BUITENLAND. Onschuld zegepraalt NIEUWSBERICHTEN. Nog eene brandramp Portugal: Twee knaapjes levend verbrand. De Russische ingenieur Louis Nobel, neef van deft gckenden stichter der Nobelprijzen, bad zijne twee kinderen, een knaapje van 7 jaar én een meisje van 9 jaar oud. onder de bewaking eoner lanle zijner vrouw, alleen op zijn builen verb!.;f gelaten nabij Viborg, Fin land, terwijl iijj met zijno vrouw een toertje deed in don om-r- - Sint Petersburg. Verb d ai nac.' ,s brand ontslaan in eene slaapkamer g- ogen naast die der kinderen. Spoedig sr aio men ter hulp, doch men kon onmogelijk door den rook heen dringen cin do twèe kinderen te redden. Lilussclien nam liet vuur eene groote uit breiding en weldra stond heel het gebouw in laaie vlam. Toon de brand kon beperkt worden en men in de puinen ging zoeken,vond men de lijken der beide kinderen nabij eene deur liggen. Blijkbaar waren beiden willdn wegvluchten, doch de arme kleinen moeten door den rook verslikt zijn. De droefheid der echtgenoolen Nobel,toen tij bet vreeselijk ongeluk vernamen, dat ben had getroffen, is onbeschrijfelijk. HOLLAND. Het gevecht aan de haven te Amsterdam. Uit Amsterdam werd-vroeger gemeld dat de oproer kwam van de stakers. Een andere berichtgever zegt dat zulks onwaar is. Eene vrouw van lichte zeden zou met bare meid aan 't wandelen zijn geweest op de verboden plaatsen. Een soldaat die baar vroeg zich te verwijderen, kreeg scheldwoorden naar het hoofd. Hij nam de vrouw bij den arm om ze uit de verboden omheining le zetten. De vrouw begon Le roepen en voorbijgangers trokken partij voor haar. Toen ontstond er een gevecht. De soldaten aangevoerd door een gewonen soldaat, schrijft men vuurden op de menigte en 5 personen, vreemd aan bot couflikt, werden gekwetst. Eene bemiddeling. m De stakers bobben do bemiddeling aange nomen van den minister van koophandel. FRANKRIJK De pensioenwet. De socialisten hebben het, voorstel van Jules Gucsde met 87 stemmen tegen 53 aan genomen. Dit voorstel luidt dat do werklie den geeno enkele stoi ling moeten doen en geen persoonlijk boekje moeten bezitten. Het. is zoo gemakkelijk, als g' liet maar voor 't zeggen licht. Vergeten wij niet le zeggen.dat het Jaurès zelf is die do pensioenwet verdedigde, bet is de leider der Fransche socialisten die hier eene kolossale neerlaag beeft geleden. M. Fallières te Roubaix. Klocutulingen gedecoreerd. Tijdens zijn bezoek te Roubaix'beeft M. Fallières vele decoration toegekend, waar onder verscheidene aan kloosterlingen. Mcn- sc!;eii liet land uitjagen, ze overal vervolgen, cn deze van den andoren kant decoreeren kan een landsbestuur zich zelve eene grootere afkeuring toedienen? Werkstaking in de bouwstielen De revolutionnairs hoewel een zeer klein gedeelte der werklieden groepeerende hebben de algemeene werkstaking in de bouwnijverheid uitgeroepen. Iii hunne ver gadering zegden zij Dat men op de gelen, op al diegenen die aan 't werk bleven, maar losweg moest opkappen. Die mannen sprin gen nog al om met de vrijheid Warmte te Lyon. 40 personen werden te Lyon door een zonnesteek getroffen, waaronder een met 32e Vervolg. Werkelijkheid en bijna overdreven vriende lijkheid waren de voornaamste èigenschappen van zijn karakter hij had eene zachte stem en was voorzichtig in zijno bewegingen, ter wijl zijne 'manieren van bbschavinggetuigden Ondanks zijne zachtheid en vriendelijkheid be zat hij een zach ten wil en zijne stijfhoofdig heid in het doorzetten zijner plannen, welke hem in de meeste gevallen de overwinning be zorgde en hem tot een invloedhebbend lid der samenleving maakte. August Bartineux was nooit getrouwd ge weest. Toen hij nog jeugdig was had hij, uit hoofde van zijnen beuepen-toestand, niet kun nen trouwen, en tot rang.en rijkdom geko men, zich geheel aan het genot van een vrij leven overgegeven, totdat hij voor eenige ja ren Eugenie Mixtome weer ontmoette en ho- pelooze mededinger werd. naar harehand,. De markies bemerkte den scherpen blik van Roza toén zij tegenover hem stond en was •r onaangenaam door getroffen. Hare schoon heid beviel hem doch bet weelderige, blonde haar en blauwe oogen verrasten hem. Hij meende haar meer gezien te hebben en zij herinnerde hem aan iemand, zonder dat hij wist aan wie. Ten gevolge daarvan werd hij langs om meer ongerust hoe langer hij het meisje bezag. Roza had niet veel tijd om het gelaat van •ten markies op te nemen want spoedig trad eene oude, in het zwart gekleedo dame bin nen. Dit was mevrouw Bienjour, do weduwe van eenen baron,die "zijn groot vermogen ver- doodelijk gevolg en 9 die de personen in be- denkelijken toestand hebben gebracht. ITALIË Verkeerd ingelicht De bladen van gansch de beschaafde we reld hadden meegedeeld dat de paus zijn zegening had gezonden aan den vlieger Beaumont, toen deze zwenkte over bet Vali- kaan. Dit is een louter uitvindsel. Do paus stond noch in zijn venster, of was noch om ringd van zijne kardinalen. De H. Vader heeft wat anders te doen, dan zich bezig te houden wie er eerst of tweeds zou aankomen. Zooveel belangstelling verdient het niet. Degene die bet verhaal heeft uitgevonden, mag er op roemen de gansclie wereid l'heb- ben beetgenomen. Reservaten naar huis De reservisten worden in groot getal huis waarts gezonden, daar men meent dat de opstand voor den oogenblik niet zal uitbre ken. Men beeft echter al do posten verdub beld en vele plaatsen versterkt. Ondertussclien gaat men voort al de per- sbnen aan te houden, die verdacht worden tegen de republiek te zijn. ENGELAND De Engelsche Vorsten in Ierland Do Engelsche vorsten worden in Ierland goed ontvangen. Zij hebben het katholiek seminarie bezocht te Maynooth, waar zij wer den afgewacht door kardinaal Logue, aarts bisschop van Dublin. De seminaristen juich ten de vorsten geestdriftig toe. AMERIKA Schoone collectie M. Richard Bennett zou de wonderbare collectie van Ghineeschen porcelein, 500 stuks, verkocht hebben aan eenen Engelsch- man voor 7 millioen en'half. De Engelsch- man verzocht zijn naam geheim te houden. Hij zal de verzameling schenken aan een museum in Engeland. Toespraak van M. Taft. M. Taft heeft te New-York voor een zeer talrijk publiek gesproken over het scheids rechterlijk verdrag dat do Vereenigde Staten zinnens zijn le sluiten met Engeland. M. Taft heeft gezegd dat de moeilijkste en de gevaarlijkste punten opgelost zijn en dat bet verdrag als gesloten mag aanzien worden. Doch bet kan nog eenigen tijd duren eer bet in voege komt. Dc Amerikaansche Senaat moet liet nog- bespreken. Als er eene .moei lijkheid uitbreekt zal do scheidsraad zijne uitspraak doen één jaar na bet couflikt, om den tijd te geven de geesten tot bedaren le brengen. M. Taft drukte de hoop uit soort gelijk verdrag te kunnen sluiten met 11 of i.2 Europeesche najiën v NOORWEGEN 40,000 man buiten werk. De patroons hadden de beslissing aange nomen van den scheidsrechter wan don Staat. De werklieden vonden de toegevingen niet voldoende en namen de uitspraak niet aan. Dusvolgens is op. de algemeene werkstaking de algemeene uitsluiting gevolgd. Zulke toe stand echter kan niet lang duren. TURKYE Van Samsoun naar Sivaz. Turkye is op het punt de leening te sluiten van 65 millioen vo.or liet leggen van den ijzerenweg van Samsoun naar Sivaz. Er is kwestie dat het bouwen der lijn aan de Fran- schen zou worden toegestaan. De Albaneezen. De Turkschebladen zijn vredelievender. De Albaneezen vinden de toegevingen te on beduidend en strijden voort. De Turken wagen het niet, zelf aanval lend op te treden. kwist, en baar arm achtergelaten had, zoodat zij zelfs verplicht was een onderkomen te «zoe ken. Sedert lang had mevrouw Mixtome haar tot zich genomen. Mevrouw Bienjour was lang en mager, met een hoogst ernstig gelaat. Het grauwe haar was gedeeltelijk onder eene witte muts ver borgen. I-Iare oogen, met eenen gouden bril gewapendj waren klein en scherp en drukten den grootsten argwaan uit. Zij mocht Eugenie Mixtqme zeer gaarne li.jd.en en droeg baar achting toe, terwijl zij ieverzuchtig was op ieder die haar verzoek zocht te winnen, be halve op den markies van Charlemont. Zij ge loofde namelijk dat Eugenié Mixtome eens met.eenen barer talrijke vereerders in den echt zou treden en hoopte hare oude dagen genoeglijk op het kasteel Charlemont te kpn- nen slijten. Daarom steunde zij den markies in alles-. Op alle-andere personen, die rechtstreeks met mevrouw Mixfome in aanraking kwamen,was zij ieverzuchtig, dewijl zij vreesde dat deze voorgestoken zouden worden of' zooveel in vloed zouden krijgen, dat hare belangen daar onder zouden lijden. Mevrouw steldeRoza aan de baronnes voor, die liet meisje koel en scherp aangluurde.- Me vrouw Bienjour was de vorige gezelschaps juffer niet genegen geweest, wijl Eugenie'zich met deze meer ophield dan met haar, en zij vatte onftiiddelijk eenen feilen haat óp tegen Roza, daar zij bemerkte dat dit meisje in staat was de genegenheid van mevrouw to winnen. Gij zult slecht kort hier zijn, dacht zij. Zij, eene gezelschapsjuffer Ze ziet er eerder uit als de erfgename van een voornaam liuis Wanneer ik nog een beetje invlqed op Eugenie heb, zal dit meisje binnen eene maand het slot verlaten... Brussel. Brutair kerel. In een klein kamerken der Van Aastraat woont eene werkersfamilie, bestaande uit manen vrouw. V... levert zich óver aan den drank en doel dikwijls aan zijne 'vrouw mishande lingen ondergaan. Gisteren nacht was bet wederom hetzelfde spel. Hij gaf aan de arme vrouw een geweldige^ .schop in den onder buik en bracht haar nog een vuistslag op het hoofd toe. Daarna smeet hij haar aan de deur. De hoofdhuurder zpg er de arme vrouw in een bloedplas liggen en ging een agent opzoeken. Deze vond de ongelukkige op den koer en deed ze naar het hospitaal overbren gen, alwaar zij, gezien de erge verwondingen welke zij bekomen bad, in verzorging opge nomen werd. Dé polieiè fieefl een onderzoek ingesteld aangaande die brutale kerel. Oncler eene kfyf^.Maandag rond 10 ure van den morgend, reed de voerman K3rel E.., 25 jaar, langs de IIuard-Hamoir laan. Aan den hoek aer Paul Gilsonlei ge komen viel den man en kwam onder de wielen van het zware voertuig le recht- Mén -nam hem buiten kermis op en bracht hem naar het gemeentehospitaal VahCureghem alwaar de dokter bestatigdedat.deman verscheidene ribben ingedrukt was qn talrijke-inwendige kneuzingen bekomen had. Zijn toestand is hopeloos. Berlin van bra>$d. In de Gasthuis straat., ontstond gisteren namiddag brand op do kamer van eenen huurder, die afwezig was, in het huis nr 44, Het beddegoed had vuur gevat en uit een,venster der eerste ver dieping steeg een dikke rook op. De pom piers bevonden zich spoedig ter plaats en waren eenigen minuten later meester van het vernielend element. DM begin van brand ver oorzaakte eene levendige opschudding. De gevaren derpctrool. Tengevolge eener petroolvuur ontploffing, ontstond brand in eene kamer van lief eerste verdiep der Broekstraat en bewoond door de echtgenoo- ten D twee 65jarige personen. Een pe- troolkruikje en het hegscholen in brand. De echtgenooten D...., kónden zich ter nauwer- nood redden. De hoofdhuurder, M. Bosmans, ijlde de kamer binnen, nam kómfoor en kruikje op, met gevaar zich te verbranden en wierp alles op straat. Daar bereikten de vlammen een meter hoogte. Het vuur kon daarna gebluscht worden. Wat. M. Bosnians betreft, deze is gewond geworden aan den voet. Bestolen. M. Wr,., paardenkoopman wonende Leuvensche* baan, kwam Dinsdag in de statie van het Kwartier Leopold aan. Toen hij buitenstapte y/ps er veel volk rond hem. Eenige oogenblikken later bestatigde hij dat men hem zijne bpeventesch ontstolen bad, inhoudende eene sopi, van 5800 fr. in bankbriefjes, alsook een cheque van 1150 fr. en zijn abonnement van 2cle klas. De man heeft eene klacht neei'gelegd. Paarden, op hot Twee paarden aan een brèack gespannen en waarvan de ei genaar en zijne k li en ten in 'een/koffiehuis der Kroonlaan gegaan Avaren, zijn "eensklaps op hol gegaan en, verwektpn eene groote op schudding tusschen de Voorbijgangers. Drie vastberaden kerels sprongen naar de paarden dpcli twee werden omgeworpen en de andere werd een aantal nieters voorigesleurd. Ziende dat hij door een automobiel gmg overreden worden liet hij los. Eënjweimg verder vielen de paarden. "'i- Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUtTIIiER, krachtigste geneesmiddel tegen -Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, z{ooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mecheien. 1505 Elsene. Stoute dief. Een land bouwer van Nodune was naar Brussel per velo gekomen voor (zaken. Rond 2 ure kwam hij in het koffiehuis van Mev. Wed. Noch met oogen, noch met woorden liet zij echter niets van hare bedoeling biijken. Zij was beleefd en vriendelijk en knoopte met Roza een gesprek aan, terwijl de mar,kies van Charlemont en - Eugenie Mixtome langzaam naar den schoorsteen gingen. Uwe nieuwe gezéi s chaps.juffer is zeer schoon, mevrouw, zegfje de markies, zijne zachte oogen met zeldzame scherpheid op het meisje richtende. Ik meen dat ik haar nog ge zien heb. Gisteren was zij nog niet hier. Waar hebt gij haar gevonden' l Ik ben daarin zeeri gelukkig geweest, ant woordde mevrouw, hqt 1 meisje vriendelijk naziende. Zij is vreemd in Frankrijk. Ik heb nooit innemender gelaat ontmoet. Ik hoop intusschen dat uwe verbintenis niet om hare schoonheid alleen is gesloten, bemerkte de markies lachend. Zij had goede aanbevelingen,zegde Euge nie Mixtome. En ook zpnder deze zou haar ge laat toch eene voldoende aanbeveling geweest zijn. Gij weet immers* .ging zij, als tot zich 'zelve sprekende voort, dat ik geheel alleen op de wereld sta. Mijne ouders zijn dood, mijn broeder heeft het te druk met zijne eigene fa milie en met de politiek. Ik heb beproefd mij bij mevrouw Bienjour,,gelfs bij mijne vorige gezelschapsjuffer aan te sluiten. Ik gevoel be hoefte aan genegenheid en vriendschap, en daarom zie ik met zulke'groote belangstelling op dit meisje neer, dat, 'naar ik hoop, metter tijd meer zal worden daï) mijne betaalde ge zelschapsjuffer. De markies werd rood het scheen alsof hij een galant antwoord zou geven. Hij bedacht zich echter spoedig en zegde Gelukzoeksters zijn dikwijls schoon en zien er veelal onschuldig uit. Ik geloof zeker dat juffrouw Lepage ee^e dame is van hoogerp Geens, in de Koninklijke Prinsstraat, en vroeg om er zijn velo eeuer waarde van 225 fr. te mogen laten staan. Dit werd toe- geslaan. Nauwelijks was hij weg of een goedgekleede persoon kwam binnen en vroeg een glas lambik. Terwijl Mev. Geens het ging tappen, stal de gast het geld uit de toog- lade en vluchtte met den velo. Extra-fijne koffie is gemakkelijk om ma ken. Gebruikt de Bit terpeeën der Trap pisten Vincart. Overal ie vinden. 1500 Laken. Erge val. De weduwe Wil- lems, uit de Gravin van Vlaanderenstraat, gleed Maandag uit op de trap van hare wo ning en viel in 'den gang. Men nam haar met gebroken rechterarm en ribben op, zij bekwam ook kneuzingen op gansch het li chaam. In een loatetput verdronken. Maan dag viel het 5jarig dochterken der echtge nooten V,..., uit de Brusselaohe straat, op de binnenplaats der ouderlijke woning in eenen waterput, die men had vergeten te sluiten. Eenige minuten later trok men nog §lecbts een lijk hoven. Schaerbeek. Gasontploffing. Ge durende den nacht van Maandag is een erg ongeluk in de EstouvellesstraSt voorgeval len. Aan dit adres wonen de echtgenooten S..., oud 30 en 25 jaar. De man is muzikant. Gisteren avond, rond 11 ure, waren zij naar 't bed gegaan. Om 6 ure 's morgends hoorde eene gebuur vrouw zuchten. Zij liep naar de kamer, doch hoorde niets meer. Daar zij evenwel een ongeluk vermoedde, liep zij naar den hijzonderen huurder, die bovenge- loopen kwam en een vensterruitje, dal op trap uitgaf, opensloeg. Hij zag in de kamer Mev. S... op haar bed zonder kennis liggen en M. S... bijna aan de deur, eveneens zon der bewustzijn. Men beukte de deur in. Een sterke gas- reuk werd waargenomen. De twee doktors die midderwijl toegesneld waren, vergezeld van den policiekommissaris, pasten de kunst matige ademhaling toe. Mev. S... kwam tot bezinning, doch haar man Avas om 9 ure nog niet. tot. zich zeven gekomen. Wat is Catz 't beste maagbitter. Antwerpen. Laffe diefstal. De he diende van een hotel voor landverhuizers ging gisteren morgend vroeg drie landver huizers wekken en vroeg lien geld, om hunne plaatsbewijzen op de transatlantiekèrs to be talen. Geen kwaad vermoedende, gaven de landverhuizers samen rond de 800 fr. De on eerlijke kerel is echter zelf verhuisd, want heeft hem niet meer teruggezien. Aanhouding. De agenten der op sporingsbrigade hebben in de Lange Schip persstraat een Algeriaan aangehouden, die daar onder een valSchen naam woonde. De kerel was in gezelschap van een minderjarig meisje, dat hij te Parijs had opgelicht. De werkstaking der diamantslijpers: Maandag voormiddag hebben de stakers dé gebruikelijke gesloten vergadering gehouden in de Harmonie. Den agenten der opsporings- brigade, welke aan de vergadering wilden deelnemen, werelden toegang-geweigerd. De toestand der staking is niet. veranderd. De gebannen slijpers blijven aan 't werk en tot heden hadden er nergens onlusten plaats. Het gerucht loopt dat de staking spoedig een einde zal nemen. Gheel. Doodeljke val. Gisteren morgend was de landbouwer Van Aken in een kerselaar geklommen, om de kersen te plukken, toen hij eensklaps het evenwicht verloor en ten gronde stuikte. Van Aken werd den schedel gebroken en bleef op den slag dood. Borgerhout. Verdronken. Zaterdag avoad waren eenige jongelingen in de Kempische vaart gaan zwemmen. Een hun ner, die zich te ver waagde verdween in de diepte. Zijn lijk kon slechts eene halve uur later teruggevonden worden... Mecheien. Verdronken. Een ge naamde De Smet, 20 jaar oud, fahrlekwer-' ker, die in de Dijle Avas gaan zwemmen, nadat hij pas geëten had, zonk schielijk in de geboorte en opvoeding. Kent gij haar verle den niet? Onder zijne schijnbare kalmte was groote nieuwsgierigheid verborgen Ik heb den tijd nog niet gehad haar ver trouwen te winnen ik wéét alleen, dat zij de dochter is van eenen verarmden Fransehen edelman, die in het buitenland verblijft. Zij kwam naar Frankrijk om eene geschikte be trekking te zoeken en de Voorzienigheid voer de. haar;tot mij. De markies scheen niet bevredigd; doch het Avas thans noch de tijd, noch de plaats om aan zijne ontevredenheid lucht te geven. Hij bleef nog steeds Roza beschouwen en zegde zacht Zie, Eugenie, 't is of ik haar vroeger nog ggzien had. Mevrouw Mixtome verschrikte. Onmogelijk! riep zij.Zij is nooit in Frank rijk geweest. Dan herinnert zij mij aan iemand, die ik gezien heb. Hare trekken zijn mij niet onbe kend. Ik heb denzelfden indruk gehad, zegde mevrouw Mixtome. Zij herinnerde mij aan iemand doch hoe zeer ik er mij den geest mede plaag, ik kan toch niet raden aan wie... Ha daar zijn mijne gasten. Het binnentreden van eene groep hecren en dames maakte aan het vertrouwelijk onder houd tusschen den markies en mevrouw een einde. Roza had zich met mevrouAv Bienjour naar een venster begeven, dat deze laatste echter verliet toen de gasten binnenkwamen, onder Avelko zich ook de graaf Alfred Beaucourt be vond. Roza zette zich op de vensterbank neer, half verscholen achter de zware gordijnen. Haar hart klopte bijna hoorbaar. Vreugde en angst streden ia haar binnenste om den voor- 'dieple.-Eeoige minuten kiter werd hij opge haald, doch alle zorgen bleven vruchteloos. De ilood had reeds haar Averk volbracht. Moorsel. Hevige brand. Maandag morgend, rond 7 ure. is brand ontslaan in de schuur der Kinderen De Ridder,.op de v^ijk Tenhoek. In weinige oogenblikken lij cis deelde liet vuur zich ook mede aan stallen en Avoonhuis en alles leek Aveldra een vuur poel. Hot vuur verspreidde zich zoo snel dat men niets kon redden. De bewoners moesten door do vensters hui ten springen. Eene koe, een kalf en eene geit zijn in de vlammen gebleven. De schade is zeer groot, doch door ver zekering gedekt. De oorzaak ran den brand is onbekend. Men.denkt evenwel dat het. vuur te Avijton is aan de zclfontvhimming van het hooi dat in de schuur gestapeld lag. De Klinge. Laffe daad. Maandag, nacht zijn kwaadwilligaards in den hof ge drongen van Edward Blindenan en hebben er al het 'groensel uitgetrokken, medegeno men en onderweg langs de velden rondge strooid. Men heeft vermoedens. On demande une APPRENTIE de 15 a 18 et une DEMOISELLE do 20 a 3(1 ans pour les Grands Magasins du Petit. Bruxelles; écrire rue Leopold, 82, Alost. 277 Lokeren, Lijk opgehaald. Dinsdag morgend om 5 ure heeft men uit" de Durme hetlijkvan Emiel Verdammen opgcvi.scht, die Zaterdag avond met zijn schoonbroeder in de Durme verdronk. Van Da mme Averd Dinsdag morgend om 8 ure begraven. Veel volk woonde de lijkplechtigheid hij. Hel doodelijk automobiel-ongeluk. Uit het onderzoek, door liet parketgedaan, blijkt, dat de chauffeur al liet mogel'S.e Éfeft gedaan, om het ongeluk te v'cnmjdoh. Do verantwoordelijkheid ligt dus niet langs den kant der automobiliste^. Laken voor soutanen en kapmantels, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Belcele. Brand. Wij hebben in ons nummer van gisteren gemeld dat de hofstede van landbouwer Van Darome Zondag door brand vernield werdc.Uit lie* onderzoek blijkt dat liet vuur zou veroorzaakt zijn. door fami liekinderen, die op den boomgaard met stelt jes hebben gespeeld. Tijdens de reddingswer ken, is een gebuur erg verbrand geworden aan het hoofd. Welke zijn de uitwerksels van TKEO- BROMA?Van den eersten dag dat men het gebruikt, wordt de bloedsomloop gemak kelijker, de ademhaling dieper en sterker, het gedacht helderder, het geheugen scher per, do zintuigen fijner. Het lichaam wordt krachtig, heter geschikt tot den arbeid, en zoo haastig niet vermoeid. THEOBROMA sterkt op dezelfde wijze als wijn en alcohol maar zonder hoegenaamd de slechte gevolgen van het drankmisbruik mede te slepen. Te Gent Burgstraat, 2S. apotheek DE MOOR, 3 fr. deiiescli, te Aalst hij al de iiee- ren apothekers. Sint-Gillis-Waas. Ongeluk. Maan dag morgen werd landbouwer Emiel Beeck, cjen voet tusschen de tandwielen van liet dorschmachien gevat eji verpletterd. Het duurde vrij lang vooraleer men den voet van Beeck kon loskrijgen. Brand. Maandag namiddag is de oven afgebrand van Eduard Van Grimber g-hen, blokmaker, wonende in het dorp. Eene groote hoeveelheid blokken zijn in de vlam men gebleven. De schade bedraagt ongeveer duizend frank. Hoefslag. Bij het uitspannen van 'zijn paard heeft de genaamde Bodewijk Thie- rens, verkensslachter een hevige hoefslag gekregen op het heen. Men vreesde eerst dat het heen zou moéten afgezet worden. Indien zich geene verwikkelingen voordoen, zal de man hintten eenige 'weken hersteld zijn. Erge val. Maandag voormiddag is Florent Baes, fruithandelaar, van een ker selaar gevallen op liet hof van landbouwer Buytaert. De man is bedlegerig. rang. Ilaar minnaar kon elk oogenblik bin nentreden' en Avat zou hij zeggen, haar zoo on verwachts op Charlemont te vinden Zou hij haar niet wantrouwen Doch zij kon eene ontmoeting met héjp. niet ontvluchten, zelfs wanneer zij dat wilde. Zij beefde als een door den wind bewogen boomblad, toen de deur op nieuw geopend Averd en nog meer gasten bin nen kwamen bij deze was ook Alfred Beau- court. Nadat de wederzijdsohe groeten gewisséld waren, nam mevrouw Mixtome den arm van den graaf en leidde hem naar Rosa. Ik heb eene nieuwe gezelschapsjuffer,, die ik u wens elite voor te stellen, zegde zij. zij is hier vreemd en ik reken op u, graaf Beaucourt, mij te helpen liaar verstrooiing tö bezorgen, opdat zij hare verlatenheid niet ge- voele. Hoe zacht deze woorden ook uitgesproken waren, toch bereikten zij Rosa's oor. Zij ver zamelde al hare krachten, en het gelukte haar kalm to blijven. Mevrouw Mixtome sloeg de gordijn op en beidon stonden tegenover elkan der. Jufvrouw Lepage, zegde mevrouw, ik heb de eer u graaf Beaucourt voor testellen. Rosa werd bleek als een lijk en richtte hare oogen smeekend op den man barer droomen. Graaf Beaucourt schrikte door de zonder linge en onverwachte ontmoeting niet het meisje, dat hij lief had en in Griekenland waande doch hij uitte geenen kreet van ver rassing en verried evenmin door Avooi'd noch teeken dat Iiij haar kende. Hare oogen sche nen hem te zeggen, dat hij niemand zou laten bemerken haar vroeger nog gezien te hebben, zoodat hij haar als eene vreemde behandelde en voor haar boog. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2