lulTÈKlAHD. Onschuld zegepraalt M. Fallières in Holland NIEUWSBERICHTEN. Be Kempenaar de E?ste Spiegelfahriek A. L. MEYVAERT Binsdag morgend is president Fallières, aan boord van den ge pantserden kruiser Edgard Qui net te Ymuiden aangekomen. Langzaam en statig stevende liet reusachtig oorlogschip door de bassvns, om dan verder langs het Kanaal naar Amsterdam te varen. Overal langs het Kanaal stond eene dichte menigte. Al de inwoners van Ymuiden bevonden aich aan den oever, om den president der Fransche Republiek toe te juichen en te hul digen. Het was juist 3 ure, toen de Edyard Qui* net te Amsterdam aankwam en er het anker uitwierp. Koningin Wilhelmina en de prins gemaal die van hel kasteel Het Loo waren aangeko men, bevonden zich op de landingplaats. Beiden droegen het groot-lint van het eere legioen. Prins Hendrik begaf zich aan boord van hffi Fransche oorlogschip en na met president Fallières de gebruikelijke groeten te hebben gewisseld, stapten zij heiden aan land. Presi dent Fallières droeg het groot lint der orde van don Nederlandschen Leeuw. Koningin Wilhelmina en de president drukten zich dé hand, en na de voorstellin gen, reed de stoet, bestaande uit galarijtui gen naar hot paleis. Hot prachtig weder had er veel toe bijge dragen, om eèno groole, overlalrijke me nigte te been to brengen. Allo huizen op den Dam zijn bevlagd en versierd. Alle werk ligt ten andere stil en zelfs do werkstakende scheepslieden, hebben hunne betoogingen voor drie dagen gestaakt. Do koninklijke stoet wordt op den door tocht. tusschon de haven en het paleis, onop houdend en geestdriftig toegejuicht. De beiaard op hel koninklijk paleis speelt afwisselend de Mars.illaise en iiet Wilhel- 7nus van Nassauen. Op de plaats voor het paleis, speelt een muziekkorps van hot leger ook hel Fransch nationale aria. Reeds zijn het vorstelijk echtpaar en pre sident Fallières met hunne gevolgen in het paleis verdwenen, en daar buiten speelt nog immer hel muziek, blijft hel volle nog wach ten De menigte weet, dat het in Holland ook de gewoonte is, dat de vorsten met hunne ge- noodigden op hot halkon zullen verschijnen. Ook. wanneer na eenigo oogenblikken Ko ningin Wilhelmina en president Fallières op liet halkon verschijnen, breekt een orkaan van geestdriftige toejuichingen los, waaraan geen einde schijnt te komen. De ontvangst ten stad huize Na een kort oponthoud, ten palpize, reed de stoel naar het stadhuis, alwaar president Fallières-welkom gehéetén weid door den meier, die hem verzocht, 'de 'verzekering to willen aanvaarden, der 'rechtzinnige vriend schap welke de Hollanders Frankrijk toe dragen. President Fallières maakte den lof over het karakter der Hollandsche natie en zegde dal hij nooit den indruk zal vergelen, welke het geestdriftig onthaal der Amsterdamsche bevolking op hem maakte. Bij den terugkeer naar het paleis, weiden de vorsten en hun hooge gast nogmaals geest driftig toegejuicht. Het diplomatisch korps Om 6 1/2 ure ontving M. Fallières de vreemde gezanten bij hel. Neerlandsch Hof en onderhield zich geruimen tijd met hen. Het galaontbijt Dinsdag avond had ten Paleize een gala- ontbijt plaats, gegeven door Koningin Wilhel mina Ier eero van president Fallières. De tafel, in vorm van hoefijzer, was in de groote 27° Vervolg. Dulex is een zeer verstandig man, maar, zonderling genoeg ik heb het hooren zeg gen hij twijfelt eraan of Alexe Mixtome den moord begaan heeft, on verklaard ronduit, dat hij hem, schuldig of onschuldig, meer lief heeft dan een ander, want hij weet, dat Mix tome, al heeft hij ook do daad onwillekeurig in zijne drift gepleegd, toch nog goed en edel is. .Waar bevindt, zich Karei Blanch! Hij kreeg eeuo erienis en ging naar het buitenland. Eene lichto blos trok over het gelaat van Roza. Dus zijn alle getuigen over wie gij'spraak t, behalve Karei Blanckite nog op liet slot l vroeg zij. Ja, juffrouw, en de vrouw van Alexe Mixtome leeft ook nog en is thans op Mont- i'acon. Hare gezondheid was na den moord zeer ondermijnd haar vader bracht haar in het buitenland, waar zij vele jaren bleef. Ge durende hare afwezigheid stierf de kleine Con stance. Deze verdronk, zooals men zegt. Zij kwam terug in den diepsten rouw, die zij ge durende vijf jaren niet aflegde. Ah..reus zij naar het buitenland vertrok, liet zij zich van haren man scheiden. Haar kind, de kleine Constance, was markiezin van Charlemont. Toen deze stierf, kreeg August Barlineux den titel en d* «roodoren. Zoudt gij denken, dat mevrouw Mixtome haren man vergeten heeft vroeg Roza. Ik weet het niet, juffrouw. 2ij moet hem feestzaal opgericht. waren fsud de 200 genoodigden. Koningiif Wilhelmina stelde een heildronk in aan de Fransche Natie en president Fallières dronk op de gezondheid van Koningin Wilhelmina, van Koningin Emma. van den prins geniaal, van rinses Juliana en op den voorspoed van Holland. Nadien deden de vorsten met M. Fallières een tochtje in rijtuig langs de haven. Overal was er verlichting en aan geestdrift was niets te kort. DU ITSCH LAN D. Krupp blijft Fransche en Duilsche bladen hadden be weerd dat de firma Krupp 200 hectaren grond had aangekocht lussclien Maubeuge en Feignées, dus op Franschen bodem. Uit vaste bron kunnen wij echter melden, dal zulks niet waar is. Die grond werd aange kocht door eene Fransche firma. En Krupp blijft te Essen. PORTUGAL. De toestand Overal heerscht er groot geheim. Al de berichten van ofïiciüele zijde zijn te wantrou wen. Eene zaak staat vastDe monarchisten zijn bezig* eene tegen-revolutie te beramen, maar of het pakken zal, blijft te bezien. De bevolking van Lissabon is veelal republi- keinsch, maar op het platteland is men in groole meerderheid koningsgezind. De regee ring ziet er niet op den grootsten der dwin gelanden te spelen, nu zij zelve onraad riekt. Nog 20,000 man bij Het Porlngeesch gouvernement heeft thans hij hoogdringendheid nog 20000 reser visten onder de wapens geroepen. Dat is locli niet om de musschen te verjagen. En de regeering beweert echter dat alles kalm is in 'tland. Waartoe dienen dan al die binnenge roepen soldaten TURKYE Hunne wreedheid De Turken zijn van weinig niet benauwd. Over de slachting der Albaneezen en de ver nieling der huizen en velden, beweren zij, dat de Turken inderdaad wel eenige buizen hebben vernield, dat kan niet anders in oor logstijd. Maar al de andere huizen werden door do Albaneezen zelf in brand gestoken om zich te wieken op degenen die niet mee ten oorlog wilden trekken. De Turken, niet verzadigd in hun bloeddorst op de Albanee zen, zoeken thans hunne barbaarsehe doen- u'ijze op den huls te schuiven der Albanee zen. DocJj dit zal niet pakken RUSLAND Ontdekking van eene-stad Op enkele mijlen van Kars, in Russisch Armenië, heeft rneirde overblijfsels ontdekt van eene groole versterkte stad. Vele be langrijke voorwerpen zijn gevonden, onder dewélke bene reeks Ufgodon mfef "dierenkóp. Deze voorwerpen bezitten eene groote waaf-de on zullen vooral hunne plaats vinden in'dé oudheidsmuseums. Ter plaats bevinden zich thans befaamde oudheidskenners. AMERIKA Nieuwe aardbeving te San Fransisco Zaterdag namiddag brak er te San-Fran- cisco en in gansch Californië eene aardbeving uit. Het jusliciepaleis, dat in 1906, een der rare gebouwen was, dat gespaard was ge bleven, is groótelijks beschadigd. Talrijke personen werden gedood, zeer velen gekwetst en op tal van plaatsen ontstond brand. San Francisco is waarlijk eene geteisterde stad. Heete zonnestraal Eene heete zonnestraal heeft geschenen in een deel der Vereenigde Staten, en de schie lijke dood veroorzaakt van honderden men- schen. zeer lief gehad hebben, maar haar trots of wellicht gelooft zij dat haar echtgenoot in den vreemde overleden is. In alle geval, men zegt, dat zij met den tegenwoordigen markies van Charlemont verloofd is. Moest dit zoo wezen, dan zou dit zijn om zich datgene te verzeke ren, wat over twintig jaren haar lot zou zijn geweest, indien deze treurige gebeurtenis niet ware voorgevallen. Toen zij Alexe Mi.xtome trouwde, dacht niemand dat deze lang op de erfenis zou behoeven te wachten, daar zijn broeder dan zeer lijdend was. Gelooft gij, dat zij den tegenwoordigeü markies bemint i vroeg Roza. In ieder geval bemint hij haar op zijn verzoek kwam hij naar Montfa^on. Dat weet ik zeker, want hare juffrouw van gezelschap, een jong meisje, de nicht der vrouw van den griffier, dio in de vorige week ziek werd en zich thans bij hare tante bevindt,zegde mij dat zij mevrouw aan den markies de belofte had hooren doen naar Montfacon te komen, liet meisje zegde mij ook, dat mevrouw Eugenie Mixtome en de markies in stilte reeds ver loofd waren. Zij was de gezelschapsjuffrouw van haar, voor wio de bijzondere vertrekken steeds open stonden. Zij kan het dus wel we ten. Ik geloof niet dat mevrouw haar terug zal nenjen, want zij spreekt veel te vrij over alles wat er in de familie omgaat. Roza's oogen schitterden eD een blos over- toog liiar gelaat. Heeft mevrouw Mixtomo eene juffrouw van gezelschap noodig vroeg zij; en zoudtgy denken, dat zij mij zou willen nemen Juffrouw Robinex zag hare jonge meesteres verbaasd aan. Waarom niet zegde zij, als gij goede ge tuigschriften kunt geven Dat kan ik, antwoordde Roza. Ik kan mij Brussel. Onder den tram.Gisteren avond, rond 11 ure. ging de genaamde Cor- neille De G..., die zager van stiel is, naar zijne woning, toen hij aan den Jetteschen- steenweg door een tram omgeworpen werd. Daar de wattman er niet in gelukte seffens te stoppen, reed een der wielen van het zware voertuig over zijne bil die afgrijselijk ge kwetst werd. De gekwetste, na door een dok ter te zijn verzorgd geweest, werd naar liet hospitaal gedragen. De policie heeft eon onderzoek ingesteld om de verantwoordelijk heid vast te stellen. Arme lieden. Over een drietal maan den verdween zekere S... uit de echtelijke woning, zijne vrouw met drie kinderen ach ter latende. De moeder ziende dal zij geen bestaan bad om hare kinderen op te brengen, ging van Parijs naar Keulen te voet, daar zij dacht haar man daar te vinden. Doch daar gekomen, hesfatigde zij dat haar man in die stad niet verbleef. Zij trok alsdan van daar naar Brussel, doch uitgeput door de talrijke ontberingen, viel zij neer. Men bracht de ongelukkige naar het policiebureel der Regentstraat. Zij werd er gevoed en in don amigo geplaatst om eruit te rusten. De drie kinderen werden in afwachting in het hospicie voor verlaten kinderen geplaatst. Verlaten kinderen. Wij hebben ge meld dat er op Zaterdag drie kinderen verla ten werden. De policie was er nog niet in gelukt de plichtige moeder te vinden. De policieadjunct der 7" afdeeling kan nu einde lijk uit zijn onderzoek vaststellen, dat het kindje, een drietal weken oud, dat gevonden werd in eene deur, toehoort aan eene lichte kooi, die op de Béiersche plaats woont. Deze had haar kind hij eene voedster uitbesteed, doch daar deze aan geen geld kon geraken, had zij het kind te vinden gelegd. Werkongeval. Een werkman, ze kere Henri D..., -1-1 jaar oud, wonende in de Kaderstraat, werkte Dinsdag morgen aan het tweede verdiep van een huis der Hene- gouwlaan. In het wegschuiven van eene kuip mortel gleed hij uit en stortte beneden. De ongelukkige werd met gebroken been en arm opgenomen. Ilij heeft ook eene wonde aan den schedel. Zijn toestand is hopeloos. Van IS meters hooyte gevallen. Een glazenmaker was bezig met ruiten in te zet ten in een huis van de Arenbergstraat. De ongelukkige viel van eene hoogte van 18 me ters. Na de zorgen van een geneesheer ont vangen le hebben, werd de ongelukkige, die gansch gebroken is en talrijke kwetsuren hekomen heeft, naar St Jansgasthuis over gebracht. Zijn toestand laat niet de npnsle hoop meer over. Het is zekeren Henri D..., wonende in de Schaarbeekstraat. Verdwijning. M. Godefroid M...., wonende op den Moestgroetehberg. gelastte gisteren zijnen bediende Jan Van Wge boortig uit Johannesburg en die reerds een jaar bij hem ih dienst- was, eene som van 450 fr. te gaan halen hij een Uitent uit de Leo- poldstraat. Men zag deft bediende niet meer terug; Daar Jan Van W...., reeds meerdere sommen had moeten ontvangen en het een voorbeeldig bediende was, vreest men een ongeluk. De policie heeft opzoekingen be volen in gansch den brusselschen omtrek. Werkongeval. Een metsersgast ze kere Joseph D...., wonendein de Guillaume Dudenstraat, te Vorst, en die in de Hirsch magazijnen aan het werk was heeft bij het neerhalen van een poulie eenen misstap ge daan en is van eene hoogte van 6 lot 7 me ters gevallen. De val veroorzaakte zeer erge inwendige kneuzingen en eene gapende won- do aan het hoofd. Do jongeling werd naar zijne woning gevoerd. Nog rr»r verdwijningRond eersten Juni kwam een heer met name Eugène G...., inde Blaesslraat wonen en opende er een cigarenwinkel. Eenige dagen later verdween de man en bleef hel magazijn gesloten. Men op eene dame te Parijs beroepen, die mij zeer goed kent eene dame, die eene betrekking in een zeer aanzienlijk pensionnaat bekleedt. Gij waagt niets met dio betrekking te trachten te verkrijgen, zegde de kamerier. Gij zoudt daartoe eene poging kunnen doen. Dc nicht van den griffier leefde daar als eene da me en werd als zopdanigbehandeld. Zij ging met mevrouw uitrijden'eS^'op reis, las haar voor. schreef hare brieven en speelde piano in 't kort, zij was als eene dochter of eene jon- geijï zuster. Zij at met mevrouw en hare gas ten aan dezelfde tafel en Jdceddo zich zoo fraai mogelijk. Zulk eene plaats zoudt gij nooit el ders vinden. Ik zal beproeven de betrekking te ver krijgen, en daarom ga ik morgen vroeg naar Montfacon, zegde Roza op vast besloten toon, Er kan mij niets ergers overkomen,dan dat zij mij afwijst. Roza was in geestdrift geraakt door dit nieuw ontwerp, dat wanneer het tot werke lijkheid kwam.haar eene groote schrede voor waarts bracht tot de volvoering van hare taak. Toen juffrouw Robinex haar verlaten bad, schreef zij eenen longen brief aan haren va der. Zij zond hem een uitvoerig verslag van hare reis, beschreef de lieden, die zy tot nu toe in Charlemont liad leeren kennen, deelde hem mede wat zij op don havendam gezien had en gaf hem haar besluit te kennen, als betaal de juffrouw van gezelschap in den dienst van bare eigene moeder, mevrouw Eugenie Mix tome te treden, ten einde den toestand beter te kunnen bestudeeren. Gij behoeft echter niet te vreezen dat ik my verraden zal, Heve vader, aldus eindigde zy haren blief. Ik pal gecnen dag langer in den dienst van mevrouw blijven, dan bepaald noodig is. Ik weet.zelf nog niet wat ik door heeft reeds overal opzoekingen gedaan doch de man blijft onvindbaar. Daar hij soms scheen van versland beroofd (e zijn, vreest men een ongeluk. In den win kel heeft alles zijn gewoon uitzicht bewaard. Waterleiding gesprongen. Ten'ge volge van de te geweldige pressing, werden de waterleidingbuizen in de Huidevetter- straat gebroken. Het water spoot onmidde- lijk tot eene hoogte van 20 meters en weldra was gansch den weg overstroomd. De werk lieden van den waterdienst die in het com missariaat van de Merkslraat verblijven, werden verwittigd en zetten zich aanstonds aan het werk om de breuk te herstellen. Een aardige edelman. Een schelm die er zeer gezet uit ziet en zich uitgeeft als zijnde de graaf de L... maakte in den laat- sten tijd vele slachtoffers in Brussel.Gisteren was hij op de Sinle-Gudulaplaals in eenen winkel binnen gestapt en had er eene belang rijke bestelling van fijne sigaren gedaan. Na zijn vertrek bestaligde de winkelierster dat de kerel haar om een vijftigtal franken van de beste sigaren en sigaretten gestolen bad. Aan het adres door den zoogezegden graaf op gegeven is zijne heerschap gansch onbekend. Eene klacht is bij de policie neergelegd. Deze heeft tegen den gemeenen bedrieger reeds een gansch dossier verzameld. Aangehouden. Wij hebben gisteren gemeld dat een bediende, Emile J..., die dooreen winkelier dei'Monikeii vest gebruikt werd er van onder getrokken was met 7000 fr. De gast zal zeer rap echter de grendels zitten en weinig van zijne oneerlijke daad genieten. De policie heeft hem reeds in Blan- kenberghe gevolgd alwaar hij naar het schijnt zinnens was het seizoen over te bren gen. Hij j zal naar Brussel teruggebracht worden om in het gevang van Sint-Gilles zijne daad uit te boeten, liet onderzoek duurt voort. De vrouw verandert dikwerf, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende Bilterpeeën der Trappisten Vincart. 1500 Schaarbeek. Schielijke dood. M. A. H..., fabriekheer van Schaarbeek wan delde gisteren avond langs de Finistèrestraat, toen hij zich eensklaps onwel gevoelde. Hij ging in een hotel binnen en vroeg er naar eene kamer om zich uit te rusten. Nauwelijks had hij den drempel overschreden of hij zakte ineen. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. Hij schrijft dien toe aan eene hartkwaal. Het lijk van M. A. II.., werd naar zijne woning overgebracht. Molenbeek.Gasontploffing. Gisteren morgen gebeurde rond 10 1/2 ure een erg ongeluk in Delaunoystraat. Men had in den morgend bestaligd dat er eene gasont- snapping moest bestaan in het huis gelegen neven eene bakkerij n. 14 Delaunojslraat. Een werkjongen J. M..., moest deze opzoe ken. Nagezien te hebbqft dat men gedurende de werken welke er hadden plaatsgehad ver geten liad een stopsel op eene huis te zetten herstelde de man die vergetelheid. Doch hij beging de onvoorzichtigheid een alumetje te onfsJlèken om te zien of 'alle ontsnapping opgehoüden had. Eene geweldige ontploffing greep plaats en M.., werd van de ladder ge worpen en over gansch het lichaam verbrand. Do verban(llegger der pompiers verzorgde de man waarna men hem naar het hospitaal overbracht. Zijn toestand is onrustwekend. Al de ruilen van het huis werden verbrijzeld. Nieuwerkerken-bij-Aalst. Vier huizen afgebrand. Dinsdag namiddag, rond 2 1/2 ure, is er een hevige brand uitgebor sten in de woning van Gustaaf Piron, land bouwer, woonachtig wijk Brempt. Vrouw Piron maakt» vuur om koffie op te gieten. Zij wakkerde liet vuur aan en eenige gili sters vuur vielen op het strooien dak, nabij de schouw. Spoedig nam het vuur zulke hevige uitbreiding, dat men met moeite koei- dezen stap kan bereiken maar wanneer zij mij aanneemd, zal ik het als eene beschikking der Goddelijke Voorzienigheid beschouwen en als goed voorteeken, dat ook mijne verdere pogingen met bijval zullen bekroond worden. Deze brief was in do Grieksche taal geschre ven den volgenden morgen stak zij hem zelf ongemerkt in de brievenbus. ROZA BIJ HARE MOEDER. Montfacon, het stamslot der hertogen van dien naam, lag op een hoog, breed heuvelplat, dat aan de zeezijde in eene steilerois eindigde, die van vele kloven voorzien, zich verre in zee uitstrekte. Niet zoo schilderachtig gelegen als Charlemont,miste het gebouw ook dien eigen- aardigen historischen stijl. Het was echter een groot gebouw, omringd door prachtige boomen. In vroegere tijden was dit slot de bevoor rechte verblijfplaats geweest der hertogen van MontfaQon, maar de moord to Charlemont, waardoor de familie zoo vreeselijk getroffen werd, had daarin verandering gebracht; de tegenwoordige hertog kwam slechts zelden op het slot. Zoodoende werd Montfacon reeds sinds ja ren aan het toezicht van bedienden overge laten», toen in den herfst, omtrent den tijd dat Roza te Charlemont kwam, mevrouw Mixto me, de eenige zuster van den tegenwoordigen hertog, met een groot dienstpersoneel en een aantal gasten er haren intrek nam. Mevrouw Mixtome had gedurende de laat ste achttien jaren Montfagon slechts twee maal bezocht.en haar verblijf was dan telkens nog zeer kortweeai.Zy had haar eigen huis in eon ander'deel van liet land, maar Mont facon bezat, niettegenstaande de smartelijke herinneringen die zich vóórhaar daaraan vast- beesten en eenige meubelen kon redden. Alles is de prooi der vlammen geworden. Terwijl men bezig was met blusschen. deelden eenige ginslers het vuur mede aan het strooidak der driewoonst bewoond door drie gebroeders van Piron. Hier ook nam liet vuur zulke snelle uitbreiding-, dat men met moeite eenige meubelen kon redden. De driewoonst en stallingen zijn in asch gelegd, alleen de muren slaan nog rechl. De schade wordt gerekend op S5C0fr., door verzeke ring gedekt. Wichelen, -v- Bloedig gevecht tusschen knapen. Dinsdag namiddag kwamen de genaamden Achiel De M..., Maurits Van A.. en Oscar De Wilde, knapen van 9 tot 11 jaar oud, samen van de school, toen zij twist kre gen en aan 't vechten gingen. De Wilde stortte eensklaps onder liet slaken van een hulpkreet ten gronde. Zijne tegenstrevers hadden hem met hunne kloefen geweldig op het hoofd geslagen, zoodat de knaap bewus teloos bleef liggen. Het knaapje moest door een geneesheer verzorgd worden. Proces verbaal is opge maakt. SpiegelsKadersVitraux Baguetten 11 [erf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Wetteren. Kwaadwilligheid. De ge naamde. Florimond Verstraeten, li andelaar in deze gemeente, bezit aan de Molenstraat alhier op een goed afgemaakte hof eene groote hooipres, die alle jaren opgevuld wordt. Gisteren voormiddag ha/1 hij en zijne zonen dezelve met rond do 25 karren hooi inge vuld, zoodat ze ineer dan zeven meters hoog stond. Verleden nacht hebben kwaadwilligaards niets heter gevonden dan deze hooipres in brand te steken. Rond 11 ure van den avond werden de pompiers dezer gemeente opgetrommeld om den brand le blusschen. Gansch Weiteren was te heen, want de de brand, hevig en groot, werd uren ver ge zien. Aan het blusschen viel niet te denken en onze dappere pompiers moesten zich be palen met de naburige huizen te vrijwaren want het brandend hooi vloog hoog de lucht in. Do bevolking is verontwaardigd, over deze gemeene handelwijze, want de ïiéer Fl. Verstraeten telt hier niets clan vrienden en het ware te hopen dat de schelmen spoedig ontdekt werden. De voetstappen dezer brandstichters wer den tot voorbij de schietprang- der handboog maatschappij gevolgd. Men heeft geene ver moedens. St-Nikolaas. Brandstichter aangehou den. Dinsdag namiddag is het parket van Dendermonde alhier afgestapt om een onder zoek leJ'»en nopens een brand, welke Maan dag avond hij Albert Hoornickx uitbrak. Er is kwaadwilligheid in het spel. Gok is tegen Hoornickx een aanhoudingsmandaat afgele verd. Woorisdag namiddag is lïijj' naar Den dermondeTd vergeb r a ch t Schrikkelijk ongeluk. Dtiisdag avond, rond 9 1/2 ure, kwam de zoim Van Alfoné Do Meester, voerman, wonende 'Zijstraten met zijn wagen huiswaarts gereden. Gekomen nabij zijn huis, gleed de jongeling uit eii kwam onder de wielen terecht. De ongelukkige werd een been letterlijk verpletterd. Zijn toestand is hopeloos. De arme jongeling is slechts 17 jaar cud. Lokeren. Gevechten. Dinsdag nacht hadden alhier 'verscheidene gevevechten plaats. Zekere V. B.., dronken zijnde, werd in eene herberg van het zand, aan de deur gezet. Hij kwam terug en viel de verbruikers lastig. Een gevecht ontstond en V..., werd nog al erg toegetakkeld. In de Zeiestraat werd de genaamde M... door zekeren R..., aangevallen. Nadat R..., eenige malen tegen de straat- steenen geworpen was, werden de twisters gescheiden. knoopten, eene aantrekkingskracht, die dik-,, wijls onweerstaanbaar was. De tegenwoordige markies van Charlemont, had haar uitgenoodigd hier te komen,en groo te feesten wisselden elkander af te Charlemont en le Montfacon. Na de tragische gebeurtenissen van Char lemont on de gevolgen daarvan, had zij jaren lang in afzondering geloofd, en al het gezag van haren vader was noodig geweest om ha ren terugkeer in de gezelschapskringen te be werken. Na een krachtig verzet en vele rede twisten, had zij zich aan zijnen wil onderwor pen en was weder, zooals in vroegere, betere tijden, eene gunstelinge aan het hof gewor den. Velen, haren echtgenoot dood gelooven- de, dongen naar hare handmannen van rang, gezag en rijkdommaar de grootste schoonheid, zooals zy dikwijls genoemd werd, had hen afgewezen op eene manier, die hoe- wel hunne hoop verstoord werd, hen nog in niger tot liai'o vrienden en vereerders maakte. Men noemde haar koel, zonder hart,trotsch en hoogmoedig, eene vrouw,die in haar schit terend omhulsel slechts verstand en geest i verborg, maar geen gevoel bezatde arme lieden op hare landgoederen konden echter van daden spreken, door haar verricht, die van menschliovendheid en hartelijkheid ge tuigden van doelmatige giften, van bezoe ken, aan het ziekbed, van troost en goede hulp, van de nachten wakend daarbij doorge bracht. Deze lieden konden alles vertellen van hare zelfopofferinf aardoor zy de liefde van allen verwierf, (Werdt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2