Onsdtold zegepraalt BUITENLAND. 03 Marokkokwestie. Brusselsche Briefwisseling Hulde aan onze KatlioMe Maatschappijen NIEUWSBERICHTEN. Ds aanslag tegen M. Frontès 't Wit Stoapke van Jacques Ngeis Spiegelfaliriek A. L. MEYVAERT Wij ontvangen uit Brussel volgenden brief. Brussel, 22 Juli 1911. Eindelijk zijn de groote kinders der Kamer in verlof sedert Donderdag avond. Om dezen armen zittijd te eindigen, waar de oppositie der Kamer veel ernstig werk belet heeft, tengevolge der'saboteering van het school- wetsontwerp, hebben wij deze week nog vele komederijen van geheel de linkerzijde bijge woond. Vooreerst Maandag namiddag, nieu we parlementaire werkstaking ter gelegen heid van de in- aanmerkingneming van de vragen tot inburgering onder het voorwend sel dat onder hen een zeker getal Fransche kloosterzusters waren. Woensdag, heeft gezel Pepin van Bergen, die M.,Hubert verweten had werklieden en hem voor de rechtbank t' hebben getrokken, dit welbesteed antwoord op zich getrokken. Zoo gij voor de rechtbanken zijt gedaagd, dan is liet door uwe eigene vrouw. M. Hubert heeft enkel gebruik gemaakt van zijn recht tot wettige zelfverdediging. Aanstonds be gonnen de sterksto tenors van de uiterste linkerzijde den minister te beleedigen, hem zelf uit te maken voor saligaud tot groote vreugd der liberalen. Donderdag zijn de gezellen Denis en Dcm- blön op het geval weergekomen, maar de achtbare Voorzitter, de Heer Gooreman, nau welijks hersteld-, heeft er spoedig" een einde aan gesteld. Eindelijk heeft de geweldige Lorand de Kamer wiilen beletten hare werk zaamheden op dezen dag te eindigen zooals overeengekomen was. Maar-toen do Kamer heslist had Zaterdag nog te vergaderen om de buitengewone ontvangsten en uitgaven te bep reken, dan trok bijna gansch de lin kerzijde zich terug om te beraadslagen over het geval, en hevige verwijtingen te sturen naar Heer Lorand, en ten lange laatste is het op aanvraag der linkerzijde, dat de werk- zaam'.eden der Kamer Donderdag avond gesloten zijn. Stellen wij in ieder geval vast dat de nieu we minister van Kunsten en Wetenschappen, M. Poullet, dezen zittijd niet heeft willen sluiten, zonder -1 millioen per jaar te doen stemmen voor de wereldlijke oiïicicele, aan genomeneen vrije aanneembare onderwijzers, dit in afwachting dat het schoolontwerp ge stemd worde dat aan de dagorde blijft van de Kamer. Het land zal alzoo zien waar dp vrienden van het onderwijs zitten, maar met de vrijheid van den huisvader. Dinsdag heeft M. do Broqueville eene meesterlijke redevoering uitgesproken over de hervormingen die hij in zijn departement zoekt in te brengen, vooral in liet voordeel van zijn klein personeel, bij heeft met veel talent zijn hervoroiingso.ntwerp van den tele foondienst ontwikkeld. dat van groot belang zal zijn voorden handel in 't algemeen en ook voor onze liotrèklxr^en inét uw arrondisse ment. want zoo zal'Aalst, Geeraardsbergen en Ninove deel maken van het B: ussetech net, en wij zullen met u kunnen telei'oneeren zonder.bij gevoegde taks. Onze gelukwenscl e i en bedankingen aan don nieuwen kabinelsoverste. Het kartel is nog altijd niet gesloten te Brussel. De doctrinarissen gevoelen dat zij als eerste slachtoffers zuilenhallen en Brus sel ui do handen zal geleverd worden van de radikaal-socialisten, wat de handel en de liberale burgerij niet zinnens is to laten ge beuren. Overigens do liberale «linkerzijden van Kamer en Senaat, Dinsdag morgen ver- eenigd, hebban ingezien dat zij do autonomie der plaatselijke vereemgingen moeten eer- hu Jdigcn. De katholieke verceniging van 't arrondis sement zal Zondag om half vier in haar lo- katil, Urselinnenstraat 15, vorgadoren. Aan 42c Vervolg. Hoe bedoelt gij dat, mevrouw Dc markies van Charlernont dingt reeds lang naar hare hand, zegde mevrouw Bartineux maar verwend door dc vele vleierijen, waar mede zij overladen wordt, heeft zij hem t>-i voor korten tijd geen bewijs barer gunst ge geven. Zij is de trotse he dochter van eeuen der meest trotsche hertogen van Frankrijk. De hertog van Montfaeon werd, wegens zijne strengt.' id onverbiddelijkheid en tirannie, do hertog metdeijzeren liand genoemd.Mevrouw Mixtome zou. indien zij wilde, oenen hertog kunnen huwen, en in 't vorig jaar dong zelfs een Duitsche prins naar hare hand. Zy heeft nooit van zijn aanzoek gesproken, dnavv-nr is zij een te volmaakte edelvrouw, maar ii'o prins maakte er geen geheim van dat hij was afgewezen. Niet lang geleden twijfelde ik nog, dat zij dun markies zou trouwen, ofschoon hij zelf er nooit aan twijfelde haar voor zich te winnen nu zy echter op zijn ver ook j Montfaeon is gekomen, dat zij zoovele jaren had vermeden, blijkt het duidelijk dat zij hem aanmoedigt. Dat schijnt zoo, zegde Roza. Het we-d h'iar eng om de best. Gedurende haar verblijf alhier, maakte ée markies haar onophoudelijk het hof, "ver volgde mevrouw Bartineux, en zij heeft dat met bijzondere welwillendheid aangenomen. Haar iii,;J"r-op r> altos Mevrouw zwoeg, maar Roza antwoordde niet. Begrijpt gij mij niet vervolgde de oude de dagofï?Q staatOnderzoek vait den poli- tieken toestand. Te nemen maatregelen. Heeren Hellepulle en van Cauwelaerf, volksvertegenwoordigers/zullen er het woord voeren. De kermis is nog altijd in vollen zwier en trekt veel volk. Vrijdag begonnen de nationale feesten met de 21 reglementaire kanonscho ten. 'sMorgens zat Z. M. de Koning met ministers Hubert en Van de Vijvere, de uit reiking voor van de decoratiën aan de mutu- alisten, aan de landbouw-en nijverheidswer- kers, in den cinquantenaire. Uw sympathieke gekozene, M. Romaan Moyersoen, ontving het Kruis van 1® klas van vooruitzicht, en onze confraters van de pers, Heeren Patris en Mallié het mutualistisch kruis van le klas. Mijn welgemeende gelukwenschen. Vandaag. Zaterdag morgen, heeft in het paleis der Akademiën de plechtige uitreiking plaats van do belooningen voor daden van moed en zelfopoffering. Z. M. de Koning heeft beloofd er op aanwezig te zijn, en mor gen Zondag, verjaringsdag onzer Koningin, vergeet de Edelweiss niet, om uw knopsgat te versieren en tevens dezen in onze kolonie ter hulp te komen, die lijden aan de vreese- lijke slaapziekte. Koningin Wilhelmina komt Woensdag te Brussel aan om half een. Gedurende haar verblijf zal Hare Majesteit een verhoor ver- leenen aan liet bureel der Belgische afdeeling van de Hollandsche-Belgische kommissie, gevormd om eene goede verstandhouding te brengen tusschen de twee landen. Men zal aan de koningin een ruiker orchideeën aan bieden, gewikkeld in een wonderbaren zak doek van Brusselschen kant, waarin de wape nen geborduurd zijn van het Koninklijk Huis van Oranje. Kobe. v/%/* FRANKRIJK Een vrije onderwijzer doodt een pastoor. Priester II. Garnier, pastoor der parochie Sle Genoveva te Parijs heeftin de Champion- netstraat, 171, eene vrije school. Over een drietal jaren had bij de derde klas toevertrouwd aan M. Levesque, leeraar, woonachtig op den Boulevard Bessières. M. Levesque was zeer zenuwachtig en zeer grammoedig, zoodat priester Garnier hem verleden jaar nog moest bedreigen zijne plaats t'ontzeggen M. Levesque beloofde zich te beteren, en onderlusscben trad hij in 't huwelijk. De toestand in plaats te verbe teren, verslechtte en M. Levesque werd neuraslheniek. Donderdag morgend riep priester Garnier hem bij zich en zegde tot M. Levesque, dat li ij zoolang li ij kon had uitgesteld, maar dqt het nu ftlet langer mogelijk whs in dienst te blijven'! M. Levesque antwoordde niets en ging honen, doch spoedig keerde hij op zijne stappen; F-i ng, trolcf zijn .revolver, vuurde hem tot viermaal rakelings Op den priester af, en trof hem in volle horst. Do priesTei" stierf 's avonds ten elf uren. De moordenaar werd aangehouden, men voorziet echter, dal gezien zijn ziektetoestand, hij niet verant woordelijk zal worden verklaard, en in een gesticht zal worden opgesloten. Huiszoeking. M. Boucard, onderzoeksrechter te Parijs, heeft bijtalrijke syndicalisten huiszoeking bevolen, om te welen of zij hebben deelcp- nomen aan de sahoteering. lid grootste ge heim over den uilslag van 't onderzoek wordt gehouden. DU ITSCH LAN Japaanschen spioen aangehouden Een Japaansche bevelhebber die nu zijn stage doet le Hamelburg was 's nachts ten 2 ure hij middel van een dievenlantaarn nauwkeurig het mecanisme van een nieuw dame Kugenie Mixtome kwam hedou hier als verloofde van den markies. Zijn zij dan wezenlijk verloofd? vroeg J >za. Is hare aanwezigheid in ons midden daar geen bewijs voor Zou zij alleenlijk hier ge komen zijn om hare voormalige kamer te beschouwen en daarin naar een t'ecken van hare vroegere bewoners te zien Neen, zij heeft geheel andere redenen. Zij is niet koel meer voor don markies. Zij staat alteon op de wereld, en hoe trotseh zij. ook wezen moge, toch heeft zij behoefte aan genegenheid. Wat kan dan anders de oorzaak barer komst zijn, dan de wereld onrechtstreeks te zeggen dat zy 'e vrouw van den ma i™ v il wo*vi»n? Roza bleef zwijgen, ofscdioon mevrouw Bar tineux een bevestigend antwoord scheen af te wachten. Dat zij van den markies houdt, is zeker, zegde laatstgenoemde. Ilare eerzucht zal be vredigd worden als z.ij weer in het bezit der titels komt, die vroeger zoo binnen haar be reik lagen. Zij verliet eens Charlernont, over laden mot smaad en zal er zegevierend terug- kcereu. Het donkb. hl was voor Roza niet nieuws, maar toch deed het baar pijn het telkens te moeten hooren. Terwijl haar vader in eene schandelijke verbanning leefde, stond zijne, van hem gescheiden® vrouw, op het punt den man tc hu'-w a, dia de plaats innam, welke haar vader rechtmatig toekwam. Roza's ge moed kwam tegen zulk een huwelijk in op stand. Zij gevoelde dat zij het hare moeder nooit zou knenen vergovon, wanneer deze en v -i hef joi.jst wanneer zij in b t huw°l:;k trad. Roza had al hare zielskracht noodig om hare gemoedsbeweging to verbergen. Maar haar hart dreigde le breken, wanneer zij aan kanon aan 't onderzoeken. Hij werd betrapt en onmiudelijk aangehouden. De Japanners zijn tot alles in staat. ITALIË De ziekte van den H. Vader De Roomsche briefwisselaar seinde aan het blad L'Eclair dat de Paus erg onge steld was. Er is geen rook zonder vuur, zegt het volk, en 'tis dikwijls zoo. Doch gelukkig hebben de Italiaansche bladen erg overdre ven. De Paus heeft een lichte verkoudheid opgedaan, en kwam liet dat de Paus Woens dag zijne gewone wandeling niet deed in den hof van 't Valikaan. 's Namiddags echter was hij aanwezig op de ceremoniën der ge lukzaligverklaring van 2 Fraiische zusters. Donderdag heeft de H. Vader insgelijks de begrafenisplechtigheden voorgezeten van den verjaardag van Paus Leerden Dertiende zijnen doorluchtigen Voorzaat. PERZIE De Ex shah. Volgens berichten uit XVeenen zou de regee ring beschikken over 20.000 .reguliere troe pen 30,000 vrijwilligers en talrijke kanonnen; de afgestelde Shall enkel over 10,000 regu liere troepenen 20,000 vrijwilligers. Het zou zijn 50,000 tegen 30,000 man, hoewel het verschil groot is, zou er iets kun nen te doen zijn voor clen'Ex-shah, ongeluk kiglijk voor hem, beschikken zijne troepen over geone kanonnen. Te Weenen volgt vi$en de gebeurtenissen met de grootste aandacht. Het is de kat die op loer zit achter har^ prooi. CONGO Te Elisabethstad zaten de heeren Couniot, Tollemans en Vaneur op een wagonneken. toen een trein op hen kwam gehotst. Heeren Couniot en Tollemans werden gedood. Ta- neur die er in tijds was afgesprongen, is on gedeerd gebleven. Ook een Congolees werd gedood. o Fransch-Spaansch geschil opgelost. Spanje heeft voldoening gegeven aan Frankrijk. Engeland is tevreden, de 'Fran sche pers is van een zwaren druk ontlast, rnaar de Spaansche bladen vinden dat zij wat al te ver zijn gegaan in hunne vriendelijk heid. Daarom zal Spapje zich zelve troosten. Het heeft to Cadik, weeral een gansch regiment gereed staan om naar Marokko te trekken. Onze Congo is wezenlijk bedreigd. Alle bladen bevestigen dat Duitschland be nevens vele andere ,,eischen, verlangt dat Frankrijk zijn gebeurlijke r chten op den Belgischen Congo aan Duitschland afsla. In Engeland heeft dit eene scherpe ver bittering verwekt! Inderdaad Duitschland stelt zich hier aan als een echte slokop Mqeslen de gebeurlijke rechten vanFrank- rijk op den Belgischen Congo op Duitsch land vallen, dan lijdf het geen twijfel, of Duitschland zou België spoedig dwingen, hem den Congo af te staan zoo schrijft het groot Encelsch blad The Times Het blad verheugt «zich dat lot hiertoe ue onderhandelingen enkel gevoerd zijn tusschen Frankrijk en Duitschland, zoodat Engeland do handen nog gansch vrij heeft en Duitsch land nog met liem zal'dienen af te rekenen. The Times zegf'dat Duitschland omlpr- duims nog iels in liet schild voert, en het verlangt dat Duitschland gedwongen worde, alles kenbaar te maken.Om dit te verkrijgen moet Engeland eenige oorlogsbooten naar <•- Agadir sturen. SommigeFrnnsche'hladen zijn eerder droef geestig gestemd. De Echo de Paris sghrijft Wij gaan geen diplomaliekcn bij val te gemoet,maar enkel eene eervolle op lossing. hare schoone, maar trotsche moeder, en aan haren armen vader dacht. Is het uw plan na, het huweiijk van me vrouw nog bij haar te blijven? vroeg Maria Bartineux kort daarna. Neen, neon, antwoordde Roza. Dat is on mogelijk. Dat dacht ik wel'.Eugenie Mixtomo heeft dan gezelschap aan lwren echtgenoot en zal uwe diensten niet moer behoeven. Het huwe- Fik* s'.m' voor de deur. Ik kon den markies te goed om niet te weten, dat hij op spoed zal aandringen. Wanneer mevrouw u ontslaat, waar gaat gij dan heen, mejuffer Roza rilde. Ik w«et het niet, zegde zij ik heb daar nog niet aan gedacht. Neen Maar gij moet daaraan denken, juffrouw. Ik heb er echter wel aan gedacht. Gij bevalt mij,en ik zou u gaarne altijd bij mij hebben. Indien gij nipt genoodzaakt waart no vrouw Mixtume to vprlaten, zou ik zoo niet lotu spreken. Maar gij zult'spoedig eene an dere betrekking noodig hebben. Wilt gij by mij komen Bij u Ja. ik had gaarne eene gezelschapsjuffer met wien ik op en neer zou kunnen gaan. Ik ben kinderloos en heb een matig maar vol doende inkomen. Ik ben altijd ziekelijk en de genecsheeren kunnen mij niet helpen. Wan neer do markies zijne bruid hier brengt, moet ik Charlernont verlaten! Ik zou dan to Parijs willen gaan wonen niet eene goede gezel schapsjuffer, die mij verpleegt als ik ziek ben. Ik kan u geeu groot, lóón geven, maar gij zult nooit redenen hob bon aver my ie klagen. Wat zegt gij daarvan Uwe woorden vefr&ssen mij, mevrouw. De Jonge Wacht van Aalst heeft pas eenen oproep aan de Katholieke Maatschappijen gedaan, om den stoet der Katholieke Jonge Wachten van Oost-Vlaanderen, op 20 Oogst, le helpen opluisteren, of talrijke bijtredingen zijn reeds toegekomen. Vermelden wij onder andere de muziek maatschappijen van Geeraardsbergen, Ni- nove, Meerbeke, Esschene, Lede, Erpe, St Niklaas, Audenaarde, Erondegem, Baar- degem, Moorsel, Nieuwerkerken, Dender leeuw, Gljseghem, Weiteren. Verschillende andere maatschappijen beloven hunne bijtre ding eveneens weldra te zenden. De iever welke er in deze omstandigheid door onze katholieke inrichtingen wordt aan den dag gelegd, getuigt eens te meer, hoe vurig zij aan de goede zaak zijn verkleefd, alsook welke broederlijkheid en onderlinge verstandhouding er tusschen onze Katholieke Maatschappijen heerscht. De Jonge Wacht van Aalst gevoelt er zich uiterst gelukkig en tevreden over, en zal voorzeker in de toekomst ook geene moeite sparen, om de vrienden die nu zoo bereid willig haren oproep beantwoorden, terzijde te staan, telkenmale als het pas zal geven. a /i De avond-feestelijkheden op de Groote Markt beloven overheerlijk, ja betooverend te wezen. Duizende en (luizende elektrieke lampjes zullen hunne bonte stralen langs alle zijden doen weerkaatsen. Hieromtrent komen wij in een volgend nummer terug, daar een groot getal maatschappijen reeds hunne medewerking eveneens tot de avond feesten hebben toegezegd. Het onderzoek Het parket van Brussel heeft eene huis zoeking gedaan in de kamer welke Oscar Hernalsteen bewoonde te Tervueren. De magistraten sloegen er eene belangrijke briefwisseling aan, welke mede genomen werd naar het paleis van Juslicie om er nagezien le worden. Vrijdag morgend werd de aangehoudene, Oscar Hernalsteen, uit het gevang gehaald en onder goed geleide naar het gerechtshof gebracht. Hij werd er kort nadien onder vraagd door den onderzoeksrechter, M. Ba- hut du Mares. Hernalsteen loochende kracht dadig iets van de zaak te weten. Na deze ondervraging werd hij, naar het gevang teruggevoerd. De magistraten zoeken thans den handelaar op, die aan Hernalsteen het poeder zou ver kocht hebben. Uil het onderzoek is gebleken, dat er ruim 3 kgr 500 gr. poeder in het kistje waren. 't Is dus niet te verwonderen, dat de expor ten zeggen, dat de uitwerkselen der ontplof fing vreeselijk zouden geweest zijn. Brussel. Auto-ongeliijt. M. V...., van Denderleeuw, dienaar Brussel gekomen was om zijne decoratie voor 25 jaar dienst aan den Slaat, werd rond 6 ure op de Rogier- plaats, door een auto omgeworpen. V werd erg aan het hoofd en boenen gekwetst. Hij werd in eene naburige apotheek ver zorgd. Ontploffing van een limonadehen. Een handelaar in limonade, stond gisteren aan de oude Entrepot, naar de opstijging van de luchtballen te zien, toen eensklaps een der limonadeileschjes die hij in een hak op den schouder droeg, in stukken sprong een der scherven trof Mme Donder het oog. Men bracht ze naar een dokter over,die denkt dat het oog O' herroepelijk zul verloren zijn. Schrikkelijk ongeluk. In de Ooststa- tio gebeurde gisteren morgend een erg onge luk. De excentriekwachler V57 jaar oud, wonende op den Ninoofschen steenweg, Ik weet waarlijk niet wat ik moet zeggen ant woordde Roza. Gij behoeft dezen avond nog geen besluit te nemen,hernam mevrouw vriendelijk. Wan neer Eugenie zich naar Parijs begeeft om ha ren bruidstooi to herstellen, dat binnen twee of drie weken zal geschieden,kunt gij wellicht; bij mij komen. Wij zullen dan elkander leeren kennen. De markies zal u als gast begroeten, en voor mij zou liet aangenaam zijn, want ik bon anders zoo alleen. Z'iudra mevrouw Mix tome vertrekt, verlaten ons ook onze gasten, en het slot wordt weer eenzaam. Ik zal er met mevrouw Mixtome over spreken. Het hart van het meisje klopte. Als gast op Cliarlenvmtto wezen, op do plan's, v. u- het bekende familiedrama werd afgespeeld, dat zou een groote slap nader zijn tot haar doel. Hare oogen flikkerden en hare wangen gloei den, toen zy mevrouw Bartineux voor hare uitnoodiging bedankte. Ik zal komen, zegde zij, indien mevrouw Mixtome het toestaat. Ik zou hier gaarne eeni- gen tijd verblijven om het kasteel eens goed te zien en de sagen to hooren, welke er van bestaan. Ik danlcu, mevrouw, voor uw vrien- del jk aanbod. Daar gij meent dat het u hier zal beval len, kunt gij tot Eugenie's huwelijk hier wel als gast vertoeven, zegde mevrouw Bartineux. En wanneer gij daarna kunt besluiten bij my to blyven, dan gaan wij te zamen naar Parijs. Roza dankte den hemel voor het aanbod,dat haar een geheel vermogen waard was. Meer dan ooit gevoelde zij zich overtuigd, dat de Voorzienigheid haar leidde. Wordt voortgezet. te Molenbeek, was bezig met het kuischen van zijn excentriek, toen hij eensklaps ver rast werd door den express Parijs-Amster dam. De trein rolde gansch over den ongelukkigen die op den slag gedood werd. Het in brokken gescheurde lijk werd naar het doodenhuis gevoerd. Het slachtoffer is vader van ver scheidene kinderen. Brand. Gisteren avond is brand uit geborsten in de Nieuwstraat, 109, op het tweede verdiep van een huis waar een maga zijn is voor portrettenbenoodigheden. Geluk kig konden eenige werklieden van het om liggende tijdig alle gevaar doen wijken. De geburen waren er met den schrik van af. Zelfmoord. Van de afwezigheid zijner vrouw gebruik makende verhing ze kere Jozef V.., van op den Bergschensteen- weg zich aan zijn ledekant. Toen zijne vrouw terug kwam was de dood reeds voltrokken. Het lijk was nog warm. Men kent de oorzaak der wanhopige daad niet. Door een taxi omgeicorpen. Giste ren avond reed een auto langs dc Berg-van- het-Hofstraat. Een genaamde Antoine D. werd omgeworpen. De man had erge won den aan linkervoet on de rechter wang be komen. Ontrouwe bediende. M. P... hande laar uit de Van Arteveldestraat had sedert eenigen lijd reeds vermoedens aangaande de trouw van zijn rekenplichlige. Daar deze Vrijdag niet op het bureel, verscheen bcsla- tigde hij dat er 6000 fr. te kort in kas was. Men denkt dat de kerel naar Frankrijk ver trokken is. Bestolen. Een Duitscher werd op de Zuiderlaan, in den nacht van Vrijdag van zijn gouden uurwerk en keling en van 300 mark beroofd. De policie is verwitligd. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTH1ER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6,Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthicr, Mechelen. 1505 Lede. De muilplaag. Wederom zijn twee nieuwe gevallen van muilplaag vastge steld geworden, hij Camiel Buyl, op den Heiplasch, en hij L. Overdenborger, op de Vogelenzang. Dat maakt dat hier nu reeds zeven gevallen zijn. Ook te Erpe zijn zes stallen besmet en te Hofstade zijn er verscheidene gevallen. De ziekte schijnt zich nog te willen uit breiden, want ook le Wichelen, bij landbou wer De Grauwe, op de Heide, is er reeds een geval. Alle maatregelen zijn genomen. Wat ge moet weten. De zenuwach tige, zwakke of teergevoelige personen, kunnen het gebruik van -koffie, uitslaan, djUnk de. ljelft bijvoeging wan -ge Bittcrpeeën der Trappisten Vincar!. jDezcn die fiem zuiver gebruiken, bevinden er zich nog beter mede, 15001 Vloersegem. Schurkenstreek. Ten qadeele van den heer Van fiamme Burge rmeester alhier, zijn eerj.30tak,sclioone hoo rnen uitgesleurd. De schade zou wel 400 fr. beloopen. Een onderzoek is door de gendarmerie in gesteld. Wetteren. Inbraak en diefttal. Gis teren tegen den avond zijn twee kleine ke rels in een huis gebroken staande Ier wijk Slaliekouler alhier, waarvan de bewoners in de fabriek werkzaam waren en hebben er eenige huishoudelijke voorwerpen buitge maakt. Do kleine schelmen werden door de gebu ren op do vlucht gedreven. is hot eenige echte Vieux Système. Gent. Doodelijke bloednpdrang Donderdag morgend reed M. P. Mathieu, schilderhaas, wonende Korlrijkschestraat, per rijwiel langs de Nijverheidslaan, toen hij plotseling onpasselijk werd. Hij stapte van zijn rijwiel en vroeg aan den brugdraaier om een weinig in zijn wacht huisje te mogen rusten. Nauwelijks was hij binnen of hij werd door eenen bloedoptkang- getroffen. Boorde zorgen der policie werd M. Mat hieu naar zijn» woning gebracht, waar hij bezweek, zonder tot het bewustzijn terug lo keeren.. Het slachtoffer was slechts 51 jaar oud. M. Prosper Malhieu was destijds een knaproeier, die met M. Jules Do Clercq als maat, d» alom vermaarde ploeg «Pardaf» samenstelde. SpiegelsKadersVitraux Baguetten I Verf 3, Aalst. Sloom fabriek in Gent Destelbergen. Verdronken. Vrijdag namiddag, rond 1 ure, was do 17 jarige Florimond De Weerdt,fabriekwerker, wonen- do Dendermondschen steenweg, in de Schel de, achter de fabriek van den heer Baerlsaen, een bad gaan nemen. Do ongelukkige die pas gemiddagmaald had, werd door krampen overvallen en zonk in dé diepte. Onmiddelijk sprongen eenige toeschouwers toe, doch konden slechts een uur nadien een lijk ophalen. Kriebetachtig. ITet was in de school binst dn les van catechismus. De onderwijzer gaf uitleg van de twaalfde les en sprak over de H. Kerk en haar bestuur en hare leden en hare eigendommen en teekenen, onder andere dat zij waarachtig» mirakelen heeft En om dit laatste kenteken wol te doen begrijpen gaf hij uitleg, deed vergelijkingen en gebruikte voorbeelden en zeide Als er iemand ziek is, en ongeneesbaar, en allo doktors hem verlaten hebben, is er dan nie mand meer die, zoo hij wil. dien mensch helpen kan en volkomen genezen E i ter wijl do andere leerlingen nog peinsden, Slien stak don vinger op en riep luide Ja, Mijnheer, Batiest van Lede i

De Volksstem | 1911 | | pagina 2