BUITENLAND. Onsoliuid zeppraalt NIEUWSBERICHTEN. FRANKRIJK SPANJE. CANADA. PORTUGAL. ITALIË M. Woeste op list banket der Katholieke Jonge Wachten 't Wit Stoopka van Jacpss Neefs SiiiegelfaMek A. L. 1EYVAERT Wende keer, veest niet zoo bescheiden meer [Toont maar al wat gij leert en doet in uw gesticht En... doet maar meer propaganda. Aleer moeders, meer ernstige ouders moesten dat zien Kon men maar eens do beknibbelaars tsTi óns vrij katholiek onderwijs daar heen lok ken De betooging\an 14 Juli te Parijs 40 socialistische volksvertegenwoordigers waren ten half negen van den voormiddag op de Hendrikkaai vereenigd. Op dien oogen blik komt er eene zeer talrijko policiemacht opgedaagd, en bezet deze en de omliggende plaatsen. Om 9 ure is het getal betoogTs aanzien lijk, doch ze worden door de policie uiteen gedreven. Ontploffingstuigen ontdekt. De policie heeft te Parijs en voorgeborch- ten eene groote hoeveelheid ontploffings tuigen ontdekt. Bommen, obussen en kardoe zen van dynamiet en mijnpoeder. Er zal een vollo dag noodig zijn om dit alles te vernielen een bewijs, welke groote hoeveelheid er ontdekt is. Men huivert bij 'l gedacht, wat kwaad die helsche tuigen hadden kunnen verrichten. Met zulke mannen gaan onze liberalen op schuit. Fallières uitgejouwd Een honderdtal kamelotten van den ko ning stelden zich op den doortocht van het Bosch van Boulogne en jouwden den Presi dent der Republiek uit... Het is nogmaals bewezen dat in de Republiek de uitjouwmgen van de hooge ambtenaars niet geduld wor den, want een vijftigtal personen werden aangehouden. Hier in België mochten de socialisten vrijelijk den koning beleedigen. Wat dwingelanden toch bij ons, tegen in Frankrijk, niet waar De staking te Saragcssa. Talrijke gekwetsten De algemeene werkstaking, die to Sara- gossa is uitgebroken, neemt e me gevaarlijke wending. Donderdagen Vrijdag zijn er aan houdend botsingen geweest tusschen de sla- kers en de policie. Verscheidene agenten en stakers werden gewond. Er gebeurden dertig aanhoudingen. Het is zeer goed mogelijk dat de staat van beleg in Saragossa wordt uitge roepen. De brandrampen. Donderdag is de brand, of liever zijn de branden kunnen bemeeslerd worden.. De bosschen en wouden op ccno uitgestrektheid van 250 mijlen zijn allen vernield. Het is de tgrootste lamp van de 50 laalète jaren. Er zouden niet min dan -100 dooden zijn. Te (Jolden Cily worden 51 personen ge mist. De schade in dit land- veroorzaakt, is .uit te schatten. De treinen vervoeren koste- Loos geneesheeren, apothekers, personen van liet Rood Kruis, geneesmiddelen, eetwaren en doodkisten. De tegen-revolutie. Een telegram uit Lissabon toegekomen rn meegedeeld in de Gazet van Keulen luidt, dat de tegenweer in 't Noorden toe neemt. De oproerige elementen zitten in de bergen en men mag zich alle dagen aan den aanval verwachten. Do Spaansehe troepen worden op de Porlugeescho grens samenge trokken om te beletten dat Portugeesche samenzweerders, in Spanje verblijvend, 'Portugal kunnen bereiken. Daar do oproerlingen te weinig talrijk zijn, zegt hel telegram verder, zullen ze spoedig 36° Vervolg. Zij schreef deze toe aan innige deelneming, welke ziel dorst te uiten tegenover de hooggeplaatste dame, en zij had cr Roza te liever om. Niemand weet wat ik lijd, begon zij weer na eene lange poos. Ik zou eene jongere zus ter of een kind innig liefhebben, een dier baar wezen dat ook mij wederliefde toonde.Ik heb eene groote genegenheid voor u opgevat, juffrouw Lepage, en hoop dat wij mettertijd elkander zullen liefkrijgen. liet is wel vreemd dat ik met u zonder terughouden spreek,maar ik gevoel mij geheel tot u aangetrokken. Er moet eene wonderlijke gelijkheid tusschen ons bestaan, iets wat men zielsverwantschap noemt. Roza opende de lippen om te spreken, doch Icon geen woord uitbrengen. Terwijl de goed heid bq vriendelijkheid barer moeder, hare innige liefde voor hare dochter, haar lijden over het verlies van haar kind, het meisje tot haar neigden, werkte de gedachte dat de trotsche vrouw haren man in het gevaar ver laten had, verkillend op haai* hart. Ik vlei mij do menschen goed naar hun uiterlijk te kunnen beoordeelen, zegde me vrouw Eugenie, en zie dat gij een edel karak ter en liefdevol hart bezit. I. we liefdo te win nen zal mijn doel zijn. Wat zegt g j daarvan, juffrouw Willeu wij een verbond van vriend schap sluiten Roza meende het van do hand te wijzen, want zij dacht aan het onrecht haren vader aangedaan. En kon zij liefde schenken zonder veslagen zijn... Daar do opstand niet is uit gebroken, kan men van dit laatste niets we en. In den strijd zouden er mogelijk veel onverschilligen zich mengen in d'eene of d'andere partij. Nieuwe zonnevlekken ontwaard. Pater Alfani, bestuurder van 't observa torium van Florenciü, heeft op de zon nieuwe vlekken ontdekt.. Do zon zou volgens hem sinds eenigen tijd eene hevige periode van roering doortrekken. Eenieder weet wij denken het ten minste dat de zonne lang zaam uitdooft. Eens de zonne uitgedoofd, dan is het leven voor ons hier op de aarde ondragelijk. Het is dus klaar dat de wereld zal vergaan. Zulks leert mon in do Kerk sinds meer dan 19 honderd jaar. In ons nummer van Zondag 1.1. deelden wij aan onze lezers 't verheugend nieuws mede. dat de jeugdige en talentvolle Vlaam- sche Redenaar, Frans Van Cauwelaert. het woerd zal voeren op 't banket der Katholieke Jonge Wachten, op 20 Oogst aanstaande. Maar wat niet minder belang zal inboe zemen, integendeel, dat is de redevoering welke eveneens op voornoemd banket zal uitgesproken worden, door den Heer Staats minister Woeste, Eere-Voorzitter der Katho lieke Jonge Wacht van Aalst. Zal de zoo befaamde redenaar handelen over do laatste gebeurtenissen welke zich in de Kamers hebben voorgedaan zal hij in deze vergadering nauwkeurig inlichtingen geven zal hij van de gelegenheid willen gebruik maken, aan de vergadering de op helderingen te geven door verscheidene bla den van het arrondissement gevraagd Menigen beweren ja, anderen zeggen neen, en anderen nog, die 'tbest beweren inge licht te zijn. zeggen dat de Heer Woeste, er hoogst belangrijke veropenbaringen zal doen. Intusschen gaan de commentariën voortdurend hunnen gang. Wij herinneren aan onze lezers dat de prijs voor het banket (voor de personen geen deel makende van eene Jonge Wacht) fis. 5 is, drank inbegrepen. De stoet welke op 20 Oogst to Aalst zal worden ingericht, belooft grootsch te wezen talrijke Kringen en Muziekmaatschappijen hebben reeds hunne bij treding ingezonden vele maatschappijen dringen er op aan, van dezen optocht eene belooging te maken voor 't schoolwetsontwerp. Dit gedacht vinden wij niet slecht. Brussel. De diefstallen in de treinen. Gisteren namiddag kwam Mev. P..., gou vernante Dij Mad. de baronnes de B..., te Haeren, van Parijs terug. In de Zuidstatie te Brussel, nam zij den ringspoorweg voor Schaarbeek. Op een gegeven oogenblikmoest zij aan eene natuurlijke behoefte voldoen. Zij was zoo onvoorzichtig baar handteschje, voor meer dan 3 0 fr. obligation, een spaar boekje, en eene belangrijke partij juwcelen bevattende, in het rijtuig te laten liggen. Toen zij eenige ooger.Llikken later terug keerde, was de teseh verdwenen. Geen der medereizigers had iets bemerkt. Eene klacht is neergelegd. Dij de ketjes. Wij hebben deze week gemeld, dat do ketjes van het Marollenkwar- tier en deze van Molenbeek in veete liggen en reeds poogden een veldslag te houden. Gisteren avond was het wederom balop. Een vijftigtal Marrollengasten, gewapend, met stokken enz. wachtten op de Nijver heidsbaai, hunne tegenstrevers af. De policie kwam en kon de bende hij middel van sabel- vertrouw Zou zij do vrouw kunnen liefheb ben die haren vader verlaten had Zij zag het edele schoono gelaat dat van innige liefde ge tuigde, en het gevoel van het meisje ont waakte te sterk, om er weerstand aan te kun nen bieden. Deze vrouw was haro moeder, die haar als dood beweend had, en nog op haar hart had zij als kind gerust, en dit hart neigde zich nu tot het hare. Kon zij de liefdo harer moe der afwijzen Roza streed lievig, zij sidderde over al hare ledematen zij zag mevrouw aan en strekte hare armen uit. Deze drukte het meisje aan haar hart en kuste haar. Daarna liet zij haar los, trad eene schrede terug en zeide 'Wij hebben onzen vriendscliapsbond be zegeld. Mag ik u nu Roza noemen Het zal mij genoegen doen, mevrouw, dezen naam van uwe lippen te liooren, ant woordde het meisje. Gij moet mij eens alles van u vertellen, van uwen vader en van Griekenland, zegde mevrouw, de hand op het hoofd van het meis je leggende. Ik zal u niet langer van uw brief- sclirij ven terughouden. Johanna zal mij ont- kleeden, en daar uw brief dan wel gereed zal zijn, zal ik haar tot u zenden. Zij kan u met uw nachttoilet helpen en u zeggen wat gij wenscht te weten omtrent uwe plichten van gezelschapsjuffer, voegde zij er schertsend bij. Vraag haar alles wat gij wilt, zij zal u ant woorden want zij kent mijne gewoonten, die ik niet gaarne afleg. Zij drukte nog eencn kus op Rosa's voor hoofd, wensclite haar goeden nachten verwij derde zich. Ik begrijp mij zelve niet, dacht mevrouw Mixtome,"toen zij in hare kamer was. Dit meisje heeft mij betooverd. Als ik bij haar ben slagen uiteendrijven, doch zulks ging niet zonder moeite. Aan den overkant der vaart, stonden de gasten van Molenheek rustig te zien hoe hunne tegenstrevers uiteengekegeld werden. Aanslag tegen een trein. De machi nist R..., reed gisteren avond met zijnen trein naar de Luxemburgstatie, toen hij tus schen do bruggen van den Waversohen steen weg en de Kroonstraat, eensklaps twee stee- nen in liet aangezicht kreeg. Do man werd vreeselijk in het gelaat gewond en liet neus been gebroken. Onmiddelijk werd een onder zoek geopend, waaruit bleek, dat de twee sleenen uit een huis der Vandenbroeckstraat moeten geslingerd zijn. Men hoopt weldra den laffen dader te zullen ontdekken. Voerman gcicond. Vrijdag werd de voerman P. Deraedt, Stephaniestraat, op de Antwerpsche Pan van zijn kamion geschokt. Men nam hem op met ingedrukte ribben,eene diepe wonde aan het hoofd en erge kneuzin gen. Een wiel van zijn wagen bolste tegen het voetpad en veroorzaakte het ongeval. Bloedige botsing tusschen j)olicieagen- ten cn Transche apachen. Twee agenten der rechterlijke brigade, hielden verleden nacht op de de Brouckerepïaals 2 vrouwen aan, die de voorbijgangers lastig vielen. De agenten werden omringd door een dertigtal schuimers, vrienden van de twee vrouwen, die poogden deze te verlossen. De policie- agenlen hielden echter goed stand, en met hunne sabels zwaaiend, konden zij de bende op afstand houden. Op de Noordlaan werden twee policie- agenten ook door de bende aangevallen. Do policieagenten kregen hulp en twee der Franscho schurken konden ook nog gevat worden. Men verwacht nog verscheidene andere aanhoudingen. Belangrijke diefstal in de magazijnen van het Huis Tietz Dejufler, met het bestuur der afdeeling van de juweelen gelast in de magazijnen van het Huis Tietz, besta- tigde Donderdag morgendde verdwijning van talrijke koopwaren zilveren geldbeurzen, gouden ringen, armbanden, oorbellen, dor- meusen, enz., ter gezamenlijke waarde van ruim 2,500 frank. Dit alles werd 's nachts gestolen. De policie der4de wijk, verwittigd begaf zich onmiddelijk ter plaats. Uit het onderzoek is gebleken dat de dief zich heeft laten insluiten na het vertrek van het perso neel. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTIIIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 Laken.Brand. Gisteren morgend, rond 9 ure, is brand ontstaan in de keuken van Mev. BSint Jorisstraat, te Laken, terwijl mov. B...., in do buurt eene bood schap was gaan doen. Toen mev. B...., te rugkeerde, stond heel do plaats in laaie vlam. De pompiers snelden spoedig ter plaats en konden het vuur uildooven. De schade is nog al belangrijk. Sint Jar.s-Molenbeek, Meisje erg ver brand. Het 12jarig meisje, Adriana Le- val, Intendentstraat, deed Donderdagavond eene petroollamp omvallen. Zij werd door de vlammen omringd en zeer gevaarlijk ver brand op het onderlijf. Haar toestand is zeer bedenkelijk. Een goed nieuws voor dezen met moei lijke spijsvertering. Men zegt wonderen van de Bitterpeeën der «Trappisten» Vincart,met of zonder melk te gebruiken. 1500 G. Anderlecht. Paard op hol. Vrijdag ging op den steenweg van Bergen, het paard op hol van M. Claes, koopman, Antwerp- schen steenweg. Hel dier viel op het voetpad en wierp L. Stallaert om, wonende in de Kliniekstraat. Deze werd erg gekneusd en zijn rechterarm op twee plaatsen gebroken. Vilvoorde. Lit den zadel gexoorpen. Een wachtmeester der kanonniers, deed gis- vergeet ik mijne gewone voorzichtigheid. Ik weet inderdaad niets an haar, dan dat zij in het bezit is van goede aanbevelingen. Zij heeft mijn hart gestolen. Sedert vele jaren heb ik met niemand gesproken zooals ik dat met haar heb gedaan. Ik schijn inbaar gevonden te hebben wat ik zocht. Hare tegenwoordig heid schenkt mij rust cn vrede. Ik zal alles doen wat ik kan om hare liefde te winnen. Ik geloof dat de Voorzienigheid mij haar heeft gezonden, om mij te bewaren voor hetgeen de wereld mij noemt, koel en zonder hart Zoodra mevrouw Mixtome vertrokken was, wierp Roza zich op eenen stoel en weende overvloedig. Nadat zy weer een weinig tot be daren was gekomen, zette zij zich aan tafel om haren brief af tc schrijven. Zij meldde haren vader dat zij op Montfacon geplaatst was, dat zij daar dien avond gaaf Alfred Beaucourt en den markies van Charlemont had aangetroffen en gaf hem kennis van het gesprek mot eerst genoemde. Over den markies van Charlemont schreef zij De tegenwoordige markies schijnt de goedheid zelve te zijn. Hij staat bij zijne on- derhoorigen en bij de dorpelingen goed aange schreven. Hij is vriendelijken zacht, en het zou onrechtvaardig zijn hem te verdenken zelfs ik, die met een vooroordeel tegen hem naar hier kwam, moet bekennen, dat ik hem onbekwaam acht, zulk eene misdaad te be drijven. Lieve vader, ging zij voort, wat zal ik u van haar, van Eugenie Mixtome verhalen Zij is boven alle beschrijving schoon, schoo ner dan ik mij de schoonheid eener vrouw ge droomd heb zij neemt iedereen voor zich in, heeft aangename manieren en eene waardige houding. Ik dacht dat zij koel was, doch heden ontgloeide haar hart door eene natuurlijke uei- teren een uilstapje te paard, toen het dier tusschen Hofstade en Weerde op hol ging en zijn ruiter ten gronde wierp. De ongelukkige werd do beide schouders gebroken. Zijn toe stand is zeer onrustwekkend. Meysse. Erge botsing. Op den groo- ten steenweg heeft eene erge botsing plaats gehad, tusschen een hoog geladen hooiwa gen en oen automobiel. Do auto kantelde om en de twee inzilteden werden legen de straat- steenen geslingerd. De oeno, R. L...., Pelikaanstraat, werd den linkerarm gebroken en zwaar aan het hoofd gekwetstde tweede, K. Dwo nende Miniemenstraat, werd het rechterbeen gebreken en over heel het lijf erg- gekneusd. Beiden moesten naar het gasthuis overge bracht worden. De auto is zwaar beschadigd. is hel eenige celile Yieux Système. Antwerpen. Aanranding. Een ge naamde August Van A...., wonende Vlas- markt, die aan de dokken een markeerder. Ileinrich Sied had aangerand, is door de po licie aangehouden geworden. Hij is ter be schikking van den procureur des Konings opgesloten. Poging tot zelfmoord. Gisteren na middag, moest eene Rnssischa vrouw, die erg bedronken was, in den amigo opgesloten worden. Eenigen tijd later vond een bewa ker haar bij middel van haren voorschoot aan de harren van hei venster verhangen. Gelukkig-lijk kon zij nog bij tijds gered wor den* Bij de diamantbewerkersDe pa troons-diamantslijpers hebben besloten, in afwachting dat de onderhandelingen geëin digd zijn, een soort van wapenstilstand te houden. Dus zullen do werklieden -waar schijnlijk Maandag aanstaande aan den ar beid gaan. Burght. Doodelijh ongeluk. Donder dag namiddag, wilde de werkman Pieter Rooms.de groote ijzeren poort der linoleum- fabriek openduwen. Zulks ging niet gemak kelijk en Rooms gaf eensklaps een sterken duw. De poort kantelde om en viel op den werkman, die erg gekwetst werd en in hope- loozen toestand naar liet gasthuis moest overgebracht worden. Lier. Geweldige brand. Donderdag nacht ontstond brand in het huis van den werkman Constant Vemvyfel. Het vuur verspreidde zich bliksemsnel en weldra stonden ook de aanpalende huizen, bewoond door Louis Lanens, Edward Swee- vers en alfons Vets in laaio vlam. Van de vier huizen blijft nog slechts een puinhoop over. Niels kon gered worden. De schade is gelukkiglijk door verzekering gedekt. On demande uno APPRENTIE de 15 a 18 et une DEMOISELLE de 20 a 30 aris pour los Grands Magasins du Petit Bruxelles; écrire ruo Léopold, 82, Alost. 277 Si naai. Tioec hofsteden door het vuur vernield.In den nacht van Vrijdag tot Zaterdag, heeft een hevige brand onze ge meente in opschudding gebracht. Rond 1 ure brak het vuur uit,in de stallen van August Brandt. Spoedig werd het alarm gegeven.Vooraleer er genoegzame hulp was, stonden stallen en schuren in laaio vlam. Aan hlu- - 7en viel niet te denken. Het vuur sloeg ver naar do nabijgelegen hof stede van landbouwer Frans Lobels. Hier ook werd alles in asch gelegd. De dieren en al het landbouwersalem bleef in de vlammen. Bij landbouwer August Brandt is niets verzekerd. De oorzaak is onbekend. De gen darmen hebben een onderzoek geopend. D9 Klinge. Messengevecht. In een gevecht, tusschen R. V... en R. P..., aan de Kapellebrug, werd deze laatste zeven maal in rug en zijde gestoken. Gelukkiglijk zijnde wonden niet doodelijk. Het parket is ter plaats geweest. ging voor mij, zij sprak liefdevol tot mij, en kuste mij. O, vader mijn hart zwol onder deze omhelzing, de omhelzing mijner moedor Had ik op dat oogenblik niet aan u gedacht, ik ware aan hare voeten gevallen en zou den zoom van haar kleed gekust hebben. Ik bemin haar en zou haar niettemin gaarne haten. Ik bemin haar om haro goedheid en dewijl zij met zulk eene vurige liefde denkt aan liaar verloren gewaand kind, dat zij io - i stilte beweentmaar ik wend mij van haar *2 wijl zij zoo wreed jegens u is geweest, jegens u. mijn armen vader Ik kan u niet schrijven of er schijn is dat zij met den markies van Charlemont zou trouwen. De verloving, indien zij bestaat, is nog niet publiek gemaakt, dooh iedereen houdt hen voor verloofd.Uit zijn gedrag is niets bepaalds op te maken. Ik zie dat zij hem acht en eert en geloof ook dat zij hom hare hand zal schen ken,daar zij in de meening verkeert datgij niet meer van deze wereld zijt. Op zijn verzoek is zij naar Montfacon gekomen, dat zij sede. t ja ren niet meer bezocht had. Zij rijdt met hem in zijn rijtuig, noodigt hem en zijne gasten ter tafel, richt feestjes voor hem in en is zeer voorkomend jegens hem. Sedert het drama is zij niet meer op Charlemont geweest maar schikt overmorgen daar heen te gaan. Roza sprak nog hare hoop uit, dat het haar gelukken zou hare plannon tot een goed einde te brengen en sloot den brief. EENIG LICHT IN DE DUISTERNIS. Nauwelijks had Roza haren brief gesloten, of er werd zacht aandedeur geklopt en Johan na trad binnen. Mevrouw heeft zich ter rust gelegd, zeg de zij, en gelastte mij u te helpen. Wil ik uw haar voor den nacht in orde brengen, me- juffer Lokeren. Gouden Jubelfeest. Op Dinsdag 25 Juli, wordt in het Sint-Beuedik- tusgesticht alhier, het vijftigjarig jubelfeest gevierd van de Eerwaarde Overste, Moeder Idonie. Heel de stad zal in het feest medevieren. Winkeliers koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Audenaarde. Bijna verdronken. Gisteren kwamen eenige knapen spelen op den boord der Schelde, aan de Meerschpoort. Een jongentje van 4 jaar, wonende te Bevero, aan de kerk, rolde in den stroom. Op zijn geroep, kwam Clement Vermeire, touwsla ger, toegeloopen. Niets dan zijnen moed raad plegende, sprong hij in het water en was zoo gelukkig het knaapje behouden hoven lo halen. Brand. Vrijdag om 6 ure 's avonds is brand uitgeborsten bij den handelaar Fre- derik Dhondt-Van Wanzele, in deEvnestraat. Een hoeveelheid hooi en eenige ledige pc troolvalen waren aan 't branden. De pom piers, die onmiddelijk ter plaats waren blusschten den brand en voorkwamen zo» eeno echte verwoesting. 800 kgr. hooi, ver scheideno ledige petroolvaten, een groote hoeveelheid kruidenierswaren, 5000 papieren zakken, enz., zijn verloren. Do schade is be langrijk en slechts gedeeltelijk verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Wetteren Diefstal. De politiekom missaris dezer gemeente was sedert eenige dagen door een naamloos schrijven verwit tigd dat zekeren P. O. Boulaert, wonende ter wijk Kwatrecht alhier en werkende in de fabriek L'Union te Gentbrugge zich al daar plichtig maakte aan diefstal. Een ge heim onderzoek leidde tot de verzekering dat de beschuldiging echt was en gaf dan ook aanleiding tot eene huiszoeking bij voor noemden Boulaert, alwaar men eene gansche partij slaaplakens, rokken, lijfrokken, on derbroeken, enz., ontdekte en aansloeg. Alles werd bij middel von een rijtuig naar het gemeenteghuis overgebpacht en in het bureel der permanentie nedergelegd alwaar een treilend gedacht gaf van de belangrijk heid der dief ten. De dader werd door den heer politiekom- missaris ondervraagd en proces-verbaal op gemaakt. Tot hiertoe is men niet verzekerd of er medeplichtigen zijn. Gebeten.Onze gemeente wordt over rompeld door kleine bengels die aan de huis deuren gaan roepen bedde geen vodden liggen Zulks was Vrijdag voormiddag wederom het geval. De kleine zoon van Jan D'Hooge', voddenkoopman ter wijk Jabeke alhier, verrichte idit. stieltje in de Kapellestraat alhier. Toen hij gekomen aan het huis, bewoond door zekeren Gesar De Kescl,de deur openstak om te roepen «heddo geen vodden liggen »-sprong eensklaps do jonge schapershond op, wierp hem ten gronde en vooraleer den eigenaar het kon beletten had den kleinen bengel verschillige beten ontvangen en bloedde geweldig. De heer dokter Van Sande heeft do won den toegenaaid en den gebetene do beste zorgen toegediend. De moeder van het kind is ton bureelo van den heer policiekommissaris eene klacht komen indienen, die dan ook de zaak in han den heeft. DicfsUd-Steppe. De zuster van de gebroeders T..., beticht van verheeling der gestolen goederen der fabriek Steppe, en welke door de politiekommissaris in het ge meentegevang was opgesloten om haar door vroesinboezeming tot bekentenissen over te halen, heeft eindelijk volledige bekentenis sen afgelegd en den gang en wandel der dieften aan den heer politiekommissaris uit een gedaan. Er zouden vorschillige daders of plichligcn in deze diefstallen zijn. Als gij wilt, ja, Johanna, antwoordde Roza met eene vriendelijkheid,welke het hart der kamerier voor haar won. Johanna toog aan het werk, prees het schoone haar, maakte vleiende opmerkingen en sprak toen eensklaps over liare meesteres, wier schoonheid zij tot in de wolken verhief. Roza sprak eveneens over mevrouw Eugenie Mixtomc en stemde met den lof van Johanna volkomen in. Gij gc-lijkt mevrouw in vele zaken, me- juffer, zegdo Johanna. Ik zegde heden avond tot mevrouw dat gij het hoofd draagt als zij en denzelfden gang hebt. En gij herinnert mij ook aan iemand... Zij zweeg plotselings stil. Roza's hart sloeg sneller zij wist wie die iemancl was. Mevrouw heeft de gelijkenis van dien iemand ook bemerkt, vervolgde Johanna na eenig dralen, en wel eer ik haar daarover had gesproken. Het is een zonderling toeval, zeer zonderling, maar er zijn veel menschen die op elkaar gelijken. Menigmaal is dat het geval met personen uit verschillende landen. Het zou ook wel een wonder zijn als onder de mil- lioenen menschen er geene twee waren die op elkander geleken. Zeker, zegde Roza. Maar op wien gelijk ik dan Op iemand wiens lot ontzettend was,doch die thans dood is, antwoordde de kamerier met droevige stem. Zyn naam wordt door me vrouw nooit genoemd. Ik weet wien gij bedoelt, zegde Roza ernstig. Ik vernam de treurige geschiedenis in liet logement te Charlemont. Prateo do menschen dan nog daarover 1 vroeg Johanna spijtig. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2