BUITENLAND. Onschuld zegepraalt LUCIFER NIEUWSBERICHTEN. SiKT-JOZEFSCOLLEGE - AELST Spiegelfabriek A. L. MEYVAERT 't Wit Stocpke van Jaepes Heets SPORTNIEUWS WielriJ den liet volgend artikel nemen we gretig over met enkele wijzigingen uit den Bien Public van verleden Dijnsdag. Pe Redactie. Wellicht eenige onzer lezers hebben haar Bijgewoond en de meeste herinneren zicli de vertooning van Vondels «Lucifer» vóór eenige maanden door 't Royaards gezelschap te Gent gegeven. De hooge kunstwaarde ervan be twistte niemand. Waar is het, dat onze groote Nederlandsche tragicus, zóo lang en hardnek kig van de planken verbannen, met geen heer lijker hulde en succes op het tooneel kon herop treden. Hoe viel de sluier van de minst sympathische oogen toen het meesterstuk.met z'n eenvoudige, klaasisohe opvatting, zóo su bliem christelik en poëtisch uitgewerkt, aan 't licht kwam als een dier scheppingen die, heden nog, vervoeren en heel diep aangrij pen De Heer Royaards en zijn gezelschap waag den zieiï an heropvoeringen van den Lucifer voor 't Ilollandsche on 't Vlaamsche publiek in 't algemeen, na 'n paar proeven te Utrecht, ook wel elders, en zij mochten 't genoegen smaken, meer dan 100 opvoeringen lang, hun stoute onderneming op geestdriftig applaus-te zien onthalen. Een der representaties bijge woond door de koningin dor Nederlanden en haar gemaal, verstrekte den impresario 'n weergalooze triomf. Welverdiend toch was clo bijval dien Willem Royaards spijtig genoeg niet in onze stad inoogstte. De Nieuwe Circus te Gent, totprop- pens met toeschouwers opgevuld. Do «Bien Publicin geestdrift ontstoken, 2 lofvolle artikels wijdend aan de gebeurtenis, heet dat alles niet bcteekonisvol. Niettemin verschafte de vertooning te Gent. Antwerpen, Thielt, Kortrijk.Hasselt, aan best bevoegde critici geen volledig tevreden zijn. Naar hun meening, zou Vondel, Rubens reu- zige, rijke meegenie,behagen scheppend in het prachtvol uitstallen van '11 bij uitstek Vlaam sche en katholieke kunst, met de vertolking van z'n gowrocht geen vrede hebben gehad. Immers, noch 't godsdienstig gevoel met z'n diepte en macht van uitdrukking,die ons vaak rillen doet, noch do onbeperkte breedte der scheppingskracht die 't leven opwekt en op hoopt, geen van beide elementen kwamen tot hun recht met genoeg nadruk en kracht om ons sterk te schokken. Geloof en leven maken nochtans het wezen zelf uit van den dichter 'n bewonderenswaar dig christen, in zijn vaststerk geloof, '11 gloed volle, ja, hartstochtelijke natuur. Naar de oorzaak van dezen gedeelteliken misslag zoeken zou ons te ver leiden stippen wij echter aan hetgeen volgt tooneelschik- king, muziek cn zang, do al te koude inborst onzer Noorderbroeders, soms zonderlinge kleurloosheid der opzegging. Spijts dit alles blijven wij Royaards ten zeer ste erkentelijk' én om het aandurven van zijn heerlik, haast geheel geslaagd waagstuk, ép om het opwekken ju ons Vlaanderen van al leszins verheugenden wedijvciv i' -1 We Vernemen immers dat'Het St-Jozefs- College te Aalst, waar verleden iAar Vondels Jozef in Doth an viermaal achtereen werd gespeeld, ons ditmaal don^'Lucller» wil laten genieten. Van aRe zijden lokte «Jozef in.Dothan heel wat toeschouwers uitdag- en weekbladen, hechtten aan de opvoeringen, de vleiende goedkeuring van kunstkritieken als Hugo Ver- riest, Persijn cn Dosfel. Aangemoedigd, dorst men ditmaal Lucifer aanvatten. Sinds vier maand volgen do herhalingen mekaar op. Bij de beste elementen uit 't College voegden zicli 'n tiental acleurs der twee bloeiende maat schappijen Land van Riem en Catharinis- ten Op de hemelsehe koorverzen, schreef de jongo toonkunstenaar Lode wijk De Vocht im mer treffende, dikwijls hoogst verhevene muziek, dio do strofen in zich opneemt met hun machtigen zwier en harmonievolle sier lijkheid. Hij bereikt wel eens de toppen der schoon heid als de verzen zelf. Wat het tooneel be treft, dit is herschapen door P. Taeymans' penseel in 'nhenielsch paleis,waarin meer dan honderd acteurs den machtigen, onverganke- kelijken Lucifer zullen vertolken. De beste 25° Vervolg. Hare oogen met kracht van haren geliefdo afwendende, waarop deze door met mugnati- Ische kracht aangetrokken, gericht waren, j nam Roza den man nauwkeurig op, die den titel voerde welke haren vader rechtmatig toekwam. Met vriendelijk lachen, dat de gewoonte als het ware op zijn gezicht had geprent, boog /hij zich links en rechts tegen allen,hem groet ten. Roza kon echter niets meer ontdekken, dan dat het gezicht er vriendelijk maar tevens trotsch uitzag. Zij bevond er zich te ver af, om de uitdrukking van het gelaat nauwkeu rig te kunnen opnemen het scheen haar éch ter toe alsof do hoofdtrek goedheid en mild dadigheid was. Mijn vader zegde dat August Bartineux niet in staat was tot eene misdaad, dacht het meisje. Ik geloof, dat hij gelijk had. De moor denaar moet een van de andero mannen ge weest zijn, die'by het laatste gesprek van zij nen vermoorden broeder tegenwoordig waren. Het rijtuig en de ruiters die volgden, waren spoedig uit hare blikken verdwenen. De mu ziek zweeg.De wandelaars verwijderden zich. De lucht werd koud 011 de wind stak öp. Roza uitte den wensch naar het hotel terug te kee- ren. Op den weg daarheen sprak deze g^en woord. Roza gaf aan hare kamerier te kennen dat zij gaarne eene betrekking van gouvernante *ou willen vinden, en haar gesprek was ge ëindigd, juist toen liet noenmaal gebracht werd. Zoodra de tafél was afgenomen, ging de zorgen besteedde P. Stracke wie van de aanwezigen vergat z'n schitterende voordracht over Vondels meesterstuk in den Gentschen katholieken kring met kwistig enthusias- më aan 'n her schéppen dat, uit meer dan één oogpunt den Meester Royaards belooft in de schaduw te stellen. Deze trooste zich noch- thaus Niemand zal hem ooit overtreffen in volmaaktheid van spel z'n opvoering van Vondels grootste kunstgewrocht staat er borg voor. Twee vertooningen worden aan onze stad en omstreken, aan de ouders der leerlingen en aan bijzonder uitgenoodigden verbehouden. Bovendien zal men den Lucifer spelen op 13 en 15 Oogst De opvoering zal van 3 tot omstreeks 6 uren duren. Kaarten te verkrij gen aan en 3 en 2 fr. voor de vertooningen óp 13 en 15 Oogst, aan 1 fr. 0,50 voor die van 23 Juli. Hoeft het gezegd We zetten uit al onze macht de lezers aan 0111 den Lucifer te gaan bewonderen, als ze "t nog niet deden. Zoo wol, dat ze 't stuk weer eens genieten, het vergelijkend met Royaards zijn voorstel ling en opvatting. Voorbereidende voordrach ten. doorP. Stracke te.houden op G, 13 en 20 Juli aanstaande, dienen insgelijks aller be langstelling op te wekken.Geen beter gedacht, meenen we, dan de vertolking der grootsche meesterwerken met enkele, voorafgaande lessen toe te lichten, ten einde gedacht en oordeel omtrent dichter en gewrocht op juis ter grond te vestigen. Dit is wel de hest ge schikte wijze 0111 het Tooneel te verheffen tot wat het moet zijn 'n veredelende opvoeding voor zinnen, hart, geest en ziel. HOLLAND. Bij de zeelieden In Amsterdam rerkeeren de wijken der zeelieden in groote gisting-. Pe stakers ple gen gewelddaden op de niet-stakers en hunne vrouwen en kinderen zij werpen de ruiten in bij de handelaars en mishandelen hunne bedienden. Te Rotterdam schijnt de tegenstand te verminderen. Een Duitsche boot is met eene bemanning kunnen vertrekken mits'dezelfde bezoldiging van vroeger. Al deze berichten dienen onder voorbehoud aangenomen want van weerszijden wordt* de loestand in het voor hen voordeeligsye daglicht gesteld. FRANKRIJK Het 52° Ministerie Donderdag werd de ministeriëele verkla ring afgelegd en zooals het de gewoonte is in de Franscho Kamer, door eene overgroote meerderheid aangenomen. Voorspelling Mannen die van 't vak zijn, geven het ministerie Caillaux vier maanden te leven. En dit nog met, de yacantie inbegrepen. Moest do Kamcrtaoantio er-juist niet lus-' schenvallen, het -ministerie zou zélfs géenl 4 maanden bestaan. "Wij zullen zien hoé'die! voorspelling zal uitvallen. Aanslag op een sneltrein Een 'sneltrein, uit Le Ilüvro komend, is plotseling ontriggeld op gansch zijne lengte. Als bij wonder is er geen enkoio reiziger ge kwetst. Ter plaalse vond men nummers van La Guerre Sociale en «La Revolution Sociale Het parket is ter plaats geweest'en heeft een streng onderzoek ingesteld. Dat is nu misdaad op misdaad dat er gebeurt, zonder dat men er een enkelen keer in gelukt, de daders te vatten. DU ITSCH LAN D. Nationalistische Partij van Elzas-Lorreinen Bepaald is thans gesticht de Nationalis tische partij van Elzas-Lorreinen. De partij zal onafhankelijk zijn van alle andere partijen en als hoofddoel hebben liet veroveren van de zelfregeering van Elzas-Lorreinen. MAROKKO Spaansche versterking Spanje gaat voort meerdere manschappen kamerier beneden om met de eigenares van liet hotel te praten. Zij deelde deze hare vermeende ontdekkin gen mede en sprak do overtuiging uit, dat hare jongo meesteres van goede familie was en eene geschikte betrekking zocht. Roza gebruikto de eenigszins lange afwe zigheid van hare kamerier,om over hare eige ne zaken na te denken. Hoe zou zij hare taak beginnen Als zij maar toegang tot het slot Cbarlemont kon verkrijgen, dan zou zij een uitgangspunt hebben voor het maken en ten uitvoer te brengen van verdere plannen. De markies was echter ongehuwd het ging der halve niet als gouvernante of gezelschapsjuf fer in het slot te komen en als een gowoon dienstmeisjo kon zij toch niet optreden. Onmiddelijk zou men vermoeden, dat zij het eeb of ander plan vormde en tot do uitvoering daarvan zulk eene nederige betrekking had aangenomen.Plotselings kwam een denkbeeld bij haar op, dat haar van ontroering deed ril len. Ik wil al de getuigen tegen mijnen vader, den een na den andere leeren kennen én be- studeeren, dacht zij. Ik moet met den markies van Charlemont beginnen. Als zij mij allen onschuldig voorkomen, dan zal ik naar eene andere oplossing van het raadsel behooren te zoeken. Ik moet den moordenaar ontdekken, en befrouw dat God mij zal helpen. Zij overlegde nu, hoe zij zich toegang tot Montfacon zou verschaffen. Zou zjj in dienst van hare moeder Kunnen treden zonder zich te verraden 1 Zou zij sterk genoeg zijn om het ongeluk van haren vaderen haren plicht steeds voor oogen te houden Beide vragen beantwoordde zij bevestigend. Geene zelfzuchtige gedachten, evenmin hare liefde voor den jongen graaf, niets, wat het en munitie te sturen naar Marokkb.Hoe lang dio strijd daar nog duren zal, is onmogelijk te voorzien. TURKYE Verplettering der Turken De veldslag le Gazan is voor de Turken eene ware ramp geweest. Op het slagveld bleven er van Turkseije zijde meer dan twee duizend dooden. Turksche barbaarschheid De dislrikten Hol tri en Kaslrati zijn door de Turken geheel verwoest. Een liriefwisse laar van do Times heeft een gedeelte dier twee streken doorloopen, en hij schrijft aanzijn blad dat al: de huizen en bezittingen van de katholieke Mallisoren, ofwel gebom bardeerd, ofwel in brand zijn gestoken. Bij de aankomst van de wilde Turksche troepen benden zijn de inwoners van schrik gevlucht. ENGELAND Halssnoer verloren. Tijdens eene galavoorstelling in de Covent Garden, heeft eene dame eon halssnoer ver loren van 360,000 fr. De vinder krijgt voor belooning, 12,000 wel te verstaan, als hij het terug brengt. SPANJE. Aanslag tegen de H. Sacramentsprocessie. Op 't oogenblik dat de processie voorbij ging aan eene zijstraat van Calle Mayor, is er in 't begin van deze straat eene, bom ont ploft, gelukkig zonder iemand te kwetsen. De bom was heel grof gemaakt en stak vol poeder. Eenigen tijd nadien, heeft men een per soon aangehouden, na ondervraging echter is hij terug in vrijheid gesteld. Hooge personen. Aan de groote processie, die de kroon was van het congres, en waarin, voor mannen alleen reeds, het getal steeg tot 50,000, na men huiten den koning, zijne familie en zijne regeering ook deel heeren Maura en Cierna, de 2 groote Spaansche staatsmannen. ITALIË Monopolie. De levensverzekering, ingericht door den Staat, werd in de Italiaansche Kamer verde digd door den minister van handel. Hij sprak over het oprichten van een nationaal verze keringinstituut. De Staat zal de zedelijke en wettelijke verantwoordiging dragen. De minister hoopt hierdoor liet vraagstuk der werkerspensioenen op te lossen hij ziet in deze inrichting den eersten stap daartoe. AFRIKA Einde der staking. In do Kaap waren de mannen der drukke rijen sinds langen staking. Thans is het werk hernomen. De slakeys hebben liet pleit ver- lorpp. v 1 i AMERIKA 50 miljo'nnairsbijeen. De Olympia, het i^euzenschip heeft,' Woens dag zijne eerste reis gedaan. Het vertrok van New- York met 600 eerste klas reizigers aan boord. Onder die C00 waren er vijftig miljonnairs, Dit kostbaar schip was voor waar geladen met een kostbaren last. Brussel. Diefstal van 20.000 fr. in de Noordstalie. liet onderzoek heeft tol hiertoe geen enkele uitslag opgeleverd. Er ïvas nochtans een oogenblik geweest dat men dacht op een spoor te geraken als men ver nam dat een manoever gevraagd had om zich op het oogenblik van den diefstal te afwezi gen. Doch deze aap vraag werd hem niet toe gestaan hij vertrok evenwel toch. Men d^ed eene huiszoeking bij den man en men bevond dat hij voor niets betrokken was in den diefstal. Hij was zijne zieke vrouw gaan bezoeken. ook zijn mocht,zou haar van hare heilige taak terug houden. De kortste weg is' dikwijls de beste, zeg de zij tot zichzelve. A.lsik mij tot mijne moed... Eugenie de Mixtonie begaf zelfs in mijne gedachten wil ik haai^dio mijnen vader in zij ne ellendo koel verliet, en na zijne veroordee ling zich van hem deed scheiden geene moeder noemen nooit, nooit Wat ook de toekomst mij moge brengen, zij kan nimmer eene plaats in mijn hart verkrijgen Maar, wanneer ik tot haar ging en bezigheid in haar huis vroeg, dan zou zij mij misschien eene be trekking geven, en ik zou gelegenheid hebben den markies grondig te leeren kennen... Als de moed mij niet ontbreekt, zal ik morgen naar baar toegaan. Jkkan het doen, ik wil het, het geldt de eer, van mijnen dierbaren vader en die van mij zêlve.Ik wil sterk zijn en blijven. Do wind daar buitop werd koeler, nu het geheel en al avond wa£ geworden. Roza liet dus vuur maken en plaatste zich er bij, half begraven in ^enen grootcn leunstoel, het ge zicht in de schaduw,haar hoofd tegen het kus sen geleund. Juffrouw Öfcincx was ondertus- schen teruggekomen, stak eeno waskaars aan op de tafel die achter hare meesteres stond, waarna zij zich zonder gerucht te maken wilde verwijderen. Maar de luide stem van Roza hield haar terug. Kom hier, juffrouw, een oogenblik bij mij zitten, zegde zij. Ik gevoel mij heden avond zóó alleen. Vertel mg iiqg iets van Charlemont. Zeer gevleid schoof de kamerier eenen stoel in het hoekje van den aarden zegde Ik kan u van Cliarlpmont niet veel ver tellen, mejuffer,wat u belang zal inboezemen. Do geschiedenis van den moord is te oud,en gg hebt er zeker reeds iets van vernomen 3 Gauwdievegge. Sedert langen lijd stroomden de klachten bij de policie toe,over eene vrouw die aan de uitstallingen do geld beugels der damen opende en er hunne beurs en juweelen uit stal. Al de moeite welkeinen zich getrooste was nutteloos. Gisteren werd zekere Alice V.., op heeterdaad betrapt in eenen winkel der Nieuwstraat. Voor de poli cie geleid werd zij er herkend als eene oud- veroordeelde. Zij is woonachtigin den Popen gang. Zinneloosheid. Een metser was se dert eenigen tijd zonder werk en leed door de armoede en ook door eene ziekte. Gisteren zat hij bij de huurster waar hij zijne noenma len ham en niets buitengewoons werd in zij nen toestand bevonden, toen hij eensklaps opsprong, de trappen opliep en aan alle deu ren begon te kloppen, roepende dat de vijand hem achtervolgde. Eene der huursters deed hare deur open, de ongelukkige sprong bin nen, liep naar het venster en.viel er door. Hij werd in levensnood opgenomen. Zijn toe stand is wanhopig. Aanoevallen.Mad. V..., wonende in de lage stad, bevond zich Donderdag avond in een tram der Anspachlaan op de hoogte van de Brouehere plaats eene vrouw die er een veertigtal jaren uitzag en die zich naast haar bevond, haar veele en geweldige slagen op het hoofd toebracht. De aanrandster welke van den tram sprong op het oogenblik dat ,Mad. V.., op den ontvanger begon te roepen verdween in eene zijstraat. De aangevallene heeft eene klacht bij de policie neergelegd. Beproeft de wonderbare en onschade lijke- Cachetten GAUTHIER, krachtigste 'geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, (Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal 'en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Ronse. Kerkdiefte. Verleden nacht, in de kapel van M. den baron de Belhune, te Wattripont hij Ronse, zijn dieven binnenge drongen langs een venster. Zij hebben het ta bernakel opengebroken en er eene gouden doos uitgehaald, waarin men de H. Hostiën legt. Gelukkig dat de doos op het oogenblik der diefte ledig was. Dan zijn de schelmen in de sakristij gedrongen.zich lichtende bij mid del der lamp van het Allerheiligste, en bra ken er de kassen open. Zij hebben verschei dene voorwerpen van groote waarde mede genomen, alsmede een zilveren kelk. Men heeft geen sproor der daders. Audenaerde. Erg geheten. Gisteren stond het tweejarig kind van Richard De Meulemeester, winkelier, Eynestraat, aan de deur der ouderlijke woning. Opeens kwam een hond op het kind gesprongen en beet hel tot vfermaal toe vervaarlijk in de wang. Nog een tand hooger en het-oog van 't kind was mede uitgerukt. D1' De Graéve heeft liet on-j gëlMiiig. schaapje' d§ nópdige zorgen toege diend.'-. tuut >Mj BenoemingM. Cambier, 'onze post- ontvanger-, vroeger te( Aalst in bediening, komt lot postmeester van 'tweede 'klas ver hoogd te worden. Onze oprechte gélukweh- schen. Vaste vooruitzichten voor de maand Juli. Onze huishoudsters zullen veel kollie drinken met Bitlerpeeën der Trappisten Vincart. Ze weten zij wel wat goed is 1500 Nederbrakël. Inbraak. Gisteren na middag was J. B. De Geeter, wonende op den Dries-ten-Broecke, met zijn volk naar de weide gegaan, om aan hel hooi te werken. Dieven zijn langs den boomgaard op het hof gekomen, hebben eene deur ingestampt en zijn in de kamers gedrongen. Zij hebben al de koffers en kassen opengebroken en hebben alles over hoop gesmeten. Zij zijn vertrok ken met eene som van 300 fr. en eene groote hoeveelheid juweelen van groote waai de.De gendarmerie zoekt do daders op. Bijna verongelukt. Een auto met heer,dameen kind er in sjoefde bier Woens dag na den vijfden vlieger voorbij en moest Ik heb er iets van gehoord, antwoordde Roza ernstig, maar gij vertelt haar misschien geheel anders, en ik zou haar wel eens uit uwen mond willen vernemen. Als gij het wenscht zal ik het gaarne doen, zegde zij, en ik geloof dat ik zo u anders zal vertellen, dan gij ze wellicht gehoord hebt, want ik diende toen op het slot en weet alle omstandigheden nauwkeurig. Ik ben ook ge tuige vóór het gerecht geweest en ken do ge schiedenis beter dan allen, die ze in de dag bladen gelezen hebben. Ik was vroeger kame- rier bij de markiezin van Charlemont, de moe der van den vermoorden markies en van hem, die van den moord aangeklaagd en daaraan ook schuldig werd bevonden en later, ten tijde van den moord was ik linnenmeid. Roza knikte zacht met het hoofd,ten teeken dat zij met belangstelling luisterde Toen mevrouw stierf, bleef ik in het slot en toen de jongere broeder van den markies zijne bruid, die reeds eene Fransclie kamerier had, in huis bracht, werd ik linnenmeid. De markies was lam en zoo twistziek en driftig, dat ik mij verwonderde, hoe iemand het bij hem kon uithouden. Ilij had op het gebied-der liefde zeer onaangename ondervindingen ge had, en dit in verband met zijne lamheid, was do oorzaak dat hij alle menschen haatte. Hij was wraakzuchtig, wreed en had veel vijan den. Had hij veel vijanden vroeg Roza. Men mocht zeggen dat hij evenveel vijan den had als hij menschen kende. Alle lieden, hoog of laag, haatten hem of konden hem niet lijdén Hij hnc] gezegd niet te zullen trou>v,en, en dat zgu broeder zijn erfgenaam zou wezen. (Wordt voortgezet). ingehouden worden, daar de steenweg tfSn aan de kerk tot aan dén omdraai opentigt; Zonder geweldige en van verre gedane tee- kens aan den geleider, zou men hier ceil groot ongeluk te betreuren hebben. Deftinge. Men zendt ons uit Deftinge een verslag over de vergadering vaiTDonder- dag laatst. Door overlast en plaatsgebrek zijn wij verplicht het weg te leggen tot Dins dag. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf 3Aalst. Stoomfabriek in Gent Sfeenhuyse. MuilplaagSinds eeni ge dagen heeft men alhier en in de omstre ken verschillige gevallen van muilplaag waargenomen onder het vee. Boeren hoedt uw heesten voor die kwaal. Harelbeke. Verdronken. Eergisteren vonden voorbijgangers in eene gracht, langs den steenweg een lijk liggen. Zij herkenden het, 't was 't lijk van H. Verschuere, oud 55 jaar. Men denkt aan eeu ongeluk. Gits. Brand. Eergisteren is een ge weldigen brand uitgeborsten in do hofstede van F. Cornet. Huis, stallingen, schuren, enz., vormden weldra een afgrijselijken vuur poel waarlegen de pompiers onmachtig wa ren. Men Icon de heesten redden. Al liet overige is de prooi dor vlammen geworden. De. schade wordt op 15000 frank geschat. is het eenige echte Yieux Syslèmo. Ophasseü. Nog vliegers. Donderdag rond 5 ure's namiddags trok over de Vrijheid, slechts dertig meters hoog, n. 39 een twee- vlakker Barra komende van Berchem en zich begevende naar Roubaix 0111 nog te kunnen meedoen en mededeelen in do vlieg- ronde van Europa. Weinige minuten voor zeven uren hoorde men boven Waterlooze en den Gapenberg in de richting van Vloesbergen een tweede mo tor ronken insgelijks een tweevlakker die rap en zeer, hoog de lucht doorkliefde 't was zeker Wynmaieh, want hij was on middelijk gevolgd door zeven automobiels waaronder de twee eersten 't Hollandsche merk droegen, die vervaarlijk over de steen weg Brussel-Ronse alhier heen rolden. We wensch ten zo goede reis en de ingezetenen zagen er uiterst content en opgeruimd uit en groetten met de hand. De muilplaag. In de school te M waar de muilplaag heerscht Meester Welke zullen de voorleekens zijn van het laatste oordeel Susken Verscheidene schrikkelijke pla gen. Meester Welke onder andere Susken Oorlog. Jantje: Hongersnood. Maurisken, die erg hakkelt, steekt den vingerop en zegt De mui... mui... Muilplaag* meesier. (Echt gebeurd op 30 Juni in eeno gemeente niet ver van Aalst)! 1 ;_n__u_v T" STEENHUIZE Geitenkeuring. Op Donderdagf29 Juni, Sint Pietersdtig, had hier dó jaaflijksche geitenkeuring plaats. 76 geilen werden ter keuring gebracht. 45 bleven in 't syndikaat, waarvan sommigen een kategorie verhoogd werden 17 nieuwe werden aangenomen, zoodat ons syndikaat nu 62 ingeschreven dieren teltvier of vijf schapen waren er ook. Spijtig dat men daarmee niet meer opkwam, er zijn er nochtans nogal eenige en hadden er 7 geweest, wij konden ook reeds een Schapensyndikaat stichten. Aan de geprimeerde geiten van verleden jaar werden de beloofde premiën uitbetaald terwijl ons muziek keurige stukjes speelde en alles eindigde met eene prijsloting tus- schen al do opgekomene leden. Iedereen had prijs en trok verheugd naar huis. 3S. SS,1 Si 1 Aalst.-Houtmarkt Dijnsdag 5 Juli (Kermis-Dijnsdag) groote lutte met den dikken bal, tusschcn de drie sterkste partijen van 't land (Frameries Herdersem Jemappes), 250 fr. prijzen. De strijd zal ongemeen hevig zijn tusschen deze drie beroemde partijen. Ook zal liet er voorzeker aan geen volk ontbreken, om dit waar kampioenaat te volgen. K Het kSein Sent 172 is de Rendez-Vous van alle Sport-vrienden. In den Aalsterschen velodroom Hoe meer 2C Juli nadert, hoe meer elkeen zich met den koers van Zondag aanstaande bezig houdt hoe meer elkeen verlangt, eindelijk eens den reuzenstrijd hij te wonen, tusschen vermaarde hampioenen als Van Houwaert, Wancour, Verstraeten, Deullens, Salés, Brulin, Persyn, Van Lerberglie. De koers van 80 kim. zal betwist worden in drie deelen, 15, 25 en 40 kim. Er zullen dus 3 koersen zijn en degene die zich best plaatst in de drie koersen is overwinnaar. Dat belooft ons een prachtige strijd, waarvan degene die zegevierend uit den strijd zal komen, moeilijk vooruit kan genoemd wor den. Voorwat de beginnelingen betreft, hier ook is de koers nog niet geloopen. Benevens eeni ge goede Aalstersche rijders, die veel beloo- ven, zijn ook Van de Velde, Van Calcken, De Jonghe en Do Wilde van Lede, Verha- vert van Brussel,Lambrecht van Herdersem, Van de Sype, van Erpe, Coppons, van As- scliGj Van den Nest, van Hofstado, Do Smet van Schellebelle en Rubbens van Erembode- gerri ingèschreven. Ook drie Leuvenaars zon den hunne inschrijving. Wie van dezen zal de snelheidskoers winnen wie van hen aal

De Volksstem | 1911 | | pagina 2