BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. Geheimzinnige zaak te Gappsllesi. Terug uit Kongo EE ZAAK VERMEERSCH 't Wit Stoopke van Jacques Neefs In een© drooge gracht te Cappellenvond men een tweetal dagen geleden, 's morgends vroeg, het lijk van den genaamden De Bie, £9 jaar oud, wonende te Eeckeren. Daar zulks zeer verdacht voorkwam, temeer daar men in de zakken van het slacht offer geen geld meer vond, wérd eeh onder- xoek geopend. De baas uit de herberg De Pelikaandie toevallig ook naar het lijk kwam zien, ver klaarde aan de gendarmen, dat de persoon die thans dood lag, 's avonds tevoren, rond 42 ure, in zijne herberg geweest was, doch geen geld meer had, om zijn gelag te betalen. Men veronderstelt, dat de man langs bin nenwegen naar huis wilde gaan en zoo in de gracht gestuikt is. Het lijk lag met het gelaat voorover in den put, do beenen op den wand. De ongelukkige moet dus- verstikt zijn. liet parket is ter plaats geweest, in gezel schap van wetsdoklors die de lijkschouwing- gedaan hebben. Verscheidene personen zijn onderhoord geworden. FRANKRIJK S'craaibeïöoging. De.gevinifieer.de socialisten besloten opliet laatste samen te-gaan met de syndicalisten en don 11 Juli mede te betoogen tegen dc regeering. Meti mag zich aan bloedige bot singen verwachten. ENGELAND Geklopt. Staatssekretaris Mas term an., wiens kiezing' ongeldig was verklaard, heeft te West-Ham, baron de Forest zien zegepralen met 1031 stommen meerderheid op den unionist. De unionisten hebben sedert vorig jaar 134 slem- men verloren. OOSTEN RIJ K-HONGARIË De aardbeving Deze aardbeving heeftin midden Hongarië overgroot© schade veroorzaakt. Buda-Pestis tamelijk bevrijd gebleven docli de stad Heckskenuiet is leelijk geteisterd. Al de kerken zijn gesloten, al de vertrekken en plaatsen van het stadhuis zijn beschadigd, honderden huizen zijn vernield en heel liet nieuw kwartier is in puin gelegd. Dank de koelbloedigheid der overheden is de'orde gehandhaafd. Builen Heckskenuiet is ook de stad Nagy- koros uapd beproefd. RUSLAND De dochter van een minister aangevallen Dc dochter van den minister Rucheow is te Votogdo. tijdens.eene wandeling in hel park van haar vader, aangevallen en.-dèor acht messteken getroffen. De moordenaar, die eë'rSt 'vluchtte, heeft zidft later ge/.elf- moord. GRIEKENLAND Ingenieur Richer De brigands die-den geleerde* navorschèr Richer hebben aangehouden, hebben uit Griekenland een brief gezonden aan het Duitsch consulaat,waarin zij schrijven dat zij binnen de 5 dagen 375.000 fr. als losprijs moeien ontvangen 'voor M. Richer. SPANJE. Nieuwe ambassadeur in 't Vatikaan. M. Navorro Revene, is ambassadeur van Spanje benoemd in het Vatikaan. Het is de ©fficieële erkenning van de betrekkingen tusschen Spanje en hex Vatikaan. Het is grootendeels een gevolg van het II. Sakra- mentscongrcs. ITALIË Een volksvertegenwoordiger doodt een journalist. Heer Zehi Bey, hooge fonctionnaris van 34° Vervolg. XV. II AT ELI J K11E DEN VAN MEVROUW BIEN JOUR. Rosa en graaf Beaucourt gingen naar liet salon terug en ziende dat hunne afwezigheid door mem ind was bemerkt geworden 'dan door mevrouw Bienjour, stelde Rosa, die vreesde dat naar haar zou gevraagd zijn, zich ©eniger mate gerust. Toen zij op hare plaats wederge keerd was, verzocht zij den graaf haar alleen te laten, dewijl het de aandacht kon trekken, dat hij zooveel werk van haar maakte. Zend mij niet heen, Rosa, zegde de graaf. Mevrouw Mixtome verzocht mij dat ik mij ge heel met u zou bezighouden en zooals gij ziet, hebben het allen zeer druk. Zonder een antwoord af te wachten, haalde hij een groot boek met platen en een.on stoel naast haar zettende, opende hij het en nam den schijn aan met Rosa naar de platen te kijken, terwijl hij in werkelijkheid zacht met haar sprak. Zorvdra ik in Frankrijk teruggekeerd was heb ik uwen vader geschreven een blad omslaande, en hem verzocht een besluit to nemen ten opzichte van ons huwelijk. De voor zienigheid heeft mij beschermd, dat zij u deze plaats heeft aangewezen. Mevrouw Eugenie Mixtome is eene zeer goede dame edel van karakter en door geboorte... Rosa keek naar mevrouw, die met den mar kies van Charlemont zat te praten. Het hart van het meisje bonsde. Deze trotsche en koele vrouw was hare moeder, do van haren vader gescheiden echtgenoote. Ja, zij is goed duisterde zij. de openbare schuld en opsteller van het oppo sitieblad de Emraii, is gedood geworden, door Nazim Bey, voorzitter der Jong-Turken uit Serres. Hel is dezelfde die in de Kamer de Al'ba- neesche afgevaardigde Ismail Kemal eene oorveeg gaf. Zehi Bey was te Makfibeny met eenige vrienden. Rond middernacht ging hij naar huis het is toen dat Nazim Bey hem langs achter een kogel door liet hoofd schoot, die in den schedel drong. Zehi Bey viel mors dood. De moordenaar was vergezeld van zijnen knecht. Ze wei-don beiden aangehouden. v/V* De Kongoboot Bruxellesville is Woens dag rond den middag te Antwerpen binnen gevaren, hebbende aan boord 66 reizigers. Onder de passagiers bevonden zich de Eerw. David Jones, alsook de Eerw. Broe der Van Lil, der orde van Premonstreit en deE. P. Weysscn van het II. Hart. Deze laatste was ziek en moest naar het St. Camil- lusgesticht overgebracht worden. Dr. Broden, de gekende geneesheer, die belangrijke werken leverde over de slaap ziekte, was ook onderdo terugkeerenden. Te Matadi was de drukker van boord, Elze Saeénian, van Rotterdam, toen hij van een uitstapje terugkeerde en wilde aan boord klimmen, uitgegleden en in den stroom ge vallen. Zijn lijk kon slechts 2 dagen nadien opgehaald worpen. Tijdens de overvaart is M. Van Mechelen, agent van de Lomami,aan buikloop oyerleden. liet lijk werd in zee begraven. De tijdingen uit Kongo zijn zeer schaarsch. In Uellé hadden eenige lichte opstootjes plaats, waarhij eenige blanken gekwetst werden, doch thans is alles kalm. De spoorbaan Rubi-Uellé ligt reeds tot aan liet kruispunt der automobieïbaan. Te Gopuilhatvill© is een muzeum der ge westelijke voortbrengselen opgericht, dat tevens een inlichtingsbureel is voor hande laars en nijveraars. In de zaak Arnold, was liet getuigenver hoor op 19 Juni geëindigd, liet rekwisito- rium moest op 27 Juni uitgesproken worden. De afloop is nog al twijfelachtig; algemeen verwacht men eene vrijspraak of hoogstens eene lichte straf. Bo Bruxellesville had eene lading van 600 ton ivoor, caoutchoux, kopererts, palm olie. -cacao, palmnóteli, koffie, enz., aan boord! 'V Odie! V...., in vrijheid. Wo.ensd.ag morgend werd Odiel V...., Ide gewezen knecht.van M. Honor© Venpaergch nogmaals langdurig- door den onderzoeks rechter ondervraagd. Toen de ondervraging ten einde liep, zegde do onderzoeksrechter hem, dat hij hem ging doen in vrijheiustëllen. Odiel Vzegde dat hij er.zich sihds eenige dagen aan verwachtte. Hij verborg evenwel zijne tevredenheid niet en bedankte uit ganscher harte den onderzoeksrechter. Roerend wederzien. De vader van Odiel Vdie verwittigd geworden was, was reeds te Brussel aange komen. Hij.vroeg en bekwam de toelating, onmid- delijk een onderhoud met zijn zoon le heb ben. Het wederzien tusschen vader en zoon was zeer roerend. Het duurde evenwel slechts eenige oogenblikken, daar Odiel Vhaast had, om in het gevang van Vorst de noodige formaliteiten te laten vervullen, in betrek met zijne vrijlating. Vader en zoon zijn in den namiddag naar huis teruggekeerd. Zij iS even goed als zij schoon is zegde graaf Beaucourt. 11c heb haar van mijne kinds heid gekend, zoodat ik beter over haar kan oordeelen clan de wereld, die haar koud en ongevoelig noemt. Mevrouw Mixtome was in een schertsend ..gesprek gewikkeld met den markies dat haar zeer scheen te boeien. Rosa's hart wendde zich meer en meer van hare moeder af. Zij dacht aan haren' verbannen vader, op wiens gevangenneming een losprijs was gesteld die onteerd en veracht, door de policie werd vervolgd en hier bevondzich zijne vrouw, hare moeder die op hare wijze gelukkig was. Gelooft gij dat Eugenie Mixtome van den markies houdt vroeg zij, en hare slum klonk zeer ernstig. Ja, antwoordde graaf Beaucourt. En waaróm niet Hij houdt ook van haar. Ik heb do geschiedenis van haar eerste huwelijk vernomen, zegde Rosa. Eene vrouw in het logement te Charlemont vertelde mij het drama der Charlèmonts. Gelooft gij dat Alex© Mixtome inderdaad zijnen broeder ver moordde Zij wachtte met ademloozo spanning op zijn antwoord. Niemand geloofde aan de onschuld van Alexe, antwoordde de graaf ernstig. liet ge recht verklaarde hem schuldig on hij werd ter dood veroordeeld. Ik weet niets van de zaak dan wat ik er van gehoord heb, doch, volgens dé voorhanden zijnde bewijzen, kon het vonnis niet anders luiden. Rosa trok zicil onwillekeurig een weinig van hem terug. Ik... ik dacht dat niemand hern valsche- lijkhad aangeklaagd en hij op grond van be wijzen, welke hij niet valsch maken kod, Brussel. Erg automobiel ongeluk. Woensdag namiddag bolde een taxi-meter in dolle vaart langs de Onafhankelijkheidstraat. Eensklaps stoole hij eene vrouw omver ge naamd Anna V..., wonendein deBlaestraat. Ee$doktoer werd hijgeroepen om zijne zor gen aan de ongelukkige toe te dienen. Deze die ging moeder worden verkeerd in onrust- wekkenden toestand. Zij klocg over schrik kelijke inwendige pijnen. AangehoudenEen agent heeft Dins dag een gast, Gesar D.genaamd, aange houden daar deze in banbreuk leefde en een velo kwam te stelen op de Sennelaan. De man werd naar het gevang van Vorst ge stuurd. Bij de marollen. Sedert eenigen tijd beslaat er erge vijandelijkheid tusschen de marollen de eenen noemen zich witte de andere roode Dinsdag avond rond 9 ure waren zij met ©fen GOlal naar het Dui- Velshoeksken gekomen on na er al de gelazen der lantaarns verbrijzeld te hebben besloten ze te vechten tegen de witte die in eene danszaal der Monikenvest verschuild waren. Eene brigade agenten welke per telefoon verwittigd was kwam gelukkig-lijk ter plaats en kon hen dien lust doen ontgaan. In de stads gooi. verdronken. Vier werklieden waren Woensdag bezig met het kuischen van de stadsgoot op 'den Antwerp- scheiïsteenweg. Eén' andere werkman die ook van den stiel wie maar van hunne ploeg geen deel maakte, ging niettegenstaande liet verbod den trap af. Doch hij deed een misstap en viel in de goot. De geweldige stroofning sleurde hem mede. Twee werklieden die den plons van het lichaam gehoord hadden daal den nog in de goot doch vonden niets meer. Het lijk zal naar alle waarschijnlijkheid aan de sluis van Haeron gevonden worden. De drenkeling is zekere Henry B..., en slechts sedert twee maanden gehuwd. Men 9preekt op dezen oogenblik veel over de Bitterpeeën der Trappisten Vincart, die, het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 A Koekei berg. Pompier gekwetst. Woensdag- avond, rond 10 ure, ontstond brand in een huis der Parkstraat. Het vuur was in het appartement van M. D... ont staan. Op het eerste alarm waren de pom piers der gemeente Ier plaats. Op dit oogen blik had het vuur .reeds veel vooruitgang- gedaan. Verscheidene spruiten werden in werking gebracht. De vlammen zetten zich niettemin uit en liet tweede verdiep brandde ook weldra op. Na een half uur werken kon men toch eindelijk den brand blussehen. Gansch den inhoud van het eerste en tweede verdiep is vernield. De schade is aan- zienlijkjdet vuur moet door de ontploffing- van eene petroollamp, ontstaan zijn. Gedu rende,de reddingswerken werd een pompier, .De Bemels genaamd, door een glas de pols ader afgesneden.- Sint-Joost-ten-Nóode. Erge, val: De 45 jarige yrouw V..., van Laken, was Woensdag bezig met ruiten kuis.chen in de IJzerenw.egstraat. Zij stond daarvoor op eene hooge ladder. Eensklaps ten gevolge van een misstap is zij naar heneden gestort en kwam terecht op de steenëh. Zij bekwam eene erge wonde aan het hoofd' en moest naar het hos pitaal overgebracht worden. Sint-Gillis. Poging tot zelfmoord. De 15 jarige dochter van de echtgenooten M.wonende in de Theodoor Vérhaegen- slraat, heeft na eenë goede vermaning barer ouders, gepoogd zich te zelfmoorden, door zich door het venster te werpen. Zij werd bewusteloos opg-enömen en naar het hospi taal gedragen, alwaaf zij verzorgd wordt. Elsene. Eene kostelijke verstrooidheid. Eenhandelaar der Malibranslraat van Elsene M. Deb... had in de post een zak be vattende 600 fr. vergelen op te nemen. Nauwelijks was hij'huiten of hij zag zijnen misslag. Hij ging terug- doch reeds was het onrechtvaardig veroordeeld was geworden, want jufvrouw Robinex zegde mij, dat hij steeds een onbesproken naam had, vóór hij van moord werd aangeklaagd. Hij moet vooral bekend zijn geweest om zijne goedhartigheid. Niemand in Frankrijk genoot meer ach ting dan hij. 1-Iij was de eerlijkheid en de op rechtheid zelve. Hij werd door de armen bemind en de pachters van Charlemont die eerden hem. Doch iedereen vloekte hem, zoodra hij gevangen genomen werd. Niemand geloofde aan zijne onschuld... Omdat de bewijzen tegen hem te overtui gend waren. Maar clat is geene geschiedenis voor u, Rosa, voegde Lij erbij, toen hij de ont roering van het meisje bemerkte. Jufvrouw Robinex had wel iets beters kunnen doen dan u zoo iets te vertellen. Rosa kleurde. Zij dacht na wat graaf Beau court wel zeggen zoupjdien hij wist, dat deze geschiedenis haar leven zoo verbitterde en de hinderpaal was, die tusschen hen bestond wanneer hilyvist datzij zich tot taak had ge steld den waren moordenaar van haren oom te ontdekken en haren vader, weder in zijne rechten te herstellen... Iemand naderde het paar, waarom zij de platen weder begonnen na te kijken. Om elf ure kwamen de rijtuigen voorde gasten namen afscheid on vertrokken. De logeergasten begaven zich naar hunne kamers on mevrouw Mixtome, mevrouw Bienjour en Rosa bleven alleen in het salon achter. Hebt gij u. heden avond goed vermaakt, jufvrouw Lepage vroeg Eugenie Mixtome, hare gezelschapsjuffer vriendelijk aanziende. Ik hoop dat u de tijd nietlaug gevallen is. Neen, ik dank u, antwoordde Rosa. De avond was aangenamèf dan ik verwacht had. geld verdwenen. De policie meent den dief te kennen. Auto-ongevalEen werkman, Antoine P..., genaamd reed gisteren namiddag met eene stoolkar langs de Luxemburgstraat, toen hij eensklaps door een automobiel be- hoorende aan een bijzondere en die te rap reed omgeworpen werd en overreden. De man wdl'd aan hoofd en beenen gekwetst. Hij klaagt over inwendige pijnen. De onvoorzich tige chauffeur die voortreed zonder omzien is niet gekend. Schaarbeek. Zelfmoord. Een per soon, die zegde II... te heeten en afkomstig te zijn van Charleroi, was gisteren in een hotel der Keulenstraat afgestapt. Hij poogde zich te zelfmoorden door het lossen van een revolverschot in de hersens. Men heeft hem in deernis wekken den toestand naar het hospitaal gedragen. Hij zal zijne wonden niet overleven Men kent de oorzaak dezer wanhopige daad niet. is hel eenige echte Vieux Systcme. Antwerpen. Erg ongeluk. Gisteren morgend waren eenig-e dokwerkers aan han- gaar n. 6, bezig, hij middel eener kraan der Nieuwe Werk natie ijzeren stukken te lossen. Op zeker oogenblik liet een .werkman-den zwong vallen.Deze trof den werkman Jonck- heere, wonende Waalsche Kaai, aan het hoofd. Het slachtoffer wercl naar het St-Gamillus- gestieht overgebracht, waar men vaststblde dat de man den schedel gebroken was. Brand. Dinsdag avond, rond 11 ure, ontstond brand in het huis n. 13 dei- Korte Noordstraat, bewoond door Anna Seydel. Een kandelaar was op den trap om gevallen en had het vuur veroorzaakt aan eene partij kleederen. De pompiers hebben twintig minuten gewerkt. Er is niet veel schade. Brecht. Jeugdige brandstichters. Eenige dagen geleden, werd eene schuur, welke opgepropt was met hooi en strooi, en toehoorende aan landbouwer Janssens, ten gronde vernield. Uit het onderzoek is thans gebleken, dat de brand toe te schrijven is aan kinderen, die in de nabijheid met vuur gespeeld hadden. Hemixem. Doodelijke hoefslag. Op 25 Juni laatstleden, had de brouwersgast Van den Eynde, 42 jaar oud, op het rechter been een erge hoefslag gehad. De kwetsuur scheen echter op goeden voet van genezing, doch nu is de toestand van Van den Eyncle plotselings zoo zeer verslecht, dat hij aan de gevolgen bezweken is. De ongelukkige laat eene weduwe met een kind achter. Santvliet. Gevecht. De gendarmen van Cappellen waren naar Santvliet geroe pen, om twee ploegen, van SanLvliet en Beirend recht, welke in eene danszaal aan het vechten waren, te scheiden. Wanneer de commandant Vervoert met twee gendarmen en den veldwachter van Santvliet in "die zaal k>vamen, wapen zij door twee henden aangevallen, met pintgla zen en andere voorwerpen. Commandant Vervoort werd door een pint glas aan het hoofd getroffen en erg gewond buiten gedragen, alwaar de geneesheer Mo reel, van Stabroeck, hem verpleegde, De gendarmen sloegen alsdan met hunne gewe ren tusschen de woelmakers, die langs alle kanten de vlucht namen. Eenigen derplichti- gen zijn gekend. Het pintglas dat den com mandant trof werd van huiten geworpen. Aertselaar. Tusschen broeders. Se dert eenigen tijd bestaat oneenigheiö tusschen de gebroeders Frans en Jozef V... Zondag avond, hadden beiden gevochten en Maan dag- in den mofgen begon de ruzie opnieuw. Frans ging denzelfden dag naar den veld wachter, om klacht le doen, maar Jozef, die daarvan wist,wachtte zijn broeder rond 9 ure 's avonds, op het gehucht Aertselaer-Heike af, met eenen stok, en mishandelde hem op brutale wijze. Gedurende de maand dat wij hier verblij ven, hebben wij voortdurend feest, zegde Eugenie. De vrienden van Charlemont bezoe ken ons of wij bezoeken hen. Voor overmorgen zijn wij op.Charlemont te eten gevraagd. Het oude historische kasteel is allermerkwaar digst. Gaat gij mede, mevrouw? vroeg mevrouw Bienjour. -Ik heli nog geen besluit genomen. Gij twijfelt dus nog? vroeg mevrouw Bienjour met vreugde. Het doet mij genoegen dit te hoerenj en ik hoop dat gij zult gaan. In dien gij eenmaal uwe vrees om dit kasteel te betreden overwonnen hebt, zult gij u daar even goed kunnen vermaken als uwe gasten hier. Ik moet de overredingskracht van den markies van Charlemont al heel verkeerd be- oordeelen, indien het hem niet gelukt u te overhalen aan'heft feestmaal deel te nemen. Eugenie Mixtonie kleurde even. Jufvrouw Lepage, zegde mevrouw Bien jour eensklaps tot Rosa, tot welken tak der Lepage'© behoort gij Zijt gij verwant.aan de Lepage's van Marseille of aan die van Lyon. Aan geen van allen, antwoordde Rosa, op zulk een koelen toon, dat mevrouw Bien jour vuurrood werd van boosheid. Ik heb in Frankrijk geene familie. Hoe zonderling Geene familie in Fran krijk en toch zijt'gij eene Fransclie, riep mevrouw Bienjour met gekunstelde verbazing. Zoo jong en alleen hier Hebben uw vader en uwe moeder dan geene bloedverwanten Ik heb geene moeder, antwoordde Rosa zoo bitter mogelijk. Ik heb niemand dan mijnen geliefden vader. Mevrouw Bienjour wilde iets zeggen, doch Eugenie Mixtome \vas haar voor. Jufvrouw Lepage maakt zulk eene groot© Frans, die in het.bezit was, van eenen revolver, schoot op den aanvaller, en trof hem in het aangezicht. De gekwetste werd door een geneesheer verzorgd. Het wapen werd door de gendarmen van Hemixem aangeslagen. Het parket wordt ter plaats verwacht. Mechelen. Instorting. Sinds eenigen tijd had men bemerkt dat de ankers der schuur van de pachthoeve An dries, lo Schoo- nenberg, uit den muur gelost waren, doch men had er geen acht op genomen. Gisteren avond bevonden zich de twee zonen der weduwe aan 't werk in de schuur, toen zich eensklaps een gekraak liet hoorei), gevolgd van een schrikkelijk gedruisch. Gansch het dak kwam naar beneden. Een der zone^kon zich snel onder eene kar verschuilen, doch anders was het met zijn broeder gelegen, dié onder de puirien werd neergeveld. Er daagde weldra hulp op vanwege de geburen en niet zonder moeite kon men er in gelukken den ongelukkige te ontlasten, doch luj werd in eenen deerniswekkenden toestand opge nomen. Men vreest voor zijn leven. On demande une APPRENTIE de 15 a 18 et une DEMOISELLE de 20 a 3D ans pour les Grands Magasins du Petit Bruxqjles; éci'ire rue Leopold, S2, Alost. 277 Geeraardsbergen. Moeste kerel. Maandag morgend, rond 5 uren, liep de ge naamde G. Lwoedend in de Gaffelstraat, en rande de veekoopmans aan om twist te zooken. Daarna is hij een broodmes gaan halen en heeft eenen veekoopman, een mes steek toegebracht. 's Namiddags is hij door de politieagenten aangehouden .en heeft eene beet in liet been van een agent toegebracht. Zij hebben hem in den amigo opgesloten. Hij is soldaat bij d'arlillerie te paard te Mechelen en heeft sedert Woensdag der ver- le.dene week zijn garnizoen verlaten en is nu Dijnsdag namiddag, door de gendarmen terug naar zijn garnizoen overgebracht. Pro ces-verbaal is ten zijnen laste opgemaakt. Def tinge. Heiligschennis. Schurken hebben Zondag- nacht 't kapelleken van O. L. V. van Bijstand, op don Ossenberg, bijna gansch afgebroken. Het beeld der Moéde» Gods is geschonden en het Kindeken Jezus het hoofd afgeslagen. Wie zou daar zijn leute in vinden. Lokeren. Zelfmoord. Woensdag avond, rond Sure, heeft men den genaamd© Domien Van Driesseh'e, wonende op den Bergendriësch, in zijnen stal verhangen ge vonden. Onmiddelijk werd de koord doorge sneden. De man was echter reeds een lijk. Sedert eenige dagen was de ongelukkige aan gedaan door zenuwkrisissen. Mouselienen voor bloezen, Ven den Bergh-Jouret, Aaist. Borsbeke. liet verdwenen kind. .IJet dochtertje vs&iti«Petrus Van Impe, dat Pips dag' morgeniL-'Spoorloos verdwenen, was, is teragg-evondeln.' Het kind bevond zich bij familieleden to Wetter en, en de1 vader'is er zijïi, kind gaaqyafhalen Moerbeke-Waas. Erg ongeluk. Dinsdag middag- is alhier een erg ongeluk gebeurd. August Nimmeg-eer, rond de 40 jaar oud, knecht "bij Bern. Van Mele, metser,' kwam met paard en kar van Ter west gere den, toen een automobiel, welke hem wilde voorbijsteken, tegen zijne kar reed, waardoor deze omsloeg en op den armen man terecht kwam. Hem werd eenen arm gebroken en hij klaagt over inwendige pijn. Men heeft hem in een naburig huis binnengedragen, terwijl de eigenaar van den automobiel om don dokter reed. De kar is ook gansch verbrijzeld het paard bleef ongedeerd. Naar het schijnt zou de auto loebehooren aan een heer van Lokeren. Wachtebeke. Tusschen foorekramers. Ter gelegenheid van Sluis-Kermis zijn hier 2 foorekramers toegekomen. De foore- kramers waren in ruzie gevallen wegens eene uitzondering niet, door geene bloedverwanten te hebben, zegde zij vriendelijk. Ik heb meer zulke gevallen bijgetfvoond/'Maar gij zijt ver moeid, lieve, ik zal u niet langer ophouden. Rosa blikte haar dankbaar aan. Zij wonsch- •te mevrouw Mixtome goeden nacht en verliet do kamer. Mevrouw zag haar na en zegde tot mevrouw Bienjour. Ik heb nog nooit zulk eene genegenheid voor iemand opgevat als .voor jufvrouw Lepage. Ik gevoel mij tot haar aangetrokken en hare stem dringt door tot in rnijne ziel. Ik heb haar heden avond wel honderdmaal aan gekeken ."Ik "ben van plan om met tertijd meer van haar te maken dan mijn gezelschapsjuffer. Ik wil hare genegenheid winnen en verzoek u, mevrouw Bienjour, mij te helpen haar het leven te veraangenamen. En gij weet niets van haar! riep mevrouw Bienjour nijdig. Zij heeft zeker goede aanbe velingen, maar gij zijt geheel onbekend met hare familie, haar verleden en haar karakter. Mettertijd zal ik dit p.lles wel vernemen: Ja, als het wellicht tè laat is, tot greote schade voor uwe rust. Gij hebt eene fout be gaan dit meisje in uw huis op te nemen. Zij is met een doel hier, en dit doel is niet uwe be langen te dienen. Mevrouw Bienjour had deze woorden met profetische geestdrift uitgesproken. Waarom zegt gij dat vroeg-Eugenie. Weet gij iets slechts van haar Ik houd niet van verdachtmakingals gij echter bepaald weet dat zij eenig kwaad in den zin heeft, spreek dan. Ik geloof, ik denk... (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2