BUITENLAND. Oisssimti! Z8oepraalt NIEUWSBERICHTEN. Een militair onderzoek te Wetteren De Kempenaar de IS'.)st0 Spiagelfabrick A. L. METVAERT De dieven moeten yolgendepwijze te werk gegaan zijn. Het magazijn van Mev. H..., heeft een biizonderen uilgang, uitgevende op de Van Isèghemlaan. Dieven zijn langs daar binnengedrongen bij middel van valsche sleutels, hebben dan het panneel eener deur uitgezaagd en zijn aldus in het magazijn gedrongen, waar zij op hun duizend gemakken alles konden plunde ren wat hen beviel. Eens hun buit gemaakt, zijn zij vertrokken langs waar zij gekomen waren, zonder door iemand verontrust te worden. Zware vermoedens wegen op een kerel, die in de laatste dagenen ook Maandag nog, in hel magazijn geweest isren door zijne zonderlinge handelwijze het wantrouwen der bedienden opgewekt bad. Mev. II..., en de bedienden hebben hel signalement van dezen kerel aan de policie medegedeeld. Hel inlichtingsbureel der poli cie, had spoedig ontdekt dat deze kerel reeds Dinsdag morgend vroeg, Oostende verlaten bad en in eene onbekende richting vertrok ken was. Zijn signalement is in alle richtingen rond gestuurd geworden. v\/^ HOLLAN D. Opstoot te Amsterdam. Maandag nacht lusschen 11 en 12 uren werden er militairen door de stakers aange- v;tllen. Hunne velo's werden verbrijzeld. Verschillende agenten kwamen ter hulp en een gevecht ontstond. Een gendarm werd gekwetst aan de kin. De policie moest met blanken sabel en met revolverschoten do menigte uiteendrijven. FRANKRIJK Een lock-out te Kales. De dokwerkers wildon gisteren morgend bet werk hernemen. Toon zij aan de werk- bureelen kwamen, vonden zij do deuren ge sloten. De ondernemers hebben de uitslui ting uitgesproken. De stad is kalm. De wijnbouwers der Marne voor t gerecht. De 47 wijnbouwers van de Marne togen wie vervolgingen werden ingespannen, zijn verzonden geworden naar het assisenhof va: hel Noorden. De reentbankon van de Marne- streek zijn wettelijk opgeschorst. ENGELAND De benoeming van Lord Kitchener. De benoeming van Kitchener als proconsul van Egypte, wordt door al de Eugelsche bladen goed ontvangen. Lord Kitchener is de zoon van Iersclie ouders. Hij heeft al de veldslagen van den Soudan medegedaan en eindigde met dc bezetting van Karlhoum. Hei Hngelscbo parlement bood hem toen zijne gelukwenschen on een geldsom van 650,000 l'r. Do oorlog van Transvaal en Oranje- Vrijstaat werd ook geoord eerst door Lord Roberts, doch -niet ftbT'.-r wdgelukken door Lord Kitchener. Lord Kitchener ontving na het sluiten van den vrede met de Zuid-Afrikaanse lie Staten eene som van 1,250,000 fr. Van 1902 lot 1909 was hij opperbevelheb ber der Indische troepen. Door de dood van Eldin Gorst,is de Engel- sche regeering eindelijk in staat geweest aan Lo*d Kitchener ccno plaats te geven, dif. overeenstemde met zijne buitengewone en talrijke diensten. OOSTENRIJK. Grensschending. 6 Oostenrijksche soldaten en 2 degradeer den hebben de pyramide van Val-Piccolo neergeslagen endestocnen weggedaan. Die pyramide stond op ïlaliaansch grond gebied. Do gebeurtenis beeft eene hevige ontroering verwekt, tomeer dat de interna tionale commissie kortelings moét vergade ren om de grensafbakening vast te stollen. 39e Vervolg. Ook hi.j is er zegde hij kortaf. De arme sul had geene betrekking en daar hij doorliet familiedrama der Charlemont's ongelukkig was geworden, nam ik hem in mijnen dienst en het heeft mij nooit berouwd dit gedaan ie hebben. Was hij ongelukkig geworden door den moord van den markies van -Charlemont vroeg mevrouw. Nu, hij heeft van zijnen heer veel moeten lijden do markies heeft hem voor geheel zgn leven gelidteekend en hij had gezworen zich te wreken. De markies werd in denzelfden nacht vermoord, en zou Philip Pi- ron daarom ongelukkig zijn geworden Dat begrijp ik niet. Gij hebt vroeger nooit aldus over Philip gesproken. Mishaagt hij u, Eugenie Menschen van zijn slach geef ik de eer niet mij te kunnen behagen of mishagen, zeg de Eugenie Mixtome trotsch.Ik maakte slechts een kommentaar op uwe woordenDoch de man schijnt u te bevallen, daar hij reeds se dert jaren ik meen sedert die verschrikke lijke gebeurtenis in uwen dienst is. Zeker, Philip kent mijne gewoonten en mijne eigenaardigheden, en is voor mij on misbaar geworden.Doch laat ons op onze zaak terugkomen zult gij het kasteel dezen avond met uwe tegenwoordigheid vereéren Mevrouw Mixtome aarzelde. Zij schrikte ierug voor het bezoek maar zij had ook rede nen, wellipht die welke do markies gebruik te om haar over te halen, misschien liet ver langen om do kamer weer te zien en het Opening van den Rijksraad, Frans-Jozef heeft zelf de openingsrede fn den Rijksraad uitgesproken. Hij had hel voornamelijk over dc krijgshervorming over de vernieuwing van liet voorrecht der Oostenrijk-Hongaarsche Bank en over de maatschappelijke verzekering. De keizer drukte de hoop uit dat de vrede mocht behouden blijven en verklaarde dat Oostenrijk in de beste vriendschap leefde met zijne bondgenooten. ZWITSERLAND. Gewichtige verandering Het nationaal Congres heeft besloten lie' Presidentschap herin te richten. Nu wordt elk jaar een andere president verkozen dit geeft geene vastheid in de Staatszaken. Som migen zouden de termijn van een jaar op drie jaren willen brengen anderen zouden een bestendig ondersekretariaat willen ingericht zien anderen nog een departement, dal alzoo voortdurend van kracht en werking zou zijn. Een buitengewoon voordeel van liet koningsdom is wel de vastheid in de be diening van den eersten burger van 't land. TURKYE De Albaneesche opstand. Een afgevaar digde van Montenegro bij den Czaar van Rusland De koning van Montenegro heeft M. Miouehkouwitch als zijn bijzonder vertegen woordiger naar het Hof van St-Petersburg gezonden. Hij heeft den droeven toestand aan de Turksche grens uitgelegd; De Malissoren zijn maar ten gelalle van 2000 en die 2000 houden een Turksch leger in bedwang, van 50,000 man, en brengen hel bloedige neerlagen toe. De Turksche regee ring gaat nu 100.000 man sturen. Montene gro, die zijne onafhankelijkheid bedreigt ziet, beeft sedert vier maanden zijne grenzen bezet en het leger gemobiliseerd. De vrou wen en kinderen der Malissoeven zijn meest allen in Montenegro en worden door ons gevoed. Die toestand kan onmogelijk blijven duren. De geheele Turksche kwestie komt eer op den voorgrond, en al de Europeesclie Staten hebben er liet grootste belang bij er lusschen te komen. M. Miouehkouwitch zal zes weken te Sint Petersburg verblijven en door Czaar Niko- »as voor zijn afreizen ontvangen worden. Zoo er geen tussehenkomsl is van de Euro peesclie mogendheden, zal een dapper volk van 2000 man, vroef of laat door een leger van 100,000 man uitgemoord worden. Lawaai maken voor een enkel geval,zooals voor den anarchist Ferrer, dat kunen zij, maar als men een ganscn volk, oen helden volk wil uitroeien, dan blijven ze stom PERZIE Overal volle oproer In bij pa *al de steden van Per/ie woedt de oproer in volle hevigheid. Te Shiraz is lief paleis van den gouverneur door eene groote boude oproerhiakers omsingeld het leven van den gouverneur is in gevüar. Overal wordt ef verwoest', geplunderd, gebrand op. ..et land worden velo oogsten vernield. Kor tom, liej is de volledige anarchie Cisteren namiddag is alhier ten gemeente huizo afgestapt de krijgsaudilor van Gent, vergezeld van een kapitein-luitenant n eenen greffier, ten einde over te gaan tot het enkwest, opzichtens de soldaten welke •a dage der jaarlijksche revue, op 5 dezer maand, in de gemeente beslag en moeilijk- lieden hadden veroorzaakt. Do plichtïgen ten ge-talie van acht waren ten sladhuize gemaand en moesten een voor een uitleg geven over hun gedrag. De gebroeders Dc Geytcr kreeen onmidde- lijk hevel voor eene maand hun regiment te vervoegen en moesten nog denzelfden avond binnen zijn. Het onderzoek wordt met de grootste schoentje met het speelgoed te bezitten re den, welke haar eindelijk deed besluiten de uitnoodiging aan te nemen. Ik zal komen, zegde zij op eenen toon, die bewees dat'de strijd haar zwaar was ge vallen. De markies nam daarna spoedig afscheid en reed weg zich in de handen wrijvende van genoegen over de overwinning, die hij heden behaald had. MEVROUW MIXTOME BEZOEKT CIIARLEMONT. Het kasteel'van Charfëmont was helder verlichtdoor de groote vensters wierpen de (alrijke kandelabers hunnen helderen gloed •mar buiten. De terrassen, plein en en grotten waren eveneens verlicht en aan de boomen, dioden steilen, slingerenden weg naar boven omzoomden, hingen bon to lantaarns. Binnen in het kasteel ontbrak het evenmin tan pracht. Alle kamers waren opgesierd. Langs de wanden der groote zaal hingen wa pens, vaandels en oorlogstropeeën uit vroe gere eeuwen. Aan beide zijden der zaal lagen do gezelschapskamers. De eerste was het salon, dat met alle denkbare weelde gemeu bileerd, door eene vleugeldeur toegang ver leende tot eenen wintertuin, waarin de zeld zaamste bloemen en planten prijkten, afge wisseld door fonteinen en watervallen. In het salon bevond zich alleen de markies van Charlemont, die onrustig op en neerliep. Zijne oogen blonken helderder dan naar ge woonte, terwijl op zijn gelaat eene innerlijke vreugde te lezen was. Het wordt tijd dat zij komen, zegde hij bij zich zeiven, nadat hij de gordijnen van een raam weggeschoven en een blik op den ver lichten weg had geworpen. Ik hoor nog geen geratel van rijtuigen Zij heeft het mij noch- strengheid gedaan en naar wij vernemen zul len de pliohtvergetene rejfuemannen dusda nig gestraft worden, dat ze met eenmaal hunne volle goesting zullen hebben en het zelve tot les en voorbeeld van de andere zal dienen. De krijgsauditor verzpcht den policie- kommissaris dezer gemeente zijne onderge schikte agenten ten naaste jaar dusdanige bevelen tc geven, dat ze ongenadig en onmiddelijk alle overtredingen moesten ver baliseeren en hem overmaken de plichtigen zullen met der haast voor eene maand binnen geroepen worden. Het enk west, om 2 ure begonnen, ein digde slechts om 5 ure des namiddags. Ver- schilligo getuigen, welke de vechtpartijen hadden zien aanvang nemen, werden in de /.aak gehoord. Brussel. AanrandingM. Desiré Mrentenier, 50 jaar,oud, wonende in de Claeysstraat, te Schaarbeek, ging verleden nacht langs de Noordlaan. Aan de Mechel- schestraat gekomen, zag hij eenige kerels dié schenen aan het twisten te zijn. Toen hij nader gekomen was, grepen drie kerels hem eensklaps vast. Hij werd door een geweldige vuistslag bedwelmd en tóen namen zij hem gouden ketting en uurwerk en geldbeugel af. Eens hunnen buit in handen hebbende vluchtten de kerels in alle richtingen. Toen M. Mvan zijne bedwelming ontwaakte, waren zij allen verdwenen. De policie werd verwittigd en de policiekommissaris Baeke- landl der derde afdeeling is met het onder zoek gelast. Erg rijtuigongeval. Eene stootkar gelrokken door Jaak V...., 30 jaar oud, wo nende in de Li verpoolstraat, reed Dijnsdag namiddag langs de Botaniekenhoflaan, aan de Noordlaan wilde de man den weg overste ken doch werd gevat tusschen een zware kamion geladen met, kalseisteenen en een ander rijtuig. Jaak Vdeed zijn best om er tusschen door te geraken, doch een der tremels werd lusschen do wielen van een der rijtuigen ge vat en brak. Vkreeg er een geweldige slag van en rolde onder den zwaren kamion. Een der wielen reed hém over liet lichaam. Men nam hem op met ingedrukte borst en verbrijzeld kaaksbeen. Er is weinig hoop hem te redden. Vis gehuwd en vader. Aardige bezoeker. Gisteren avond, rond 7 ure kwam een welgekleede man van een 30tal jaren aan het, huis van M. D expert wonende in de Stevenslraat kloppen. De gouvernante die alleen te huis was met de kinderen ging opendoen. De gast vroeg of M. Dte huis was. Toen de gouver nante gezegd had dat hij weg was, liep de gast haar eensklaps oir. ver en snelde regel recht naar de kamer van de eehlgenooten op het eerste verdiep. Do gouvernante snelde hoven en vluchtte met do twee kinde ren li ij een 'gebuur. Ttien zij terugkwam was zij niet weinig verwondert te zien dat eene lindeilkast welke op de kamer der echtgfe- nooten Dstond, in vlam en vuur stónd. De pompiers konden haastig het vuur blus- schen. Het signalement van den gast is overal rond gestuurd. Ontvreemding van -25,000 fr. M. L..., wisselagent wonende in de Beursstraat, had sedert eenigen tijd reeds verdenkingen opgevat tegen zijn vertegenwoordiger zekere Charles F23 jaar oud, die van zijne vrouw gescheiden is en op grooten voel leeft. M. L... onderzoekt de kasboeken en be vind dat zijn bediende hem reeds 25,000 fr. ontvreemd had. Deze wetende dat zijn dief® stal ontdekt was kwam naar zijn bureel niet meer terug. Dinsdag heeft men den gast aangehouden in de Halve Maanstraat, te St-Gilles. De gast werd opgesloten. Gevecht. De policie kwam gisteren tusschen om twee vechters te scheiden. Aan- tans beloofd, en Eugenie behoort niet tot de genen die iets beloven en hun woord niet hou den. Neen, zoo grillig is zij niet, dat zij op het laatste oogenblik nog-van gedacht zal ver anderen. Hij verschrikte voor zijne eigene woorden, want hij dacht er aan dat mevrouw Mixtome wel eens zoo grillig koq zijn. Hg ging op nieuw naar het raam, scljoof het gordijn weg en keek naar buiten, luisterde scherp of hij het geratel van een rijtuig hoorde, maar er was niets te hooren of te zien. Zij heeft, mompelde hij, mij nooit een teeken barer gunst geschonken, ofschoon ik er jarenlang als het ware om gebeden heb. Op mijn verzoek kwam zij, wel is waar, naar Montfacon, maar dat is ook alles. Wanneer zij heden avond verschijnt, zal iedereen dit als eene verloving tusschen ons beschouwen.Hare komst is een bewijs dat zij mijn aanzoek in willigt en eene onrecht-;trceksche toestem ming om mijne vrouw te worden. Als zij komt, dan komt zij als toekomstige burchtvrouw,en dat weet zij zoo goed als ik. Opnieuw luisterde hij Joch niet het minste gerucht verstoorde de stilte van den avond. De markies begon onrustig te worden.Zijne schre den werdeirsneller en eiken minuut bleef hij staan om te luisteren. Dit is het keerpunt in mijn leven, zegde hij fluisterend. Wanneer zij niet komt, moet ik haar wegblijven als eene openbare afwij zing beschouwen. En ik kan haar niet opge ven, ik wil haar niet opgeven Komt zij ech ter, dan weet ik dat ik gewonnen heb Ware ik maar uit deze onzekerheid... De deur werd geopend, én eene oude dame trad binnen. Het was mevrouw Bartineux, de weduwe van den oudsten broeder van den markies van stonds werden zij met steenen en schappen ontvangen. Een derde kerel, voegde ziek hij- de twee eerste om de twee agenten eens duchtig af te rammelen. De twee eersle'na men alsdan de vlucht en daar een derde policieagent middelerwijl toegesneld Was werd Cl... D. aangehouden. Een onderzoek is ingesteld. Het schijnt dat al de huishoudsters, liefhebsters van uitgelezen koffie, de Bit ter peeën der Trappisten Vincart gebruiken. Ze weten wat lekker is. 1500 F. Anderlecht. Brand. Dezen morgen rond 5 uur barste brand los in eene kaarsen fabriek uit de Goujonstraat. Een deralam- bieken was gesprongen. De pompiers werden onmiddelijk verwittigd en snelden ter plaats. De brand kon dank aan deze spoedige hulp gedoofd worden. Elsene. Stoute diefEen kerel, zeg gende Léon G... te heeten en kleermaker van stiel te zijn huurde gisteren bij Madame Vaes, in de Garyslraat, te Elsene, eene ka mer en nam er aanstonds bezit van. Dinsdag niets hoorende in de kamer van haar nieuwe huurder ging Madame Vaes zien doch zij vond.de kamer ledig. Do kerel was er van onder gelrokken mot alles wat mede kon genomen worden. Hij had ook nog het appartement opengebroken van een an dere huurster en had er de meubels open gebroken. Hij was daarna vertrokken met zijnen buit. Eene klacht is tegen den stouten dief inge diend. Antwerpen. Erge val. De werkman Jozef Van de Weyer, van Berchem, is giste ren morgend op de Zuidplaats uitgegleden en met het hoofd tegen den boordsteen van het voedpad terecht gekomen. De man werd erg gekwetst en moest in het Verbandhuis der Kipdorpvest verzorgd worden. Laffe aanrandingEen zeeman, Frederik Pieters, wérd verleden nacht op de Falkoarui aangerand door verscheidene andere zeelieden en erg mishandeld. Verdronken Een matroos, de .25jarige Josse Wissalowski, in dienst op den stoomer Bulow is gisteren morgend over boord gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet teruggevonden. Aanhoudingen. Een genaamde Bernard De C..., wonende Koordstraat, is aangehouden wegens aanslag tegen de vrij heid van den arbeid. Een genaamde Frans B..., is aangehouden wegens nachtelijke diefstallen. Ongeluk. Een aardewerker. Jan Van Snudert, wonende Kerkstraat, die aan de grondvesten van den Volksschouwburg werkzaam was, werd daar gisteren een voet verplélfoi'd tusschen twee balken. Het 'slacht offer moest naar het Stuyvenberggaslhuis overgebracht wonden. De werkstaking der zeelieden. Dins-' dag morgend om 5 ure werd de schimpers- wijk in opschudding gebracht door eene bende dronken scheepslieden die luidkeels riepen en zongen. Policieagenlen snelden ter plaatsen wilden de kerels tot bedaren bren gen, doch dezen boden hevigen tegenstand en sloegen met steenen op de agenten, zoo dat dezen n slotte verplicht waren den sabel te trekken. Een der agenten trok zijnen revolver en loste een schot in de lucht. Daarop kwamen nog andere policieagenlen toegesneld en nu konden de policiemannen or niet zonder moeite' in gelukken, de drie bijzonderste belhamels aan te houden. Een dezer was zeer gevaarlijk aan het hoofd gekwetst, door een sabelhouw. Gisteren namiddag werd een aanwerver dér Red Star Line, op de Orleliuskaai aan gerand dooreen vijftal dokwerkers, policie- agenten kwamen tusschen, doch een ver woed gevecht ontstond en nu moesten ook de wapens gebruikt worden, om de aanval-. Charlemont. Zij trad tegenover de gasten als gastvrouw op, en was, om het zoo uit te druk ken, de meesteres van het huis. In weerwil van hare grijze haren, zag zij er goed uit, was gezet, langzaam in hare bewegingen en nog langzamer in haar spreken. Het scheen als woog zij elk woord alvorens hét uit te spre ken.Zij geloofde dat zij aan eene ongeneeslijke ziekte leed en bezat gelukkig een eigen inko men, voldoende om hare persoonlijke uitga ven te bestrijden. Ha Zijt gij het, Maria zegde do mar kies, terwijl hij zich omkeerde. Gij ziet er he den avond buitengewoon goed uit. Ik zie er beter uit dan ik werkelijk ben, antwoordde zij op haren slependen toon. De drukte is mij to zwaar geweest, ik ben uitge put. Na het schrijven van een tiental brieven, heb ik de huishoudster rngne bevelen gegeven, en ben meer geneigd ter rust te leggen dan hier gasten te ontvangen. De markies beklaagde haar met eenige vriendelijke woorden. Ja, zegde Maria Bartineux, ik heb deel neming en hulp noodig. Sedert ons bezoek op Montfacon eergisteren avond, ben ik zeer verdrietig. Eugenie Mixtome is nog jong, ge zond en krachtig en heeft behalve hare kame rier en mevrouw Bienjour, nog een meisje,dat zich alleen bezig houdt met hare brieven te sclirijven,haar voor te lezen, vóórhaar te zin gen en in 't algemeen haar te vermaken als zij zich verveelt. Ik weet natuurlijk wel dat ik geene hertogsdochter ben, zelfs niet de zuster van eenen hertog, geene eigen goederen be zit noch een groot inkomen heb, dat mij in staat stelt al rngne wenschen te bevredigen maar ik ben toch van adellijke geboorte.Zij be gon zacht te weenen en hield den zakdoek voor hare oogen. Dat kan niemand ontken- Iers op afstand te houden. Zes aanhoudingen werden gedaan. Contich. Doodeljk ongeluk. Een metsersgast, Jan Van den Bogaerde, die aan het werk was aan het inopbouwzijnde huis van M. Felix Biesmans, viel er van eene hoogte van drie meters. De ongelukkige werd den schedel gebroken, en in hopeloozen toestand naar het gasthuis van Contich over gebracht. SpiegelsKaders Vitraux Baguetlen Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Genck. Automobielongeluk. Nabij de mijnen van Winterslag is een automobiel, toebehoorende aan een Duitsch ingenieur, in eenen troep koeien terecht gekomen. Een der dieren, hebben eene waar van 600 fr. werd zoo erg gekwetst, dat zij moest afgemaakt worden. Schooten. Erg ongeluk. Op de'groote baan van Brasschaat naar Gravenwezel, is Dinsdag een erg ongeluk gebeurd. Een rijtuig was van den weg afgeweken, om doortocht te verleen en aan twee karren welke in tegen overgestelde richting moesten. Het rijtuig reed te dicht bij de velobaan, botste op een der schuthoohjes en kantelde om. De koet sier en een kind dat in het rijtuig zat, ont kwamen het ongedeerd, doch de moeder van het kind werd tegen een boom geslingerd en vreeselijk in het gelaat gekwetst. Laken voor soutanen en kapmantels, .Var» den Bergh-Jouret, Aalst. Tilleur. Lijk opgehaald. Uit do Maas werd hier gisteren het lijk opgehaald der 17jarige Joanna Lacroix, dienstmeid. Men denkt dat de ongelukkige zich zelf- moordde, omdat haar vader een viertal we ken geleden, bezweken was. Havré. Doodelijk ongeluk. Eeno bareelwachtster, Maria Clerbois, kreeg gis teren den zwong der bareel in het oog. Do ongelukkige-werd zoo erg gekwetst, dat zij in het gasthuis van Borgen aan de gevolgen overleden is. Ransart. Doodelijk ongeluk. Dijns dag morgend, had in de koolmijn van Appau- mée eene instorting plaats de 32jarige Mar tin Van Rondenhove, ongehuwd, wonende te Gilly werd onder de puiiien bedolven. Toen men den ongelukkige ter hulp kwam, had hij opgehouden te leven. Van Rondenhove was den broeder van een der overlevenden van de mijnramp van Gourière. Oostakker. Noodlottige afloop. Lie ven De Meester van Desleldonk, die hier op het Meuleken Zondag namiddag het been onder den tram vermorzeld werd, is Dinsdag voormiddag om 11 uur te Gent, in het hos pitaal aan de gevolgen bezweken. On demande une APPRENTIE de 15 a 13. et line DEMÖISELLE de 20' a 30 ans pour les Grands Magasins du Petit Bruxelles; ëcrire rue Leopold, 82, AJost. 277 Geeraardsbergen. Diefstal. In den nacht van Maandag tot Dijnsdag IS Juli, zijn dieven binnengedrongen in ilen heslolen hof van M. Edouard Absolon, 'sigarenfabrikant, Verbrandhof. Daar men -weel dat die lieer liefhebber is van konijnen, hebben zij liet hok gansch geplunderd. 1(3 konijnen, waaronder twee kweekkonijnen van waarde, hebben zij medegenomen, te meer nog S paar kousen, bleven niet gespaard. Langs de muur van den ijzeren weg moeten zij overgeklommen zijn, want er was een spoor van bloed. Eeno klacht is ingediend geweest bij de comman dant der gendarmerie, maar niet het minste spuor is ontdekt. Vrouwengevecht. Gisteren morgend is op het Solireyeishoeksken, Duivenstraat, een gevecht ontslaan tusschen eenige vrou wen. Na elkander eenige lieve benamingen naar liet hoofd geslingerd te hebben, vlogen /.ij zich in hel haar. Een manspersoon, die er zijne vrouw wilde van tusschen halen, werd in de zeppe geslingerd. De policie is met de zaak bemoeid. nen, ai ben ik dan ook eene weduwe en onbe middeld. Ik geloof dat niemand ooit aan uwe adel lijke geboorte getwijfeld heeft, Maria, zegde de markies meteen fijn lachje. Neen ik geloof dat iedereen mij dit arm zalig voorrecht gunt, hernam mevrouw Barti neux bittor. Maar Eugenie Mixtome is steeds door een groot gezelschap omringd waartoe heeft zij dan eene gezelschapsjuffer noodig Als onze gasten het kasteel verlaten, ben ik alleen zonder eenig 'gezelschap slechts be zoeken eenige familieleden uit den omtrek mij eens per week.Ik heb meer behoefte aan eene gezelschapsjuffer dan mevrouw Mixtome. Wel, neem er dan eene, zégde de mar kies. Ik heb u nooit iets geweigerd en \al u ook dit niet weigeren. Wilt gij een juffer van gezelschap hebben, dan zal ik haar gaarne on derhouden. Het gelaat van mevrouw Bartineux klaarde op en zij antwoordde Ik heb eenen inval voor de gezelschaps juffer van Eugenie. Het is wellicht slecht van mij, doch ik zou juffer Lepage wel willen in dienst nemen. De markies antwoordde niet; Hij was zoo zeer met zijne eigene beschouwingen bezig,dat hg hare woorden niet hoorde. Dus gij meent dat het niet slecht zou zijn, August Ik weet dat gij mij ook het tegendeel zoudt zeggen, als gij er anders over oordeel- det. Misschien kan ik heden avond met juf frouw Lepage over de zaak spreken. Maar, August, gelooft gij dat mevrouw Mixtome he den avond werkelijk zal komen Deze laatste woorden verstond de markies duidelijk, omdat zij in zijne gedachten grepen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2