BUITENLAND. Oas€f3ii5d zegepraalt Een bezoek aan k stedelijke Tentoonstelling ERGE ZAAK TE WETTERE®! NIEUWSBERICHTEN. Landbouwbelangen. Be Kempenaar de fS'lste HOLLAND. Staking te Amsterdam Be karrevoerders van de haven van Am sterdam hebben met eene groote meerderheid do staking uitgeroepen. FRANKRIJK Groote uitvinding Adelborst Lemaire heeft een nieuw com- pas uilgevonden. Het vroeger compas wijst de Pool aan, dit wijst het aardrijkskundig Noorden aan, zoo dat de berekeningen van de afwijkingen en de juiste ligging voortaan overbodig worden. Men mag zeggen dat deze uitvinding een goheelen ommekeer gaat bren gen in de scheepvaart. Sluiting van den Kamerzittijd De kamerleden zijn in verlof gegaan. Woensdag avond hebben zij gezetold tot half één van den nacht, om do begrootingen te slemmon. Dat ze nu onder de vacantie wat tammer leerSn zijn. De nationale feestan gestremd De revolulionnairen en syndicalisten heb ben dofepsten van 1-1 Juli, nationalen feest dag. gestoord. Do fakkeloptocht te Parijs werd aangevallen met steenworpen en stok slagen, door kerels die den Internationale» builden. In Sl Ilonoré werd een openluchts bal gegeven. De revolulionnairen hebben den plankenvloer en de tenten 111 brand ge stoken. Misdadige saboteering Drij saboteurs poogden te Bordeaux een trein L'onlriggelen. De kerels werden betrapt en aangehouden. Het wil eens lukken. De algemeene staking te Parijs. Een doode. Woensdag werden Pieter en Jan Bruno, na all00p van hun werk door de stakers aan gevallen. Jan Brnno kreeg een slag op den mond, zoo geweldig dat hij achteroverviel de aanvallers gingen er voorls op los. Jan Bruno acht Ie zijn leven in gevaar, nam zijn mes en plofte het oen zijner aj-,allers achter de ooren in het hoofd. Het was zekere Paul Armand. De gestokene werd in eene apotheek binnengedragen, waar hij weldra den geest gaf. De twee broeders gingen zioli gevangen geven. DU ITSCH LAN D. Schat gevonden Te Nordhansen was m 1525 de schat ver borgen van het klooster en de kerk der Augustijnen van Himmelgartner. Die schat is gevonden en bevat talrijke godsdienstige voorwerpen en zeer rijke en schoono me- dalies. ENGELAND Chineesche onderkruipers De stoomboten brengen voorldurond Chi- neesche onderkruipers aan. De stakers zijn zeer opgewonden tegen de Ghineezen. De Enge'sche vorsten in omreis in Ierland Do IerscUe bevolking lieeft een goed ont haal pegevon aan de Éngelscbe monarken. Na Ierland bezocht Ie hebben zijn deze het land van Gallic gaan bezichtigen. Te Car- «ïarvoh is do oudste zoon des konings en vermoedelijke troonopvolger, prins van Gal- liëgowijd. Do ceremonie was prachtig en werd door 100,000 menscheh bijgewoond. AMERIKA De hitte heeft al hare kracht hernomen De liiUe. eenige uren verdwenen, is in al hare scherpte teruggekeerd. In 't Oosten van Amerika sneuvelen er vele menschen, door zonnesteken. In 't Noorden van Michigan staan gansche bosschen in brand. De dorpen Elsecodo en Ausablo zijn door den brand vernield. Bo vendien worden Metz, Millomburg, Posen, Crauwoy, Lorocjue en Tower ook zeer be proefd. Koning Joris, scheidsrechter Tusschen do Vereenigde Slalen en Chili was er een goschil on tstaan .Het Amerikaansch 35® Vervolg. Ik wil geen geloof, geene verdenking, viel Eugönio Alixtome kalm maar beslist in de rede. Wanneer gij haar verdenkt van iets, zonder eenig bewijs, dan verzoek ik u te zwij gen. Dan zult gij de waarheid zelve wel onder vinden, mevrouw, zegdo de oude dame. Ik herhaal hetHet meisje heelt een doelen als gij binnen eene maand zelve niet hebt onder vonden dat'zij niet is wat zij schijnt te zijn, dan zal ik u de bewijzen leveren. Zij belaagt uwe rust en kan daarin het werktuig van an deren zijn, doch ik beloof u, dat ik haar zal ontmaskeren... Mevrouw Eugenie Mixtome maakt eene af wijzende beweging met de hand, die tevens mevrouw Bienjour haar afscheid gaf. Deze verliet met eenen koelen «goeden nacht» de kamer, verbitterd over het mislukken harer aanklacht. MEVROUW MIXTOME BIJ ROZA. Toen Roza hare kamer binnentrad, vond zij een licht op den schoorsteen en een knappend vuur in den haard. Ofschoon het fraai weer was, hadden alle bewoonde vertrekken voort durend behoefte aan verwarming, daar Mont- facon langen tijd geheel ledig had gestaan, en de kamers dus vochtig waren. Roza verwisselde haar toilet met een een voudig huisgewaad, ging toen op eenen stoel fcij het vuurzitten en verdiepte zich in gedach ten over hetgeen zij dien dag had gehoord en gezien. Een merkwaardige avonddacht zij. Ik heb huis Alsopp vroeg aan de Chileesche regee ring eene schadevergoeding van 15 millioen. De koning van Engeland werd als bemidde laar gevraagd. Hij heeft besloten dat Chili aan de Amerikaansche vertegenwoordigers eene som moet betalen van 4,675,000 fr. Zuivering in 't Bestuur Door talrijke klachten van hooge nijver heidspersonen, is men begonnen de besturen te zuiveren. Een uitgebreid onderzoek is in gesteld om de klachten te onderzoeken en de piichtigent' ontdekken. ABYSSINIE Burgeroorlog De twee rassen van Abyssinië zijn tegen elkander opgestaan. Men weet nog niet wie de overhand heeft. CANADA. Talrijke dooden en gekwetsten. Op eene uitgestrektheid van 300 kilo meters, van North Bay tot aan Porcufine, woedt een vuurstroom. Geheel noordelijk Ontario is weggebrand. De menschen vluch ten naar Golden City, wier voorsteden allen werden verbrand. Te Chochrome zitten de menschen zonder voedsel. Later meldt men dat deze stad, alsook verschillende andere door den brand vernield zijn. Langs den ijzeren weg van het noorderlijk Ontario lieeft men, zoo wordt officieel bekend gemaakt, 50 dooden en 200 gekwetsten gevonden. Onnoodig er hij te voegen dat de geleden schade onzaggelijk is. Men weet dat er vele Belgen in Canada verblijven. Mochten zij ten minste van de ramp gespaard blijven QOSTENRIJK-HONGARIË Het Heilig Sacramentscongres in 1912 Te Madrid werd in de sluitingsvergadering vastgesteld het H. Sakramentscongres voor 1912 te houden te Weenen, de hoofdstad van Oostenrijk-Hongarië. M. Nago, hulpbisschop te Weenen, heeft reeds eene vergadering voorgezeten van 200 hooggeplaatste perso- non, om zich met de inrichting bezig te hou den. Het congres zal plaats hebben van 1 tot 5 September 1912. Het komileit heeft beslo ten al het mogelijke le doen, om er een grootsch karakter aan te geven. \sm HELST Een helanglooze medewerker heeft ons aangeboden, in eene reeks artikelen, eene beknopte beschrijving te geven, over Een bezoek aan de Tentoonstelling van Aelst. Daar deze medewerker een deskundige is, dio met kennis van zaken kan oordeelen, heb ben wij met genoegen zijn voorstel aan vaard. Hieronder beginnen wij de eerste der reeks artikelen, en zullen zoo al de tentoonstellers 0111 de beurt eenige regelen toewijden. Men bericht ons ook, dat de duur der Ten toonstelling voor eene maand verlengd is. EERSTE BRIEF. Bij ons eerste bezoek in deze tentoonstel ling ter groole Feestzaal van het Stadhuis, wordt onze aandacht vooreerst opgewekt bij de prachtige uitstalling der Maatschappij Singer, wat hier bezonderlijk alle bewonde ring oplevert, zijn die vermaarde naaima- chienen waarop menigvuldige borduursel- werken op meesterlijke wijze afgemaakt worden naaimachienen aller pracht, echte meubelstukken voor huishoudelijk gebruik 011 voor industrieële doeleinden. De uitstal ling Singer verdient eene loffelijke melding en is ontegensprekelijk eene der schoonste standen der tentoonstelling. Hiernevens bemerken wij den stand van liet huis Hoevelinck en Tas, Brusselsche straat, met eene hoeveelheid prachtige rij wielen, voor koers en toeristen, van de ver schillige best gekende marken, een zeer kun stig nieuw waschmachien, verwekt ook de drie personen gezien, die voor-mij van het hoogste belang zijn. Mijne moeder Ach wat zou de trotsche Eugenie zeggen, wanneer zij wist dat har© gezelschapsjuffer hare eigene dochter is Wat zou markies Charlemont zeggen, indien hij wist dat, dewijl mijn vader niet kan opkomen voor zijne rechten, ik de wettige eigenares ben van den titel en de goe deren van 'Charlemont.En graaf Beaucourt! In weerwil van het geheim dat mij omhult en dat indien, minder edel van hart, wantrouwen zou inboezemen,schenkt hij mij zijn volle ver trouwen. Hfj wil mij niet verlaten. O, zal de hinderpaal tusschen ons niet verwijderd wor den Zal mijn vader ooit weer in zijne rechten kunnen treden Zij moest zich zeiven bekennen dat do toe komst weinig hoop gaf op een bevredigend autwoord dezer vragen. Ik zal mijnen vader schrijven, zegde zij half luid. Ik weet dat hij er naar verlangt iets van mij te vernemen en met eiken post eenen brief verwacht. En ofschoon hij zielsbedroefd zal zijn wanneer ik hem over zijne vrouw spreek, zal hij er toch gaarne van hooren. Zij stond op, ging aan een tafeltje zitten, waarop zich haar schrijfgereedschap bevond en begon. Nauwelijks had zij eenige regels op het papier gezet of er werd geklopt en me vrouw Mixtome trad binnen.Opstaande schoof Roza haren brief in de schrijfportefeuille. Vergeef mij dat ik u stoor, juffrouw Le page, zegde mevrouw vriendelijk ik wilde mij alleen overtuigen of het u aan niets ont breekt en of gij tevreden zijt over uwe kamer. Ik dank u, antwoordde Roza, het ont breekt mij aan niets en ik ben zoo tevreden alsof ik bij mijnen vader ware. Zij zette eenen stoel bij de tafel, waarop mevrouw plaats nam. nieuwsgierigheid der bezoekers. De tentoon stelling heeft aan dit FèGs menigen verkoop verschaft en de gelegenheid gegeven zijne toestellen te laten waardeeren. Het huis E. Penne, Leopoldstraat, stelt ook ten toon eene schoono verzameling van rijwielen, naaimachienen en kindervoituur- kens, welke door dit huis zelf op eene mees terlijke wijze vervaardigd worden. De heer Van der Biest, rijtuigmaker, Zout- straatpoort, brengt op de tentoonstelling een ligt voituurken op twee met caoutchouc handen belegd, in Engeland noemt men zulk rijtuigje,een stanhope of gig. Jammer dat de vervaardiger hiervan, gelijk het meest in alle diergelijke tentoonstellingen geschiedt, de prijs niet met een opschrift te kennen geeft, het is een uitstekènd middel om op dit toestel de aandacht van liefhebbers te trek ken en zaken te maken. Wij zetten ons bezoek voorts in de zalen van het oud herstelde Stadhuis, ten einde nog eenige standen te bezichtigen van ijzer en koperwerken en bevinden ons aldaar voor de schoone uitstalling van het buis L. De Bisschop-Goedertier, Gentschestraat, en be merken aldaar schoone gebronzeerde, gepo lierde kopere deurtrekkers, brievenplakken, vensterpompen, deursloten met kopere trek ker, een assortiment van bellelrekkers, van sculpteurs- en schrijnwerkersbeetels, gedo- reerde kasgarnituren,, waterpassers, ijzeren winkelhaken, vleeschmachienen, messen, ba- verplet, ters, waschmachien en, kleermakers strijkijzers en menige andere prachtige en nuttige voorwerpen, immers in een woord al wat dien stiel betreft. Deze uitstalling is onder allo opzicht zeer merkwaai dig. (Wordt voortgezet). De ^aagjlkool. In België worden vooral twee soorten van raapkoolen gekweekt de witte of groene Weenen, en de purper© of violette. Deze variëteiten zijn zeer aanbevelingswaardig. Jammer dat deze soort van kooien zoo dik wijls in de tuinen vergeten wordt, ofschoon zij 's winters uitstekende diensten in de keu ken bewijzen, en met de bloemkoolen mogen vergeleken worden. Wanneer men met overleg en verstand te werk gaat, kan men groote en schoone opbrengsten hekomen. Om goede raapkoolen te winnen handele men als volgt Men zaait op wachthedden in Juni en Juli in 3 of 4 keeren, en men plant uit in grep pels of vorm van 15 centimeters diepte op 30 centimeters van elkander. Het is noodzakelijk eene volledige en doel matige bemesting toe te passen. Derhalve geve men zoo vroeg mogelijk eene goede dosis stalmest ongeveer 300 kgr. per are. Daarbij voege men 3 lot 4 kgr. superfosfaat en 1 tot 2 kgr. zwavelzure potasch. Dit alles moet zorgvuldig met de stalvette ondergeploegd worden. Verder is bet nood zakelijk de noodige hoeveelheid stikstof toe to dienen, ten einde de volledige Ontwikke lingder planten te bevorderen. Te dien einde gebruike men tot 3 kgr. zwavelzuur ammoniak-; deze meststof wordt vóór het planten gestrooid en zorgvuldig met de eg ingewerkt. Zocdra de raap de dikte heeft van eenen appel, is het geraadzaam vloeimest toe te dienen -men maakt de greppels effen zooda nig dat de raap tot aan de bladeren met grond is bedekt do knollen zijn dan veel malscher en sappiger. Verder zorge men den grond zuiver te houden door ophakki'ngen, en zoo noodig diene men nog vloeimest toe. Op die manier gekweekt mag men verze kerd zijn groote opbrengsten van goede hoe danigheid te bekomen: De raapkoolen bewaart men gedurende den winter gelijk aardappels of beeten in kuilen, op plaatsen bevrijd van de vorst. Willy. Gij werdt zeker door eene droeAdge nood zakelijkheid van uwen vader gescheiden, zeg de mevrouw deelnemend. Waarom keert uw vader niet naar Frankrijk terug Dat kan hij niet. Er zijn redenen welke hem dwingen in het buitenland te blijven,ant- wo'ordde Roza eenigszifis verward, toen zij er aan dacht van wien en tot wie zij sprak. Mevrouw Eugenie keek hare gezelschaps juffer scherp aan. Dit hieisje moest van fat soenlijke ouders'zijn, dacht zij in zich zelve. Waarschijnlijk verblijft mijnheer Lepage in het buitenland om zijne schuldeiscliers te ontgaan. Dit zal wel de verklaring van het geheim wezen... Er volgde eene poos stilzwijgen, waarin Eugenie's hoe langer hoe meer ontroerde naarmate zij het meisjé aanschouwde. Waart gij misschien bezig uwen vader eenen brief le schrijven vroeg zij. Ja, mevrouw. Schrijf hem, dat ik u onder mijne be scherming neem. Maar.rweet gij, juffrouw, dat ik u -nog heb gezien pok graaf Beaucourt meende u vroeger ontmoet te hebben. Roza verbleekte. Onmogelijk,zegde zij,want ik ben vreemd in Frankrijk. En toch heb ik vroeger zulke oogen ge zien als de uwe, antwoordde mevrouw in ge dachten. Roza begon te vreezen dat een trek van haar gelaat hare moeder op het spoor kon brengen. Zij hief de oogen angstig en smeekend tot me vrouw op, die bij dezen aanblik verschrok en bleeker werd dan het meisje zelf. O nu weet ik hetriep zij naar adem snakkend, want het was haar alsof hare keel dicht gesnoerd werd. Nu weet ik, aan wie gij my herinnert Het parket van Dendermónde had over eenige dagen een naamloos schrijven ont vangen waarbij zekere M. D. B.,jonge doch ter, oud 20 jaren belicht werd van erge zaken. In stilte werd het onderzoek geopend en gisteren namiddag werd de betichte ten ge meentehuize ontboden, alwaar het parket afgestapt en vergezeld van twee genees- heeren tot eene ondervraging en een genees kundig onderzoek deden overgaan. Naar wij uit goede bron vernemen zou de beschuldiging gegrond zijn en de heer onder- zoekrechter leverde dan ook een aanhou dingsmandaat ten laste der beschuldigde af die met den trein van 6,1^) naar het gevang van Dendermondo werd overgebracht. Dit onverwachts onderzoek liep op korte stonden de gemeente rond en welhaast ston den honderden personen ter Groote Markt de zaak te hespreken en den uitslag er van af te wachten. Aan de statie stond eene overgroote volks menigte en greep er nog een opstoot je plaats tusschen de gendarmen en don oudsten broe der der aangehoudene dochter, zulks was gauw gedaan door de krachtige tusschen- komst der gendarmen. De betichte lieeft in de maand December laatst een kind gehad dat slechts eenige weken oud is gestorven. De moeder zou ook in beschuldiging gesteld worden. Nadere bijzonderheden. De schrijfster van den naamloozen brief zou ontdekt zijn in den persoon van een ge^ buurmeisje, wiens gedrag alles behalve voor beeldig is, en na zekere moeilijkheden met de moeder van de aangehoudene gehad te hebben, deze zou gedreigd hebben haar wel te zullen vinden. Het schijnt dat andere personen insgelijks in deze zaak zouden betrokken zijn en er in kort nog nieuwe aanhoudingen zullen ge beuren. De aangehoudene die tot hiertoe hare me deplichtigen niet heeft willen bekend maken weende hartverscheurend wanneer zij door de gendarmen ter statie werd gevoerd. Het is den bevelhebber der gendarmerie die het onderzoek over deze zaak heeft ge daan er in gelukte door zijne nauwkeurige opzoekingen haar tot een goeden uitslag te brengen. Brussel.Doodelijh spoorwegongeluk. Gisteren morgend rond 6 ure, bemerkte de machinist Tanghe, die een trein van de statie van het Leopoldskwartier naar Tervuren leidde, nabij de brug van den Verloren Hoek, een vreeseïijk vermorzeld lijk op de spoor baan. Tanghe verwittigde onmiddelijk zijne oversten en weldra werd liet lijk opgenomen en naar de Luxemburgstatie overgebracht. Daar werd het lijk herkend als zijnde dat van zekeren Karei Van Steenbergen, 44 jaar oud, piocheerder, gewoonlijk in dienst aan de Luxemburgstatie. De ongelukkige was handen en voeten afgereden geworden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van familie. Stoutmoedige diefstal. Woensdag morgend, werd M. B.., leeraar, Hengouw- laan, per telefoon naar Borgworm geroepen, alwaar zijne moedererglijdend was. M. B.., vertrok onmiddelijk, doch vond zijne moeder integendeel zeer wel te pas. Toen hij nu Donderdag avond te Brussel terugkeerde, stelde hij vast, dat dieven in zijne woning gedrongen waren en alles on derste hoven hadden gekeerd. Eene prachtige verzameling juweelen, schilderijen en kunst voorwerpen, waren verdwenen. Een onder zoek is geopend. Arme man. In de maand Oogst 1910 kreeg een werkman der Turn- en Taxisstatie, tijdens zijn werk eene zware kist, wegende Zij stond op en liep ontroerd de kamer op en neer. Zonderling dat ik de gelijkenis niet ter stond bemerkte mompelde mevrouw, zoodra zij weer eenigszins kalmer was geworden en hare blikken vestigden zich op het bleeke ge laat en goudblonde haar. Gij herinnert mij aan mijn eigen kind, dat jaren lang in de Midde- landsche Zee verdronk. Zij had dezelfde oogen als gij. Heur haar was iets lichter, maar ge lokt als het uwe. Ach lioe gelijkt gij op mij ne arme Constance Gij hadt ze zeker zeer lief, merkte Roza op, nauwelijks wetende wat zij zegde. Haar liefhebben Zij was alles voor mij riep mevrouw met tranen in de oogen. Ik be minde haar hartstochtelijk Mijn lief, zoete kind Mijn onschuldig schepseltje Ware zij voor mij gespaard gebleven, dan zou ik thans niet alleen staan Ach indien, zij nog leefde... maar waarom mij zoo kwellen Zij is dood De laatste woorden klonken als een wan hoopskreet. Roza sprong op.Hare oogen scho ten stralen, hare lippen openden zich, hare armen strekten zich uit...Zij stond op het punt zich aan het hart harer moeder te werpen en zich hekend te maken. Maar dat alles duurde slechts één oogenblik, de gedachte aan haren vader dreef boven.Het vuur verdween uit hare oogen, de armen zonken langs hare zijdeD, de lippen sloten zich, het woord, dat liare moe der zoo gelukkig zou gemaakt hobbeu, werd niet uitgesproken. Zij liet zich weer op haren stoel neervallen en straalde haar hart opnieuw tegen de echtgenoote van haren vader,die van hem gescheiden was. Maar mevrouw Mixtome had hare bewegin gen gezien en hare ontroerig bemerkt. Wordt voortgezet. 200 kgr. op liet been. Het lichaamsdeel werd erg verpletterd en moest afgezet worden. De ongelukkige werkman genas echter niet en is thans in het St-Jansgasthuis aan de gevolgen overleden, na schrikkelijke pijnen doorstaan te hebben. Er is geene goede koffie mogelijk zon der goede Bitterpeeën. De liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik maken van de Bitterpeeën der Trappisten Vin- cart. Men vindt ze overal. 1500 B Elsene.Het reedden op de koersen. De politie van Elsene had sinds e6iiigen lijd vernomen, dat in een koffiehuis der Krijgslei weddingen ontvangen werden op de koersen, Gisteren rond den middag, viel de policie er plotselings binnen, juist toen de zaken volop in gang waren. Eene geheele verzameling tickets en brieven werd aangeslagen. Proces verhaal is opgemaakt. Antwerpen.Gevaarlijke spel.Eenige knapen hadden op den St-Bernardussleenweg- eene kardoes geladen met loodkorrels, op do tramriggels gelegd. Toen een tram er over reed, ontplofte de kardoes, met het gevolg, dat een persoon, M. Ketelaers, van Wilrijk, die juist voorbijging,aan het gelaat gekwetst werd. Overreden.De voerman Jan Somers, 54 jaar oud, wonendo te Borgerhout., is uit gegleden en onder zijn wagen den rechter voet verpletterd geworden. Het slachtoffer moest in het verhandhuis verzorgd worden. Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude gra&n- genevers. Gent. Doodelijk rijicielongeluk. Ver leden nacht heeft men op de Akkergemlaan een wielrijder bewusteloos ten grondo vinden liggen, met verbrijzelden schedel. De man had niet het minste stuk op zich om zijne iden titeit vast te stellen. Hij scheen ongeveer 30 jaar oud te zijn. De politie, die verwittigd werd, stelde een onderzoek in, en, volgens het nummer van het rijwiel, zou de ongelukkige, zekere Ed. Wylocke zijn, wonende wijk Hutsepot, te Swijnaarde. De toestand van den man is totaal hopeloos. Oosterzeele. AanrandingOm 10 u. 's avonds keerde de genaamde Arth. De Schamphelaere uit eene herberg huiswaarts. Toen hij eenige stappen gegaan had, werd hij door een jongen kerel aangerand; die hem verscheidene messteken toebracht.Het slacht offer verloor veel bloed en moest door een geneesheer verzorgd worden. De dader, een kerel van 18 jaar oud, is gekend. Waasmunster. Kind doodgevonden. Het 11 jarig zoontje der echtgenooten Goos- sens, is Vrijdag namiddag in den hof der ouderlijke woning, waar hij gaan spelen was, doodgevonden. Avelgem. Droef. Om 7 ure 's mor gens ging men op den zolder van M. Aug. Nieuwenborg naar de vrouw zoeken. Men vond de ongelukkige, die sedert eenigen tijd teekens van zinsverbijstering gaf, aan een balk opgehangen. Alle middelen werden aan gewend, om de ongelukkige tot liet leven terug- to roepen, doch het was te laat de dood had haar werk verricht. Wetteren. Echtelijk drama. Eer gisteren kreeg zekeren E. B. uit do Kapelle- straat alhier, woorden met zijne vrouw en maakte al te veel ambras in zijn huis hij zoo ver dat man en vrouw malkander wat lief- koozingen uitdeelden. De man die al verscheidenen weken achter volgens aan 't drinken was en van zijn week loon niets afgaf, ging zich verder bedrinken in de naburige herbergen zoodat hij in den avond met een ferm stuk in de kraag ten zijnen huize binnen viel en er dreigde alles kort en klein te slaan. Doch, dit was met de goeste van de vrouw niet die kort en goed eeno kom vast nam en er den inhoud in volle aangezicht van haren bedronken echtgenoot wierp. De vrouw had ongelukkiglijk vitriool ge nomen om haren man te verwelkomen zoo dat deze nog al er in het aangezicht en op de horst vorbrand werd en al huilende naar het politiebureel liep om er zijn wedervaren te vertellen. De gevitrioleerdo werd de eerste zorgen toegediend door de geneesheer,die be- statigde dat de brandwonden niet erg waren cn geene noodlottige gevolgen zullen hebben. I<abriekdiefstal. Sedert eenige we ken had den heer policiekommissaris dezer gemeente vernomen dat er in de fabriek van den heer Steppe, ter wijk Kwatrecht, alhier, groote dieften van stoffen gepleegd werden, door verschillige werklieden der fabriek. Een onderzoek in stille deed hem welhaast de plichtigen ontdekken in den persoon van zekere T.... Vrijdag morgend trok de policiecommis- saris ten huize der verdachten en deed er een onderzoek welke tot de ontdekking leidde van eene groote hoeveelheid stoffen van alle soorten. Alles werd onmiddelijk aangeslagen en naar het bureel van policie overgebracht. Ondertusschen was do policiekommissaris in andere huizen opzoekingen gaan doen, doch midderwijl reed een der gebroeders T.. per velo bij zijne zuster, ter wijk O verbek© alhier, om haar ongetwijfeld van de gebeur tenissen op de hoogte te brengen. Op het zicht der policie, welke zich in de nabijheid bevond, nam hij de vlucht. Het schijnt dat deze als verheelster onder beschuldiging wordt gesteld. De daders hebben ten policiebureeïe volle dige bekentenissen gedaan en in verschillige huizen werd er gestolen goed aangeslagen, voortkomende van deze dieften in de fabriek van den heer Steppe, die het gestolen goed als zijnen eigendom erkend heeft aan zekere merken, welke er zich op bevonden. Het is dank aan de naarstige opzoekingen van den policiekommissaris dezer gemeente dat deze belangrijke dieften, welke reeds duren, ontdekt werden.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2