iviaroiÉwesiia. Baronnes della Faille. Samson Kina Beeft e" mingen verkregen hebben, zullen wij rusten (Donderende toejuichingen). Wij kunnen fterven, doch dat ideaal blijft. Ongetwijfeld zullen er steeds armen zijn, door hunne schuld of door de schuld van onvoorziene omstandigheden, doch wij zullen het getal armen en behoeftigen zoo klein mogelijk maken. De goedhartige zielen zul len steeds gelegenheid hebben liefdadigheid te plegen. Daar ligt onze leus. ons programma, en met Gods hulp zal het zegepralen. M. Helleputte wil niet gewagen van het verleden. Allen het oog op de toekomst ge vestigd. om nieuwe zegepralen te bereiden. Onze princiepen blijven heslaan. Onze tegen slrovers maken een kartel, om ons te bestrij den. liet is een kartel van onderlinge bedriegerij; socialisten en liberalen-trachten elkander in hunne politieke netten te ver warren. Wij zullen ook een kartel sluiten, een kartel van alle eerlijke lieden een kartel van waarheid en rechtvaardigheid, tegen een kartel van bedriegerij een kartel van vrij beid legen een kartel van dwingelandij. In 1879, stonden wij er veel slechter voor dan nu. Mils to werken, zullen w ij nu no; zegepralen. En wal is zegepralen nicer sla ge» geven dan krijgen wat is de nederlaa: lijden meer slagen krijgen dan geven... Vergeten wij hel niet. Er moet gewerkt worden. Deinzet is al te groot. Ons geloof, de ziel onzer kinderen staat op het spel. Wij kunnen sterven, doch wij staan ons geloof niet af. Spreker eindigt zijne prachtige rede, met den kroel Zij zullen haar niet hebben de schoon© ziel van 'i kind... Geheel de zaal in vervoering, brengt a'an M. Helleput ie eene eindclooze ovatie. De Z. E. H. Kanunnik De Baels, drinkt op den voorldurenden groei cn bloei van den Workmanskring, uie nu na 25 jaren, nog zoo jong en fxisch is. Spreker doet een w armen oproep tot de jeugd, om zich niet uitsluitend bezig to hou den met sport, dat alleen het lichaam goed doet en verhardt in don strijd, docli ook voor hunne ziel to zorgen, en zich nauwer en nau wer rund de vlag der Kerk komen scharen. Hij drinkt dan aan de jeugd, omdat de toe komst der jeugd toebehoort. (Levendige toe juichingen). M. do Betliune sluit de reeks der heil dronken. rnot de gezondheid voor to dragen van den gewezen'bestuurder van den Werk nanskring, do E. H. Noterman, en biedt iem, in naam van den Kring, een prachtig .ruisbeeld aan. Daarmede was het officieel der feesten af- geloopen, doch buiten, in den verlichten hof, duurde het feest nog eenigon tyd ju volle vriendschap en onderlinge genegenheid voort. Prachtig feest, dat ter eero strekt der in richters. Telegrammen en brieven. Het Bestuur van den Katholieken Werk manskring heeft de volgende telegrammen en hrieven ontvangen Rome. Baron Lodewijk de Béthune, Voorzitter van dc:i Kadi. Werkmanskring, De Heilige Vader aanvaardt de hulde van verkleefdheid van do talrijke katholieke werklieden.verecnigd voor het vieren van d< vijf en twintigste verjaardag van den Katho lieken Werkmanskring, dankt hen en zendt van harte aan ito werklieden den gevraagde» apostolieken zegen als blijk der Goddelijke gunsten welke IIij den Almachtige» voor de werklieden en hunne huisgezinnen afsmeekt. Karoinaal Merry Del Val. Telegram van Hare Majesteit Koningin Elisabeth den Heer do Bólhuno gestuurd in antwoord op-con telegram uat 11. M. gezon den wierd in naam der vrouwenafdeolingen van den Katholieken Werkmanskring 4SC Vervolg. Gij kunt mijn vertrouwen in Roza niet aan 't wankelen brengen ik dank u echter voor uwe belangstelling. Zij leidde het gesprek op een ander onder werp. Ik heb toch bemerkt dat mijne woorden indruk gemaakt hebben,dacht mevrouw Dien jour ik zal mijn doel bereiken. Juffrouw Le page houdt het hier niet lang meer uit. Tevreden verliet, zij do kamer, toen Roza binnentrad. De brieven werden gelezen en beantwoord. Mevrouw Mixtome scheen niet op haar gemak to zijn. De woorden harcr vriendin waren, zooals deze juist vermoed had, niet zonder uitwerking gebleven... Waarom zweeg Roza zoo halsstarrig over hare geboorte en over ha re jeugd Het vertrouwen van mevrouw Mixtome in Roza verminderde nietzij kon geen kwaad veronderstellen bij een meisje wier geheel uiterlijk van hare onschuld betuigde; maarzij moest toch zich zelve bekennen, dat Roza niet vertrouwelijk met haar was. Lieve Roza, zegde zij plotseling, nadat zij het meisje eenen geruime» tijd uitvor- schend had aangezien, uwe gelijkenis met iemand die ik ken en liefheb, wordt mij hoe langer hoe duidelijker. Zou het niet mogelijk zijn datgij van verre vermaagschapt waart aan de familie waartoe hij behoort Hebtgy inder daad geene bloedverwanten in Frankrijk Roza werd bleek. Ik heb niemand in de wereld dan mijnen Hare Majesteit Koningin zeer gevoelig aan de gevoelens van verkleefdheid Haar uitgedrukt en aan de wensch eT* Haar en de koninklijke familie toegestuurd, gelast mij U te danken en de uitdrukking te stureiï van hare dankbetuiging aan de vrouwenafdeolin gen van den Werkmanskring waarvan gij de tolk zijt geweest. Mechelen. Zeer gevoelig aan de betuigingen van eer bied en verkleefdheid mij door duizenden katholieke werklieden uit Aalst gestuurd dank ik hun hartelijk en stuur hunnen voor zitter vriendelijke herinnering en wensch de vereeniging den besten uitslag. Kardinaal Mercier. Brussel, 26 Juli 1911. Mijn Waarde Vriend, Met het grootste genoegen zou ik de wel willende uitnoodiging aanvaard hebben welke mij gestuurd is ter gelegenheid van de 25e verjaring van den Katholieken Werkmans kring. Ongelukkiglijk ben ik belet door vroeger genomen verbindtenisssen, mij op 30 Juli tot Aalst te hegeven. Ik verzoek Ued. dus, de bestuurders en de leden van uwe machtige inrichting in mijnen naam te willen gelukwensciien ter gelegen heid van de verjaring van hunne machtige inrichting en ter zeiver tijd hen allen aan to moedigen om te vol herden in hunne pogin gen voor de goede zaak. Meer dan ooit moeten wij op den goeden wil van eenieder mogen rekenen om te kun nen weerstand bieden aan de aanvallen der tegenstrevers van onze instellingen en van ons geloof. Aanvaard, waarde vriend met mijn groot spijt, en mijnen dank, de uitdrukking mijner beste gevoelens. Broqueville. Den lieer Baron Lodewijk de Béthune. Aalst 30 Juli 1911. Geachte Heer Voorzitter, Ik betreur de omstandigheid die mij van den katholieken Werkmanskring verwijdert op den oogpnblik dat hij zijn Zilveren Jubel feest viert. Doch Ued. weet liet sedert lang had ik beloofd op het Congres van den Landsbond der Cluistene Vereenigingen van Ond. Bijstand te Verviers verslag te doen over het zoo gewichtig vraagstuk der Ouder- domspenpensioenen. Ik kon aan deze verbintenis niet te kort blijven daar het vraagstuk hij de heropening der Kamers eene oplossing dient te krijgen. Gelief mij dus, hij onze vrienden die het feestmaal hijwonen, en in 't bijzonder hij onze beminde werklieden to verontschul digen.- Zeg hun dat ik van harte hij hen hen en dat ik de vurigste wenschen vorm voor den voorspoed van don kring. Geve de Almachtige dat hij, gelijk voor heen. de bron blijve, van menigvuldige maatschappelijke inrichtingen, tot heil van ons volk. Gelief, waarde heer Voorzitter, de uit drukking te aanvaarden van mijne verkleef de gevoelens R. Moyersoen. FRANKRIJK Gedeeltelijke kiézing. M. Amic, gematigd republikein, is gekozen te Nice. Er moest voorzien worden in de laats van M. Maurice Rouvier, oud voor jitter van den Raad, en die onlangs is ge s lorven. OOSTENRIJK. Zonderling. Do aartshertog Frans-Ferdinand reed met zijn automobiel tot op do Oostennjksche Italiaansche grens, e» daar, slaande op Oos- tenrijksch grondgebied,fotógrafieerde hij het Italiaan sell landschap. Oogenblikkelijk daarna sprong hij terug in den automobiel deed rechts omkeer en vertrok langs waar hij aangekomen was. TURKYE. Oorlogstoerusting. Turkye heeft te Londen onderhandelingen aangegaan voor het houwen van twee dread noughts. Er is spraak dat Turkye nog 1' andere oorlogsbooten zou willen aankoopen De vrede met Albanië in 't zicht. Volgens de laatste berichten zijn de Alba- neesche opstandelingen besloten toe te ge ven aan de eischen die de Porte heeft gesteld Koning Niklaas van Montenegro, die ge droomd had van een groot Servische Rijk heeft ingezien dat zijn droom geen kans heeft verwezenlijkt te worden, en is er ook op uit om den vrede hersteld te zien. CANADA. Vieze velksoptelling. De volksoptelling moet ook in Canad. plaats grijpen. In Ottowa. hoofdstad van Canada, isfoen er volop mede bezig. De huisvaders moeten niet min dan 41 vra._ beantwoorden. Tusschen die vragen zijn eronder andere de volgende Zijt gij zot Moet gij brillen Zijt gij idioot Zijt gij blind Zijt gij stom ^Op sommige plaatsen moeten de volksoptéllers slecht ontvangen zijn geworden. PERZIE Het hoofd van den Ex-Shah op prijs gesteld Een groep volksvertegenwoordigers heeft in de Medjihs een voorstel neergelegd dat algemeen is aangenomen en waardoor eene belooning van 100,000 fr. wordt toegekend aan dengene die liet hoofd van den Ex-Shah zal afhouwen voor Let hoofd van elk der broeders van den Sliah, namelijk Salared Douleh en Ghoa-es-Sultan, wordt 25000 fr aangeboden. ENGELAND De oneenigheid bij de Lords. Men oordeelt dat er van de 631 leden van deLordskamer er ten minste 311 de Parlia ment Bill zullen stemmen, zonder de amen dementen van de Lurds. Lords Halsbury zegt dat de lords die voet hij stek houden, onmiddelijk gaan beginnen overal protest meetingen te heieggen. Die protestmeelingen zullen weinig of niet aan den toestand veranderen. M. Austen Chamberlain schrijft Of de partijgangers van Lord Halsburg talrijk zijn of niet, hun standvastigheid zal de Unioni stische partij redden van de schande en de zaak van de Unionisten van de vernieling. Heer Balfour van zijnen kant schrijft ook «Er zijn evenwel in fidt inwendige als inliet uitwendige van het Keizerrijk, talrijke voor werpen van bezorgdheid en de toestand is ernstig. vader, antwoordde zij. Wanneer ik andere •loedverwanten heb, dan weten zij toch niet van mij, zelfs niet van mijn bestaan en ik wensch ook niet, dat het hun bekend werd. Ik wil mij aan uw vertrouwen niet op dringen, zegde mevrouw vriendelijk. Ik zal wachten totdat gij liet mij schenkt. Al was deze opmerking geschikt om Róza te doen denken dat hare meesteres haar ver trouwen eischte, toch deed het meisje alsof ij er niets van begreep. Zij nam een Duitsch boek en las er uit voor,- terwijl mevrouw in haren stoel ging liggen, en het meisje aan staarde, zonder te hooren wat zij las. De woorden van mevrouw Bienjour speel den haar door het hoofd, cn onwillekeurig dacht zij aan het geheim van Roza Na de lezing mocht deze gaan en liet me vrouw zi h door haar kamermeisje kleeden voor liet diner Des middags kw men de markies van Char- lemont en graaf Beaucourt op Montfa^on. Ro za was in het ontvangstsalon en wisselde eeni- ge woorden met den graaf, wien zij de ont vangst van den brief van haren vader mede deelde. De ingc gaaai stelde bijzonder veel belang in do vlucht van Lcondari. Hij gaf er zijne vreugde over te kennen dat Roza in Frankrijk en dus buiten zijn bereik was. De gasten waren buiteu, alleen mevrouw Bienjour levond zich in de kamer. Deze viel het plotselings in, dat zij aan eene der afwe zige dames iets te zeggen had en zij verzocht Roza deze dame op te zoeken en hare bood schap over te brengen, hetgeen juffrouw Lepa ge zeer bereidwillig deed. Mevrouw Bienjour haastte zich van de afwezigheid van Roza ge bruik te maken. Zij was met mevrouw Mix tome, den markies en graaf Beaucourt alleen in de kamer. Op weg naar de verzoening De Keizer van DuL-ehland heeft een groot onderhoud gehad te Swiuemunde met den Rijkskanselier en den minister van Buken- landschc Zaken. Volgens de Germania zou de keizer den wensch hebben uitgedrukt spoedig ec.i einde aan het geschil te stellen. Volgens dit centrumblad zou Duitschland heel Marokko afstaan aan Frankrijk, op voorwaarde dat de vrijheid van den handel in zijne volheid gewaarborgd blijve. Spanje moet zich met Franrijk verstaan over den Rif Frankrijk zou aan Duitschland heel den Fransehen Congo afslaan, maar daaren tegen zou Duitschland zijn kolonie Togoland en het hinterland van den Cameroun aan Frankrijk laten. Is juffrouw Lepage niet een lief meisje vroeg zij, toen Roza nauwelijks do deur uit was. En zij is zoo geheel en al eene Fransche, ofschoon zij tot heden altijd in Griekenland heelt gewoond. Gij hebt 1^ i daar leeren ken nen, u iet waar, graaf Beaucourt. De graaf aarzelde. Roza had hem verzocht hunne vroegere kennismaking geheim te hou den.en hij wilde hadi-^niet verraden. Mevrouw Mixtome bemerkte zijne verlegenheid en kwam hem ter hulp1. Juffrouw Lepage vertelde mij graaf Beau court in Griekenland gekend te hebben, zegde zij kalm. Hij lag in het huis baars vaders lan gen tijd ziek en werd er gastvrij verzocht. -Is het waar riep de markies verwon derd. Gij hebt mij daar nooit iels van ver teld, Beaucourt. Ik dacht dat gij in het huis van eenen wijngaardenier verpleegd werd. - Dat heb ik niet (gezegd, antwoordde de graaf. Ik heb den haam van mijnen vriendelij ken gastheer niet genoemd. - Het is zonderling, dat juffrouw Lepage bijna gelijktijdig met u in Frankrijk kwam, zegde de markies. Dat is volstrekt niet zonderling,"verklaar- de de graaf trolsch. De roover Leondari had haar huis verwoest en zij was gedwongen er gens ecu onderkomen te zoeken. Zij gevoelde zich in Griekenland tégen de vervolging van den bandiet niet meep veilig, en wat was na tuurlijk dan dat zij naar Frankrijk, haren ge boortegrond, week? Kr schuilt iets raadselachtigs in dit meis je, zegdo mevrouw Bienjour. Is haar vader geen gewoon mensch, graaf Beaucourt Zeker niet. Hij is de edelste man dien ik ken, riep de graaf. Hij is een eclit edelman, op wien Frankrijk trotsch kan zijn en voor Engeland waakt Engeland is druk bezig met. zijne bewa pening e\i wij voorzien dat. eens dat Franli rijk t' akkoord is met Duitschland, dat dan Engeland zich tusschen het spel zal mengen en ook zijn deel eischen. Zou dan onze Bel gische Colonie, waïrop Engeland al zoo lang loert, niet voor goed in gevaar ver keeren De toekomst zal het uitwijzen. EXAMEN AFGELEGD- M. Frans Jacob, van Aalst, oud-student van het Sl Jozefscollege, heeft zijn examen afgelegd van Lincenciaat in Koophandelswe- tenschappen, l"l° proef. Brussel. Diefte met geteeld. Na lang in al de tapperijen aan de foor rondge doold te hebben, ging zekere Egide L..., uit Kuipbroeck, langs de Zuidlaan huiswaarts. Eensklaps werd hij door drie slecht befaam de kerels aangegrepen. Terwijl twee hunner hem in bedwang hielden taste de andere hem af, ontlastte hem van zijne beurs. Het slacht offer had om hulp geroepen en een agent was toegesneld.De dieven vluchtten tusschen de kramen door doch de policie kon een hunner vallen. Naar het policiebureel gi leid werd hij herkend als zekere S.. een oud- veroorffeelde. Hij werd onmiddelijk opge sloten. Aardige halanten. Een autogeleider had naar het schijnt nog al veel op den Hall- staan bij eene herbergierster der Viadukslra- ten. Sedert eenigen tijd had men hem daar niet meer gezien. Gisteren kwam hij terug met een kolega toen hij den drank betaalde herinnerde de herbergierster hem dat hij bij haar nog schuld stond. De kerel zegde dat er niets van aan was en maakte zich bovendien nog kwaad. Hij schoot eensklaps in eene hevige gramschap en kleinde al wat hem onder de handen viel. Hij bracht do herber gierster bovendien nog twee vuistslagen in het gezicht toe. Slachtoffer der warmte. Zondag namiddag ging een dagblad verkooper die met krukken gaat langs de Duitschlandslraat. toen hij eensklaps neerzeeg door een zonne steek getroffen.Men ging aanstonds den man ter hulp en men moest hem naar het hospi- taol overbrengen daar men er niet in ge lukte hem tot bewustzijn te brengen. Een uur na zijne aankomst was de man een lijk. Men heeft geen enkel stuk dat de persoon lijkheid kon vaststellen op den man ge vonden. Inbraak. Bij hunne te huis komst vonden de eclügenooten Ddaglooners. hunne deur opengebroken. Kwaaddoeners hadden van hunne afwezigheid gebruik ge maakt om hun 4 obligaties der stad Brussel te ontnemen. De policie is verwittigd. Zelfmoord. Zaterdag^ rond 11 ure van den avond, heeft men zekere Guil- lautne C...., 30 jaren oud, opgehangen gevonden, aan de deur zijner slaapkamer. Al de moeite welke men zich getroost heeft om hem tot het leven terug te roepen was vruchteloos. Door een glazen dak gevallen. Eene zekere Marie V... was met haren man haar moeder gaan bezoeken. Zij hielp haar wat ruiten kuisclien, doch door een misstap viel zij van het tweede verdiep door een gla zen dak. Zij werd in deerniswekkenden loe- stann opgenomen en naar het hospitaal ge drag-en. Aardig ongeluk. Men loste eene kar steenen op de Entrepblaan, deze kar stond op een leuustok het lOjarig dochter- Ven der echtgenooten Vwas tusschen de tremels gaan staan. Eene andere kar reed daar voorhij en stooto den §teun der andere kar omver. Het meisje werd onder de tre mels gepletterd en in deerniswekkenden toe stand naar huis gedragen. wien het een ongeluk is naar den vreemde te zijn getrokken. Mevrouw Mixtome lachte tevreden. Uwe beschrijving komt met mijne voor stelling van Roza's vader overeen,zegde zij. Maar waarom verblijft zulk een edel man in het buitenland vroeg mevrouw Bienjour. Waarom zondert hij zich af? Dat weet ik niet, antwoordde de graaf koel. Ik vermoed dat een ongeluk of eene bit tere ontgoocheling de oorzaak zijner afzonde ring is. Eens toen ik eene zinspeling maakte op zijne echtgonoote het was bij een der eerste gesprekken dien ik met hem had veranderde plotselings zijn gelaat en nam het eene uitdrukking aan, waaruit ik meende te mugen opmaken dat zij jong gestorven was. Hij bezit groote staatsmanstalenten en indien hij ooit naar Frankrijk terugkeerde, zou hij eene groote rol in de politiek spelen. Maar liy zal niet terugkeeren. Een geheimzinnige kluizenaar, zegde de markies met eenen hoonenden trek op zijn vriendelijk gelaat. Een man zonder karakter, verbitterd om eene ontgoocheling. Gij zijt mis, markies, viel graaf Beau court liem in de rede. Mynheer Lepage heeft een zeer vast karakter. Hij is een man die eerbied inboezemt. Ik begrijp hem niet geheel en al, maar hij is een der beste menschen die ik ooit gekend heb. Weet gij iets meer van hem, graaf Beau court vroeg plotselings mevrouw Bienjour van zijne familie, zijne vroegere welvaart, de familie zijner vrouw? Ik waagde het niet hem met zulke vra gen lastig te vallen, antwoordde de graaf. Hy is er de man niet naar om ongewenschto ver trouwelijkheid toe te staan. Ik heb het dadelijk gezegd, hernam me- Sint Pie'ers-Jette. Brand. Gisteren avond is een brand losgeborsten in het koffie huis van M. Tin de Boschstraat, tegen Laerenbosch. Do pompiers werden aanstonds verwittigd en snelden ter plaats, doch daar er geen water was kon don brand moeilijk gebluscht worden. Na twee uren stierf hij uit na gansch de woning vernield te hebben. Men kent de oorzaken van den brand niet. Een schoon huwelijk. Men komt hier gisteren het huwelijk te vieren van twee gevangenen, zij werden geboeid en door gen darmen vergezeld naar het Gemeenlehnis ge bracht er was natuurlijk veel volk komen zien naar die plechtigheid. Het zijn Eugeen Lemaire 20 jaar en de dochter Dulilleuz. 19 jaar oud. Beiden waren voor diefslallen in het gevang opgesloten. Waarlijk een goed geassocieerd koppel. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd do uitmuntende Bilterpëën der Trappisten Vincart. 1500 T Molenbeek. Brand. Zondag rond 10 ure van den morgend, werd brand bemerkt door de bewoners der lloveniersstraat. Het vuur was in eenen hoop ledige kisten die op den koer van een kruidenierswaren fabriek' stonden, ontstaan. De pompiers snnlden ter plaais. Het gevaar was zeer groot daar de plankenomheiniug oók vuur had g<-vat en dat deze met do stallingen paald. Men kan den brand alleen aan onvoorzichtigheid toeschrij ven. Vorst. Een bosch in brand. Zondag, rond 4 1/2 ure namiddag, werden de pom piers van Vorst verwittigd, dat liet Mossel manbosch in brand stond. Zij snelden aanstonds ter plaats en besta- tigden dat het bosch op een honderdtal me ters in laaie vlam stond. Na drie kwaart uurs werken kon den brand eindelijk ge bluscht worden. Een onderzoek is ingesteld. Kemzeke Smokkelhandel. Zondag nacht werd te Kemzeke eene gesmokkelde vaars aangeslagen. Het dier werd naar Sint Nikolaas overgebrachtalwaar liet Donder dag openbaar zal verkocht worden. Belcele-Waas. Mui/plaag. Bij land- houwer Van Bogaert, wonende op de Valk - is vastgesteld dat e enige zijner dieren dooi de gevreesde muiiplaag zijn aangetast. Appels. Verdronken. Alfons Van Grimherglien, 29 jaar oud, ging zwemmen aan St-Ornulfsdijk. De ongelukkige kreeg een bloedopdrang en verdroiix. Zijn lijk is twee uren later opgevischt. Dendermonde. Onvoorzichtige wiel rijder. Mevrouw Van Houtven, wonende Brusselseho straat, kwam Zondag avond uit hare woning en ging de straat over om eene boodschap te doen. Zij werd door een wiel rijder''zekeren E. IJ., omvergeworpen en erg- gekwetst. Dokter Sermoel heeft haar ver zorgd. Proces-verbaal is opgemaakt. De wielrijder had ook 'geene rijwioiplaat. Lokeren. Bijna verdronken. Zater dag ging S. Callebaut, in de Dunne zwem men. Hij was op eene boot geklommen, toen deze eensklaps omsloeg. Slechts niet veel moeite kon Callebaut nog gered worden. Berlare.Verdronken.Zaterdagna middag, vonden de kinderen van Jan Dhondt, op de Scheldedijk een man die er lag te sla pen, welke gansch naakt was. Zij liepen hun vader verwittig-li. Deze wilde den man doen kleeden. doch deze zegde dat hij eerst nog eens wilde zwemmen. Hij sprong in het wa ter en kwam niet meer boven, 's Avonds werd zijn lijk opgehaald. Het was do 31ja- rige Leon de Latlrauwer, van Schoonaarde. Wetteren. Toegekomen. Maandag morgen zijn bij de Wed. De Moor, ter wijk Overbeke, drie rutiders toegekomen, zonder dat men kan gissen van wien dezelve mogen zijn. Tot hiertoe heeft nog niemand eenige vraag daarachter gedaan. Ze blijven bij voornoemde Wed. De Moor, ter beschikking van -den eigenaar. vrouw Bienjour, dat zij iets geheims met zich omdraagt. Gij zult het ondervinden, zij is niet wat zij schijnt. Ik moet mevrouw Bienjour gelijk geven, zegde de markies. Het verwondert mij, me vrouw Mixtome, dat gij u door het fraaie ge zichtje van liet meisje zoo hebt laten verblin den. Gij zoudtgoed handelen met haar weg te zenden. - Dat doe ik niet, zegde mevrouw Mixtome beslist. Zij heeft met hare wondervolle oogen mijn hart gewonnen en ik kan niet g'elooven dat zij slecht is. Zij is rein en onschuldig, cn om harentwil geloof ik ook dat haar vader gelijk heeft. Graaf Beaucourt wierp op mevrouw Mixto me eenen dankbaren blik. Beiden wisselden een veelbeteekenend knipoogje, en graaf Beaucourt gevoelde dat de trotsche mevrouw van zijne verhouding tot het meisje wist en deze billijkte. Op dit oogenblik keerde de gezelschapsjuffer terug en men moest dus over iets anders spre ken. De markies en de graaf namen afscheid van mevrouw Bienjour deze begaf zich naar hare kamer met de zekerheid in den markies van Charlemont eenen bondgenoot tegen Roza gevonden te hebben. - De markies van Charlemont vertrouwt haar ook niet, dacht zij, hij zal niet dulden dat juffrouw Lepage de gezelschapsjuffer van zijne toekomstige echtgenoot^ blijft. Zoo spoedig mogelijk moetik hem over de zaak spreken. Met zijne hulp zal ik mevrouw Mixtome tegen deze zwerfster in het harnas jagen en hare plannen verijdelen» (Wordt voortgezdt).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2