Oiiscliüiti zegepraalt BUITENLAND. Laffe moord te Beersse NIEUWSBERICHTEN. Wedstrijd vcor veulen-merriën en merrievenlens SPANJE. SostMijk tramaagsliïk te Luik Samson Kina geeftS!ten liet wordt klaarblijkelijk tijd maatregelen te nemen.De waarde voorzit ter der Kamer zal w el gedwongen worden, ondanks al zijn takt en zijne fijne zetten bij gelegenheid.zich stren ger te toonen met, als 't noodig is, deze urde- stoorders tijdelijk uit te sluiten. Zulks wordt hem toegekend door het reglement. Een liberaal Gentsch dagblad slaat de libe rale CriRONiQUR in den ban, omdat deze de stoutheid durft begaan het gedaeht van M. Pieard te vragen over de ministerieel© cri sis. M. Pieard antwoordde terecht dat dui zenden en nog duizenden er zich niet het minst van die zaken aan trekken en liefst voortdoen met hunne zaken. Zulks is ook het gevoelen van den handel en de liberale bur gerij van Brussel, ondanks al het rumoer dat de loge heeft trachten to verwekken rond het sehoolontwerp en het ontslag van het kabinet Schollaert. Tusschen de nieuwe ministers zijn het vooral de Ileeren Carton de Wiart en Levie die hel beste onthaald worden in al de mid dens. Zelfs door de antiklerikale bladen van Brussel. Zoo schrijft o. a. de Carillon d Oslende over Carton de Wiart Als Oostendenaars, houden wij eraan, wel te verslaan builen allen politieleen geest, Ie verklaren dat wij verrukt zijn, de koning de portefeuille van hel Rechtswezen te zien toevertrouwen aan den uitmuntenden ver teller van zoovele lieve romans, waarvan de bevalligheid zelfs een waarborg is van gema tigdheid en van levenskennis liet groot dagblad Economiste Interna tional schrijft over M. Levie lal i t, arbeid, ondervinding, eerbaar heid, verkleefdheid en populariteit, dit gan- schc geheel van hoedanigheden isvereenigd in dezen mandataris', die de eer is van ons parlement tie ziet, met zulke elementen kan het kabinet de Brorjueville nog een vierde van een eeuw liquidcercn, op voorwaarde ons nauwer als ooit te vereenigen, en te doen sicn aan 'l land langs welken kant de ware verdedigers zijn van de orde, de vrijheiden het algemeen belang. Kobe. der omschrijving Geeraardsbergen. Wed strijd van 21 Juni. IS meniën en 17 veu lens werden aangeboden. Do volgende pre- miën en medaliön werden toegekend Voor do veulens 1° premie 100 fr. met zilveren medalie, aan do gebroeders Vidls, to'Schcndelheke 2a premie 75 frank met bronzen medalie, aan M. Van der Stock, le Slrvpen vier premiün. ieder van 50 fr. met bronzen medalie, aan M. Nc.sloJ• Do Vulder. to St IMaria-Liiïj'de wed. Van don IJerghe, Ie Groüjonhor o wed. L. Dè Ine, teErwe- tegom en de gebroeders Yidts, le Sclien-i delbeke. Voor merriön van 3 jaar. 1° premie 125'fr.-met zilveren "medalie, aan M.Aug. Meersehman, te St Lievens-Es'sclie 2" pre-' mie 100 fr. met bronzen medalie, aan do' gebroeders Outerick, te St Martens kierde 'V premie 75 fr. met bronzen medalie, aan M. C. Van Molekebeke, te Grootenberge. Voor merriön van 1 jaar en meer. 1" premie 300fr. met zilveren medalie, aan de wed. Van Ilaozevelde, to Öpbrakel 2° premie 200 fr. met bronzen medalie, aan M. Nestor Do Vulder, le Sint Maria-Lierde 3'3 premie 100 fr. met bronzen medalie, aan M. Ken tape. te Smeerhebbe-Vloersegem; 4° promie 100 fr. met bronzen medalie. aan M. C. Van Melekebeke, te Grootenberge 5e premie 100 fr. met bronzen medalie, aan M. J. B. Keppens, te Hemelveerdegem. Bewaringspremion van 1000 fr. (Annui- teilen van 250 fr.). 250 fr. aan M. J. Van Themsche, te Velsicque-Ruddershove 2501 frank aan M. J. B. Keppens, te Hemelveer- degem 250 fr. aan M. Do Moor, to Oom- bergen en nogmaals 250 lr. aan denzelfden. 20" Vervolg. Hij raasde en beleedigde zijnen sekretaris zoo grol' mogelijk hij lief. hem eenen brief wel eene do/.ijn malen overschrijven en noem de hem eenen ellendeling. Eindelijk verloor Blanchite het geduld en betaalde den markies met zijne eigen munt terug, liet einde van den twist was, dat Blanchite den volgenden morgen het huis zou verlaten. i a i had hij ook redenen, om den mar kies te vermoorden; hoe stond het met Joseph Bute, den rentmeester De markies verzocht hem in de biblio theek tot een onderhoud, dat juist geëindigd was, toen ik geroepen werd. Hij verlangde af rekening van Bute. Wegens eene vermeende tegenspraak geraakte dc markies in hevige woede, beschuldigde Bute, dat hij hem besto len had, bedreigde hem met do gevangenis. Hij kon zulke beschuldigingen nictrustig aan horen, en uitte bedreigingen. Dus bestond er voor Bute aanleiding om zich te wreken. En nu die Engelschman, Phi lip Prion, De kamerdienaar Die arme kerel had meer dan iemand van de hevigheid van den markies te lijden. Ilij was zoo ongelukkig des morgens vroeg reeds den toorn van zijnen meester op te wekken, en deze kwelde hem den goheelen dag. Na het tooneel in de bibliotheek, waarin ook ik eeno groote rol speelde, ergerde de markies zich opnieuw over hem en joeg hem oogenblikke- lijk weg 1 Een paai* uren later vond de mar kies zijnen ontslagen kamerdienaar bezig in zijne kamer; dit maakte hem zoo woedend, Een geheimzinnig drama is op den Ant- werpschen steenweg, te Beersse-bij-Turnhout gebeurd. Zondag morgend vond men er langs de baan, het lijk van een steenbakker, Nagels genaamd en 25 jaar oud. De ongelukkige was verwurgd geworden. Uit het onderzoek is gebleken, dat Nagels en een zijner vrienden, zekere Coomans, op Zondag 18 Juni naar de kermis van Vlimme- ron geweest waren. Coomans had er twist gekregen met eenige jongelingen, doch door de tusschenkomst van Nagels, die een zeer sterke gast was konden heiden ongehinderd vertrekken. De twisters werkten allen in dezelfde steen bakkerij to Beersse en Zaterdag avond was opnieuw een twist ontstaan. Coomans nam de vlucht. Nagels werd later afgewacht op eene eenzame plaats en verwurgd. Een hevige worsteling moet er plaats gehad hebben. Het parket is ter plaats gewsest. De pliohtigen zijn geleend. Men verwacht verscheidene aanhoudingen. FRANKRIJK Ministeriëele crisis Heeren Monis, oud-kabinetsoverste, Du- bost. voorzitter van !t Senaat, en Brisson, voorzitter van de Kamer, zijn in gesprek ge weest niet President Fallières. Zij handelden natuurlijk over den politieken toestand. Vooruitzichten Men spreekt wel van de heeren Clemen- ceau en Poincaré als opvolgers, doch is het meer dan waarschijnlijk, dat de President der Republiek de heer Caillaux, oud-minister van Geldwezen, zal gelasten met de samen stelling van het nieuwe ministerie. Het moeilijkst op le lossen vraagstuk is dc Evenredige Vertegenwoordiging. ITALIË Dood van prinses Clóthilde Prinses Clóthilde is dood. Zeer godvruch tig is zij gestorven, omringd van hare kinde ren en bloedverwanten. In de Kamer Juist was de bespreking bezig over het monopolium van den Slaat in zake van ver zekeringen, toen de tijding toekwam. De voorzitter deelt dc gebeurtenis mee en maakt den lof van de overledene. M. Giolliti, voor zitter van den ministerraad, sluit zich aan bij de woorden van den voorzitter der Kamer en voegt erbij De prinses heeft haar naam gevoegd aan de oorbron onzer nationale ver rijzenis zij is de waardige dochter geweest van Victor Emmanuel den Tweede. Daarna werd do Kamerzitting geheven ten teeken van" róuw. Te Turyn De bevolking is er zeer'teneergesl'agen. De prinses was do goedheid en milddadig heid in porsoonpen daarom wordt haar af sterven algemeen betreurd, i OOSTENRIJK-HONGARIË Ministerieels crisis. Verscheidene ministers zouden zinnens zijn af te treden. Men zou noch lans hoop hebben lot eene minnelijke schikking te geraken. SPANJE. Oorlogsmunitie aangeslagen. Te Corcubyon werden 200 geweren Man chester en -1000 leassen cartouchen aangesla gen. die bestemd waren voor dePorlugeeschc samenzweerders. Het Porlugeesch gouver nement heeft in heel Spanje talrijke geheime agenten aangesteld, om alle verdachte za ken aan hoogerhand bekend te maken. RUSLAND Stolypine's aftreden. Andermaal komt liet bericht toe, dat M. Stolypine zinnens is zijne plaats als hoofd van 't ministerie, niet terug in to nemen. lat hij Philip eenen hevigen slag op den rug gaf.hem bij den kraag greep.de deur uitschoof en de trap afwierp. De ongelukkige viel tegen een bronzen standbeeld in de kleerkamer, waarvan hij het lid teeken wel altijd zal be houden hebben. Philip had dus ook redenen om zijnen meester te dooden. Waarom werden deze man nen niet in de zaak getrokken Waarom wer den zij niet verdacht en hunne schreden na gegaan Dewijl alles samenliep om mij als den moordenaar aan te wijzen Ik heb u reeds gezegd, dat ik eene poging deed, den werke- 1 ij ken schuldige te ontdekken maar niemand hielp mij daarin. Ik zat in de gevangenis, zon der hulp, door iedereen verlaten. Ik gaf al mijn geld uit voor dat onderzoek, maar het had geenen uitslag. De bewijzen tegen mij waren te verpletterend. Zou het niet mogelijk kunnen zijn, dat de misdaad toch geschied is om eenen roof te plegen Onmogelijk is dit niet, maar niemand ge loofde er aan. Mijn broeder had eene groote voorliefde voor losse edelgesteenten, waarvan hij eene verzameling van hooge waarde be zat. Na den moord werden dezo steenen ver mist. Dus was de moordenaar tegelijk een dief zei Roza. Hoor verder, zegde mijnheer Lepage. Ik wil het schandelijk net, waarmede een onbe kende vijand mij omwikkelde, geheel onthul len. Arm kind, gij zult moeten inzien dat het bijna onmogelijk zal zijn den schuldige te ont maskeren.liet ontbreken der diamanten werd op verschillende wijzen verklaard. Bartineux getuigde, dat de markies hem gezegd had, dat de diamanten door hem gekocht waren. De Het H. Sacramentscongres Zaterdag is het H. Sacramenlscongres ge opend te Madrid, temidden van eene ontel bare menigte toehoorders uit alle deelen van de wereld. Aankomst van den Afgezant des Pausen Kardinaal Aguirre is door den Paus afge zonden om hem óp het congres te vertegen woordigen. De Pauselijke afgezant heeft eene plechtige ontvangst genoten. Hij is per spe- cialen trein naar Madrid gekomen, waar vertegenwoordigers van de koninklijke fami lie, van de burgerlijke en krijgsoverheden, hem in groot getal afwachtten. Naar de kerk van 't H. Kruis De pauselijke afgezant werd ter kerke gevoerd, in het koninklijk rijtuig, hespannen met zes schoone paarden. Dure prijzen Al de hotels te Madrid zijn bezet. Zij, die nog een onderkomen willen zoeken, moeten daartoe ongelooflijke sommen betalen. VX Zondag namiddag was het Sjarig dochtertje van den schipper Gilot, wiens schip thans aan de Coronncusekaai gemeerd is, met eene kennis naar de Fëronstrécstraat gegaan. Een rukwind deed den hoed van het kind afvliegen. De kleine greep er naar, doch op het zelfde oogenblik kwam een tram aange reden. Het arme kind werd omvergeworpen en vreeselijk verpletterd. Toen de tram een vijftal meters verder stopte, werd het kleine slachtoffer vreeselijk gekwetst opgenomen. De arme kleine was de ruggraat gebroken, de horst verpletterd en het linkerheen afgesneden. Zij bezweek kort nadien. De droefheid der ouders is onbeschrijflijk. Een onderzoek is geopend. vX/* Brussel. Diefstallen. Madame R... uit de Alexienstraat, 17. bestatigdo de ver dwijning van een aantal juweelen. Hare ver moedens vielen dadelijk op hare werkvrouw. Deze zekere Leopoldine M... werd door de policie opgezocht en in het bezit gevonden van een aantal der gèstolenc goederen. Eene huizoeking ten harent leverde geen enkele uitslag op. Sedert lang wordt de policie door klach ten overrompeld aangaande zekere Amelie A... oud ziekendienster uit èen der wereld lijke hospitalen van Brussel. Deze leverde zich aan gestadige diefstallen over. Zaterdag gipg zjj zich bij de cchtgenppten L..,inde ElsensflJiestraAl,; iHls dagiqpnster y.erbuven doch reeds 's middags werd zij vermisten met haar een aantal klqédprèn Opstand. Een pojicieagent werd Zaterdag op de Beursplaals gevraagd om eenen gast lot de orde tc brengen die in al de automobielen die daar stonden wilde krui pen. Men moest hem met geweld van de rijtuigen rukken. Aan de Nieuwe Graan markt gekomen, zegde hij niet in hètpolicie- bureel te willen binnengaan. Doch men deed liern binnen daar begon de kerel eensklaps links en rechts vuistslagen uit te deelen zoo dat men vijf personen noodig had om hem r.aarden amigo over te brengen. Hij mocht er zijne roes uitslapen. Proces-verhaal we gens opstand en slagen is ten zijnen laste opgemaakt. Valsche zieke. Een agent der 2° af- deeling vond op den openharen weg in de Visilandinnenstraat, eenen gast die ten prooi scheen aan hevige aanvallen der vallende ziekte. Hij deed nadat de krisis voorbij was den gast naar het policiebureel brengen om er verzorgd le wbrdén, doch men bestatigde kamerdienaar verklaarde hetzelfde.De juwee len werden nergens gevonden ook geene groote som geld w as voorhanden, waaruit do Verkoop kon worden opgemaakt. Eenigen ge loofden dat hij ze aan zijne bruid geschonken had deze echter verzekerde het tegendeel. Anderen meenden dat ik ze ergens had ver borgen om aan mijne daad het aanzien van eenen diefstal met moord te geven en weer anderen spraken van inbrekers, totdat de be wijzen tegen mij groot er werden en ben tot zwijgen brachten. Wat van de juweelen ge worden is, die minstens een waarde van hon derd duizend gulden vertegenwoordigden, is een geheim gebleven tot op den dag van he den. En vertel mij nu iets van de bewijzen tegen u, vader vroeg Roza. Ten eerste was het uitgemaakt, dat ik tot 's morgens tweo ure niet in mijne kamer was geweestten tweede, dat ik op dat uur door den bottelier voor de deur van de kamer mijns broeders was gezienten dorde,de won de aan mijne hand en het bloed aan mijne kleederen ten vierde, de bedreigingen van wraak tegenover mijnen broeder ten vijfde, de redenen welke ik had om eenen moord te begaan mijns broeders huwelijk dreef mij uit zijne woning, verstoorde mijne hoop op de erfenis, vernietigde mijne toekomst en stelde paal en perk aan mijne eerzucht. Hij had mij en mijne echtgenoote beleedigd, hare bloedverwanten zouden ontevreden zijn over mijne vernedering. liet lot van mijn kind werd geheel anders.... Dit alles vereenigd, gaf datgene, wat de menschen verpletterende bewijzen noemen. Bezwarend werkte vooral de verklaring van ééiïen man, den eerwaar den heer Duchampet, die, door mijnen broe der uitgenoodigd om het huwelijk bij te wo- weldra dat men met een valsche zieke te doen had hij was bovendien in banbrreuk. Door een politiehond aangehouden. Ten gevolge der talrijke diefstallen welke in de onbewoonde huizen der Hespelstraal gepleegd werden, besloot de policie er eeno bijzondere waakzaamheid over te houden. Zondag morgen rond 4 uren zag zij twee kerels die met het afrukken van looden bui zen bezig waren. De twee gasten namen hij het zien van den policieadjunct de vlucht. Deze zond zijnen hond achterna. Het bravo beest had weldra eenen kerel vastgehabd en lneld hem liggen tot aan do komst van den policieadjunct. Deze deed hem naar liet poli ciebureel waar hij herkend werd als zekere Louis II..., 31 jaar oud. De medeplichtige is gekend. Een zinnelooze. Een welgekleede heer bood zich aan in den Staf van den plaatskommandant der Koningstraat. Hij vroeg den luitenant van dienst te mogen spreken. Terwijl een soldaat deze laatste ging verwittigen, zette de bezoeker zich aan een lessenaar neder en schreef het volgende briefje Aan Z. M. den gevangen genomen Ko ning, beveel ik het leger onrniddelijk op oor logsvoet te brengen, in de kazernen van mijn bevelhebberschap. De minister-likwideerder, Olficier der Leopoldsorde, V. A. Morel. De luitenant van dienst stelde vast dat men hier te doen had met een zinnelooze en verwittigde de policie. Van den bezoeker werd geen spoor meer gevonden. Deze liet een rol wit papier achter en kaarten op welke bloemen der Koningin (Edelweiss) zijn afgebeeld. Rijtuigongeval. Zaterdag avond loste op de Anspachlaan een der wielen van een rijtuig. De koetsier, II. M..., uit de Oost- straat, werd op den grond geslingerd. Men nam hem bewusteloos en met gebroken rech terarm, eene diepe wonde aan den rechter slaap en erge kneuzingen over gansch het lichaam op. Na verpleging door een dokter in een na burig huis, werd het slachtoffer naar zijne woning overgebracht. Diefle. M. II..., uit de Werystraat, had zijn velo eenige oogenblikken aan de facade van een huis laten slaan, in de Hoog straat. Een gast uit de Marollen profiteerde van de gelegenheid, wipte zich op het rijwiel en verdween pijlsnel. Men kon liern niet ach terhalen. Rijwielongeval. Een wielrijder reed Zaterdag vrouw De Wit op do KrtiTdtuin- omver. Men nam het slachtoffer, wonend in de Plantenstraat, op met gebroken linker arm en eene diepe wonde aan liet hoofd. Zij kloeg van hevige pijn in de lenden. i Diefle. Zaterdag in den avond, was Mme Pal mi re, Bvan Luik hare handen gaan wasschon aan de Cavatorijvan.een bierhuis der Vopruitganstraat, en lia'd hareii geldbeugel bevattende ongeveer 50 franken err eén koepon van den ijzeren weg, naast haar gelegd. Toen zij hem wilde terug nemen was hij verdwenen.. Naar het losch: Twee Bruggelingen die de hoofdstad waren komen bezoeker!, waren met een chauffeur van een taxis over eengekomen om den nacht in taxis in Sog- niënbosch door le brengen, om 1 uur van den nacht sliepen zij in, den chauffeur kon ook zijne slaaplust niet bedwingen. Doch toen zij rond 4 ure van den morgend wakker werden bestatigden zij de verdwij ning van hunne brieventesschen, bevattende samen 1000 fr. Voorwaar een kostelijke nacht. Opzoekingen Zaterdag deed de poli cie onverwacht in do logisthuizen van het Marollenkwarller opzoekingen. Een Belg. een Amerikaan, een Franschman en two* Duitschers die er zich zonder bestaanmidde len bevonden, werden aangehouden. De nen, eerst laat in den avond te Charlemont was aangekomen. Hij zou den volgenden mor gen met mijnen broeder naar de kerk rijden, die twee mijlen ver en het meest nabij de wo ning van de bruid stond. Ilij sliep in eene ka mer, tegenover die van mijnen broeder.Gedu- rende den nacht van den moord ontwaakte hij, richtte zich op en zag naar zijne horlogie. Het was tien minuten vóór twee ure. Hij luister de hij begreep dat er eene woordenwisseling in de kamer van mijnen broeder plaats had, er werd luid en heftig gesproken, vooral dooi den markies hij hoorde eene stem antwoor den, die vermeende de mijne te zijn. Toen werd alles stil. Hij geloofde dat ik op dit on gewone uur naar mijnen broeder was gegaan, om lot eene betere verstandhouding te komen en dat alles in orde was. 1-Iij legde zieh neer en sliep weder in. Neem nu deze omstandig heden te zamen De bepaalde verklaring van den eerwaarden heer Duchampet,dat hij mijne stem tien minuten voor twee ure in de woor denwisseling met mijnen broeder erkend had de onder eed afgelegde verklaring van den bottelier,dat hij mij ten twee ure voor de deur van mijnen broeder zag, dan het oordeel der geneesheere», dat mijn broeder dien nacht om twee ure vermoord werd -. de toestand van het lijk gaf hiertoe aanleiding. Maar dat was nog niet alles, wat tegen mij getuigde. In de band van den vermoorde be vond zich een stukje lijnwaad de uitgeruk te hoek van eenen zakdoek die hij in den doodstrijd waarschijnlijk gegrepen en afge scheurd had. Dit droeg mijn naamcijfer Het andere gedeelte van den zakdoek werd later door eenen policiebeamble in do kachel van mijne kamer gevonden, goed verborgen en half verbrand het gedeelte met den afge- scheurdon hoek was ongeschonden gebleven: vreemdelingen zullen over de grenzen gezet worden. Hel signalement van den Belg komt,' overeen met dal van II. Vdie in Mei 1.1. uit het krankzinnigengesticht van Froid- mont (Doornik) ontsnapt. Daar trien veron derstelt dat hij zinneloosheid veinsde, zal hij aan een geneeskundig onderzoek onderwor pen werden. Huishoudsters, geeft acht Sommige kruideniers geven namaaksels van pakken Bitterpeeën der Trappisten voor eclite uit zij bedriegen u op de hoedanigheid. Eischt dus goed het merk der Trappisten Vincart op het pak. 15C0 Schaarbsek. Erg verbrand. De echt genoote Bertrand, wonende op den Holle weg, goot Zaterdag avond petrool in een pelrool- vuur, terwijl het brandde. De vlam sloeg in de petroolkan en deze ontplofte. lie arme vrouw werd vreeselijk verbrand op gansch het lichaam. St.Gillis. TeruggevondenWij heb ben reeds de verdwijning van G. J..., oud 79 jasr, wonende in de Zwedcnstrnat gemeld. Dank aan de openbaarmaking der dagbladen, vernam de policie dat de verdwenen© zich bevindt in hel gasthuis van Mechelen. De familie werd verwittigd. St-Jans-Molenbeek.Erge val. De tim merman, Frans Dubois, Zwarte Vijversstraat, deed Zaterdag in een huis op de Jubileumlaan een ergen val. Zi jn rechterbeen brak op twee plaatsen en gansch zijn lichaam werd ge kneusd. Berchem-Ste-Agathe. Aangehouden. Een agent der 3,1,; afdeeling heeft in den om trek van liet koersplein, liet hoofd van eene bende gauwdieven aangehouden. Ilij werd naar het policiebureel geleid en onder aan houdingsmandaat bevonden. Hij werd opge sloten. Laken. Een dief door een briefdrager aangehouden. Zondag morgend werd do aandacht van den postlïodePitomvels, gaande gemaakt, door twee verdachte kerels die door de meerschen van de Droolbeekstraat slopen. Ziende dat zij achtervolgd waren, liet een hunner twee linnen schalen vallen en heiden zetten het op een loopen. De post bode zette ze achterna en kon een hunner aanhouden. Hij bracht hem voor de policie der Masuislraat. Daar werd de gas! herkend als zijnde zekere Dwonende Laken. Hij bekende do twee schalen in i koffie huis van het Koninklijk park gestoh te heb ben, doch niet te weten hoe het koffiehuis eigenlijk genoemd werd. Elsene. Gebeten. De echtgenooten M..., leidden Zaterdag namiddag in gezel schap van hun 12jarig kindje een klein hondje. Tegen hunne woning gekomen wierp zich eensklaps een andere hond op het klein© keffyrken en heet het in de beenenJ Daarna wierp-do horid zich op het meisje en bracht haar ook enne beet toe. De policie heeft dpn hond in onderzoek gesteld. Proces-verbaal is .tegen den eigenaar opgemaakt. St-Pieters Leeuw Diefstal.1 M. Fre- derikB.'hëslaligde verleden Zaterdag Dij zijne tehuis komst dat inbrekers in zijne wo ning binnengedrongen waren. Deze hadden al de meubels opengebroken en hadden 4 obligaties der stad Brussel en eene som van 100 fr. gestolen. St.-Joost-ten-Noode. Dief te. Zeker© Josephine R... welke door Mad. D..., Saxe- Goburgstraat, in huis genomen was heeft ten nadeele barer meestres eene som van 50 fr., een aantal kleedingslukken en eenige juwee len gestolen zij is er van onder getrokken. Antwerpen.Doodclijke gevolgen vaneen ongeluk.Vrijdag namiddag viel Maria Voer- manliours, dienstmeid vanM.Morirez, Statie- plein, van een stoel, toen zij bezig was de ruiten te kuisschen. Het meisje hekyiam ergo kneuzingen en moest naar het gasthuis over gebracht worden. De ongelukkige is thans aan de gevolgen overleden. De zakdoek behoorde mij toe, Roza maar hoo hij op deze plaats of het stuk in de hand van mijnen broeder kwam, is mij nog altijd een raadsel. Nog meer De moord was met eenen uolk gepleegd. Iemand herinnerde zich, dat ik zulk een soort van wapen bezeten en als ku- riositeit bewaard had. Er werd naar gezocht en een policiebeambte vond den dolk in do holte vau een eik, dio tegen het venster van mijnen broeder stond. Do kling paste in do wond. De moordenaar had dus mijn wapen tot den moord gebruikt, en het toen uit het open venster in den boom geworpen. Gij ziet het, Roza, de keten der bewijsstukken werd volmaakt. Doch tot overmaat van alles, zei nog een arbeider in liet park,dat hij des nachts een meisje uit het dorp naar het slot had ge bracht, en de klok juist twee uren sloeg toen liij afscheid van haar nam. Hij snelde naar zijn huis terug, maar bleef aan den hoek van liet park staan om nog eens eenen blik op het slot te werpen. Daar zag hij bij liet zwakke schijn sel van een nachtlicht in de slaapkamer van den markies eenen man aan het venster tre den, die echter op hetzelfde oogenblik weer verdween. De arbeider bevond zich op eenen tamelij- ken afstand en had den man slechts vluchtig opgemerkt, maar liii beweerde toch, dat zijn© gestalte op de mijne geleek. Deze schijnbare bewijzen, hoewel deels uit niet bestaande za ken geput, overtuigden allen die ze hoorden van mijne schuld. Mijne vrouw kwam niet tot mij, zij schreef mij niet eens mijn kind werd, op mijn verlangen, niet bij mij gebracht mijn verdediger ried mij aan, mijne schuld te be kennen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1911 | | pagina 2