Onsckid zegsjrali Een bezoek aan de stedelijke Tentoonstelling NIEUWSBERICHTEN. To'RKYE CHINA -•gwl De opstand. 2000 opstandelingen zijn in de nabijheid van de slad Argyrocastro. Zij wenschen te gen Janina te marcheeren en zich van deze stad, die enkel een garnizoen bevat van 400 soldaten, meester te maken. Twee duizend Mallissoren zijn in Monte negro gevlucht. Turkye vraagt dat Montene gro de opstandelingen zou ontwapenen. De mogendheden zouden,zoo wordt toch beweerd weigeren de overeenkomst lus- sclien Turken en Albaneezen te waarborgen. Verschrikkelijke vervolging. De «Times» deelt een schrijven mee van enne Engelsche, die ginder in do streek der opstandelingen verblijft. Do toestand dien zij beschrijft.is verschrikkelijk en doet de haren ten berge rijzen. 2114 personen, allen vrouwen, zijn in een dorp legen do Montenegrijnsche grens bijeen. 20.000 andere vrouwen zijn reeds in Monte negro, maar deze 2144 werden door de Tur ken den weg afgesneden. Tegen weerlooze vrouwen vochten dat kunnen de Turken wel. Die vrouwen leven in een afschuwelijken toestand. Eenige lompen bedekken nog het lichaam, zij huizen in do spelonken der ber gen, eten hebben zij niet meer en zij voeden zich met de schors van boomon. Onderlus- sehen regent het geweldig. Reeds is een kind bij gebrek aan eten ge storven en weldra zal er eene algemeone le- vensverwoesting heerschcn. De jonge vrouwen worden door de Tnrk- scbo troepen gevangen genomen, behouden en allerafschuwelijkst mishandeld. Het is e^n schande, een wraakroepende schande vor do beschaving der twintigste eeuw en noch Engeland, noch gelijk welk ander groot en invloedhebbend land dat tusschenkomt! En do socialistische en libcriflc. bladen vinden liet nog to veel er iels over te schrijven. Z<»u liet zijn ofhdat het hier een heldhaftig en kristen volk is, dat zoo afgrijselijk wordt mis jogend Constantinopel gedeeltelijk vernield. 2000 huizen in assche gelegd Het kwartier Slamboul is gansch vernield door don brand. Constantinopel heeft drie groote w ijken, S'arnboul, waar de Muselmanncn verblijven; Galata, waar de handelshuizen en banken slaan, en Pera, waar de Europeanen wonen. Slamboul is nog afgezonderd van do bescha ving. De huizen bestaan cr uit bout en de stralen zijn er zeer eng. Door den brand, die aan kwaadwilligheid wordt toegeschreven, zijn er tot hiertoe twee duizend woningen vernield. Do brand is op drie plaatsen te gelijk ontslaan, juist terwijl overal de va- derlandsche feesten volop in gang waren. De papieren van den «Grootcn Staf» zijn gered. Twee soldaten levend verbrand Aan blusschen viel er niet te denkon. De soldaten deden wel dapper hun best. doch tweo hebben het duur betaald, zij werden lovend verbrand. Men spreekt daarbij nog van talrijke gekwetsten. Een minister naar Engeland D^minister van zeewezen is schielijk naar Engeland vertrokken, zoogezegd voor staats zaken. Allerlei aardige berichten doen in Constantinopel de ronde. De ramp Do brand is bcmeesterd. Men spreekt niet van twee duizend, maar van tien duizend buizen en magazijnen, die zouden vernield zijn, waartusschen vele scholen en moskeeën. De Keizer van Japan te Tokio Die Wiener Allgemcine Zeitung .ver neemt uit vaste bron uit Ruslavd, dat de keizer van Japan van zin is in den Herfst van dit jaar nog een officieel bezoek te bren gen aan het Chineescbe Hof to Poking. De Japaanseho keizer hoopt alzoo de Chineescbe hervormingen te bespoedigen en den invloed van Japan op China te vergrooten. Het is omgekeerd in de geschiedenis van Japan, dat een hunner keizers eene reis deed naar liet buitenland. Men ziet erin hoe Japan in alles meegaat met de zoden en gewoonten van do Wcstersche beschaving. 43° Vervolg. Zonderling dat gij nu meer van hem droomt dan vroeger... Dat komt zeker, omdat juffrouw Lepage mij aan hem herinnert. Ze gelijkt sprekend op hem En even sprekend op u,zegde de markies, doch dat is een toeval. Maar wij dwalen van ons onderwerp af. Wanneer zult gij mij op mijne vraag antwoorden Wij spraken over Alexe Mixtome. Hij is dood en zijn naam ortfeerd. Dat kan ik niet verdragen Zijn naam moet worden gezuiverd van den smaad, die er op kleeft. Hij was on- schuldig,en zijne onschuld moet bewezen wor den. Hoe r.u nog na achttien jaren En ter wijl liij toch dood is Wie kan zich door zijne schande beleedigd gevoelen Ik, markies Gij, Eugenie? Gij scheiddet van hem gij draagt zijnen naam niet meeruw kind is dood. Hoe kan zijne schande u deren Mijn vader bewerkte de scheiding. Gaar ne zou ik nog zijnen naam willen dragen. Nooit heb ik opgehouden liern te beminnen nooit AugustGü zegt dat gij mij liefhebt; zoo waar God mij hoort, ben ik overtuigd, dat mijn echtgenooit onschuldig was aan de mis daad, waarvan men hem betichtte. Zoek den waren moordenaar, zuiver den naam vart Alexe en... ik zal uwe vroiiw worden 1 Hare oogen blonken,en de edele overtuiging te geloven aan de onschuld van haren echtge noot, gaf aan haar gelaat eene schier boven- aardsche uitdrukking. VAN HELST Deze kunsttoestellen brengen ons tot ge dacht een bezoek te doen in het vooruitsprin gend gedeelte des ouden stadliuizes, eertijds het gebied of breteske geheelen, alwaar de bouwkundigen en ingenieur, de heeren Julius Goethals en Zoon, door hunne vcrschilligé werken doen uitschijnen, wat een uitgebreid veld de bouwkunst in de samenleving bekleedt ■en wat een kunstenaar in dat vak zoo al ken nen en welen moet, en wat studie er toe ge vergd wordt. In dezen stand vinden wij benevens de nederigste, de volmaaksto werken de be meubeling op christelijk en burgerlijk gebied, den kerkbouw neven den burger- bouw, het godshuis neven de schouwburg, de villa neven het kasteel, do werkmanswo ning neven het prachthuis, het smederswerk neven de koperdrijverij, het nederig kerkje neven de machtige koepolkerk, de eenvoudi- gen ingang en afsluiting van het ouderlin genhuis met den prach tigen ingang van het park, in een woord de studie tot de liooge kunst leidende, toegepast op alle noodwen digheden van ons leven. Moesten wij hier al de werken van de nee- ren Goethals ontleden, liet zou ons te verre leiden; zeldzaam, wij mogen liet zeggen, hebben wij zoo een praktische en in zoo ruime mate zulke kunstgewrochten te be wonderen gehad. Vergelen wij nochtans niet te melden, dat wij aan onzen stadsbouwmees ter, den heer Julius Goethals, de welgelukte cn kunstvolle herstelling der lokalen van ons Oud stadhuis met zijne prachtige schou wen en lusters te danken hebben. En wat gezegd van die praclitigo inganggrilje. Is deze bestemd voor ons park Ware liet niet te veel Oh mochten wij die pretentie heb ben van een kunstwerk van dien aard alhier zien op te richten Wat eerlijke studie tref fen wij hier nog aan, voor onzen schouw burg. Op die aangewezene plaats aan de Botermarkt is alreeds de verdeeling door grond, alles beleid en voorzien, welke prach tige uoorzichtkundigo lichten van buiten en van binnen, wij durven hopen dat er wel haast zal voldoening gegeven worden aan de verlangens onzer tooneelmaalschappijen en wij de hand zullen zien slaan aan do opbou wing van den schouwburg. Ten slotte, wij kunnen al onze ambachts mannen niet genoeg aanzetten, de werken van de heeren Goethals grondig of afzonder lijk van dichlbij te gaan doorgronden, velen zullen er kunnen bijleeren. Het tabakfabriek R. Van Bif.sen-Speec- kaert toont ons eenige zijner bezonderslo en meest gezochte rooktabakken, te beginnen met do gekmden tabak van Harèlbeke,Rois:n. Appclterre, Obourg en Semois, verders eenige fijne Aiuerikaansche tabakken, zoo als Florida, Maryland, Richmond, enz., als ook Kongo-tabaco uit onze kolonie. Dit huis is in bezit van brevet voor een bijzonder fa brikaat voor den rooktabak zacht en aange naam te maken. In dien stand bevinden zich kisijes van rol- en pruimtabak, welko de chikkers moeten doen waterbekken. Deze artikels worden meestin het Walenland ver bruikt. Het buis Van Biesen drijft ook een aan zienlijkon handel in sigaren en toont ons eenige zijner meest aanbevolen merken, om te eindigen met do vermaarde Havanasigaar in glazen buisjes voor 't bewaren van geur en smaak. Eene brochuur ligt ten dienste der bezoekers der tentoonstelling, om de kunst van bet rooken aan lo leeren. Onze stad is reeds lang bekend om zijne goedo tabakfabrikalie en deze heeft alhier eene groote uitbreiding genomen. Het is waarlijk te betreuren dat zoo menige andere fabrikanten van tabak niet meer belang in deze tentoonstelling gesteld hebben. Hot strekt thans te meer tot eere van het huis Van Biesen, deel genomen te hebben aan onze stedelijke tentoonstelling. De markies was doodsbleek. Komaan, vervolgde Eugenie, het gerecht kon zijne onschuld niet bewijzen, maar als gij niij bemint, zult gij liet kunnen. Gij hebt mijne belofte. August. Zuiver den naam van mijnen echtgenoot die, als hij nog leefde, thans mar kies van Charlemont zou zijn, en ik zal u op ml.ïno knieën danken, ja, meer nog,ik zal uwe vrouw worden en u beminnen De markies streed een zwaren strijd. De voorwaarde van Eugenie was hem koud op het lijf gevallen, en hij beefde als een boom blad, dat door den wind wordt bewogen. Verbaasd staarde de markies mevrouw aan, en do schrik, welke op zijn gelaat te lezen stond,toonde duidelijk hoezeer Eugenie's woor den hem hadden doen ontstellen. Dat is onmogelijk, riep hij ten laatste uit. Gij stelt mij eenen hinderpaal, dien ik niet kan wegruimen. Hot is eene dwaasheid aan eene zuivering van den naam van Alexe Mixto me to den kon. Waarom vroeg mevrouw heftig. Omdat geene aardsche macht dezen naam kan zuiveren. Maar ik zeg u, dat hij onschuldig is. De waarheid zal aan het licht komen; zijne on schuld zal bewezen worden,wanneer er slechts iemand als gij er zich mede wildet belasten. Niemand, behalve gij, gelooft aan zijne onschuld. Vergeef mij, Eugenie, maar ik moet u de waarheid zeggen, gij dwingt mij daartoe. Iedereen in Frankrijk, zelfs zijne beste vrien den, houden Alexe Mixtomo voor schuldig aan broedermoord. Hot gerechtshof oordeelde hem ter dood... Er werden zoovele menschen veroor deeld, die toch onschuldig waren. Eugenie, ik dacht niet dat gij zulke dwa ze denkbeelden hadt, riep do markies. Gij Brussel. Afgrijselijke misdaad. Sedert langen tijd reqds, leefden de echtge noten N..., uit de Abrikozenstraat, in slechte overeenkomst. Gisteren was de man, die leurder is, weer bedronken naar huis geko men en eenen geweldigen twist was ontstaan. Na lang kijven was de man naar bed gegaan en was weldra in slaap gevallen. De vrouw ten toppunt der woede besloot zich te wreken en zich van hem te ontmaken. Zij stortte over den ongelukkigen eene kruik petrool uit en wierp er een steksken op. De man was weldra van vlammen omringd. Hij kon deze evenwel bij middel van zijne dekens uildoo- ven. De vrouw werd later aangehouden en heeft bekentenissen afgelegd. Van een paardenmolen gevallen. Het 12jarig doclücrken der echtgenooten M...., uil de Abrikozelaarstraat, was gisteren na middag naar defoord^r Zuidlaan gegaan en was op een paardenmolen geklommen. Eens klaps viel het meisj'e van baar paard en be kwam eene erge wonde aan bet hoofd. Bij nader toezicht beslatigde men dat de linker voet gebroken was. Een handelssckuimer. Een kerel, die zegde Londen te bewonen, waar hij eene groote nijverheid bestuurde en die deed in lichtingen nemen in eene Londenscbe bank, die de beste berichten zond aangaande zijne geldmiddelen, heeft in Brussel een aantal menschen bedrogen en lot een beloop van 100,000 fr. waren afgetruggeld. De Italiaan gaf in betaling van hetgeen hij kocht wisselbrieven op do zoogezegde Lon- densche bank. Op den vervaldag bestatigden de bedrogenen dat de Londenscbe bank een verzindsel was en dat er geen nijveraar was. Na veel opsporingen heeft do policie den gast aangehouden. D... werd opgesloten en wacht zijn vonnis af. Branden. Gisteren avond, rond 10 ure, heeft het vuur het dak cn de mansar dekamers vernield van een huis der Militai renlaan, bewoond door de echtgenooten D... Men kent de oorzaak van den brand niet. Een andere brand brak rond half elf uit in de bakkerij der echtgenooten R..., in de Lakenstraat, 90. Het vuur nam aanvang in eene remisie en kon seffens gebluscht wor den. De schade door vuur en water aange richt, zijn nog al groot, doch door verzeke ring gedekt. In de vaart. Maandag vaarden eenige jongens op de Willebroeksche vaart. Aan hel lokaal Marly y kantelde liet bootje om. L. C.., wonend te fet-Quentin en J. M., gehuisvest te Landrecios, vielen in het water. Beiden werden door hunne kameraden gered, doch liet kostte veel moeite hun terug tot liet leven te brengen. Gevaarlijke spelen. Het Ojarig meisje C. L.., Van der Elstslraat, liet zich Maandag te harent van de trapleuning glijden. Eens klaps viel zij op den vloer in de gang. Men nam het kind met gebroken kaaksbeen en rechterarm en erge kneuzingen over gansch liet lichaam op. Aangehouden. Do policie heeft zekere S..., die over- een tweetal maanden 3200 fr. ontvreemd had bij zijn patroon aan gehouden. De kerel had alles in Parijs ver teerd. Botsing. In de Koningstraat greep eene botsing plaats tussehen een auto en een rijtuig. De koetsier, J. L..., Vesaliusstraat, werd zwaar gewond aan het hoofd en zijn linkerarm gebroken de auto voerder, A. G..., Leuvenschcn Steenweg, werd opgeno men met gebroken rechterbeen en erge kneuzingen. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER. krachtigste geneesmiddel tegen M'gr.hé, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 dwaalt. Denk aan de verklaringen.Zijne beste vrienden waren gedwongen tegen hem te ge tuigen. Hij is schuldig En ik herhaal het, hij is onschuldig riep mevrouw Eugenie nog heftiger. Hebt gij bewijzen van zijne onschuld vroeg de marbles. Bewijze.li LNeen, indien ik bewijzen had, gelooft gij dan, dat ik daarmee niet in het openhaar zou optreden,ten gerechtigheid eischen Bewijzen heb ik niet, maar ik weel dat hij onschuldig isr dat hij tot geen onrecht in staat was. Hij was uw bloedverwant. Gij zegt dat gij van mij houdt, welaan, help mij zijnen naam zuiveren en ik zal er u mijn ge- heele leven dankbaar voor zijn. De markies dacht eenige oogenblikken na en zegde Ik kan u in uwe dwaze denkbeelden niet stooren, ofschoon ik alles voor u wil doen, Eugenie. Alle feiten gef&tógen tegen Alexo Sedert het drama zijn zooVele jaren verloopen, dat gij misschien tal van bewijzen hebt verge ten wellicht hebt gij er niet alles over gele zen. Ik zal het geheel, pupt voor punt, nog eens met u nagaan, cn Alexe's schuld aantoo- nen en als ik u overtuigd heb, zult gij dan mijne vrouw worden Mevrouw Eugenie aarzelde. Ik zou neen kunnen zeggen, antwoordde zij want als ik overtuigd word van Alexe's schuld, zal ik nooit iemand meer mijn ver trouwen kunnen schenken. Hij, de edelste man, die or ooit bestaan heeft, zou schuldig zijn aan zulk eene misdaad Dan zou mijn ge loof aan de menschheid beginnen te falen. Maar, daar ik weet dat gij mij nooit zult over tuigen van de schuld van Alexe, beloof ik u te zullen trouwen, als ik liet vér trouwen in Alexe's onschuld vsrlm. Anderlecht. Noodlottige zwempartij. In een namiddag ging Van C.... Frans en twee gezellen naar Anderlecht. Onderwege hadden zij pinten gedronken en de warmte scheen hun ondragelijk. Eensklaps ontkleede Van C.., ziclien zegde dat hij ging zwemmen. Hij sprong aan de Nijverheidskaai inde vaart van Charleroi, doe!: nauwelijks was hij inliet water of hij zonk. De twee gezellen deeden al wat zij konden om hem te redden doch gelukten er niet in. De policie deed opspo ringen en een uur later werd zijn lijk opge trokken. De man laat vrouw en kinderen achter. Huishoudsters, oogen open Wilt gij uilstekenden koffie maken, eischt de echte Bitterpeeën der Trappisten Vincart. Weigert de namaaksels. 1500 K. Neder-Over-Humbeek.Lijk opgevisckt. Gisteren avond, rond 7 1/2 ure, zagen voorbijgangers in bet Kanaal van Wille broek, een lijk drijven. De veldwachter werd verwittigd en deze deed liet lijk opvisschen en naar het doodenhuis der gemeente over brengen. Men stelde weldra zijne persoon lijkheid vast, het is zekere S. O...., geboor tig uit Nieuw-Amsterdam, uit de provincie Drenhe (Holland). Hij is 42 jaar oud en laat eene weduwe met 7 kinderen achter, hij was te Neder-over-Humbeeck slechts over weini gen tijd aangekomen. Hij was verdwenen sedert den 20 dezer maand. Men weet niet of men een ongeluk of eene zelfmoord te betreuren heeft. Audergem. Noodlottige afloop. Van G..., het slachtoffer van het werlcongeluk dat hier Zaterdag in eene brouwerij voorviel is gisteren avond in het hospitaal dier ge meente aan de gevolgen derbekomene won den overleden. VJóai Es (Datz 't beste maagbitter. Antwerpen. Stoutmoedige diefte. Ongekende schurken zijn in do woning ge drongen van M. Grosbodt, Leopoldlaan, en hebben er alles opengebroken en alle voor werpen van waarde medegenomen. Daar M. Grosbodt zicli thans met zijne familie op zijn buitenverblijf bevindt, zal men zijn terugkeer moeten afwachten, om het bedrag van het ontvreemde te kennen. Verdronken. Een 18 jarige jonge ling, zekeren K..., wonende Handelsstraat, die in het Kempisch Kanaal was gaan zwem men, kreeg een bloedopdrang en zonk in de diepte. Het lijk werd kort nadien opgehaald en naar het doodenhuis overgebracht. Een voetbalplein in brand. Zondag namiddag is brand ontstaan op liet voetbal- plein der Antwerp Football Alliance, Kruis straat, aan het Kiel. Het gras door de hitte verschroeid, was in brand geraakt en het vuur deelde zich mede aan de bouten afsluiting. De pompiers .snel den spoedig ter plaats, en moesten de vlam men uitdooven. Kindje overreden. ««-In de Kalkstraat, is het kindje Julia De Vos, 5 jaar, wonende Vaartdijk, Zuid 28, door 't rijtuig van M. John Taylor, overreden. Het kindje werd niet gebroken reel:terbeen naar het Stuyven- berggasthuis gebracht. Oostende. Verdronken.De garnaal boot bevaard door Lauwereyns. wonende S. Franciscusstraat, Zondag morgen ter gar naalvangst uitgévaren, is omgeslagen. De visscher en zijn helper vonden den dood in de golven. Een andere garnaalboot beeft de twee lijken opgevischt en aan wal gebracht. Zele. Verdronken. Zekere Alf. Van den Abeele, oud 17 jaar, w onende te Zele, was Zaterdag middag, na liet noenmaal, gaan zwemmen in do Schelde, achter de fabriek dor heeren Roos en C'°, grondgebied van Grembergcn, waarbij werkzaam is. Hij kreeg een bloedopdrang en zonk. Men haalde slechts een lijk op. Balgerhoeke. Verdronken. Zondag namiddag waren verscheidene jongelingen een bad gaan nemen in de Schipdonksche De markies herademde. Ik zal mijne taak onverwijld beginnen, zegde hij blijkbaar verlicht. Ik heb een boek, waarin flo verhandelingen van het gerecht zijn aangeteekend. Dit zal ik doorlezen en do voor naamste punten er van aanstippen. Gij moet het ook lezen,en dan zult gij van meening ver anderen En als ik daardoor slechts in mijne over tuiging versterkt word Binnen eene week zijn wij verloofd. Euge nie, vervolgde de markies met overtuiging. Ik zal naar huis gaan en alle stukken nazien. Wanneer gij den ouden bottelier en nog eeni ge andere in't verhoor wilt nemen, zult gij wél anders spreken.Wil ik u eenige dier oude getuigen zenden Nog niet. Later zal ik hen wellicht willen hooreu. Do markies stond op en nam afc-Miojd. jVIevrouw Mixtome zag hom nadenkend na. Hij steeg te paard en zij sloot zich in hare ka mer op. Zij verscheen als naar gewoonte bij het tweede ontbijt en nam aan de uitspanningen der gasten deel, waarbij zy zich zeer vroolijk toonde. Daarna begaf zij zich opnieuw naar hare kamer en liet Roza roepen. Deze kwam en las haar iets voor, doch zij scheen niet te luisteren. Ik verkeer thans niet in eene stemming omtehooren lezen, Roza, zegde mevrouw. Ik ben zoo vol van andere zaken, dat het mij on mogelijk is mijne gedachten te beheerschen. Gij ziet bleek, mijn kind. Scheelt u iets O neen, mevrouw, antwoordde Roza. Meermalen, zegde Eugenie vriendelijk, heb ik op uw gelaat eene zwaarmoedige uit drukking gelezen, en daarbij nog iets. dat ik geenen naam geven kan. Het schijnt alsof gij vaart, nabij de brug van den ijzerenweg Eelc- loo-Brugge. Eensklaps werd een dor j-ongelingen, een landbouwerszoon, wonende in de Balger- hoekestraal, te Eekloo, door een bloedop drang getroffen, verdween in de diepte en verdronk. Het slachtoffer is de genaamde Ravmond Bral. Velours en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Wetteren. Moeilijkheden. Zondag tegen den avond kregen do genaamden K. W. en R. D. T. werklieden, wonende ter wijk Slatiekouter alhier, moeilijkheden voor eene nietige reden. Van woorden kwam het welhaast tot da den en eenige stonden nadien waren beiden aan bet vechten. De eerste liep eene rammeling op, zijne vrouw die haren echtgenoot met rede bij- I sprong, onderging hetzelfde lot en op den hoop toe sloeg R. D. T. nog al de ruilen uit in het huis bewoond door zijn tegenstrever. En zeggen dat deze twee menschen jaren nevens een wonen en steeds do beste vrien den waren. Proces-verbaal is ten laste der vechlers opgemaakt en zij zullen met moeder-justilia af te rekenen hebben. In de fabriek. Sedert eenige dagen hebben zich in de fabriek van den heer Beer- naerts verschillige gevallen van onpasselijk heid voorgedaan zoo dat men do gevallenen moest buitendragen. Naar het schijnt zou de toestand onuït- houdbaarzijn en Zaterdag laatst telde men rond de 50 graden hillein de fabriek. Er worden bittere klachten geuit ever het slecht en ondrinkbare water dat de fa briekwerkers in voornoemde fabriek te ne men hebben en alles behalve goed en gezond is voor deze brave werklieden. Gent. Gevallen. Gisteren namiddag, rond 5 3/4 ure, is Frans Van de Maele, met ser, oud 55 jaar, werkende aan do nieuwe Sint Pietersstatie, van eene hoogte gevallen van 4 meters. Hij kloeg over inwendige pij nen. Men bracht hem over naar eene kliniek. Lede. Aardappeldieven. Ten na- deele van Constant Van Holen, landbouwer, wijk Vrijdagmarkt, zijn een lOOtal struiken aardappelen uitgetrokken. Ten nadeele van Frans Bocqué, schoen maker, Achterstraat, zijn er een 25tal kgr. aardappelen op zijn land Kat, gestolen. Bij Baptist. Het parket van Pen- dermonde is teLede afgestapt om een onder zoek te doen nopens den genaamden Govaert Jan Baptist,bijgenaamd «Baptist do Vrij ver» enz. Men weet dat deze den naam had ge kregen allo ziekten te kunnen genezen door zijne specialo vrijfmelhode Dagelijks kwamen hem een honderdtal personen raad plegen en automobielen en rijtuigen stonden op rang voor zijne deur. Toen het parket afstapte was Baptist juist aan :t werk. De magistraten geboden hein zijn praktijken te staken. Vervolgingen zijn tegen hem ingespannen, Waasmunster. Diefstal. In den nacht van Zondag tot Maandag zijn dieven alhier in do goederenstatie gedrongen. Zij zijn langs het dak binnengeraakt, en openden dan de binnendeuren. Acht pakken koopwa ren werden buitgemaakt. Aan het eerste spoorhuisje heeft men het inpakpapier en de koorden teruggevonden. Een streng onder zoek is geopend. Brand. Zondag avond is brand ont slaan, bij Petrus Van Hemelryck. Het vuur werd veroorzaakt door het omvallen eener kaars en nam spoedig eene groote uitbrei ding. Gelukkig-lijk was er spoedig veel volk, zoodat de brand kon beperkt worden. Stekene Verdronken. Maandag rond 7 1/2 ure, ging Jozef Hendrickx, rond reizend stoelvlechler, in de wallen van liet oude fort visschen. Hij was bedronken en een geheim verdriet hebt. Als gij behoefte ge voelt aan eene vriendin, hoop ik dat gij het volste vertrouwen in mij zult stellen, niet waar Gij zijt zeer goed. mevrouw. Neen, ik ben slechts zelfzuchtig. Ik houd er van gelukkige gezichten te zien. Kan ik iets voor u doen Ik heb geene menschelijke hulp noodig, antwoordde Roza. Niemand kan mij helpen, dan God. Zijt gij wellicht bedroefd om uwen vader? vroeg mevrouw, die beproeven wilde haar ha re geheimen te ontrukken. Zijt gij thans voor de eerste maal van hem gescheiden Ja, pievrouw. Zoolang mij heugt zijn wij voor elkaar alles geweest en altijd te zamen. Dan verwondert het mij niet dat gij be droefd zyt.Het valt hard te scheiden van hem, dien nkn lief beeft, en Eugenie Mixtomo zuchtte dipp. Ilebt gij sedert gij hier zijt, nog niets van uwen vader vernomen NeeD, mevrouw; ma£r ik verwacht spoe dig eenen brief. De trekken van haar gelaat toonden zulk eenen liovigen kommer, dat mevrouw Mixto me er diep door geroerd werd. Zij kon niets vermoeden, dat dit meisje hare dochter was, wijl zij deze dood waande en toch voelde zij zich tot Roza aangetrokken met eene teeder- heid, welko zij niet kon verklaren. Gij hebt mij nog niets van uwen vader verteld, zegde zij. Ik zou zoo gaarne willen dat gij voor mij meer werd dan eene gezelschaps juffer. Deel mij iets van uwen vader mede, Roza. Als ik mij niet vergis, is uwe moedor reeds lang dood Ik heb mijne moeder nooit gekend. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2