B DE KAMER Oe tweede VDora'racht van Fater Stracke, De zaak Vermeersch. Giticiseie kwotserino SPORTNIEUWS FEESTWIJZER Assisenhof van Oost-Vlaanderen Beraamde moord te SMiikoiaas. GEMEENTE WOUBRECHTEGEM ANQUE CENTRALE GANTQISE? a n Audenaarde. Treinontriggeihigf. Donderdag namiddag, kwam do trein uit Kortrijk in de statie van Audenaarde binnen. Door eene nog onbekende oorzaak, had plot selings eene ontriggeling plaats. Het stoom tuig en de twee eerste rijtuigen sprongen uit deriggels. Het gerucht werd tol in 't midden der stad gehoord. De reizigers, die geluk- kiglijk niet talrijk waren, werden met geweld tegen de wanden der rijtuigen geslagen. Sleehls twee personen werden lichtelijk ge wond, wat waarlijk een wonder magheeten. De stoffelijke schade is tamelijk groot. Eene ploeg werklieden is seffens aan 't werk gegaan, om de spoorbaan te horstellen. Een onderzoek is geopend, om de oorzaak der ontriggeling te kennen. De muil-plaag. Deze wreede ziekte •is in verscheidene gemeente rond onze stad uitgebroken Te Maria-Lierde heeft zij de staflen hesmet van de landbouwers Fraiguaert, Vermeulen en D'IIondt. Er zijn zelfs sterfgevallen vast gesteld. Te Sint Gooriks-Audenhove, verscheen zij bij den landbouwer De Vleeschouwer. Te Zwevezeelo, bij mevr. Claeys en te Wyngene bij den landbouwer Van Gansbeke. Te Koolskamp is zij bij verscheidene land bouwers uitgeborsten. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Het is de goedkoopste. Maria-Audenhove. Brand. Op de wijk Elverberg, is een geweldige brand uit geborsten in de woning en afhankelijkheden van den landbouwer De Breuck. Huis, stal lingen en schuur werden op korten tijd in asch gelegd. Men kon niets redden, zoo ge weldig was het vuur. Het landbouwgerief, hout, hooi, strooi enz., zijn de prooi der vlammen geworden. Er is verzekering. Lede Aardappelen gestolen. Ver leden nacht werden ten nadeelo van Alois Rasschaert uit de Barrevoelshoek een hon derdtal struiken aardappelen gestolen. Men heeft vermoedens. Bmeflede. Schielijke dood. Donder dag avond kwam de landbouwer Alfons Wille oud 65 jaar, woonachtig te Smetlede, wijk Ofsmeer van het veld terug, toen hij zich op eenen stoel neerzette onpasselijk werd en schielijk overleed. Een bijgeroepen genees heer kon niels dan dc dood vaststellen. De dood werd toegeschreven aan eene hartader- breuk. SejvSa'aB® GaeB'&cSse, Naaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs. 's jaars. Zie annonce. Êrondegem. Werkstakingth werkstaking op de werken van M. Weyge- rincks duurt nog altijd voort te Denderleeuw en Erembodegem. Een 70tal werkstakers houden dc wacht rond do werken te Êronde gem en Oltergem, om te zien of do gedwon gen werkstakers niet zouden herbeginnen lot lieden is allerernstig. Maandag beginnen de werkea. ...TT* ploegen werklieden. c werkstakers Idijven afgedankt; men ver wacht zich aan botslttgen. Velosrs en demitten voor vverkkostumen Van den Eergh-Jouret, Aalst. Dendermonde. Geioeldige brand Verleden nacht rond 2 ure, is brand uitge borsten in de meubelfabriek van Gustaaf De Ghendt, Dijkslraat. De pompiers sneldon ter plaats, toen het vuur zich reeds aan het tweede verdiep had medegedeeld. Na twee ureu werkens kon het vuur beperkt worden De vloer van het tweede verdiep is inge stort, zoodat dan ook het eerste verdiep in brand geraakte. De schado is zeer aanzien lijk en de oorzaak onbekend. Aspelaere.Aanhouding. Dinsdag kwam een verdachte persoon langs den groo- ten. steenweg van Ophasselt. Hij was zonder frak en had een slechten, vuilon hoed op Bij Van der Bracht stool hij een jas met verscheidene papieren en een telegram. Zoo trok hij naar onze gemeente waar hij linnen stal op den bleek. Hij werd door de gendarmen van Santber gen gevat. On demande une APPRENTIE de 15 IS et une DEMOISELLE do 20 a 30 ans pour les Grands Magasins du Petit Bruxelles: écrire rue Leopold, 82, Alost. 277 Dasselghem. Schurkenstreken. On bekende schelmen hebben langs den steen weg verscheidene jonge hoornen afgebroken en in de statie de fruithoornen van den lieer statieoverste afgekapt. Men schijnt op het ïpoor dor' daders te zijn. Donderdag onderhield E. P. Stracke een eivolle zaal toehoordors over do grootsche figuur van Vondel. Ditmaal looverde hij voor onze verbaasde blikken dichter Joost Van den Vondel, als dramaticus. Vondel was een alomvattend geniehij muntte uit on was een meester in al de verscheidenheden der dichtkunsthet blijspel terzij gelalen Von- del's levensgeschiedenis liet geene plaats voor kluchtspelen. Op zijn standbeeld te Amsterdam staat zijn naam en faam in mar mer en arduin gebeiteld hoe spijtig echter dat niels herinnert aan den grooten katholiek, die Vondel was. De werken van Vondel waren noch Duitsch, noch Fransch noch Engelsch, zij waren Nederlandsch. Moest een ander volk eenen Vondel hebben bezeten, ge zoudt er een andere verheerlijking van aanschouwen. Het is te hopen dat het Bel gische volk, weldra ook baren Vondel ver- eeuwige. (Wij wenschen liet evenzeer, Zeer Eer weerde, maar wij vreezen er voor als Vondel nu hard op den velo had kunnen stampen, dan hadde hij voorzeker zijn stand beeld hekomen, alwaro het acht dagen na zijn dood. Maar 'tis waar, in dien tijd waren er nog geene velo's). Het Nederlandsche volk bezit eon mach tigen groep onsterfelijke kunstenaars waar onder in twee vakken, do allergrootste der middeleeuwen, Thomas a Kempis, de mysticus, en Joost Van den Vondel, de koninL der dichters. Vondel, volledigde aanhoudend .ijne kennissen hij bestudeerde alzijdig zijn onderwerp, hij wijkte geen duim breed af, 'an de Bijbelsche teksten. Vondel was 37 ^aar oud als hij zijn 1° treurspel dichte 50 Iils hij zijn 2e53 als hij zijn 3e en 65 als hij zijn 4® treurspel voortbracht. Op 78 jaren af hij zijn Adam in Ballingschap uit. Vondel zei zelf Lucifer al mijn eerste, Adam in Ballingschap mijn tweede en Noa (Noë) mijn derde werk. De werken van Von del zijn buitengewoon [verspreid, een zijner gewrochten beleefde 54 drukken talrijke .ndere 15, 20, 30 en zelfs nog meer. Ik heb maar een flauwe schets gegeven van Vondel als dramaticusik heb maar een enkele wensch. Mochten de uilvoeringen van Lucifer, uw hart, uw geest en uw ziel, verheffen en ersterken... Eindelooze toejuichingen be groetten de laatste woorden van de prachtige verhandeling van den begaafdeu en geleer den Jezuiët. N. B. Toekomenden Donderdag, om 8 ure s avonds zal E. P. Stracke zijne derde en laatste voordracht houden over Vondel. Dit maal zal hij hoofdzakelijk handelen over Lucifer Wij verwachten dat de zaal te klein zal zijn. Odiel V... te huis. Odiel V... heeft to huis verklaard en her haald aan allen die het hoorenwilden, dat hij overtuigd was dat men hem zou moeten los laten hebben, daar hij wist dal hij onplichtij was en altijd de waarheid gezegd heeft. In Frankrijk is hij dikwijls onderhoord geworden, in 't bijzijn van vertalers. Indien or daar nu eene hapering is, in de onder vragingen, dan moet het zijn dat de vertalers slecht zijne antwoorden overgemaakt hebben Odiel V.zegde ook dat er in den omtro! van de villa Vermeersch veel Vlamingen wonen, voornamelijk uit den omtrek van Deinze. Het parket van Gent te Grammene. Donderdag namiddag is het parket van Gent opnieuw to Grammene afgestapt en hccfl er eene nieuwo huiszoeking gedaan in de woning van Odiel V... Er hadden geeno ondervragingen plaats doch opnieuw werd een pakjo brieven aan geslagen en naar liet parket van Brussel gezonden. Het parket is over Kortrijk naar Gent teruggekeerd. M. Daens vraagt loonsy^rhooging voor al de kleine bedienden van lifet ministerie. M. Poullet minister, zal de zaak welwil lend onderzoeken, doch betreurt het niet on- middelijk te kunnen handolon. M. Ozeray vraagt eene som van 70,000fr. te besteden, aan de loonsverhooging der lee raars der gemeentelijke ccllegies en aan hun pensioen. M. Braun vraagt of het gouvernement in de toekomst nog zal weigeren de kantonale schoolopzieners to pensioeneeren op 65jari- gen ouderdom. M. Colaert. Zulke maatregel is nog nooit genomen geworden. M. Daens vraagt onmiddelijke verhooging der onderwijzerspensioenen. M. Fr. Van Cauwelaert vraagt grooter toelagen voor den aan'ioöp der werken van onze vlaamsche meesters ten voordeele der vlaamsche boekerijen. M. Poullet, minister. Ik zal de klacht van M.Van Cauwelaert zorgvuldig onderzoe ken. Ik ben de Vlaamsche Zaak zeer gene gen. M. Wauwermans s - nekt over schrijvers rechten en het verdedigen onzer nationale schrijvers. M. Colaert dringt met M. Van Gauwi laert aan, op het aanmoedigen der vlaamsche letterkunde. M. Hoyois zou de vlaamsche leergangen in de Waalsche streken willen zion aanmoe digen. M. Woeste zou de wet op den letterkun digen eigendom willen zien wijzigen. Er be staat wel eene kommissie, waarvan spreker deel maakt, doch zij is sinds lang niet meer bijeen geweest. M. Colfs. 't Is dat de klachten niet rechtstreeksch aan de kommissie gedaan zijn. M. Van Cauwelaert vraagt dat er in het Walenland scholen zouden geslicht worden, waar de beide talen ge)eerd worden. Hij teekent verzet aan, tegen de werking der Vlaamsche Maatschappij ter Bevordering der Fransche Taal. M. Braun maakt den lof der maatschappij. (M. Van Cauwelaert en Gam. Huysmans protesteeren). M. G. Huysmans.Wij zijn geene tegen strevers van de Franrphe cultuur doch deze maatschappij heeft andere doeleinden Stel liever met M. Hoyois vast, dat de Walen het noodig hebben, Vlaamsch leleeren. M, Poullet. Het is in het belang van den handel, dat allen de twee landstalen machtig zijn. Ik denk editor dat vele leeraars zelf r.iet goed op de hoogte zijn. De zitting wordt om 12 ure 10 geheven. OVERIMPE Zondag ter gelegenheid van Overimpe- Kermis verscheidene volksspelen. Er zal geen volk te kort zijn. GEERAARDSBERGEN Eere aan de Zusters van 't Gesticht van Maria en Jozef. Nogmaals is het bewezen hoe leerrijk en grondig het onderricht bij de Zwarte Zusters wordt gegeven. Mejuffer Alice Van Santé, van Sarlar- dinge, leerlinge der Koophandelsschool, is met zege uit den strijd getreden. De 29 Juni deed ze te Brussel een schrifte lijk en den Donderdag 11., te Gent, een mon delings exaam voor den keurraad van don Staat. Mejuffer Van Santé legde met onderschei ding het exaam af. Haar geluk wenschende, maken we tevens den lof harcr leermeesteressen en wijzen op de degelijkheid van 't onderwijs in dat ge sticht, hetwelk meer en meer aanwinst geniet zoo voor den koophandel als voor alle andere beroepsvakken. EXAMEN AFGELEGD- M. Ernest IIeyndericex, van Wieze, oud- student van het Sint Jozefscollege, heeft aan de Iloogeschool van Leuven het examen Van doktor in rechten (Ist® proef) afgelegd. o Schrikkelijk ongeluk. Dezen nacht is een schrikkelijk ongeluk gebeurd in de steen kapporij van den Tragel, bij den Engelsch- man. Zekeren Leon Arj's, uit de Groen straat, was bezig, met zijnen gezel, aan het keeren van eene zware bank, toen al met eens eene draaivijs afsprong en de zware bank verpletterd neerviel op Arys. Zijn gezel, verschrikt liep in allerhaast priester geneesheer halen. De E. II. Demeester heeft hem nog do II. Olie toegediend maar geeno zorgen konnen nog helpen; dokter Verliaegen kon nog enkel de dood bestatigen. Prachtig Concert. Op Maandag 24 Juli aanstaande, zal er een luisterrijk Concert plaats hebben in de feestzaal van het oud hersteld stadhuis met de welwillende mede erking van Aalstersche artisten en kunst liefhebbers. Bijzondere programmas over dit feest zullen eerstdaags verschijnen. Brand. Vrijdag kort na den middag brand ontstaan in het huis van Frans Neetens op den Gentschen steenweg. Het hooi dat op den zolder van het gebouw stak, was in brand geraakt. De pompiers snelden spoedig ter plaats, doch waren genoodzaakt het half vernielde gebouw gedeeltelijk af te breken, om te beletten dat het vuur zich aan de aan palende huizon zou mededeelen. De meubelen konden grootendeels gered worden. 23 Juli. 23 Juli. 30 Juli TÜX. gStiOVOXLS, WISSELAGENT 16, Giulerwijsstraat (Achterstraat), Aalst, Telefoon GSA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEUKS VAN BRUSSEL 13JUL> BEURS VAN BRUSSEL. Leen vast Ssaat, Provïn.j Steden. Belgische leeuing 1° r 3 -L 2« r 3 3» r 3 Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet. 'Wl€5lTC-i.i «3. «3 JOL In den Aalsierschen velodroom. Ter herinnering, Zondag 16 Juli, prach tige velokoersen, waarvan het programma samengesteld is als volgt I. Koers achter z.ware motors, tusschen Somers en A. Tichon. II. Match tusschen den gangmakers, de motocyclisten Jöhn en Lucien. III. Koers voor onafhankelijken. Daar liet weder zich tegenwoordig aan den Beau-lixe Bestendig schoon schijnt te houden, zal het aan geen volk ontbreken. 3 3 18G8 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 18S72,5 19U32 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven2 Charleroi 19053 Gent 18%2 Elsene 1880.3 19083,5 Laken 19023 Luik 18C0 3 1897 2 Mechelen 18S53 1897 3 Oostende 1852 - 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-nooiiel8813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 pa 1309 3,5 Doornik (50 fr.)3 Yerviers 1873 3 - 1893 3 X-5L S3.'1 S3 !S ^5 1 Aalst-Mijlbeek Langestraat. Groote prijskamp bij Emiel De Moor, 125 frank prijzen 1® 50, 2® 30, 3® 20 fr. 2.50 fr. pluim 2,50 fr. handschoen Opening van hot spel op Zondag 16 Juli, tusschen de partijen van 1. Spaens Gam. De Neef M. 3. Van do Perre. 4. Do Sinedt J. 20 fr. pr. Begin om 2 uren. Reservenpartijen: Goedvriend en Van Impe. 90.— 90.— 90.— 100.00 84.75 89.— 90.— sclso S7.— 105.50 98.50 92.75 83.75 102.75 82.75 71.50 73!— 83 50 330.— 71.75 77.— 70.— S4.— 70.75 84.95 87.10 106.— voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. Volksvertooning van Vondels «Lucifer», in de feestzaal van het Sint Jozefs-College. In den Kalh. Volkskring «St-Jozef groot Zomerfeest door de Turnkrin gen Willen is Kunnen van Aalst en Lede, op de ruime speelplaats der Jongensschool. Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmanskring, van Aalst. Juni-Juli. Alle Zondagen GONGERTEN op de Groote Markt, ter gelegen heid van het Bestendig Festival. 5-6-7 Oogst. XVII® Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te Diest. Deelneming van Steun geeft. Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kalh. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 10, 11,17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in don Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Athletisch feest op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juislen datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kring. 8 Oktober. Opvoering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DcCatharinisten 5 November. Tooneelfeest van den Oud- leerlingenbond der Broeders der Christelijke scholen, (Stadsschouw burg). GEERAARDSBERGEN 16 Juli Peerdenwedstrijd ingericht door 't landbouwcomice. 8 Oogst. Ronde van België in vliegtoestel. Vliegende kontrool van Geeraards- bergen. 27 Oogst Kermis-Zondag. Grootsch turn- feest der kringen van Vlaanderen s Turngouw en anderen. In September tooneelfeesten door de katho lieke bonden. •5 a a* kwiisecij va&a E. Oe PaBsvae- sïaer, (SasstfasB*, Lokei'eire. Sias tewerk 25 fs*. uei-sekerd- 2S7 Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phcéton, 7 places, en trés bon état. S 'cdresser X. Y. Z. Bureau du Journal. N. B. Dc katholieke Maatschappijen van de Stad en hel Arrondissement worden beleefd verzocht etc datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. MARKTPRIJZEN Aalst 14 juli Hop. markt vaste?, prijzen in opslag, beschikbaar 80 fr. Nieuw gewas, 110 fr. An-üerlecht. - Markt 14 j-'U -Kulrerco 1286, prijs per kilo op voet ii\ 0,97 a 1,07 1,20. G-esiï Veemarkt van 14 juli getal te koop gestelde dieren:Vette koeien 56; Melkkoeien 4 Groote ossen 2; Jonge ossen 21 Vaarzen 24 Stieren 21. Varkens 213 Kalveren 270; Ma gere beesten 50; Schapen 0, Lammeren 0, Yig* genen 584. De goede stalbeesten golden van 1,60 toe 1,80. Audenaarde 13 juli. —Aardappelen 9,00. boter 2,90. eieren 2,30. viggens 40. konijnen 3,00. Geeraarscübergen 14 juli Tarwe de 100 kilos 20,00; Masteluin 16,00; haver 21,00; Rogge 15,00; boonen 21,50 Aardappelen 13,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,90 a 3,00 eieren per 25, fr. 2.34 ruw vlas 0.94. 'VW MORGEN DZITTING VAN 14 JULI De Zitting wordt om 10 ure geopend onder voorzitterschap van M. Earmignie 2dc ondervoorzitter. Begrooting van Wetenschappen en Kunsten M. Vandervelde, vraagt aan den minister uitleggingen over het niet afkondigen van het verslag van den Prijs des Konings (25,000 fr.), waarvan een handschrift ver loren geraakt is in de bureelen van het Mi nisterie. M. Poullet. minister. Ik donk niet dat het afkondigen der verslagen verplichtend is. Do prijs moest betaald worden uit de bij zondere kas van koning Leopold II en 't is dus van de erfgenamen dal de som moet komen. Do prijs is niet verdeelbaar. Ik hoop toch dat hel handschrift zal terug gevonden worden. M. Vandervelde. De prijskamp is in 1903 begonnen en de jury heeft reeds sinds 1907 zijne werkzaamheden geëindigd. De belanghebbenden hebben het recht den uit slag to kennen. Ik vind het niet ernstig, dat het gouvernement een prijskamp uitschrijft, zonder de fondsen ontvangen te hebben. GETUIGENVERHOOR Heden morgend wertleu getuigen ge hoord ten ontlaste waaronder ook de dokters Demoor en Duchateau die De Smet volkomen verantwoordelijk verklaard. Morgen Zaterdag zitting om 9 ure plei dooien en uitspraak. KIEDESBEELBM^EM. WETTEREN Bloem der Koningin. Morgen Zondag zullen er in deze gemeente belangrijke fees telijkheden plaats grijpen, op dewelke er ten voordeele van den hond der teringlijders koninginncbloemen zullen verkocht worden. Het is de maatschappij De Belgische Redders die deze feeslelijkheden op touw gezel heeft en behalve concerten des voor middags door de Koninklijke Harmonie Sinle Cecilia cn des avonds door de Ko ninklijke Harmonie Les Bons Vivants zelfden avond een prachtig en buitengewoon vuurwerk op de Groote Markt doet afsteken. Vorschillige damen on juffers gelasten zich met den verkoop der bloefnen en alles laat verhopen, dat dit weldadigheidsfeest in do beste orde en meeste opbrengst zal afloopen. MELDERT-ESSGHENE Zondag 16 en Maandag 17 Juli, jaarlijk- sche kermis. Groot zangfeest, opgeluisterd door do Koninklijke fanfaren van Moldert. Talrijke prijzen af te spelen op Maandag, 2e kermisdag. Verders nog verscheidene an dere feestelijkheden. OPENBARE VERKOOPING van WOONHUIZEN Era LAHD te Aalst en Moorsel. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Derde koop. Een Huis en Grond, gestaan en geleeen in de Koolstraat, geteekend nummer 67, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 e6, met eene grootte van 70 centiaren. Bewoond door Franciscus Van den Spiegel. Vierde koop. Een Huis cn Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 09, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 dG, met eene grootte van 60 centia ren. Bewoond door Franciscus Coppens. Vijfde koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, getee kend nummer 71, en gekadastreerd wijk C, num mer 1072 p5, met eene grootte van 80 centiaren. Bewoond doorEmile Lemaitre. Zesde koop. Een perceel Grond, gelegen achter voorschreven drij huizen, gekadastreerd wijk C, nummer 1072 16, met eene grootte van 1 aar 70 centiaren. Zevende koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 73, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 o5, met eene grootte van 60 centia ren. Bewoond door de weduwe Hankar. Achtste koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 75, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 no, met eene grootte van 60 cen tiaren. Negende koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Koolstraat, ge teekend nummer 77, en gekadastreerd wijk C, nummer 1072 n5, met eene grootte van 70 centia ren. Bewoond door Franciscus Van de Perre. Tiende koop. Een perceel Grond, gelegen achter voorscnrevcne drij huizen, gekadastreerd wijk C, nummer 1072 qö, met eene grootte van 2 aren 20 centiaren. GEMEENTE MOORSEL. Elfde koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen aan de Waverstraat, gekadastreerd wijk C, nummers 857b en 858b, met eene grootte van 3 aren. Twaalfde koop. Een perceel Land, gelegen op de Waver hagen, gekadastreerd wijk C, num mer 856, met eene grootte van 15 aren 60 centia ren. Gebruikster der koopen 11 en 12 de weduwe Van der Borght. Derde en laatste zitdag: Donderdag 20 Juli 1911 ten 3 ure namiddag, ter herberg De Oude Pes terij, bij den heer Henri De Sadeleer, te Aalst, Nieuws traat. Uitpaling van Wegen Het Collego van Burgemeester en Schepe nen maakt bekend, dat op 12 September 1911, in de gemeente Woubrechtegom zal overgaan worden tot de uitpaling van den weg nr20, genaamd de Cauterbaan Alwie in gemelde uil paling eenig belang heeft, of meent te hebben, mag die komen bijwonen. Op bevel De Sekretaris B. IIerreman. 290 Het College voornoemd H. Miciiiels. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ELAPITA&L s 5 CU3ILJOEH FS, KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS j Uitwisseling van vreemde bankbiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In bewaarnemingvan waarden. s-brandkasten TARIEF DER J Afmetingen binnen O *e 5; ►e: •O met. met. met. A 0,12 0,15 0,57 B 0,12 0,30 0,57 0,24 0,20 0,57 0,37 0,15 0,57 D 0,31 0,21 0,57 E 0,31 0,35 0,57 F 0,52 0,55 0,57 G 0,56 0,62 0,57 H 0,78 0,62 0,57 HUURPRIJS 13 s S s O c e CJ R 5 R i Co Fr. Fr. Fr. Fr. Fr. 2 4 6 10 25 3 6 9 14 35 4 7 10 45 4 8 12 20 50 6 12 18 30 75 9 18 26 45 115 10 20 30 50 125 20 40 60 80 200 De zaal der brandkasten is alle werkdagen open van 9 tot 12 1/2 ure en van 2 tot 3 1/2 ureden zaterdag van 8 1/2 ure tot 's mid-

De Volksstem | 1911 | | pagina 3