DE ZAAK VERMEERSCH Bloedig drama, te Elsm NIEUWSBERICHTEN. Nirsoofsch® Brievers 't Wit Stoopke van Jaequss Nssis Spiegelfahriek A. L. MEYVAERT Het onderzoek. M. De Landtsheer beeft zich Vrijdag bezig gehouden raet het onderzoeken van oenige stukken uit het dossier van liet parket van Versailles, welke hem 'smorgends toege zonden waren. M. J.... en Odiel V.... Zooals men weet heeft Odiel Vmin of meer J... beschuldigd dat deze kennis moet gehad hebben van de moord op M. Ver- meersch. De onderzoeksrechter heeft M. J. op de hoogte gebracht dezer beschuldigingen. J... beweert echter dat Odiel V... enkel uitvindsels heeft opgedischt. Men denkt dat heden Zaterdag eene kon- frontatie zou plaats hebben tusschen de twee mannen. Een nieuwe erfgenaam. "Er heeft zich een nieuwe erfgenaam van den vermoorden rentenier kenbaar gemaakt. Het is een neef. M. Henri Vermeersch, wo nende te Rouaan. Hij heeft M. Aubert, no taris aldaar, met zijne belangen gelast. M. Boisson, notaris to Saint-Germain-en-Laye, die gelast is met de waarneming der belan gen van de andere erfgenamen, is verwittigd. Doze laatste erfgenamen, die in België verblijven, zijn: de eigen broeder van Iiönoré Vermeersch, M. Basiol Vermeersch87 jaar oud, wonende te Denlergem MM. Albert Vermeersch, koopman te Deinze Jules- TJrbaan Van Wam beek en mevr. Odile Van W ambeekj, eveneens te Deinze woonachtig mevr. Marlens, van Moorseole; mevr. wed. Basscrt. van Yper, en mevrouwen Aline en Elodie Van Warnbeek, van Thielt. Soldatenbond. Laatstleden Maandag vergaderde te Ni nove, in den Katholieken Volkskring, onder voorzinerschap van den heer Advokaat Leo Cosyns, Burgemeester van Meerbeke, liet Centraal Gomileit van den kanlonalen Solda ten bond. Dit werk werd in ons kanton gesticht in Augustus van verleden jaar en is nogmaals te danken aan dc bezorgdheid en den ijver van de katholieken. Deze nieuwe inrichting- schijnt ons van zoo overwegend belang op Godsdienstig, Zedelijk en Maatschappelijk gebied, dat wij er liet onderwerp van maken willen van dezen 3eu Ninoofschen brief. Naar het verslag van den lieer Cosyns mo gen de inrichters zich verheugen in eenen hoogst bevredigenden uitslag 131 toekom stige soldaten zijn thans ingeschreven en volgen regelmatig de maandelijkscho verga deringen in eene van de vier afdeel in gen. Het hoofddoel van dit uitstekend werk is vooral de jongelingen die geroepen zijn om soldaat te worden, van af hun 16 jaar Ie vereenigen in een bond, en ze aldaar tot de wapen- en legeroefeningen voor te bereiden. Vele onzer jonge rekruten, dank aan deze voorafgaande opleiding in de krijgstheorio, zullen met gemak liet exaam van korporaal of brigadier kunnen alleggen, en men wete. dat volgons de nieuwe wet. de dienst tijd met een derdo verminderd kan worden voor dezen die dit bekwaamheidsdiploma be zitten. De Soldatenbond heeft evenwel niet alleen op 't oog de voorbereiding der toekomstige soldaten, maar bestuurders en stichters, zul len ook hunne leden die in dienst getreden zijn voort beschermen en ondersteunen en vele voordeelen doen genieten, als keuze van regiment, toelatingen voor het volgen van vakleergangen, het waarnemen van bedie ningen en dies meer. Bij het einde van den diensttijd zal nog het Bestuur van den Bond, aan de soldaten, die met goede getuigschrif ten torugkeeron,de grootste diensten kunnen bewijzen. Dit alles voor den stoffel ij ken kant. 30° Vervolg Ik geloof aan uwe eischen te kunnen voldoen, zegde Roza. Laat mij hooren hoe gij speelt en zingt, sprak zij. Ik moet u echter vooraf zeggen, dat ik een strenge rechter ben en -vooral in de muziek hooge eischen stel. Roza stond op en ging naar de piano, zij sloeg het deksel open, zette zich voor het in strument en liet de vingers over het klavier glijden nu begon zij eene moeilijke kompo sitie van eenen modernen meester en speelde deze zoo fraai, dat bare aanhoorstcr cr door verrukt werd. Toen zij ophield, zong zij een lied. Gij zijt een talent, juffrouw Lepage, riep mevrouw Mixtome, toen de laatste tonen verdwenen waren en het meisje opstond. Uw spel verraadt eene kunstenares en uwe stem is fraaigij zoudt onze oude Fransche balla den eer aandoen. Kent gij er soms eenige Roza boog, nam weer voor het instrument plaats en zong eene roerende ballade, waarbij mevrouw tranen uit de oogen liepen. Er heerschte eene lange stilte, toen Roza zich van het klavier verwijderd had en op haar vorige plaats ging zitten. Zij had oen lied gekozen, dat haar vader haar dikwijls had 'voorgezongen en dat hij zeer gaarne hoorde. Dit gezang had bij mevrouw Mixtome eenen vloed van herinneringen gewekt, want ook Onder zedelijk opzicht zal de Soldatenbond niet minder voorname voordeeion afwerpen. Vooreerst zullen de dienstplichtigen eener zelfde streek met malkander in aanraking en betrekking komen, en door nadere kennis making vrienden worden. Dat zal het gevaar verminderen voor onze katholieke jongens in de kazerne of in de garnizoenstad bij slecht gezelschap te ver zeilen. En dit gevaar is ontegenzeggelijk groot. De jonge soldaat komt er te staan met jongelingen van allerlei kleur en rich- ting. De brave christelijke jongen komt er in aanraking met den godloochenaar de jonge man aan wiens opvoeding de grootste zorgen zijn besteed, naast een half verwilderde, die nimmer konnis maakte met de strenge hand eens vaders of het zacht vermaan van eene moeder. De leden van den Soldatenbond zullen tegen zulke gevaren bestand zijn gesterkt door de lessen van zedeleer en godsdienst verdediging die op zekere vergaderingen ge geven worden, zullen zij vaster in hun schoenen staan en meer kracht gevoelen om de aanvallen af to slaan, die zoo dikwijls ge daan zullen worden op het liefste, dat zij heb ben, op hun H. Godsdienst. Dit alles weze gezegd, om de ouders aan te zetten hun jongen, die voor den militairen dienst is aangewezen, bij den soldatenbond aan te sluiten dan mogen ze gerust de «ka- zernvrees» afleggen, hun jongen zal er niet gauw bedorven worden, want de milicien die 't buis braaf en godsdienstig is geweest, kan dat blijven ook, zal het als soldaat zelfs ge makkelijker blijven,dan op vele fabrieken en in menige betrekkingen. Bij den Bond blijven ook aangesloten de oud-soldaten. En dat heeft ook zijn goede zijde; dit zijn voor de jongeren de spreken de voorbeelden, dat men van de kazerne zoo'n schrik niet hoeft te hebben. Want bet is waarlijk bedroevend te hooren dal nog zoovele gezonde, stevige jongelingen over het soldaat worden spreken, alsof ze naar de galleien gezonden werden; zij hebben vree sdij ke verbalen gehoord van tierende kor poraals en lastige onderofficieren, van poli- ciekamer en straf exerceeren. Zóó erg toch is het niet, en we moeten het maar bekennen dat bet voor veel jongens ook zelfs goed is eenigen tijd soldaat te zijn. Vele jonge mannen die maar al te slecht voor bun uiterlijk zorgen, die niet zindelijk zijn op lichaam en kleeding, knappen er neelemaal mee op, en 't doet hun goed als ze van tijd tot tijd eene flinke wassching krijgen en goed leeren poetsen en borstelen. Tal van fabriekwerkers en boerenjongens, die al van hun twaalfde jaar hebben moeten meê werken en niet genoeg aan hun houding cn gezonde lichaamsbeweging dachten, cn gevaar liepen op hun dertigste of veertigste jaar er uit te zien als versleten mannetje, worden als milicien zou recht als een kaars. Zie, op een Zondagmorgen do dorpskerk maar eens uitgaan. De oud-soldaten kan men één .voor één uit de huiswaarts-keerende mannen uitrapen. Hun slap is ferm en veer krachtig, do houding fier. Dat alle toekomstige soldaten er dus aan denkon welke nuttige instelling de Soldaten bond voor hun kan zijn niemand, wie hij ook zij, mag ten achter blijven voor rijk of arm, voor burger of werkman, voor stede ling en boer is daar de aangewezen plaats. De ouders die waarlijk het welzijn hunner kinderen betrachten, kunnen aan deze stich ting niet onverschillig blijven. Debegoede katholieken moeten het Heil zaam werk mild ondersteunen niet alleen met hunne bijdragen,maar ook door hunne bijtre ding en medewerking als raadgevende leden. Fidelis. BERICHT. Met genoegen deelen wij aan onze lezers mede, dat do lieer Karei Beeckman-Snoeck, Statiestraat, 11, Ninove, aangesteld isals Hoofdagent van ons dagblad voor bet kanton Ninove. M. Beeckman zal zich steeds ter beschikking houden onzer lezers, voor alles wat ons blad aanbelangt. zij had vroeger deze ballade dikwijls gezon gen. Roza zag de tranen in de oogen harer moeder zij bevroedde welken indruk baar gezang in hare ziel had achtergelaten en haar hart gevoelde zich metkiuderlijke deelneming- tot haar aangetrokken. Eindelijk stond mevrouw op, nam een Fransch boek dat op tafel lag, gaf dit aan het meisje met het verzoek iets voor te lezen. Ro za gehoorzaamde. Zij las zoo vloeiend als eene Franchise, zonder eenigen vreemden tongval en met zulk eenen ju is ten klem,dat mevrouw ook daarover hare hoogste tevredenheid be tuigde. Het is genoeg, zegde zij. Ik geloof het met u wel te kunnen vinden. Het loon dat ik geef, bedraagt vier duizend frank 's jaars, alle drie maanden te betalen. Gij zult behandeld worden alsof ge mijne zuster waart, juffrouw Lepage. Uw gelaat is wM is waar eene vol doende aanbeveling, maar in zulke zaken wil ik alle pleegvormen vervuld zien. Gij spraakt van aanbevelingen. Ik heb er slechts ééne, zegde Roza, licht kleurende. Mijne i.udo gouvernante, juffrouw Gauthier, die thans in oone school van de ruo St-IIonoré te Parijs geplaatst is, kan u alles omtrent mij mededeelen. Zij legde de adreskaart van juffrouw Gau- llder op tafel. M anneer kunt g:j komen, juffrouw Le page Zoodra gij het verlangt, mevrouw. Laat het ons dan op overmorgen nemen, zegde mevrouw Mixtpme. aan hare verbinte nis voor don volgenden dag denkende. Ik zal mijn rijtuig naar het logement zenden, om u af te halen. Daarmee was de zaak uit en Roza nam af- Nadere bijzonderheden. Het verhaal van den moordenaar. Paul Gavasyan, de dader van den moord gisteren in de Tabellionstraat gepleegd, is te Gonstantinopel geboren in I860, hij huwde er in 1891 en had eene dochter uit dit huwe lijk, die nu 17 jaar oud is'. Gisteren rond 10 ure van den avond kwam Cavaryan eensklaps in hef: policiebureel der Nieuwe Graanmarkt binnengestormd, roe pende Houdt mij aan ik heb den minaar mijner vrouw gedood Men dacht dat men te doen had met een zinnelooze, maar daar hjj zegde dat bet drama in de Tabellionstraat had plaats ge grepen, telefoneerde de policiecommissaris naar het bureel van Ten Bosch van waar hem geantwoord werd dat d€> gezegdens van den man juist waren. Ondervraagt verklaarde, jfiij het volgende Over een 5tal jaren verliet ik in gezelschap mijner vrouw en mijnerdóchter Gonstanti nopel om mij teNanlerre ih'Fraukrijk te gaan vestigen. Op dit oogenblik was ik zeer te vreden met ons huwelijk cn het huishouden was een hemel. Na eenigen tijd bestatigde ik dat een onzer geburen ons talrijke bezoe ken kwam brengen en ik ziig er geen kwaad in. Eindelijk vroeg hij me mot hem te willen associeeren om den kruideniersbandel te be ginnen, ik stemde toe en dit was mijn onge luk. Weldra bestatigde ik dat mijne vrouw en mijne dochter mij miijd'er gaarne zagen. Ik kreeg hierin groot verdriet want ik be minde ontegensprekelijk hartstochtelijk mijne kleine familie. Ik vernam later dat mijne vrouw betrekking had met mijn geasso cieerde. Ik heb alles gedaan om baar tot betere ge voelens te brengen, doch niets gelukte. Op 1 Januari 1910 bad ik haar met mij Nanterre te verlaten en elders te gaan wonen. Zij scheen hierin toe te stemmen, doch een vijftal dagen later vond ik bij mijne tehuis komst liet huis ledig. Mijne,vrouw en mijne dochter waren gevlucht. Na talrijke en vele vruchtelooze opzoekingen, kwam ik tot de vaststelling dat zij in Brussel moest wonen. Over een drietal maanden.lande ik bier aan en na nog lange en moeilijke opsporingen gelukte ik er id- te weet te geraken dat mijne vrouw en mijne dochter in da Tabellionstraat nummer 31, eenen winkel van specerijen en groenten hielden. Ambroise mijn vroegere geassocieerde bewoonde lietz'élfde buis. Ik vloog er aanstonds been om met mijne vrouw te spreken. Docli zij weigerde alle overeenkomst. Alleen mijne dochter bracht mij van tijd tot tijd een bezoek op mijne ka mer op de Sennelaan. Bij iedere bijeenkomst smeekte ik mijn kind, bare moeder te over halen om ons vroeger, gelukkig leven te hernemen, doch, mijne vrouw weigerde tel kens. Na zooveel vruchteloos pogen, besloot ik eindelijk mij te wreken. Toen ik mij Donderdag a*»«d naar de Ta bellionstraat begaf met bet inzicht mijne vrouw te dooden, vond ik do' drie te zamen in den winkel. Toen ik binnenkwam vluchtte mijne vrouw in eene tweede plaats. Ik gaf alsdan aan mijne dochter egjij brief om dien aan hare moeder te overhandigen, doch zij weigerde hem en vluchtte insgelijks weg. Dan stond ik daar nog alleen raet mijn mededinger. Ik bezag hem vlak in de oogen, greep mijn revolver en loste op hem 3 scho ten die hem troffen in volle Horst. Hij stortte achter de toonlade ten grondg. Dit ziende hen ik gevlucht cm mij komen gevangen te ge ven. Het parket stapte in het policiebureel der 3de afdeeling rond 10 1/2 ure af en na de verklaringen van Gavasyan gehoord le heb ben, deden zij hem onder aanhoudingsman daat in den amigo opsluiten,! Het parket begaf zich vervolgens naar de Tabellionstraat en deed er de vrouw en de dochter van Gavasyan eene lange ondervra ging ondergaan. lïet onderzoek wordt voortgezet. scheid. Mevrouw belde en beval de binnen tredende dienstbode de juffrouw naar haar rijtuig te brengen. Twee minuten later had Roza het kasteel Montfagon- achter zich èn reed naar het dorp Charlemobt terug, zeer te vreden over haar morgenbgzoek. Zij was als betaalde gezelschapsjuffer aangenomen bij hare eigene moeder Zijózóu nu den mar kies van Charlemont zien en hem nader leeren kennen zij z<;u de geschiedenis van het groo- te drama van andere lippen hooren, en er kon zich eene omstandigheid voordoen, welke haar den moordenaar van haren oom zou doen kennen. Het ziet er nog niet uit, alsof ik hoop of zekerheid had,bewijzen voor de onschuld mijns vaders en voor de schuld van den waren moor denaar te vinden, dacht zij j' maar ik geloof vast, dat de Voorzienigheid mij leidt en dat ik do.w in dienst te treden bij 'Afijn© moeder,mijn doel hoe langer hoe nader ki&m, en dat moet mij aanmoedigen. ROZA IN HARE BETREKKING. Mevrouw Mixtome achtsliet onnoodig in lichtingen omtrent Roza in ite winnen, daar deze eenen te gunstigen en te diepen indruk op haar had gemaakt. Hare faaie gestalte,hare schoone oogen en blond haar kon zij niet ver geten. Het meisje had zonneschijn gebracht in haar hart, dat sedert den vermeenden dood van haar kind ongevoelig voor ieder mensche- 1 ijk wezen, thans in genegenheid jegens Roza ontgloeide. Met ongeduld verbeidde Zij de terugkomst van het meisje. Toch volgqe, zij den raad van Johanna en schroef aan juffrouw Gauthier over juffrouw Lep age. Tegel ijk schreef zij nog naar Parijs om inlichtingen omtrent juffrouw Gau thier. Toen beide brieven^ereed waren om Brussel. O die sioanzers. De admi nistratie der posterijen komt ter kennis der politie te brengen dat de briefdrager, gelast met het lichten der bussen in deze der Duca- lestraat een aantal verbrandde gazetten ge vonden heeft. Men vermoed dat de kleine nieldeugen van het kwartier weer eene slechte zwans willen uilsteken hebben. Men zal voortaan een oog in het zeil houden om de vuurkensmakers te betrappen. Botsing. Eene hevige botsing tus schen een automobiel en een brouwerskar ontstond Vrijdag op de Leuvenschebaan. De schok was zoo hevig dat bet paard omgewor pen werd en gansch de kamion aan stukken lag. De automobiel werd ook allerergst be schadigd. De policie heeft een onderzoek in gesteld om de verantwoordelijkheden vast te stellen. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna oniniddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Laken. Jonge nietdeugen,Donderdag namiddag was zekere Jan G..., mosselver- kooper, die in de Vergotedok van Laken ge meerd lag, eenige oogenblikken van zijne schuit afwezig om eene pint te gaan drinken. Gedurende zijne korte afwezigheid hadden gasten hem beroofd van zijne beurs die bet beloop zijner ^inkomsten bevatte, ongeveer 50 franken. Jan G.., legde eene klacht neer bij de policie. Deze ging onmiddeiijk op zoek en gelukte er in de jonge nietdeugen te knip pen die den diefstal gepleegd hadden. Het zijn Jules V.., en Charles R.., oud van 16 tot 17 jaar en in den omtrek der kerk wonende. Om den diefstal te plegen moesten zij zich langs eene koord 6 meiers laten zak ken om op liet schip te geraken en langs den zelfden weg opklimmen. Een goed nieuws voor de menschen met slechte spijsvertering. Men zegt wonderen van de Bitterpeeën Trappisten Vincart, gebruikt met of zonder melk. 1500 Schaerbeek. Werkongeval. Zekere 25jarige Keuls, metser, die in de Hortensias- lei'aan het werken was, werd Vrijdag na middag, door eenen zwaren steen op het been getroffen. Het is met gebr ken been dat men hem opnam en naar het hospitaal over bracht. On demand© une APPRENTIE de 15 a 18 et une DEMOISELLE de 20 a 30 ans pour les Grands Magasins du Petit Bruxelles; écrire rue Léopold, 82, Alost. 277 St Joost-ten-Noode. Overreden. Wij hebben gisteren de zelfmoord gemeld welke door een jongeling gepleegd werd door zich te laten onthoofden door eenen voorbijrijden den koopwaren trein. Naar de personen die zijn lijk gingen bezichtigen, in het dooden- huis, is liet zekere Gaston T.., wonende in de Karei denVIstraat. le St Joost-ten-Noode. Oorzaken geeft men voor deze daad niet op. Vilvoorde. Opgevischt Men heeft Vrijdag namiddag uit het kanaal het in ont bonden toestand verkeerende lijk gevonden van zekere Charles B.., afkomstig van Blan- keiiberghe en die bij Duinont, ondernemer, gebruikt was. Hij was sedert acht dagen ver dwenen. Het is onder eenen boot, die de wo ning aan de werklieden verstrekte dat men het lijk ontdekte. Men gelooft dat er een on geluk in 't spbl is. is bet eenige echte Vieux Système. Leuven. Verdwijning.Over eenige dagenis zekere V..., handelaar, plotseling uit zijne woning verdwenen. Hot gerucht verspreidde zich dat V., miarParijs gevlucht was met'eene grootesom geld, beboerende aan zijnen geldschieter. De man kwam Don derdag in opene koels terug. Hij werd aan gehouden en opgesloten onder beschuldiging van fondsen ontvreemding. met don dagelijkschen post te worden verzon den, gaf mevrouw Mixtome zich aan hare ge dachten over, die bijna uitsluitend Roza tot onderwerp hadden. Een onschuldig, jeugdig gelaat, en toch bijzonder koen, dacht zij.. Zij is schoon als een engel en naar haar uiterlijk moet zij goed -en edel zijn. Het komt mij voor als ware zij bereid zich voor anderen op te offeren, als zou zij vrijwillig haar eigen geluk prijsgeven, indien zij geloofde dat haar plicht het haar gebood. Zou mijne kleine Constance zulk een lief en edel meisje geworden zijn, indien zij nog in leven ware Een of tweemaal zag ik renen droevigen trek op haar gelaat cn ik zou haar hebben willen omhelzen... Zij liep eenige malen de kamer op en neer, maar kon hare gedachten niet voldoende re gelen om met het schrijven van brieven voort to gaan. Na eene poos begaf zij zich naar de bibliotheek bij hare vriendinnen. Terstond na Roza's terugkeer in het hotel te Charlemont, sloot zij zich in hare kamer op en schreef weer eenen langen brief aan haren vader, om hem uitvoerig haar bezoek op het kasteel Montfagon mede to deelen. Zij bracht zelf den brief naar de póst en toen zij terug kwam, vond zij juffrouw Robinex op haar wachtend. Zijt gij op Montfagon geweest, juffrouw vroeg deze. Ja, antwoordde het meisje vroolijk, en mevrouw Mixtome heeft mij als gezelschaps juffer aangenomen. Het verheugt mij voor u dit te hooren, ofschoon het mij zelf leed doet,zegde juffrouw Robinex. Ik had gehoopt lang bij u te kunnen blijven. Dat was ook mijn wensch, antwoordde Maercke-Kerchem. Brand. Vrijdag is een geweldige brand uitgeborsten in do woning van H. DeRoeck. Gansch de woning en al de stallingen stonden welhaast in vlam en vuur. Het vuur sloeg over op de woning van don landbouwer Victor Pot, geheel de blok vormde een afgrijselijken vuurpoel. Het vee kon men redden, doch de meubelen, het landbouwalm, eene groote hoeveelheid hout, hooi, enz. werd do prooi der vlammen. Men denkt aan kwaadwilligheid, daar de brand aan den hoek der schuur begonnen is. De schade is zeer groot en slechts gedeeltelijk verzekerd. Een onderzoek is begonnen. De voordeeligste conditiën voor ellegoed- winkels zijn bij Van den Bergb-Jouret, Aalst. Audenaerde. In de Schelde. De nachtpolicie, die aan de Groote Brug rond middernacht op ronde was, hoorde al met eens een geplons in 't water en hulpkreten uitgalmen. Een agent sprong in een bootje en zag een man tegen de dood worstelen. Hij kon hem redden zekeren Weyts, 60 jaar oud, wonende te Maeter. Dczo verklaarde dat hij er in geloopen was, zonder lo welen. Beirlegem. Een huis verpletterd. Eenige boomkappers waren gisteren bezig met een zwaren boom uit le kappen, slaande achter het een huis. Men kreeg met het werk niet gedaan, als het avond was, en men zei .- wij zullen morgen voortdoen. Om '10 ure 's avonds kwam er leven in den boom, hij helde en viel in de woning. Het dak, do muren, en al wat er in huis was, werd ver pletterd. Hoe de inwoners niet gedood of ge kwetst wierden, verslaat men niet. De schade is groot. Eene menigte nieuwsgierigen komen het verwoeste huis bezien. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Nederbrakel. Schielijk overlijden. Gisteren stond J.-B. Demesurein de weide le werken. Plotseling zonk hij neder en stierf kort nadien. Men denkt dat hij door een zon neslag getroffen werd. Balegem. Dood gevonden. Gisteren namiddag ging de werkman GuslaafDe Zut- ter, naar den akker om te arbeiden. Daar hij niet terugkeerde, ging men zien en vond hem dood liggen. Hij was bezweken aan eene bartrdebreuk. EXAMENS AFGELEGD De volgende heeren, oudstudenten van liet Sint Jozefscollege, van Aalst, hebben hun examen afgelegd Aan de Koophandelschool van Bergen Mijnheer Pieler De Lulle, van Edingen, lste examen van kandidaat in Koophandels- wetenschappen. Aan do Hoogschool van Leuven Mijnheer Jozef Cooreman, van Dender- monde, examen van kandidaat in Rechten. Mijnheer Frants Boeykens, van Aalst, examen van Doktor in Réchten, iste proef, met onderscheiding., ZONDAGRUST. Zondag 9 Juli 1911, zal de dienstdoende apotheek M. Bonner, Bisschopstr., alleen openblijven te beginnen van 12 ure des middags. Vlaamsche kermis van St-Jozef op Zon dagen 10, 17 Maandagen 11, 18 September aanstaande. II. De Cinemagroote nieuwigheid met de allerlaatste verbeteringen er aan gemaakt, komt rechtstreeks uit Amerika geene beving, niet de minste, en dusvolgens geene vermoeidheid voor het zicht, wat in vele cinema's nog al dikwijls te wenschen laat. Al de zichten van liet zeer onlangs gebeurde in alle landen der wereld droeve, lustige en kluchtige gebeurtenissen, vliegtoestellen, in een woord al wat men denken kan, zal er te voorschijn komen als levend en natuurlijk. Iedere vertooning een halve uur, en telkens een nieuw programma, derwijze dat niemand zal te klagen hebben over het altijd 't zelfde Roza maar mijne verbintenis op Montfagon kwam onvoorziens en nu is eene verandering van al mijne plannen noodzakelijk. Wellicht komen wij later weer eens te zamen. Ik ver trek overmorgen naar het kasteel. Des middags gingen Roza en juffrouw Robinex naar dó haven, waar hét muziekkorps andermaal een koncert gaf. Evenals den vo- rigen dag kwam ook. nu het rij tuig van den markies van Charlemont weer aanrijden. Ro za zag den markies en nam hem eens geed op. Zij zag ook graaf Beaucourt en haar hart beef de terwijl zij hem, zoo ver zij kon, nastaarde. Eenigen tijd na de opvoering der muziek stukken, begaf de geheele schaar nieuwsgie rigen zich naar de haven, waar het feestelijk uitgedoschte schip van den markies uitzeilde om naar Montfagon te stevenen, en den vol genden dag de deelnemers aan' den ingerich- ten pleziertocht daar op te nemen. Na het koncert, keerde Roza naar het hotel terug. 's Anderendaags begaven zich mevrouw Mixtome en hare gasten vroegtijdig aan boord van het schip, waar zij den markies met zijn gevolg aau troffen. Het vaartuig stak met gunstigen wind in zee. Dienzelfden dag ontving Roza van juffrouw Gauthier eene kist, waarin zich een zorgvuldig gekozen uitzet bevond, dat haar in hare nieu we betrekking op Montfagon uitmuntend te stado kwam. In eenen meêgaanden brief, berichtte juf frouw Gauthier hare vroegere leerlinge, dat zij het geld, by haar achtergelaten, geheel uit gegeven en besteed had voor zaken, die met den stand van Roza overeenkwamen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2