DE KAMER De Enropeesciie VüegroMe VERGADERING DER RECHTERZIJDE Wielrij den De Roads vaa Frankrijk. Rechterlijke Kronijk Ds Kindermoord van Aalst-Mijlbeek Otficieela liwolesnitg Weerkundige wBarnemincen FEESTWIJZER In de Molenstraat werd er Dinsdag namid dag erg gevochten tusschen de gebroeders It... De messen werden getrokken en heide broeders werden gekwetst. St-Gillis-bij-Dendermonde. Het drama. Vrouw Verleyen was Woensdag nog in leven, doch men verwacht elk oogenblik een noodlottig einde. De vrouw is gansch zinne loos, ten gevolge der bekomene slagen. Verleden nacht moest de vrouw door vier mannen bewaakt worden. Voortdurend ligt zij mei armen en boenen te stampen. De geneesheeren zijn uitterst verwonderd, dat de arme vrouw het nog zoolang houdt. Er is geen de minste hoop op genezing daar men zelfs de schedelboring niet heeft kunnen doen. Woensdag morgend werd Verleyen op het gerechtshof van Dendennonde door M. Ver- wulghen onderhoord geworden. Hij werd langdurig gekonfronteerd met zijne zonen en zijn dochtertje, alsook met eene gebuurvrouw de echlgcnoote Verheyden. Zinneloos geicorden. Woensdag morgend rond 5 ure, werd de policiekommis- saris verwittigd, dat de genaamde l'ieler Verhelsl, weduwnaar met zeven kinderen, plotselings zinneloos geworden was. Hij had eene beurs, eene belangrijke som inhoudende medegenomen en was in Adamskostuum in de richting van Dendc-rmonde-Keur vertrok ken. Men vond den man op den dijk der ves ting. Hij had juist ziine beurs in de wallen geworpen. Hij is naar St-Nikolaas overgebracht. Rjwielongeluk. Maandag overreed E. V. d. B..., wonende op De Klinge, het 4. jarig kind van Jozef Creuls. Het knaapje werd aan het hoofd gekwetst. De velorijder vloog ten gronde en werd de kin gekloven. Zijn toestand is erg. Een oogenblik aandacht als 't u be lieft. Waarde lezers. Laat ons eenige wenken slaan in de natuurwetenschap. Laat ons samen doorgronden wat er vereischt wordt om eene stevige en bestendige gezond heid te behouden. Tol de normale oefening der lichaamswerk zaamheden wordt er vereischt dat dagelijks spijzende stoffen in het organisme aange bracht worden om de doorstane verliezen te dekken en ook om den groei en den bloei van het lichaam te bewerken. Onze voedsels bevatten stikstof houdende materialen, car- bonhydraten; vette stollen, zouten, enz. welke eene gezonde maag veranderen in eene zeer ingewikkelde, brachtherstellende levende stof. Ongelukkiglijk, is er heden eeue ziekelijke gesteltenis onder de menschen zeer gemeen De spijsvertering geschiedt slecht, do voe ding van het lichaam lijdt ongeschikt om do verliezen bijtijds in te vullen, wordt het or ganisme zwak, krachteloosheid, geesles- Iraagheid/algemeene verzwakking ontslaan. Gebrek)aanjecllust, moedeloosheid, groote moeile b ijdentins ten arbeid; verveling; <on- uilsprekejliijk gevoelen van hinder en onge mak, zulke zijn de gewone: verschijnselen der hedendaagse lm kwaal. Men wQrkJ, Ie veel op onge dagen, men brandt bekleven, men spant den geest, men dwingt de spieren tot overmatigen arbeid anderzijds heeft men noch tijd noch midde len om degelijk zijne krachten te herstellen. Men is als een stoomtuig dat op zijue passing niel kan geraken of liever dat een arbeid moet leveren boven zijne mekanische krach ten. Gelukkig, men ts er toe geraakt in het scheikundig laboratorium de synthesis, bel is te zeggen bet kunstmatig bereiden dezer levende sloffen le verwezenlijken. En, op bet eerste plan, de THEOBROMA is daarin volkomen gelukt. In een kleine vorm, meteen aangename smaak vat hij te zamen bet princiep, de krachten van de bij zonderste tot heden gekende krachtherslel- lers der natuur. Honderde getuigschriften bewijzen dit. De hoofddepot te Gent van dit uitmuntend geneesmiddel is in de apotheek DE MOOR, Burgstraat; 30, 3 fr. de flesch. Te Aalst, bij al de heeren apothekers. Lokeren-Nieuwpoort. Erge messteek. Dinsdaê, 3e kermisdag, had alhier een vree- selijk messengevecht plaats. Sinds lang bestaat er ruzie tusschen den genaamden Pieter Pr... en Benjamin Hooge- wys. Rond 10 ure ontmoetten zij elkander in de Drongenslraat. Eene woordenwisseling ontstond. Opeens, trok Pieter Pr. zijn mes en plofte het met geweld in de zijde van Hoogew}rs. Deze viel badend in zijn bloed ten gronde terwijl de dader de vlucht nam. Eenige oogenblikken later werd de ge kwetste gevonden door voorbijgangers die onmiddelijk een geneesheer ontboden. Dokier Cocquet, diende hem de eerste zor gen toe. De toestand van Hoogewys is bedenkelijk. Het parket wordt verwacht. Zaffelare. Kindennoord. Er word gemeld, dat het parket van Gent, Dinsdag alhier afgestapt was, ten einde een onder zoek te doen nopens eene kindermoord. Zon dag bracht eene jonge dochter Glemenlia P.. een kind ter wereld. Het. wichtje werd ver wurgd en teruggevonden op den zolder barer woning, verborgen onder eenen rok. Er werden geene aanhoudingen gedaan. Elene.Poging tot zelfmoord.Zekere Richard Van de Gasteele, reeds te bed zijnde, zegde tegen zijn broeder dat hij ging drin ken in huis zijnde heeft hij het scheermes genomen en gepoogd zich de keel af te snijden. De dochter den |val hoorende, ging zien, denkende dat haar broeder weer de vallendo ziekte gekregen had, die er onder hevig van aangedaan was hij lag met eene gapende wonde aan den hals in eenen bloed plas. De familie Van de Casteele denkt dat hunnen zoon dat gedaan heeft in eenen aanval. Hij is Zaterdag morgen in zeer bedenke- lijken toestand naar een geslicht te Gent overgebracht, het is te vreezen dat hij zijne wondeu niet zal overleven. De Gemeentekiezingen zullen in October aanstaande plaats hebben. De rechterzijde der Kamer hield Dinsdag mor gend eene vergadering.onder voorzitterschap van M. Cooreman om zich t.' akkoord te stel len nopens de kwestie der verdaging der ge meen tekiezingen Meest al de aanwezige volksvertegenwoor digers, brachten het oordeel hunner kiezers aan. Daaruit bleek dat het grootste deel van heiland tegen de verdaging is, dat geen en kele gegronde reden bestaat, om die kiezing uit te stellen en de kiezingen dus in Oktober aanstaande zullen plaats hebben. Zitting van 4 Juli. Voorzitterschap van M. Hannignie. Ondervragingen. M.M. Meciielynck en ThoorIs komen nog maals terug op onregelmatigheden welke zouden vastgesteld geweest zijn tijdens de laatste kiezingen in het arrondissement Roe selare-Thielt. M.M. Berryer en Carton de Wiart, mi nisters van Binrienlandsche Zaken en Justi- cie, verklaren dat liet onderzoek niets aan 't licht bracht en de zaak dus als geklasseerd mag beschouwd worden. M. Reynaert, sprekende over de werk stakingen der vlaswerklieden in de Leie- slreek, maakt den lof der christene syndika- len en vraagt of de minister van Arbeid niet kan lusschenkomen. M. Buyl. De priesters zijn de schuld van hetgeen te Ingelmunstcr voorgevallen is. Hij beweert ook, dat M. Gilles do Pélichy zijne werklieden slecht betaalt. M. de Peliciiy. Ik heb geene werklie den. Waarschijnlijk hebt gij het op de werk lieden mijner ouders. Deze werklieden zijn allen lieden, die elders geen werk meer kun- nan vinden en zijn te vreden met hun lot. M. Delbeke. De socialisten hebben de werklieden tot de staking gebracht en hen dan aan liun lot overgelaten. M. De Blnne. Will gij Zondag naar Izegem eene meeting gaan geven met mij M. Delbeke. Wij zouden kunnen varen gelijk onze katholieke vrienden Zondag laatstleden te La Louvière. M. de Minister van Arbeid. Ik lieb aangeboden tusschen te komen, doch de pa troons hebben geweigerd. M. de Minister van Justicie. Men heeft beweerd dat de gendarmen zeer brutaal te werk gingen. Daar is niets van. M. De Bijnne legt eene dagorde neder, waarbij de houding der gendarmen betreurd wordt. De zitting- wordt om 7 ure gelieven. ÉYlOFiQENDZiTTIMG VAM 5 JULI De Zitting wordt om 10 are geopend onder voorzitterschap van J/,L Neruiccc, Pu ondervoorzitter. Eenige wetsontwerpen, betrekkelijkde grensbepaling der gemeenten De Panne, Ninove en Meerbeke, Middelkerke en Wils- kerke, Meygem en Bachte-Maria-Laerne, Idegem en Grimmigen, worden goed gekeurd zonder opmerkingen. Begrooting van Binnenlandsche Zaken M. DejarluN roept de aandacht van den minister op het feit dat do werkerswetten door de Kamer gestemd, door de patroons en bijzonderlijk door de bestuurders en eigenaars van koolmijnen overtreden wdrden. Ook bel boetestelsel is onuitstaanbaar in vele werk huizen. Spreker vraagt dat de minister zou tus- schenkomen. M. Cavrot vraagt praktische maatregelen voor het toepassen der mijnwerkerspensioe nen eneischtdat in elke mijn eene verplichtte badinrichting zou zijn. M. de Minister. De wet zal streng na geleefd worden. M. Augusteyns spreekt ton voordeele der handelsbedienden en drukt de hoop uit, eer lang eon wetsontwerp in dien zin gestemd te zien. Al de artikelen van 1 tot 11 worden aan genomen. Bij artikel 12 klaagt M. Van Limburg Stirum, dat in de toelagen aan de tentoon stellingen zoo veel misbruiken heerschen ten voordeele der vreemdelingen én ten nadeele der steden. M. Gilles de Pelichy spreekt ten voor deele der beroepsscholen. M. Cavrot vraagt eene toelage voor de scholen der verminkten van Charleroi. M. de Minister. Gij moet u tot den minister van rechtwezen wenden. M. Jouret beknibbelt de samenstelling der beheerraden van de beroepsscholen. M. de Minister. Weeral de politiek en altijd omdat wij de kandidaten der gemeen teraden niet benoemen. Zulks gaat de ge meentebesturen niet aan. Het gouvernement moet vrij kunnen handelen. M. Marville dringt ook aan op het toe kennen van eene toelage aan de school voor verminkten. Dat kan van het ministerie van justicie niet afhangen, daar de verminkten noch oud-veroordeelden, noch landloopers zijn. M. V. Delporte. Waarom geeft gij in uwe geuzengemeentebesturen geene toelage aan de vrije scholen. M. Maroille. Dat is hetzelfde niet. M. Hendrickx bepleit de zaak der Kleine Burgerij en hoopt dat het gouvernement ook iets voor deze belangrijke klas der samen leving zal doen. Spreker beknibbelt het schier uitsluitelijk gebruik der Franscho taal, ondanks meest al do belanghebbenden alléén Vlaamschkunnen. M. Cam. Huysmans, vraagt eene toelage van 2000 fr. ten voordeele van het sekreta- riaat van den Huisarbeid. Mannen uit alle partijen maken deel van dit werk, ondèr andere de minister van Justicie, M. Carton de Wiart en Pater Ruften. Dg zitting wordt om 12 ure 15 gelieven. NAMIPOAGZITTING. De zitting icordt om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Nerinckx, lc onder voorzitter. Begrooting van nijverheid en arbeid. M. de Minister vraagt dat men bij zijne begrooting ook het wetsontwerp zou voegen betrekkelijk den nachtarbeid voor de vrou wen. M. 'Buysse klaagt dit de landbouwwerk- lieden ware hongerloorieh verdienen. M. Hubert, minister. Het is waar wat M. Buysse zegt, doch dat behoort tot mijne begrooting niet. M. Anseele. Ja toch, dat is hier de kwestie en het gouvernement moet er kun nen voor zorgen. Ik vraag dus dat eene som van 8000 fr. besteed worde, om een onder zoek te doen op den builen. M. Verhaegen. Ik ben ook van oordeel dat dit vraagstuk tot de begrooting van Land bouw behoort. Ilet is ten andere zoowel noo- dig voor de landbouw werklieden te zorgen, als voor de andere arbeiders en de mijnwer kers. Met M. Anseele vraag ik dat de werk en nijverheidsraden zouden herzien worden. M. Giroul.In do begrooling van Land bouw is er geen enkel punt, waar wij deze kwestie zouden kunnen oplossen. Zie maar de dokumenten na. M. Verhaegen. Ja, toch, en 't is niet om ze te ontduiken dat ik vraag deze kwestie bij de begrooting van Landbouw te voegen, want ik verklaar mij bereid eene som te stemmen om het onderzoek te doen. M. Janson verdedigt - de zaak der bandels- bedienden, ten wiens voordeele hij een wets ontwerp beeft neergelegd. M. Hubert minister> De Hoogere nij verheids en arbeidsraad houdt zich met deze kwestie bezig. M. Boulogne vraagt dat ook de handelsbe dienden van de voordeelen der wet op de werkmanswoningen zouden mogen genieten M. Hubert minister. Daarom zou weeral een wetsontwerp noodig hebben. M. Vekemans steunt bet voorstel van M. Boulogne. Hij zou al de kleine bedienden, ontslagen willen zien van persoonlijke belas tingen zooals de werklieden. Stemming. Al de wetsontwerpen welke reeds 's mor- gends aangenomen werden,worden gestemd. De dagorde van M. Reynaert, betrekkelijk de kwestie der werkstaking der vlasbewer kers in de Lciestreek, wordt gestemd met 83 stemmen tegen 71. De dagorde van M. De Bunne vervalt dus. De achtste vluchtLonden-Brighton-Dover De vlucht Londen-Kales is in tweo ge splitst geworden. Vandaag deed mpn Londen- Dovercn morgen zal moiv Dover-Kales.doen. De vertrekken haddo.n Woensdag;morgen om 6 ure plaats,.met ivue© minuten tusschen- poos lusschëfcieLke opslijgipg. - Te Brighton was Védrines 3 minuten vooruit op Garros, Beaumont en Vidart de anderen waren ver achter. De aankomst te Dover. Védrines S u. 6 m. VidartS u. 24 m.; BeaumontS u. 20 m. Gibert8 u. 29 m.; Garros 8 u. 35 m. Tabuteau 9 u. 27 m.; Barra 9 u. 55 m. Beaumont blijft dus nog altijd de eerste van de algemeene klasseering. De tweede ritDainkerke-Longuy 388 kim. Dinsdag morgend, om 2 ure 30, werd te Duinkerke het vertreksein gegeven aan 70 rijders, die nog inregel waren, te welen 35 gegroepeerde rijders en 35 afzonderlijke. De strijd was van af het begin zeer hevig, daar bijzonderlijk Blaise, Masselis, Heus- ghem, Faber en Garrigou al deden wat mo gelijk was, om het peloton uiteen te krijgen. In de vaste konlrool van Rijsel, komen zij nog met een dertigtal in hoofdgroep aan. Al de baankampioenen van naam waaronder de Belgen, zijn nog bij den hoofdgroep. De vaste konlrool va,n Kammerijk ziet ze ook nog in dichte hoofdgroep teekenen. Het is maar voorbij ïlirson, in do Arden nen, dat er achtereenvolgens eenigen gelost worden. Passerieu en Niedergang hebben het opgegeven. Tc Sedan zijn Georget, Lapize, Cruppe- landt, Godivier. Duboc, Faber. Garrigou, Heusghem, Blaise, Masselis en Paulmier nog samen. Masselis, Georget, Faber en Garrigou ge lukken er eenige kilometers verder in le ont snappen en samen betwisten zijde zegepraal. Masselis gelukt er in zijne tegenstrevers te kloppen. De aankomst te Longwy 1. MASSELIS, om 4 ure 2. Faber Fran cois, om 4 u. 0 m. Os. 2/5 3. Garrigou, om 4 u. 0 m. 0 s. 4/5 4. Georget Emiel, om 4 u. 0 in. 1 s. 2/5 5. Marcel Godivier, om 4 u. 3 in. 6. Lapize 7. Duboc; S. Crup- pelandt 9. Heusghem 10. Paulmier 11. Devroy 12. Blaise 13, Leonard 14. Er nest Paul 15. Deman 16. Ghristophe 17. Ménager 18. Van den Berghe 19. Nempon 20. Colsaet. De Klasseering 1. MASSELIS, 3 punten; 2. Garrigou, 4 p. 3. Faber, 5 p. 4. Godivier, 9 5. Duboc, 13 6. Heusghem, 16; 7. Lapize, 17 Geor- getr 20 9. Blaise. 21; 10. Van den Berghe, 28 10. Leonard, 28 12; Paul Ernest, 31. Klasseering der afzonderlijken 1. Paul £)e Man (B$lg) 2. Colsaet3. Dumont 4. Coppens, 5, Leman. De klasseering der Belgen. 1. Masselis 9. Heusghem 11. Devroye: 12. Blaise 15. De Man IS. Van den Ber ghe 40. Lamon 44. Dupont45. Catteau 47. Lambot. Alhoewel Van Houwaert er niet is, heeft de ronde toch haar belang voor de Belgen. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. HET ONGELUK VAN OVERMEIRE Alfons Lauwaert, machinist van den buurt- tram. wordt plichlig verklaard, door onvoor zichtigheid onvrijwillige kwetsuren veroor zaakt to hebben aan M. Coutelier, muziek- overste bij het 4e regiment lansiers. Lauwaert krijgt 26 fr. boet voorwaarde lijk. De burgelijke partij bekomt 3990 fr. 32 schadevergoeding. De Nationale Maat schappij van Buurtspoorwegen wordt ver antwoordelijk verklaard. Op 27 Maart laatsileden, legen avond, werd door Kumiel De Gheest het lijkje van een pasgeboren kind in een vijver, achter het goed der EE. PP. Jezuielen, te Mijlbeek gevonden. De policie verwittigd, stelde een onderzoek in. Zekere Maria Steppe, vodden raapster, ongehuwd, wonende Groenstraat, reeds moeder van een driejarig gebrekkelijk kindje, werd verdacht en behendig onder vraagd. Eerst loochende zij, doch tegenover de bezwarende getuigenissen, welke tegen baar werden uitgebracht, bekende zij eindelijk dat haar kindje dood ter wereld gekomen was. De welsdoklors bevestigden dat het kindje geleefd had en toen zegde Maria Steppe, dat zij zich op het kindje gelegd bad en het wichtje aldus versmacht bad. Zij krijgt 5 JAAR GEVANG met berooving barer bur gerrechten gedurende 10 jaar. Zij was en blijft aangehouden. MARKTPRIJZEN Aalst. 5 juli Hop. markt kalmer prijzen in afslag, beschikbaar 72.50 fr. Nieuw gewas, 90.00 fr. Sottegem 4 juli Tarwe 20,masteluin 17,00. rogge 10,50. haver 20,00. boonen 22,00 aardappelen, 13, konijnen 3,00 a kiekens 2 af»; boter 2,80, eieren 2,25. viggens 20 a 50. Ninove, 4 juli Tarwe 19 a 20; rogge 15 a 16; haver 19 a 20 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 11,00 a 12,00 boter 2,70 a 2,80 eieren 2,50 a 2,75 viggens 65 a 75. AncSerlechi. 5 juli Ossen, 534 prijs per kilo op voet 0,90 a 1,10. Stieren 331, prijs per kilo op voet 0,80 a 1,00. Koeien 1316, prijs per kilo op voet 0,68 a 0.S8. Assche, 4 juli Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 15.00 a 16,00 haver IS.00 a 19,00 aardap pelen 11.00 a 14,—boter 3,00 a 3,09; eieren 2,25 a 2,50 kiekens 2,50 a 3,50 konijnen 1,50 a 2,75; hesp 1,80; viggens 35 a 40; hop 70 a 75. Tli. Stevens, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon G8A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons'en nazien van trekkingen/: BEURS VAN BRUSSEL j,JULI BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staaf, Prcuin.] Steden. Belgische leening 1® r 3 2® r 3 3® r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet. 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 185237.50 18982 70.— St.-Gillis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 3 87.— Schaarbeek (100 fr.)2 70 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 97.G5 97.70 Doornik (50 fr.)3 50.50 Verviers 1873 3 103.— 103.50 18933 90.10 90.— 90 76.50 101.75 85.75 90/25 102.50 86.50 S6.50 105.— 99.-15 9L25 S4. 101.25 83.25 72.50 85.— 73.25 85.30 102.75 8675 s:*..:>o 72.75 van M. CamËe! Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 5 jüli, 15 ure: Barometer 774° Thermometer 22° Windnoord Vooruit*.: schoon weder Occasion A vend re belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. S'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. voor de Stad en het Arrondissement Aalst AALST. 11 Juli. Ter gelegenheid van den ver- jaringsdag van den Guldensporeiv- slag, toonkundig feest en gele genheidsrede door M. Ossenblok, leeraar, in het Davidsfonds. 23 Juli. Volksvertooning van Vondels ««Lucifer», in de feestzaal van het Sint Jozefs-College. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. Juni-Juli. Alle Zondagen CONCERTEN op de Groote Markt, ter gelegen heid van het Bestendig Festival. 5-6-7 Oogst. XVII9 Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te Dlest. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in Sl-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Ka tb. Jonge Wach- ten van Oost-Vluanderen. 10. 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Alhletisch feest op bet Sport-lerrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanketin den Katholieken Burgerskring, foor al de leden van den kring. S Oktober. Opvoering van Hot Erfdeel door de Koninklijke Rederijkl iimep DeCatharinislen 5 November. Tooneelfeest van den Oud- leerlingenbond der Broeders der Christelijke scholen,(Stadsschouw- burg)- N. B. De kathol te.'te Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. OPENBARE VER KOOP ING van BGUWGRON DEN en Zaailanden gelegen te AalstErcmbodcgcmHo fstade t GjsegemDendermonde en Zele. De Notaris TIBBAUT te Wichelen, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester DEVUYSTte Bnrsbeke, ten verzoeke van wio liet behoort., op DSjrtsi^ag f! Juli I9£Ê, om 2 uren namiddag, ter Estaminet van «ten heer Felix Van Landuyt, te Aalst, Groote Markt, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Koop een. Eert'perceel Bouwgrond, op (Ten Groot-en IioeSkouter, sectie B, nummer 47, groot 6£ aren, 42 centiaren, palqnde Noord verschei dene, Oost den heer Eugeen Jelie, Zuid de.kul- seide, west de kinderen De Vuyst. Verdeeld in 7 loten 1° 9 aren 45 centiaren ten Westen 2° 9 a«?n 19 centiaren er nevens,3° 8 aren 92 centiaren er- nevenS; 4,J 8 aren 66 centiaren ernevens; 5° S aren 40 centiaren ernevens 6° S aren 14 centiaren ernevens7° 10 aren 66 centiaren ten Oosten. In gebruik bij Verbeke-Vander Meersch te Aalst. Niet ingesteld. GEMEENTE EREMBODEGEM. Koop twee. Een perceel Bouwgrond als nu Meersch, wijk Terjoden, groot 16 aren 80 cen tiaren, palende Noord-Gost den steenweg, Oost- Zuid de familie De Kegel, Zuid-West de nieuwe lijn van Brussel op Gent, West-Noord Botelberg. Ia twee deelen 1° de helft ten Zuiden, 2° de hellt ten Noorden. Ingesteld Zuidhelft 400 fr.Noordhelft 400 fr. Koop drie. Een voordeelig perceel Land. wijk Ter joden of Boschtiende, groot 6 aren 72 centiaren, palende Noord-Oost den nieuwen ijzerenweg, Zuid-Oost de familie De Kegel, West-Noord Botelberg. In gebruik bij de we duwe De Kegel, te Erembodegem. Ingesteld 300 fr. Koop vier. Een perceel Land op de Helle, sectie B nummer 18S4bis, groot 13 aren 14 cen tiaren, palende Zuid Louis Callebaut, West Ca- rniel Van Ilasselt-Verleysen, Noord dezelfde, Oost J. B. Guns. In gebruik bij Ch. L. Eeman, te Denderliautem. Ingesteld 900 fr. Koop vijf. Een perceel land op de Helle, sectie B, nummer 1879, groot 15 aren 60 centia ren, palende Oost J B Guns, Zuid Boye te Aalst, West de weduwe Van Vaerenbergh, Noord Louis Callebaut. In gebruik bij J. B. Temmerman. Ingesteld 500 fr. GEMEENTE HOFSTADE Koop zes. Eene partij Zaailand, gelegen nabij de Statie, sectie A nummers 469 en 470, groot 58 aren S0 centiaren, palende No<>rd Dael- man, Oost den Wichelschen weg, Zuid Van Hau- wermeiren, West Graaide Cornet d'Elz.us. Verdeeld in drij deelen 1L 17 aren 50 cent. langs het Zuiden 2° 17 aren 50 centiaren ie mid den 3C 23 aren 80 centiaren ten Noorden. In ge bruik bij De Vulder. Ingesteld lsle deel 1000 fr.; 2d0 deel 1000 fr. 3d® deel lOCOfr. GEMEENTE GTJSEGEM. Koop zeven. Eene partij zaailand op den Dijkman, sectte D nummer 43 grcot 46 aren 30 centiaren, palende Oost de Herdersembaan, Zuid Frans Lauwaert, West De Clippele, Noord met den helft van den gracht aan verscheidene. Te verdeelcn in 3 gelijke deelen. In gebruik bij De Vulder. Ingesteld 1/3 Zuid 1010 fr.; 1/3 te midden 800 fr. 1/3 Noord 600 fr. STAD DENDERMONDE Koop acht. Een schoon perceel Zaailand, 1 langsheen de Zijpstraat en de Maaistraat, ten kadaster sectie B, nummer 632, groot 1 hectare 27 aren 90 centiaren, palende Oost de Zijpstraat, Zuid Jos. Jansegers, West Andriessens, Noord de Maaistraat. Verdeeld in vier koopen 1® kocp ten Noorden langs de Maaistraat, 31 aren 98 centiaren. 2C koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren 98 centiaren. 3e koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren 97 centiaren. 4 koop ten Zuiden 31 aren 97 centiaren. In gebruik bij Jozef Meskens-Appelsand, Dendermonde. Ingesteld 1® deel 1000 fr.; 2® deel 1020 fr. 3® deel 1070 fr.; 4® deel 1200 fr. I GEMEENTE ZELE. Koop negen. Een perceel Land,op het Groot Ruiveld,sectie C, nummer 1971, met eene grootte van 4S aren, palende Noord heer Nyssens-Cou- vent te Gent, Oost Mijnheer Goossens, Zuid heer Rubbens, West De Brabandereen Van Hercke.1 In gebruik bij Serafien Westerlinck. Niet ingesteld»

De Volksstem | 1911 | | pagina 3