BUITENLAND. ÖasÉüM zegepraalt 4e Beeks brieven van NIEUWSBERICHTEN. HOLLAND. FRANKRIJK ITALIË RUSLAND H AlTIJ's PERZIE TURKYE PORTUGAL. gewezeii-VoiksvertegeawoqrcHser, reizende in Kongo De Kempenaar ae r*' gend begonnen, reeds 's avonds eindigde met zijne aanhouding. Men vraagt zich af, welke de drijfveer zou geweest zijn van dezen laden aanslag. Onge twijfeld de wraakneming. Het was Inderdaad de onderzoeksrechter Fromès, die in 1907 het onderzoek deed in de zaak der diefte van 75,000 fr. De onderzoeksrechter had or zijn onder zoek zoo knap gedaan, dat spoedig heel de zaak klaar was, en Oscar Hernalsteen en een medeplichtige, elk 5 jaar gevang kregen. Vier maanden geleden kwam Hernalsteen vrij. Ongetwijfeld moest hij voorden onder zoeksrechter. die hem zoo goed geknipt had, weinig vriendelijke gevoelens koesteren, en 't zal dus wel in deze omstandigheden zijn dat Hernalsteen gehandeld heeft. Het onderzoek wordt naarstig voortgezet. Toen M. Fromès. Donderdag morgend op het paleis van juslicie aankwam, werd hij warm geluk gewenscht, zoowel door zijne kollegas, als door de magistraten en advoka- ten. M. Fromès geniet ten andere ieders verwachting. Einde der staking. De karrevoerders van Amsterdam hebben gisteren in eene lange beraadslaging de staking opgegeven. M. Jaurés is ook neg een arme Proletariër. Wie zou er Jaurés, den Franscnen socia list, niet kennen, het is een der hevigste be strijders van het kapitalism in woorden wel te verslaan M. Jaurés vertrekt korte lings naar Argentina in Zuid-Amerika om er voordrachten te geven. Het is voor den armen werkman dat Jaurés dat gaat doen. Denkt gij dat hij alles voor niet doet. Ge zijt er wel mee, reiskosten en allo andere onkosten er to buiten gerekend, krijgt Heer Jaurés 10.000 fr. per voordracht. Fn hij zal er zoo maar 10 of 12 geven. Vindt ge niet dat die socialisten hun werk peperduur doen beta len Do staking loopt ook ten einde. De sinking to Parijs in de bouwnijverheid is eindelijk geëindigd. De stakers, hoewel zij r.iets hebben verkregen, hebben beslist terug aan den arbeid te gaan. Arrnand Paul, de socialist, die door een vrijen arbeider ge dood werd, dio zich in staat van wettige zelfverdediging bevond, is Woensdag begra ven. Zwarte (die van de revolulionnairs) en roodo vlaggen gingen voorop. De lijkrede werd onthaald met den kreet Love do sta king 1 Leve de revolutie Het is wel aar-- dig op eene begrafenis. 5000 fr. te verdienen. De 5000 fr. die te verdienen zijn met de saboteordors aan te wijzen van den aanslag van verleden week, zijn nog altijd beschik baar. Er is maar een afdoende middel om de subolccring lo doen eindigen al do soldaten dio in 't leger zouden moeten zijn volgens de wet, te doen binnenkomen onder de 24 uren onder do bedreiging van do toepassing der .strengste straffen. Inderdaad er is een gansch •leger jongelingen, die wettelijk in 't leger zouden moeten zijn, en er den brui van ge ven hel lo doen, daar zij ondersteund zijn van Senators on Volksvertegenwoordigers. Een fraai regiem Voorwaar Vreeselijk mijnongeval. Tn de marmergroeve te Beltocili te Car- rare is een gedeelte der groeve ingestort, waaronder 14 arbeiders werden begraven. Na zes uren werkens heeft men er '12 per sonen kunnen uilhalen S waren reeds dood en de 1 anderen zijn erg gekwetst. Nog 2 werklieden zitten onder de instorting he graven nochtans men heeft weinig of geen hoop hen levend te kunnen redden. 41® Vervolg. Wat zij gevoelde, wat zij leed terwijl zij de oude w inden, die nooit genezen waren, op nieuw openreed, is niet te beschrijven. Zr doorleerde nog eenmaal al de bitterheid en al de smart die zij gevoeld had van het oogen- blik dat zij dit huis verlaten had tot op den huidigcu stond. Zij dacht echter ook aan de gelukkige dagen, dio zij langgeleden hier had doorgebracht en hare harte wouden bloedden hij deze herinneringen heviger en liaro smart werd er te grooter om. Zij zag haren echtgenootvriendelijk lachend voor zich staan, met zijn dochtertje op don arm. Het droombeeld was zoo betooverend. dat zij do armen uitstrekte om ciden te om helzen en toen zij ondervond dat het slechts een visioen was geweest, ontsnapte haar een kreet van smart. Al de gelukkigo uren welke zij hier had ge sleten. do kleine gebeurtenissen welke 'hier onder hare oogon hadden plaats gegrepen, zweefden haar voor den geest. De liefde der vrouw en moeder, welke nooit in haar ver koeld was, flikkerde weer op tot eene vlam heviger dan ooit,en meor dan anders gevoelde zij zich rampzalig.De wensch om nog eenmaal met echtgenoot en kind vercènigd te zijn, ▼loeide als een gebed van bare lippen. Maar het was een dwaze wensch want beiden wa ren immers dood IJaar echtgenoot stierf als banneling i i een vreemd land, gedrukt onder een doodvonnis en haar kind verdronk in de zee 1 En terwijl zij heete tranen weende om haren lieveling, stond Roza vóór do deur. Zij Wijnpotterijën. De maatschappij Thiele heeft in 25 jaar 20 millioen roebels uitgegeven aan wijnpot- terijen. Vier beheerders der maatschappij zijn veroordeeld. De maatschappij heeft honderden millioenen roebels in verzekerde bewaring gebracht in de Banken. De revolutie. De oproermakers zijn haas van bijna al de Noorderdeparlementen. De strijd in het onge lukkige Haïti wordt voortgezet. De ex-Shah verdedigt zich. Ed Daouleh, de afgestelde shall, gaat trachten zich terug het bewind te veroveren, wat moeilijk zal gaan. Ondertusschen is er nog een andere pretendent tevoorschijn ge komen. Bij de Albaneezerij De Malissoren schijnen niet geneigd zich over te geven. De toestand blijft overal zeer gespannen. Naarmen meldt, zou er inTurkye eene ministerieële crisis zijn. Of dit veel ver andering in den toestand zal brengen, blijft af te wachten. Ingenieur Richter zou door de brigands onthoofd worden. Do roovers die over enkele weken in de streek van Olympië, den ingenieur Richter hebben aangehouden, hebben nu aan de Turk- sciie regeering een ultimatum gezonden. Binnen 2 dagen moet de regeering hijmiddel van de herders, een rantsoen betalen van 500.000 fr. zooniet dan wordt Richter onthoofd. Richter heeft zelf een smeekenden brief ge zonden om toch het rantsoen te betalen. De regeering heeft een groot leger ge zonden om de roovers te omsingelen, maar is niet erg van zin den losprijs te betalen. In dit geval mag men bijna verzekerd zijn, dat het afgebouwde hoofd van Richter, don geleerden ingenieur, in een pak zal gezonden worden aan de Turksche regeering. Een manifest dat veel gerucht verspreidt. M. Christo die vroeger republikein was, had groote vrijheid in het spreken on daarom werd zelfs zijn blad het Peuplc d'Aveiro opgeschorst door de regeering. M. Christo, die oud-officier is van 4 voetvolk, zag zijn leven in gevaar en was gedwongen zijn land te verlaten. De dwingelandij van de repu bliek van Braga en Costa ziende, heeft hij nu een hevig protest aan de Portugeezen ge zonden, waarin hij zijne landgenooten te wapen roept. Engeland verdedigt zijne landgenooten. Op eene vraag van Redmond, den Ierschen leider, over den toestand der Engelsehen in Porlugal, heeft da Engelsclie regeering ver klaard, dat zij aanPortugal heeft laten wetlen, dat zij de verbeurdverklaring der gooderön vaii de geestelijke orden,aan Engelschen tóe-; hoorend in geen göval kan goedkeuren." Hot geval zal onderworpen worden aan den scheidsraad van den Haag. (vervolg.) Op weg naar Katete en Lukafti, (te midden der modderpoelen.) Donderdag 1 Juni. We vertrokken om 7 1/4 ure te Mutata en stopten op tot 2 1/2 ure. Het boomgewas der streek is een weinig verbeterd. Men treft hier roode aarde aan, hoorde hare moeder kermen en weenen, en zij begreep dat de beproeving, welke hare moeder zich zelve had opgelegd, smarten bij haar had opgewekt, zoo groot en hartver scheurend. dat zij ze niet kon uiten. De tijd ging langzaam voorbij, en Roza be gon te vreezen dat mevrouw Mixtomo iets mocht overgekomen zijn, want zij hoorde se dert geruimen tijd niets meer. Zij vroeg zich af of zij het wagon zou binnen te treden en te vernemen of mevrouw haar niet noodig had. Er kwam nu eene oude dame tot liaar, welke zeer gejaagd scheen.Deze vrouw was de huis houdster. Hoe dichter zij Roza naderdo, hoe langzamer zij ging, terwijl zij beurtelings een Mik wierp op het meisje en op de gesloten deur. Vergeef mij, juffrouw, zegde zij. De die naar van den markies van Ciiarlemont deelde mij mede, dat mevrouw Mixtome in hare ka mer was. Ik heb haar in lange niet gezien sedert den tijd dat zij, achttien jaren geleden, het kasteel verliet en ik zou haar gaarne m ij no verkleefdheid betuigen. Mevrouw zal spoedig komen, antwoord de Roza vriendelijk, ma. i): weet niet of zij er op gesteld zal zijn ma and te ontvangen, nadat zij deze kamer, welke zoo vol pijnlijke herinneringen voor haar is, zal verlaten heb ben maar... Ik ben overtuigd dat mevrouw mij zal ont- vaftgen, viel zij Roza in de rede, toen deze een weinig aarzelde. Mevrouw was altijd zeer vriendelijk jegens mij, en ik weet dat zij mij genegen is. Ik heb steeds veel van haar* ge houden. Men heeft mij gezegd, dat zij er nog even jong uitziet als toen zij als bruid hier kwam, ofschoon dit reeds een en twintig ja ren geleden is. Ik heb er steeds naar verlangd haar weer te zien. Zij was nog zoo jong to$D dio als vruchtba&maanzien wordt. Het lioog gras is zonder gevtfas. Na een weinig uitgerust te zijn, trekt vriend Sauté op jacht en komt na eene uur terug met vier kleine papegaaien, een groote wilde duif en een viervoeligen mierenfreter. Dat wild was na min dan tien minuten door onze zwarten verslonden. Voor ons deel hebben we nog kiekens en eene achterbil van een jeugdige geit, onder wegen door M. Sauté gekocht, geslacht en doen voorberei den. Waarlijk ik heb ergeene beenen in gevonden 't was lekker en 't gedacht dat het geitenvleesch was, heeft mij enkel doen denken Hoeveel maal eet men in Europa geitenvleesch in plaats van hamelbout We meenden verscheidene rivieren te moe ten doortrekken maar het moet zijn dat de doortocht van den heer Gouverneur aan de inlandsche hoofden het gedacht gegeven heeft de bruggen lp herstellen, want overal vonden we de bruggen in goeden staat en konden we droogvoets onze reis voltrekken. De hutten zijn bier ringrond met een afdak dat op houten stokken rust. Deze regen schermen bouwtrant, geeft een sissig uit- zieht aan de streek. Vrijdag 2 Juni. Optocht om 7 uren. De pakkendragers trekken door krunkelende voetwegen. Wij komen weldra aan het oud en nu verlaten Katete. Hier staat niets meer dan een vierkantig leemen huis dat tot schuil plaats dienen kan ivoor de reizende Kongo- landers. Het gebtóiik wil in Kongo dat elk voorbijtrekkende geherbergd wordt, noch tans om de vreemden in eigen huis niet te moeten laten vernachten, werd, door de hoofden van het nieuw Katete, op den door tocht van den voetweg dat leemen huis op gericht. Wij komen langzamerhand aan de bergen. Nu is het klipimen dan is het dalen, en de beweging van den grond verschaft ons zeer afgewisselde uitzichten. Soms ook hebben wij eenen voetweg te bewonderen waar een dichtgesloten hoog gras de gang verspert. Het gras heeft op vele plaatsen twee meters hoogte, 's Morgens, is het nat van den dauw en veroorzaakt een onaangenamen doortocht; rond den middag, is het hier warm gelijk in eenen oven. Aan den gezichteinder bemerken we de groote met hoornen beplante bergen achter de welke Lukafu ligt. Die bergen zijn nog 70 kim. van ons verwijderd, welk uitge strekt panorama, niet waar We zijn hier op eenen voetweg die prins Albert volgde om zich naar Lukafu te hegeven. Te dien tijde, moest men de reis te voet aanvangen van aan Broken-Ilill nu, komt men per spoor weg tot Elisabelhstad. Om 8 uren en half, hereiken wij het nieuw Katete. De menschen komen aan hunne deur staan, of beter gezegd, ze kruipen uit hel hol hunner woning'. De hoofdman bstengt ens tot blijk vari genegenheid, vier eiérs.' Wij geven hem éénen frank. M* Sauté koopt nog de twintig kilos maïsmeel waarover gansch do gemeente beschikt en het ineel wordt San onze zwarte dragers uitgebeeld. Natuurlijk kan men met twintig kilos meel geen f42 man spijzen, maar deze uitnoodiging diende als dessert* Onder wegen ontmoeten we veel uitge droogde modderkuilen de weg is goed maar de reuk is alles hehalte aangenaam vliegen, muggen, kruipend gedierte krioelen en doen aan al de ziekten denken waaraan menschen en dieren hier'gestadig blootgesteld zijn. De beschaving zal daar redmiddelen weten aan te brengen, gelijk ze reeds op vele plaat sen heilzame werken uitvoerden. R.ond 12 uren, kwamen we aan een waren modderpoel, waar we eene halve uur met opgeschorste broek, door zwarte, vette moor moesten ploeteren. Deze die de ware wilde- slreek verlangen 'te kennen, moeten zonder uitstel naar Ka tan-ga, want zulke ongebruik- baro wegen hebben groote kans haast te ver dwijnen. Wij moesten dus barrevoets door een waar zij met haren ouden gestrengen vader het kas teel verliet. Gij gelykt veel op mevrouw. Ver geef mij. Zijt gij wellicht hare nicht, de doch ter van den tegen woordigen hertog van Mont- fa«;on Neen, ik ben juffrouw Lepage, hare ge zelschapsjuffer, aujwoordde Roza. Vooraleer do huishoudster lucht kon geven aan hare verbazing'over de zonderlinge gelij kenis, werd de deur geopend en kwam me vrouw Mixtome, bleek eu ernstig, maar zeer kalm te voorschijn. Elk spoor van tranen had zij weggewischt en .zelfs zag zij er kouder en trotscher uit, dan naar gewoonte. Toen zij de huishoudster zag, speelde er een lachje om hare lippen. Onwillekeurig stak zij de goede vrouw vriendelijk de hand toe. O, mevrouw, zegde deze luid, wat ben ik blij u v/eer te zien. Gij zijt niet veranderd se dert gij Charlemoht'hebt verlaten, alleen zijt gij schooner geworden. Gij vleit mij juffrouw. Dat kan ik niet. verzekerde de huishoud ster, mevrouw vul bewondering aanstarende. O, indien mijnheer u zoo had kunnen zien,\vat zou hij... Mevrouw Mixtome werd bleeker. Stil, zegde zij zacht,spreek niet van hem. Vergeef mij, mevrouw, hernam de huis houdster. Ik zou u voor geen geld ter wereld verdriet willen aandoen, maar u ziende, denk ik weer aan liet verleden, dat zoo zalig en ge lukkig was. Maar het verleden is dood laat ons op eene gelukkige toekomst hopen. Ik wilde u zeggen, mevrouw, dat de meesten der vroegere bedienden zich nog hier bevinden en dat allen zeer verheugd zijn over uwe tegen woordigheid op hctjuisteel. Iedereen weet dat uwe komst een teelten is dat gij hier als mees teres zult terugkeeren eu het zal voor ons CarelsbadJa, zoo gaat het in de wereld, rijke menschen, ten koste van veel geld, gaan naar Carelsbad een moorbad nemen, terwijl men dat liier gratis voor niet lieeft Wat de toestand verergerde, was het gemis aan water, dat ons hel; middel ontnam om de beenen te wassclien. Met gras en stroo streep ten de zwarten het meeste er af en we gingen met onze treksels voort lot we eindelijk, na twee uren gaans, eene rivier bereikten. (Wordt vervolgd). Kongotrotter. Brussel. Erg xcerkongeluk. Dezen morgen werkte zekere Charles L..., 38 jaar oud en vader van vier kleine kinderen aan een in opbouwzijnde gebouw van den Leu- venschensteenweg. Hij deed een val van op de verdieping tot in de kelders. Men nam den man op, badend in zijft bloed en men bracht hem naar Sint Janshospitaal over, al waar de> segsesheeren bestatigden, dat hij den scb&C^ï ^kloven was en zijn toestand hopeloos oordeelden. Brand.Bij de eclitgenooten S..., winkeliers, ontstond Woensdag nacht brand. Hot vuur breidde zich snel uit en weldra stond gansch hunnen winkel in laaie vlam. Toen de pompiers ter plaats kwamen, moes ten zij de deur openbeuken. Na drie kwaart uurs werkens was de brand gebluscht. De schade beloopt rond de 10,C00 fr. Aardige bezoeker. Wij hebben over een paar dagen gemeld, dat een kerel zoude in de kamers der eclitgenooten D... gedron gen zijn, niettegenstaande de gouvernante. Uit het onderzoek, door den policiekommis- saris gedaan, blijkt dat het luttel verzindsel is en dat de gouvernante die geschiedenis had uitgevonden, om des te gemakkelijker haar meester te bedriegen. Zij is sedert gis teren reeds verdwenen. Kinderen alleen te huis. De moeder van twee kinderen uit de Hoogstraat was naar de markt gegaan en had hare kinderen alleen gelaten. Zij speelden met stekjes. Eensklaps stak het 5 jarig meisje haar rokje in brand en weldra was het omringd van vlammen. Op het hulpgeroep snelden geburen toe en rolden het kincl iiv een wollen deken. Het had reeds verscheidene brand wonden bekomen.-Zijn toestand is hopeloos. Juioeelen gestolen. Mev. V.., wo nende in - de Belliardstraat, wilde gisteren hare juweelen eons oppoetsen, doch toen zij aan het meubel gekomen was -dio deze be vatte, beslaligde zij hunne verdwijning. Zij hebben eene weerde van minstens 3000 fr. De policie werd verwittigd en uit het onder zoek blijkt dat men het meubel bij middel van valsche sleutels had opengebroken. De policie denkt de daders te kennen en hunne aaphouding zou zeer nakend zijn. Hot signa lement der juweelen is in alle steden van liet land rondgestuurd. Al dezen die hun koffie in filter maken, gebruiken de Bilterpeeën in granen van gou den perels van de Trappisten Vincarl het zijn de beste. 1500 H Anderiecht. Zelfmoord. Schippers hebben Donderdag morgend uit de Vaart van Charleroi, op de Houtkaai, de lijken opge trokken van een manspersoon, eene vrouw en een kind. Men vond in het bezit van den man een geldbeugel met 0,36 fr., op de vrouw vond men er een fr. 6,02 inhoudende. De drie lijken werden naar het dooden- huis overgebracht. Men denkt voor een drama der armoede te staan. De man is 25 jaar als ook de vrouw, het kind schijnt 5 jaar oud te zijn. Men heeft nog niets kunnen vaststellen aangaande hunne persoonlijkheid. Vorst. Erge brand. Een erge brand is in den nacht van Donderdag losgeborsten, in do fabriek van M. Westeleer-Eldor, op de Nederstalleschebaan. Het vuur nam rond middernacht aanvang in een voorbereidingszaal, waar een groot aantal goederen opgestapeld lagen. len een gelukkige dag zijn, die u voor goed bij ons brengt. Mevrouw trok een pijnlijk gezicht. Zegt men dat ik als meesteres hier zal te rugkomen vroeg zij. Ja, mevrouw, als markiezin van Ciiarle mont. Mevrouw Mixtome wilde sprekenzij aar zelde echter en zegde, na eene kleine poos Men is daar wel voorbarig mede. 11c dank u intussehen voor uwe vriendelijke begroe ting. Ook dank ik u voor de zorg die gij aan mijne vroegere kamers hebt besteed. Ik vond ze zooals ik ze verlaten had, zelfs hot speel goed van mijn kind. Het was mij toen ik dit sag, alsof de verloopen achttien jaar slechts een droom ware geweest, en ik weer... doch genoeg. Ik heb gezien, dat gij veel zorg hebt gewijd aan alle voorwerpen, welke mij dier baar zijn, en daarvoor dank ik u nogmaals. Op dit oog'-/' kwam uit eeno zijgalerij een klein, dik kereltje. Het was Dulox, de bottelier. Hij had eveneens van Philip Piron gehoord dat mevrouw Mixtonie heimelijk hare vroegere kamer bezocht en was daarom zoo spoedig hij kon, daar heen gegaan om haar zijnen eerbied te betuigen. Eugenie ontving hem even vriendelijk als zij dit met de huishoudster had gedaan. Het was schoon te zien,dat hij mevrouw hoogacht te en haar insgelijks als de toekomstige mees teres van het kasteel beschouwde, waarover hij de grootste vreugde te kennen gaf. Roza zag hem scherp aan. Zij las op zijn jo viaal gezicht eerlijkheid en rechtschapenheid, en kwam tot liet besluit dat deze man geenen moord kon bedreven hebben. Het slot is veel veranderd, mevrouw, zegde hij, De tegenwoordige markies gelijkt Het vuur breidde zich met ongeoorde snel heid uit. Daar een gebouw het zicht van de fabriek belemmerd, heeft men den brand niet aanstonds bemerkt, liet is een tram wachter die het oerst de vlammen zag op slaan, hij verwittigde onmiddelijk do policie doch toen deze ter plaats kwam met de pom piers stond gansch de fabriek in laaie vlam. Rond 5 ure van den morgend, was het vuur gebluscht. Doch er blijft niets over van gansch het gebouw. Men schat de schade op 150,000 fr. De oorzaak van het onheil is onbekend; Antwerpen. Een doodrijder. Woens dag namiddag werd aan den hoek der Quel- linslraat, eene dame bijna omgeworpen door een automobilist, die in volle vaart uit de de Keyzerlei kwam aangereden. Toen oogge tuigen den chauffeur toeriepen, wat voorzich tiger te zijn, antwoordde deze met eene grove onbeschoftheid, waarna hij in volle vaart wegreed. Het nummer van zijn voertuig is echter gekend en proces verbaal is opgesteld. Dievegge geknipt. Een handelaar der Dambruggeslraat, had sinds verscheidene dagen vastgesteld dat men hem geld ontstcol. Gisteren deed hij dezelfde vaststelling. Hij verdacht zijne daghuurvrouw en deed haar door de policie aftaston. In de schoenen der vrouw vond men een goudsiukje van twintig frank. Door een revolverschot gekwetst. Uit het onderzoek is gebleken, dal het meisje uit de Greinstraat, dat in de ouderlijke wo ning door een revolverschot getroffen werd, geschoten werd door een 17jarige jongeling, die uil een dakvenster schoot naar twee kat ten, die op den muur liepen. Het onderzoek wordt voortgezet. Zelfmoord. Donderdag morgend, rond 11 ure, heeft zekeren K..., zich in een koffiehuis der Anneessensstraat gezelfmoord, door zich een revolverkogel door de rechter slaap te jagen. Het lijk is naar het dooden- liuis overgebracht. De die/stallen. Ongekende dieven zijn bij middel van braak en beklimming in de woning gedrongen van M. Van Seven- cant, Sint JBernardussteenweg. Eene som van 1850 fr. werd gestolen. Ten nadeel9 van M. Jan Poels, wonende te Berchem, Statiestraat, is een rijwiel ge stolen. Op het Mechelsch plein werd ten nadeelo van Mev. P. Jackx, eeno belangrijke hoe veelheid lijnwaad gestolen. In 't icater. Gisteren namiddag is de dokwerker Pinter Wauwermans, 35 jaar oud, wonendo Waalsche kaai, in de Zuïder- bassijn gevallen. Hij kon nog tijdig gered worden en kwam er dus met een koud bad van af. Doodelijhe valDonderdag1 "morgen is de scïiildersgast Jan Vëreedt, 20 j'a'ar oud, van Conlicli, in de Montignyslraat. 4Vaar hij aan het schilderen van een gevel' HVérkte, van eéne ladder gevallén. De o»j*êiukkige werd erg aan dén Schedel en aan fïèf hoofd gekwetst en moest bij lioOgdringendffëid naar het gasthuis overgebracht worden. Boom. Ongeval. Dijusdag morgend, te 6 en half ure, waren werklieden bezig aan het in opbouw zijnde huis van M. De Roey- niakers, Hoogstraat, toen men weet niet hoe, een balk viel en Jan Brusselmans trof. Dok ter Somers diende den gewonde de eerste zorgen toe. Brusselmans is een braaf en op passend werkman. Merxplas. Onvoorzichtigheid duur be taald. Be werkman Guillaunie Etienne, van het huis G..., te Brussel, zijn dagwerk geëindigd hebbende lo Merxplas, wikte op den tram vaü den buurtspoorweg springen, die hem moest tcrugbrongen. Iiij gleed uit en viel onder de tram. De ongelukkige werd opgenomen met vreeselijke wonjJcu aan het hoofd en gepletterde beenen. In het gasthuis moest men het linkerbeen afzetten. Men hoopt den man te redden. in vele opzichten op den vroegere hij is bijna even vriendelijk en mild. Gij schijntden markies zeerlioog te schat tenzegde mevrouw. Het gelaat van den bottelier werd nog roo- der. Ja, mevrouw, antwoordde hij aarzelend. Mijnheer is zeer bemind, alleen mist hij Mix- tomo's open gelaat, dit is alles, mevrouw, en ik vraag u versehooning dat ik zoo vrij ge sproken heb. Uit het salon hoorde men rnuziektoneu, die mevrouw aanspoorden daar terug te keeren. Iknioetnu weer naar mijne vrienden, zegde zij. Het doet mij genoegen u heiden ge zien te hebben. Ik hoop dat gij hier zult blij ven zoo lang gij leeft. Na deze woorden groetto zij met de hand en ging met Roza naar het salon, waar hare af wezigheid wel bespeurd was, doch geene aan leiding had gegeven tot bijzondere opmerkin gen. Kort na hare binnenkomst werd de koffie rondgediend. De markies van Charlemont voegde zich bij do groep, welke Eugenie omgaf, én Roza werd door Maria Bartineux ter zijde genomen, dio van ongeduld brandde haar te spreken en dit wel tot groot spijt van graaf Beaucourt, die gehoopt had het volgend half uurtje met Roza door te brengen. Ik heb u iets bijzónders te zeggen, juf frouw Lepage, zegde mevrouw Bartineux,ter wijl zij op eenen kanapé plaats nam en Roza uitnooöigde naast haar te gaan zitten. Roza knikte. Ik geloof dat het u bekend is, welke be- teekenis do tegenwoordigheid van mevrouw Mixtome hier heeft 1 (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2