BUITENLAND. 03 Marikkokwestie. De aanslag tegen M. Frornès. OP NAAR/LEUVEN NIEUWSBERICHTEN. De Kiezing van 1912 lacht ons toe Eene moord in Kongo. Be Kempenaar 30 ISdste De Raadskamer der Rechtbank van Brus sel, heeft gisteren het aanhoudingsmandaat bekrachtigd, dat tegen Oskar Hernalsteen was afgeleverd geworden. De aangehoudene blijft maar steeds looche nen. De onderzoeksrechter heeft gisteren aan Hernalsteen de doos en het inpakpapier waarin hethelsch machien stak, getoond. Hernalsteen bekende dat hij eenigen tijd geleden doozen in zijn bezit had welke op het kistje geleken. Hij gaf ook toe, dat het. geschrift, van het adres van M. Frornès, veel gelijkenis had met hot zijne. Hij loochent echter krachtdadig, naar Brussel gekomen te zijn, met den trein waarin het kistje gevonden werd. Er zijn nu echter verscheidene personen, die zeer ernstig zijn in hunne verklaring en beweren, dat hij wel met dien trein is mede- gekomen. Het onderzoek wordt dus voortgezet, en Oskar Hernalsteen, werd na deze onder vraging terug opgesloten. HOLLAN D. Nieuwe douanenrechten. •Tuist op 'toogenblik dat de Iiollandsche voi*slin België bezoekt, komt de regeering een ontwerp van iarievenhervorming op het bui eel der Kamer neer te leggen. De re- gee ting heeft er door 21 rnillioen frank meer in d e schatkist ontvangen. Bloem en petrool blijven van meerdere •rechten ontslagen, maar de sigaren worden zwaar belast. Voor honderd kilogrammen zal men meer dan 250fr., vasten taks moe ten betalen, daarbij nog twintig ten honderd van de weerde. Do cigaretten zal men per 100 kilogrammen tot hoven da 500 fr. tak seeren. daarbij nog veertig ten honderd van de weerde. FRANKRIJK Vier nieuwe aanslagen. Maandag werden er op verschillende lijnen van Frankrijk andermaal vier aanslagen ge- pleegd.Sergeant Bonnafous van het S3® regi ment werd als dader of medeplichtige aan gehouden. Hij zegde van de gebeurtenissen niet te weten maar verklaarde luidop, dat hij tie aanslagen ten volste goedkeurde. Huwelijk. Mej. Martha Steinheil, het ongelukkig kind, is in het huwelijk getreden metM. Ra phael Perugia te Vaugirand. liet kerkelijk huwelijk heeft vandaag plaats. Mocht zij er met hot geluk liaar vroeger ongeluk ver geten. PERZIE Aanhoudingen. Nu de oorlog in dit land voor de deur staat heerscht er, zooals men wel denken kan, teene grooto ontroering. Een komileitvan betopenbaar welzijn» is tot stand gekomen en heeft verschillende aanhoudingen bevolen. Dit komiteit staat onafhankelijk tegenover de regeering. Toen Fadgid werd aangehou den, moest de policie vuren op vrouwen en kinderen. Eeno vrouw werd gedood, ver scheidene gekwetst. Bij de mannen waren er ook vijf dooden. TURKYE De tusschenkomst van Oostenrijk. Oostenrijk zal tusschenkomen in liet con- flikt tusschen Turken en Albaneezen. De Oosten rij ksche vloot ligt gereed om to ver trekken Montenegro bereidt zich tot den oorlog. Dit klein land beschikt over aanzienlijke oorlogsmiddelen. ITALIË De ziekte van den Paus. De H. Vader heeft eene verkoudheid. Hij is vermoeid door de hitte, die hem de noodige rust misgund. Dr. Petacci heeft hem eenige dagen rust opgelegd. Zijn algemeene toe stand is echter zoo voldoende mogelijk. 44e Vervolg. Hebt gij geene bloedverwanten in Frank- rijk Geene die mij kennen. En werdt gij in Griekenland groot ge bracht? Ja. Vergeef mij,mijn kind,maar ik vermoed, dat uw vader verliezen heeft geleden, die hem dwongen naar het buitenland te trekken. Ilc wil mij niet in uwe zaken dingen, maar als ik iets doen kan voor uwen vader, zal het mij aangenaam zijn. Ik heb veel invloed en mijn broeder, de hertog van Montfaoon, zou hern eene landsbetrekking kunnen bezorgen. Gij zijt zeer goed, mevrouw, zegde Roza, op smartelijken toon maar mijn vader zal nooit naar Frankrijk terngkeeren of er moest licm een groot geluk te beurt vallen. liet overlijden van oenen bloedverwant, van wienl uw vader hoopt to erven misschien! vroeg mevrouw. Gij behoeft niette antwoor den, Roza. ik kan wachten totdat gij mij uw vertrouwen wilt schenken. Maar denkt over mijn aanbod na en meld het uwen vader. Ge lijkt gij op uwen vader Ja, maar ik gelijk ook op mijne moeder, antwoordde Roza kalm, ofschoon zij al hare krachten noodig had om bedaard to blijven. Uw vader moeteen statig man zijn, her nam mevrouw uitvorschend. Gelijken uwe oogen oj) zi.iiie Zij zijn eveneens blauw, antwoordde het meisje voorzichtig, en hij is even goed als ede' ENGELAND De grondwettelijke crisis. M. Asrjuilh heeft zijne redevoering mee gedeeld aan de pers. Het bijzonderste punt ervan is, dat hij beweert dat er in 1832 een voorgaande is geweest van zijne doenwijze. M. Balfour en lord Landsdown zijn bij den koning lang in gesprek geweest. De unionisten komen niet overeen in de aan te nemen houding. Balfour moest vandaag eene redevoering houden,waarin hij de zienswijze doet kennen zooals do unionisten overeengekomen zijn. Nieuwe woelige zitting. Dinsdag heeft het Lagerhuis weer eene woelige zitting beleefd. De liberalen hebben hunne weerwraak genomen. Toen minister Asquilh binnentrad, werd hij langduriggeöva- tionneerd. Er ontstond eene vinnige schermutseling tusschen lord Cecil en den minister, OOSTENRIJK, De warmte. Evenals in gansch Europa, doet zich de warmte gevoelen in Oostenrijk. Vele men- schen zijn reeds onder den druk bezweken. TURKYE. De brand te Constantinopel. Rond 8 ure van den avond is de brand in het kwartier Samboul van zelf uitgegaan. Algemeen wordt gezegd dat de verweer- dienst zeer gebrekkig is ingericht. De minis ter van Oorlog is aan het hoofd gekwetst. Doch het is geen erg. Op verschillende plaatsen zijn nog andere branden uitgebroken. Rond tien uren waren zij eerst bemeesterd. De schade bedraagt voor zijn minste anderhalf rnillioen Turksch pond. De dokumenten van den staf zijn gered. In 't geheel zijn er drie dooden. Het aantal verwoeste huizen is volgens de verslagen der policie tusschen de drie ên de vier duizend. AMERIKA De Molen van Rembrandt, Is niet van Rembrandt. Men weet wat ophef er is gemaakt met de beroemde schilderij De Molen die bijna algemeen werd aanzien als komende uit het penseel van Rembrandt. De Amerikaan Henry Frick, heeft deze schilderij over eenige maanden gekocht van markgraaf Landsdown, uit Engeland, voor de som van tweo rnillioen en half. Alvorens de schilderij te verzenden gebood de eigenaar ze op te kuischen. Toen men daarmee begon, zag men dat er op de schilderij een dikke laag vernis lag. Men deed die laag eraf, en toen vond men op de schilderij de handleekening van Ilerculo Seghers, die in 1589 werd ge boren en gestorven is in 1650. Die ontdekking heeft bij de kenners niet weinig verbazing verwekt doch meest van al bij den huidigen eigenaar die er twee rnillioen en half voor besteedde Go ziet, wat staat men kan maken op wetenschappelijke gegevens. Verschillende oplossingen Volgens Franscho berichten bestaan er verschillende oplossingen van de Marokko- kwestie. Engeland ziel met een onwillig oog aide oplossingen waardoorDuitschlandmeer coloniën zou bekomen. Een gerucht Uit bijzondere mededeelingen werd het gerucht verspreid dat consul Boisset ver moord was te El-Ksar. Men hecht er in de officieële kringen geen geloof aan. De tijding werd eveneens niet bevestigd. Tusschen Frankrijk en Spanje Hoewel de laatste gebeurtenissen niet geschikt waren om dc betrekkingen tusschen deze twee landen te verbeteren, is alles toch geregeld en komt er meer verstandhouding tusschen beide volkeren. liet verwondert mij dat gij hem hebt kunnen verlaten. Gij zijt immers zijn eeuig kind Ons huis werd door roovers in brand ge stoken en de hoofdman had gezworen mij te ontvoeren, daarom was ik daar niet veilig en deed ik mijnen vader het voorstel mij naar Frankrijk te laten gaan. Het viel hem hard zijne toestemming to moeten geven, maar hij zag in dat't zoo het beste was. Graaf Beaucourt had niet lang geleden een gevaarlijk avontuur met eenen Griek- selien bandiet, zegde Eugenie. Ilij werd gerui- men tijd gevangen gehouden en lag daarna vele maanden ziek in do hut van eenen wijn gaardenier. Hoe heette uw vervolger Leondari. Zoo heet ook hij, die graaf Beaucourt ge vangen nam. Gij moet er met deu graaf eens over spreken. Meer dan eens had Roza willen zeggen, dat zij den graaf in Griekenland reeds had leeren kennen. Het scheen haar onbillijk toe deze kennismaking aan hare moeder te verbergen. Het bekend worden van hare verhouding tot graaf Beaucourt kon voor haren vader niet gevaarlijk zijn.Ilaur gelaat was gloeiend rood, toen zij vroeg Hebt gij de geschiedenis van graaf Beau court vernomen Zeker, lnj vertelde ze mij zelf. Ik weet 'van de wreedheid van Leondari en hoe een Griek^ch meisje hem redde. De graaf moet zijn hart aan dit meisje verloren hebben. Hij bleef drie maanden in haar huis, waar hij ziek lag. Roza kleurde nog meer. Mevrouw Mixtome, zegdozij beslist, het Grieksche meisje dat graaf Beaucourt bevrijd de, was ik. Wij hoorden op't gröat congres, dit jaar te Aalst gehouden en zoo schitterend gelukt wij hopen dat de bijzonderste wenschen niet in het dak zullen blijven steken een priester verklaren Wij moeten blad tegen blad, aanval tegen aanval, meeting tegen meeting, en strooibrief togen strooibrief zet ten, onder geen enkel oogpunt mogen wij achteruit blijven of het onderspit delven. Zoo is het ook met de beloogingen. Be tooging tegen betooging niet op denzelfden dag en plaats, maar enkel als eene kloeke wapenschouwing onzer strijdgelederen. Wij blijven op een punt achteruit,en dit is vooral in zake van betoogingen. Voor hunne betoo gingen maken de katholieken niet eens het tiende reklaam van de tegenstrevers. Sommige bladen der Tegenpartij spreken in een enkel nummer son^s 10 maal en nog meer van hunne betooging, en dan, hoe lang op voorhand. Welnu,moeten wij nu juist zooveel niet doen, wij moeten het toch goed doen, en daarom zeggen wij met duizenden en duizenden en nog duizenden op 27 Au gustus naar Leuven. Wij hebben vernomen dat er dien dag te Geeraardsbergen een feest is van katholieke turners. Zou het aan onze katholieke vrien den van de streek niet mogelijk zijn, den datum, ofwel wat te vervroegen of uit te stellen?... Met goeden wil, moenen wij het wel Wij hopen dat de dappere Geeraards- borgenaars dit zullen willen inzien. Hunne plaats is dien dag ook wel zeker te Leuven. Bijzonderlijk de turners kunnen in Leuven niet gemist worden Zoo do Vrienden wiilen, is de zegepraal verzekerd Het geroep der tegenstrevers kan wel eenige bange harten schrik aanjagen, maar niet diegenen, die met een stouten blik de toekomst inzien. De strijd van 1912 zal een hardnekkige strijd zijn, dat is waar. Daarom mag er geen oogenblik verloren gaan en al de werkers moeten in; de bres springen. De zwartzieners, de bangerikken moeten thuis blijven, die zijn enkel goed om den moed der dapperen te verzwakken. Alleen de moedige strijders moeten vooruit. Vertrouwen en be geestering leiden tol den zegepraalt. In 1912 moeten er ëen twintigtal nieuwe zetels bijkomen. Nemeii wij nu het maximum 21; welnu, als wij de cijfers van '190S en 1910 te zamen nemen, dan volgt daaruit dat wij van die 21 zetels er ten minste tien en heel waarschijnlijk elf zullen veroveren. Met onze 6 stemmen meerderheid van thans blijven wij regeeren. Overigens 't wordt alge meen aangenomen, dat het sluiten van het kartel ons vele stemmen zal doën bij winnen. Die tijd heeft van leven, zal gelegenheid hebben van zien. -■ Heeren Emmanuel 'Dewinde en Charles Ferrier hebben do berekening gemaakt en zijn tot den volgenden uitslag gekomen. Te Antwerpen zouden er 3 nieuwe zetels zijn 2 voor de liberalen en 1 voor de katho lieken. Het 7e liberaal quotient is 9361 stem men en het 9® katholiek quotient 9208. De katholieken van Antwerpen zouden enkel 1380 stemmen moeten herwinnen om in plaats van een, wel twee zetels hij te winnen. Te Mechelen zal de nieuwe zetel waar schijnlijk tot het kartel gaan. Te Turnhout zullen de katholieken den nieuwen zetel bijwinnerf. Hun 4e quotient is 9698 stemmen, het kartel behaalde maar 9048 stemmen in 't geheel. Te Brussol zouden er van de 5 zetels 2 naar do katholieken gaan, 2 naar de libe ralen en 1 naar do socialisten. In Veurne zou de nieuwe zetel aan 't kar tel behooren. Het 4® katholiek quotient is Gij Maar, Roza'! Ja, mevrouw, ik En graaf Beaucourt verbleef niet in de hut van eenen wijngaarde nier, maar in het huis n>ijns vaders. Onze die naren verpleegden hem. Dat had ik uooit gedachtriep mevrouw verbaasd. Ik zou het u reeds vroeger gezegd heb ben, maar de gelegeiïhfeid daartoe ontbrak mij, zegde Roza ook wist ik zelve nog niet wat ik doen zou. En gij zijt het Grieksch meisje van wie ik zooveel gehoord heb vervolgde mevrouw.En hebt gij mij daarmee alles gezegd Neen, niet alles, antwoordde Roza, de oogen neerslaande. De graaf was mij genegen en wilde mij trouwen, maar mijn vader wei gerde zijne toestemming te geven, en 'daar bleef het bij. Toen ik naar Frankrijk kwam, dacht ik niet den graaf te zullen ontmoeten. Tk geloof u. welk cèn zonderling avon tuur Ik heb nooit vermoed, dat gij den graaf vroeger hadt gezien, maar nu verwonder ik er mij niet meer over. Hoe'kon ik toch zoo blind zijn Is het huwelijk uitgesteld Het is onmogelijk, mevrouw, of zooals ik zegde, mijn vader moet weei1 naar Frankrijk komen. Ik ben met graaf Beaucourt niet ver loofd. Ik ken hem genoeg om te weten, dat wanneer hij eenmaal bemint, hij voor altijd bemint. Ik ken hem als een voorbeeld van eerlijkheid en als de waardige vertegenwoor diger van een groot en voornaam huis, en het zou mij genoegen doen u van dionst te kunnen zijn. Wees oprecht tegefi mij, Roza. Staat uwo kleine fortuin het huwelijk in den weg Neen, geheel iets anders riep Roza hartstochtelijk. Gij kunL mij niet helpen, me vrouw. God alleen kantons hulp verschaffen. 9035 stemmen, het 2e quotient der kartel listen 10148. Te Roesselaere komt de nieuwe zetel aan de katholieken. Te Gent zal de nieuwe zetel tot de katho lieken gaan. Hun laatste quotient is 11266 stemmen, het laatste liberaal quotient is 9917 en het laatste socialistisch quotient 7702. Te Dendermonde is er geen twijfel dat de nieuwe zetel aan de katholieken komt. Het laatste katholiok quotient is 9850 stemmen, dit der kartelmannen enkel 5954. Te Ath-Doornik zal do nieuwe zetel aan 't kartel behooren. Te Charleroi zullen liberalen en socialisten de 2 nieuwe zetels bij winnen. Te Neufchateau, te Maeseyck en te Nijvel zullen de 3 bijkomende zetels aan de'katho- lieken ten goede komen. Te Luik zal do nieuwe zetel gaan tot de socialisten. Hun 7° quotient is 11056, het 6® katholiek quotient is 10380. Om een 4e ka tholiek quotient van 11057 stemmen to be komen, moeten do katholieken2670 stemmen meer halen. De hulp van de kristene partijen is nu vastgesteld en zoo zullen de katholieken veel meer stemmen dan noodig, isbijwinnen om dien zetel te veroveren. Het volstaat dus bij de ontbinding der ka mers in 1912 onze stemmen van 190S en 1910 te behouden om een schitterenden tri omf te behalen. Twijfelt niet vrienden; als wij werken, is die triomf aan ons Onze lezers zullen zich herinneren, dat eenigen tijd geleden, de postoverste van Kondolole, Leon Gopette, op dramatische wijze in Kongo vermoord werd. Thans zijn daarover nadere inlichtingen toegekomen. M. Leon Copette, geboren te Namen, be vond zich op 18 April teBambimbi, en strafte er een drietal soldaten, die eene diefle be gaan hadden. Eenige minuten later zette hij zich aan tafel om te eten. Op dat oogenblik naderde een der gestrafte soldaten, zekeren Walu, afkomstig van Azandé, verraderlijk, achter den rug van M. Gopette. Hij drukte den loop van zijn geweer tegen den rug van zijn overste en schoot. M. Go pette viel dood neder. De moordenaar nam de vlucht, en loste nog twee scholen op zijne achtervolgers, doch dezen vluchtten weldra ook in alle richtingen, zoodat de post vorla- ten werd. Alleen een klaroenblazer, zekeren Libango bleef trouw, gelukte erin een an deren neger te vinden en samen droegen zij het lijk eerst naar Kondolole en dan naar Benganussa, waar het lijk begraven werd. 's Anderendaags kwam Walu, die zich in de bosschen had schuil gehouden, zich te Bafwaboli gevangen geven. Hij verklaarde dat hij zich had willen wreken, omdat hij gestraft werd en voegde er hij dat hij bereid was te sterven. 'Brussel. Twee zelfmoorden. Voor bijgangers hoorden gisteren namiddag in het voorbijgaan langs de Hallepoort klachten uit de Square komen. Men zocht op van waar zij van daan kwamen en men vond een 65 jarige ouderling, die zich in de afgrijse lijkste stuiptrekkingen lag te rollen. Hij hud vergift ingenomen. Het is zekere Jan V..., uit de O. L. Vr. van Gratiestraat. Zijn toe stand is zonder hoop. De echtgenoolen G... hadden sedert eenigen tijd reeds een hunner onderhuur ders niet meer gezien. M. G..., die een onge luk vermoedde, ging gisteren aan hare deur kloppen, doch kreeg- geen antwoord. Een slotmaker werd gevraagd en men vond Mev. M... aan haar bed opgehangen. Men kent de oorzaak der wanhoop niet. Geheimzinnige verdwijning. Twee jonge gasten van 12 en 13 jaar, Antoino D... en August L..., die in de Pierstraat wonen, zijn sedert Zaterdag verdwenen. Bij Zelfs, als mijn vader zijne toestemming gaf, zou ik graaf Beaucourt niet kunnen trouwen. En toch bemint gij hem Het meisje boog het hoofd. Daar schuilt een geheim achter, dacht mevrouw Mixtome. Wat zou het zijn Hare genegenheid voor beiden was opge wekt. Zij besloot graaf Beaucourt er over te spreken en als het mogelijk was, licht te bren gen in dezo duistere zaak. Het verheugt mij, dat gij mij dit hebt medegedeeld, zegde zij ernstig. Het is niet meer dan billijk, dat ik er van onderricht ben, maar anderen behoeven niet te weten dat gij de Griekin zijt, die den graaf hebt gered. 'Alles zal goed komen, laat den moed niet zinken, Roza, en vertrouw op de Voorzienigheid. Zij boog en kuste het meisje op het voor hoofd. Roza greep hare hand en kuste ze hartstochtelijk. Haar gelaat was zoo bleek als dat van een lijk. Gij zijt opgewonden, mijn kind, zegde zij teeder. Ik zal zien wat ik voor u doen kan. Vertrouw op mij, Roza, en alles komt terecht. Daarop gaf zij het meisje verlof om heen te gaan. Toen zij weer alleen was, daeht Eugenie na over hetgeen zij gehoord had en mompelde zacht Waarom zou haar huwelijk met den graaf onmogelijk zijn Ik wil eens hooren,wat hij er van zegt. Ik zal niet rusten vooraleer ik Roza heb doorgrond. Maar nu weet ik dat zij rein is als een engel. Ik zal den hinderpaal die het jonge paar in den weg staan, verwijderen cn den donkeren sluier oplichten, welko dit meisje omgeeft ik moot haar geheim weten AFGELUISTERD. Roza verscheen aan tafel zonder dat men op hun vertrek hadden zij aan hunne gezellen gezegd, dat zij gingen zwemmen. De ouders vermoeden een ongeluk. Erge val van een dronkaard Maan dag rond 6 ure van den avond kwam zekere Gustaaf D..., afkomstig van Lede-jen die in een logement der Gentschebaan woont be dronken naar huis. Hij wilde zich naar zijne kamer begeven doch aan liet tweede verdiep gekomen rolde de gast van de trappen en kwam terecht in den gang, waar hij bewuste loos bleef liggen. Hij verloor veel bloed uit eene gapende wonde die hij aan liet hoofd bekomen had. Men snelde om een dokloor deze verzorgde de man en oordeelde zijn toe stand erg. Gevallen. Een 7jarig knaapje waar van de ouders in do Jagerstraat wonen, was op een venstertablet geklommen van het tweede verdiep, het kind verloor het even wicht en viel op de straat, het kind werd met gekloven schedel opgenomen. Do toestand van liet slachtoffer laat weinig hoop. Vrouw verbrand. Door het ont ploffen van een petrolvuur, werd vrouw Cos- temans, Handelskaai, Dijnsdag zeer erg ver brand over gansch het lichaam. Laken. Werkongeval. Een metser- diener, genaamd Hilaire Vrambout, en wo nende te Wemmei, werd Maandag in do Laneauslraat door een zware balk die van do tweede verdieping vie), op liet hoofd getrof fen. Hij werd den schedel gebroken. Koekelberg. Erge val. M. Paul Mer- tens, bestuurder van werken, wonende op de Georges Henrilaan, viel Dijnsdag op de Pantheonlaan, in een in ophouw zijnde ge- houw eener hoogte van 8 meters. Men nam hem in de onderverdieping bewusteloos met gebroken ribben en linkerbeen en kneuzingen over gansch het lichaam op. Antwerpen. De diefstallen. Een dok werker-, Jan S..., werd gisteren op heeter- daad betrapt, toen hij ten nadeele der firma Steinmann eene kas gleiswerk openbrak. Dieven drongen in den juweelemvinkel van M De Winter, Neerstraat. Zij werden echter op de vlucht gedreven, door de tehuis komst van een der inwoners van het huis. Ten nadeele van wed. Van Kessel, Oranje straat, werden gisteren avond voor ruim 300 fr. juweelen gestolen. Ongekende schurken zijn op het jacht Kandjatoebehoorende aan M. llolsaert, advokaat, en dat aan de Herhouvillekaai ge meerd lag, gedrongen, en hebben er ver scheidene voorwerpen gestolen. In eon huis der 2® wijk, werden tijdens eene huiszoeking eene groole hoeveelheid tapijten, pelsen, enz., van diefte voortko mende, aangeslagen. Ten nadeele van een handelaar dor Rotter damstraat, werd een pak ge weefsels, ter waarde van 180 fr. gestolen. Bij M. graaf Le Grelle, Louizastraat werd een schouwgarnituur, hebbende eene waarde van 1500 fr. gestolen. Gisteren meldden wij de diefte, gepleegd ten nadeele van M. Grosbodt, Lcopoldl'aan. De bestolen is thans te huis gekomen, en heeft vastgesteld, dat de buit. door de diftven behaald, zeer belangrijk is. Eene belangrijke partij juweelen, zilverwerk, enz., is verdwe nen. Zelfmoord.Een inwoner van Zuren borg, zekeren G...., heeft zich in zijne woning door verhanging gezelfmoord. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Erg icerkongeluk. De dokwerker Willem Loosfeldt, 52 jaar oud, wonende te Gent, heeft gisteren aan boord van den stoomer Lapland eene zware ijzeren deur op de beenen gekregen. De man werd vreese- lijk gekwetst en moest naar het verbandhuis der Kipdorpvest overgebracht worden. Gevallen. Do 5jarige Jozef Moort- hamers, wonende Goudsmedenstraat is aan de Suikerrui,vande kaai op do Vlotbrug ge vallen. De arme kleine werd zeer gevaarlijk aan het hoofd gekwetst. haar gelaat iets van hare ontroering kon le zen. Mevrouw Mixtome zag liet en toonde er zich zeer tevreden over,want ook zij liet nooit aan iemand merken water in haar binnenste omging. Na tafel deed men een beetje muziek en daarna was Roza vrij. Zij ging in eer. hoekjo van het raam zitten achter het zware gordijn, en beschouwde met belangstelling het tooneel in de kamer. Hot vuur in de beide schoorsteenen, het overvloedige licht der kroonluchters, do prachtige toiletten der damen, dit alles trok Roza aan, want het was zoo geheel in tegen stelling met haar eenvoudig leven in Grieken land. llaro blikken rusten echter vooral op mevrouw Mixtome en zij beschouwde haar met liefde en genegenheid, die evenwel niet vrij was van ieverzucht, dewijl zij vermoedde, dat dezo weldra verloofd zou zijn met den mar kies van Charlemont. Hoe kan zij mijnen vader vergeten, zelfs als zij gelooft dat hij dood is dacht zij. Ondertusschen naderde mevrouw Bienjour Roza met een lachje op de lippen, doch met een hart vol nijd en afgunst. Zij haatte Roza. Het is onbegrijpelijk dat mevrouw Mix tome van dit meisje kan houden, dacht zij. Zij is niet meer dan eene gelukzoekster en ik hoop dit weldra te kunnen bewijzen. Hoe is het mogelijk dat eene dame, die de meest trotsche vrouw van Frankrijk genoemd wordt, belang kan stellen in een meisje van wie nie mand weet wie zij ig of van waar zij komt, wier verleden een donkere sluier omhult. Zij is met oen doel naar hier gekomen, maar ik zal haar ontmaskeren. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2