BUITENLAND. GasÉiili! zegepraalt Da MmlÈikwestie. NIEUWSBERICHTEN. De aanslag tegen M. Fromès Samson Kina geeftStt en SjiiegelfaMek A. L. MEYYAERT wat zij zou kunnen, de koperen vergulde ornamenten er op aangebracht, geven al hun effekt niet op de kleurmarmer (Brêche napo- litain), het bijgevoegd voetstuk in Brêche violet komt beter uit en is van bevallenden vorm, evenals deze in Onyx du Brésil, waar het verguld koper al zijn effekt geeft. In een woord, het werk dezer drij steen houwers is zeer aanbevelend voor hun allen. De heer Emile Paerewyok brengt in de tentoonstelling eenigo beeldhouwwerken, borstbeelden van verscheidene inwoners on zer stad, beeltenissen van moederliefde, van een droomer, ingebeitelde platen, kruisbeeld en eenige voetstukken in marmer. De heer Paerewyck, oud-leerling onzer stedelijke alcademio, hoeft bovendien zeven jaren de lessen var. de school St Luc, te Gent, ge volgd. Beeldhouwwerken worden ook ten toon gesteld door den heer Maurice Beaumont, Leopoklslraat. Deze zijn moest allen van ei-en compositie en voortreffelijk uitgevoerd. "Wij bemorken bijzonderlijk do vissclierfami- lio aan het strand, do jeugd, melancolie, martyr en alleen. FRANKRIJK De Cholera Deze vreeselijko ziekte komt hare eerste verschijnselen tc doen, zoowel in Frankrijk als in Bolgië. To Marseille zijn er zes geval len vastgesteld. Reeds vier choloralijders zijn gesneuveld. Italië en Spanje zijn verwittigd. Al do schepen van Marseille komend, zullen aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen worden. Do strengste maatregelen zijn to Marseille genomen. Sinds de laatste 2 dagen hooft men gelukkig geen enkel geval meer moeten vaststellen. De grooto hitte maakt nochtans het gevaar nog grooler. ENGELAND Groote redevoering van Lloyd Georges Lloyd Georges heeft gesproken in het Mansion House. Ilij drukto zijn hoogste tevredenheid uit over do scheidsverdragen, die Engeland reeds gesloten, heeft. Wij zul len al het mogelijke doen om een oorlog to vermijden doch, dat verklaar ik, nooit zal Engeland dulden, dat men zijne rechten krenke of zijne belangen onder de voeten trede. Die redevoering van den democratischen mini-r werd luido toegejuicht. De bladen bespreken zo in 't lang en in 't breed en velen zien er in wat er njet in staat. Lloyd Georges zal den vrede behouden, tenzij Enge- lund's eer en belangen worden benadeeld. De koning tegen de Lords De lords hebben eene vergadering gehóu den. Minister- Asquilh heeft lillen weten dat de regiering do amendementen van lord- Laiulsdown niet kan bijtreden. Do regeering heeft haar gedacht te kennen gegeven aan den koning, en deze heeft verklaard do méè- rting voor lo slaan van do rog earing. De lords heblii-n 2 uren beraadslaagd zotuier eene be slissing to nemen. Het is 10 voorzien dat do lords het hoofd in den school zullen leggen. IERLAND Botsing met de stakers De stakende zeelieden zijn te Duld ij n in botsing geweest met do policie. Het gevecht heeft zoolang geduurd tot dat cr versterking opdan-do voor do pulicio. Van weerskanten zijn talrijke gekwetsten. PORTUGAL. Nieuwe volksoproer De regeering zit niet mot rust. De mark graaf de Villalobar, Spaansche minister to Lissabon, In" ft. aau M. Canalejaslaten weten dat men in Portugal een monarchistische t «genrevolulio vreest. Te Guimaras is er eeno he'tsing geweest-tusschen do policie en de menigte. Troepen zijn ter versterking gezon den. 43° Vervolg. Komaan, zegde mevrouw Bartineux, die de vreugde van hot meisje bemerkte,ik zal met Eugenie spoedig over deze zaak spreken mis-aliien reeds morgen. Ha, mijnheer, voeg de zij er bij, toen graaf Boancourt baar nader de, gelief bij ons plaats tg nemen. -- Ik dank u. IIc kwam alleen om juffrouw Lepage to halen,zegde de jongo graat hoffelijk. Ik wenschte haar eenigo zeldzame on prachti ge bloemen in den wintertuin te laten zien. Roza nam (lo uitnoodiging aan met hoog- gokleunl gelaat stond zij op en verwijderde zicli met graaf Beaucourfc. Ik ben gelukkig dacht mevrouw Barti neux. het meisje met welgevallen naziende.Ik kan liaar hier houden en nvj door haar laten bedienen, zonder haar daarvoor to moeten be talen,en toch heeft holden schijn dat zij mijne gezelschapsjuffer is. Ja. ik ben gelukkig dat ik dit meisje gewonnen heb zij zal een schat voor mij zi.' EEN ONOVERWINNELIJKE ZEGEPRAAL. Het was op den morgen na het feestmaal op Charlemont. Het fraaie weer had de gasten van Montfacr.n nanr het park peinst. Ook me vrouw Mixtome bevond zich buiten zij had aan een gezelschap deel genomen, en zich daarna naar liet park begeven, waar zij aan den oever der zee op eeno bank plaats nam. Roza die naar vo^rbpeM van mevrouw Mixtome door de gaston als gelijke werd be handeld, gevoelde zich bi] hen op haar gemak, en begaf zich,nadat Eugenie zich teruggetrok ken had, naar do bibliotheek. ITALIË Tegen de Kerk De Momento katholiek blad van Tu- rijnen, schrijft dat er in Italië eene vaste werking wordt op touw gezet tegen de Kerk. Haar doel is Uitdrijving van do klooster- gemeenten, vermindering der bisschoppelijke zetels vermindering van de bisschoppelijke bezoldiging (maximum 6000 fr.) Aan 't hoofd der beweging staat een hooge ambtenaar uit het ministerie. PERZIE Tegen den ex-shah De regeering heeft spoedig een groot leger voetvolk en muiterij opgezonden tegen den ox-shah. De gevechten kunnen alzoo spoedig aan gang zijn. HAITI. De revolutie zegepraalt De regeeringstroepen zijn verslagen en al de steden, behalve do hoofdstad, slaan op do zijdo van de omwenlelaars. Generaal Simon, hoofd der regeering, zal weldra zijn ontslag geven. Generaal Frimin zou het meeste kans hebben om voorzitter der Repu bliek gekozen to worden. V Het onderzoek in zake den aanslag tegen M. Fromès wordt naarstig voortgezet en ge heel in het geheim gedaan. Do aangehoudene, Oskar Hernalsteen, is thans voor drio dagen op't geheim gezet. Men veronderstelt dat hij in allo geval toch minstens een medeplichtige moet gehad hebben. Hernalsteen heeft naar nu gebleken is, door voorspraak, zijno voorloopige in vrij heidstelling bekomen en was door dezelfde voorspraak werkopzichter geworden op den bouwwerken van een Fransch klooster to Meeuen. Het onderzoek heeft nu ook aan het licht gebracht, dat do kist, welke op het adres van M. Fromès verzonden werd, te Meenen is gestolen geworden. Zaterdag namiddag is de persoon ten wiens nadoolo dezo kist gestolen werd, aan den onderzoeksrechter komen verklaren, in welke omstandigheden de kist verdwenen is. Uit dio verklaring was duidelijk op te maken dat alleen Hernalsteen. do aangehou- done, daar do hand kon in gehad hebben. Nieuwe voorvallen Do Spaansche soldaten hebben te El-lvsar wederom een Franschen officier aangehpu- den. Consul Boisset heeft dit aan zijno regee ring laten welen. De Spaansche bladen zijn liet echter bijlange niet eens met do Fran- seho inlichtingen. Volgens Spanje is do schuld aan den Franschen officier, die eene uitdagende houding had aangenomen. Wat er ook van zij, het is moeilijk aan lo nemen dat de Spanjaards altijd de zondebokken zou den zijn en dal de Franschen ook altijd even onschuldig zouden zijn aan do aanvallen. Db Duitsche Eisclien Do Fransche regeering heeft eene stellige logenstraffing gegeven aan de berichten in do Fransche bladen verschenen, waarin gezegd wordt dat Duitschland zulke hoogo eisghen stelt. De regeering laat dit over aan do ver antwoordelijkheid der schrijvers. Volgens andere inlichtingen, zouden do Fransche bladen dit enkel verzonnen hebben om do openbare moening tegen Duitschland op te jagen. Do onderhandelingen tusschen Frank- ijk en Duitschland volgen regelmatig hun nen gang. Zoo luidt, gaal alles naar wensch om eeno degelijke oplossing te hekomen. Eugenie Mixtome zat in gedachten verzon ken, en naar hare gelaatstrekken te oordce len, waren dezo Van ernstigen en droevigen aard. Eensklaps hoorde zij naderende voet stappen en opziende bemerkte zij dat do mar kies van Charlemont vóórhaar stond. Er lag iets ongewoons in do trekken van den markies. Eugenio werd dit onmiddelijk gewaar. Zijn gelaat was vuurrood en uit zijne oognn sprak do "onrust, die hem verteerde. Mevrouw Mixtome zag dat hij haar over hun no wederzijdscho betrekking zou spreken. Zij ontving hem vriendelijk, oven als altijd, doch haar hart sloeg sneller. Op haro uitnoo diging, nam 'do markies naast haar op de Lank plaats. Het verheugt mij, u wel to zien, zegde de markies van Charlemont. Ik vreesde dat gij na deze bedroeving geheel van streek zoudt we woest zijn. Gij hebt u buitengewoon goed gehouden. Geen der gasten vermoedt, dat gij er onder lijdt. Eugenie keek zwijgend en als in gedachten verdiept voor zich uit. Waarlijk, uwe kalmte doet mij goed, ze?de de markies. Ik mecu daaruit te mogen afleiden dat uwe oud© wonden grootendeels geheeld zijn, Mevrouw bleef nog zwijgen.Do markies nam dit als eene toestemming op en vervolgde Ik meen ook te mogen open, dat gij ein delijk eens mijne genegenheid volkomen zult beantwoorden, en om het kort te maken, kom ik opnieuw vragen of gij mijne vrouw wilt worden. Om do lippen van mevrouw speelde een weemoedig lachjo zij sprak echter niet en zag hem ook niet aan. Weet gij, mevrouw, vroeg hij, en beproef de te lachen, dat onze vrienden en zelfs al de Tfcaz - Brussel. Slimme wapensmid. Sedert eenigen tijd had een franschman zekere Mar- gar. G..., achtervolgden had haar gevraagd om met haar te mógen huwen. Voor de formele weigering werd C..;, kwaad en be sloot zich te wreken. Ilij ging het meisjo af wachten met een revolver en loste op haar twee schoten, zij vieï niet neer zooals hij ge hoopt had, want de wapensmid die het wa pen geladen had, had er loozo kardoezen opgezet. Nachtelijke aanrandingNa op de foor van de Zuidlaan tot aan de sluiting ge wandeld te hebben, ging zekere S..., wo nende in de Schoolstraat naar huis langs de Anderlechtlaan. Aan de slachterijen gekomen zag hij eensklaps drie kerels hem aanvallen en na beroofd te zijn geweest van uurwerk, ketting en geldbeugel vluchten zij weg. Op het hulpgeroep van ide aangevallene kwa men twee agenten aangesneld, deze zetten do kerels achterna, doch konden ze niet meer vatten. Inbraak. Gtfdürendo de nacht zijn inbrekers in een huis der Zuidlaan gedrongen en hebben er op een aantal stukken van waarde do hand gelegd. Do policie der 2e af- deeling die verwittigd werd heeft opzoekin gen bevolen. Brutale vent. Sedert eenigen tijd had zekere Tobie B... gedurig twist met zijne gebuurster, zekere Philomena V... Zonder eenige redo greep hij haar gisteren bij het opklimmen van den trap vast, diende haar eeno ferme rammeling toe en smeet ze dan over de trapleuning. De ongelukkige werd, gansch met kneuzingen overdekt, in eenen bloedplas opgenomen en naar het hospitaal overgebracht. Daar werd zij verzorgd en ge zien de erge kwetsuren, welko zij bekomen had, in verzorging opgenomen. Door zijne moeder versmacht. Over eenige dagen was eene jongo meid moeder geworden. Verleden "nacht was zij met het kind in het bed in slaap gevallen. Men oor- deele over hare wanhoop, toen zij hij haar ontwaken bemerkte dat zij onwetens het knaapje versmacht had. De policie is inge licht. Slachtoffers der hitte. Eene bloe men verkoopster zekero Leonie D...., uit de Spiegelstraat ging Zaterdag namiddag over de Karei Rogierplaats met een mandeken bloemen aan den arm. Eensklaps zagen voor bijgangers haar wankelen en vallen. Men bracht ze naar eene apotheek doch daar men er niet in gelukte ze tot bezinnen te brengen, voerde men ze naap pet hospitaal. Daar ver klaarden do geneesfieeren dat zij van een zonnesteek getroffen was en haar toestand zeer ;erg scheen. Botsing. Rónd 6 ure is Zaterdag namiddag aan do Antwerpschepoórt een bróuwerskar in botsing geL>umen met een huurrijtuig. De schok was zoo lievig dat de koetsier op do steenen geslingerd werd en aun hoofd en schouder erg- gekwetst werd. Aan dezen die lijden aan de maag. Do geneesheeren raden do Bitterpeeën der Trappisten Vincart aan, alleen of vermen gelt met melk. Zijn regelmatig gebruik is allerbest. 1500 J Vorst. Zioemmer verdronken. Giste ren avond ging do genaamde Pieter D.., met eenige gezellen in do vaart van Charle roi zwemmen. Eensklaps zag men de jongen verdwijnen. Niettegenstaande al do moeite wellen zijne kamaradén deden kon men hem niet redden. Het was slechts'óèn half uur nadien dat men erin gelukte zijn lijk op te visschen. Het lijk werd dipor de zorgen van den politiecommissaris naar de woning'van den ongelukkigo gebracht. Molenbeek. Erg tramongeluk. M. Michel R...., 35 jaar oud, was met zijne vrouw naar het volksconcert gaan luisteren dat gegeven werd aan de Antwerpsclie poort. bedienden van liet kasteel uwe tegenwoordig heid op mijn slot als eene openbare kennisge ving onzer verloving beschouwen Thans zag Eugeniodiem uitvorschend aan. En v larom hcpft men dat van do andere dames, dio eveneens üwo gasten waren, ook niet gedacht vroeg'zjj.. Do markies kleurde». Omdat iedereen weet, dat gij mij hoop hebt gegeven, antwóordde hij met een ge dwongen lach. Gij waórt in den laatsten tijd buitengewoon vriendelijk jegens mijop mijn verzoek kwaamt gij naar Montfaron, gij over- wont uwen afkeer om Charlemont to bezoe ken, wnnr gij zooveel geladen hebt en moet ik u nog zeggen hoezeer ik er door gevleid en hoe verheugd ik was, dat gij mijne uitnoodi ging aannaamt en mijn huis met een bezoek vereerdetIk heb dit ,yoor een nieuw teeken uwer gunst gehouden. Mevrouw Mixfomg had hem nog nooit zoo hooren spreken en beschouwde hem daarom met verwondering, j Ik kan niet zeggen dat uwe vraag mij verrast, markies, zegdo zij langzaam, en toch weet ik niet welk antwoord ik u zou geven. Ik dank u riep. de markies. Uwe aarze ling bewijst mij, dat gij mij niet onvoorwaar delijk wilt afwijzen. Ik heb u gekend en geacht sedert ik als bruid naar Chai-leriiont kwam, antwoordde Eugenie. Destijds was August Bartineux de zelfde vriendelijke map als nu. Ik heb u altijd gaarne mogen lijden, en liet bevreemdt mij volstrekt niet. dat de arme, ongelukkige mar- kips zo jveel van u hitid. HU was zeer goed voor u. HU betaai.io verschillende malen uwe schulden, en gij waar^op zijn kasteel altijd welkom. Ja, hij was altijd zeer goed voor mij, be- Aaiï de Antwerpscho baan gekomen wilde hij over den weg loopen doch werd door den tram omgeworpen. Men nam R,..., op met eene afgrijselijke wonde aan het hoofd. Hij werd naar het commissariaat der Frère Or- banslraat geleid en ltreog er de eerste zor gen. De man heeft ook menigvuldige en erge kneuzingen bekomen. Men heeft de man naar het hospitaal van Molenbeek overge bracht. Brand. Gisteren avond, rond mid dernacht, ontstond brand bij de echtgenooten \Vdie een kruidenierswinkel openhou den in het nT 16 derEugeen Laeremansstraat, zij waren reeds gaan slapen en werden uit hunne droomen gewekt door het geroep, brand brand Een dikke rook vulde weldra gansch het huis. Zij snelden aanstonds naar beneden en bestatigden dat hunnen winkel in laaie vlam stond. De pompiers werden verwittigd en snelden ter plaats. Naar drie Invaart uurs krachtinspanningen wercl de brand gebluscht. De schade is zeer groot. Men kent de oor zaken van het onheil niet. Nog een brand. Een uur vroeger, was eveneens een begin van brand ontstaan in eene bakkerij behoorende aan M. De M...., uit de Sint Martensstraat. Het vuur was in een lioop bout en zagemeel begonnen. De pompiers konden evenwel door hunne spoedige tusschenkomst den brand blusschen. De schade is gering. De brand is toe te schrij ven aan do warmte. Elsene. Rond eene diefte. Over eeni gen tijd waren dieven door beklimming en inbraak in het huis van M. Din do Sol- boschlaan gedrongen. Zij hadden er buiten een aantal juweelen en stukken van waarde een bronzen beeld gestolen dat 65 kilos woog on twee Draken verbeelde. Na lange en lastigo opzoekingen bestatigde do policie dat den diefstal door twee kerels der ergste soort gepleegd werd, en dat zij het bronzen stuk in den grond begraven hadden on het des anderendaags hadden weggehaald en verkocht voor 40 fr., het had eene waarde van 1000 fr. Het is bij dien man uit de Bur gemeesterstraat dat de policie het st.uk ont dekte in den kelder onder eenen hoop hout. De dieven zijn gekend en zullen aangehou den worden. Auderghem. Erg ongeluk. In eene brouwgrij van Auderghem is er een erg on geluk gebeurd. Een jonge werkman van 20 jaar, zekero Van G..., was op do ophaler geklommen. Hij viel eensklaps door eene valsche beweging van eene hoogte van 10 meters op den grond. Het slachtoffer werd, erg gekwetst opgenomen. Na de eerste zor gen van een geneesheer ontvangen to heb ben werd Van G..., naar hethopitaalgeleid. Leuven. Erge brand. Een erge brand heeft gisteren nacht do magazijnen van M. Arthur Jacqmotlo, drogist en handelaar in koloniale waren iivasch gelegd. Roiul 9 uro 45 werd do policie van den brand ver wittigd. Onmiddelijk werdén agenten uitge zonden en do pompiers volgden weldra. Men kon moeilijk water krijgen daar de pressing van de waterleiding zeer zwak was. Men moest eeno stoompomp gebruiken. Men moest tot middernacht werken om den vuur poel te blusschen. De magazijnen die eene groote hoeveelheid koloniale waren bevatten werden gansch leeggebrand. Het is dank aan de hoogo muren van het magazijn dat de geburen niets te lijden hadden. Men kent de oorzaak van den brand niet, de schado be loopt 50,000 fr. deels gedekt door assuran tiën. Antwerpen. Aanhoudingen. Twee dokwerkers van Wilrijk wérden aan de dokken op heeterdaad betrapt, toen zij eene kist hadden opengebroken en er twee kost bare vazen uil ontvreemden. In de Groote Pieter Polstraat werden twee werklieden verrast, toen zij in eene herberg verscheidene looden buizen trachtten te rob beren. vestigde do markies, nadenkend het hoofd schuddende, En waarom meest het noodlot hem tot zijnen erfgenaam maken Een verschrikkelijk noodlot, zegde de markies. Hij zag schuw naar mevrouw, doch sloeg onmiddelijk daarna de oögen weer neder. Hij wenschte zoo vurig op zijne zaak terug te ko men. Mevrouw staarde hem eenigo oogenblik- kon uitvorschend aan en hernam daarop Ik zegde dat ik u steeds goed heb mogen lijden, August, en dat is ook zoo maar eenen echtgenoot moet men beminnen, en liefde is eene plant die niet op kommando groeit en bloeit. De liefde zal mettertijd komen. Wordt mijne vrouw en ik zal trachten uwe liefde te winnen. Zeg dat gij mijne vrouw w ilt worden en maak mij tot den gelukkigsten mensch der wereld. Dat kan ik nog niet zeggen, antwoordde Eugenie zacht. Ik heb eenmaal bemind en mijn hart bewaart nog die liefde. Alexe Mix tome, dio onteerd en veroordeeld is, bezit nog mijneliefde en.trouw... Wat is dat voor eene dwaasheid,Eugenie! Gij bemint Mixtome nog Een man, die schul dig. werd bevonden aan moord en ter dood veroordeeld is Maar die aan deze misdaad onschuldig was, viel mevrouw hern met overtuiging in de rede, en hare oogen schoten stralen. Onschuldig, zegt gij Het hof overtuigd© hem van zijne misdaad. Zijns vaders vriend sprak het schuldige ovor hem uit! Onschuldig!? Dit is de eerste maal dat ik sedert dio ontzet tende gebeurtenis het woord «onschuldig» in verbami hoor brengen met den naam van Alexe Mixtome. Onschuldigarme Eugeni^, Verdronken. Een schippersknecht van den Kempenaar, zekere Jan Van Hemel- ryck, is in het schippersdok gevallen en verdronken. Het lijk naar het doodenhuis overge bracht. Erge messteek. Een Engelsch ma troos, zekeren Sowsom, werd can de dokken aangerand door eene bende kwaaddoeners. Een dezer bracht hem een geweldigen mes steek in den buik too. Het slachtoffer moest naar hot Stuyvenberggasthuis overgebracht worden. Vreeselijhc val. Zaterdag avond is een 16 jarige passagier, E. Daken, die plaats genomen had aan boord van den stoomor Spreeioald in het ruim gevallen» De ongelukkige werd met eene schedel breuk opgenomen en moest in hapcloozen toestand naar hot gasthuis overgebracht worden. Schelle. Erge zaak. Aan den veld wachter van Schelle was een naamloos schrij ven gezonden, waarin tweo vrouwen van misdadige bewerkingen beschuldigd werden. De veldwachter deed een onderzoek, waar door het schrijven bevestigd werd. Het parket, samengesteld uit den onder zoeksrechter Caroly. Van Stratum, substi tuut en Verheer, griffier, heeft zich Zaterdag ter plaats begeven. De vrouwen loochenden do feiten, maar het geneeskundig onderzoek bewees hunne plichtigheid. Beiden werden aangehouden en naar do gevangenis van Ant werpen gebracht. Mechelen. Verdronken. De 0 jarig© Jozef Apres. dat op do Zoutwerk nabij do Dyle speelde, is in het water gerold en ver dronken. liet lijk werd kort natten opgehaald en naar het doodenhuis overgebracht. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Wetteren. Ongeval. Zaterdag na middag, rond 5 ure, gebeurde er alhier aan den Vijfhoek, bijna een erg ongeluk. Zekeren Gustaaf Do Graeve, huurhouder en voerman, wonende te Wetteren aan do Kouterstraat, kwam de Hoogstraat afgere den, met een wagen geladen met zakken steenkolen en moest de Ber- draat op. Juist op het oogenblik dat hij voornoemd© straat meende in te rijden kwam er uit de Hoenderstraat een klein kind geloopen dat zonder de tegenwoordigheid van geest van den voerman ongetwijfeld onder den zwaar- geladen wagen zou te recht gekomen zijn en aldus de dood to gemoet liep. De voerman De Graeve hield zijn paard in, trok het naar links over, ten eindo het on voorzichtige kincl lo redden, doch kwant daardoor to recht inde vitrien van pachter Brookaert, met het ongèl.ukkig gevolg dat dê2e gansch verbrijzeld wórd. Het paard bekwam daarenboven eene erge wonde aan do bil en bloede geweldig, zoodat het moest slalwaarts geleid worden alwaar de veearts Janssens het ai gr verzorgde. De scliade is groot, doch, zal langs verzeke- ringsweg vergoed worden. Mouselienen voor bloezen, Van den Bergh Jouret, Aalst. Erwetegem. Schrikkelijke brand. Op de wijk Ten E de staat eene driewoonst, betrokken door de huisgezinnen Lode wijk Gemeen, Omer P rus en Lodewijk Michiels. Met de stallingen, schuurkens en afhanke lijkheden vormi. dat een geheele groep. Zaterdag brak er brand uit in eeno der woningen. liét dak van strooi zijnde en daarbij zeer droog, zoo stond geheel de blok weldra in vuur en vlam. Zoo heet was het, dat men op grooten afstand van den vuur poel moest blijven staan. De meubels, de kleedingstukken, het landbouwalm, het geld, enz. enz. zijn de prooi der vlammen geworden. Daar was geen middel om le blusschen. Het huis van Pelagie De Croo v Ito ook vuur. Dank zij weet gij wel, dat dit woord eene aantijging is voor het gerecht, ja, zelfs van de kroon Mevrouw Mixtome wierp den markies een strengen blik toe. Gij, die hem zoo goed kendet, gelooft g(j dat hij schuldig is Hoe kon ik iets anders gelooven, daar er voorliet gerecht zul!.o verpletterende bewij zen tegen hem ingebracht werden Ik geloof dat hij zijnen broeder doodde, maar hen ver zekerd dat hij het in drift gedaan heeft,dit ge tuigde ik ook voor het gerecht. Ik beproefde do vreeselijko misdaad te verontschuldigen, om zijne straf to verminderen. Ik geloof dat hij naar de kamer zijns broeders ging om eene verzoening te bewerken. De markies was hard en wreed en voerde hem waarschijnlijk tot waanzin. Ja, hij moet krankzinnig geweest zijn, toen hij de misdaad bedreef Neen, neen zelfs in waanzin was Alexe Mixtome tot zulk ee. e daad niet bekwaam liij was t*e edel dan dat hij eenen moord kon plegen. Gij hebt ongelijk, markies.Ik weet dat hij onschuldig is De markies lachte model ij deiid. Gelooft gij dat hij wezenlijk dood is? vroeg mevrouw plotselings. De markies verschrikte. Zeker is hij dood riep hij. Hij ontvlucht te uit de gevangenis. Tot Zuid-Amerika,waar heen hij ondor eenen aangenomen naam was vertrokken, werd zijn spoor gevolgd.Hij stiorf in Brazilië »z jn dood is een feit. Maar waar om vraagt gij dat Ik heb in de laatste drie nachten van hem gedroomd, en zag hom levend voor mij, doch in gevecht met con wild dim*, waardoor ik zoozeer beangstigd werd, dat ik van schrik ontwaakte. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2