Otistiiulil zegepraalt i1 Een bezoek m de stedelijke Tentoonstelling NIEUWSBERICHTEN. v De Kempenaar de iSdsto toekomst verkopen. Maar^t i>--Y9ora^ *n; uw gehoon en prachtig Brussel dat de wêer§«I«« klint van geheel het land "waar de liefde voor het werk en de kunsten de bewondering van heel de wereld opwekt en in 't bijzonder van uwe Noorderbroeders. Ik bedank u dus uit er harte, heer bur gemeester, voor de vriendelijke woorden die gij mij hebt toegestuurd in naam der ge kozenen van Brussel, evenals in naam van de burgemeesters der voorsteden en der vgFOOle sleden van 't land, in deze zaal ver- eenigd, en ik druk u ook in naam van den prins, mijn gemaal, al mijne erkentelijkheid uit. (Daarna zette de koningin hare redevoering in het Vlaamsch voort). In Nederland teruggekeerd, zegde zij. zullen wij eene hoogst aangename herinne ring bewaren van uwe zoo vriendelijke ont vangst in dit prachtige gebouw, de zetel van de vertegenwoordiging van do nijverige Brus- selschc bevolking dit gebouw, dat met zijne beroemde markt terecht de glorie uitmaakt van de scboono hoofdstad van België Na deze rede van Koningin Wilhelmina, uitgesproken in eene hoogst zuivere taal, had een kunstconcert plaats onder het bestuur van M. Edgar Tinei. In de groote trouwzaal werd een thé aan geboden. Een zonderling incident moest aan dat thé drinken gepaard gaan. Het servies, prachtig goud en zilver, ter waarde van 5000 fr. werd aan de stad geleend, door den socia- listischen scliepene Grimard, doch hij zelf mocht natuurlijk niet komen, zijne sociali stische gevoelens verboden hem*zulks. De schooloptocht Na de plechtigheid ten Stadhuize, gingen de vorsten op het balkon plaats nemen om den schooloptocht bij te wonen. De stoet wordt geopend door de stedelijke Harmonie, en lussehen de verschilligo scholen, spelen de muziekkorpsen der Brusselsche Burger wacht, hunne beste stapmarchen. Het duurde drie kwaart uurs, vooraleer de leerlingen voorbijgetrokken waren. Het nachtfeest in het Park Eene overgroote menigte was naar het Park getrokken, om er het nachtfeest bij tc wonen. liet halkon van het Paleis was schitterend verlicht, en toen de vorsten er na het gala- ontbijt verschonen, barstte als- een donder van toejuichingen los. Do muziekkorpsen van het Brusselsch gar nizoen, spelen samen eenige stukken, waar onder hel Wilhelmus van Nassauen en het Wien Xcerlandsch Bloed. Ook het diplomatisch korps en vele hoog- waardighcidsbekleedcrs waren in het Ko ninklijk Paleis genoodigd om de verlichting en het nachtfeest bij te wonon. De verschilligo muziekkorpsen keerden dan naar hunne wedórzijdschë kazernen 'te rug, gevolgd door eene gröote menigte. Daarmede was de tweede dag afgeloopën. FRANKRIJK Het verraad van Mélivier. falleen liekxvaam-is om liet algemeen -opper- j beveUmJilierschaj! van het Fj-ansebe leger waar te nemen. Generaal Pau is echter een katholiek van een stuk, en daarom werd hij door minister Lebrun over het hoofd gezien. De algemecne staf heeft hem andermaal, met eenparigheid van stemmen, aangewezen als de man die deze plaats moet hekleeden. Generaal Pau is op 't ministerie geroepen, doch hij heeft verklaard, aangezien hij bin nen twee jaar aan de ouderdomsgrens kwam, voor de plaats to bedanken. Jjn Cornbisliseiio bladen voeren een ge weldigen oorlog tegen generaal Pau, hun eenigste maar ook hun hevigste verwijl is, dat liet een generaal is die naar de misgaat. Franschen, wat zult ge vroeg of laat, uwe lichtzinnigheid zwaar hoeten DU ITSCH LAN D. De Fransche Revolutionnairen te Berlijn Zooals we gisteren meldden, zijn de Fran sche svndikalisten van Parijs vereenigd te Berlijn. Hoewel de Duilschers in 't lijn deles hadden gespeeld aan de Franschen, hebben deze laatsten niet nagelaten het leelijk van den man l maken. Vooral Yvetot heeft zich onderscheiden. De policie heeft de vergade ringen der revolutionnairen goed nagevold. TegenYvetot was er een aanhoudings- of een uilzettingsmandaat gericht men weet hel nog niet juist. Yve'ot moet verklaard heb ben, dat in tijd van odrlog, de werkers moes ten staken, en zoo zij zijn ingelijfd en orde krijgen voor to schieten, dat ze dan hunne geweren moeten richten tegen hunne eigen oversten. Toen juist kwam er een polieie- agent binnen met hel hevel Yvetot op te voeren zijne vrienden lieten hem spoedig door eene geheime door ontvluchten. Yvetot zoo naar Frankrijk vertrokken zijn. ENGELAND In de zeewereld De kruisers zouden gedaan hebfton, en in de plaats zouken de Dreadnought komen. Dit zal eene ganscho ommekeer brengen in de oorlogstoerusting op zee. De kruisers kunnen niet snel genoeg vooruit nu de hoofdzaak in do zeebeweging is, het vlug varen, het juist schieten en de macht hunner schutterij. Chamberlain tegen Balfour Nu is er groote verdeeldheid bij de Engel- selie lords gekomen zoo liet ten minste geen truk is die wordt afgespeeld. Op een banket ooor de onverzoenbaren gehouden, heeft Lord Selborne gezegd, dat de Lords in dit geval hunne partijleiders Ileeren Landsdowne en Balfour, niet moch ten volgen. Austen Chamberlain zegde ook dat men tot het uiterste moet doordrijven. Onze verdeeldheid zal maar lijdelijk zijn, zegde hij. Na deze gebeurtenis komt alles weer op, zijn effen.... Als maar waar is, voegde cfr Thomas Bij. ITALIË De ziekte van den Paus De tbesland vari dén H. Vader blijft béte ren. goneesheeren hebben hem echter op gelegd; nog eenige dagen volledige rust te nemen en geene personen t' ontvangen. Venetië in gevaar Eene tijding diegansch de wereld zal ont hutsen, en de liefhebbers van het schoone. veel spijt berokken, is de tijding dat een groot deel van Ventiëin gevaar is. Over enkele jaren heeft men het groot kanaal tot op 7 meters verdiept, om de sche pen mot grooten diepgang in dit kanaal bin nen te laten. Doordio verdieping zijn balken waarop de stad Venetië is gebouwd en steunt, aan 't lossen gegaan. Op meminige plaatsen zijn de halken schuins getrokken. Het gevolg is niet ach tergebleven. Eene groote barst is er te he speuren in de middenbeuk van de kerk Sint Joris de Meerdere de gootmuur van het paleis van den Doge, zoo buitengewoon prachtig, is opengescheurdhetzelfde is waar geven en het zal u aan niets ontbreken. Daar om vraag ik u voor liet laatst, wilt gij mijne vrouw worden De beloofde heerlijkheden maakten indruk op Johanna. Als mevrouw den markies van Charle- mont trouwt, antwoordde zij, en ik weet dat zij het doen zal, dan wil ik uwe echtgenoote worden. Pironbetuigde zijne vreugde. Maar om op hetvermogen terug te ko men, hernam Johanna, bij wie plotseling twij fel bestond ik heb nooit gehoord dat uwe moeder eeneu rijken broeder had. Uwe ouders waren behoeftig... Maar de oom van mijne moeder was een koopman. Ik heb geld op de bank. Wilt gij mijn bankboekje zien Wil ik u bewijzen dat ik rijk ben Ja, laat mij uw bankboekje eens zien, zegde Johanna. Ik twijfel niet aan uwe woor den, maar ik vind het toch zonderling dat gij in dienst bleeft van den markies, als gy zoo rijk zijt. Ik ben de markies evenzeer toegedaan als gij mevrouw, bemerkte Piron. Maar als de markies trouwt, dan neem ik mijn ontslag. Eene hevige windvlaag belette juffrouw Le page het antwoord teliooren. Beiden wacoel- den daarop verder. Zij waren reeds lang heengegaan, toen Roza nog onbewegelijk in haren schuilhoek stond. Heb ik eindelijk een spoor van den moor denaar mijns ooms gevonden vroeg zij zich af. Er was iets valsch in Piron's stem, toen hij van den oom zijner moeder sprak. De kostba re juweelen van mijnen oom werden vermist en niet meer teruggevonden. De ware moor- denaarhéeft ze gestólen.Piron haatte den mar" te-nemen met de brüg^SSr verachtingen; zoó rijk aan geschiedkundig)- herinneringen", - de koepel yan Sint Marcus is' ook gebarsten. Men heeft alles willen verzwijgen Ier gele genheid dor vaderlantfsefce jubel feesten, doch zulks was te dwaas, men heeft de Duitsche ingenieurs van Hamburg geraadpleegd. Deze hebben gezegd dat er maar oen middel be stond, zoo het niet te laat was, waarlijk langs weerszijden de kaaien van hot kanaal versterken. Dit werk zijl millioenen kosten. Geen twijfel echter of men zal de noodige opofferingen doen om dit prachtig kwartier van de stad Venetië të redden van de hand der vernieling. TURKYE. "Gevecht van Turken en Albaneezen. Op de Montenegrijnsqhe grens zijn de Tur ken slaags geweest met,de Albaneezen, deze laatsten waren versterkt door Montenegrij- nen. Volgens TurkschoJjerichtcn wonnen de Turken, doch meer wisji men van den uitslag niette melden. Zulks veronderstolt in ieder geval maar eene magere overwinning. VAR3 1ELST Onze aandacht wórdt ook sterk geboeid op de sierlijke tentoonstelling der magazij nen van t Klein B«j-=>r:L, Hoek dor Leo- poldstraat en Esplanadestraat. In den stand van dit huis bevinden, zich kostelijke sjerpen van bergrallen (marmoltes), bunsuigen (putois), vossen, skuags, bruine en grijze veelvraten (bclettes), van Pruisen, Frank rijk, Australië en Amerika, hermelijnen van Rusland en Amerikacastors- en oltersvel- len en meer andere stukken. De prijzen zijn aangewezen op al de stukken, wat voordee- lig voorkomt voor de liefhebbers, want voor den aankoop dezer artikelen moet men zicli steeds wenden lot huizen van vertrouwen en het is hierdo'' i L d,e heer Blanckaert de genegenheid c< :w.;- uitgebreide clienteel in korte jaren verworven hoeft. Deze heer heeft deze handelszaken aangeleerd in de steden, hiervoor de wereld door beroemd, van Leipzig en Breslau. De tentoongestelde paneelen in pijn- en andor hout. blauwgebloemde en Napoleon marmer, nabootsing door den hoer Eugeen Van der Biest, Klapslraat, verdienen eene zeer voordeelige mëiding. Deze paneelen vormen te za men met hunne omgevende han den uit marmersoorten een karakterisch sie raadopzicht van ambacht, en kunst. De heer Frans De Brakeleer, Nazarelh- straat, geeft ons zijn fabriek van dakpannen en cimentbuizen to kennen. Deze pannen, sierlijk en eenvoudig gemaakt, schijnen dicht en sterk gemaakt te zijn; ten einde té' kunnen wederstaan aan wind en storm. De stand van het huis Bugard. ScHouppe- Nys, Veldstraat, toont ons menige soorten ingelogde vruchten, zooals abrikozen, krie ken, pruimen, reine clatfde, franibozeri, aard beziën, enz.; twintig soorten van gepelde rijst twintig soorten van kotfio waren herkomstig van verscheidene landen, waarhij ook gebr.uulo koflies yan de meest gevraagde kwaliteiten, die in de zaal van het Oud Stad huis een goedo en begeerlijke geur versprei den. Dit zelfde huis stplt nog ten toon andere waren met eigen merk, zooals suikerijpeën in pakken, zeep in doozen, honingkoek, waschpoeder, enz. Het maakt zich eene bijzondere vermaardheid met den verkoop der margarina üsnu, en de veel gedronken koffie ook Esna genaamd. Tien photogra- phische platen leggen voor oogen van den bezoeker der tentoonstelling, het bedrijf van het huis Edgard Schouppe. De manufnetuur van vilte schoenen van den heer L. Fosselle, Stoofstraat, stelt ten toon Mans- en vrourwboltienen in geiten en damhertenleder, met verlakte tippen en ringen overschoenen in zwart lamleder kies. Hij draagt heden nog het tecken van de hekomen wonde, toen de vermoorde hem van de trappen wierp. Zou hij de moordenaar niet zijn En is Piron's vermogen de vrucht niet van den verkoop der vermiste juweelen Ik moet dit spoor verder nagaan en zal het ge heim ontsluieren al mopst ik er alles voor wa gen ik zal .den naar» mijns vaders van de smet reinigen en rle Heipel zal mij helpen de schuldigen te ontmaskeren. ROZA KRIJGT EENEN VIJAND TEMEER. Den volgenden morgen verscheen mevrouw Mixtome, geheel tegen hare gewoonte, in de ontbijtkamer, juist toed de post aankwam.'Zij nam de tasch en haalde ei' do brieven uit. Zij warën bijna allen voor'dé gasten cn eenigen voor haar zelve, die zij teruglegde, om ze la ter in te zien. Do laatste brief dien zij in de band nam was voor Roza liij droeg den post- stempel Athene. Mevrouw Mixtome bekeek even bet hand schrift van het adres en gal' den brief aan Ro za, die hem ongeopend in den zak sfak. Mevrouw Bienjour had haar scherp aange keken zij 'rad op haar, toe en zegde met ge huichelde vriendelijkheid Is de brief van uwen vader juffrouw LGpage. Roza antwoordde bevestigend. Dat is zeker de eerste sedert gij hem hebt verlaten liet verwondert mij dat gij niet ongeduldig zijt hem (o lézen. Allen lezeu hun ne brieven, gij moogt het ook doen. Ik doe dat liever op mijne kamer ale ik alleen bon, antwoordde Roza waardig. Mevrouw Bienjour lachte. Zij wil hem niet in tegenwoordigheid van anderen lezen, dacht zij. Er is zeker niets in orde met het meisje en haren vador. Ik begin niét, rijgsnóeren op'zijde of verlalde'fippèn kin derbott tenen in bruin damherten-leder mansschoenen in zwart leder met elastieken. Len eene hoeveelheid pantoffels in slof, in leder en in kameelhaar. De boek- en steendrukkerij van den heer De Sey.\-De Knoop, Klapstraat, brengt in de tentoonstelling De aflevering van het maandschrift Le Monde met similigravuren. 52 similigra- vuren vanhetboek Les Peintre3 do Marie». Portretten in similigravuren naar photogra phies. Omslagen, kop- en sluitstukken voor boekwerken naar teekeningen van Achiel De Seyn, in zwart en kleuren gedrukt. Verschil- lige boekwerken op de drukkerij uitgevoerd. Drukwerk in reliof en allerhande drukwerk voor handel en nijverheid. De boek- en steendrukkerij van den heer Van de Pütte-Goossens, Korte Zoulstraai, legt ons voor oogen verschillige hoek- en steendrukwerken, zooals trouwbrieven, naam- en adreskaarten, fakturen, briefhoof den, wissels, similiegravuren, driekleuren- druk en eene verzameling van allerhande etiketten voor iedere nijverheid en brou werijen. De tentoongestelde voorwerpen van beide hierbovengnnnemde drukkerijen geven een bewijs van echte stielkennis. Brussel. Apachen op den Boulevard. Dezen morgen zag de agent Depieter, twee kerels die te slapen lagen op éene bank van de Sinte Catharinaplaats. Hij wekte ze bei den,doch bemerkte, op het oogenblik dat zij zich bukten om hunne muts op te rapen, een revolver die in een der mutsen lag. Hij vroeg aan wie hij behoorde. Een der gasten zegde dat hij van hem was. De policieagent vroeg hem, hem naar het policiebureel te volgen, doch de kerel verzette er zich tegen, zeg gende dat hij zelf van de policie was. De agent wilde hem alsdan dwingen. Doch de andere kerel bracht hem in de onmogelijk heid hem nog te vatten. Twee toegesnelde agenten kregen ook hun part. Een hunner viel weldra neer door schuppen in den huik. Het is dank aan vier buitenlieden die daar juist voorbij gingen om zich naar de vroeg- markt te begeven, dat men er in gelukte de twee kerels naar het policiebureel te leiden. Daar verklaarden zij Gustaaf en Jozef G... te zijn, dakwerkers. De zoogezegde policieman werd in het bezit gevonden van eene doos met 25 revol verkogels. Een onderzoek is ten hunne laste geopend. Gevolgen der woelingen in 't Marollen- kwarticr. Een tiental nachten geleden warende agent Bergmans en een pompier j die hem vergezelde, aangevallen geweest door een lOtal nietdeugen en waren beiden erg gewond uit den slag,gekomen. Uit het onderzoek door de police gedaan zijp nu de 101 aanvallers bekend geworden. Hunne aanhouding is nakend. De agent Bergmans kan tot hiertoe zijnen dienst nog niet hernemen. Ouderling overreden. Zekere Bap- liste Jordens, die in het hospitaal verblijft cn door doofheid aangetast is, ging gisteren namiddag over de straat aan den hoek der Huidevelterstraai. Hij werd door eene kar omgeworpen daar hij het geroep van den leider niet hoorde. De ongelukkige werd aan het hoofd, don schouder en de knieën ge wond. Onder een auto. De kleine Martin B..., 6 jaar oud, wier ouders in de Sumari- taanschevrouwstraat. wonen, werd in de Hoogstraat door een automobiel omgewor pen en verdween onder het zware voertuig. Men moest do machien opheffen om er het kind van onder te halen. Het verkeerd in deerniswekkenden toestand en is met won den overdekt. aaD hare geschiedenis te twijfelen, ofschoon zij er zoo onschuldig uitziet. Na het ontbijt ging Roza naar hare kamer en opende den brief. Haar vader schreef dat hij bij eenen wijngaardenier woonde en met eenen Griekschen koopman onderhandelde over den verkoop van zijn goed. Sedert gij niet meer hier zijt, schreef hij, kan ik het in ons vroeger huis niet langer uit houden. Ik mis u overal en betreur het dat ik u naar Frankrijk liet gaan. Ik kan de vrees niaar niét op zijde stellen, dat uw plan ons ongelukkig zal maken. En als ik aan u denk, dan komt het mij voor, dat ik krankzinnig ge weest ben toen ik mijne toestemming gaf tot uw vertrek. Wanneer gij bij de ontvangst van dezen brief nog geen enkel lichtpunt in deze duistere zaak bespeurt, bid en beveol ik u onmiddelijk terug te keeren. Wanneer gij echter uw doel nadert, blijf dan en vuur uwe heilige zending uit onder den zegen en het ge bed van uwen vader. U vertrouw ik nog maar alleen. Wanneer ik mijn huis verkocht heb. zal ik een ander toevluchtsoord in de hergen opzoeken. Eiken dag dat de postboot aan komt, gaat mijn bode naar Athene. Adrosseer uwe brieven voor mij, zooals gij dat tot lieden hebt gedaan en waar ik ook ben, zij zullen in mijne handen komen. Wees op uwe hoede, mijn kind, en bedenk hoeveel er van uwe voorzichtigheid en uw stilzwijgen afhangt. Gij zult u herinneren dat, toen ik op de kaai van den Pireus stond, twee Franschen mij aan spraken, die ik voor toeristen hield. Gisteren ontmoette ik eenen hunner bij de puinen on zer villa. Hij hoorde de oude Aminka uit, die onder do puinen naar gesmolten zilver zocht. Toen hij mij zag, sprak hij mij aan, en vroeg naar Leondari, die, tusschen haakjes gezegd, uit de gevangenis ontvluchtte en opnieuw den Inbrekers. Gisteren avond bestatig- den de echlgenooten D.., uit de Troonstraat, dat inbrekers gedurende hunne afwezigheid hunne woning -bezocht hadden. Do kerels hébben 11 obligaties der stad Brussel gesto len, 7>obligaties der stad Antwerpen, eenige juweelen vn eene som van eenige honderden franken. Uit het venster gevallen. Donderdag rond 5 ure namiddag was de meid van Mev. B..., uit de Spaanschestraat, te Sint- Gillis, bezig rnet ruilen kuischen op het derde verdiep. Zij was op het tablet van het ven ster gaan slaan. Eensklaps verloor de onge lukkige, Anna Coen, het evenwicht en kwam op de straatsteenen terecht. Men nam de ongelukkige op met gekloven schedel f»n kneuzingen over gansch het li chaam. Hel is in wanhopigen toestand dat men de ongelukkige naar Sint Pielershospi- taal heeft overgebracht. Diefstallen. Donderdag avond gaf zekere Pierre II... herberging aan een oud makker, die zonder werk was en niet wist waar te gaanslapon. II ij was-niet weinig ver wonderd bij zijn ontwaken, te bestaligen dat zijn vriend verdwenen was met al zijne klee deren, zijn geld, een accordeon van 1 15 fr. en zijn zilveren uurwerk en ketting. De man heeft tegen den ondankbare eene klacht neergelegd. Donderdag namiddag was M. D... tus schen liet volk geperst dat zich op den door tocht der korlége bevond. Toen hij losge raakte, bestatigde hij de verdwijning van zijn gouden uurwerk cn ketting. Bitterpeeën der Trappisten Vincart geeft extra koffie. 4500 P Elsene. Petroolvuur ontploft. Mad. Vanderen, uit de Mercelisstraat was bezig met koken op haar pelrolvuur toen eensklaps het vuur ontplofte. De ongelukkige werd door vlammen omringd en niettegenstaande dat hare dochters er in gelukten deze le doo- ven werd zij erg aan hals, horst en armen verbrand. Vrouw- en manskieerstoffen, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Anderlecht. Het geheimzinnig lijk. Wij hebben gisteren vermeld dat voorbijgan gers in eenen gracht der Broekslraat, te Anderlecht, een genaamde Achiel V..., van Schelderode, vonden liggen. Jlij werd naar het hospitaal overgebracht, alwaar hij be zweek. Men had, gezien de menigvuldige kneuzin gen waarmede het lichaam bedekt was. eerst aan eene misdaad gedacht. Doch het onder zoek heeft uitgewezen dat men met een drama der dronkenschap te doen heeft. De dag dat men D... vond liggen, had men hem in zeer bedronken staat ontmoet. De kwetsuren waren het gevolg van de me nigvuldige vallen, welke hij gedaan luid. Met in de gracht te vdllen had hij zich do horst inged'rukt. De teraardebestelling is toegestaan. Antwerpen. Brcigd. Nabij het Kiel, is een uitgestrekt grasplein door. de hevige hitte in brand geraakt en groolendeels ver nield geworden. Laffe aanrandingEen zeeman Jo zef De Vos genaamd, wonen'e Kleine Ko raalberg, is in de Ouderlingenstraat, aange rand geworden, door een tiental onbekenden. Een dezer laatsten bracht hem een geweldi gen messteek in den rug toe. liet slachtoffer is naar hot Stuyvenberggaslhuis overge bracht. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Ba itïjtse Cesits^aSe (Santoase, Naaml. Maat. Huring Brandkoffërs '10 frs. 's jaars. Zie annonce. Borgerhout. Brand. Gisteren mor- gend is brand ontstaan op eene zolderkamer van het huis bewoond door M. Do Meers man, Boomkweekerijstraat. Al wat zich op de kamer bevond werd vernield. De schade, tot 500 fr. beloopende, is niet verzekerd. schrik van het land is geworden, maar vooral van de reizigers. Ik antwoordde den vreemde ling maar bood liem geene huisvesting aan, en hij ging weer heen. De oude Aminka zegde mij, dat hij zeer belangstellend naar mij ge vraagd had. Het kan misschien verbeelding zyn, maar ik zie in dien vreemdeling een spioen en minstens eenen man uit wiens weg ik moet blijven ik behoor thans meeF dan ooit op mijne hoede te wezen. Er vólgden nog eenige geruststellende woor den, maar Roza zag toch hoezeer haar vader haar miste en hoe ondraaglijk voor hem hare afwezigheid, was. Zij las den brief nog eens, stak eene kaars aan en verbrandde hem. Zij hield de kaars nog in de. hand, toen er vluchtig geklopt werd en zonder een woord af te wachten mevrouw Bienjour binnentrad Hare koude wantrouwende oogen bemerkten de ontroering van het meisje en zij vermoed de terstond wat Roza met den .brief gedaan had. Vergeef mij, juffrouw Lepage, zegde zij, dat ik u kom storen maar ik was bezorgd voor u en wilde u tevens vragen of gij goed nieuws van uwen vader hebt ontvangen, lloe 1 hebt gij den brief verbrand Roza kleurde. Zij zette do kaars op de tafel, waarop nog de ascli van het verbrande pa pier lag. Ga zitten, mevrouw Bienjour, zegde zij koel. Ik dank u. Hebt gij goed nieuws van uwen vader ontvangen en zij zag Roza uit- vorschendaan. Mijn vader maakte het goed, toen hij den brief schreef... (Wordt voortgezet). Do Fransche revolutionnairen gaan als be zetenen te werk nu het verraad van een der bijzonderste hunner mannen gekend is. Ter wijl Mélivier op dcbureelen van de Guerre Socialo werd weerhouden, gingen revolu- tionnaire jonge Wachten naar zijne woning en gingen binnen bij middel van kaarten van geheime policio. Zij deden een groot onder zoek in deze woning, en namen alle brief wisselingen van Mélivier mede. Do policie heeft nu hij Almereyda, de erg st o dier jonge wachten, cono huiszoektng gedaan verschillende brieven werden aan geslagen. Generaal Pau. Sinds jaren wordt generaal Pau door het gansche leger aangeduid als de man die 46° Vervolg. Het is zoo, maar ik spreek de waarheid. Ik heb op u gewacht, en nu vraag ik u, wilt gy met mij trouwen Ik kan leveD,zegde Johanna voorzichtig mevrouw is steeds mild jegens mij geweest;', zoodat ik een aardig sommetje'gespaard heb a Maar gij, Philip, zoudt het in een jaar zoover gebracht hebben, dat ik gebrek zou moeten lijden. Gij hebt veel noodig en ik kan nooit eenen man trouwen, die de gewoonten heeft van eenen opmaker en slechts de fortuin van eenen bediende. Ik heb u dit reeds voor ge- ruimen tijd willen zeggen. Piron lachte. Als gij mij dit vroeger haddet medege deeld, zou ik het u reeds lang uitliet hoofd ge praat hebben, zegde hij. Geld bezit ik genoeg en heb dit reeds sedert jaren gehad.Ik heb het inkomen van een rijk man en kan mij ook als zoodanig kleeden. Een oom liet mij een aardig stuivertje na... Welke oom Ik ken uwe ooms, Philip I zij waren Paryssche schoenmakers en dood arm. i Een oudoom mijner moeder, zegde Philip jenel en eenigszins verward. Hij was koopman op Cayenne. Gij hebt hem niet gekend. Hij I vermaakte mij een groot vermogen en ik ben in staat een landgoed in Frankrijk aan te koo- pen. Wij kunnen voorname lieden worden,als eü maar besluit, Johanna. Ik zou eene jonge re en schoonere vrouw kunnen trouwen,maar ik wil u getrouw bly ven. Gaan wij nu trou wen Gy zult een landhuis hebben, partijen

De Volksstem | 1911 | | pagina 2