Onschuld zegepraal! De MarokkoKwestie. NIEUWSBERICHTEN. Vreeseüjk drama op een kerkhof ie Parijs HE ZAAI VERMEERSCH Spiegeïfaliriek A. L. IEYVAERT Samson Kina ge0ft fep en Gelukkige gasten De rollen zijn nu veelal orcgekeerd, liet isijn de bedelaars die het beste leven hebben. \Zij loopen barrevoets, of liggen op de ardui nen trappen van de Beurzen of andere groote gebouwen, waar het zeer lommerrijk en koel as. Zij bekleeden dus in dit geval de eerste 'en de uitverkorene plaatsen. Plet moeten 'toch altijd dezelfde niet zijn, niet waar Het duurt voort De yerfrissching- van de temperatuur, de zakking van de warmte duurt voort in Ame rika. Het is le hopen, dat de warmte in zul- lïen graad zoo spoedig niet meer terugkome. RUSLAND De keizerin is ziek Nikolaas II, de Czaar van Rusland, heeft weinig gelukkige jaren. Niet enkel is de po litiek in zijn land beroerd, maar in den huise- 'lijken kring is het droef gesteld. De lange 'ziekte van de keizerin schijnt eerder toe dan af te nemen. Zij leeft in afzondering", en wil geen enkel officieëlen persoon ontvangen. De Czaar doet bet bovenmensohel'ijke om zijn 'rol, in den Staat, niettegenstaande al den i tegenspoed die hem treft, op volledige wijze te vervullen. Zoo meldt een briefwisselaar van een groot Franseh blad uit Parijs. Het weder Evenals in Engeland, worden do mensehen in Rusland gebraden. Do hitte is oiivercïrage- lijk. Reeds zijn cv onder de Russen 93 be zweken. De warmte, die 'waarlijlï buitenge woon is, en zelden werd beleefd, is 29 gra den in de scliaduvve en 42 graden in voile zon. DU ITSCH LAN D. Hier vriest het. Hoe wonder bet ook voorkome, maar het is zoo. Uit de Daii'scbe stad Hallo wordt ons bericht, dat Je warmtemeter vijf graden on der zero is gezakt en dat het vriest in hel Thuringerwoud. Het is een echt too verspel met bet weer. Hier kookt het, daar vriest bet, ginder ver gaan de planten van droogte, op een ander bevriezende vruchten op 't veld, en op den hoop toe kernen er nog aardbevingen bij. Het is een vies gedoen Zij rusten niet. De Duitsche Regeering heeft besloten de voorhaven van Dantzig le vergrooten. In plaats van eeno vaart of doorloop van 40 meters, zal er eene komen van 100 me ters. De uitgaven beloopen tot 2.250,000 fr. te dragen door den Staat, do stad ca de 11e- langhebbenden. PORTUGAL. De gisting duurt voort. De règeering zendt voortdurend nog ver sterkingen naar 't noorden. Dagelijks worden er koningsgezinde') aangehouden, en schiet voorraad aangeslagen. V Zaterdag avond gebeurde op bot Monlpar- ■nassekerkhof te Parijs een vreeselijk drama. Een man doodde eene jonge vrouw met een 'revolverschot en zejfmoordde zich daarna. Ziehier in welke omstandigheden het bloe dig drama plaats had. Het kon ongeveer 7 1/2 ure zijn, toen plot selings twee revolverschol en weerklonken. Een bewaker snelde naar den kant van •waar de vuurschoten schenen gelost le zijn en vond er twee lijken, dat van een man en van eene jonge vrouw. De man man scheen ongeveer 50 jaar oud to zijn en zeer net ge kleed. In zijne hand hield hij nog een roc kende revolver. Hij had aan de rechterslaap eene gapende wonde. De man moest zich on getwijfeld gezclfmoord hebben. De jonge vrouw, ook zeer smaakvol ge- 'kleed, had eene wonde aan do linkerslaap., Er .viel hier niet meer te twijfelen, de 31 e Vervolg. Roza lachte bitter om de laatste opmerking; zij nam echter den tijd.niet opi daarover na te denken maar,zette zich'neder en-schreef aan juffrouw Gauiliior eenen brief.'waarin'zij rleze hare blijdschap oVcr do gelukkige keus'der kleedingstukkcn te kennen gaf vervolgens deelde zij haar mede, dat zij eene betrekking als gezelschapsjuffer bij eene voorname dame', de dochter vau oenen hertog aanvaard en juf frouw als hare aanbeveelster had opgegeven, in de Jioop dat zij bereid zou zijn haar dien dienst te willen' bewijzen. 's Anderendaags kleedde Roza zich met zorg, in afwachting der aankomst van het rijtuig van Montfacon dit kw .onechter niet. Het schip was niet teruggekeerd van zijne reis, daar do wind gekeerd en een storm op gekomen was, die den tocht langs de kust ge vaarlijk maakte. De havendam en strandweg waren ontvolkt, maar in de logementen en hotels gaf men zij ne bezorgdheid, te kennen, dat de Niaga op een der vele klippen gestrand kon zijn. Voordat de storm losbrak, was het schip •ene haven bincongeloopen.en toen liet avond werd besloot het gezelschap een rijtuig te be stellen. Laat in den nacht kwamen zij in het dorp Charlemont aan, alwaar men van el kander afscheid nam. Den volgenden morgen ontving mevrouw Mixtome oenen brief van hare vriendin to Pa rijs en eenen van Juffouw Gauthier, die beide, naar verwachting, zeer gunstig luidden. Juist zooals ik gedacht had, zegde me- man had de vrouw gedood en zich daarna gezclfmoord. Spoedig werd de policie verwittigd, welke weldra ter plaats was. In de zakken van den zelfmoordenaar vond men twee blieven, de eene gericht aan den policiekommissaris, de andere aan do familie van het slachtoffer. De moordenaar was zekere Eugeen Rous seau, 52'jaar oud. die van zijne vrouw ge scheiden leefde en sinds eeriigen tijd met de jonge vrouw, mej. Margaretha Hamel, 27 jaar oud geleefd had. Hij was echter door ongelukkige spekulatiën geruïneerd gewor den en nu wilde de jonge vrouw met hem afbreken. Van daar liet drama. De zaak heeft haar regelmatig verloop. De onderhandelingen lusschen Duilschland en Frankrijk zijn reeds begonnen te Parijs en le Berlijn. Het is tot hiertoe vooral te Parijs te doen. De Parijzer bladen geven geen nieuws enkel dit is men le wele geko men, dat de onderhandelingen hebben plaats gehad op de meest vriendelijke wijze... Deze omstandigheid heef t wel haar belang, vooral nu er gemeld wordt, dat Duilschland nog oen en mogelijk nog twee booten mfar Ma rokko zal sturen. De Russische bladen beginnen ook tekee- ren. Zoo zeggen zij onder andere dat Duilsch land een grooten dienst bewezen heeft aan Frankrijk met de zaak terug op te roepen. Inderdaad Frankrijk geeft zeer veel uit aan zijne ondernemingen in Marokko en trekt er weinig of geen nut uit. Er dient daarom verandering le komen en die verandering wordt mogelijk gemaakt door het optreden van Duilschland. De Duitsche bladèn blijven over 't alge meen zeer kalm. Een behoudsgezind blad schrijft, dat er geen gevaar is van oorlog, daar Marokko voor geen land zulke opoffe ringen verdient. Zulks hebben wij van den eersten dag volgehouden, toen wij schreven, dat het sop de kool niet waard was. Laat ons nu hopen, dat alles weldra op vrèdelievenden voet moge opgelost zijn HET ONDERZOEK. De onderzoeksrechter De Lantsheere stelt de vragenlijst op, die zal worden gesteld bij do confrontatie der beschuldigden welke Maandag moest plaats hebben, doch die tot een latere» datum is verschoven. Het parket van Brussel, heeft het inzicht Odilo V...., in vrijheid te stellen, daar geer,e bezwarende vermoedens meer op hein we gen. Overigens werd do inhechtenisneming van dezen jongeling slechts bevolen op aan zoek. van het Franseh parket dat, ten on rechte, in hem ,een medeplichte van de mis daad zag. "Waf den genaamde» J...betreft, de voornaamsten beschuldigde, die zal Dijnsdag aanslaande verschijnen voor de Kamer van in beschuldigingstelüng, die zal uitspraak doen over do handhaving van het aanhou dingsmandaat tegen hem afgeleverd. Brussel. Onvoorzichtigheid. Een knaapje van 14 jaar liep gisteren achter den tram op de Henegauwluan. doch werd door één molocyclist [omgeworpen. Hij werd be wusteloos bij oen doktor der Zuidlaan bin nengedragen en van daar naar huis gevoerd. r Huiselijke dieften. Een hotelhouder der Rogicrsplc/ats b.eslaligde onlangs dat er dagelijks zilveren huisraad verdween. Na een onderzoek bestatigde hij dat het zekere G.., was die de diefte pleegde. Do policie werd verwittigd.Deze deed eene huiszoeking hij den kerel en vond in zijn bezit oen aantal vrouw lachend. Ik wachtte niet op den .brief, want ik stelde liet volste betrouwen in het meisje. Maar ik zal haar dadelijk- het rijtuig zenden. Zij zou over mijn" lang loeven kunnen verwonderd zijn. Zij Jbelde en beval, dat haar rijtuig naar Charlemont rnoest vertrekken, om juffrouw Lepage af te halen, jia'm zelfs de kamers in öogenscliouw, welke zij voor hare nieuwe ge- 'giv«'Pclmpsj offer had laten inrichfeff.en keer de, na alles in'orde gevonden te hebben, naar hare eigene kamer terug, om aan hare'ge dachten weer den vrijen loop te laten. Roza werd bij hare aankomst door .Johanna ontvangen en naar hare kamer gebracht. Mevrouw doét een slaapje alvorens zich voor het middagmaal te kleeden, zegde Johan na op eene vraag die Roza haar deed nopens Moyr-.uw. Hm eten wordt om zeven ure opge diend hm. i- mi hij zessen, mevrouw verlangt u le- zien, zoodra gij gekleed rijt, en ik zal ko men om u tot haar te geleiden. Wil ik u bij het aatikleeden behulpzaam zijn, mejuffrouw Zal ik met mevrouw en hare gasten aan tafel moeten zitten vroeg Roza. Zeker, mejuffrouw, antwoordde hot meis je. Mevrouw beschouwt hare gezelschapsjuf fer als gelijk staande met hare gasten, 't Is haar uitdrukkelijke wènsch, dat gij met haar eet. Ik zal gereed zijn. hernam Roza, eonigs- zins bevreesd voor het haar wachtende vonnis.' Wees zoo goed mij te komen waarschuwen, zoodra mevrouw mjj verlangt te zien. Johanna verwijderde zich met eene buiging. Roza bezichtigde hare learners, die uit een slaap- en kleedervertrek bestaande, heide weelderig en aangenaam verwarmd waren. Hare koffers had men intusschen naar ho ven gebracht en in do kleedkamer gepliatst, der geslolene zilveren vdfJrjverpen. Een on derzoek is ten zijnen laste iugeslold. Kindergevecht. Twee kleine gasten die aan het spelen ware/a in de laan der Hallepoort kregen twist enjiegonneij weldra le vechten. Een hunner ziende dat hij ging overmand worden trok een pennemes uit den zak. Zijn tegenstrever wilde hem ontwape nen doch werd twee der vingerlitten dor rechte hand gansch afgesneden. De voorbij gangers leidden den kleinen naar St-Pieters hospitaal. Do dader is 13 jaar oud. Zinnelooze. Een man van een dertig tal jaren kwqm Zaterdag; in'het policiekom- missariaat der Merkstraat binnengestormd en vroeg g-eld om naar Engeland te vertrekken. Hij beweerde een nieuw v'Kègmachien uilge vonden te hebben en had een gansch plan op zich. De policie ziende dat zij met een zinne looze te doen had heeft hem doen opsluiten. Nachtelijk toonecl. Zaterdag nacht om 2 ure ging zekere Ahyc D..., langs de Defaczstraat naar huis, 'toen hij eensklaps een kerel tot hem zag komen. Deze vroeg hem het uur. Tóen D.hct uurwek uitgetrok ken had gaf de handiet hem een geweldige stamp in liet gelaat en rukte hem het uur werk en een deel der ketting af. De policie werd verwittigd doch kon den dader niet meer vinden. Rijtuig ongeval. Zaterdag ging de echtgenoote S..., dagloonster, wonende in cle Pierstraat 47, langs de Henegauwlaan. Toen zij eensklaps aan d<f Spiegelstraat door een huurrijtuig omgeworppn werd en door de paarden betrappeld.De ongelukkige vrouw werd met erge verwondigeh over gansch liet lichaam en in liet gezicht opgenomen. Uit het onderzoek der policie blijkt dat de ver antwoordelijkheid van dén koetsier niet be trokken is. Huiselijke dieven. Sedert geruimen tijd reeds bemerkte M. Th..., hotelhouder der Ahspachlaan dat er geregeld voorwerpen van allen aaud uit het huishouden verdwe nen. De verdenkingen van het slachtoffer vielen op twee tafeldieners van Fransche afkomst. Hij verwiltigde, de policie en deze deed opzoekingen in de kamerder twee kerels en vond er 12 massief zilveren lepels en vor kenen een aantal ledige champagne flesschen. Brutale kerel. Over een tweetal jaren was vrouw D... do- echtelijke woning ontvlucht, ten gevolge der slechte behande lingen, welke zij moest ondergaan van wege haren man. Zij was Idj hare schoonmoeder gaan wonen. Óver eenige 'dagen was zij uit iiet hospitaal gekomen, waar zij eene gevaar lijke operatie onderstaan, had. Gisteren nacht werd zij eensklaps gewekt door een gerucht aan hare deur. Haar man-riep dat zij moest opendoen of dat hij de deiolr zou inbeuken. Meer dood dan levend' deed zij wat hij vroeg, doch nauwelijks wis hij binnen of hij nam do ongelukkige en bègoii er op te dan sen. Op liet gerucht en liét hulpgeroep dei- schoonmoeder, snelden 'vöórbijgangers toe. Een doktoor werd gchaaM' en deze deed de vrouw naar het St Pielershospitaal over brengen. Zij had een arm gebroken. Toen de policie kwam, was de dader verdwenen. Aanhouding. Dé.'policie der 2(,e af- deeliog heeft zekere Alfred B... Franseh on derdaan, die in hanhreuk,"verkeerde, aange houden. Men betrapte hem op lieeterdaad van diefstal. In do Viaanderonstraat was hij bezig met eene mand, gevuld met specerijen, van eenen wagon te stelen. Hij werd opge sloten. Een auto in eenen jftct. Rond 11 ure 's avonds reed M. D..., advokaat, uit de Vooruitgangstraat, per auto langs de Palei- zénstraal. Eensklaps viel de auto in eenen put. Werklieden waren in die straat bezig met den weg te leggen en hadden vergelen den put te verlichten. De auto ging vervol gens op eène lantaarn- hotsen, die omgerukt werd. Allen-kwamen er heelhuids af. De liefhebbers van goeden koffie zijn in feestviering sedert zij de Bitterpeeën der Trappisten Vincart'gebruiken. 1500 en Roza begon nu liaar toilet te maken voor het noenmaal. Toen Johanna terugkwam,was zij geheel en al gereed Om het midden droeg zij eenen lichtblauwen bend, die in ruime plooien tot op den grond afhing. Dé doffen.strikken pn kostbare kanten gaven aan het geheel eei^evalligvoorkomen, liet blonde haar was naar,:achteren gekamd, in vlechten op het hoofd vastgemaakt en met eene roos getooid, die zij uit eenen der op den schoorsteenmantel prijkende frissche bloem ruikers genomen had. Johanna stónd eenige oögeiiblikken sprake loos van verbazing ver liét smaakvol toilet en de nu eerst voor goed uitkomende schoonheid van.het meisje zij wist genco woorden ge noeg te vinden om hare bewondering uit te drukken. Mevrouw zal in haar schik zijn met u, zegde zij. Er komt gezelschap ten eten,do gas ten van Charlemont. Zal de markies van Charlemont van de partij zijn vroeg Roza, terwijl haar gelaat eenigszins verbleekte. Ja, mejuffouw. Philip Piron, zijn kamer dienaar, is reeds aangekomen om hem op te wadden, zegde Johanna.,{Maar gelief nu mee te gaan, mevrouw is gekleed en verlangt naar u. Roza volgde de bediende zij wachtte Euge nie Mixtome af in haar hóud oir. tcdat deze uit hare kleedkamer kwam. droeg een kleed van perzikkleurig:fluweel en was met diamanten getooid. Dc levendige oogen van het meisje drukten hare hoop uit over de schoonheid der vrouw, welke hare moeder wast maar die geen denkbeeld had van de bloedverwantschap tussclién haar beiden. Voor de eerste maal kwafn bij haar de wensch op dat de naam van hatf.èfa'vader tijdig gezui- Anderlecht. Brand. Zaterdag rond 5 u. 15 barstte een geweldige!) brand los in een huis der Republiekplaats te Anderlecht. Het gelijkvloers van het huis dat 8 meters facade heeft en 12 meters diep is wordt dooj; M. Lequine, koffiehüishouder gebruikt liet 2e verdiep is aan M. Francois De Smet ver huurd. Deze is schrijnwerker en heeft zijne werkhuizen onder liet dak. Het is daar dat liet vuur aanvang nam. Door het droge hout en de meubels ge voed nam het vuur eene snelle uitbreiding en weldra was gansch liet werkhuis maar eene vlam meer. Do pompiers kwamen even wel spoedig ter plaats gesneld en richtten verscheidene spuiten op den vuurpoel. Na drie kV a art uurs w erken s waren zij den brand meester. De schade bedraagt 5.000 fr. Bij het onderzoek vond den commissaris Boon een petroolvuur dat door zijne ont ploffing den brand zal veroorzaakt Iiehhen. De policie doet een onderzoek. Uit de vaart. Men heeft, uit de vaart van Charleroi het lijk opgetrokken van een manspersoon, die er een lOtal jaren uitziet en gel:leed is als een werkman.Het lijk heeft weinig lijds in het water verkeerd. Naar zekere gezegdens zou er eene zelf moord in het spel zijn. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Tervuren.Velo-ongeluk. Een 21jarige jongeling zekere V., wonende in cle Vereen ig- denslraat en die sedert eenige dagen pervelo leert rijden, was gisteren avond eene wan deling gaan doen in liet bosch van Ter vuren. Aan liet kruispunt Vier Armen genaamd, gekomen, ging hij met ongehoord geweld op een anderen veiorijder hotsen dio in dolle va&rt uit de tegenovergestelde richting kwam. De twee velorijders werdén met ge kweld tegen de haan geslingerd en hieven zonder kennis liggen. Zij werden eenige oogenblikken later door Automobilisten die van Leuven kwamen, ge vonden. V... die over gansch liet lichaam erg ge kwetst is, werd per auto naar zijne woning gevoerd. De andere veiorijder werd naar St-Janshospitaal gedragen. De doktoors stelden er vast dat hij eene schedelbreuk bekomen had en talrijke in wendige kneuzingen. Hij verkeert in nete lige» toestand. Antwerpen. Doodeljh au lom obi donge val. Op de Nijverheidslaan had gisteren middag een droef ongeluk plaats. Een auto mobiel der stadsdiensten, gevoerd dooreen chauffeur van het pompierskorps, keerde langs de boulevards naar de kazern terug, toen op de Nijverheidslei een meisje overdo haan liep. De chauffeur trompte, doclpnu wendde hét kind zich om en keerde terug.' De arme kleine werd omvergeworpen en overreden. Het kleine slachtoffer, Virginia Cologne. '9 'jaiir óud, Wonende'Gexóhdheidstraat., werd' spoedig door een geneesheer verzorgd, doch ondanks alles bezweek zij kort nadien aan eene schedelbreuk. Het lijkje is naar het doodenhuis overge bracht. Een onderzoek is geopend. Verdwenen- Een matroos, Thomas Marru, 50 jaar oud, in dienst, op den stoomer Seydlilz is sinds een; drietal :da-gen aan boord van zijn schip niet meer gezien gewor den. Men vreest dat de ongelukkige 'snaehts, toen hij aan boord van het schip wilde gaan, verdronken is. Nog de bedriegerijen in het douanen- bureel. Wij hebben reeds gemeld, dat met medeplichtigheid van eenige tolbeambten, 24 halen tapijten uit de Koninklijke Stapel- huizen verdwenen waren, en dat een briga dier en een douanier daarvoor ontslagen wa ren. Thans is een andere tolbeambte, zekere G..,'ook afgedankt wegens medeplichtigheid aan deze diefstallen. verd mocht worden van den vloek,die op hem rustte, opdat eene hervereeniging van belden zou plaats hebben maar de gedachte aan de voltrokken scheiding, aan het wantrouwen der vroii'v"oir/.iqlit.èn's de onschuld van baren echtgenoot, de gedachte, dat zij in den nQod zich van hem had afgekeerd, benam liaar alle hoop. Mevrouw Eugenie Mixtome-lachte hare jon ge'gezelschapsjuffer bevallig toe en zeide Wees welkom uwe, nieuwe woning, juffrouw Lepage. Het was mijn plan u bij uwe aankomst te ontvangen, maar ik had mij te slapen gelegd en was zoo moe, dat ik niet kon opstaan. De tocht op de onstuimige zee. heeft mijne krachten meer uitgeput dan ik aanvan kelijk meende. Maar gij ziet er nu weer goed uit mevrouw, merkte Roza beleefd aan. Ik zie er nu toch niét lijdend uit, hernam mevrouw niét bitteren glimlach. Heeft Johan na u gezegd, dat wij vandaag dischgenooten krijgen? Het zijn onze huren van Charlemont. Zij kwamen zooeven aan en bevinden zich in de kleedkamer. Wij zullen ons in de zaal be geven hen daar te ontvangen. Zij ging voor en Roza volgde liaar de breede trappen af naar de zaal, die in eene zee van licht schitterde. Bij hun binnentreden stond een man, die bij den naasten schoorsteen geze ten was, open trad liaar te gemoet. Markies van Charlemont,zegde mevrouw Eugenie Mixtome zacht, liern de hand reiken de. De markies nam hare hand en hield die lang in de zijne. -Het verheugt mij u zóó wel te zien, me vrouw, zegde liij. Ik maakte mij reeds onge rust dat de stormachtige tocht u niet goed zou hekomen zijn. Neen, zooals gij ziet, zegde Eugenie koel Ronse. Doodeljh ongeluk. Zater dag is in liet weezenhuis een vreeselijk on geluk gebéurd. Het meisje Germaine De Lang'he, oud 10 jaar, dochter van Edmond, kwam de trappen af. Met zien te mistrappen, stuikte zij heneden en kwam met het hoofd terecht op de vloersteenen. Het arme kind brak zich den schedel on stierf kort nadien. Erge slag. Om 8 ure 's avonds ge beurde hij den ondernemer M. Cordier, op den Bruil, een ongeluk dat zeer erge gevol gen kon hebben. De voerman Désiré De Glercq kwam met twee paarden thuis en wilde vervolgens vertrekken met eene kar, door een paard voortgetrokken. Het andere dier hond hij aan eon rijtuig vast. Hel dier sprong vooruit en bracht don voerman zul- kon geweldigen hoefslag toe, dat hij tegen eenen muur vloog. De man werd erg ge kwetst aan het hoofd en klaagt over inwen dige pijnen. Dr Améèls diende hem de beste zorgen toe. Schurkenstreken. Onbekende schur ken hebben in de brievenbus der Koeidreef brandende stekjes geworpen, 's Morgens vond do briefdrager een groot getal half opgebrande brieypn in de bus. Éen streng onderzoek is geopend. Lokeren. Bcdda.diga.ards. Zaterdag avond reden drie paardenslachiers van Lecle- berg Uier door de stad. In de Kerkstraat be schadigden zij.eene ladder welke er aan een huis stond. Zij weigerden schadevergoeding tè heialen en boden hevige» opstand legende policie. Zij werden echter 1ocli opgeleid en proces-verbaal wercl ten hunnen laste opge- m aak. St-Nikolaas. Uurwerk gestolen Zondagavond, rond 10 ure, werd eene juffer in de tlaïiszaal van Mev. Gogel, eene zilveren uurwerk ontstolen. Juffer T. H.., werd. van de diefte beticht. Zij werd afgelast enpnplich- tig bevonden. Juffer T. II..., Heeft nu eene klacht neer gelegd tegen de bestolene wegens va-lsclie belichting. Belcele. Brand. Zondag namiddag rond 6 ure is brand ontstaan hij Henri Van Damme, koopman, wonende op den wijk Pa tot ter ij. De stallingen werden ten gronde vernield. Eene groote hoeveelheid hooi is ook de prooi der vlammen geworden. Eene vaars, zes zwijnen en het paard van een vriend van Hamme, die op bezoek was bij "Va li Damme, zijn in de vlammen omge komen. Men had de grootste moeite om de woning te vrijwaren. Alleen het paard van'Van Damme kon geréd worden. De schade is zeer aanzienlijk en slechts ge deeltelijk door verzekering gedekt. On de mande une AP PRENTTE de 15 a 18 eL une DEMOISELLE do 20 a 30 ans pour les Grands Magasins du Petit Bruxoiles; écrire rue Leopold, S2, Alost. 277 Wetteren. Brand. Zaterdag middag om l~ure4is"ér brand on tel aan - bij den lnnd- - 'bouwer G. Haentjens, ter wijk Overbeke, alhier. Op weinige stonden stond gansch de schuur, 'waarin sedert eenige dagen het afgemaaide hooi en afgepikte strooi geborgen zat,in laaie vlam en er viel aan het blusschen niet meer to donken. T gesnelde geburen konden in allerhaast de dieren van het hoerenhof redden en de weide opjagen en zich verder bepalen met den brand zooveel mogelijk te beperken. T i gelukten zij dan ook, met het var- kaf te breken die de brandende schuur van ;n t huis scheidde, anders was er weinig twijfel of hetzelve werd insgelijks de prooi der vlammen. De schade wordt geschat op verscheidene honderde franken, want er was rond de 3000 kilos hooi, meer dan 1000 kilos strooi, en verder kar en alle andere boerenalem in de afgebrande schuur. De brand werd grootendeels gebluscht maar zeer beleefd. Juffrouw Lepage mag ik u den markies van Charlemont voorstellen.Mar kies, deze jonge dame is mijne nieuwe gezel schapsjuffer. De markies'boog, en met aanwending van alJiaren wilskracht, sloeg Roza cle oogen op en hield die strak opliet gelaat gericht van dén man, die de plaats innam, die haren va'd'er toebehoorde. Haar hart was tot barstens toe vol en toch mooat .'.ij bedaard 1 scliijnenSléchts niet' do grootste moeite gelukte liet haar hare gewaar wordingen te verbergen en den. doordringem den blik van den markies van Charlemont tè verdragen Op dat oogenblik doorstond zij eene lol terende pijn. NIEUWE MOEILIJKHEDEN. De markies van Charlemont,vroeger August Bartineux, geleek niet in het minst op de man nelijke leden van hét oude geslacht, wiens laatste vertegenwoordiger hij thans was hij miste het blonde haar en de blauwe oogen der Charlemont s, mocht zicii volstrekt niet beroe men op eene flinke gestalte, terwijl hij even min* kon bogen op de edelo fierheid, waardoor al de mannen der edele familie zich sedert eeuwen hadden onderscheiden. Roza verwonderde er zich over, dat de mar kies zoo weinig op haren vader geleek. Ofschoon van middelbaren leeftijd, zag de markies er nog tamelijk j ugdig uit. Ilij was klein van gestalte,had een lang, smal en bleek gelaat, waarop eene gemaakte vriendelijkheid lag. Zijne kleine, zwarte oogen verrieden eene sterke neiging, tot droomerij. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2