Onsciiuld zegepraalt Lasle aanvsilen la La Lonviora n. Védrines, aangekomen om 4u. 38; Vidart, .om 4. 45 m. 52 s.; Gibert, om 4 u. 49 m. •57 s. Beaumont, om 4 u. 50 Kimmerling om 5 u. 4 m. 31 s. Garros, om 5 u. 4 ni. 58 s.; Valentine, om 5 u. 13 m.; Train, om 5 u. 14 m. 57 s.; Tabuteau, om 5 u. 17 m. 20 s.; Renaux, om 5 u. 20 m. 21 s.; Barra, om 5 u. 30 m. De vliegers hadden dus den weg Kales- Dover afgelegd, in den volgenden tijd 1. Védrines, 38 m.: 2. Gibert, 40 m. 57 s.; 3. Train, 41 m. 57 s.; 4. Vidart, 42 m. 52 s.; Valentine, 43 m. 6. Beaumont, 44 m.; 7. Garros. 46 m. 52 s.; 8. Tabuteau, 50 m. 2C s.;9. Kimmerling. 52 m. 31 s.; 10. Renaux. 1 u. 5 m. 21 s.; 11. Barra, 1 u. 9 m. Het vertrek uit Dover. Al de vliegers deden te Dover hun toestel eens goed nazien, terwijl zij zelf gingen eten. Het inrichtend komiteit gebood hen echter te wachten tot 6 ure vooraleer op te stijgen. Zulks was in 't geheel niet naar den zin dor vliegers, die vreesden, fdat het weder slecht zou worden en liever in eens door zouden gevlogen hebben. De vliegers vertrokken dus uit Dover in de volgende orde Védrines, om G u.: Vidart. om 6 u. 2 m.; Gibert,om 6u. 4m.; Beaumont, om 6u. 6m.: Kimmerling, om 6 u. S m.; Garros, om 6 u. 10 m.; Valentine, om 6 u. 12 m.; Train, om 6u. 15 m.; Tabuteau, omGu. 16 rn.; Renaux, om G u 20 m.; Barra, om 7 u. 2 m. De aankomst te Londen. Het- vliegplein van Hendon Park, waar de aankomsten moeien plaats hebben, is een overgroot grasplein, langs alle kanten om zoomd met beboschte heuvelen, welke liet plein togen dsn wind beschutten. Hier ook bevindt zich eene reusachtige menigte. Al de Loridenaars, Engelschen en anderen, wier bezigheden ben zulks niet ver hindert, zijn hier aanwezig. Rond 8 ure 30 gaat uit die menigte een geestdriftig gejuich op. Een vlieger is in 't zicht. Weldra onderscheidt men Védrines. Orde der aankomsten 1. VEDRINES, om 8 u. 31 m. 53 s. 1/5 2. Vidart. om 9 u. Om. 4G s. 3. Kimmerling. om 9 u. 4 m. 15 s. 4. Beaumont, om 9 u. 12 m. 52 s. 5. Valentine, om 9u. 33 m. 44 s. 2/5 6. Garros, om 9 u. 34 m. 25 s. 7. Tabuteau, om 11 u. 12 m. 4S s. 1/5 8. Gibert, om G ure. Ds klasseering der 7° vlucht is dus 1. Vedrines, in 3 u. 12 rn. 53 s. 1/5 2. Vidart. in 3 u. 10 m. 52 s. 3. Kimmerling, in 3 u. 4G in. 16 s. 4. Beaumont, in-3 u. 50 m. 52 s. 5. Valentine, in 4 u. 1 m. 44 s. 2/5 6. Garros, in 4 u. 10 m. 25s. 7. Tabuteau, in 5 u. 47 m. 8 s. 1 '5 8. Gibert in 12 u. 36 in.T,7 s. r Van Train, Wynmalon, Barra en Renaux had mén Maandag avond nog geen nieuws. Moh wist alléén dat Wyn malen zijn ver trek uit Kales bad moeten uitstellen. De algemeene klasseering Na de zevende vlucht is de algemeeno, klasseering alsvolgt 1. Beaumont, in 52 u. 9 m. 33 s. 4/5 2. Garros, in 5G u. 3 m. 10 s. 1/5 3. Vidart, in 08 u. 5 m. 59 s. 2/5 4. Vedrines, in 70 u. 36 m. 26 s. 3/5 5. Kimmerling, in 79 u. 52 m. Is. 2/5 G. Gibert, in 84 u. 30 m. 39 s. 4/5 De lotgevallen van Du val De vlieger Duval, die van Roubaix naar Bcrchem Sin te Agatha wildo vliegen, om dan van daar den koers naar Roubaix on Kales voort te zetten, was Zaterdag te Mei- relbeke neergekomen. Daar kon hij Zondag avond laat opstijgen. 's Nachts kwam een wagen met heel zijn materiaal te Aalst aan. Onnoodig te zeggen dat hij hier onder de late kermisgasten veel beziens had. Duval is Maandag uit Berchcm naar Rou baix vertrokken. 2GC Vervolg. Ten gevolge daarvan steeg de jongere broe der AIoxo Mixtome, hoewel algemeen bemind en geacht, zeer in aanzien. Er was dan ook maar één man, zooals hij mefc een schoon gelaat, en diepe, blauwe/zach te oogen, groot en krachtig van gestalte,altijd yroolijk en zielsgoedeen waar model van cenen edelman. Ijc heb er over nagedacht aan wion gij mij herinnerdet,maar nu weet ik het. Gij hebt geheel eu al de trekken van dc fami lie Charlemont. Dat is zonderling, merkte Roza ccnigs- xins verlegen aan. Bene zoodanige gelijkenis komt nog al dikwijls voor. Alexe Mixtome werd verliefd op dè eenfge dochter van den hertog van Mont- facon. Als hij zich met het aandeel van een jongeren broeder had moeten tevreden stel len, dan zou hoogstwaarschijnlijk do hertog lierm zijne dochter niet gegeven hebben nu echter was hy do erfgenaam van Charlemont en de hertog stemde in het huwelijk toe. Alexo Mixtome bracht zijne vrouw op het slot en woonde daar drie jaren, terwijl hij werd aan zien als de toekomstige lieer en zij no jonge gade als een soort van koningin. De kleine Constance werd daar geboren het mooiste en liefste kind. dat ooit het licht der zon aan schouwde,en die,zoo zij nog leefde, eene zeld zame schoonheid zou zijn geworden. Niettegenstaande hare ernstige stemming, kon Roza niet nalaten te glimlachen, toen zij aldus over zich hoorde spreken. De oude hertog was even eigenzinnig èn iftUr Inmenging van Duitscliland. Maandag, Dinsdag en tot heden toe is er buitengewoon veel geschrijf en gesprek over de kwestie van Marokko. Geruststelling De toestand kan veel last veroorzaken, maar ons dunkt dat er geen vrees is van een oorlog tusschen Frankrijk en Duitscliland. om de goede reden dat het sop de kool niet waard is. De kwestie Veel wordt er over die zaak geredekaveld, zoodat het ten langen laatste moeilijk wordt er uit te kunnen. Ilet is daarom goed de kwestie in algemeenen en verstaanbaren zin uit te leggen. De akte van Algesiras Niemand van ons, is de lijd vergeten, dat de vrede op hot nipste punt stond, verbroken te worden en er een oorlog tusschen Duitscli land en Frankrijk ging losbreken. De groote mogendheden kwamen toen in 1907 hijeen te Algesiras en daar werd de overeenkomst ge sloten. Frankrijk en Spanje werden gelast met het handhaven der orde en der onschendbaar heid van het Marokkaansch grondgebied. Daartoe mochten zij een bepaald getal man schappen aanwenden, doch dit getal niet overschrijden. De schennis. Frankrijk is begonnen met Spanje te ver wijten dal het te verro gingen buiten de palen der overeenkomst. Duitscliland heeft reeds meer dan eens doen opmerken dat Frankrijk zijne bevoegdheid insgelijks te buiten is ge gaan, bevoegdheid, welke was vastgesteld te Algesiras. Bovendien kloegen de Duitsche handeldrijvenden en belanghebbenden, te Agadir en omstreken verblijvende, dat hunne belangen in het binnenland niet worden be schermd door de Franschen, zooals hun echter als taak is opgelegd. De Duitschers te Marokko hebben daarop de hulp ingeroe pen van Duitscliland. Het gevolg. Duitscliland om voldoening te geven aan zijne landgenooten, en om Frankrijk zijne zienswijze duidelijk te doen tasten, heeft een kanonneerboot naar de haven van Agadir ge zonden, om alzoo de Duitsche belangen te beschermen en desnoods to verdedigen. De kanonneerboot zal zoolang te Agadir verblijven tot dat de orde in Marokko vol ledig is hersteld. Het oordeel der andere landen. De houding van Duitscliland wordt zeer verschillend besproken. De eenen keuren goed. de anderen blijven onverschillig, anderen keuren het af. Spanje. De meeste Spaansche bladen vinden de handelwijze van Duilschland zeer gepast. Enkele bladen bestrijden echter heftig de Duitsche inmenging. Engeland. Do Engelschen beboffen de kalmte der Fransc'hö bladen, en vallen hals over kop, de DuiÈchers aan. Vah de zijde van Engeland is zulks niet te verwonderen. Men verwacht thans met de allergrootste spanning de be slissing van Engeland. Oostenrijk. Hoewel de bondgenoot van Duitsland, is men te Weenen ongunstig gestemd tegen over het optreden van Duitscliland. Italië Hier keurt men de handelwijze van den Duilscher eerder goed, de Italiaansche bladen drukken ecliter hun spijt uit. dat Ralië niet op tijd gezorgd heeft insgelijks zijn deel te krijgen van het Marokkaansche gebak. !n Frankrijk. Zooals wij reeds zegden, is de houding der Fransche bladen zeer kalm hetgeno gansch legen de natuur is van den Franschman, en als dusdanig beschouwen wij het persoonlijk, trotsch als do lamme markies. Zij waren het op politik gebied in liet geheel niet eens en geraakten in eenen hevigen strijd. De markies werd woedend en besloot te trouwen. Hij koos eene bruid, wier vader ver armd was, en die in zijnen rijkdom eeno vol doende vergoeding ziende, voor zijne lichame lijke gebreken en hatelijk karakter, zijne toe stemming gaf tot het huwelijk. De verloving werd geheim gehouden, totdat, op eenen avond, de markies zijnon broeder en zijne ga le in de bibliotheek riep en hun onder getuige verklaarde, dat zij den volgenden morgen het slot moesten verlaten, daar hij ging trouwen en dien dag zijne bruid thuis bracht. Ik was juist in de bibliotheek om het vuur wat op te stoken en hoorde alles wat er gezegd werd. Niemand zag naar mij om of bemerkte mij. Alexo Mixtome antwoordde zijnen broeder vreeselijk driftig, en stiet bedreigingen van wraak uit. Het was een ontzettend tooneel dat ik mijn leven lang niet zal vergeten. Zij zweeg een oogenblik, terwyl zij eenige kolen op het vuur wierp. Hare stem was op het einde zachter geworden dan bij het begin van het verhaal en haar geheel wezen verried dat do herinnering aan het tooneel haar nog deed beven. Roza luisterde in koortsachtige spanning,in de hoop een spoor van den moor denaar te kunnen vinden en de gedachte aan eene ontmoeting met hare moeder, die geloof de dat hare dochter dood was, verhoogde ha re opgewondenheid. In dien nacht, ging de kamerier voort, werd de markies in zijn bed vermoord en den volgenden morgen werd Alexe Mixtome die zoo knap en altijd zoo vroolijk en vrien delijk was geweest gevangen genomen on der de verdeakiflg,den moord gepleegd te heb- als eene vingerwijzing' die ons zegt dat er hier iels moet achter schuilen. De socialist .Taurès in zijn blad is bijzon der harcl voor zijn land, hij schrijft namelijk in de Humanité In heel de zaak heeft Frankrijk maar een punt waar het kan op hogen ons land heeft de eer aan de andere landen het voor beeld te hebben gegeven van oneerlijkheid en dte landen hebben liet voorbeeld gevolgd Goed mogelijk. Er doet een zeer belangrijk nieuws de ronde.-Duitscliland, Spanje en Frankrijk zouden in geheim verdrag, de vcrdeeling van Marokko hebben vastgesteld. Hoewel zulke berichten met groot wan trouwen moeten worden ontvangen, is hel volgens ons niet onwaarschijnlijk. Er zijn verscheidene redenen die er voor pleiten. Wij geven ze hier weer. Hoe is het uit te leggen, dat de Fransch man, die anders zoo opvliegend en fijngevoe lig is, vooral als de slagen komen van-Diiitsch- land, hoe is het mogelijk, dat die zelfde Franschman nu zoo kalm blijft, en eerder geneigd is, den Duilscher goed dan af te keuren Hoe kómt het, dat Spanje zoo partij kiest voor 't Duilsch optreden Van den anderen kant, Oostenrijk dat anders altijd de vriend en de verdediger is van de Duitsche handelwijze, breekt ze thans af. Wat betee- kent het gezegde van de Italiaansche bladen ons land heeft slecht gedaan met niet op tijd te zorgen, zijn deel te hebben van den Marok kaanschen koek Deze simpele overwegin gen en beschouwingen brengen ons tot het besluit, dat het bijlange niet onmogelijk is. dat Duitscliland, Frankrijk en Spanje het eens zijn geworden om den lang beloerden buit te deelen. Het blijft echter te bezien, wat Engeland zeggen zal. Engeland zal niet willen dienen als vijfde rad van den wagen, en zal ook links of rechts zijn deel moeten hebben be komen... Er zal over deze zaak nog veel inkt vloeien we kunnen er van overtuigd zijn Zondag moest te Da Louvière de vlag der Katholieke Jonge Wacht ingehaald en ge wijd worden. Te dier gelegenheid had het inrichtend komiteit de katholieke maatschappijen uit den omtrek uitgenoodigd om die feesten te komen bijwonen. De geuzen, die overal van verdraagzaam heid spreken, hadden hij middel van strooi briefjes. plakbrieven enz... eene tegenbetoo- ging op touw gezet. Eenige katholieken hadden aan den geu- zenhurgemeester gevraagd maatregelen te nemen, opdat er geene moeilijkheden zouden zijn. doch de burgemeester had geantwoord, dat hij borg bleef dat alles rustig zou zijn. Pas waren de .katholieke deelnemers toe gekomen, of zij veerden dooy eene bende tegenbetoogers aangevallen en met roodsel en blauwsel overgoten. Toen deze incidenten reeds een heelen tijd duurden, kwamen acht gendarmen', die door de aanbranden zelf verwittigd waren, ter plaats. Dezen wapen op sommige ©ogenblikken verplicht den sabel te trekken ten einde den sloet een weg te banen. Op verscheidene plaatsen werden afzon derlijke personen, bijzonderlijk priesters, aangevallen door de geuzen. De Eerw. Heer Soudan werd aangerand op bet oogenblik dat hij in gezelschap van den pastoor van Haine-St-Picrre naar de statie ging. De Eerw. Heer Soudan kreeg een geweldigen stokslag in het aangezicht en zal waarschijnlijk een oog verliezen. Nog verscheidene andere personen werden ge kwetst. 's Avonds word eene meeting gegeven door de socialisten, in open lucht, vóór het socialistisch volkshuis. Vnndeveldo voerde er het woord. Naar het schijnt was hij in den automobiel van M Warocqué van Bergen, waar hij ook eene meeting gegeven had, naar La Louvière ge bracht. ben. Hij werd verhoord en de bewijzen tegen hem waren verpletterend. Juffrouw Robinex schetste een beeld van het onderzoek en do daarbij aan den dag ge komen feiten, welke als bewijzen tegen Alexe Mixtome dienden zij Vertelde de geschiedenis op dezelfde wijze als Roza's vader. Hij werd aan den moord schuldig bevon den, aldus eindigde zij haar verhaal, en ter dood veroordeeld; Hij ontkwam uit de gevan genis, doordien men den bestuurder had om gekocht. Beiden vluchtten uit Frankrijk en werden nooit meer weer gezien. Ik geloof, dat iedereen hém voor schul dige hield, niet waar 2egde Roza oogenschijn- lijlc kalm. Hoe kon men iets anders gelooven, na de aangevoerde bewijzen riep de kamerier uit. Zelfs zijne gade oordeelde hem schuldig en ging nooit tot hem, terwijl hij in de gevange nis zat. Zij was toen te Montfa^on. Zij sloot zich met haar kind op en liet niemand tot zich toe. Ik had altijd geloofd dat de ongelukkige met levenslange tuchthuisstraf er af zou ko men, daar hij van edele geboorte, rijk en aan het hof zeer gezien was. Maar het volk en de dagbladen sloegen eeneil heftigen toon aan en vroegen of men hem genade zou geven, ter wille van zijnen titel. ï)oor den dood van zij nen broeder, was hij thans de werkelijke mar kies. De zaak verwekte groot opzien, en het einde daarvaD was dat de gerechtigheid haren loop had en Alexe Mixtome tot de galg verwe zen werd. En dacht er niemabd aan dat hij ondanks alle bewijzen, toch ODsehuldig kon zijn nie mand - Ziet ge, juffrouw, er waren eenige pun ten, die men niet kon wegcijferen. Maar de oude huishoudster op het slot, die gedurende Brussel. Een agent- verdedigd zich met den sabel. De agent Coché in dienst op het. Marollenkwartier had om 2 1/2 ure van den morgen eene botsing met eene bende wilde- rikken in de Hoogstraat. Do gasten waren aan het zingen en de agent verbood hun dit. Zij gingen dan onderling aan het vechten doch toen de agent genaderd was begonnen zij op hem te slaan en naar hem met stukken ijzer en glas te werpen. De agent ziende dat hij langs alle kanten aangevallen was trok den sabel en gaf een slag aan een zijner aan vallers. Deze zekere V... viel erg gekwetst neer. Ziende dat andere agenten toesnelden namen allen de vlucht. De gekwetste werd naar het hospitaal overgebracht. Een onder zoek is ten zijnen laste geopend, reeds het meerendeel der plichtigen zijn gekend. Eenige aanhoudingen zijn in het zicht. Kinderen verlatenVoorbijgangers vonden gisteren avond aan den Ambiorix square een Sjarig meisje dat daar verlaten was door hare moeder. Zij leidden het kind naar het policiecommissariaat alwaar men het ondervroeg, hare moeder heet Louize, zij heet Victoria. Zij woonden samen in een klein huisje en hare moeder gingop het fa briek werken. Zij ging naar eene school waar eene der schoolmeesteressen Coulon heete en de andere Cécile. Zij verteld dat hare moeder met haar naar den square gekomen zijnde haar daar verlaten had. Denzelfden avond vond de policie in eene deur der Louis Hapstraat, een kindje staan dat 3 of 4 weken oud kon zijn. Het kindje werd in eeno school van Auderghem opgenomen. Het is een lief kindje, blauwe oogen. Men denkt dat do twee kinderen door dezelfde vrouw verlaten zijn. Een loopjongen zag de vrouw aan de Am biorix square. Het is eene vrouw van rond de GOjaar, die simpel maar netjes gekleed is Paard op hol. Een paard gespannen aan eenen zwaren wagen ging eensklaps in de Waschhuisstraat, op hol. Zeker gingen er ongelukken gebeuren, toen zekere AL Zoet- holdt, uit de Sallaertstraat het gevaar be merkte. Hij stelde eene kar die zich voor zijne deur bevond midden de straat. Het paard dit ziende schoot op zij en ging zich tegen een muur te pletter loopen. De twee geleiders werden van hunnen hok geworpen, doch bekwamen slechts lichte kneuzingen. Het paard werd erg gekwetst. Men kan niet denken hoe het mogelijk is dat er geene pcr- soonsongelukken gebeurd zijn op het kruis punt der Nieuwlandstraat, waar het verkeer zeer druk is. VerdwijningEen lGjarig meisje uit den Bjeëngang verdween over eenige dagen in gezelschap van een kunstenmaker. Deze kerel werd gevat en in Si-Gilles opgesloten Hij ver/klaarde dat het meisje zich in een huis van Den Haag bevond, dit gezegd^ werd juist bevonden doch zijne opsluiting wérd be houden. Gezien dat men denkt dat er eene andere zaak in het spel is.' Diefstallen op eene kar. De p.olicie heeft Maandag morgen een kerel aangeliou den die eene mand bevattende 26 kilo boter gestolen had uit eene kar, behoorende aan eene koopvrouw. Het is zekere Achille R... die pas uit het gevang kwam. Aangehouden. De policie bemerkte gisteren op de Balspelplaats een gast die op gezocht werd voor eenige maanden gevang to gaan uitdoen. Hij werd ook verdacht nog eenige diefstallen in winkels gepleegd te hebben. De agenten spraken hem aan en deden hem naar het policiebureel. Aldaar werd hij ondervraagd en bekende eene heele reeks diefstallen gepleegd in winkels der stad. Ilij beschuldigde zekere B..., kleer maker van medeplichtigheid. B... werd insgelijks ondervraagd en eene huiszoeking bij de heide gasten gedaan. Men vond in hun bezit een groote hoeveelheid der gcstolene goederen. Beiden werden opgesloten. de kindsheid van Alexe Mixtome zijne verzorg ster was geweest, beweerde steeds zijne on schuld ook anderen geloofden niet dat hij den moord begaan had, do meesten van ons echter dachten dat de vertwijfeling en de toorn hem daartoe gedreven hadden. Door hot aanstaande huwelijk van zijnen broeder, zou hij geruïneerd geweest zijn. Ik denk en heb steeds gedaoht.dat hij in de slaap kamer yan zijnen broeder ging om weder tot goedo verstandhouding te komen,clat deze den draak met hem stak en hij toen in eenen aan val van toorn en woede don moord beging. Roza zuchtte. Ja, zelfs de goede juffrouw Robinex geloofde dat haar vader schuldig was, hoe sterk moest dan niet het net der bewijzen zijn, dat hem omgeven had - Gij spraalct van getuigon,die in de biblio theek tegenwoordig waren en <le bedreigin gen van Alexe Mixtome tegenover zynen broe der, zegde Roza wie waren dat - Ten eerste, zoo bogon de kamerier, even als Gerald Lepage hare opnoeming, August Bartineux, een verre bloedverwant van den markies, thans markies van Charlemont. Of schoon niet zoo openhartig en edel als Alexe Mixtome, was hij toch eene goede heer, en deed zynen naam eer aan. - Verder - Karei Blanchite, de sekretaris van den markies, die even te voren met hem eenen twist had, waarbij ik tegenwoordig was, een beschaafd mensch met ongelooflijk veel ge duld. Wie nog Joseph Buten de rentmeester, een eerlijk man, die door den markies van bod rog werd beschuldigd hij is op het oogenblik nog rent meester. Was er iemand anders Ontvreemding vanhoOO fr. M. L..., handelaar op de Monikenvest, gelastte een zijner bedienden Einilo G..., een cheque van 4000 fr. te gaan ontvangen. Hij gaf hom -nog 3000 fr. die hij dan te zaaien móest afgeven in liet Union du Crédit Daar de bediende wat al te lang weg bleef, vatte den lieer argwaan op. IJ.ij ging naar de bank en ver nam er dat de 4000 fr. waren betaald ge weest doch in den Crédit had men nog niets ontvangen. De lieer diende eene klacht in bij het parket. De gast is sedert dien niet meer te zien geweest in zijn huis gelegen te Laken. Opzoekingen zijn begonnen. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTI1IER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Cureghem. Eene tramplaats in vuur en vlam. Een geweldige brand :s in de Eloy- slraat te Cureghem losgeborsten in de schuil plaats voor trams. Het vuur nam aanvang in een magazijn dat niet minder dan 600 vier kantemeters beslaat en werd veroorzaakt door eene kortsluiting van den elektrischen stroom. Den brand verrichtte niet tegenstaande de spoedige hulp der pompiers meer dan 25,000 fr. schade. Elsene. Erg autoongeluk. Zondag werd de 8 jarige kleine Emile D..., op de Groote Markt door den auto overreden van pen aardappelkoopman. Hij werd erg aan het hoofd en de borst gekneusd, hij klaagt ook over inwendige pijnen, in eene naburige apotheek verzorgd geweest hebbende werd hij naar de ouderlijke woning overgebracht. Een onderzoek is geopend. Dikwijls verbiedt de geneesheer het ge bruik van koffie nooit de Bitterpeeën Trap pisten 1500 Lckeren. Bijna verdronkenZondag namiddag, rond 5 ure, viel alhier aan do nieuwe brug, de Gjarigo Karei Verbeke in de Durme. Het kind lag tusschen den kaai muur en een aldaar gemeerd schip. Dank aan de moedige hulp der toeschouwers en inzonderheid van schipper Van Hauleghem, kon de knaap gered worden. Konijnen gestolen. Bij Ruomain Grootaert, wonende in de Brugstraat, werden Zondag nacht de konijnen gestolen. De poli cie is op het spoor der daders. Puilenvangers. Zondag voormiddag hebben de gendarmen alhier jacht gemaakt op de puitenvangers en visschers. Talrijke proces-verbalen werden opgemaakt. Een der overtreders sprong in de Durme en kon sicli al zwemmend uit de voeten maken. Wat is Caiz 't beste maagbitter. Audenaarde. Ilct 11 Juli feest. Dit jaar zal de verjaring van den Gulden Spo renslag plechtig gevierd worden. De vlag zal van 's morgens vroeg wapperen op do torens, op 't stadhuis, openbare gehouwen en bij al de inwohers. Om.il ure zal- de bei aardier, M. Schynkel, een concert geven, 's Avonds, op 'het kiosk ter Groote Markt, concert door de koninklijke stadsharmonie. Door de zorgen van het Davidsfonds, om 7 1/2 ure 's avonds, in de volkszaal van het Stadhuis, Vlaamsche vergaderirg. Men zal voordrachten en liederen hooren. Ongelukkige poging. Een kerel van 24 jaar, voor diefstal hier in het gevang op gesloten, heeft middelen aangewend, om zich te verhangen. De gevangenbewaker kwam juist toe, om de zelfmoord te beletten. De kerel wordt nu in ?t bijzonder bewaakt. Teralphene. OntriggelingEen doode. Zaterdag rond 6 ure is er op do werken van den nieuwen spoorweg een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een trein briquelten ge trokken door twee locomotieven en daarbij nog gestooten door een derde locomotief langs achter is ontspoord, juist op den steen weg welke Teralphene met Dendorleeuw Ja wel Dulex, do bottelier, dien de markies wilde ontslaan hoewel hij reeds een kwart eeuws in de familie gediend had. Dulex was do man, die Alexe Mixtome om twee ure in den morgend uit de kamer vau zijnen broe der zag komen. Hij heeft dit bezworen. Waren er nog meer personen tegen woordig Ja, Philippe Piron, de kamerdienaar van den markies, die door zijnen heer des avonds do trappen was afgeworpen, waardoor hij voor zijn geheele leven gebrekkelijk werd. Ik kon Piron niet verdragen, want hij was in mijne oogen een arglistigen gevaarlijk mensch. Waar is hij thans vroeg Sophie. Nog op het slot, mejufvrouw. Hij is ka merdienaar bij don tegenwoordigen markies. Sophie verschrikte. Dat schijnt uwe verbazing op te wekken. Het is dan ook wonderlijk,dat de markies zulk eenen persoon steeds in zijn huis duldtmen moet echter aannemen, dat hij zijn slecht ka rakter voor zijnen heer verbergt. Hij verstaat liet vleien, en zoodoende is het hem zeker ge lukt,zich bij den tegenwoordigen markies aan genaam en onontbeerlijk te maken,want deze neemt hem mee waarheen hij ook gaat. Hij schijnt hem voor een toonbeeld van eenen be diende te houden. Is Jozef Bute ook nog hier Ja, juffrouw. Hij woont in het dorp, in een oud huis, meer nahy het slot. De markies schenkt hem het grootste vertrouwen. - En waar is Dulex, de bottelier - Ook nog op het slot. Hij heeft nog altijd i zyne oude betrekking. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2