DE KAMER SPORTNIEUWS FEESTWIJZER Tli. Stevens, Ollicisele kv/sleering es x=: FlIG h rr een anderen meersch. Het achtjarig knaapje van Do Cremer wierd gevat en werd gewond aan hoofd en keel. Het kind is bedlegerig, doch zijn leven is niet in gevaar. De Pensioenkas is eene zeer nuttige instelling voor den werkman maar men moet trachten kloek te blijven om zoo lang mogelijk van zijn pensioen te kunnen genie ten. Ehwel vrienden, men verzekert zich eenen gelukkigen ouden dag met van tijd tot tijd eene flesch THEOBROMA van 3 fr. te nemen. Gelooft de ondervinding, vriend. Te Aalst, in alle goede apotheken. Lokeren. Hooiwagen in brand. Gisteren namiddag, rond 6 ure, is op den wijk Nieuwpoort, een groote hooiwagen toebehoorende aan Paul Heirweghe, door het vuur vernield. Men vermoedt kwaadwil ligheid van wege jonge bengels. Veloers en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Aalst. St-Gillis-Dendermonde. Het drama. Donderdag voormiddag,rond 10 ure is vrouw Verleden, ten gevolge barer wonden over leden. Zooals wij gemeld hadden, had do onge lukkige eene vierdubbele schedelbreuk be komen. Donderdag namiddag heeft het parket met twee wetsdokters de lijkschouwing gedaan. Woensdag is do moordenaar met zijne zes kinderen g-ekonfronteerd geworden. Talrijke gebüren werden ook onderhoord. Denderrnonde. In 'L water gevallen. Dinsdag namiddag na 't eindigen der school, speelden eenigo knapen nabij het Oude Sas. Eensklaps viel de kleine Frans Borus, oud 8 jaar, wonende Lindanusslraat, in 't water. Op zijn hulpgeroep, kwam er spoedig hulp. •rie personen sprongen in het water, doch laar de stroom te hevig was, konden zij er liet in gelukken den kleine te redden. Een schippersgast, Pius Van Doornik, die jabij het Sas met zijn schip gemeerd lag, sprong gansch gekleed den drenkeling na en kon hem redden. Na verzorging kon het knaapje huiswaarts gebracht worden. Watteren. Revue der soldaten. Gis teren voormiddag greep alhier ten Gcmeen- tehuizo de jaarlijksche revue der soldaten plaats. Gedurende den dag hebben vcrschilligen der vaderlanders het wat al te bont in de ge meente gemaakt, zoodat de tusschenkomsl der politie en gendarmen ach ter volgen smoest ingeroepen worden. Rond den middag greep aan de Wandeling een moorddadig gevecht plaats tusschen eenige bedronkene militairen en een bewoner dezer straat. Voor eene nieljge reden werd er twist gezocht en sloegen dezo wildeman nen met'.verscheidenen bovenarms op zeke ren G. Cpnip'él". Welhaast wérd hij erg bloe dend uit 'eéne 'hoofdwonde ten zijnen huizo M. Colfs steunt de vraag van M. OzcrA}' en vraagt ook loonsverhooging voor de be dienden der magazijnen van Mechelen. M. Donnay legt een amendement neder, eene vermeerdering van 30.000 fr. vragende voor de burgerlijke bedienden van het minis terie van Oorlog. Men zou die som gemakke lijk op andere posten kunnen inwinnen. M. Daens dringt ook aan op de gevraagde loonsverhooging. M. Hellebaüt verklaart het amendement Donnay niet te kunnen aannemen. M. Cocq doet een beroep op de welwillend heid van den minister van Oorlog en vraagt met M. Monville eene toelage van 12,000 fr. voor do bedienden van het Kaartengesticht. M. Hellebautzou wel de officieren willen opslag geven, doch om maar elk 300 fr. te geven, zou er reeds 1.200.000 fr. noodigzijn en dat kan nu niet zijn. M. Domay zegt dat vele officieren betaald worden voor paarden welke zij zelf niet be zitten. M. Anseele. Indien men al deze mis bruiken afschafte, zou men wel 1.200.000 fr. vinden. M. Woeste. Er zijn misbruiken, dat is waar, maar niet algemeen. Anderzijds denk ik dat de vergoeding vooj de paardenvoeding onvoldoende is. M. Hellebaüt. Ik zal de opmerkingen zorgvuldig onderzoeken. M. Monville. Indien M. de ministèr ons wilde een voorstel doen, zou het door allen wel aanvaard worden. M. Hellebaüt geeft ui lieg over de posten- waar er reeds vermeerdering toegestaan werd. M. Colfs. Wanneer er een misbruik ontdekt wordt, is het altijd de lagere be diende die gestraft wordt terwijl de oversten ontsnappen. M.M. Baron d'Huart en Victor Delporte vragen loonsverbetering voor do garnizoen- geneesheeren. M. Anseele klaagt dat er meer veeartsen dan geneesheeren zijn, dus dat de paarden beter verzorgd worden dan do soldaten. M. Colfs klaagt dat de officieren mogen deelmaken van de vrijraétselaarslogiën en niet van katholieke maatschappijen, zelfs niet van het St-Vincenlius a Puulukomiteit, dat enkel eene weldadigheidsmaatschappij is, zonder politiek karakter. M. Daens vraagt dat alleen geneesheeren benoemd worden, die beide talen machtig zijn, want soms kan een geneesheer niet ver slaan, wat de zieke soldaat verklaart. M. Hellebaüt verklaart dat het om geld- redenen is dat er wat weinig geneesheeren zijn. Ik heb nu nieuwe verbeteringen voor gesteld, door te besnoeien op andere posten. M. Donnay. Vroeger heerschlen,er vele misbruiken. Dezen zijn thans min of meer binnengèdragètt.' Zijneeohtgenp'óte, die liare^'verdwenen, daar er nu ook burgers.zoo.ns in .man Ier )mlj> Sprong, werd inzink s erg toe- gel akkeYaeh liacl eeno wonde hoven hel lin keroog. De gendarmen, bij hoogdringendheid onlbodeii," hebben proces-verbaal ten lasle der vechters opgemaakt. Des a vonds haddon er moeilijkheden plaats in de Kapellestraat, ten huize van zekeren P. L., herbergier. Do vechters werden fouilen- gedrevon en zetten aldaar de vechtpartij voort, zoodat de policie juist in tijds kwam om allen uileen te drijven cn insgelijks eenige namen der veelbelovende kerels op te teekenen, Eenige stonden nadien werden de gendar men omboden in de Moerstraat, alwaar zeke ren V. d. W..., werkende in de Walen, en naar Vetleren gekomen om aan de Revue deel to nemen, zijn behagen vond, mot ten huize zijns vaders alles kort en klein le slaan. Niels bleef geheel in hel huis, en van 't kleinste tot't grootste meubel of huisge rief werd door den woestaard in stukken geslagen. Gansch de gebuurte stond in rep en roer cn de gendarmen, welke op rondo waren, kwamen toegesneld en hebben den bedron ken revueman in den amigo gedraaid. llet is langen lijd geleden, dat erin de ge meente zooveel baldadigheden hebben plaats gegrepen. Erembodegem. Schielijke dood. Donderdag namiddag toen de echtgenooten van Jank Van Vaerenbergh, wonende te Aalst, Ajuinstraat, 19, naar Erembodegem hunne dochter gingen bezoeken, en er van den tram stapten, viel de vrouw schielijk ten gronde. Men nam haar spoedig op en droeg haar bij hare dochter, doch do ongelukkige "had reeds opgehouden tè leven. De vrouw was sinds eenigen liid ziekelijk. Do echtge nooten Van Vaerenbergh waren zinnens in 'tkort hun gouden bruiloft te vieren. MORGENDZITTING VAN 6 JULI De Zitting wordt om 10 ure geopend onder voorzitterschap van M. Nerincx 1'" ondervoorzitter. Begrooting van oorlog. M. Hellebaüt, minister van Oorlog ant woordt aan verscheidene leden, die hem on dervraagd hadden cn zegt, dat hij vier wets ontwerpen heeft neergelegd, welke vóór den verloftijd zouden moeten afgehandeld wor den, anders zouden zij wellicht niet meer te berde komen. M. Monville. Gij hadt ze vroeger moe ten neerleggen. Wij kunnen zou maar on verwachts niet stemmen. M. Hellebaüt. Ik dring aan, daar ik niet kon vermoeden, dat deze vraagstukken tot eene grondige bespreking konden leiden. M. Ozeray, vraagt loonsverhooging voor de burgerlijke bedienden van het ministerie van Oorlog. Sinds 25 jaar werd er geene wij ziging gebracht ia het loontarief. de kazernen zijn. De zitting wordt om 12 u. 15 m. geheven. NAMIDDAGZ1TTING. De zitting wordt om 2 ure geopend onder voorzitterschap van M. Nerincx, le onder voorzitter. Begrooting van Oorlog. M. Augusteyns vraagt de afschaffing van de ruiterij en de vervanging door den tele graaf zonder draad. Hij vraagt ook de reke ning der plaatsvervangerskas. Spreker be knibbelt de versterkingen van Antwerpen, welke geheel nutteloos zijn en vraagt den aankoop van milrailjeuzen en verbetering der schietbanen. Hij vraagt ook nog de ver mindering van den diensttijd, door het in voeren van den Algemeenen Dienstplicht. Spreker beknibbelt ook dat soldaten dienst moeten doen in tentoonstellingen, schouw burgen en andere plechtigheden en zegt dat. wij niets gevorderd zijn mei paradesoldaten. M. de Voorzitter. Gij gaat nevens de kwestie en uw spreektijd is bijna uit. M. Delporte. Het is een vaderlands lievende redevoering. M. Augusteyns dringt nogmaals aan op de invoering van het Alleman soldaat». M. Colfs vraagt de cijfers van hot efiektie'f en vermindering van diensttijd. M. Hendrickx vraagt ook vermindering van diensttijd, alsook maatrogelen, om de Vlamingen toe to laten, aan de examens van brigadier en korporaal deel te nemen. M. Buyl, beknibbelt de positie der offi cieren die naar Kongo vertrekken. Er moet overeenkomst zijn tusschen don minister van Koloniën en den minister van Oorlog. Spre ker beknibbelt do voordeelen welke de leer lingen der krijgsschool genieten. MM. Delvaux cn Louis Huysmans, pro- testeeren. M. Trochet. De minister van Oorlog heeft van plaats veranderd. M. Buyl, gaat ondanks het schouder ophalen van M. Huysmans voort, met zijne aanvallen. M. de Voorzitter. Uw tijd is uit M. Buyl. M. Anseele. De muzikanten van het leger worden niet betaald volgens hun graad. M. Hellebaüt. Ik zou een boelen dag noodig hebben om aan M. Augusteyns te ant woorden. Alhoewel er besloten is geene al gemeenebespreking le houden, spreekt hij van geheel de begrooting. M. Colfs komt altijd met dezelfde vragen voor den dag. Wat M. Buyl betreft, ik zal hem de eer niet jonnen, hem een woord te antwoorden. Aan M. Hendrickx zal ik zeggen, dat ik in 't kort zal voldoening geven. Hier heb ik nu reeds eene VJaamsche bro- chuur, dienende v.oor de opleiding der sol daten. Ik zal deze brochuur officieel maken. M. Monville zal de wetsontwerpen ten voordeele der pensioenen der officieren, onder officieren en soldaten stemmen. M. .Tanson zou eene proef van mobilisee- jing willen toestaan. M. Ant. Delforte bestrijdt dat voorstel. M. Colfs bestrijdt de ontwerpen van don minister van oorlog. M. Hellebaüt zou spoedig de wetsontwer pen willen zien stemmen, doch houdt zich ter beschikking dor Kamer. M. De Bunne spreokt ten voordeele der deserteurs, die meestal in een oogenblik van vergetelheid handelen. M. Hellebaüt. Ik wil welwillend zijn, doch tegenover do wet moet ik handelen. M. Anseele. De wet verbiedt u niet mededoogend te zijn. "VUrioX3T'i.i DE' RCKDE VAM FRANKRIJK. In de algemeene klasseering. Gisteren meldden wij reeds, dat onze landgenoot Jules Masselis, de leerling van Van Houwaert, in den eersten en tweeden rit zich dapper onderscheidde en eene tweede en eene eerste plaats veroverde en thans eer ste was in de algemeene rangschikking. Na mannen als Lapize, Godirier. enz. te hebben doen achterblijven, na in de embal lage gezegevierd te hebben overFaber, Gar- rigou en Emiel Georget, mag men wel zeg gen, dat de leerling, Masselis, op het punt is en veel kans heeft, om zijn meester Cyriel Van Houwaert, voorhij te snellen. Zelfs Faber en Garrigou betuigden, dat de kleine Belg, van de echte kampioenstof is. Als die mannen het zeggen moet er wel iets van zijn. In de algemeene klasseering, na den tweeden rit is de klasseering der Belgen ais volgt 1. Masselis, 3 punten 6. Louis Heusghcm, 16 p. 9. Blaise, 21 p. 10. Van den Berghe, 28 p. 13. Devroye, 31 p. 17. Deman, 42 p. 36. Lambot en Lamon, elk met 77 p. 53. Catteau, 104 punten. Wij hebben dus 4 vertegenwoordigers Masselis, Heusghem, Blaise en Van den Berghe, onder de 10 eerst geklasseerde rij ders. Het zijn vier knappe mannen, die van geen hergen of groote afstanden vervaard zijn. Wij mogen dus verhopen, hen in de dertien volgende ritten, nog «goed werk te zien afleggen. In de afdeeling der afzonderlijke rijders houdt Paul Deman, van Rekkem. zich flink aan 't hoofd. Deze zal ongetwijfeld nog an dere overwinningen voegen bij de twee welke hij reeds veroverde. Hier geven wij het oordeel .van Henri Desgrange, bestuurder van het inrichtend blad L'Auto van Parijs, over de Belgische ploeg Ah vrienden, indien Frankrijk eene ploeg kom in lijn stellen, welke naar verhouding met zijne bevolking is, wat de Belgische ploeg is in verhouding met zijne bevolking, t Ware de glorie De derde rit. Longwy-Bslfort 331 kim. Donderdag morgend om 3 ure, moest het vertreksein gegeven worden voor den derden rit Longwy-Belfort, zijnde 331 kim. Vliegende kontrouls waren ingericht te Briey, 17 kim. Bacearat, 178 kim. Remi- remont, 248 kim. Vaste kontrools, te Nancy, 125 kim, en te Epinal, 221 kim. De aankomst te Belfort werd voorzien tegen 1 ure 30 's namiddags. "VXiegjeSa. Dg negende vlucht. Dover-Kales. Donderdag morgen vroeg zijn de vliegers te Dover opgestegen, liet weder was prach- tig. Renaux die Woensdag avond aange- komen was, vloog mede. Védrines steeg op om 4 ure 30 en Renaux, die do achtste vertrok om 4 ure 54. Barra kon slechls later vertrekken daar zijn motor niet goed werkte. De aankomst te Kales Meer dan 6000 personen bevonden zich op het vliegpiein, om de aankomsten bij te wo nen. De geschiedden in de volgende orde. 1. Vedrines, om 5 ure 14 sek. 2. Vidart, om 5 u. 6 m. 2 s. 3. Beaumont, om 5 u. 12 m. Is. 4. Gibert, om 5 u. 12 m. 28 s. 15. Garros, om 5 u. IS m. 13 s. 6. Kimmer- ling, om 5 u. 25 m. 23 s. 7. Tabuteau. om I 5 u. 26 in. 21 s. S. Renaux, om 5 u. 41 m. 56 s. 9. Barra, om 6 u. 4S m. In de algemeeno klasseering blijft de uit slag le BEAUMONT 2e Garros 3° Vi dart 4e Védrines. Heden Vrijdag, laatste vlucht Kales-Parijs vertrek om 6 ure 's morgens. MEDEDEELBSlGEffl. Soldatenbond van het kanten Ninove, De volgende lessen zullen gegeven worden als volgt To Ninove, op Zondag 9 Juli om 2 ure, en om 3 1/2 ure te Dendorhautem. Te Moerbek e den Zondag 23 Juli om 2 ure. DENDERWINDEKE. Zondag 9 Juli om 4 ure slipt vergadering der uitwijkende werklieden ter herberg van Gustaaf De Nijst, wijk Boterdael. Spreker M. L. Cosyns, Voorzitter der Vereenigde Uitwijkelingen der Dondervallei. GEERAARD$BERGEN. Maandag 10 Juli. Een feest, ter herin nering aan den roemrijken zegedag van Vlaanderen's verlossing in 1302, zal door de Katholieke Vlaamsche Gilde De Breidels zonen. geschieden. Te 7 ure's avonds Optocht door al de maatschappijen en wijken. Liederen. Te 8 ure Aanspraak. Liederavond. Elke ware Vlaming is vriendelijk uitgc- noodigd op do herhalingen cn oefeningen. LAAT DE VLAGGEN WAPPEREN Landbouw-Coniice. Zooals we reeds gemeld hebben, zal er een belangrijken Paarden-wedstrijd met 870 fr. te winnen premiën plaats hebben op 16 Juli. De wedstrijd belooft veel volk te lokken, en gelijk telke male, zullen er geene vreomde liefhebbers en koopers ontbreken. Tevens is er Tentoonstelling van allerlei landbouw-werktuigen. MARKTPRIJZEN Aalst. 6 juli Hop. markt vast, beschikbaar 72-50 75.00 fr. Nieuw gewas, 95.00 fr. Gcn&i Veemarkt Woensdag, re koop gesteld beesten 5Sü: Vette koeien 63; melkkoeien 00 groote ossen 6; jonge ossen 171vaarzen 179 stieren 161varkens 537 kalveren magere beesten schapen Lokeê'en 5 juli Boter 5.54 a 2,74, eieren 1,9.) a 2.36, aardappelen 00,00 a 00,00, raapkoek 10,50, lijnkoek 21,00, rogge BRUSSEL, 5 juli. Graanmarkt. Inland- sclie tarwe IS 1/2 a 19 1 2Amerikaansche Win tertarwe 19 3/4rooöe Kurrachée 18 3/4 inland- scho Rogge 14 3/4 a 00 0/0; Gerst Donauen Odessa 16 a 16 1/2 inlandsche Gerst 18 a 18 1/2 Haver van Courlande 17 18 a 19 Gerst der Pol ders 19 1/2 a 00 0/0 inlandsche Haver 18 3/4 a 20 0/0 Amerikaansche Maïs 14 1/4 a 00 0/0 id. van Odessa 14 1/2 Graan van den Donau IS 1/2 a 19id. Rio dela Plata IS a 191/4 Handelsbloem 23 1/2 Bakkersbloem 24 1/2 Zemelen 11 1/4 a 11 3/4. Hopmarkt. Aalst beschikbaar 72. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel Co in provincie 64 Lijnolie te Brussel 97 in provin cie 94 inlanüsch Koolzaad 27,00. Boter 2,71 a 3,10. Wefteren. Boter 2.70 a 2.80. Eieren 2.09 a 2.36. Viggenen 37.00 a 45.00 Aardappelen roode 12.00 a 13.00. id. witte -9.00 a fO.OO. Kiekens stuk 2.50 a 2.75. Konijnen stuk 1.70 a 0.00. Jonge duiven 't koppel 1.40. voor de Stad en het Arrondissement Aalst; WISSELAGENT 16, Onderwijssïraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Ivostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS V \N' BRUSSEL 5 JL'L BEURS VAN BRUSSEL. Leen wan Slaat, Provin., Steefen- Belgisclie leeuing 1' 2* r 3e r Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet. 3 3 1868 3 Euurtspoorw Jan.-Juli. 3 Obl. Mei-Noy. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905. Gent 1396 Elscne 1880 190S Laken 1902 Luik 1860 1897 1905 Mechelen 1885. 1897 Oostende 1852. 1898 St.-Giliis 1904 St-Joos-ten-noode 1881 Schaarbeek 100 fr.) (500 Ir.) Spa 1909 Doornik f50 fr.)3 Verviers 1873 3 18933 3,5 3 2,5 2 2,5 3 2 3 3,5 3 3 2 2 3 3 ...2 3 ...3 ...2 ...3 3,5 71.75 Sö!— 37.50 70.— 84.50 97.— 90.— 90.— 90.— 102.— 86.25 90Ï25 102.50 86.50 86.60 105.25 103!— 105A5 94^50 83.50 9.A25 84.— 83!ö0 72.— 85.95 84!— se!— Occasion A vendee belle voiüire automobile, 30-40 H. P. double pkaéion, 7 places, en trés bon éiat. S 'cdresseeX. Y. Z. Bureau du Journal. Allo Donderdagen en Vrijdagen bezondere grooie Iccus van vele soorten verschen ZEEVISCII aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VAN STYVENDAEL Eenig Huis <ier stad sedert 25 jaren in de Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT, 38, AALST. TELEFOON Nr 44. 215 OPENBARE VERKOOPING van HUISMEUBELS Lasrdaljn en Vsnschien te velde, XE EREMBODEGEM. De Notaris DE VUYST-te Borsbeke, zal ten verzoeke van dame Eugène Joseph Mollaert- Joostens, te Erembodegem, aan den Iloogewcg, openbaarlijk verkoopen, op Maandag 10 Jidi 1911, om 9 ure voormiddag. Huismeubels als stoven, potten, pannen,mar mieten, ketels, hakers, teelen, tobbens, 2 melk- kuipen, 1 boterkeern, vleesclikuipen, waschma- chien, vleesclibiok, stoelen, tafels en verder huisgerief. Landalm: twee karren, 1 drijwielkar, ploegen, eegden, sleden, 1 arduinen rolblok, 1 arduinen paardenkribbe, aalpomp, beerstuk en tretter, schaafbank, standen, wanmolen, 2 karrewielen, radels, braskuipen, kortewagen, aalkuipen, om- scheurs, zwingen en vertier landbouwgerief. Vruchten te velde 1 hectare rogge, 70 aren tarwe en 33 aren haver, wassende op aanzoekers goederen te Erembodegem, aan den Ninoofsche Steenweg, Eeckenveldeken, Graeneweg en Mo- lenveld. Alles verdeeld in koopen telkens gerieve. AALST. 11 Juli. Ter gelegenheid van den ver jaringsdag van den Guldensporeiv slag, toonkundig feest en gele genheidsrede door M. Ossenblok, leeraar, in hel Davids fonds. 23 Juli. Volksvertooning van Vondels «Lucifer», in de feestzaal van het Sint Jozefs-College. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. Juni-Juii. Alle Zondagen CONCERTEN op de Groote Markt, tér gelegen heid van hel Bestendig Festival. 5-0-7 Oogst. XVII® Bondsfecst der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, le Dicst. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefseollege. 20 Oogst Congres der Kath.* Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis o"p Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Alhlclisch feest op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Ja&rlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van don kring. S Oktober. Opvoering van liet Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DeGalharinisten 5 November. Tooneelfeest van don Oud leerlingenbond der Broeders der Christelijke scholen, (Stadsschouw- borg)- N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 'l beheer van ons blad mede ie deelen. OPENBARE VERKOOPING van BOUWCRONOEIN en SaailancLen gelegen te AalstErembodegem, Hofstadet Gijsegem, Denclermondc cn Zele De Notaris TIB3AUT te Wichelen, zal tev tussclienkomst van zijnen ambtgenoot Meester DEVUYSTte Borsbeke, ten verzoeke van wie het behoort, op gJÊjnstlsej Cl Juli 8933, om 2 uren namiddag, ter Estaminet van den heer Eelix Van Lajsduyt, te Aalst, Groote Markt, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Koop een. Een perceel Bouwgrond, op dcfi Crooteu Hoeslcouter, sectie B, nummer 47, groot 63 aren -12 centiaren, palende Noord verschei dene, Oost den heer Engcen Jelie, Zuiddekal- seide, west de kinderen De Vuyst. Verdeeld in 7 loten 1° 9 aren 45 centiaren ten Westen 2° 9 aren 19 centiaren ernevens 3° 8 aren 92 centiaren er- nevens; 4u 8 aren 66 centiaren ernevens; 5° 8 aren 40centiaren ernevens; 6° S aren 14 centiaren ernevens7° 10 aren 66 centiaren ten Oosten. In gebruik bij Verbeke-Van der Mecrsch te Aalst. Niet ingesteld. GEMEENTE EREMBODEGEM. Koop twee. Een perceel Bouwgrond a's na Meersch, wijk Terjoden, groot 16 aren S0 cen tiaren, palende Noord-Gost den s(c-:-nv,eg, Oost- Zuid de familie De Kegel. Zuid-West de nieuwe lijn van Brussel op Gent, West-Noord Botelberg. I) twee deelen lc de helft ten Zuiden, 2® de helft ten Noorden. Ingesteld Zuidhelft 400 fr.Noordhelft -100 fr. Koop drie. Een voordeelig perceel Land. wijk Terjoden of Boschtiende, groot 6 aren 72 centiaren, palende Noord-Oost den nieuwen ijzerénweg, Zuid-Oost de familie De Kegel, West-Noord Bolelbcrg. In gebruik bij do we duwe De Kegel, te Erembodegem. Ingesteld 300 fr. Koop vier. Een penceel Land op de Hello, sectie B nummel' lSS'lbis, groot. 13 aren 14 cen tiaren, palende Zuid Louis Callebaut, West Ca- miel Van Hasselt-Verleysen, Noord dezelfde. Oost J. B. Guns. In gebruik bij Oh. L. Eeman, ta Denderhautem. Ingesteld 900 fr. Koop vijf.Een perceel land op de Helle, sectie B, nummer 1879, groot 15 aren 60 centia ren, palende Oost J. B. Guns, Zuid Boye te Aalst, West de weduwe Van Vaerenbergh, Noord Louis Callebaut. In gebruik bij J. B. Temmerman. Ingesteld 500 fr. GEMEENTE IIOFSTADE Koop zes. Eene partij Zaailand, gelegen nabij de Statie, sectie A nummers 409 en 470, groot 58 aren 80 centiaren, palende Noord Dael- man, Oost den Wichelschcn weg, Zuid Van Hau- wermeiren, West Graaf de Cornet d'Elzius. Verdeeld in dri j deelen lc 17 aren 50 cent. langs het Zuiden 2® 17 aren 50 centiaren te mid den 3C 23 aren 80 centiaren ten Noorden. In ge bruik bij De Vulder. Ingesteld l£te deel 1000 fr.; 2Jo deel 1000 fr. i 3de deel 10C0 fr. GEMEENTE GIJSEGEM. Koop zeven. Eene partij zaailand op den Dijkman, sectte D nummer 43 groot 46 aren 30 centiaren, palende Oost. de Herdcrsembaan, Zuid Frans Lauwaert, West De Clippele, Noord met den helft van den gracht aan verscheidene. Te verdeelen in 3 gelijke deelen. In gebruik bij De Vulder. Ingesteld 1/3 Zuid 1010 fr.; 1/3 te midden 800 fr. 1/3 Noord 600 fr. STAD DENDERMONDE Koop acht. Een schoon perceel Zaailand, langsheen de Zijpstraat en de Maaistraat, ten kadaster sectie B, nummer 632, groot 1 hectare 27 aren 90 centiaren, palende Oost de Zijpstraat, Zuid Jos. Jansegers, West Andriessens, Noord de Maaistraat. Verdeeld in vier koopen R koop ten Noorden langs de Maaistraat, 31 aren 98 centiaren. 2e koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren 9S centiaren. 3° koop ernevens met facade aan de Zijpstraat 31 aren 97 centiaren. 4 koop ten Zuiden 3.1 aren 97 centiaren. In gebruik bij Jozef Meskens-Appelsand, Denderrnonde. Ingesteld 1® deel 1000 fr.; 2* deel 10*0 fr. 3* deel 1070 fr.; 4® deel 1200 fr. GEMEENTE ZELE. Koop negen.Een perceel Land.op het Groot Ruiveld,sectie C. nummer 1071, met eene grootte van 4S aren, palende Noord lieer Nyssens-Cou- vent te Gent, Oost Mijnheer Goossens, Zuid heer Rubbens, West De Brabandere cn Van Hercke. In gebruik bij Serafien Westerlinck. Niet ingesteld.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3