Twee dramas rond Brussel DE RONDE VIN BELGIE SpiegeSfalii'iek A. L. 1EYVAERT Stadsnieuws. Dramatische zelfmoord te Schelleiielle Eene vreeselijke wraakneming. Briefwisseling DE ZAAK VERMEERSCH Heer Minister, voor vliegtoestellen. FEESTWIJZER Otficieelë kwoteering ÜVI IE XT IB EG X-. £3 Zaailand en een perceel Bouv/grontl I Verpletterd. Een voerman van den (itedelijken Reinigheidsdienst,Eugeen Panier, >•26 jaar oud, wonende Lange Vlierstraat, is jn <le Kleine Haantjeslei onder zijn wagen "verpletterd geworden. Het slachtoffer moest i^aar het St-Elisabethsgasthuis overgebracht ■ft'orden. Wederom eene werkstaking. Dins dag morgen hebben de grondwerkers van de werken voor den nieuwen Volkschouwburg het werk gestaakt. Er hadden geen onlusten plaats. De stakers vragen verhoogi'ng van loon. De aannemer heeft in Duilschland een honderd tal werklieden aangeworver en hij hoopt dat deze Woensdag het werk zullen komen voort zetten. Schielijk gestorven op den tram. Een dokwerker Karei Bordiu, van Beveren werd Maandag avond onpasselijk terwijl hij zich op de tram van Brouwers vliet bevond. Men liet de zieke afstappen en deze overleed eenige stonden nadien. Het lijk is naar het doodenhuis gebracht. Gevecht met de policie. Maandag avond is in de Kloosterstraat een gevecht ontstaan tusschen een dronken zeeman en twee policieagenten. De zeeman kon ten slotte toch overmeesterd en naar het stede lijk gevang overgebracht worden. Winkeliers, koopt uwe sllegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Herenthals. Ingenieur gewond. Een Oostenrijksch ingenieur, zag de werken na in een ijzergieterij toebehoord hebbende aan J. Van Aerschot.Hij viel eensklaps van eene aanzienlijke hoogte. Zijne armen werden op verscheidene plaatsen gebroken. Degekwet ste werd, per auto, naar Antwerpen ver voerd om aldaar in eene kliniek verpleegd te worden. Mechelen. BrandstichtingEergis teren, rond half twee. werden op het ge hucht Galbergen, ter plaats «lictBergske 12 hooioppers en 19 oppers strooisel in brand gesloken ten nadeele van M. Joostcns. Alle pogingen om liet vuur uit te uooven waren vruchteloos en de oppers werden spoedig de prooi der vlammen. Deze brandstichting is des te afschuwelijker daar Joostcns een vader is van vijf kinderen die zich vele opofferingen getroost om door do wereld te komen. Een icvcrig onderzoek is ingesteld om den plichlige te ontdekken. Het parket is verwittigd. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf. 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Santbergen. Treurig overlijden. De briefdager De Vos, op zijne ronde zijnde, gisteren morgen, ten 10 ure, voelde zich opeens midden den openbare weg, onwel. Hij stapte spoedig in eeno herberg binnen en spuwde er overvloedig bloed, pe ongeluk kige verstikte erin na weinige oqgenblikkcn. De afgestorvene laat eene weduwe achter met kinderen. Geeraardsbergen. In eene koolmijn ge dood.Den 23jarigen Pieler Van der Meynsbrugghe, wonende le St-Anr.astraat, alhier, werkte in eene koolmijn van Forcliies- la-Marche, toen hij eergisteren door eene instorting verpletterd en gedood werd. Gisteren morgen, te 9 ure, is hij naar zijne woning overgebracht door een wagen der koolmijn, en is heden to 4 ure begraven. Landskauter. Tramongeval.De 40ja- rige werkman De Neve, geboortig en woon achtig te Gontrode, is Zondagnacht omtrent 2 ure, door een machien in stukken gereden. Men vond het linkerbeen van den veronge lukte en wat verder een deel van 't lichaam. De Neve zou in dronken toestand verkeerd hebben. De gendarmen van Mello en Oosterzeele hebben een onderzoek ingesteld. De gevondene lichaamsdeelen zijn naar het doodenhuis overgebracht. Huishoudsters, opgelet Kruide niers geven namaaksels van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart voor echte uit hel is u bedriegen op de hoedanigheid. Eischt dus wel liet merk Vincart op het pak. 1500 K Nieuwerkerken. Erg ongeluk. Dins dag namiddag is do remdraaier Petrus Bayens, 26 jaar oud, van Erpe-Zevekote, op de nieuwe spoor wegwerken door een trein verrast en een heen verpletterd geworden. Hij werd ook erg aan de zijdo gekwetst en moest in bedenkelijken toestand naar zijne woning gebracht worden. Moorsel. De muilplaag. Op den Spilhoek is de muilplaag ook in een stal uit geborsten. De noodige voorzorgen zijn ge nomen. De kinderen De Ridder, stieren- houders, hebben besloten hunnen stal voor cenigen tijd te sluiten, tot het gevaar ge weken is. Wanhopig keerde hij dan huiswaarts en is rond 9 ure te Schellebelle van den trein gestapt. Hij is dan in schijn naar huis gegaan,doch heeft eénige meters voorbij de statie een gat in de haag gemaakt, is er door gekropen en heeft zich op de riggels gelegd om zich door den trein n. 3, welke daar om 9 ure 12 m. voorbijrijdt, te laten onthoofden. Het lijk is naar het doodenhuis van Schel lebelle overgebracht. De ongelukkige laat eene weduwe met drie kleine kinderen achter. Prijsuitdeeling. De plechtige prijsuit- deelingin 't St Jozefscollege zal plaats heb ben op Zaterdag 29 Juli, te 8 1/2 ure. De gemeente Schellebelle komt door eene dramatische zelfmoord in opschudding go- bracht te worden. Dinsdagavond, rond 9 1/2 ure, vond men op de spoorbaan, op ongeveer veertig meters voorbij de statie van Schellebelle, het ont hoofde lijk van een manspersoon. Weldra vond men ook het hoofd, en dan werd het lijk herkend, als zijnde dat van den genaamden Emiel Miohiels, 30 jaar oud, spoorwegwerkman wonende te Schellebelle. Een onderzoek werd geopend, en weldra wist men, dat Michiels, wagonkuischer was, in de statie van Brussel-Noord. Hij had daar in een wagon van 2® klas, een voorwerp ge vonden, dat hij zicli naar het schijnt wilde toeëigenen. Een zijner werkgezellen had zulks echter gezien, en aan den onderslatie- overste hekend gemaakt. Michiels werd in hot bureel van den statie overste ontboden, en zijne plaats ontnomen. EXAMENS AFGELEGD- M. Edgard De Ruyver, van Ninove. oud student van het St Jozefscollege, van Aalst, heeft aan de Hoogeschool van Leuven het 3de examen van kandidaat-notaris afgelegd, met onderscheiding. Een man doodelijk gekwetst. Een erg drama viel gisteren avond op den openbaren weg, Daillyplaats voor. Ten ge volge van eenen voormaligen twist was eenen grooten haal ontslaan tusschen een genaamde Alfons V...., steenkapper, uit do Cooseman- slraat, 35, en zekere Victor B36 jaar, schoenmaker, wonende in de Victor Hugo- straat. Gisteren avond, kwamen de twee vijanden elkander tegen in een koffiehuis der Dailly- plaats. Aanstonds had er weer een hevigen twist tusschen beide plaats. Do patroon ziende dat zij gingen handgemeen worden, schoot toe en dreef ze uit zijne woning. Dit deed hunne woede nog stijgen. Nauwelijks waren de twee mannen in de straat of zij vatten elkander vast en begonnen verwoed te vecli ten. Weldra moest B...., bezwijken doch hij streed hardnekkig voort. Zijn tegenstander Vgelukte er evenwel na eene uiterste krachtinspanning in hem op den grond te leggen. Aanstonds zette hij de knieën op do borst van den ongelukkige, trok een mes en plofte liet tot tweemaal toe in het hoofd van BDeze viel onmiddelijk in bezwijming Hij verloor uit de wonden beken bloed. De toegeschoten voorbijgangers vatten de moor denaar en anderen droegen B...,, naar het hospitaal. Dezen morgend had hij nog geeno kennis hernomen. Een geneesheer die de wonden onderzocht heeft* verzekerd dat zij doodelijk zijn en wanhoopt den man nog te redden. De policiecommissaris Dexters die zich met 't onderzoek gelast heeft, heeft demoor denaar doen opsluiten. B..., het slachtoffer, is vader van een tal rijk kroost. Eene vrouw door haren man gestoken. In de Kerkstraat, 45 te St-Gilles woont een huisgezin met G kinderen. Do man is een goede brave werkman, doch de vrouw heeft den naam van lichtekooi. Gisteren avond kwam D... te huis van zijn werk en vond het huis ledig. Nutteloos trachtte hij te weet te komen, waar zijne vrouw gebleven was. Rond middernacht zegden de geburen hem. de vrouw in eeno hérberg der Vanderschrickstraat te hebben zipn zitten met eenen man, die haar sedert eenigen tijd reeds het hof maakt. Dol van woede greep D... een scherp keu kenmes en snelde naar het hem aangewezen huis. Daar vond hij zijne vrouw aan een tafel Ij o zitten met eenen manskerel. Dit ziende, kon hij zich niet meer bedwingen en sprong op haar toe met opgeheven wapen. Hij plantte het mes in den rug der ongeluk kige die zieltogend op den grond storllo. De manskerel was middcrwijl gevlucht. De patroon trok hel mes uit de wonde, waar het was blijven insteken en deed onmiddelijk een doktoor roepen. Deze oordeelde de toe stand van het slachtoffer erg genoeg, om zo naar het Sint Pietersgasthuis te doen over brengen. De toestand der gekwetste is zeer erg. De man die, over zijne daad verschrikt, eerst weggevlucht was heeft zich vervolgens gevangen gegeven in do handen der Sint- Gillische policie. Hij werd ter beschikking van het parket opgesloten. De petroolkoning van Bakou (Rusland), Zeïnall Tagnief, een man die zoo maar zoo een honderdtal miljoenen rijk is, wordt thans beticht zijn gewezen opziener vermoord le hebben, in bijzonder dramatische omstandig heden. Zeïnall Tagnief, was vijftien jaar geleden, als eenvoudig dokwerker te Bakou aange komen, doch had degoedekans gehad, partij te trekken uit alle gustige omstandigheden, ten gevolgewaarvan hij, alhoewel ongeleerd zijnde, na eenige jaren miljoenair werd Een tiental jaren geleden, had hij zekeren Beboutof, die in Duilschland zijn diploma van ingenieur behaald had, tot zijn opziener en sekrelaris benoemd. In de laatste tijden, vermoeddo Tagnief, dat Beboutof betrekkingen onderhield met vrouw Tagnief. Onmiddelijk besloot hij zich te wreken. Beboutof werd naar het kasteel van Tag nief geroepen, zoogezegd, om er eenige her stellingen na to zien. De man werd in eene afgelegene kamer gebracht, en daar over rompeld, door Tagnief en verscheidene fami lieleden van dezen laatste. Dezen rukten hem de kleederen van hot lijf en begonnen hem te geeselen met stokken koorden en hamers, lot de ongelukkige bewusteloos ten gronde zakte. Alsdan werd hij tot het bewustzijn tcrugge bracht, waarna de marteling herbegon. Toen Tagnief oordeelde, dat de marteling lang genoeg geduurd had, zond hij om de vrouw van Beboutof. Deze storto bewuste loos neder, toen zij haren man geheel met bloed en wonden overdekt zag. De ongelukkige werd naar zijne wonin. teruggevoerd, doch hij bezweek er twee dagen later, aan de gevolgen der verwon dingen. Heel Bakou bespreekt de moord, doch de policie, welke geheel op do kosten van Tagnief ingericht is. vreest dat hare soldij niet meer zou betaald worden, door de fami lie Tagnief, indien deze aangehouden werd, en durft er niet aan roeren.... Lucifer-opvoering in het St. Jozefcollege. Waarde Heer Redakteur, Ik heb dat diepgaande en geleerd artikel daarover in uw blad van gisteren gelezen, en het heeft mijn Aalslersch hart goed gedaan met zooveel lof te hopren spreken over de opvoedkundige en artistieke waarde dier vertolking. Heel de bevolking onzer stad mag er fier opgaan, dat nien zoo iets heeft aangedurfd, en het gebracht heeft tot dicht bij de volmaaktheid. Die Lucifer-opvoering is een gebeurtenis in d<Jó ètrijd die Vlaande ren kampt om te lier worden wat het was een groot begaafd off kunstrijk volk. Later zal men er blijven van gewagen, want heeft men het werkelijk heter gedaan dan Royaards, en ik hen ook van dit gedacht, dan hebben wij wol het recht dit te noemen een triomf die door heel Vlaanderen moet weerklinken. Op alle burgers van de stad rust nu de plicht te zorgen dat de twee ver tooningen op 13 en '15 Oogst talrijk zouden worden bijgewoond, zoodat duizende Vlaam- sche zielen zich zullen'gelaafd hebben aan die bron van eigen schoori, de rijkste kroon. Weieven maar in een provinciestad, maar als we dan iets te toonen hebben dat Gent of Antwerpen of Brussel ons met recht benijden mogen, laten wo dan ook ons best doen om het in het licht le stellen. Er zijn al zooveel bekrompenheden ins ons dagelijks leven, die ons lam leggen voor het goede en schoone. welnu ziehier iets waar stadsgenoten er stadsvrienden hun beste krachten hebben aan gewijd, aan ons dus te zorgen dat het tot zijn recht kome en dat onze Lucifer als de schoonste, door zoovelen als 't kan, worde genoten en als dusdanig erkend. Want werkelijk zij die dit grootsch onder- enmen op touw hebben gezet verdienen nie- alleen onze bewondering maar onze dankt baarheid. Als ik die zoo gekende namen on zer jonge acteurs overloop, die na 3, 4 maan den studie het zoo ver gebracht hebben dat een kenner er weinig of. niets aan te verwij, ten heeft, dan ben ik fieiypp mijne stadsgeno ten. Ik heb ze bewondeijdom hun uitspraak hun spel, hun dictie, hun begrijpen en voe lende hadden allen 'n karakter en eigen aardige opvatting, zc steunden malkaar als echte kunstenaars en meer dan een tooneel staat voor altijd in mijné*verbeelding en hart. Daarom wil ik het mijne doen, om ze zooveel bewonderaars als ik kap te verschaffen ten goede onzer Vlaajn^che katholieke zaak en ten roem van onze Denderstad. Aanvaard, W.E. Heer Opsteller mijne har telijkste .groeten. Z, Een belangrijk schrijven. Dokter M. J. Orgeas, heeft aan den minis ter van Juslicie van Frankrijk, de volgende brief laten geworden, waarvan wij hem de volle verantwoordelijkheid laten Den 25 Juli 1910, heb ik mij bij het parket van Versailles in de zaak Vermeersch als burgerlijke partij aangesteld, overeenkom stig de artikelen 63, 66, 67 en 70 van het strafwetboek, voor de reden in mijno klacht nedergelegd. Door de dokumenten die ik bezit en door de verklaringen van de getuigen die ik ge hoord heb, hen ik in staat opschuddingwek- kende dingen uit to brengen, die licht in de zaak zullen brengen. M. Vermeersch is in zijnen hof niet ver moord en dan onmiddelijk gedolven. Ware dat zoo geweest dan had mon reeds van in het begin van het onderzoek opge merkt dat de grond in den hof versch was omgewerkt. Welnu de onderzoeksrechter, noch do po- liciekommissaris, noch de gendarmen, nocli dc veiligheidsagenten, nóch do bloedverwan ten van Vermeersch, noch de dagbladschrij vers, die gewoonlijk een opmerkzaam oog hebben, hebben niets verdachts gezien in den hof. Hot is dus buiten twijfel dat Vermeersch buiten zijn huis is vermoord geworden, en dat het lijk.slechts maanden na den moord, échter het leggen der zegels in de villa, in den hof moet gedragen zijn. Wie heeft het lijk vervoerd En met welk doel heeft men dit lijkenver- voer gedaan In mijne hoedanigheid van burgerlijke partij heb ik getuigen onderhoord en 't zijn juist do bovengemelde punten die door hunne getuigenissen zullen opgeklaard worden. Het is daarom dat ilgy de eer heb de heer onderzoeksrechter Cómp te verzoeken zich wel te herinneren de artikelen 63, 66, 67, 70 en 71 van' het strafwetboek, het artikel 506 van de burgerlijke pfoceduur, het arti kel 4 van het burgerlijk recht en art. 105 van het strafwetboek. Aanvaard, enz. Dr J. Orgeas. Dezen brief ontleenen wij aan de Fran sche dagbladen. oude wereldkampioen-wielrijder, Parisot, enz. Ziehier ten andere de volledige lijst der inschrijvers 1. Jan Olieslagers, Belg, eenvlakker 2. Max Olieslagers, Belg, eenvlakker 3. Jules Tyck, Belg, eenvlakker 4. Vasseur, Franschrnan ;5. Crombez, Belg, eenvlakker 6. Gaubert, Franschrnan, tweevlakker 7. Contend, Franschrnan,tweevlakker; 8. Les- carts, Belg, tweevlakker 9. Hanciau, Belg, tweevlakker; 10. Lanser. Belg, eenvlakker 11. d'Hespel, Belg, eenvlakker 12. Cozic, Belg, tweevlakker 13. Leprince, Fransch rnan, eenvlakker; 14. Védrines, Franschrnan, eenvlakker 15. X..., Franschrnan, een vlakker 16. Parisot, Franschrnan, twee vlakker. Nog talrijke andere belangrijke inschrij vingen worden verwacht. KV! ED EDE ELI ING EN. GEERAARDSBERGEN De Volksvergadering voor de vervlaam- sching der Hoogeschool van Gent bracht, niettegenstaande de groote hitte die vele aanhoorders weerhield, een talrijk publiek bijeen. Dr Emiel Van Bockstaele deed eene .korte pittige voorrede Leeraar J. Lefebvre wordt als volksredenaar warm toegejuicht vervolgens neemt Leeraar Van Isackcr het woord over de Vlaamsche Beweging op de taalgrens dan is het de beurt aan advokaat Thelen die even door menigvuldige bewijs redenen de rechtvaardigheid van onzen strijd weet uiteen te zetten ten slotte klinkt in verhevene woorden de sierlijke pleidooi van advokaat Bosteels, wiens slotrede eene ova tie werd toegebracht, daar zij als eene krach tige opbeuring klonk, om sterker dan ooit het recht te eischen dat de sprekers ons als een heiligen wil, die moet doorgedreven wor den, afschilderden. De verontschuldigingen der heeron Jules Pieraert en Pol Do Mey werden uitgedrukt, die beiden als leden van 't gemengd komiteit door ongesteldheid van de meeting weerhou den wierden, ook werd lezing gegeven van 't volgende telegram 'k Ben uit ganscher harto met Vlamingen aller gezindheden om to vragen vervlaamsching Gentsche Hooge school, vurige gelukwenschen aan de verga dering van Geeraardsbergen, Get. Baron de Bethune. Een telegram van gelukwenschen over 't wetsvoorstel werd gestuurd aan den heer De Raedt, waarna door den Voorzitter Doctor Van Bockstaele ten slotte het volgend da; orde werd afgelezen Het gemengd komiteit van Geeraardsber gen voor de vervlaamsching der Hoogeschool van Gent, met de 500 toehoorders op de volksvergadering van 23 Juli, gehouden in den schouwburg der genoemde stad; Overtuigd dat het wetsontwerp der Hooge- schoolcommissie het eenigste is, waarmede de Vlamingen vrede kunnen hebben Dringt de vergadering ten krachtigste aan bij de Wetgevende Kamer, opdat bedoeld ontwerp zoo spoedig mogelijk wet zoude worden Verwerpt ten stelligste elk ander ontwerp toekent namelijk protest aan tegen het neer leggen van het ontwerp Verhaegen, dat zij aanziet als een kaakslag voor geheel het Vlaamsche Volk Verklaart plechtig dat het haar uitdrukke lijke wil is, dat VI. Volksvertegenwoordi gers van alle partijen tegen wclkdanige wij ziging zouden stemmen, hebbende liever geene wet dan eene slechte Neemt de plechtige verbintenis mede te werken tQt die zaak van volksverheffing De vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. Die dagorde, met luide toejuichingen goed gekeurd, werd aan de Kamers gezonden. V. B. Verscheidene nieuwe deelnemers hebben hunne inschrijving gezonden voor de Rondo van België voor vliegtoestellen. Onder de laatste inschrijvers,treft men aan Védrines, de held van, jparijs-Madrid, die zich bij do Europeesche yliegronde zoo schit terend wist le onderscheiden, Contenet, de voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 30 Juli Zilveren Jubelfeest van den Ka tholieken Werkmansltring, van Aalst Juni-Juli. Alle Zondagen CONCERTEN op de Groote Markt, ter gelegen heid van het Bestendig Festival. 5-6-7 Oogst. XVII® Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, to Diest. Deelneming van u Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 27 Oogst. Deelneming der katholieke turnkring Steun geeft Moed aan het gouwfeest. te Geeraardsbergen. 10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In Soptember. Groot Alhletisch feest op het Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al deleden van den kring. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder», door het Land van Riem S Oktober. Opvoering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DeCatharinisten 5 November. Opvoering van Iïenry Mas- terton door den Oud-lcerlingen- bond der Broeders, in de Stads- feeslzaal. GEERAARDSBERGEN S Oogst. Ronde van België in vliegtoestel. Vliegende kontrool van Geeraards bergen. 27 Oogst Kermis-Zondag. Grootsch turn- feest der kringen van Vlaanderen's Turngouw en anderen. In September looneelfeesten door de katho lieke bonden. DENDER1IAUTEM 13 Oogst. Om 3 ure namiddag, plechtige inhuldiging van hel prachtig nieuw vaandel van den Christen Vlaam- schen Bond. Aanspraken door be roemde redenaars. IIOFSTADE 22 en 30 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. 90.— 90.— 90.— ÏOOJJO 85. Tïjl. Stevens WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst, Telefoon G8A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend, itostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 25 JULI BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Stellen. Belgische leening le r 3 2° r 3 3* r 3 2,5 Kongo uitkeerbaar4 Kongo (Loten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet. 3 1868 3 Buurtspoorw Oan.-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderleclit 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 1902 Brussel 1905 Zeehaven Charleroi 1905. Gent 1896 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 102.— 99.20 Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 places, en trés bon état. 3 'adresser X. Y. Z, Bureau du Journal. MARKTPRIJZEN Aalst. 26 juli Hop. markt onveran derd, beschikbaar 95 fr. Nieuw gewas, 117.50 fr. Sottegeen 25 juli Tarwe 20,—. masteluin 16,75. rogge 14,50. haver 20,00. boonen 22,00 aardappelen, 13, konijnen 3,00 a kiekens 2 a -l; boter 3,00, eieren 2,30. viggens 20 a 50. Ninove, 25 juli Tarwe 19 a 20; rogge 15 a 16; haver 19 a 20 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 11,00 a 12,00 boter 3,00 a 3,16 eieren 2,50 a 2,75 viggens 65 a 75. Anderüecht. 26 juli Ossen, 383 prijs per kilo op voet 0,92 a 1,12. Stieren 236, prijs per kilo op voet 0,82 a 1,02. Koeien 1027, prijs per kilo op voet 0,70 a 0,90. Bij stadsverlating. VENDITIK VAN en schoons RIJTUIGEN te Aalst, Geeraardsbergschestraat, 8 ten verzoeke van Mad. Leon Bolerbergh OP DONDERDAG 27 JULI -19-1-1 om S ure 's morgens door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. 297 OPENBARE VERKOOPING van een goed perceel' gelegen te Erondegem en Bambrugge. De Notaris MEERT, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Erondegem, gekadastreerd wijk A, nummer 54-lo, groot 15 aren 40 centiaren, palende ten ooste Dame weduwe Karei De Sadelecr-Vun Lon- derzcle, ten zuicje Mijnheer Karel-Lodewijk De Cooman, ten weste Mijnheer Isidoor Annaert cn ten noorde Mijnheer Laurent Van Cauter. Gebruikt door den heer Camiel De Vidts, te Erondegem. Tweede koop.Een perceel Bouwgrond, ge legen te Bambrugge, op den Hazenkauter, ge kadastreerd sectie A, nummer 139, groot 28 aren 80 centiaren, palende ten ooste Jean-Baptiste De Paepe, zuid de Steenweg naar Vleckein, west verscheidene en noord den Los. Verdeeld in drij te meten deelen. Gebruikt door de kinderen De Paepe, te Bam brugge. ZITDAGEN ï®'0,1 D°nderdaK 20 1 ja,j lgu Verblijf Donderdag 27 telkens om 3 ure van den avond, ter herberg van den heer Camille De Windt, te Erondegem, Zandstraat. Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. Uit ter liand. te koop Een schoon cn welgelegen pereel Bouwgrond m£t het woonhuis er op «taande, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dcnder- mnndschensteenweg, groot 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenhcfve, op dezen grond kunnen 2 htii- zen gebouwd worden. De kooper zal het vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald to laten mits eenen kleinen intrest. Zich le bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS. G-EjXjD. Ten kantoore van ge noemden Notaris DE VIS, is er geld te be komen aan geringen intrest.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3