BUITENLAND. 4e Beeks brieven van M. Vincent Diericx NIEUWSBERICHTEN. Portugal: Oramaiische brandramp te Beauraino 't Wit Stoopka van Jacques Keels volk volgde hem zonder te betoogen. Zoo kwam de gansche stoet, magistraten, ge rechtsdienaars en nieuwsgierigen, te Oost- ham aan. In de ouderlijke woning heeft de ..moordenaar mogen eten en ging vervolgens in de zakken zijner broeders zoeken achter eene pruim tabak. Dan brak hij in snikken los en zegde 't is te wreed dat ik voor dien sm.... voor mijn leven in 't kot moet gaan 't Berouw is bij den moordenaar ontstaan nu hij ziet dat de zaak zoo lang duurt en zoo erg is. Tijdens de ondervragingen heeft hij wederom iets veranderd. Na met den stok geslagen te hebben, heeft hij ook dadelijk op zijn vader in 't bed geschoten. De man is niet opgestaan om met zijnen zoon te twis ten, doch bleef bewusteloos, bloedend te bed liggen. Daar hij ratelde en de zoon dacht dat hij sterven ging, heeft hij hem uit het bed gesleurd en zijne kleederen om 't lijf ge trokken. Dit zou de moord nog laffer maken. Of de zoon het beddegoed, dat bebloed moet geweest zijn, alloen gewasschen en ge zuiverd heeft, weet men niet. Heeft moe der daaraan geholpen In alle geval zij is nog in hechtenis, ofschoon men hare in vrij heidstelling verwachtte. Do hoeren procureur Massa, onderzoeks rechter Nossent, en grillier Polus, hebben gisteren in hunne tegenwoordigheid H. Lip pens, van Hasselt, het plan der plaatsen van de misdaad doen opmaken. Daarmede is den kelijk het onderzoek geëindigd. Het drama zal voor't Assisenhof van Limburg verhan deld worden. HOLLAND. Woelige meeting. De stakers Van Amsterdam hebben eene woelige meeting gehouden. Tusschon hen was er meeningsverschil en dit bracht groole onstuimigheid teweeg. Er werd geene beslissing genomen. FRANKRIJK Te Lyon wil men de jonkmans belasten. De gemeenteraad van Lyon heeft met 27 stemmen tegen 5 en 5 onthoudingou do vol gende dagorde gestemd. Do gemeenteraad beslist de talrijke fami- 'liën 't ontlasten, en de vergoeding van die 300,000 fr. i;t andere belastingen te zoeken. Zij verzoekt de regeering daarom een vasten taks Tan 10 fr. te heffen op de jonk mans on van 5 percent op de huurprijzen van 250 fr. De saboteering. Gisteren nacht zijn vijf signaaldraden door gesneden. De sneltrein nr 120, die naar Bor deaux reed, is te Onglous op eenen hoop steenen gebotst. Do steenopnemer van den trein is vernietigd. Ter plaats vond men we derom revolutionnaire bladen. Bij onderzoek is gebleken dal aan al die bladen een bijzon- dor teeken was en dat die aanslagen hij orde en hevel gebeurden. Wanneer men een blad met zulle teeken ontvangt, dan heeft men het teeken dat u zegt, dat liet uwe beurt is een aanslag te doen. De bladen die men telkens op de plaats dor aanslagen vindt, dienen tot bewijs dat men het bevel heeft, uitgevoerd. Daar gewone briefwisselingen al te ge vaarlijk zijn, zoo heeft men het beter en ge makkelijker gevonden dit stelsel in te richten. Het is door zulke middelen dat men de regeering zou willen dwingen de saboteer- ders terug in dienst te nemen. Waarachtig, zo zijn nog al te betrouwen zulke kerels De stakers. Te Parijs is er eene lichte werkhorneming vast te stellen. Daarentegen zijn er verschil lende werkstakingen uitgebroken te Pan, te Lyon cn te Rijsel. Burgerlijk doopsel. Hoe ver de godsdiensthaat toch drijven kan, bewijst weer eens te meer de meier van Placé. Op 14 Juli heeft dio klepper met 40® Vervolg. Zoker, zegde hij, zij heeft het mij be loofd. Zij is niet meer hier geweest sedert den .moord, vervolgde Maria. Het moet voor haar een moeilijk komen zijn.Hoe kan zij het doen!. •Zij s'chijutu echter wel zeer genegen te zijn, August, want als zij komt, is dat een teeken uwer verloving met haar. Ja, ja, dat hoop ik, antwoordde de mar kies, onrustiger dan ooit. Gij hoopt liet vroeg Maria verwonderd. Haro verschijning op Charlemont kan niet an ders verklaard worden. Zij komt als toekom stige meesteres. Wanneer viert gij de bruiloft, August Do markies behoefde niet te antwoorden, want eenige gasten traden binnen. Onder hen bevond zich graaf Beaucourt, en nauwelijks had de gastheer hen bogroet, of het lang ver wachte rijtuig liet zich hooren. Eenige minu ten later hield het voor de trappen van het portaal stil en do gasten stegen uit. De markies van Charlemont stond als op gloeiende kolen, toen do gasten van Montfa- §on binnentraden en hij mevrouw Mixtome niet zag. Zijn bleek gelaat en zijne angstige stralende oogen verrieden wat er in hem om ging. Reeds wildo hij mevrouw Bienjour vra gen waar Eugenie bleef,toen deze en juffrouw Lepage werden aangemeld. Dadelijk daarop traden beiden doodsbleek binnen. Do uitdruk king hunner oogen was zeer verschillend, die van mevrouw Mixtome stonden flets, terwijl in die van Roza koortsachtige gloed brandde... groole wereldscho pracht de burgerlijke doopsels ingevoerd. M. Flacé was zelf doo- per. Men zou goed doen dien heer Flacó eens ferm met den kop in het water te doppen en te doopen. Vrijheid voor de armen. Te Parijs in do Pieter Dupontslraat. nr 6, wonen de echtgenooten Saladin met G kinde ren waarvan het oudste 16 jaar. Hel 3t,ekind was ingeschreven voor de schoolkolonies: Het geneeskundig onderzoek viel juist op den dag der Eerste Communie. De moeder vroeg liet geneeskundig onderzoek uit te stellen. Men antwoordde haar Het is onmogelijk. De kinderen die hunne Communie niet doen pro- fiteeren van de vacantia ENGELAND De Vorsten in Schotland. Thans zijn de Engelsche Vorsten in Edin- burg. Groote feesten hebben reeds plaats ge had en voor het vertrek van vandaag is er iets prachtig op touw gezet. ITALIË Uitgesteld. Het internationaal Congres tegen do tu berculose, dat van 24 tot 30 September 1911 to Rome moest plaats grijpen, is om zekere bepaalde redenen verschoven tot April van toekomende jaar. AMERIKA Tegen de omkooperij. De Amerikaansche Senaat heeft de voor stellen der Kamer aangenomen. Een kandi daat voor deu Senaat mag niet meer dan 10.000 dollars aan zijne verkiezing besteden, cn een lid van Parlement niet meer dan 5000 dollars. Al de ldesuitgaven van de kan didaten worden vóór de kiezing openbaar gemaakt. Zulke maatregel zou goed van pas komen leNijvel, waarde Jood May gekozen is. T U RKYE Een hevig geschil met Engeland. Een Tursclie officier zoo seint men uit Tripoli zou de Engelsche vice-consul erg beleedigd en met zijn wandelstok op het hoofd hebben geslagen. De onder-consul beeft hevige klachten gedaan bij de Turk- sche regeering. Het is heel zeker dat Enge land het daar niet zal bijlaten. Het schrikbewind. Vele groote familiën verlaten het land. Dagelijks worden er personen, die verdacht worden tegen de republiek te zijn, aangehou den en van kant gemaakt. Het is in Portugal al niet meer toegelaten tegen den Repu- blikeinschen Staatsvorm te zijn. En voor zulke dwingelandij staan onze antiklerikale mannen van België in bewondering Acht huizen vernield. Twee personen doodelijk verbrand. Woensdag morgend, rondS uren, is brand ontstaan in eene reeks van acht werkmans buizen, te Mahoux, een gehucht van Beau- raing. Al deze huisjes geheel in klei, hout en strooi opgetrokken, stonden weldra in laaie vlam en aan blussohen viel niet te denken. Schuren, stallen en woonhuizen, vormden weldra nog slechts een uitgestrekte vuur poel. Het vuur verspreidde zich zoo snel, dat al de beesten der bewoners, geiten, schapen, zwijnen, kalveren konijnen en kiekens in de vlammen omkwamen. Eene der inwoonsters, de echtgenoote Sa muel, vluchtte nog haar brandend huisje binnen, om eene geldsom te redden. Zij kwam echter niet meer terug huiten. Een moedig persoon, Gamiel Questia, drong op zijne beurt binnen en kon er in gelukken, de vrouw, welke reeds half verstikt was bui len to brengen. De vrouw en haren redder bekwamen erge brandwonden. De oorzaak der ramp is onbekend. Eindelijk was zij op de plaats waar het bloedi ge familiedrama was afgespeeld, dat zij wilde ontsluieren. Haar eerste doel was bereikt De markies verwelkomde mevrouw Mixto me met onverholen vreugde, en Roza werd door Alfred Beaucourt in beslag genomen, zoodra zij August Bartineux had begroet. Ik kan u niet genoeg bedanken,Eugenie, dat gij mij heden met een bezoek vereert, zeg de de markies, zoo zacht, dat niemand liet kon hooren. Laat mij u welkom heeten in uwe oudo woning, waar gij eens meesteres waart, in de woning, waarin gij eiken da'g opnieuw als meesteres kunt optreden. Wees welkom, Eugenie. Mevrouw Mixtome liet hare blikken het sa lon vliegen. Hare lippen beefden een enkel oogenblik,maar zij had het plan gemaakt zich goed to houden, en men kon verder niet aan haar bemerken dat zij ontroerd was. Bedrieg u niet, August, zegde zij vrien delijk. Ik kom niet alleen omdat gij mij hebt uitgenoodigd, maar ook omdat ik verlang mijne vroegere kamer weer te zien en eene herinnering aan mijn kind to hebben. Denk aan uwe belofto. Zeker, antwoordde de markies. Straks kunt gij er heengaan en niemand zal uwe af wezigheid bemerken. Het noenmaal werd gemeld en daardoor een einde gemaakt aan het gesprek. De eetzaal was schitterend. Overal wissel den bloemen en verblindend licht elkander af. Gedurende het noenmaal scheen mevrouw Mixtome zeer vroolijk, vroolijker dan do mar kies haar ooit had aangetroffen maar hij ver moedde, dat hare vroolijkheid gedwongen was en moest dienen om hare ontroering te verbergen. Ka het noenmaal, keerden de dames naar gewezen-volksvertegenwoordiger, reizende in Kongo v. Op weg naar Chisangwe, Matuta, Katete, Lukafu. Ontmoeting van den heer Gouverneur. Te midden der modderpoelen. Te mid den van den grasbrand. Dinsdag 30 Mei 1911. Door de mili taire klaroenen van Kongostargewekt, stond gansch ons manschap, om 7 uren, op weg naar Chisangioe. De reis leverde niets bezon- ders op dan de vermoeienis van 5 uren gaans. We landen in volle bosch. De tenten wer den opgericht de boys maakten het bed een smakelijk avondmaal wachtte ons we koutten wat vroolijk en sliepen een goeden nacht. Moensdag 31 Mei. Om 71/4 ure was alles opgevouwd en we waren op weg naar Mutata. Rond 10 uren, ontmoetten wo twee velorijders. De eerste, een welgebouwde vijftigjarigeman, is niet min dan Bulumatari 'lis te zeggen, de heer Gouverneur in per soon,M. Wangerme. M. Saulé, door den lieer Gouverneur hij zonder wel gekend, stelt mij voor. M. Wan germe drukt zijn spijt uit mij in Elisabeth- stad niet ontmoet, ë^i dusvolgens niet kunnen ontvangen te hebben. Ik antwoord dat zijn plaatsvervanger mij gulhartig tot driemaal toe ontving en dat ik den lieer Gouverneur in geen aangenamere omstandigheid dan de tegenwoordige kon ontmoeten Ge ziet mij hier, heer Gouverneur, op weg om Kongo door te reizen. Ja ant woordde hij, ik heb liet doel uwer reis door den heer Minister vernomen. Het spreekt u tot eer dat gij den moed hebt u persoonlijk te komen overtuigen, hoe zachtmoedig en broederlijk de Kongolanders behandeld worden. Ik zie met geluk, heer Gouverneur, hoe eenvoudig een zoo hooggeplaatste staatsbe diende als gij, zijne onderdanen weet te be zoeken. Zoo scheiden wij van elkander met een tot wederziens in Europa. De tweede wielrijder is de boy, de lijf wacht en knecht van den heer Gouverneur. Verder hebben wij zijne pakkendragers tegengekomen. Heer Wangerme doorkruist dus Kongo, vergezeld door een enkelen inboor ling en zonder 't minste wapen. Dat zegt genoeg dat de haan liier veilig is en dat is eenen bravo waard voor den onhe- schaafden Kongo Ik moet u nog wat mededeelen over de kleedij van den heer gouverneur. De jas op de velo geriemd, stond dat heerschap daar voor ons, met een jagershemde en eene broek nauwelijks komende tot aan de knieën, met bloote beenen, zonder kousen, op lichte sletsen. Die sobere kleedij verwonderde mij, maar ik vond er weldra de reden van in de walerstroomen en modderpoelen die we moesten doortrekken. We kwamen weldra aan een breeden waterloop die onze; zwarten zonder aarzelen doorstapten. Op het onverwachts gepakt, liet ik mij door den heer Sauté gezeggen mij op den rug van eenen zwarten te laten over dragen. 't Was den eersten keer maar ik ver zekerde mijnen vriend dat, kost wat kost, het de laatste maal zou zijn. Ik zegde aan M. Saulé Ik kan zoowel als gij mijne broek opsloven en hen naar Afrika niet gekomen om mij te laten dragen Het duurde niet lang, of ik kon twee maal achtereen bewijs geven dat mijn spreken gemeend was. Rond 2 1/2 uren, kwamen wij tot Matuta aan. Onze tenten waren reeds opgeslagen wij konden in volle veld eenen 'lonzent, een wel doend voetbad en een smakelijk avondnVaal nemen. Na eenige uren den blauwen Afrikaan- schen lucht bewonderd te hebben, trokken we te bed om te slapen zoo vast als molensteenen. (Wordt vervolgt) Kongotrotter. het salon terug, terwijl de heeren nog een glas wijn bleven drinken. Mevrouw Mixtome hield nu haren tijd voor gekomen zij naderde Roza, die alleen in een vensterraam zat. Roza, volg mij in de kleedkamer, zegde zij zacht. Juffrouw Lepage stond op en volgde me vrouw. De kamer was leeg. Lief kind, zegdé Eugenie, hare ontroe ring nu niet meer verbergende, eens was ik meesteres in dit kasteel. Ik kwam hier als bruid en ging heen... maar gij hebt deze treu rige geschiedenis zeker reeds vernomen. Het heeft mij veel gekost dezen avond hier te ko men, maar ik heb het alleen gedaan om mijne vroegere kamer weer te zien. Zij is niet ge bruikt, sedert ik haar heb verlaten. Daar zijn nog relikwieën van mijn kind en deze wil ik bezitten. Ook hoop ik er relikwieën te vinden van iemand, die mij even dierbaar is als «mijn liet' dochtertje. Ga mee, Roza, gij kunt voor de deur wachten, want niemand mag de kamer met mij betreden. IVfaar ik wilde niet alleen weggaan, want men zou liet hebben kunnen bemerken, en misschien zou eene booze tong er aanleiding tot laster in gevonden hebben. Wanneer gij vóór de deur de wacht blijft hou den, zal dit eene voldoende bescherming zijn tegen allen,die zouden willen zien wat ik daar ga doen en ik blijf onopgemerkt. Kom Mevrouw Mixtome ging haar voor door het vestibuul, de breede marmeren trap op naar de groote zaal daar sloeg zij den langen kor- ridorin, en bleef voor eene deur staan, welke zij beproefde te openen, wat haar na eenige oogenblikken gelukte. Ga daar op die bank zitten, Roza, zegde mevrouw, en wachy^r op mij. Zij opende de deur en trad binnen. Juffrouw Brussel. Liefdeverdriet. In de Spie gelstraat vond men gisteren zekeren D..., in stuiptrekkingen op zijne kamer liggen. Hij had gepoogd zich te vergeven hij middel van een geweldig vergif. Het is uit liefdoverdriet dat do wanhoop zich van hem had meester gemaakt. Zijn toestand laat weinig hoop. Nog eens roodetegen «icilte».Nog altijd om zich te wreken, waren do roode tegen de witte opgetrokken tot aan de Nieuwe Graanmarkt. De policie werd verwittigd en kon de vechters achteruitdrijven doch niet zonder geweld. Deze waren met een honderd tal en goed gewapend. Hunne hoofdmannen hieven in de handen der policie. Nu moesten zij zich zeker wreken. Zij trokken naar de Hoogstraat doch werden er ingelijks door de policie ontvangen. Daar ook werden zij terug gedreven, tot op den morgen was de opge wondenheid in dit kwartier zeer groot. AanrandingMevr. Linot, uit de Washinglonslraat werd op de Kunstlaan aan gerand door eenen kerel, die haar met ge weld een handzakje ontrukte, inhoudend eene gouden geldbeurs eener waarde van 300 frank, en die bovendien nog 3 stukken van 20 frank bevatte. Voorbijgangers achter volgden den kwaaddoener en hielden liern aan. In het policiecommissariaat werd de dader herkend als zijnde B..., een oud ver oordeelde. Gamodieverij op de foor. De policie heeft op de foor een Franschman aangehou den zekere G. D.., dio de geldbeugel eener dame kwam te stelen. Hij werd opgesloten. De valsche bedelaars. Een kerel, die van 40 tot 45 jaar oud is en zeer armtie rig gekleed is, gaat in den laatsten tijd al de kloosters af en de katholieke familiën. Hij vertelt er dat hij de zoon van een oud-officier is en met zijne moeder alleen leeft; dat zij in de grootste verlegenheid zijn en met tra nen in de oogen schildert hij dien toestand af. De policie heeft een onderzoek ingesteld en daaruit is gebleken dat het een bedrieger is, die wat hij krijgt 's avonds gaat opdrin ken. Hij wordt ieverig opgezocht. Valschschrjver en dief. Een zekere Jozef S..., 26 jaar, wonende in deTroon- straat, werd door zijn directeur, uit de metaalbewerking fabriek der Van Moer straat, gelast 220 fr. aan de bank te gaan ontvangen. Gedurende de afwezigheid van zijn meester, brak hij diens lessenaar open en stal er eenige honderden franken uit, alsook een chêque van 4400 fr. Na het geld aan de bank getrokken te hebben, is de gast ver dwenen. Het schijnt dat een fraaie chromo nu de pakken van een kilo Bitterpeeön dei- Trappisten Vincart, vergezelt. 1500 G. Sint Jans-Moienbeek. Diefstallen in de Weststatie. Wij meldden reeds de aan houding van twee bolerdieven. De boter werd gestolen in een wagon in de Weststa tie. K..., in dezen diefstal betrokken zijnde, werd nu insgelijks aangehouden in een kof- liebuis op den Gentschen Steenweg. Hij is zijne twee medeplichtigen gaan vervoegen in de gevangenis van Sint Gillis. Laken. Ongeluk. Jules Weert, voer man in de brouwerij Caulier, wonende Sint- Martinusstraat, werd Woensdag van zijn wagen geschokt. Hij brak zich liet linkerbeen en werd erg gekneusd. Arm kindje. Het 4 jarig zoontje V..., uit de Masuistraat, stond gisteren op een stoel voor het open venster. Het kind klom op den rand van het venster, doch ver loor het evenwicht en viol op het voelpad. Men nam den arme kleine met gebroken voorhoofdsbeen en arm op. Sint Gillis. Nog valsche bedelaars. Gisteren avond, rond 6 ure, gingon twee kerels met eene insclirij vingslij^t rond in de Parkstraat, zeggende een werkman met de opbrengst te ondersteunen die een erg werk- ongeluk ondergaan had. Zij gingen zoover de menschen die weigerden, te bedreigen. Lepage kon slechts oen enkelen blik in de prachtig gemeubileerde kamer werpen daar na werd de deur gesloten en Roza stond alleen. Het scheen haar toe alsof zij er recht op had eveneens de kamer binnen te gaan. Zij voelde zich aangezet hare moeder te volgen,die thans weende bij het zien van het schoentje van haar kind. Zij wilde zich aan haar hart werpen en haar zeggen dat haar kind niet dood was, dat het leofdo en vóór liaar stond maar zy wist zich met alle mogelijke krachtinspanning te beheerschen. Zij mocht het bestaan van haren vader niet verraden, zelfs niet aan zijne echt genoote, die hem nog beminde en nog om hem treurde, die aan zijne onschuld geloofde en zijne nagedachtenis in eere hield. O, kon ik slechts met haar ween en om haar te troosten dacht zij. O God, verecuig hen, die zoo ver van elkander gescheiden zijn Is er dan geene hoop, dat mijn vader zal ge rechtvaardigd worden Kan ik dan volstrekt niets doen 1 Zij wrong zich wanhopig de handen. Moed en hoop hadden haar voor een oogenblilc ge heel verlaten.Een tijd lang zat zij in gedachten verzonken, totdat lichte voetstappen in hare nabijheid haar deden ontwaken. Zij zag eenen man vóór zich staan, dien zij uit de beschrij ving liaars vaders terstond herkende als Phi lip Piron. De magere figuur, de kleine, flikke rende oogen, het lage voorhoofd en vooral een lang lidteeken over de waug,dat hem een naar voorkomen gaf, konden haar niet doen twij felen. Roza sprong op en deed onwillekeurig eene schrede achterwaarts. Hij zag hare beweging «n lachte spottend. Zijt gij verdwaald, mejuffer vroeg hij scherp... De gasten zijn beneden. Roza wiorp haar hoofd trotach in den nek, De twee kerels werden aangeduid aan een agent, die ze naar het policiebureel leidde. Daar werd vastgesteld dat de inschrijvings- lijst valsch was. De kerels werden onder vraagt. Eon hunner verklaarde D... te heeten en 49 jaar te zijn hij woont in do Spiegel straat. De andere wilt zich niet doen kennen. De policie zoekt zijne persoonlijkheid op. Het zijn twee gevaarlijke kerels. is het eenige echte Vieux Syslome. Antwerpen. Brutale kerel. Een brutale gast van 17 jaar uit do Vcslstraat te Berchem heeft eene kat met petrool begoten cn lieeft ze alsdan in brand gesloken. Werk lieden die dit zagen hebben hel dier gedood om een einde aan zijn lijden te stellen. De policie heeft proces-verbaal opgemaakt. Aanhouding vcui Duitschers. Do policie heeft in een oor hotels alhier een zekere Fr. II..., opgezocht voor een diefstal van 1-100 mark te Krankenhulpfatz gepleegd, aangehouden. Hij verbleef er onder den val- schen naam van Franz Kropp. Een andere Duitscher Jean D... werd ook aangehouden. Zijno uitlevering was uit Duitschland gevraagd voor erge feiten. Zelfmoord. Een nachtwaker, wo nende in de Weegschaalstraat, heeft zich verhangen. Het lijk werd naar het dooden- huis overgebracht. Revolverschoten. Gisteren avond, rond 10 uur, werd mejuffer Helena B..., dio zich in do keuken bevond, in het linkerbeen gekwetst door con revolverkogel. Een onbe kende had van uit een vensier der Delm- slraat op haar geschoten. Automobielongeval. De wielrijder Ant. Geeritsen, 21 jaar, wonende in de Wel vaartstraat, is op de Slatieplaats tegen een automobiel gebotst. Geeritsen werd ten gronde geworpen en erg aan het hoofd ge wond. Men heeft hem naar het Sluyven- berggasthuis overgebracht. De staking der zeeliedenIn de eer ste wijk had Dijnsdag avond op do Brou- wersvliet, nogmaals eene hotsing plaats, tusschen de poiicie en een groep arbeiders. Twist was ontstaan tusschen een bediende van de Red Star Line en eenige stakers. Do policie snelde Ier hulp en nam twee vechters in hechtenis. Toen koosde bevolking partij voor de stakers en wierp met steenen naar de agenten.Een policieagent der 7e wijk werd aan liet hoofd gewond. De agenten trokken alsdan de sabel en zetten zoo de me nigte op de vlucht. Tegen eene vrouw, dio met tellooren heeft geworpen, is proces-ver haal opgemaakt. Men heeft ook twee man nen, een matroos van de stoomboot Antigoon en de dokwerker Baangehouden. Ranst. Kind verbrand. Een erg on geluk greep te Ranst plaats. De vrouw van een landbouwer, had op den koer een mar miet kokend water gezet om den wasch te doen. Van de onoplettendheid dor moeder gebruik makende, ging haar 4-jarig zoontje aan den marmiet spelen, doch viel er met liet hoofd 't eerste in.Het kind werd gansch verbrand uit lipt water gehaald en ia kort nadien bezwekpp. 's Gravenwezel. Ongeval aan dc forten Dijnsdag morgend, rond half negen, had aan de in opbouw zijnde forten te 's Graven wezel. een ongeval plaats. Op het oogenblik dat twee waggonneljes met ciment geladen, over eene brug reden, stolle deze in en drie werklieden Mortens, Verbist, beiden van Schilde, en De Bruyn, van Halle, werden ic den val medegesleept en onder de puinen be graven. Na een half uur werkens gelukten de werk lieden er in, hunne gezellen uit hunnen nele- ligen toestand te redden. Zij hadden geluk- kiglijk maar lichte kneuzingen hekomen en werden, na verzorging door den geneesheer, naar hunne woning gevoerd. De lieer De Roeck, gezworen landmeter, werd door den onderzoeksrechter Taquet, gelast, ter plaats de oorzaak van het ongeval vast te stellen. hetgeen Piron onmiddelijk aan mevrouw Mix tome deed denkeu. Hij zag liet meisje opmerk zaam aan. —"Mevrouw Eugenie Mixtome is iu haro vroegere kamer, antwoordde Roza koel, en ik wacht hier op haar. Piron's kleine oogen schoten vuurstralen. De gelijkenis van Roza met haren vader, viel hem op. Vergeef mij,mejuffer,zegde hij eerbiedig, mag ik uwen naam weten Roza was van plan zijn nieuwsgierigheid niet te bevredigen, maar het verlangen liem nauwkeuriger op te nemen, deed liaar beslui ten hem te antwoorden. Mijn naam is juffrouw Lepage, zegde zij. Ik ben de gezelschapsjuffer van mevrouw Mixtome. Ik dank u, mejuffer, antwoordde Piron. Ik ben Philip Piron.de kamerdienaar van den markies van Charlemont en ondervroeg u alleen, omdat gij zoo sprekend gelijkt op een portret dat hier in de kamer liangt. Nogmaals vergeef mij. Hij boog opnieuw en verwijderde ziöh. In de zaal tredende, mompelde liij Zij heet Le page Wie is zij Van welke familie Wat wil zij De zaak is niet zuiver. Zij moet eeno audere wezen dan voor wie zij zich uitgeeft. Ik zal te weten komen wat en wie zij is. Mocht ook iedereen blind zijn, Piron heefteen paar goede oogen EEN AANBOD BUITEN VERWACHTING. Eugenie Mixtome bleef bijna een half uur in de zoolang ongebruikt gebleven kamer, die zij< eenmaal met haren echtgenoot en haar kind bewoond had. .Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2