lsEtaM_zepprialt M. Fallïères tn Holland BIcc?!g öraiia te Èlseaè NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar 00 Ef10 'zaak niets heeft le zien. Er bestaat niet hei minste gevaar voor Oostenrijk, dat er ver wikkelingen zouden komen. fn Italië De Regeering heeft in het Parlement ge antwoord, dat Duitschland geen onkelen soldaat heeft ontscheept in Marokko. Zij heeft niet den minsten schijn van beknibbeling ge geven. De groote oorzaak Volgens M. Gaston Calmette, een invloed rijke diplomaat, is gansch de schuld te wijten aan de onbevoegdheid van de Frar.sche ministers, die de vredelievende Duitsch- Fransche onderhandelingen verbroken door hunne onwetendheid. En een groot Fransch .blad voegt er bij: Ziedaar hoe ver men komt met de wankelbare ministeries HOLLAND. .Eioedig gevecht tusschen stakers en policie te Amsterdam. Gisteren nacht zijn de stakers in hotsing gekomen met de policio aan de haven. De stakers vielen een meestergast aan die aan <len arbeid was. De policie beschermde hem Toen werden er steenen geworpen uit de omliggende huizen en dc omstaande menigte; insgelijks werd er met revolvers gescho-— De policie, in gevaar verkeerond, maakte «eveneens gebruik van de wapens. Er hieven 8gewonden. De policie en de troepen zijn meester van den toestand. Ziekte van Dr Kuyper. Do groote Nederlandsche Staatsman Dr. Kuyper is bedenkelijk ziek. Over ccnige jaren vatte hij te Brussel een ileurus op. On langs heeft 1 i ij •/iuli verkond on do genees- heeren hebben hem voorgeschreven naar "Wiesbaden le vertrekken. Zijn toestand boe zemt onrust in. FRANKRIJK Tegen de Regeering. Op 14 Juli zullen de Fransche syndikaten eene groote straalbeto'oging honden tegen de pensioenwet en tégen do Regeering gericht. ENGELAND In de Loi^lskamer zijn de amendementen van Lord Lausdowne aangenomen met 253 stemmen tegen -16. Do strijd tusschen het Hooger- en Lagerhuis staat nu voor goed vóór de deur. AMERIKA Verschrikkeijke warmte. Te Ne^'-York en te Montreal licerscht er eene versclirikkolijko warmte. In deze laatste stad stierven ojy'Z dagen 1 !0 personen van do warmte. ,Mon meent lrisschpr weer te mogen vuur:- Mem in- do weerkundige waar- nemingsgi.'slichten, Sedjert ee r ff én tijd reeds was do vróuw van eon genaamde Paul G..v, Arm en ia an,, die tijdelijk te Bl'assel verbleef en met zijne, vrouw 0{> de Sennelaan, 36, gewoond had, uil de ech lelijke woning verdwenen. Inden beginno wist G... niet waar zij was, doch hij had weldra do zekerheid opgedaan dat zij er met een anderen man van onder getrok ken was. Hij zag zo menigmaal samen, doch was er nog niet in gelukt hunno woning te ontdek ken. Tn den loop der verleden week, na zo nogmaals gevolgd te hebben, vond hij einde lijk dat zij samen in de Tahillionstraat, te Elscne, eene kamer betrokken hadden. Sedert bad Lij verscheidene malen zijne vrouw geweest vinden en haar gesmeekt het echtelijk leven te hernomen, doch zij gaf geen gehoor aan zijne bede en de man werd telkens weggestuurd. Gedurende eene der laatsto bijeenkomsten dio zij hadden, had de man gezegd dat hij zich zou weten te wreken. 29® Vervolg. De brief kwam van Roza, die daarin een voudig verklaarde dat zij in Frankrijk geheel vreemd was on in het dorp had vernomen, dat mevrouw Mixtome eene juffer van gezelschap had gehouden, die nu door ziekte verhinderd werd haar langer te dienen, waarom zij do vrijheid nam deze plaats te verzoeken. Zij kon goede getuigschriften toonen, en hield zieh overtuigd de tevredenheid van mevrouw te verwerven, indien zij daartoe in do gelegen heid werd gesteld.Ten slotte verzocht zij drin gend om een onderhoud. Mevrouw herlas den brief met veel belang stelling. Het scheen haar dat daarin geen zweem van huichelarij of slaafsehe onderda nigheid doorstraalde. De schrijfster moest dus cone beschaafde dame zijn. De manier van zich uit te drukken, de trots, zelfs het schrift beviel haar. Lees den brief, Johanna, zegde zij, dezen aan de bediende overgevende.Gij hebtgewoon- lijk een goed oordeel over het karakter der menscben. Zeg mij wat gij van juffrouw Lepa ge denkt. j Johanna las den brief en sprak daarna zeer ten gunste van Roza. Laat haar bier komen, mevrouv zegde zij. Zij heefteen gelaat als een engeleri als zij even goed en bekwaam als schoon is, dan zal mevrouw eenen schat in haar vinden. Gij zijt haar wel genegen, Johanna. Daar ïjj zich nu toch hier bevindt, wil ik haar ten minste zien. Laat haar binnenkomen. Johanna verwijderde zich en eenige oogen- blikken later trad zij met Roza binnen. IIij kocht dezelfde dag nog een revolver en ging langs de Tahillionstraat rond 9 uur wandelen, met het gedacht den beminde zijner vrouw af te wachten. Reeds geruimen tijd had hij er rondge zworven, toen hij eensklaps eenen man be merkte, die in eenen kruidenierswinkel bezig was niet huishonoodigheden te koopen. Ilij trad nader en zag dat het de verliefde zijner vrouw was. Eensklaps haalde hij den revolver te voor schijn, trad insgelijks den winkel binnen en na den gast aangestooten te hebben, loste hij op hem drie of vier schoten af. Deze door verscheidene kogels getroffen viel als eene massa ten gronde, het is zekeren II... Ten gevolge van de verwarring, ontstaan door deze ongehoorde tooneolen, kon de moordenaar vluchten. Aanstonds word een geneesheer ontboden, daar H... nog leefde. De doktor onderzocht de gekwetste en diende hem de beste zorgen toe, doch had geene de minste hoop hem nog- te redden. Eenige minuten nadien was do man een lijk. M. Dubois, policiekommis- saris van dit kwartier, was midderwijl ook ter plaats gesneld en deed de gebruikelijke besta ligingen daarna zond hij eenige agen ten uit om den moordenaar aan te houden. Deze bleef onvindbaar, doch rond '10 1. 2 ure kwam G... zich gevangen geven in de handen van het gerecht. Om 11 ure van den avond werd er nog een onderzoek geopend door het parket. C... na ondervraagd te zijn ge weest, werd onder aanhoudingsmandaat op gesloten. De laatste dag. Een incident De handelswijze van den policiekommis- saris van den Haag wordt hier in don Haag en in do dagbladschrijvers wereld druk be sproken. De policieman had met een vuistslag het fotograaftoestel van een Parijzer dagblad schrijver verbrijzeld en den Parijzenaar daarbij nog in bet gelaat gekwetst. Do kabinetsoverste van den Franschen mi nister van Buitenlandsche Zaken dio getuige geweest was van de voortvarendheid van den llollaüdsche policieman heeft eene klacht neergelegd. Nieuwe bezoeken Donderdag morgend was President Fal- lières,evenals het Hollandsch vorstelijk echt paar, wederom vroeg le heen. Het grenst waarlijk aan het ongelooflijke, to zien, hoe de president der Fransche repu bliek en de Hollandsche vórsten, met hunne gevolgen, nog flink to pes zijn, na al de ont- vansteii en plechtigheden welke zij reeds moesten bijwonen. Donderdag morgend werd een bezoek ge-1 bracht aan Rembrandts Huis, waar eeno 'onschatbare verzameling werken van den g'rbolén Holiandschen meester samengebracht is in'het huis zélfdat door Rembrandt bewoond werd. Vooraleer daar aan lo landen, was men reeds afgestapt in de alomgekende diamant-1 slijperij Asseher, de belangrijkste slijperij der wereld. Daar werd aan do hoogs bezoe kers eene verzameling afgewerkte edelge steenten getoond, hebbende eene waarde van ruim 10 miljoen frank. 's Avonds om 6 ure werd aan boord van den gepantserden kruiser Edgard Quinet een ontbijt aangeboden aaft de Hollandsche vor sten en eenige hooggeplaatste personen, door president Fallières. Er 'werden geene rede voeringen gehouden, dochM. Fallières dronk op de koninklijke familie en op den voor spoed van Holland, terwijl de koningin Wil- helmina antwoordde en dronk aan president Fallières en aan de Fransche natie. President Fallières drukte ook nog de hoop uit, binnen kort, Koningin Wilhelmina te Parijs te mogen begroeten. De Koningin antwoordde dat het haar groot genoegen zou Het hart van liet meisje bonsde hevig, haar bloed bruischte zij scheen hare zinnen niet meer meester te zijn, maar de gedachte aan haren vader en aan het doel harer reis brach ten haar weer tot haar zelve. Het stormde nog wel in haar binnenste, doch zij bedwong zich en boog voor de trotsche mevrouw, die opge staan was om haar te ontvangen. Daar stond zij van aangezicht tot aangezicht tegenover eene vrouw, die haren vader schul dig had geloofd aan eene schandelijke en ont zettende misdaad en hem in het uur der zwaarste beproeving alleen had laten staan vóór de vrouw, welke hij nog beminde, en die hij zoo gaarne zou weerzien vóór haar, door wio zij in hare kindsheid was ccrfcïoeteld, aan wier hart zij de eerste tranen vergoten en het eersfc gelachen had, die haar moest bemind hebben uiè al hare krachtenmot oen woord: vóór hare moófler 1 En vóór deze stond haar kind, aan hare eigene moeder onbektffd. Door den overvloed van rijkdom omgeven, lachte het geluk uit de oogen der schoone vrouw, tertyjjl haar echt genoot in den vreemde, miskend en veroor deeld door de wereld zijne droevigG dagen sleet. Alleen deze enkele gedachte was vol doende om Roza weer te doen bedaren zij moest onbekend blijven, wilde zij haar doel bereiken, en alles wagen om den sluier van het vreeselijlc geheim op te lichten, waaron der haar vader zoo diep gebukt ging. En'toch trok eon nauwelijks te beteugelen en onver klaarbaar gevoel Roza tot bare moeder, en zij moest alle krachten inspannen om do armen niet uit te strekken en, moeder, ik hen Con stance, uw doodgewaand kind te roepen. Mevrouw Mixtome was getroffen over de schoonheid van het meisje, wier lief en edel gelaat eenen wonderlijken indruk op haar doen, zich naar Parijs to hegeven, om er de vriendschapsbanden welke Hollandaan Frank rijk hechten, nog nauwer too le halen. Het vertrek Donderdag avond om 9 ure 40, heeft de Edgard Quinet de haven van Amsterdam verlaten. Twee Hollandschè matrozen, die zich in een roeibootje bevonden, vlogen in 't water, toen de schroeven van den kruiser in het water begonnen te Werken. Twee Fransche matrozen sprongen onmid- delijk in het water en konden heiden redden. President Fallières heeft herhaalde malen zijne hoogo voldoening uitgedrukt over do gulle ontvangst welko hem to beurt viel. Brussel. Bestelen. Een Amerikaan, M. B..., had in Philadelphia kennis ge kregen met een ander Amerikaaner Johns genaamd. Hij vertelde hem dat hij naar Europa gekomen was om do groote steden le bezoeken en de fabrieken te bezichtigen. Bei den waren na de kroningsfeesten van Londen naar Brussel afgezakt. Donderdag morgen was M. B... in gezelschap van zijn nieuwe vriend in eene bank van Brussel een cheque van 90 dollars gaan lichten. Op de Munt plaats gekomen kwam een gast bij hem zitten die insgelijks Engelsch sprak. Hij vertelde hun dat hij in Brussel een priester moest af wachten om samen naar Rome te gaan en aan den Paus 200,000 fr. te overhandigen. Hij vroeg weldra aan M. Johns of hij hein zijne beurs eens wilde leenen, de man deed het en de gast kwam terug na eenigen fijd en gaf ze terug. Dan vroeg hij hetzelfde aan M. B..., hij ging insgelijks buiten doch ver dween met de beurs die 4000 fr. en een cheque van 100 P.St. bevatte. Geen goede koffie zonder goede Bitter- peeën. De liefhebbers van een goede tas zullen daarom de Bitterpeeén Trappisten Vincart gebruiken. Men vindt ze overal. 1500 Schaarbeek. Hevige brand. In de Josaphatslraat, barste gisteren morgend, rond 10 ure, een brand los, die het leven had kunnen kosten van eenige personen. M. Gwoont in het nummer '182 dier straat en voert hel bedrijf van pastijbakker uit. Zijn oven is in do kelders gelegen. Hij was er gaan werken doch eene petroollamp welke hij in de hand hield ontsnapte hem en ontstak een aantal hout en schavelingen, die zich in de nabijheid bevonden. Op eenige oogen- blikken tijd stond gansch het huis onder rook. Do huurders ziende dat langs den trap alle redding onmogelijk was, begonnen langs de vensters to roepen om hulp. De pompiers snelden haastig ter plaats. Ladders werden tegen den gevel aangebracht en weldra was iederéén in veiligheid. Twee vrouwen wer dén Zóódanig verschrikt dat mén ze naar het hospitiial moest Overbrengen'. Eensklaps be merkte men dat M. Cnog niet uit de brandende kelders gehaald was. Een pom pier gelukte er in hem langs een klein ven sterker! builen to halen. Hij was kalf yer- stikt en do haren verbrand. Sint Joost-ten-Noode. Zelfmoord. Een 35jarig man, goed gekleed heeft zich Vrijdag morgend rond 2 ure gezelfmoord. Hij is over de omheining van den ijzerenweg geklommen en heeft, zich onder een koopwa- rentreiu'lalen onthoofden, de overblijfselen werden naar het doodenhuis gebracht. Een onderzoek is geopend om de persoon te ken nen. Sint Gilles. Muur omgevallen. Don derdag morgend, was in do Alfred Cluyse- naarstraat, 44, een metser bezig met een hofmuur op te bouwen, toen deze eensklaps .instortte. De ongelukkige werd tot aan liet hoofd in do puinen bedolven, op zijne kreten snelden andere meisers toe die hem verlosten uit dien neteligen toestand. Do man is over gansch het lichaam erg gekneusd en heeft ook nog inwendige pijnen le verduren. maakte en tot wien zij zieh bij den eersten aanblik getrokken gevoelde, zonder dat iets haar had gezegd, datdit meisje het kind was, hetwelk zij zestien jaren als dood had beweend. Wel geloofde zij dit blonde haar, deze saphi- ren oogen vroeger nog gezien te hebben, en zij dacht daarover na, terwijl zij zich in het aan schouwen van Roza verdiepte doch geene stem des harten, geen instinktmatig gevoel voerde haar op het rechte spoor. Zij groette Roza vriendelijk en verzocht haar plaats te nemen. Zij zag de bleekheid van het meisje, doch schreef die toe aan hare bedeesd heid toen zij echter haren rechten oogslag bemerkte, begreep zij, dat Roza niet bedrem meld was, noch hareffegenwoordigheid vrees de. Gij wildet mij spreken over de plaats van gezelschapsjuffer, juffrouw Lepage, zegde mevrouw Mixtome, z'ioli verwonderende, dat een meisje, afkomstig naar het scheen uit éene aristokratische familie, haar eigen brood moest verdienen. Hebt gij reeds nog zulk eene betrekking bekleed Neen, mevrouw, antwoordde Roza en hare stem klonk helder en vast,ofschoon haar hart niet kalm was. Ik ben alMjd thuis ge weest. Tot heden behoefde ik mijnen vader Diét- te verlaten. Gy woont niet in Frankrijk, vroeg me vrouw, eenen blik op> den brief werpende. Gij zegt hier dat gij in Frankrijk vreemd zijt. Mijn vaderland is Griekenland,mevrouw. Ik ben eerst sedert eeü paar dagen in Frank rijk. Griekenland Zijt gij dan niet eene Fran sche van geboorte Ja, mevrouw, maar mijn vader is ik geloof dat men het in Frankrijk «vervallen» 'noemt, antwoordde Roza haperend, Hij heeft Esschene-Fullenwyck. Vrouiv erg ge beten. Een hond loehehoerendo aan Jacob Frans, heeft vrouw Jozef Van den Abecle, twee beelen ia den arm on eeno in de bil toe gebracht in het naar huis komen der mol- kerij. Drie manspersonen hebben hem van haar lijf moeten rukken. Antwerpen. Aanhouding. De op- sporingsbrigado heeft in de Waaistraat een Franschman aangehouden, die daar reeds zes maanden onder een valschen naam op loge ment was. De kerel is ter beschikking- van den prokureur des Konings opgesloten. Bedriegerijen. Er is in de stad schier van niets anders spraak, dan van een gekende verzender in 't. groot, die er met medeplichtigheid van tolbeambten in zou ge lukt zijn, overgroote hoeveelheden koop waren to smokkelen. Het onderzoek duurt voort. Laffe schurk. In do vierde wijk werd gisteren avond eon kerel aangehouden, die zijne drie minderjarige dochtertjes schande lijk mishandeld had. De kerel is ter beschikking van het. ge recht opgesloten. Diamanibeiverkers in staking. On geveer 4000 diamantslijpers hebben den arbeid geslaakt. Zij geven eene dubbele rede op. Eerstens beweren zij dat de patroons leerjongens en leermeisjes aanvaarden, en tweedens verklaren zij niet meer te willen werken in gezelschap van werklieden, die verleden jaar uit den Anlwerpschen Diamant slij persbond gebannen werden. Bijna allo slijperijën zijn gesloten. Men denkl evenwel dat de staking slechts een dag zal duren. Berchem.Die/ten. Ongekondo schur ken hebben in do magazijnen van den poly goon van Berchem een verlichtingstoestel, looden huizen en eene groote hoeveelheid wij men gestolen. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Het is de goedkoopste. Hamme. Dief geknipt. Sedert ge- ruimen tijd, had de heer D...., touwslager, vastgesteld dat er hij hem touwwerk gesto len werd. Reeds meermaals had hij, bijge staan door zijn bediendG, M. Van Hovc, des nachts in zijn fabriek de wacht gehouden. Verleden haclit was zulks weer het geval. Nauwelijks waren beiden in de magazijnen of zij ontdekten er zekeren Alfons Ddie er zich verdoken hield. De indringer verde digde zich hardnekkig en 'ïRvas slechts, na dat allen gekwetst waren, dat de dief aan de policie kon overgeleverd worden. D...., is een oudveröordeelde. Vrijdag morgend liet zijn toestand niet toe hem te ondervra gen. Hij heeft twee gapende wonden aan het hoofd en kwetsuren aan de "keel. Het parket wordt, verwacht. ff St-Ni kol aas. Jonge dief. De 14-jarigq schrijnwerkersgast Jozef Van GleemfftRlo, op stiel hij M. Frans Maes, wonende Mc-rca- torslrraat, was er Donderdag voormiddag rond 8 ure, ingelukt, do sléuIels zijns mees-1 ters te bemachtigen. Hij trok naar boven, opende de kassen en had reeds eene zekere geldsom bemachtigd, toen hij op heeterdaad betrapt werd door zijnen baas. De veelbelovende kerel werd aan de po licie overgeleverd. Winkeliers, koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Eergh-Jouret, Aalst. St-Gillis-Waes. Erge hoefslag. Woensdag namiddag kreeg Polydoor Dar den, fruilkoopman, bij het inspannen van zijn rijtuig een hoefslag in het aangezicht. AI zijne voorste tanden werden uitgeslagen en do man bekwam ook eene gapende wonde aan de kin. Gevecht. Donderdag namiddag ont stond een gehecht tusschen twee visschers aan de Guit. Op het gerucht kwamen eenige hoeren toegelqopen en waren juist hij lijds een klein inkomen, dat hier als zeer onvol doendezou aangemerkt worden doch het is hem daar voldoende, om er daar fatsoenlijk mede te leven. Ik begrijp u, zegde mevrouw Mixtome en zij dacht aan het groot getal Franschen, die in den vreemde zich met een klein inkomen behelpen. Maar gij zijt nog te jong om zelve in uw onderhoud te voorzien. Ik hen ouder dan ik wel schijn ik hen een-en-twintig jaar, antwoordde Roza. Ik had eene ervaren Fransche gouvornanto, die ver klaarde mij niets meer te kunnen leei'en. Wan neer gij een onderzoek wilt doen naar mij no kennis, dan geloof ik dat gij mij bekwaam ge noeg vindet voor gezelschapsjuffer. Ik zal overigens mijn best doen om u aangenaam te zijn, mevrouw. Deel mij iets over u zelve mede, zegde mevrouw vriendelijk. W-erdt gij in Grieken land door eene Fransche gouvernante opge voed Ja. j Leeft uw vader nog Ja, mevrouw. Vergezelde hij u naar Frankrijk Neen. Hij beval mij in de hoede van eenen scheepskapitein aan, die mij naar de statie bracht. Zoo kwam ik naar Parijs, en bij mijne oude gouvernante. En liet uw vader u zoo alleen op reis gaan In 't begin wilde hij er niet van hooren, doch ik wist dat het beter voor liem en voor mij was, dat ik ging, zoodat hij ten slotte toe stemde. En uwe moedor Hetgelaaivan liet meisje werd plotselings stroef, en in hare oogen lag trots toen zij zegde ora zekeren Albert Verschraeghen uit het water te redden. De andere visscher is ge vlucht. Onc/eiuk. Gisteren ging Frans Van de Vyvere, wonende HulstestraaL aardap pelen steken met eene spade. Onderweg viel de spado hem van den schouder en Van de Vyvere werd een groot deel van den hiel afgesneden. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigoio Koning der oude graan- geiievers. Wetteren. De muilplgag. Sedert eenige dagen hebben zich in de gemeente verschil]ige gevallen van nmilplaag voorge daan. De noodige maatregelen zijn genomen ter bestrijding dezer gevaarlijke dierenplaag, welko volgens vornomene inlichtingen in ■onze gemeente zou overgebracht zijn door oenigo varkens afkomstig van den Korlen- boscii. On deinande une APPRENTIE de 15 a '18 et une DEMOISELLE de 20 a 30 ans pour les Grands Magasins du Petit Bruxelles; écrire rue Leopold, 82, Alost. 277 Gent. Schip gezonken. Het binnen schip Emma met 130 ion oliezaad aan boord, is Vrijdag morgend in het Verbin- dingskanaal gezonken. De schi'pper kon zich met heel zij no familie redden. Een deel der lading kon nog op een ander schip overgebracht worden, vooraleer de Emma geheel onderliep. Dc zedenzaak. Het onderzoek in zake van het overlijden van het meisje Van der Smissen, uit de Tarwestraut, vordert snel aan. Uit de lijkschouwing'is gebleken, dat liet kind gestorven is ten gevolge van" eeno natuurlijke ziekte, welke hoegenaamd geen betrok heeft met mishandeling. Die.fte. Gisteren voormiddag, kwam een voddenkoopman bij een winkelier in de Zonder Naamstraat. Terwijl de vrouw naar boven was om vodden to zoeken, trok de man er van onder met een pak, inhoudende 17 vrouwenbroeken. Eene klacht werd ne- dergelegd. Brutale schelm. Twee sterk bedron ken schelmen zochten-moeïiijkheden met den baas der> herberg De Druiftak SL-Elisa- bethsplaals, alhier. Niet tevreden de helft der huismeubelen vernield le hebben, viel een der brutale kerels het dochtertje van den herbergier aan, een meisje van '12 jaar hij beet het in do hand en wel zoo geweldig, (lat een der vingertjes afvielde schelm nam het vingertje op en stak het in den zak. Het ongelukkig kind viel in bezwijming. Dank aan de tusscbenkomst der geburen werden do twee brutale schelmen gevat en opgesloten. ©enêraSe Naaml. Maat. Huring Brandkoffers '10 frs. 's jd'aïSJ Zié annonce. 'ff noaflb mi. Exdarde. Opgesloten. De genaamde De Clërcq GusÊaaf, 30 jaar ouff^'-ty.aarvdn wij vroeger nog gemeld 'jiqiijjpp ((,dat hij Domien Vermeulen in het water iwierp en later aangehouden werd te Dcinze, is nu in het krankzinnigen' gesticht van .St-Nikolaas opgesloten. Stekene. Ongeval. Woensdag liep de zoon Van Vlieberghe, van den Ileykant achter eene kar. Eene tweede kar volgde op korten afstand. Toon de tweede kar nu do eerste wilde voorbijrijden werd de knaap omvergeworpen en erg gekwetst. Slagen. August Maes, metserdiener, werd op den Heykant achtervolgd door eenigo kerels.Zij sloegen hem geweldig af en brach ten hem verscheidene messteken toe in hoofd en rug. De man verloor veel bloed en kon maar met groote moeite te huis geraken. Dokter Van IIaeist heeft de wonden toege- naaid. Dó daders zijn gekend. Ik heb geene moeder, mevrouw. Zonder moederen nog zoo jong, zegdo mevrouw Mixtome medelijdend. Is uwe moe der reeds lang dood Ik herinner mij niet haar gekentfte heb ben, antwoordde Roza ontwijkend. Hebt gij nog bloedverwanten in Frank rijk Neen, mevrouw. Ik heb niemand, behal ve mijnen vader, en het meisje kleurde, en het is om zijnentwil dat ik alleen de wereld ben in gegaan. Hoe kwaamt gij aan deze afgelegene en wéinig bekende kust.? Ik had er vroeger reeds van gehoord. Eene vrouw, dio mij op aanbeveling mijner vroegeregouvernantoonder hare bescherming nam, bracht mij hierheen. Ik logeerde in het logement te Charlemont, en daar vertelde mij eene andere vrouw dat uwe gezelschapsjuffer ziek was en zoo waagde ik het naar hare plaats te dingen. De openhartige blik, het onschuldige gelaat van het meisje, de beslistheid van har woor den verbanden eiken twijfel en mevrouw Mixtome geloofde en vertrouwde haar onwil lekeurig. Gij werdt goed ingelicht, zegde zij. Mijne gezelschapsjuffer is ziek en naar hare familie vertrokken.Ik heb iemand in hare plaats noo- dig iemand, die mij voorleest, als ik mij verveel, orn te zingen en te spelen als ik ver drietig ben en om te praten als ik lust daar toe heb iemand die mij vergezelt op mijne wandelingen, kortom iemand die mij voorko mender en gewilliger is dan eene bloedver wante, en toch als eene jongere zuster wil be handeld worden. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2