld,Aalst, aan den Puiten- put. gekadastreerd wijk C, nummer 914d, met eene grootte van SO centiarfen. Bewoond door de weduwe Louis Guns-IIendrickx. Tweede koop. Een perceel Bouwgrond, ge legen op liet Veld Aalst, aan den Puitenput, ge kadastreerd wijk C, nummer 914e, met eene grootte van 29 aren 30 centiaren. Gebruikster de weduwe Louis Guns-IIendrickx. De koopen een en twee zijn verdeeld in 6 loten. Derde koop. Een perceel Land, zeer wel ge schikt voor Bouwgrond, gelegen op het Beek veld, nabij den Velodroom, gekadastreerd wijk C, nummers 635 en 636, met eene grootte van 25 aren 70 centiaren. Gebruiker Charles-Louis De Bi;ucker, Verdeeld in 11 loten, voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 25 Juni. Uitstap der Katholieke Jonge Wacht, van Aalst, met vaandel en muziek, naar Moerbeke-Waas. 5 Juli. Klein Gent prijsbolling voor de leden der maatschappij, naar 50 franken, om 0 ure namiddag. Verlichting der baan en vuurwerk. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. Juni-Juli. Allo Zondagen CONCERTEN op de Groole Markt, ter gelegen heid van het Bestendig Festival. 5-6-7 Oogst. NVII® Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te Diest. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 10, 11, 17 cn 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. In September. Groot Athlelisch feest op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). GEERAARDSBERGEN 11 Juli. Guldensporenslag. Feestviering der Vlaamsche Katholieke Gilde «De Breidelszonen Davidsfonds, Wijken en andere maatschappijen. DagordeStoet, aanspraak, lie deren. 27 Augusti. Groot Turnfeest, ingericht door de Breydelszonen Deelneming van den Turnkring Steun geeft Moed Aalst, met turners en mu ziek. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en liet Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam TB A-A.I_.STr. De Notaris DE GIIEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop Een schoon en voornaam Han delshuis, met magazijn en den grond er van afhangende, gestaan en gelegen op de Hertshaag, ten voorhoofde aan de Boudewijnkaai, geteekend nummer 4 en gekadastreerd wijk D, nummers 776/n3 en 776/13, met eene grootte van 6 aren. Voorschreven Handelshuis is door zijne groote uitgestrektheid, de nabijheid der Dendervaart, de Loskaaicn de Tramlijn, allerbest geschikt voor het uitoefenen van groote bedrijven. Bewoond cn gebruikt door den heer Benoit Herman, ondernemer. Tweede koop: Een Huis en grond, zijnde alsnu eene herberg, gestaan en gelegen op dc Herts haag, ten voorhoofde aan de Boudewijnkaai, ge teekend nummer 3, en gekadastreerd wijk D, nummer 776/r3, met eene grootte van 90 cen tiaren. Bewoond en gebruikt door den heer Jean-Baptiste Van Audenhove. Derde koop Een Huis en grond, gestaan en gelegen in de Sinte-Annastraat, geteekend num mer 7, en gekadastreerd wijk A, deel van num mer 715, met eene grootte van 55 centiaren. Be woond door den heer Renó Bonne. Vierde koop Een Huis en grond, gestaan en gelegen aan de Geeraardsbergschestraat of Zout- straatpoort, geteekend nummer 17, en gekadas- streërd wijk A, nummer 1903, mot eene grootte van 50 centiaren. Bewoond door don heer Charles-Louis Rombaut. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 25 Juli 1Q11 Verblijf, Dijnsdag 8 Augusti ten 3 ure namiddag, ter te verkoopen herberg, onder den tweeden koon,bij den heer Van Auden hove, te Aalst, Boudewijnkaai. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. HO00GKAS TE K00P. lo 15 aren Ilooigras, te Aalst-Mijlbeek, nabij den Boulevard Prins Aelbrecht, aan de Fontei nemeers ch. 2° 2S aren Ilooigras, te Moorsel, aan de Tans beek, nevens do Buulc. 3° 31 aren Ilooigras, aan de Molenbeek, Groe- nemeerschen. Zich te bevragen ten kantoore. G E L. E> te hekomen aan geringon intrest. Ifêfew vraagt een loopjongen van 14 tot 16jjaai*g en vooralle werk. ZöoEi Se bevragen ten foureele vass blael. 256 te Een schoon Renteniershuis, to Aalst, Sta tiestraat. Zich te bevragen hij do Notaris LIMPENS. te Aalst. Belgische Negcciant of Tafel van Reke ningen, berekend in Brabantsch courant geld met dezelfs waarde in franks en centie men. Prijs fr. 1,00. Leert Fransch zonder meester ten dienste van Nederlaindsch of Vlaamseh- sprekenden, die, zonder meester, hot Fransch verlangen aan te ïeeren. Prijs fr. 3 en 3,30. GEMEENTE ERONDEGEM. Het College van Schepenen der gemeente Erondegem, brengt Ier kennis der belang hebbende dat er op Donderdag 27*'CH Juli 1911, om 2 uren namiddag, overeenkomstig art. 41 en volgende van liet landelijk Wet boek zal overgegaan worden tot de grensbe paling van den buurtweg Nr 4 dezer gemeente met de aanpalende eigendommen. De belanghebbende eigonaars worden ver zocht deze bewerking bij te wonen. Erondegem, den 17 Mei 1911. Op bevel De. Schepenen De Sekrctnris, L. D'hoye, Fr. Van den Eeckhaut. Fr. Ediers. Orondkrediet van België Naam looze maatschappij gesticht in 1S35 1 Geldieeningen mits hypotheek to oekomen voor het bouwen van huizen, aankoop van gebouwen en landen,, aan kleinen intrest, aflosbaar in eens of met kortingen. 2° Uitgaven van obligatiën, intrestendo aan 3,50 lr. 'sjaars zijnde eene verzekerde geld- uitzetting van eersten rang. Inlichtingen te bekomen bij M. PAUL EEMAN Leopoldstraat, 9, Aalst, alwaar te bekomen ziju alle inlichtingen over verzekeringen tegen brand, ongevallen op 't leven enz. Belangrijk bericht. Ten einde voldoe ning te schenken aan de vraag mij door tal rijke personen gedaan, die door het slecht weder verplicht waren t'huis te blijven, laat ik u weten dat M. R. Blondiau, fotograaf, in de Lange Zoutstraat, Aalst, zich Zondag, gedurende den licelcn dag ter beschikking houdt van bet geacht publiek. Is de prijs van een nieuw Naaiiraohien U le DUUR schaft U een goed occasio machien aan, eerste klas goed werkende Het machien wordt eene maand op proef gegeven, bevalt liet niet liet wordt terugge nomen. Prijzen te beginnen van 15 tol 50 franks. MECANICIEN, 77, Leopoldstraat (Kattestraat), 77, Aalst. Gemak van betalen. Reparatie on toebe hoor ten. Eenige verkooper der snelwerkend© Naai- macbienen Phcenix on de Original Victoria.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3