W C, -laf! si vjn wmwmm Spiefelfabriek A. L. MEYVAERT SPORTN I EUWS "W:ielrij desx De Romle van Frankrijk. In den AalstersGhen Velodroom. SVSEBEOEELINGEH. FEESTWIJZER ma. ÊS-Èes-'sreiO-g;, OificlsslB Moering immm Half Half en verbindtde vooraan gespannen locomotie ven alsook (fo vier eerste waggons drongen éikander diep in de aarde. Een 14jarigo boodschapper van Erpe, dio plaats genomen had in eene remkabien welk tusschen twee waggons gevat en de beide beenen afgeplet terd. Men heeft eene uur moeten werken om het slachtoffer van tusschen de puinen te halen. Hond S ure 30 is de ongelukkige over leden. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten Werf.3, Aalst. Stoomfabriek in Gent St-Nikolaas-Waes. Koppig paard. Maandag voormiddag kwam Antoon Cap- paert met den lijkwagen van liet kerkhof gereden. Opeens weigerde het paard voort te gaan.Het begon te slaan en trof den geleider, die liet been op twee plaatsen gebroken werd.Do lijkwagen werd ook'ergbeschadigd. Edelaere-bij-Audenaerde. Doodelijh ongeluk.Zondag morgen, om 2 ure.kwam de genaamde Jan De Waele, oud 60 jaar, wonende langs de baan van Eename, uit zijn bed om eene natuurlijke behoefte te gaan doen. De man door de duisternis misleid, mist rapte zich en viel de trappen af. Hij kwam met het hoofd terecht op den vloer men vond hem met gebroken schedel liggen, liet hoofd voorwaarts .en.de beenen nog op den trap. Seffens werd de geneesheer Van Ongeval uit Audenaerde geroepen, die den ongelukkige seffens verzorgde. Niettegen staande de beste zorgen van den lieer dokter bezweek de ongelukkige De Waele om 11 uren voormiddag. Mouselienen voor bloezen, Van der. Bergh-Jouret, Aalst. Zuite. Inhaling. Het lieve Zulte, langs den prachtiger, steenweg van Kortrijk gelegen, lieeft Zondag, onder eenen grooterf toeloop van volk, zijnen nieuwen herder, den E. II. Noterman ingehaald. Alle huizen waren bevlagd en jaarschriften en bloemen versierden omtrent alle gevels. Een lange stoet, bestaande uit ruiters, rijtuigen, wiel rijders, broederschappen, enz, enz., haalde den nieuwen herder aan de statie van Olsene af. Aan de grens der gemeente, werd hem welkom gehelen door de overlieden der ge meente, die hem prachtige bloementuilen overhandigden. De aanstelling, in de lieve, opgesmukte kerk, was aandoenlijk. Velsicke, Doodelijh ongeluk. De jongeling Richard Van de Gatseele, oud 20 jaar. was bezig met zich om 11 ure 's avonds te scheercn. Het scheermes over de kin glij dende, maakte de jongeling eene plotselinge beweging, zoodat het mesken de keel door sneed. Men wanhoopt hem te redden. Anseghem. Ongeluk. Do bakker, Jules Van Dorpe, reed in den namiddag mei zijn gerij over de plaats.Het paard ging eens klaps aan 'l stormen. Van Dorpe werd om- vergewpj'pcn en een been verpletterd. Ah weenende liep eea meisje over de Groenfelmarkt. Waarom weent gij mijn kind .vroeg een bejaarde' beer. Mijnheer, moedei'igaf mij geld mede öm THEOBROMA to gaanlikoopeii en ik heb een halve frank verlorein Neem, daar is een halve frank en veert niet :r.eer. Maar wat is dat THEOBROMA? Mijnheer, de dokter heeft aan moedor gezegd dat het dient om haar te verkloeken. In alle apotheken. Hoofddepot: te Gent, Burgstraat, 38, apotheek DE MOOR, 3 fr. Te Aalst bij alle goede apothekers. Lede. Bijna verstikt Maandag na- ipiddag rond 6 uren was het kind Delphina Koppens aan het spelen, demoeder ziekelijk zijnde lag te lied. opeens hoorde zij haar kind roepen. Zij sprong buiten en zag de kleine in den beirput liggen. Op haar hulp geroep kwam Leopold De Sutler toegeloo- pen, welke het kind uit den beirput trok, het was bijna verslikt. Een geneesba r geroepen diende het do noodige zorgen lue, lieder. is •het kind aan de beterhand. Meerbeke. Verleden Zondag liield de Boerenbond zijne maandelijkscbe vergade ring. Deze werd wel bijgewoond en de be sprekingen die er uitgelokt werden, waren zeer nuttig en leerrijk. En boven alles werd de belangstelling opgezocht door dén uitleg welke gegeven werd nopens, de voordeden en het gebruik door den landbouwer-op- leeler van den solfermolen. Onze Bond, in zijn streven naar vooruit gang heeft goed geoordeeld tot welvaart zjjner leden, een dergelijk landbouw tuig zich aan te scliafïeu. Ongetwijfeld zullen alle verstandige land bouwers zich liet weten nuttig te maken ei zal het aan den Bond een titel te meer zijn tot erkentelijkheid onzer dankbare landbouw bevolking. Zondag is de rondo van Frankrijk begon nen. De eerste rit was nu Parijs-Duinkerk e en niet meer Parijs-Roubaix. Ziehier den uitslag De aankomst. I. GARRIGOU GUSTAVE, om 4 ure 32 m. 2. Masselis, op een half lengte 2. Fa- ber Framjois, om 4 u. 47 m. 4. Godivier 5. Passerieu 6. Duboc 7. Heusghem L. 8. Trousselier L. 9. Blaise André; 10. Van den Berghe René. II. Lapizo Octave 12. Broco Mauri™ 13. Cruchon Charles 14. Nempon Jules 15. Léonard Edouard 16. Georget Emile 17. Ernest Paul 18. Pautrat 19. Dpponi Albert20. Devroye Henri. Aankomst der afzonderlijke renners. 1. Deman Paul, om 6 uren 2. Galiero, om 6 u. 35 m. 3. Deloffre, om 6 u 46 m. 4. Coppens, om 6 u. 52 m.; 5. Lamon, om 7 u. 4 ra. Alhoewel het weder wankelbaar was, en het 's morgens nu en dan wel eens regende, bevond zich eene talrijke menigte in den velodroom om de koersen hij te wonen. De inrichters hadden ten andere een punt op het programma, dat alleen voldoende was om eene groote menigte to doen samenstroo- men Cyriel Van Houwaert, onze nationale kampioen zou komen rijden. Het volk werd wel eenigzins te leur gesteld in zijne verwachting, daar het hen niet luk ken mocht, Gyriel overwinnaar te zien,doch het dient gezegd te worden, zonder de onge lukken welke hem in den derden koers eene ronde deden verliezen, hadde hij ongetwijfeld gezegevierd. Ziehier dan de uilslagen van do koersen I. Snel koers voor beainnelingen. De reeksen worden gewonnen door Goolens, Leuven, Hvppoliet, Leuven, Nackaerts, Leuven, De Smet, Schellebelle en Van Eeckliout. De niet geplaatste rijders betwisten dan een koers voor een bijgevoegde prijs en deze wordt gewonnen door Van de Velde, van Kalken. II. Groote Prijs van Aalst, voor beroeps rijders. 1° reeks 15 kim. Van Houwaert wordt bij zijne intrede in de pisto toege juicht. Van bij het begin van den koers, neemt Van Houwaert den kop. Er wordt duchtig gereden. De eerste premie wordt gewonnen door Van Lerberghe. Van Houwaert's achter band springt,doch daar de rijders eene ronde hebben om te herstellen verliest hij niets. Wancpur wint de geheime premie en kort nadien bemachtigt Van Lerberghe de tweede vaste premie. Hij neemt ook de tweede ge heime premie, daar de anderen niet willen kampen. Toen de bel weerklinkt voor de laatste ronde, zijn de acht rijders nog bijeen. De strijd is bijzonder lievig, doch Van Houwaert toont dat hij de haas is en wint met meer dan eene lengte. Ziehier de klasseering 1. Van Houwaert: 2. Salès 3. Wancour 4. Persyn 5. Bru- tin 6. Vanlerbergho 7. Deullens 8. Ver- straelen. III. Snel koers voor beginnelingen Finaal. I. Nackaerts 2. Hyppoliet 3. Goolens 4. De Smet 5. Van Eeckhout. IV. Groote prijs van Aalst. 2de reeks, (25 kil.)Deze koers wordt ook dapper betwist. Brutin poogt verscheidene malen te ontsnap pen en eene ronde voorsprong le nemen, •toch, hij kan telkens maar tot eene halve ronde geraken. Zulks heeft nochtans den goeden kant aan Brutin toe te la:en, 4 pre- miën le winnen. Van Houwaert en Deullens winnen er elk twee, Sales en Van Lerberghe elk eene. In de emballage,' voor de ïdasseering, Èaoet Van Houwaert, door eene onvrijwillige be weging van Wancour schielijk zwenken en kan daardoor zijne kans niet goed verdedi gen. De klasseering geeft 1. Deullens; 2. Salès 3. Persyn 4. Wancour 5. Van Houwaert 6. Van Lerberghe 7. Brutin 8. V'èrs tra eten. Arthur Dranicght - Kamp.cr van Aalst V. Kampioenaat van Aalst. Beginnelin- hen. Vier rijders stellen zich in lijn. Een hunner wordt echter schier onmiddelijk achtergelaten door z^ne drie tegenstrevers. Brantcghcm toont veel sterker te zijn dan zijne twee mededingers. Na bijna al de premiën gewonnen te hebben, wint hij den eindsprint met meer dan eene lengte op Van de Voorde De Coninck was de derde. Bran- togh'em doet eene eereronde, met de trui in Aalsiorscho kleuren. Hij wordt toegejuicht. VI. Groote Prijs van Aalst 3e rceks(40 kim) Wancour en Van Houwaert, zijn tijdens deze reeks siaclitoffer van verscheidene ongeval len aan hunne banden. Daardoor verliest Van Houwaert eene ronde en Wancour vior. Van Houwaert tracht vruchteloos den ver loren loer terug te winnen. Do Brusselaars verstaan zich le goed en verhinderen elke poging. De premiën werden gewonnen door Brutin, Wancour, Deullens en Van Lerber ghe. Van Houwaert en Wancour houden op mi de laatste ronden. De klasseering is 1. Deullens 2. Salès 3. Persyn 4. Van Lerberghe 5. Brutin 6. Vers traeten 7. Van Houwaert8. Wan cour. De algemeene klasseering geeft dus 1. Salès, 8 punten 2. Deullens, 9 p« 3. Persyn, 10 p. 4. Van Houwaert, 13 p. 5. Wancour, 15 p. 6. Van Lerberghe, 16 p. 7. Brutin, 17 p. 8. Verstraeten, 22 p. DUIVEN NI EUWS OuivenliefhebbersmaatscDappijHet Land »an Aalst Lokaal Paviljoen, Groote Markt. Uilslag der prijsvlucht uit CREIL. van Zondag 2 Juli 1911, 233 duiven, Zuiderwind klaar. I. Van Ilandenhove Fr. Meldert 2. Van Rentergiiem G. Aalst3. Abbeloos L. Den derleeuw 4. Maeschalck J.-B. Meire 5. Vollemaere G. Her'dersem 6. Willems G. Aalst 7. Moens Th/Schoonaarde 8. Raes Alf. Meire 9. Van Cauter K. Meldert 10. Philips L. Meldert. II. De Wolf, Herdersem 12. Van den Steen R., Terjoden 13. Heyvaert Frans, Audegem 14. Triest Em. Lede 15. Moens Th., Schoonaerdc 16. TrochJoz., Erem- bodegem 17. Kindermans Aug., Meldert 18. Van Steen S., Audegem 19. De Winne Ern., Lede 20. Do Kerpel Am., Terjoden. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonöe. AANRANDING. Op Nieuwjaar, rond 11 ure, kwam August Antheunis huiswaarts van Stekcne. Onder weg werd hij aangevallen door Alfons Janssens, landbouwer/ die met eene gaffel hem eene steek in de bil toebracht. Antheunis werd erg gekwetst en kon gedurende 15 dagen niet werken. Alfons Janssens krijgt 2 maand gevang en 50 fr. boet. AALST. ST-JÓZEFSCOLLEGE. Ter herinnering.Donderdag 6 Juli. Eer ste voordracht van P. Stracke over Vondel de mensch en de dichter. 13 Juli, tweede voordracht overVondel de treurspeldichter. 20 Juli, derde voordracht over Vondel s Lucifer. Met lichtbeelden, om S ure 's avonds in het St-Jozefscollege. Soldatenbond van het kanton Ninove, De volgende lessen zullen gegeven worden als volgt Te Denderhautem, op Zondag 9 Juli om 3 ure. Te Meerbeke den Zondag 23 Juli om 2 ure. DENDER WINDEKE. Zondag 9 Juli ofn 4 ure stipt vergadering der uitwijkende werklieden ter herberg van Gustaaf DeNijst, wijk Bolerdael. Spreker M. L. Cosyns, Voorzitter dor Vereenigde Uitwijkelingen der Dendervallei. APPELTERRE Zondag 16 Juli om 3 1/2 ure in de zaal van 't klooster, vergadering der koolmijners, steenkappers en andere uitwijkende werk lieden. Sprekers M. Cosyns, burgemeester van Meerbeke en E. H. Andries, schrijver- schatbewaarder van den bond de Vereenh de Uitwijkelingen der Dendervallei. DEFTINGE. Donderdag laatst is er in onze gemeente eene vergadering gehouden zooals Wij tot hiertoe er weinig of geenen beleefd hebben. Binst de week waren in alle huizen strooi- briefkens verspreid met Zeer belangrijk bericht Donderdag 29 Juni om 3 ure namid dag in de jongensschool Voordracht over de pensioenwet door E. H. G. Demeester, onderpastoor te Aalst, schatbewaarder van het Verbond der Pensioenkassen der kantons Aalst, Sotlegem en Ilerzele. Daarenboven had onze ieverige Heer On derpasloor op de verschillige wijken der parochie persoonlijk aangedrongen opdat veel volk de voordracht zou bijwonen. Het moest nu wel lukken, het was Don derdag bijzonder schoon weder, en buiten zooveel werk zijn en het hooi, en te midden van den aehternoen om 3 ure... 't zal mis zijn, zoo dacht de eene, zoo sprak de andere, zoo vreesde men in 't. algemeen, onze koster wi'de eene wedding aangaan dat er geen 20 mènschen zouden zijn Maar 't liep ge heel anders af men zag het in de vespers dat er meer volk was, en pas was het lof ait of er kwam beweging in de straten, en langs om meer, van alle kanton kwam er volk zoodanig dat tien minuten na de ge stelde uur men bij de geburen moest stoelen balen om eene plaats le hebben. Om drij ure was de zaal proppensvol, nog veel mensclïen stonden recht achter in de zaal, tot in den gang, ja tot builen toe 't was boven alle verwachting Ook het eerste woord dat onze E. H. On derpastoor sprak was een woord van dank aan de talrijke aanwezigen. En dan de voordracht ik weet niet wat daarvan gezegd ge moet er geweest zijn ge moet gezien en gehoord te hebben om u daarvan een gedacht le geven eene dikke uur lang pensioenkas, altijd maar pensioen kas alle noodige inlichtingen en zoo klaar meegedeeld, alle mogelijke opwerpingen en zoo krachtig omvergeworpen, treffende voor beelden, welsprekende cijfers, aandoenlijke tafereelen, geestige vertellingen en kluchtige zegwijzen dat alles ondereen... eene uur lang wij hingen aan zijne lippen en verloren geen woord. 't was met diepe aandoening dat onze E. H. Onderpastoor don spreker bedankte... en de toehoorders aanspoorde tot spaarzaam beid «n vooruitzicht. Wij waren uiterst kon tent en trokken blijde naar huis onderwege op)straat 's avonds in de herbergen, t'huis bij man, vrouw en kinderen men sprak geen ander woord dan van pensioenkas... en nu n< i gedurig,'t is al pensioenkas dat de klokke slaat. STEKENE. Aanstelling van den nieuwen pastoor. Zondag had alhier de plechtige aanstelling plaats van d n E. II. Do Kosel, oud-pastoor vanZulto,als pastoor onzer gemeente.Gansch het dorp was bevlagd en versierd. Honderden jaarschriften en gedichten getuigden van de algemeene deelneming der inwoners. De Do Eerwaarde Herder werd op de wijk Drie Schouwen aan de grens der gemeente verwelkomd door den lieer Burgemeester DeSmedt. omringd van al de overheden.Aan den ingang van het dorp was een verhoog opgetimmerd. Hier kon de Eerwaarde Heer Pastoor den sloet zien voorbijgaan die te zij ner eer en met de medewerking van alle maatschappijen was ingericht. De stoet was buitengewoon prachtig. Hij bevatte niet min dan 49 nummers,waaronder j verscheidene praalwagens en kostelijke groepen, de kerkelijke en burgeilijke ge schiedenis van Stekcne weergevende. Onderweg werden den nieuwen herder tal rijke bloemschooven aangeboden. Duizende vreemdelingen waren naar hier afgezakt. Na den optocht had de kerkelijke plech tigheid plaats. Onze nieuwe herder werd aangesteld door den Z. E. H. Deken Van Hellepulle van St Gillis-Waes die eene tref fende aanspraak tot de parochianen richtte. Een blij «Te Deum» sloot dit feest dat tot eere strekt van al de inrichters en medewer kers. MARKTPRIJZEN Aalst. 4 juli Hop. markt kalmer prijzen in afslag, beschikbaar 72.50 fr. Nieuw gewas, 92.50 fr. Geeraarsdbergesi 3 juli Tarwe de 100 kilos 00 Masteluin 10,50; haver 20,00; Rogge H-,00; boonen 21.00; Aardappelen 13.00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,80 a 3.00 eieren per 25, fr. 2.63 ruw vlas 0.9-1. Viggenen 318, Hoornbeesten 103. DendeFmozïtiSy 3 juli. Tarwe 21,00; rogge 15.50; haver 20.00; lijnolie 95: koolzaadolie <55;id gezuiverd 69,50; lijnkoeken21,00;koolzaadkoeken meststof 10,50 boter 2,85 eieren 2,35 aardap pelen 12,00; graan van La Plata 41.25 id. Indië Camphore 27,50; 250 groote hoornbeesten. Leuven, 3 juli. Landbouwtarwe 19,00 a 00,90handelstarwe 18,50 rogge 15.00 voe- derhaver 19,50 brouwhaver 19,00 koolzaadolie 72,00; lijnolie 102,00 strooi 5,50 hooi 6,75 bo ter 3,00; tarwebloem 25.50 gort Remy 29,50 tarwezemelen 12,25; lijnkoeken 21,00 eieren 2,90. aardappelen 12,00 a 00,00. RssdlcFSeclrïy 4 juli Verlcensmarkt, te koop 3022, prijs per kilo op voet 0,90 a 1,06. Lede. Dijnsdagmarkt. jkonijnen lc kwal. 0.85 de k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven 0.50 jonge duiven, 1.50't koppel, boter 3.00 tot 0.00. eieren de 25. 2.50 tot 0,00 OPENBARE V ER K COPING van BOUWGRONDEN gelegen ie Aalst, ErenibodcgeniHofstade, Gijsegem, Dendennonde en Zele. De Notaris TIBBAUT te Wichelen, zal ter tussclierikomst van zijnen ambtgenoot Meester DEVUYSTte Borsbeice. ten verzoeke van wie het behoort, op Dijstsdag II Juli I95S» om 2 uren namiddag, ter Estaminet. van den heer Felix Y.w Landüyt, te Aalst, Groote Markt, openbaarlijk verkoopon STAD AALST. Koop een. Een percepl Bouwgrond, op den Grootcn Hóeskouter, seétie B. nummer 47, groot 63 aren 42 centiaren, paiende Noord verschei dene, Oost den heer Eugeen Jelie/Zuid de kal-; seide, west de kinderen De Yuyst. Verdeeld in 7 loten 1°, 9 aren 45 centiaren ten Westen 2° 9 aren 19 oéntiaren ernevens 3° 8 aren 92 centiaren er- neveus; 4° 8 aren 66 centiaren ernevens; 5° 8 aren 40 centiaren ernevens 6J 8 aren 14 centiaren ernevens 7° 10 aren 66 centiaren ten Oosten. In gebruik bij Verbeke-Van der Meersch te Aalst. Niet ingesteld. GEMEENTE EREMBODEGEM. Koop twee. Een perceel Bouwgrond als nu Meersch, wijk Terjoden, groot 16 aren 80 cen tiaren, palende Noord-Gost den steenweg, Oost- Zuid de familie De Kegel, Zuid-West.de nieuwe lijn van Brussel op Gent, West-Noord Botelberg. Ij twee deelcn 1- de helft ten Zuiden, 2° de helft ten Noorden. Ingesteld Zuidiiclft 400 fr. Noordhelft 400 fr. Koop drie. Een voordeelig perceel Land. wijk Terjoden of Boschtiende, groot 6 aren 72 centiaren, palende Noord-Oost den nieuwen ijzerenweg, Zuid-Oost de familie De Kegel, West-Noord Botelberg. In gebruik bij de we duwe De Kegel, te Erembodegem. Ingesteld 500 fr. Koop vier. Een perceel Land op u - Helle, sectie B nummer 1884bis, groot 13 aren 14 cen tiaren, palende Zuid Louis Callebaut, West. Ca- miel Van Ilasselt-Verleysen, Noord dezelfde, Oost J. B. Guns. In gebruik bij Ch. L. Eeman, te. Denderhautem. Ingesteld 900 fr. Koop vijf.Een perceel land op de Helle, sectie B, nummer 1579. croot 15 aren 60 centia ren, palende 0"sc B. Guns, Zuid Boye te Aalst, West de weduwe Van Vaerenbergh, Noord Louis CalleKaut. In gebruik bij «T. B. Temmerman. Ingesteld 500 fr. GEMEENTE HOFSTADE Koop zes. Eene partij Zaailand, gelegen nabij de Statie, sectie A nummers 469 on 470, groot 58 aren 80 centiaren, palende Noord Daei- man. Oost den Wichelschen weg, Zuid Van Ilaü- wermeir- n. West Braaf de Cornet d'Eizius. Verdeeld ;n drij deelen le 17 aren 50 cent. langs liet Zuiden 2° 17 aren 50 centiaren te mid den 3C 23 aren 80 centiaren.ten Noorden. In ge bruik bij De Vulder. Ingesteld ls,c deel 1000 fr.; 2de deel 1000 fr. 3de deel 1000 fr. GEMEENTE GIJSEGEM. Koop zeven. Eene partij zaailand op den Dijkman, sectte D nummer 43 groot 46 aren 30 centiaren, palende Oost de Herdersembaan. Zuid Frans Lauwaert, West De Clippele, Noord met den helft van den gracht aan verscheidene. T< verdeelen in 3 gelijke deelen. In gebruik bij De Vulder. Ingesteld 1 3 Zuid 1010 fr.; 1/3 te midden 800 l'r. 1/3 Noord 600 fr. STAD DENDERMONDE Koop acht. Een schoon perceel Zaailand, langsheen de Zijpstraat en de Maaistraat, ten kadaster sectie B, nummer 632, groot 1 hectare 27 aren 90 centiaren, palende Oost de Zijpstraat". Zuid Jos. Jansegers, West Andriessens, N-mïl de Maaistraat. Verdeeld in vier koopen 1" kocp ten Noorden langs de Maaistraat, 31 aren 98 centiai-en. 2e koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren 9S centiaren. 3C koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren 97 centiaren 4 koop ten Zuiden 31 aren 97 centiaren. In gebruik bij Jozef Meskens-Appelsand, Dendermonde. Ingesteld 1° deel 1000 fr.; 2° deel 1020 fr. 3C deel 1070 fr.; 4® deel 1200 fr. GEMEENTE ZELE. Koop negen. Een perceel Land,op h t Groot Ruiveld,sectie C, nummer 1971, met eene grootte van 48 aren, palende Noord heer Nysse:is-Cou- vent te Gent, Oost Mijnheer Goosscns. Zuid lieer Rubbens. West De Brabandereen Van Ilercke. In gebruik bij Serafien Westerlinck. Niet ingesteld» voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 11 Juli. Ter gelegenheid van den ver- jaringsdag van den Guldensporen slag, toonkundig feest en gele genheidsrede door M. Ossenblok, leeraar, in hel Davidsfonds. 23 Juli. Volksvertooning van Vondels «Lucifer», in do feestzaal van het Sint Jozefs-College. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. Juni-Juli. Alle Zondagen CONCERTEN op de Groote Markt, tor gelegen heid van het Bestendig Festival. 5 - G - 7 Oogst. XVII6 Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te Diest. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Athletisch feest op het Sport-lerrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later fe bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kring. S Oktober. Opvoering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DeGatharinisten 5 November. Tooneelfeest van den Oud leerlingenbond der Broeders der Christelijke scholen,(Stadsscliouw- burg). N. B. De katholieke Maatschappijen van de S/ad en het Arrondissement worden beleefd reriocht tie datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede ie deelen. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. KosteloOze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 30 JUNI BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Sbat, ProwsBt.. Steden. 3 3 3* r 3 Belgische leening 1° i 2° i Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annu teilen Gemeentekrediet. 1808 Buurtspoorw Jan.-Juli Obl.Mei-Nov. (loten) 2 Anderleclit 1907 3 Aalst Antwerpen 1887 2 1903 Brussel 19022 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905 Gent1 JS96 Elsene 1880 1908 Laken 1902 Luik 1860 1897 1905 Mecht'Ien 18S5 1897 Oostende 1532 1S9S Sfc.-Gil lis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Vervier!» 1S73 1893 3, 90.40 90.10 lü0.95 80.— .88.80 90.25 .102.50 86.50 94.25 83.75 101 83.50 se!— 73 25 S5.15 85 25 71.50 86!— 36.— 69.50 84.05 97.70 50.50 90.50 .90.20 101.25 83.75 36.25 70.25 Occasion A vendre belle voiiure automobile30-40 H. P. double phaeton, 7 places, en trés bon état. S 'cdresserX. Y. Z. Bureau du Journal. Malt Kneipp en koffie, gemeene geven een aangenan en verteerbare drank. Ziedaar uWe gezondheid. Virkotp in 't groot I. KIEIST, Brussel

De Volksstem | 1911 | | pagina 3