BUITENLAND. Onseiiutd zegepraalt NIEUWSBERICHTEN. Verklaringen van minister Poullet. DE ZAAK VERMEERSCH Vrouw levend verbranc dat een andere vlieger, voor 1 Oogst, (fc?? afstand van Olieslagers nog zal komen ver- ,-groolen. De prijs van 20,000 fr. zal inder daad op 1 Oogst toegekend worden. Jan Olieslagers had in de laatste tijden al te weinig van zich laten hooren. 't Was wel te denken, dat hij zich op eene schitterende wijze terug op hot voorplan zou gewerkt hebben. De minimum jaarwedde der onderwijzers van de 5e reeks zal met 300 fr. verhoogd worden,die van de 3'-' en 4° reeks met 200 fr. Een koninklijk besluit zal nieuwe voordeelen toekennen volgens de jaren dienst. De vierjaarlijksche verhooging wordt op 150 fr. gebracht. 3021 onderwijzers zullen verbetering ont vangen; 1601 zullen van af October van 300 tol 600 fr. opslag krijgen; 510 zullen 250 fr. meer ontvangen en 910 onderwijzers zullen 200 fr. meer ontvangen deze laatsten heb ben nog geene vier jaren dienst. De onderwijzeressen krijgen eene vermeer dering die gaat van 150 tot 400 fr. DU ITSCH LAN D. Over het Duitsche Centrum Eene Roomsche Briefwisseling had het in de laatste tijden goed gevonden allerlei verkeerde verdenkingen te opperen over net Duitsche Centrum. Zij beschuldigde zelfs het Centrum van modernisme en nog al meer. De Bisschop van Keulen had die briefwis seling - reeds gelogenstraft. Nu komt Mgr Merry del Val. de staatssekretaris van den Paus, er ineens kort snel mede maken. Die Roomsche Briefwisselingzegt hij, is noch rechtstreeks noch onrechtstreeks inge geven door het Vatikaan. De Paus neemt zijne beslissingen zonder in het minst te let ten, op wat er geschreven wordt. De Paus heeft volle betrouwen in de' Duitsche bis schoppen en de Duitsche katholieken... Dc Duitsche katholieke bladen hebben den brief van Mgr Merry del Val met de grootste vreugde opgenomen. ENGELAND De syndikaten huldigen Kardinaal Manning Do Trade Unions en de matigheidsbonden van Londen hebben Zaterdag den honderd en derdsten verjaardag gevierd van Kardinaal Manning. M. Jolm Burms, een der leiders der Engolsche werklieden, hoewel geen katholiek, heeft aan de werklieden- een brief geschreven, waarin hij den grootsten lof sprak van kardinaal Manning, waarmede hij aanhoudend een uitmuntende vriend wis gebleven. Jolm Burms schrijft dat kardinaal Manning grootelijks het werkvolk beminde, en dal deze met repht zijn§ verjaring her denkt en viert. PORTUGAL. Voor den president. De loge heeft eon manifest verspreid onder het volk, om de kiezers aan te sporen Magha- laes Lima te kiezen als voorzitter van de Republiek. TURKYE Da Turken verslagen in Arabië. De Turken hadden eene groole expeditie uitgezonden tegen de Araben. Nu wordt ge meld dat de Araben aan deze expeditie eene bloedige neerlaag hebben gegeven. Macedonië begint ook. Havas meldt dat uit Valona geseind wordt dat de Macedoniërs volop in opstand zijn. De Turken mubiliseeren. Al de Turken die 45 jaar oud zijn, worden onder de wapens geroepen. Het schijnt dat. Turkye nog verder zal gaan en oudere man nen onder de wapens zal roepen. 38® Vervolg. En indien zg aan zijne onschuld geloofde, vervolgde Roza, waarom deed zij dan geene pogingen om dit te bewijzen Dat deed zij, mejufler. Zij deed geheime policiebeambten komen deze verklaarden er zeker van te zijn, dat Alexe Mixtome zijnen broeder vermoord had. De verdenking kon op niemand anders vallen, niemand anders dan bij had belang bij den dood zijns broeders. Er is geen twijfel aan Alexe Mixtome was schul dig on mevrouw zou goed doen hem te verge- Soc,en den markies van Charlomont te huwen. Gij beeft, mejufler. Het is reeds laat en gij zult vermoeid zijn. Moget gij uit het gehoorde lief de putten voor mevrouw,die zulk eene groote genegenheid voor u heeft opgevat. Uw haar is in orde, nu kunt gij gaan slapen... Roza dankte voor den bewezen dienst en Johanna verliet do kamer. Toen de deur achter haar gesloten was, viel Roza op de knieën en hief de handen dankend omhoog. Zij heeft hem steeds liefgehad mompel de zij. Zij heeft beproefd zijne onschuld te be wijzen, maar het gelukte haar nietZij wil de hom in de gevangenis bezoeken, doch dit iverd haar beletZij bleef hem baar ver trouwen schenken Zij twijfelde nooit aan lijne onschuld!... O, wat hebben mijn vader nik haar onrecht aangedaan! Mijn vader naoet de waarheid weten Hij mag haar niet langer verdenken. Zij beminnen elkander en zijn door eene kloof dieper dan door de dood gescheiden O, kon ik toch deu naam mijns Hef onderzoek Het parket van Versailles, de overleverin gen willende navolgen, heeft het dossier der zaak Vermeersch naar het parket van Brus sel gezonden, langs diplomatieken weg, 't is te zeggen, door de tusschenkomst van het Belgisch gezantschap en het Fransch minis terie van Builenlandsche Zaken. Daardoor komt het, dat het dossier reeds verscheidene dagen verzonden is, en thans nog niet aangekomen is. De magistraten, die te Brussel de zaak moeten onderzoeken, heb ben er nog niets van gezien. Het ware noch tans zeer eenvoudig geweest, rechtstreekse!» die dokumenten naar het paleis van Justicie te Brussel te zenden, zelfs al ware het nog noodig geweest, een policieman of gerechts dienaar er /.elf mede naar Brussel te zenden. Niettemin staat het onderzoek niet stil. M. De Landtsheer, de onderzoeksrechter, is waarlijk onvermoeibaar en wil kost wat kost licht in de zaak brengen. Gisteren heeft ^ïij langdurig Margaretha DeB.., de gewezen minnares van M. J..., ondervraagd. Er isechter uit haar niets te krijgen. Margaretha De B... beweert van niets te weten. In het Paleis van Justicie te Brussel be weert men evenwel, dat het niet lang duren zal, M. J... blijft ook steeds loochenen. Brus- seische bladen melden dat M. J... zeer ter neergeslagen is. Wij kunnen het gemakke lijk aannemen veertien dagen, drie weken voorloopige aanhouding, ondervragingen, en daarbij nog de gedachte aan de zware beschuldiging, er is -meer dan genoeg om iemand ter neer te slaan, wanhopig te maken. M. De Landtsheer stelt zich ook voor. zoo volledig mogelijk op te maken hoeveel de fortuin van M. Vermeersch bedroeg den dag zijner verdwijning, ten einde te kunnen op maken wat er zou gestolen zijn. Algemeen verwacht men, dat er spoedig Licht zal gebracht worden, eens dat het dos sier van Versailles, zich in handen van het Brusselsch gerecht is. TE GENT In het Pand Kuipersstraat, gebeurde er Maandag nacht een jammerlijk ongeluk. Ziedaar de toedracht der zaak Rond 10 ure 45 stapte een voorbijganger langs het Pand toen hij plots erbarmlijk om hulp hoorde gillen. Toen hij de voordeur openduwde, bemerkte hij, op het einde van den langen gang, .een rossen gloed. Hij snelde onmiddelijk toe, maar kon bijna de trappen niet op' zoo pakte een dikke,rook hem op dé ademhaling-. Eri schielijk stond hij in den 1 ovengang voor éeneyrouw, die eene levende toorts geleek. De ongelukkige slaakte vreeselijkè wan hoopskreten. Gefcuren en voorbijgangers kwamen opdagen en aldra waren de vlam men, die de arme vrouw omringden, bij mid del eener "deken uitgedoofd. Het kleine begin van brand, dat in ei- kamer der ongelukkige ontstaan was, werd in een oogwenk ge- bluscht. De beer dokter De Keghel werd ontboden en verzorgde de ongelukkige bij middel der hulpkisten van den pompierstreio. Melanie Toen was vreeslijk aan de billen, den buik en de borst verbrand. Dr. De Ke gel oordeelde haar toestand zeer bedenkelijk, daar zij door brandwonden van derden graad aangetast werd. Om 11 1/4 ure werd zij in ambulanciewagen naar het gasthuis ge bracht. Het ongeluk gebeurde aldus Melanie Toen lag te bed. Door het afschieten van het vuurwerk op de Vrijdagmarkt, schoot zij vaders zuiveren, hern weer in zijne rechten herstellen, en wel zoo spoedig dat hunne lier- vereeniging mogelijk weze O, kon ik dat Zij stond op. trad naar hare schrijftafel, opende den brief en voegde er nog veel bij. Zij schreef haren vader alles wat zij van Jo hanna gehoord had, sloot den brief opnieuw, en ging te bed, doch kon niet slapen. Den vol genden morgen verzond zij den brief, niet vermoedende dat zij zulke groote zorgen voor haar en haren geliefden vader zou teweeg brengen... De mededeelingen van Johanna gaven Roza de hoop dat zij baar doel zou bereiken. Zij overlegde lang wat haar te doen stond, zonder echter eenig besluit to kunnen nemen. Zij ging naar het boudoir van mevrouw Mixtome,die bezig was eenige brieven te lezen, Mevrouw ontving Roza vriendelijk en ver zocht deze naast haar aan de schrijftafel plaats te nemen. Ik moet eenige brieven beantwoorden, dat kunt gij wel voor mij doen, niet waar Roza nam de pen en schreef wat mevrouw Eugenie Mixtome haar voorzegde, waarna Johanna de brieven moest bezorgen. Roza gaf haar ook den brief van haren vader mee. Op mevrouws verzoek opende Roza nu een boek en las daaruit voor. Eugenie Mixtome leende een aandachtig oor op hare lezeres en zag met welgevallen op haar neer. Het is voor boden genoeg, Roza, zegde zij toen deze omtrent een uur gelezen had. Ik zal mij nu voor het ontbijt gaan aankleeden. Na het eten hebben verschillende vermakelijk heden* plaats en zullen wij naar liet dorp Charlomont rijden. Roza begaf zich naar hare kamer en bleef daar tot het ontbijt. Des middags nam hèt meisje aan de spelen deel. Zij werd door alle wakker, en stond op om te zien hoe laat het was. Daarom deed zij een stekje vlammen, en slak daarbij haar hemd in brand. Men weet het overige. Melanie Toen is heden Dinsdag morgen, om 4 ure, overleden. Brussel. Aanhouding van een valsch- munter.Do pol ic ie der 4e afdeeling heeft zekere Ernest B.., ongehuwd 34 jaar oud en en die den schrijnwerkersstiel uitoefende, aangehouden. Hij is afkomstig uit Zwitserland en woont te Parijs. De man was te Brussel aangeko men en in een Hotel der Nieuwe brugstraat afgestapt. Gisteren morgend gedurende zijne j afwezigheid ontdekte de meid op zijne tafel 17 valsche vijffrankstukken met den stempel der republiek en de .beeltenis van Napoleon III. De policio werd aanstonds verwittigd en toen B... naar zijn hotel terugkeerde, werd hij aangehouden onder beschuldiging van valschmunterij of ten minste van het uitgeven van valsche munt. Men leidde hem naar het gevang van Vorst. De man houdt bij hoog en laag- staan dat hij onplichtig is. Diefstallen op de trams. Een Duit- scher, M. D... had aan de Middenstatie den tram genomen om naar de Noordstatie ge voerd te worden. Bij vhet afstappen van den tram bestatigde hij dat zijn gouden uurwerk en ketting eener waarde van 350 frank ge stolen waren. Hij diende eene klacht in op het policiebureel der Kruisvaartstraat. Nauwelijks badM. D.., liet bureel verlaten toen een Oostenrijker, zekere M. P.., bin nensnelde en meldde dat men hem op den zelfden tram van zijn gouden uurwerk be roofd had ter waarde van 400 fr. Inbraak in vollen dag. De echtge- nooten Duit de Paviestraat, waren Maandag morgend rond 11 ure bij een advo- kaat der Eisenschelei geweest. Toen zij te huis kwamen beslatigden zij, dat een dief gedurende hunne afwezigheid, bij middel van valsche sleutels in hunne slaapkamer ge drongen was en er al de meubels had door zocht. Do kerel was er van onder getrokken met 9 obligaties der stad Brussel, eenige damenjuweelen en twee briefjes van honderd frank. Levend verbrand. Vrouw De Vriendt uit de Nootelaarstraat, gevoelde zich Maan dag nacht ontsteld. Zij ging beneden met eene petroollamp, doch viel. Da lamp ont plofte en weldra was de ongelukkige door vlammen omringd, op haar hulpgeroep snel den geburen toe. die de vlammen doofden. Men vreest voor haar leven. Bloedig gevecht. Drie bewoners van Ittrëj waren-Maandag den-^ijag te Brussel gaan overbrengen. In den Valavond kregen zij in een drapkburs der Hoogstraat twist met eenige verbruikers, en weldra ontstond eene algemeehe vechtpartij.-' Men wierp men pinten, slekjespotten, fles- schen en al wat onder de handen viel. Weldra waren de drie buitenlieden met bloed bedekt. Een hunner zekere Pierre Vhad eene gapepde wonde in den hals, eene lip bijna afgesneden en het hoofd vol wonden. Men moest hem naar het hospitaal voeren. De heide anderen werden in het policiebureel der Melkstraat, door eon ge neesheer verzorgd. Een streng onderzoek is over deze zaak geopend. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. -r- 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Elsene.Tramongeluk. M. W..., hopfacteur, wonende in de Elisastraat, gasten als gelijke behandeld, waarin deze het voorbeeld van mevrouw Mixtome volgden. Eene der damen zegde tot eene andere, dat Roza zeker de dochter van eene vroegere vriendin van mevrou>v Mixtome moest zijn, en deze op zich had genomen haar goed uit te huwelijken. Dit vermoeden kreeg vleugels en werd als vaste waarheid aangeuomeD, totdat mevrouw Bienjour ermit nijd en afgunst een einde aan maakte door hare meening uit te sproken, dat Roza eene gelukzooksfer was, die zich aan mevrouw Mixtome had opgedron gen en spoedig zou bewijzen eene slang te zijn. Den volgenden morgen ontbeet mevrouw Mixtome met hare gasten. Het program voor den dag werd besproken, alsmede het diner op Cliarlemont. De gasten wilden er aan deel nemen, doch mevrouw had nog geen besluit genomen of zij al dan niet mee zou gaan. Na het ontbijt begaven zij zich naar de bibliotheek om brieven te schrijven. Roza hield zio.h hier mede bezig en begon daarna uit een Duitsch boek te lezen, toen de markies van Cliarle mont werd aangemeld. Laat hem binnen komen,beval mevrouw aan den bediende. Roza stond op en wilde zich verwijderen, doch mevrouw zeide Neen, Roza, gij moet hier blijven. Gij kunt u dan meteen .aan de bezoeken van mij nen vriend den markies van Cliarlemont ge wennen... Gij zult mij het genoegen doen die moeilijke zinsnede uit het Duitsch in het Fransch over te brengen, opdat ik de beteeke- nis goed begrijpe. Roza ging weer zittep en begon te schrijven juist toen de markies binnentrad. In het eerst zag hij haar niet, maar naderde haastig me vrouw Eugenie Mixtonfte. Zijn gelaat glansde sprong gisteren in de Troonstraat te haastig van den tram en brak zich een arm. Na bij een doktoor te zijn verzorgd geweest, werd hij naar zijne woning overgebracht. Anderlecht. Erg werkongeluk. Maandag morgen gebeurde erin eene druk kerij <^er Brogniezstraat een erg ongeluk. Een 15 jarige leerjongen werd tusschen de pedalen van een drukmachien gevat. De ongelukkige werd het linkerbeen letterlijk van het lijf gerukt. Een doktoor werd aan stonds ter plaats geroepen om do bloed vloeiing te beperken. Men bracht het ongelukkig slachtoffer da delijk naar het hospitaal, doch eenige uren later had de jongen opgehouden te leven. Het parket zal een onderzoek doen. Het ongeluk heeft in het werkhuis een diepen indruk gemaakt. Het is zoo gemakkelijk van extra koffie te maken. Gebruikt de Bitterpeecn der Trap pisten» Vincart. Men vindt z'overal. 1500 E. Vorst. Erg automobielongeluk. Een automobiel reed gisteren langs de Molen straat te Vorst. Er zalen vier personen in en een chauffeur. Aan de Brusselschen steen weg gekomen bestatigde de chauffeur dat de auto niet goed aan zijne bevelen gehoorzaam de. Eensklaps botste het rijtuig tegen den gevel van het huis der echtgenooten D herbergiers. Het venster van de kelderkeu ken werd gansch verbrijzeld. Mad. D..., en hare löjarigc dochter die aan de deur ston den werden erg gekwetst aan het hoofd, de beenen en het gelaat. Wat de chauffeur aangaat hij werd met geweld tegen de steenen geslingerd en be kwam verwondingen aan handen en hoofd. De vier personen die zich in den auto bevon den werden ook allen gekwetst. Van het rijtuig blijftTniets meer over. St Genesius-Rhode. Rij wielong eluk. Een brouwersgast, Jozef B..., wonende te Anderlecht, was per velo een uitstap naar Sint Genesius-Rhode gaan doen. Rond 9 1/2 ure van den avond kwam hij van daar terug, onder den invloed van den drank. Aan de hoeve van Rhode stortte hij eensklaps in eene gracht van een tweetal meiers diepte. Hij brak zich den knie en bekwam eene diepe wonde in het voorhoofd, waaruit hij veel bloed verloor. Gelukkiglijk kwam daar juist een auto voorbijgereden. De chauffeur, klachten lioo- rende, stopte en vond de ongelukkige. Met behulp van zijn meester werd hij op den auto geladen en bij een doktoor dor Zuidlaan ge bracht. Na verzorging werd hij op zijne aan vraag naar zijne woning gebracht. Neder-over-Humbeek. Lijk opgevischt. Maandag morgen werd uit de vaart te Neder-over-Humbeek hel lijk opgetrokken van een onbekend meisje 20 tot 21 jaar oud schijnende. Het is een meisje met rond ge zicht, kleinen 'mond, bruine oogen en kleinen nevs zij draagt eene zwarte zijden rok; eene zwartgeslreeple blouzeep een zwarte paletot. Een visscher had de ongelukkige verleden Vrijdag te Vilvoorde gezien. Zij had ver klaart zonder plaats te zijn en zich te zullen zelfmoorden. Wat is Cstz 't beste maagbitter. Antwerpen. Diefstal. Ten naueele van M. R. Scholte, van Rotterdam, is een gouden uurwerk met keten gestolen. M. J. Marien, wonende Vlasmarkt, onder ging hetzelfde lot. Revolverschot. Op de Melkmarkt, maakte verleden nacht een dronkaard liet wat al te bont in een koffiehuis. De herbergier verloor ten laatste zijn ge duld en loste een revolverschot in de lucht, om de aandacht der politie te trekken. Twee politieagenten kwamen ter plaats en brach ten den dronken ruststoorder naar den amigo. Van den tram gevallen. De soldaat Depré, die met een tramrijtuig door de Lange Potlioekstraat reed, viel eensklaps ten gron de. De ongelukkige werd vreeselijk ge- van genoegen, zijne oogen schitterden van geluk. Mevrouw stond op en ontving hem vriende lijk. Op dit oogenblik zag hij op Roza en maakte eene koele buiging voor haar. Oogoiischijnlijk was hem hare tegenwoordigheid niet al te aangenaam. Ik ben altijd verheugd u te zien, August, antwoordde mevrouw ernstig.Ik geloof dat gij deze verzekering niet noodig hebt. Neen, neen. Gij zijt steeds goed voor mij geweest, behalve omtrent één punt, zegde hij zoo zacht dat Roza liet nauwelijks hoorde. Ik kom hier om eene gunst van u te verzoeken, Eugenie. En die is 1 Dat gij heden mijn huis met uwe tegen woordigheid zoudt vereeren. Gij hebt tot nu toe geweigerd het kasteel te bezoeken, Euge nie ik smeek u, niet langer te weigeren. Gfj hebt mij de hoop gegeven, dat gij zoudt ko men... Ik wilde mee gaan, viel mevrouw Mixto me hem in de rede,maar ik vrees dat ik mijne krachten overschat. Het kasteel is voor mij vol van ontzettende herinneringen. En toch bracht gij daar de genoeglijkste uren van uw leveu door. Gij kwaamt er als eene gelukkigp bruid aan daar verbleëft gij de korte dagen van uw huwelijk met den ar men Alexe, daar werd uw kind geboreü. Ver geef mij, Eugenie, maar die plaats moet u duurbaarder zijn dan alle plaatsen ter wereld. Dat is zij ook dat is zy ook Uwe kamer is sedert den dag, waarop gy het kasteel verliet,nog niet gebruikt geweest, vervolgde de markies. De huishoudster lucht haar van tijd tot tijd, maar er is niets in ver anderd, Wanneer gij deze kamer betreedt,zult kwetst en moest in hopeloozen toestand naar het Krijgsgasthuis overgebracht worden. Dief geknipt. Een genaamde S...., wonende Burggracht, die aan den Katten- dijkdok, meer dan 1000 kgr. oud ijzer gesto len had, is aangehouden. Twee medeplichti gen van S...., konden ontvluchten. Onrustwekkende verdwijningEen 72 jarige ouderling, Jan M... genaamd, wo nende Vekeslraat, is sinds een drietal dagen spoorloos verdwenen. Alle opzoekingen zijn tot hiertoe vruchteloos gebleven. Men vreest een ongeluk. Ongelukken aan de haven. De dok werker Pieter Van Mieghem, 33 jaar oud, wonende te Vracene, is in liet ruim van den stoomer Proteo gevallen. De man werd erg over heel het lijf. gekwetst en moest naar het gasthuis overgebracht worden. De slachter van den stoomer Vaderland zekere De Messemacker, 26 jaar oud, wo nende Kronenburgstraat, heeft zich toeval lig eene vreeselijke wonde in de rechterbil toegebracht. De slachter moest door een geneesheer verzorgd worden. Vrouw- en manskieerstoffen, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Mechelen. Kind levend verbrand. Vrouw D..., wonende Leermarkt, beging gisteren middag de onvoorzichtigheid, een pot kokende soep, op den vloer der keuken te zetten, terwijl haar 2jarig zoontje daar aan 't spel was. Do arme kleine viel in den ketel en werd zoo erg verbrand, dat hij kort nadien aan de gevolgen bezweek. Stoutmoedige diefstal. Een hande laar van de wijk Bruinekruis moest dezer dagen eene betaling doen, en had 's avonds te voren het geld,op tafel gereed gelegd. Toen hij 's anderendaags het geld wilde gaan nemen, was het verdwenen. Stoutmoe dige schurken waren met valsche sleutels in huis gedrongen. Kathelijne-Waver. VerdronkenZa terdag wasM. Aerts, oud 85 jaar, die bij zijnen zoon. notaris op den Quatre Verts woont, aan den vijver, die in zijnen bof ligt, aan 't wandelen, toen hij, door eene geraaktheid overvallen, in den vijver stuikte. Toen de personen van het huisgezin den ouderling uit het water haalden, was hij reeds een lijk. Waasmunster. Kind overreden. Maandag avond kwam de knecht van M. Karei Van Puyvelde, handelaar in kolen, huiswaarts gereden. Op den wijk Wareslaar, werd het 2jarig kindje van den landbouwer De Beule overreden. Het kind werd den voet vermorzeld en bekwam verder verscheidene wonden aan liet hoofd. D1' Ide heeft het kind verzorgd. Zijn toestand is bedenkelijk. On demande une APPRENTIE de 15 a 18 et une DEMOISELLE do 20 a 30 ans pour les Grands Magasins du Petit Bruxelles; écrire rue Leopold, 82, Alpst. 277 W ette re nErge zaa h. O is t e r e n na middag is het parket van Dendermondo alhier afgestapt en heeft zich begeven ten huize der ouders van M. D. B.., aanide Kapelleslraat, ten einde over te gaan tot eene huiszoeking en de ontruiming van den gemakput. Naar wij vernemen heeft voornoemd on derzoek geen uitslag geleverd en werd er niets gevonden of ontdekt dat eenig bewijs of bezwaar aan de bedrevene daad daarslelde. Gansch de gebuurte was te been en hon derden personen stonden rondom de afge legene woning geschaard. De gendarmerie dezer gemeente handhaaf de orde en stilte Gent. Doodelijk ongeluk. Zondag sprong zekere Lieven De Meester te Oostak ker op den voorbij rij denden tram voor Saffe- laere. Hij miste zijn sprong, viel onder de wielen en werd het rechterbeen totaal afge reden. Hij werd na verzorging naar het gast huis van Gent overgebracht, waar de onge lukkige heden morgend om 11 ure bezweken is. gij u weer thuis gevoelen, want alles is nog zooals gij het verlaten hebt het bedje vau uw kind, het speelgoed op den vloer. Mevrouw Mixtome zuchtte en wendde het gelaat af. Toen ik eens voorhij de geopende deur der kamer ging.zag ik daar een kinderschoen tje op het tapijt liggen, een klein schoentje... Zwijgriep zij met een half verstikte stem. Ik kan liet niet langer verdragen En toch gaf ik schatten om deze kamer weeif te zien De oogen van den markies blonken. Kom heden, drong hij aan. Gij kunt u voor eenen oogenblik van het gezelschap ver wijderen, om de kamer te bezoeken en nie mand zal uwe afwezigheid bemerken. Het kas teel is hersteld en verfraaid, behalve uwe ka mer, en de smartelijke herinneringen die er aan verbonden zijn, zullen langzamerhand verdwijnen. Kom Eugenie, ik dring er op dat gij mij belooft mij heden met een bezoek te vereeren. Roza werd onrustig, maar noch de markies noch mevrouw Mixtome bemerkten bet. Gij wilt dus dat ik kome, August, zegde mevrouw Mixtome als in gedachten verdiept. Eene bijna onweerstaanbare begeerte om die kamer weer te zien, om dit schoentje van mijn kind te bezitten overvalt mijEn mocht ik^er vinden... Zij schrok en zweeg plotselings stil. Wat zoudt gij or willen vinden, Eugenie Gij zult daar de vroegere bedienden aantreffen, ten minste de meesten hunner. En Philip Piron vroeg zij. De markies zag mevrouw verwonderd aan. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2