BUITENLAND. Dl Marokkokwesfie. Omhuld zujepraall Brtisselsclie Briefwisseling NIEUWSBERICHTEN. 't Wit Stoopke van Jacques Beefs Spiegelfaljrlek A. L. MEYVAERT Een bezoek itufcet kerkje .is mee^dan be langwekkend.. bij het binnentreden komt men in eone kleine ronde voorzaal. Rechts treft men een graf aan, dat van den schilder Gh. Maratta, overleden in 1713. Het eerste graf dat men links ontmoet, is van Salvator Rosa, in 1673 overleden. In eene groote nis, prijkt liet reusachtig beeld van den II. Rruno, gebeiteld door Iloudon. In de kapel links, hangt eene zeer goede schilderij van Girol Moziano: Christus, de sleulels overhandigende aan den II. Pe trus. Meest al de schilderijen welke in de kerk hangen, komen voort van St-Pieters- kerk, alwaar zij door mozaikbekleedingen vervangen werden. Zoo treft men er ook nog eene andere schilderij aan van Girol Mu- ziano dc H. Heeronvinus bij de eremijten en een landschap van Bril verder nog eene schilderij van Subleyras de Mis van den II Basilius, bijgewoond door keizer Valens. In bet deel der Oude Bronnen, niet ingenomen door ile kerk, zijn thans verscheidene liefda dige instellingen, scholen en een inuzeum opgericht. In het Nationaal Muzeum, dat aan de kerk van O. L. Vrouw ter Engelen paalt, treft men bijzonderlijk voorwerpen aan, gevonden bij opgravingen gedaan te Rome zelf, alsook de.prachlige verzamelingen van liet muzeum Boncompajjnie. Het muzeum is gratis open voor de li^oekei s op Zondagen en feestda- gen, vanTO tot 3 ure. De anderen dageu,is bet muzeum open van 10 tot 1 ure. Gewoonlijke ingang 1 fr. De ingang is- juist rechtover de ingang der statie. Langs de groote groote poort van het godsbuis voor blinden, komt men op den koer van het muzeum en daar begint het bezoek aan de verscbilligo zalen. FRANKRIJK De nieuwe algemeene legeroverste Generaal Joffre is algemeene legeroverste benoemd in vervanging van generaal Micliielé. Zooals we reeds meldden, was er maar één stem om generaal Pau aan te duiden. Deze zou de plaats geweigerd hebben. Over twee jaar moest generaal Pau reeds tot dit ambt verheven zijn, doch hel kon niet geschieden, dacht minister Lebrun, omdat generaal Pau een katholiek uit een stuk is. Zulks wordt bevestigt door't Fransch blad de «Exelsior.r Gaan loopen De revolutionair Almerey.da, zijn juiste naam is Vigo, is sinds vijf dagen gevlucht. De policie zou ten zijnent belangrijke papie ren, betreffende de saboteering, hebben aan getroffen. HOLLAND. Ontslag van den minister van Oorlog Minister Colyn zou binnen eenige dagen zijn ontslag geven. Als zijn opvolger wordt genoemd majoor Ailing van Gonsau. De Panther te Agadir. Duilschland beeft den bevelvoerder van dit oorlogschip bevel gegeven naar Agadir te vertrekken. Nu moei dit schip zeker al voor anker liggen in de wateren van Agadir. Waar staat het nu Do Parijzer Matin herinnert als volgt beknopt waar de onderhandelingen nu slaan Duitschland heeft tot Frankrijk gezegd Ik ben gereed, mij te verbinden, niet meer tusschen lo komen in Marokko en u uwe goesting te laten doen, op voorwaarde, dat gij mijne ondernemingen niet meer hin dert. Wat geeft gij mij voor deze verbintenis Frankrijk^ heeft geantwoord 47° Vervolg. Wat zijn de menschcn toch verschillend van aard. Toen ik nog op pensionaat was, be waarde ik de brieten van mijnen vader zorg vuldig. Ik verzeker u dat ik ze allen met een rood lintje bijeen heb gebonden^ Ik zou liever alles ontberen dan deze herin neringen te moe ten missen. Misschien bon ik wat gevoeliger, juffrouw Lepage. Jonge meisjes van onzen tijd vernietigen de brieven van hunne vaders, zoodra zij ze vluchtig gelezen hebben. Het heeft don schijn alsof gij bang waart dat een ander kennis zal nemen van den inhoud. De hatelijke uitdrukking van haar gelaat, toon zij deze laatste woorden sprak, deed Roza beven. Iladz. dus-er nog getwijfeld, nu leerde zij voorgoed in mevrouw Bienjour eene verbitterde vijandin kennen. Zij begreep bare jaloerschheid en hield iict niet voor onmoge lijk dat liet liaar zou gelukken Eugenie Mix- lome tegt :i haar op te winnen en baar uit huis tc zetten. Zij aeulte het eeu geluk dat haar op Char- lemonteene schuilplaats was aangeboden.Een langer verblijf in liet kasteel barer voorouders zou haro zending beguio'; maar do ge dachte van bare moeder to moeten scheiden vei-, iiide baar met smart. Zij was naar Mont- fayon gekomen met een gevoel van toorn te gen liare moeder, en de weinige dagen, die zij met haar omgegaan bad. waren voldoende ge weest, om dit gevoel in de toedeiste kinder lijke liefde te doen veranderen. Het deed liaar daarom p|jn te moeten denkon dat bare moe der haar de deur zou wijzen. Gij hebtreeds die verbintenis ge teekend iHD 8 Februari 1909, Waarom nu opnieuw eene verbintenis aangaan Duitschland antwoordde dan Gij hebt uwe belofte niet gehouden, welke g-ij ons gedaan hebt in 1909, te weten dat gij de Duit^cners zoudt deelachtig maken van uwe Ondernemingen in Marokko en Afrika. Dus bestaal liet verdrag van 1909 niet meer voor ons. Indien gij dus een nieuw verdrag wilt, moeten wij opniew onderhan delen Frankrijk wedervoer Laat ons onderhandelend Duitschland heeft gezegd Wat zult gij mij geven, indien ik ver klaar, dat gij voortaan in Marokko al moogt doen wat gij begeert, op voorwaarde, dat de Duitsche handel er vrij is indien ik op voorband verklaar, dat ik heel uwe politieke of militaire handelwijze goedkeur, welke gij er in de toekomst zoudt ondernemen. Frankrijk heeft geantwoord Ik moet u niet zeggen wat ik u zal ge ven. Gij moet zeggen wat gij wilt. Duitschland legde uit Geef mij heel de kust van Fransch Kongo en den Fransclien oever van het Tchadmeer. Frankrijk wedervoer Nooit! Weihoe, gij vraagt mij eene mijner schoonste koloniën, welke ik slechts bekomen heb, ten koste van veel geld en mcnschenlevens, in ruil voor eene vrije han deling in een land. volop in oproer, prijsge geven aan de anarchie, met eene bevolking, waar alles nog moet gedaan worden. Dat is al te belachelijk. Onmogelijk op dien grondslag de onder handelingen voort te zetten. Engeland komt hier tusschen en zegt Ik heb niets liever, dan dal gij onderling over eenkomt, doch als de Franse lie Kongo aan Duitschland overgaat, dan wordt de balans mijner bezittingen in Afrika ondersteboven geworpen. Dat kan ik niet toelaten... Zoover staan nu de zaken. Troepenbewegingen* De Parijzor Journal meldt Alhoewel de buitenlandsche toestand geene aanleiding geeft lot onmiddelijke on rust, heeft het gouvernement toch goed ge oordeeld, eenige maatregelen te nemen, welke liet gewoonlijk neemt in de moeilijke omstandigheden. Zoo hebben de regimenten ruiterij bericht ontvangen, zich gereed te houden om op het eersle sein op te rukken. De forten van liet oosten, hebben, bij middel van geheime nachttreinen, belangrijke zen dingen voorraad ontvangen. Do troepen der grensposten, welke in de Champagnestreek verbleven, zijn naar hunne garnizoensleden teruggezonden; Drie treinen opgepropt met soldaten, heb ben de Ooststatie te Parijs verlaten. Uit Brussel ontvangen wij volgendon brief. Zaterdag. 29 Juli 1911. Oef Het is warm bij deze zonnedagen, die dc weerkundigen uit hun lood slagen, daar zij meer gewoon zijn regendagen aan te stippen. Brussel evenals de boorden derzee, is stormenderhand ingenomen door Ilolland- sclie, Ecgelsche, Duitsche en Amerikaan- selio toeristen en vele feestelingen uit de provincie. Zij zijn biertoe aangetrokken door do verscheidene feestelijkheden en het reizen valt in 't bereik van alle beurzen. Zoo de nationale feesten maar mager wa ren en er geklaagd werd omdat or geen vuur werk was, om.de feesten te sluiten, in het Terkamerenbosch, zooals alle jaren ge schiedt, de fceslen ter eere van de Koningin van Holland zijn schitterend geweest en wel gevolgd vooral deze van Donderdag namid- Mevrouw Bienjour zou er -veel voor gege ven bobben indien zij Roza's gedachten had kunnen raden. Haar gelaat werd somber toen leze bare beleedigendè woorden onbeantwoord liet. Mevrouw Mixtome is in baar boudoir, zegde zij.Ik zag haar uit de bibliotheek komen en geloof dat zij reeds lang op u. wacht, juf frouw Lepage. Bij het lezen 'van uwen brief hebt gij zeker uwen plicht als gezelschapsjuf fer vergeten. Dien heb ik niet vergeten, antwoordde Roza, hare gedachten beheefrsehe'nde, want mevrouw heeft, mij een half uur vrij gegeven, en deze tijd is nog niet voorbij. Dan zal ik u alleen laten, juffrouw Lepa ge, zegde mevrouw Bienjour.Gij moet mij ook eens koinen bezoeken als gij tijd hebt. Zij verwijderde zich en ijlde met deze nieu we stof van wantrouwen tegen Roza naar me vrouw Mixtome.Zij vond deze alleen met brie ven en papieren voor zich. Stoor ik u niet, mevrouw vroeg zij. Neen, luidde het vriendelijke antwoord ga zitten, mevrouw Bienjour. D.->ze voldeed aan de uitnoodiging. Ik heb zv even eeu bezoek gebracht aan juffrouw Lepage, zegde zij schijubaar zon der erg. Ik vreesde dat het anno kind droevi ge berichten van liet huis mocht ontvangen lm' en. En wat zag ik Zij had deji brief ver mand Hebt gij ooit zoo iets zonderlings en geheimzinnigs gehoord Zeker, het is zonderling, zegde mevrouw Eugeuie. Nooit in mijn leven heb ik zoo iets ge hoord sprak mevrouw Bienjour. Zelfs al mocht de brief van haren vader niet al te zacht geweest zijn, het staat tuch alles behal ve mooi dezen te verbranden, liet is iu elk ge- - - ---■ dag op de Groote Plaats-en het nachtfeest'in het Park. De optocht al de scholen zoowel vrije als gemeentelijke is schitte rend geweest voor hel fctfhinklijk Paleis en ihzöiidör oj) de Groote Mdi1 kt, op de klanken der trompetter, en van deft beiaard, die het Wilhelmuslied en andere volksliederen speeldo. 1 De Hollandsche kóningin is er buitenge woon toegejuicht, de zakdoeken wuifden aan allo vensters, zoodat het- een tooverachlig schouwspel is, wanneere'de 2 koninklijke familiën plaats nemen op de tribuun, opge richt ter hunner eer nevens den leeuwen trap van 't stadhuis. Het avondfeest in 't Park, met serenade en fakkeloptocht, heeft; niet minder bijval, vooral als de vorsten op 't balkon verschij nen. Ook scheen koningin Wilhelmina. bij haar vertrek, zeer gelukkig, ten hoogste, voldaan over zulke schitterende ontvangst, waarbij zij zoo zeer word toegejuicht. Zij had een lachend voorkorten, wat de bekoor lijkheid nog vermeerderde bij eene welstel lende koningin. 1 Al de Brusselaars hebben kunnen vaststel len dat koningin Elisabeth, al is zij niet zeer sterk, zich thans toch zeef1 goed bevindt. Zij is gedurende 3 dagen, met haren verjarings dag,, zeer gefeest geworden. Zpndag, Ma-an- en Dinsdag droeg in Brussel iedereen het Edelweiss ter barer eer. Een intiem feest had Dinsdag aan 't Hof plaats, en de artist Paul Poncelet heeft op doek zeer goed de beteekenis weergegeven h van het werk der Edelweiss. Deze schilderij is uitgestald in do zaal Buyle, Grasmarkt, 84. De inkom kost eene Edelweiss» Maandag hebben de 'katholieken van Sint Gilles, Garton de Wiart gefeest. Madame Carton was eveneens deelachtig aan dc indrukwekkende beloogmg. De nieuwe minis ter heeft in bewogen en energieke bewoor dingen de vrienden bedankt. Hij heeft zijne rede geëindigd met te beloven dat wij naar meer rechtvaardigheid gaan in zake van onderwijs; het is maar eene uitgestelde zaak. De aanwezigen gingen uiteen onder het geroep Leve Carton Lëve Schollaert Trots alle feesten der week, heeft de Senaat tweemaal vergaderd en zal zijne werkzaamheden naaste week sluiten. De provincieraad heeft 2 maal per dag verga derd om Maandag zijne zitting te eindigen. Do prijsuildeelingen volgen elkander op in de collegie's en scholen. Maandag zullen de Gerechtshoven en Rechtbanken ook in verlof gaan voor 2 maanden en zoo zal ieder in vacantie zijn. Het zullen alleen de journa listen zijn die aan de taak zullen blijven voor het grootste genoegen van het publiek in het algemeen en voorde beminnelijke lezers en lezeressen der Volksslem in 't bijzonder. Kqbe, Brussel. Gierigaard gestraft. Op den Waterlooschensteenweg leefde in een klein buisje een man zekeren Henri V 00 jaar oud en die altijd metser geweest was van stiel en goed aan zijn brood kwam. Hij leefde evenwel in gierigheid en beroofde zich van allerlei genot. n zelfs van het noo- dige eten. Nooit was er vlecsch of boter in huis gekomen. Doch zonder eten kon hij weldra zijnen stiel niet meer uitoefenen en was veplicht zijn brood te gaan bedelen. Gisteren zagen de geburen hem niet zooals gewoonte naar de slad trekken. Zij gingen zien wat er scheelde en vonden hem dood in zijn bed liggen, in de kamer vond men 3600 fr. Do man was van honger gestorven. Werkongeval. Drie werklieden plaatsten Donderdag murgend rond 5 uur stellingen tegen een huis der Koninginne straat. Eensklaps viel een hunner zekere Joseph V..., 44 jaar oud en wonende in de Hoogstraat door de planken en door eene val zonderling. Om u de waarheid te zeggen en ik acht het meer dan billijk dat gij ver neemt wat ik denk ik vertrouw juffrouw Lepage niet. Mevrouw... Vergeef mij, mevrouw Mixtome, ik ben eene oude vrouw, oud genoeg om uwe moe der te zijn ik was de vriendin uwer moeder, hetgeen gij vriendelijk genoeg steeds hebt ont houden.en ter liefde van baar moet ik u waar schuwen voor het ineisja.dat zulk eene groote plaats in uw hart hoeft ingenomen. Ik stem toe, zij is schoon,maar zal de liefde harer wel doenster slecht beloon en. Ik wil zulke woorden van u over juffrouw Lepage niet meer hoorei), antwoordde me vrouw Mixtome met waardigheid. Roza is even rein en goed als zij schoon is. Waarom verbrandt zij dan de brieven van haren vader terstond nadat zij ze ontvan gen heeftIk geloof dati/ij het deed uit vrees dat gij zoudt vragen hem te mogen lezen. Onmogelijk Ik zou haar nooit door zulk eene vraag beleedigen. Ik zou hare bijzondere brieven willen lezen Kunt gij denken dat ik zoo iets zou doen Gij zoudt hot van haar kunnen verlangen zonder dat haar cenig onrecht werd aange daan. Wat weet gij van het meisje Wat weet gij van bare ouders Zij en haar vader zwe ven in ecneu nevel, en gij hebt recht daarom trent opheldering te verzoeken. Ik heb niets niet de geheimen van het meisje te maken, noch met. die van haren va der. Ik vertrouw juffrouw Lepago zij zal mij alles zeggen wat ik noodiigheb 'e weten. Gij moet in elk geval haar verleden on derzoeken. Gij hebt een meisje in uw huis ge nomen, van wie u niets bekend is dan wat hare vroegere gouvernante u geliefde te ver- Marquize. Het slachtoffer «werd het' linkëff- hand wreed gekwetst en had in het hoofd en den rug vroeselijke pijnen te verduren. Werkongeval. Gisteren viel zekere Désiré H..., 29 jaar oud van eene stelling, terwijl hij aan het verwen was in de Laken straat. Hij bekwam eene breuk aan het been, en had zich boven dien nog in den val den schedel geopend en inwendige kneuzingen bekomen. De gekwetst na de eerste zorgen in eene apotheek ontvangen te hebben werd naar het hospitaal overgebracht. -Drama der jaloerschheid. Over eenigen tijd kreeg zekere Henry P.kennis met eene jeugdige zangster. Hij beminde het meisje hartstóchtelijk doch had een zeer jaloersch karakter. Hieruit vloeiden dage lijks geweldige twisten tusschen beide. Het meisje werd hiervan moede en zegde hem zekeren dag dat zij er genoeg van bad. Niet tegenstaande zijne voelstappen oin baar van baar besluit te doen terugkeren, bleef Emma Sonwrikbaar. Alsdan besloot P..., zich uit jaloerschheid te wreken. Hij kocht een scherp mes en ging naar een koffiehuis der Zuidlaan waar hij wist dat zij moest komen. Nauwelijks was hij binnen of hij begon met haar weer te twisten. Hij greep eensklaps zijn mes en plofte het in haar linkerborst. De omstaanders konden hem gelukkiglijk beletten een tweeden steek toe te brengen. De farceurs f Verleden nacht ging de brandklok aan het ringelen in liet arse naal. De toebei van inlichtingen duidde de Tróbnlaan aan. De pompiers snelden toe, doch stonden niet weinig verwonderd geen spoor van brand te bemerken. De policie zoekt den farceur op om hem dien toer te verleeren. Een andere gast verwittigde de policie van Waver dat een doodelijk ongeluk ge beurd was in een huis der Kasteellaan, te Elsene, ongeluk waardoor eene familie van Waver erg getroffen werd. Hij vroeg aan den kommissaris de vrouw van den veronge lukten te willen verwittigen. Deze snelde weenend ter plaats doch vond er haren man in volle gezondheid. De farceur is gekend en zal vervolgd worden. Automobiel ongevallen. Zekere Ma rie Duit de Bergjesstraat werd in de Bleekstraat door een automobiel verrast en overreden. Men nam de ongelukkige op overdekt met talrijke kneuzingen. Zij werd onmiddelijk naar het hospitaal overgebracht om er verzorgd te worden. Dezen namiddag, werd M. Luit de Chartreuzenstraat, op de Anspachlaun, door een automobiel aangereden en tegen de stee- nen geslingerd. De ongelukkige man werd met gebroken arm en erge kwetsuren aan den schedel opgenomen. Sint Gillis. Van het 3de verdiep geval len. Rond 5 ure van den morgend, was eene meid uit de Spaanscheslraat bezig met. ruiten te kuischen. Eensklaps viel zij naar beneden en bekwam erge kneuzingen over gansch het lichaam. Het is zekere B... Zij werd naar het Sint Pietershospitaal overge bracht. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna omuiddciijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 MolenbeeK. Ontvreemding. Een belangrijk buis uit de Mancïicsterstraat. te Molenbeek, bad een zijner bedienden gelast eene som van 8000 fr. te gaan ontvangen. Ernest Dging zijnen last volbrengen doch verdween met liet geld. Het signale ment van den kerel is overal rond gezonden. Ophelderingen. Het lijk dal men in Ier Kamerenbosch opgehangen gevonden heeft, is dit van den geuaamden Augustin W44 jaar oud en die uit zijn, logement in de Samaritaanschevrouwstraat, reeds se tellen. Ik houd deze voor eene eerbiedwaar dige vrouw ik weet dat gij in liet gelaat van het meisje een bewijs van hare zedelijkheid ziet maar toch kunt gij u bedriegen. Gij be grijpt. dat. ik geen ander doel kan hebben dan uw welzijn. Het meisje is eëne gelukzoekstei;. Zij kwam bier alleen om eeu of ander plan te verwezenlijken.Ondervraag liaar daaromtrent en als zij mijne vermoedens vernietigen en bewijzen kan dat /ij uitsluitend naar hier is gekomen om haar brood te verdienen, wil ik elk woord terugnemen, die ik tegen haar ge zegd heb. Gij zijt tegen juffrouw Lepage ingeno men Omdat ik haar doorschouw, antwoordde de oude dame, zij kan mij niet bedriegen. Ik ben er vast van overtuigd, dat zij graaf Beau- court gekend heeft, voor zij naar Montfacon kwam. Reeds daarin heeft zij u bedrogen... - Gij vergis' u.Ik weet dat juffrouw Lepage graaf Beaucourt in Griekenland heeft leeren kennen zij heeft het mij gezegd... 11a riep mevrouw Bienjour verrast. Dan heeft zij dit gedaan om mij voor te zijn, want zij weet dat ik haar geheim ontdekt heb. Gy hebt baar met uwe gasten gelijk gesteld en behandelt haar als eene jongere zuster. Na tuurlijk het staat u vrij uwe eigene luimen in te willigen maar hebt gij het recht uwe gas ten in aanraking te brengen met iemand, van wier verleden gij niets weet Uwe gasten zijn van hooge geboorte. Van welke geboorte is juffrouw Lepage Wie en wat is haar vader Wie was haro moeder Hadden, hare ouders, die beiden Franschen waren, geene bloedver wanten Ik ben eene oude vrouw, zooals ik reeds zegde,eu mijn ouderdom en mijne jaren lange vriendschap voor uwe moeder geven mij bet recht, ja maken het mij ten plicht u open- H r ~dcrt"verleden Zaterdag verdwënej) wad. Do qngëlukkigé had over eenigen tijd een" smar telijk verlies ondergaan en had reeds maal zijn besluit, zich te zullen zelfmoorcm.», te kennen gegeven. Vaste vooruitzichten voor de maand Augustus. Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken opgeschonken met de Bitter- peeën der Trappisten Vincart. Zij weten wat goed is. 1500 Woluwe. Begraven. Twee werklie den die bezig waren met eenen put te delven op de Rodebeeklaan, werden eensklaps on der eene instorting bedolven. Gelukkiglijk was bet ongeluk gezien geweest door voor bijgangers, en kon men de twee werklieden spoedig bevrijden. Zij waren met kneuzin gen overdekt en hadden inwendige wonden bekomen. is hel eenige echte Vieux Système. Kieldrecht. Onweder. Vrijdag na middag, rond 5 ure, heeft een vreoselijk on weder over onze gemeente gewoed. De don der is gevallen op de schuur van Frans Pauwels, wonende in den Prosperpolder. Daar alles poerdroög stond, waren op eenige oogenblikken schuren en stallen in brand. Aan blusschen viel er niet te denken. De schade is zeer belangrijk, daar gansch de oogst reeds binnen was. Het vee kwam ook in de vlammen om. De bliksem sloeg in de nabijheid ook vier hoornen aan stukken. Van het dak der herberg De Oude Keef» werden een dertigtal pannen afgerukt. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten Werf,3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Beveren-Waas. Parket. Vrijdag namiddag, is het parket van Dendermonde alhier afgestapt, om een onderzoek te ope nen, nopens eene zeer erge zaak. Ver scheidene getuigen werden gehoord. Belcele-Wc.as. Paard doodgevallen Vrijdag voormiddag, was Alois Rombaut, landbouwer, Moortelhoek, op het land aan 't werk, met zijn paard. Opeens viel het paard ten gevolge der hevige hitte dood ten gronde. I}et dier had eene waarde van 1600 frank. Zwijnaards. Brand. Vrijdag namid dag is bi .ui ontstaan in de schuur en stal lingen der gezusters Haegeman, Hutsepot- straat. De gebouwen werden vernield met alles wat zij bevatten. De koeien konden gered worden. De aanpalende gebouwen heeft men kunnen redden. Laken voor soutanen en kapmantels, Var» den Bergh-Jouret, Aalst. Eavegem. Brand. Het vuur is ont staan in do woning van Remi Van Leuven, wijk Bussigem. Alles was op korten lijd de prooi der vlammen.. Men kon met moeite eenige meubels redden. Alles is verzekerd. De oorzaak van denbrand is onbekend. Wevelgem. Verdronken. Vrijdag heeft men uit do Leie het lijk-opgetrokken van de eebtgenoote Hofman, oud 25 jaar. De ongelukkige vrouw, die schipperen was, is Woensdag over boord gevallen en zoo jammerlijk verdronken. Steenhuyze. Mullplaag. Deze wreedeziekte is uit de gemeente en bet om liggende verdwenen. De boeren zijn er op recht tevreden over. Wetteren. Losgelaten. Gisteren, rond 5 ure. is de dochter M. D. B. .over enkele weken aangehouden voor de erge zaak. waarover er alsdan verslag gegeven werd uit het gevang van Dendermonde, in vrijheid gesteld. Naar bet schijnt heeft het meisje den weg van Dendermonde naar Weitoren te voet moeten afleggen, aangezien ze geen centiem on zak had om een treinkoupon te koopen, zoodat ze slechts des avonds rond 10 ure ten huize harer ouders, aan de Kapellestraat alhier is aangekomen. Naar wij vernemen zou de zaak zeer overdreven zijn en gebuur- nijd de hpofdrol spelen. hartig te verklaren wat ik denk. Kunt gij zeg gen dat ik ongelijk heb Bij al hare gebreken was mevrouw Bienjour eene vrouw van gezond verstand. .Mevrouw Mixtome vertrouwde haar. Zij zou moedwillig nooit gelogen hebben en wat zij tegen Roza in het midden bracht, geloofde zij de waardig heid van eene vaste overtuiging gaf aan hare woorden des te meer gewicht. Ik twijfel niet aan uwe scherpzinnigheid, mijne waarde, antwoordde Eugenie lachend ik beken ook, dat velen van uwe bewijzen niet zonder grond zijn. Ik zie zelf iets raadselach tigs aan het jonge meisje maar ik geloof toch dat haar geheim veel eenvoudiger is dan gij denkt. Zij heeft mijn ha l gewonnen, en ik vertrouw haar. Van het eerste oogenblik dat ik haar zag, was ik haar toegedaan. Zij is een fijn beschaafd meisje, op wie ik trotsch zon zijn, indien zij mijne dochter ware. Ik houd het er voor dat haar geheim met haren vader samenhangt. Indien hij eens een verkwister en arm wareHet meisje is van voorname geboorte,daarvan ben ik overtuigd.Zij spreekt met liefde en eerbied van haren vader. Kan juffrouw Lepage haar geheim bewaren, wij zullen liaar nemen voor hetgeen zij is. Maar het is dwaas, mevrouw, vergeef mij Staat het aan eene voorname dame zoo als gij zijt, uwe gasten gelijk te stellen met een meisje, dat wellicht dat zeker eene avon turierster is 1 Zij kan of wil u niet zeggen waar zij geboren werd. Vraag haar dit eens, Eugenie. Mettertijd zal ik haar vertrouwen win nen tot dan zullen wij do zaak maar op haar beloop laten, zegde mevrouw Mixtome, trotscli het onderhoud af brekende. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2