DE KAMER Revolverdrama te Aalst. De telefoonkwestie SPORTN I EUWS Rechterlijke Kronijk FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen Nieuwerkerken. Dubbel jubelfeest. Maandag was liet dorp bevlagd M. de bur gemeester, Karei Baetens. vierde eenen dubbelen jubilévijftig jaar als burgemeester der gemeente en vjji'Üg j?ar huwelijk. Als men daarbij voegt, dat bij over eenige jareil zijnen jubilé vierde als vijftig jaar genees heer, moet men zeggen dat zulke gebeurte nissen raar zijn in 's menschen leven en zij zijn lofwaardig, bijzonder als zij gelijk hier, mogen gevierd worden op den weg van plicht en deugd. Alhoewel intiem, was er tVel volk in de mis van dankzegging, in dewelke de jubilarissen nog flinks aanwezig waren. Ongetwijfeld zal de brooddeeling aan den armen nog zijne jaren verlengen. Ad mullos annos. Dendermonde. Revolverschoten. Dezen nacht rond 11 ure, reed Julien De Cock, leurder te Anderlecht, met een wagen buiten de Mechelsche poort.Hij was dronken, evenals zijn vader die hem vergezelde. Ruzie ontstond tusschen vader De Cock en een Dendermondenaar. De zoon ging een revolver en kardoezen koopen en loste dan verscheidene scholen in de lucht en in de vensters van P. De Beyl. Do zoon De Cock werd aangehouden, doch hij bad reeds zijn revolver wegge worpen. Proces-verbaal is opgemaakt. Arme vriend, wat schéélt er Ik ben zonder couragio, zonder macht of kracht, zonder adem, het minste werk vermoeid mij. Karei, jongen, gij lijdt aan neurasthé- nie. Ik weel liet wel, do dokter heeft het mij gezegd hij zegt ge moet distractiën nemen neemt dit., neemt dat maar niets helpt. Wilt gij genezen f Ja, parbleu Ilew el, ga bij uwen apotheker en vraagt hem ecne flcsch TIIEOBROMA 't< is een wonderbare krachthersteller van liet zenuw gestel, gebruikt liet juist gelijk of dat bet in de explicatie te lezen staat, en binnen eene maand zijt gij een ander menseh. Zoo gezoid, zoo gedaan. Te Gent, apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, to Aalst bij al dc heeren apothekers. Lede. De muilplaag. In de stallin gen van Renó De Cremer, landbouwer, op den Barrevoelschenhoek, is de muilplaag uitgebroken, Onmiddelijk zijn al de voor zorgsmaatregelen genomen. Bloedig gevecht. Zondag avond is op de wijk Ovcrimpe, een bloedig gevecht ontstaan tusschen den schoonzoon der dans zaal Vermeire, de dertigjarige aardewerker Jan Nijs en zekeren Charles Troch. Nys was dronken, greep een mes en een stoofdeksel en wilde er Troch mede te lijve. Deze nam de vluchten liep in eene weide, achtervolgd door Nys. De woeste dronkaard bracht Troch eerst eenen slag toe met bet stoofdeksel \5phet hoofd, waarna hij hem eenen dolksteek in den linkerarm toebracht. Een ader word.doorgesneden, en een ge neesheer moest hem do noodige zorgen toe brengen. liet slachtoffer werd daarna'naar de woning zijner ouders, in de Vijverstraat, overgebracht! Verdwenen. Zondag morgend moest de knecht van Philemon Lievens, per rijwiel oene boodschap doen. Tot heden is hij echter nog r.ieL teruggekeerd. Het gerecht is ver wittigd en opzoekingen zijn bevolen. Woest aard. De genaamden Remi en Gustaaf de De Breacker, hebben hier Zondag namiddag heel de wijk Spekaert in rep en roer gezet, cene herberg aan stukken gesla gen en de herbergierster en haren broeder mishandeld. De policie is met de zaak be moeid. Strijpen. Diefstal. Zaterdag nacht is or op den Veldkant te Strijpen eene groote hoeveelheid landalm gestolen, dat op het veld blijven liggen was, ten nadeele van den landbouwer Bernage, van Zoltegem. De gendarmen hebben een onderzoek ge daan. De daders zijn onbekend. Bloedig gevecht. Twee foorekra mers hebben twist gekregen over bet spelen hunner orgels en zich geducht afgeslagen, zoodat zij geheel bebloed waren. De vechters moesten door de gendarmen gescheiden worden. Geeraardsbergen. Lijk opgehaald. Maandag morgend is uit den Dender, nabij het Zwemdok, het lijk opgehaald van een manspersoon, schijnende verscheideno dagen in bet water gelegen te bobben, liet lijk werd herkend, als zijnde dat van Andries- Leander Flamand, 51 jaar oud, geboren te Geeraardsbergen en er laatst nog wonende. Hij leefde van vrouw en kinderen geschei den en gaf zich aan den drank over. Een 14 jarig knaapje, aangerand door eene bende jonge gasten treft een hunner erg met een revolverschot. Dinsdag namiddag, rond 1 3/4 ure, werd bet. gerucht in Aalst verspreid, dat een per soon doodgeschoten was aan het Burgemees terplein. Het was gelukkiglijk zoo erg niet. Ziehier wat er gebeurd was. Dinsdag namiddag, rond 1 1/2 ure waren de gebroeders Jan en Jozef P..14 en 11 jaar oud. wojicnde Lange St-Janslraat. gaan spelen in den hof van den gewezen notaris De Pauw, aan het Burgemecstersplein. Daar waren ook cenigo jonge gasten, uit hel tabakfabriek, meest allen Erembodegem- naars, aan 'l spel. Dezen hadden hunne boterhammen aan den kant gelegd, en eensklaps zegde een der tabakbewerkers tot Jan P...,dat hij zijne boterhammen bad weggenomen. Dogebroeders Pzegden dat zulks niet waar was, waarop twist ontstond. Tegenover de geheele bende, die dreigend naar de P's kwam, namen de twee knaap jes de vlucht. Zij werden echter ingehaald en Jan Pkreeg van den genaamden Camiel Matthys, van Erembodegem, eenen stamp op de borst. De gebroeders P....3 gelukten er evenwel in wederom te viuchlen, doch de anderen achtervolgden ze en wierpen met sternen naar de P....'s. Jan P... kreeg een steen op bet hoofd en en bekwam eene groote buil. Ziende dat bij niet kon weggeralcen, bleef bij staan, baalde een klein revolvertje te voorschijn en mikte op Camiel Matlhijs. Het wapen, geladen met kapsulen, ketste echter en nu werden de aanranders nog woe dender en gingen Jan P... te lijve. Deze trok nogmaals den baan van den revolver over en nu ging het schot af. Ditmaal stortte Matthys ten gronde. Hij was boven het linkeroor getroffen ge worden. De dader en de andere aanvallers namen ijlings de vlucht. In tusschen werd Matthys opgenomen en binnengedragen in de schrijnwerkerij van M. Van der -Schueren, waar doktor De Clercq hem onmiddelijk kwam verzorgen. Deze kon over zijn toestand geen uitspraak doen en deed bet slachtoffer naarhet gasthuis overbrengen. Het slachtoffer kon niet ondervraagd wor den. Zijn toestand is bedenkelijk. Jan P... werd door M. Van Nuffel, adjunkt policiekommissaris, in de ouderlijke woning ondervraagd en dan medegcleid naar het policiebureel. Het parket werd verwittigd en kwam rond 5 ure ter plaats. EXAMENS AFGELEGD- De heer Fernand Soinne, ^oon van den achtbaren heer Notaris Soinne, van Weiteren heeft met vrucht zijn 2e examen van Kandi daat-Notaris afgelegd. De heer Arnold De Coninck, van Wette- ren,heeft zijn 2e examen voor het licenciaat in handelswetenschappen in het Ilooger Han delsgesticht te Antwerpen afgelegd. MORGENDZITTING VAN 18 JULI De zitting wordt om 10 ure geopend onder voorzitterschap van M. Nerincx, le onder voorzitter. Begrooting-van Spoorwegen, Posterijen,enz. M. de Broqueville, minister, houdt cr aan, hij den aanvang der bespreking van zijne begrooting, eenige inlichtingen te ge ven. Dc regie, zoowel hier in do spoorwe gen, telefonen, posterijen, als elders, moet ten voordeele van het publiek zijn, het is te zeggen, dat wij eene kleine winst moeten doen, om onze kosten le dekken, doch wij moeten geeno winst doen. Wij moeten integendeel aan do bëlang- hebbenden zooveel mogelijk voerdeel ver schaffen. Spreker legt vervolgens zijn nieuw tele foontarief uit, waarin zegt hij, ook eerst en vooral het algemeen belang in rekening ge houden is. De telefoon is een gewichtige stap naar den algemeenen vooruitgang en wij moeten trachten hem zooveel mogelijk te versprei den, in de best mogelijke voorwaarden. M. de Minister deelt aan de Kamer eenige inlichtingen mede en zegt. dat hij aan de leden eene lijst zal doen ter hand stellen, met al de wijzigingen in de verschillige telefoonnetten. (Zie voor Aalst het artikel volgend op het Kamerverslag.) Eene zoo belangrijke kwestie kan natuur lijk niot onmiddelijk opgelost worden, doch ik beloof nochtans dat men er zich in mijn departement onmiddelijk zal mede bezig houden. M. Braun. Ja maar zal dat binnen 6 maand zijn, binnen een jaar, of binnen 2 jaar M. de Minister. Het is mijne gewoonte niet, zoo maar in eens beloften te doen, welke ik weet niet te kunnen houden. Wij zullen snel vooruitgaan, dat verzeker ik u. Andere belangrijke hervormingen zullen ook inge voerd worden, welke zullen voorgesteld worden hij de heropening der Kamers, bij zonderlijk over de postbooten, enz. Een deel van het personeel der spoor wegen heeft reeds eene vergoeding ontvan gen, ter gelegenheid der Tentoonstelling, van Brussel. Anderen zullen weldra volgen. Ook zullen er veel bevorderingen toege staan worden onder mijn personeel. Ik heb ten andere besloten, al de hervor mingen in te voeren, welke ik rechtvaardig en juist oordeel. Ik hen ten andere overtuigd dat de Kamer mij de buitengewone kredieten niet zal weigeren (Zeer wel). M. Bertrand. Doet maar zoo voort. M. du Minister geeft ook zijn oordeel over de beroepsvereonigingen en zegt dat deze alleen moeten voor hunne belangen strijden. Ik zal mij ook hijzonder bezig houden met den zedelijken toestand van mijn personeel. Al mijne toewijding gaat naar mijne onder- hoorigen. (Zeer wel, rechts.) M. de Voorzitter. Er zijn 80 sprekers ingeschreven. Ik slel dus voor slechts 10 minuten spreektijd te geven aan eiken spre ker, (Aangenomen). M. Lemonnier, vaaagt een gunsttarief voor de drukpers, in zako telefoon. Ook zou hel aan de hotelhouders on koftie- huishouders moeten toegelaten zijn een taks le heffen, op hel gebruik van den telefoon. Spreker hoopt dat de heer minister zijne beloften zal houden en hier geen kiesre- klaam gemaakt heeft. .Spreker vraagt dat de werklieden zouden moeten vrij zijn zich to vereenigen in alle beroepsverenigingen M. Bertrand. De redevoering van den minister van spoorwegen is alleen wat kies- reklaam. M. de BroquevilTe. In deze omstandig heden, zal ik dan aan mijn personeel geene, beloften meer doen. M. Bertrand beknibbelt den weinigen tijd welke aan de leden der Kamer gelaten wordt, om de begrotingen- te hespreken. (Rechts Het is uwe schuld De zitting wordt om 12 ure 1/4 gelieven. Uit het nieuw telefoontarief, dat door den heer minister van Spoorwegen enz., aan de leden der Kamer onderworpen werd, nemen wij de volgende, voor onze lezers nuttige inlichtingen. De tegenwoordige groepeering is zeer slecht en onrechtvaardig gedaan, dus is niet goed. Elk net moet zelfstandig zijn, en uil dat middenpunt, ïribét men met de omlig gende netten kunnen spreken. Wij zullen dus als basis een spreekafstand van dertig kilometers hebben. De tegenwoordige netten, welke met de hoofdplaats der provincie verhonden waren, behouden, dezer hoofdplaats, doch er komt eene grootere uitbreiding. Zoo bijvoorbeeld, komt Aalst in verbin ding met Assclie, Boom, Brussel, Gent, Geeraardsbergen, IJamme, Lessen Lokeren, Niftove, St-Nikolaas, Dendermonde, Sotte- gem, Temsclie, Vilvoorde, Vv/etteren, Wol- verthem. enz. Wat de taks betreft, er moet natuurlijk eene basis zijn. Er zal dus gerekend worden op den volgenden voet In de netten van min dan 1000 abonnenlen zal de taks 110 fr. zijn in deze van 1.000 tot 10,000 abonnenten 120 fr. en in deze van meer dan 10,000 abonnenten 130 fr. Er zal daarbij nog een taks komen per gemiddeld getal gesprekken. In de openbare bureelen zal men binnen de omschrijving kunnen telefoneeren mits een nikkeltje van 10 centiemen in een bij zonder toestel te steken. Men weet dat zulks vroeger 25 centiemen was binnen het net. M. de Minister voegde er ook nog bij. dat indien de afstand van 30 kim. vogelvlucht goede uitslagen gaf, hij ineens geheel Bel gië tot een net zou trachten te veranderen. M. de Broqueville drukte de hoop uit dat zijn ontwerp goed zou onthaald worden. Wij mogen hem verzekeren, dat voor wat de abonnenten van Aalst, Geeraardsbergen, Ninove, Dendermonde. en geheel hot Oosten onzer provincie betreft, hij dezen dank ruim schoots zal verdienen. - W liüj xa. In den Aalsierschen Velodroom. De koersen»yan Zondag hadden wederom veel volk uitgelokt. Ziehier de uitslagen der koersen 1. Koers voor Stagers (15kim.) le Tichon 2® Somers, op 5 toeren en 180 meters. Tichon was veruit de beste. II. Snelheidskoers voor onafhanheljhen. (15 kilometers). 1. Tevels. Poeke Van Isterdaele, Den derleeuw 3. Parinentier, Brussel 4. De Ryck, Hekelgem en Van Volxem, Ninove. Tevels won 7 premiën, Van Laere en Van Volxem elk eene. III. Koers voor Stayers (25 him.) Evenals in de eerste reeks wint Tichon ge makkelijk met 7 ronden en 15 meters, op Somcrs. IV. MotocyclettenJwcrs voor entraineurs. le Lucien 2e Somers. Lucien, de gang maker van Tichon, wint gemakkelijk. V. Snelheidskoers voor onafhanheljken (20 kilometers). 1. Tevels, Poeke 2. Do Ryck,Hekelgem; 3. Parmentier, Brussel en Van Laero, Oost- Eekloo. De Ryck won 2 premiën, Van Isterdaele 1, Bouvier 3, Parmentier 2, Van Lucre 4 en Levels 1 De algemeene klasseering geeft 1® Te vels 2e Van Isterdaele;; 3e De Ryck4° Par mentier 5° Van Laere 6® Van Volxem 7e Bouvier. VI. Koers voor Stayers (40 him.) Tichon is ontegensprekelijk veel sterker dan Somers. Hoe langer hij rijdt, hoe meer Somers ge dubbeld wordt. Toen Tichon zijne 40 kim. gedaan heeft, is Somers 13 toeren en 50 me ters achter. Tichon wordt dapper toegejuicht. VII. Motocyclettenkoers voor entraineurs Deze koers had géén plaats daar Somers zijn machicn niet kon in gang krijgen. Lucien deed alleen eenige ronden. Te Strijpen. De beginneling Hen'ri Lapage, heeft alhier in de koersen ingericht ter gelegenheid der kermis den eersten prijg veroverd. Hij werd warm geluk gewenscht door de talrijke toeschouwers. .^etteren. Zooals verleden jaar zullen de drie velo- kringen Velo-Glub van Overbeke, Velo- Afdeeling der Liberale Jonge Wacht onzer gemeente en Wie rijdt er Mee van Schelle- belle, zich onderling de Eere-schaal be twisten. De eerste koers geschiedt langs Kwa- trecht, Oordegem. Aalst. Appels. Sehoo- naerde, Wichelen, Schellebelle en Wetleren. Vertrek en aankomstuber wijk Overbeke al- bier. Men mag zich aan eenen hevigen kamp verwachten want verscheidene kampioenen doen de koers mede. Velodroom Gentbrugge, Arsenaal. Zondag 23 Juli, Cyriel Van Houwaert. op 100 kilometers, in eene reeks tegen Pierken Van de Velde, Kalkman Amsterdam. Reych- ler Eekloo. Tavernier Thielt, Spiessens Boom, Urbain Steyaert, BauwensGent, Van de Steene Meirelbeke, Mortier Couekelaere. De onoverwinbare beginneling-Pol Verstraete van Evergem, wordt beroepsrenner on zal 'voor zijnen eersten koers tegen Van Hou waert optreden. Ten einde den koers aan trekkelijk te maken, worden huiten de ge wone premiën alle 10 toeren nog 3 bijzondere premiën gegeven voor degene die meest kop ioopen en zal de eerste alle ronden opgeno men worden. Van af Donderdag zal Van Houwaert zich op den velodroom oefenen. Ingang 0,50, 1,00 en 2,00 fr. Boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde. BEDREIGINGEN. Karei Van den Berge, veekoopman, Ste- kene, is in November hij den herbergier Kepper komen aankloppen. Deze weigerde te open. Van den Berghe dreigde Kepper's huis in brand te steken. Hij drong op het hof en stak het vuur aan eenige schoven hoorn. De geburen konden bijtijds het vuur blus- schen. Van den Berghe krijgt 1 maand gevang en 26 fr. boet. MISBRUIK VAN VERTROUWEN. Alfons Merchaert. wisselagent te St-Niko laas, was in faling verklaard. Uit het onder zoek bleek dat hij ongeveer 10.000 fr. achter gehouden had hij krijgt zes maand gevang en 50 fr. boet. Voor enkel bankroet krijgt hij nog 50 fr. boet hij. MESSTEEK. Marinus Pathé, van Lokeren was met Petrus Buyschaert op zwier geweest en 's avonds kregen zij ruzie en Buyschaert kreeg een messteek in de bil. Pathé krijgt 4 maand gevang en 50 fr. boet. EIREDESEELiftSGEN. MEERBEKE. M. Barbé, schepene der Gemeente komt hij koninklijk besluit vereerd te worden met het burgerlijk kruis van leklas ter belooning der diensten bewezen aan de zaak van het openbaar belang gedurende eene ineer dan 35jarige loopbaan. Gekozen als lid van den Gemeenteraad in de maand Juli 1872 werd M. Barbé hij elke' verkiezing met het vertrouwen zijner mede burgers vereerd schepen genoemd in. Januari 1S90 is het met de meeste nauwgezetheid en toewijding aan de Gemeentebelangen dat de eerbiedweerdige ouderling zijn ambt steeds heeft vervuld en thans nog waarneemt. Ook is het met algemeene vreugde dat de blijde toekenning dezer hoogeonderscheiding aan den geachten en beminden lieer Barbé in de Gemeente werd vernomen. Eerstdaags zal er feestgevierd worden ter zijnereere APPELTERRE. Zondag namiddag had alhier in de zaal van 't klooster *op de initiatief van liet bestuur der Vereenigde Uitwijkelingen dei- Dendervallei eene vergadering plaats der Uitwijkelingen der Gemeente, 't Gold er de stichting van eer.en bond voor deze werk lieden. Acht en vijftig reizende of dagelijks uitwijkende werklieden hadden aan den ge- danen oproep beantwoord. De vergadering- vereerd met de tegenwoordigheid van geeste lijke en burgerlijke overheden was voorge zeten door den heer advokaat Gosyns van Meerbeke. Als sprekers traden op de heer voorzitter voornoemd eerw. heer Andries. de ieverige en volksminnende onderpastoor van Sant bergen, alsook vriend Petrus De Vos, kool- mijner, ondervoorzitter der Vereenigde Uit wijkelingen der Dendervallei Dat deze heeren niet in de woestijn spreken en goed aanhoord werden bewees overvloe dig den hekomen uilslag. 35 werklieden lieten zich hij het einde der vergadering zonder aarzelen, inschrijven en betaalden onmiddelijk hunne eerste bijdrage. De Bond was gesticht. Ongetwijfeld zal hij aangroeien en bloeien tot welzijn van onze dierbare werklieden DENDERLEEUW. Guldensporenfeest. Verleden Zondag vierde het Kristen Vlaamscli Verbond dei- landstreek Ternath-Denderlecuw, het Gulden sporenfeest le Denderleeuw. 't Was waarachtig een puik feesten Den derleeuw mag er lier op zijn. Al de maat schappijen van Denderleeuw. Teralphene, Eschene, Hekelgem. Lombeek, Liedekerke en Dendcrhautem alsook 8 muziekmaatschap pijen namen deel aan den prachligen stoet, die, bij 't zingen van vaderlandsche strijd liederen en 't spelen van vroolijke stapmar- chen, onder 't wapperen en fladderen van indrukwekkende Leeuwenvlaggen, de stralen doorkruiste der feestelijk gelooide gemeente. In den stoet bemerken we o. a. den volks vriend baron L. de Bethune. Na den optocht, Volksconcert op de Groote Markt. Daarna uitvoering, door het volk, van verschillende liederen. De geestdrift der duizenden toehoorders steeg ten toppunt toen een redenaar een dagorde voorstelde ten voordeele van het icctsvoorstel Hm Camcelaert op de Ver- vlaamsching der Gentschc Jloogeschool. Ruim 5.000 handen werden ten teekon van instemming omhoog geheven, 'l Was een aangrijpend oogenhlik. 's Avonds, algemeene verlichting. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 23 Juli. Volksvertooning van Vondels «Lucifer», in de feestzaal van het Sint Jozefs-College. 23 Juli. IndenKath. Volkskring «St-Jozef» groot Zomerfeest door de Turnkrin gen Willen is Kunnen van Aalst en Lede, op de ruime speelplaats der Jongensschool. 30 Juli Zilveren J ubelfeest van den Ka tholieken W erkmanskring, van Aalst. Juni-Juli. Alle Zondagen CONCERTEN op de Groote Markt, tor gelegen heid van het Bestendig Festival. 5-6-7 Oogst. XVII® Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te Diest. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in Sl-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kalh. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. '10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsc'ne Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk' muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, •mits inkomgeld. In September. Groot Alhletisch feest op hot Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kring. 8 Oktober. Opvoering van Het Erfdeel doorde Koninklijke Rederijkkamer DeCatharinisten 5 November. Toor.eelfeest van den Oud- leerlingenbond der Broeders der Christelijk© scholen, (Stadsschouw- hurg). GEERAARDSBERGEN 8 Oogst. Ronde van België in vliegtoestel. Vliegende kontrool van Geeraards bergen. 27 Oogst Kermis-Zondag. Groolsch turn- feest der kringen van Vlaandoren's Turngouw en anderen. In September tooneelfeesten door de katho lieke bonden. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. IS juli Hop. mai-kt kalm, beschikbaar 77.50 Ir. Nieuw gewas, 102.50 fr. E?e!seSer!«0!ïde, 17 jut'. Tarwe 20,'30; rogge 15.50: ii.'.vor L'U.UO: lijnolie 90: koolzaadolie C'>;ió_ gezuiverd 70.00} lijnkoeken 22,0U;koo!zaadkocken meststof 10,7o boter 2,95 eieren 2 70; aardap pelen 7,50; graan van La Plata 41.50 id. Indiö ,Camphore 27,75: 220 groote hoornbeesten. AntSerEecïii, 18 juli Verkensmarkt, te koop 2791, prijs per kilo op voet 0,92 a 1,08. !„ede> Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 0.90 de k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven 0.50 jonge duiven, 1.30't koppel, boter 2.80 toe 0.00. eieren de 25, 2,00 tot 0,00 Leuven, 17 juli. Landbouwtarwe 18,75 a 19,00; handelstarwe 18.73 rogge 15,00; voe- d er haver 19,00 brouwhaver 19,25 koolzaadolio 72,00; lijnolie 93,00 strooi 5,0') hooi o,00 bo ter 2,S0 tarwebloem £5,50 gort liemy 29,50 tarwezemelen 12,75 lijnkoeken 21,00 eieren 2,80. aardappelen S,00 a 00,00. Asscha, ïS juli Tarwe 19,00 a 20,00; rogge 14,50 a 15,00 haver IS,00 a 19.00 aardap pelen <3.25 a boter 3,00 a 3,18; eieren. 2,50 a 2,75 kiekens 2,25 a 3,25 konijnen 1,75 a 2,50; hesp 1,80; viggens 33 a 3S; hop 70 a 00. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. TJ"it ter liand. te koop Een schoon en welgelegen pereel Bouwgrond met het woonhuis er <>p staande, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dcnder- mondschensteenweg, groot 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenhove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De hooper zal het vermo gen hebben de lielft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS. <G«- R-cT j b Ten kantoore van ge noemden Notaris DE VIS, is er geld le ho- komen aan geringen intrest. Occasion ft vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaeton, 7 places, en trés bon état. S 'adressenX. Y. Z. Bureau du Journal. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 18 juli, 15 ure: Wind: zuid-west Barometer 759" Thermometer 21°3 Vooruit*.: regenachtig.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3