SpiegelfaMsk A. L. HEYVAERT Sterfgeval ©tacLsniexLws. Vsrgadetino van M Msddencomiteit dar Katholieke Vereeniying m hel Arrondissement Aalst, op 29 Juli ISII, te Aaist. Ba Ronde van het Land van Aalst. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Rechterlijke Kronijk FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen HANDELSHUIS en WOONHUIZEN Half en Half Gevonden. Maandag morgen werd alhier in het Bauwen sdreefke een eereleeken van 2e klas gevonden van den Onderlingen Bijstand. Men verneemt dat ze gisteren door een der feestvierende leden van de Middenmaat schappij aldaar zal verloren zijn. Ze ligt ter beschikking van den eigenaar op het policie- bureel dezer gemeente. Baldadigheden. Zaterdag nacht kwam de genaamde J. C... bedronken thuis. Op een gezegde zijner vrouw schoot hij in gramschap en sloeg al het huisgerief en meubelen aan stukken. Bij deze euveldaden ging hij zoo geweldig fe werk, dat vrouw en kinderen de vlucht moesten nemen en elders een onderkomen zoeken. Na deze heldendaden ging de be- dronkene zijne roes uitslapen. Proces-ver- baal is ten zijnen laste opgemaakt. In 't water. Zaterdag tegen den avond bevond zich de genaamde Frans De Corte op den motorboot van den heer Henri Vandermeersch, aan de Aard alhier. Door een onverwachte beweging verloor hij het evenwicht en viel hals over kop in het water, tusschen liet achterschip. Zonder zijne tegenwoordigheid van geest ware de man onvermijdelijk verdronken, doch kon zich nu met de hulp van eenige toegesnelde personen uit het water behelpen en kwam er dus met een nat pak van af. Onheil. Naar wij vernemen zou de groote fabriek van dgn heer Beernaerts, ter wijk Overbeke alhier nog enkel eenige dagen kunnen werken bij gebrek aan water. De beek, genaamd Toovereskensgracht loopende ter voornoemde wijk, losdoor de fabriek van den heer Beernaerts en waaruit al het water dienstig voor het marcheeren dezer werkbuizen wordt getrokken, valt door de aanhoudende en groote hitte droog en heeft nog enkel voor twee of drij dagen hoogstens water. Indien de het te gemoet ziende onheil zich moest verwezenlijken dan waren zulks voor de gansche werkersbevolking en voor do ge meente een ware ramp, immers meer dan 1500 werklieden winnen hun dagelijks brood in voornoemde fabriek. Ronse. Droef. Op do Heide, in een klein bosc-h, heeft men het lijk gevonden van Leopold Van den Bossche, ongehuwd, oud 40 jaar. De man, die sedert eenïgen tijd niet wel bij de zijne niet meer was, had zich dood geschoten. Olsene. Soldaat verdronken. Zater dag ging -de genaamde G. Macs soldaat bij het 6'10 linieregiment, in verlof, een bad ne men in de Lei. Opeens werd de ongelukkige door krampen aangegrepen en hij verdween in de diepte, om niet meer boven te komen. Niettegenstaande al de opzoekingen heeft men het lijk van den ongelukkigen soldaat nog niet gevonden. SoiegelsKadersVitraux Baguetten 1 Itrf, 3, Aalst. Sloom fabriek in Gent Sint Lievens Hautem. Erge beet. De landbouwster Nathalie Braeckman, oud 85 jaar, kwam te dicht haren hond van wien zij nog gebeten werd. Het dier sprong eensklaps op en beet de arme vrouw zoo vreeselijk in den arm, dat de hulp van den geneesheer noodig was. De kommandant Blomme heeft den kwaden hond doodgeschoten. Gheluwe, Door den tram gedood. Vóór een paar dagen werd de ouderling, F. Van den Berglie, oud 68 jaar, wonende te Halewijn, gevat door den tram, komende uit Gheluwe. De arme man is Zaterdag aan zijne wonden bezweken. Ousselgem-bij-Deinze. Muilplaag. Deze wrecde ziekte is nu in de stallen van landbouwer Van Houwaert uitgeborsten. 'Strenge maatregelen zijn genomen. Lijnwaden, katoenen, Van den Bergh- Jouret, Aaist. Harelbeke. Verdronken. Zaterdag namiddag ging Renii De Coninck, werkman, ongehuwd, oud 26 jaar, gras snijden cp den boord van den vijver der hofstede J. Hans- sens. De ongelukkige is in bet water gedom peld en verslikt, llij zat met liet hoofd in het slijk. Slaat geen woord over. Leest en bedenkt dit alles. Maakt het ruchtbaar, a. u. b., Mannen Zijt gij krachteloos en zonder moed Zijt gij licht vermoeid als gij de trappen opklimt Zijt gij bevangen aan uwen adem? Is uw geheugen verzwakt Vindt gij moeilijk do woorden alsgij in ge sprek zijt Is allo arbeid u lastig geworden Hebt gij geenc neiging meer om iets te ondernemen Zijt gij moedeloos en ter neergeslagen Is uw eetlust verminderd Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uw slaap met drooinen en woelingen doorspekt Zijt gij 's morgens even moede als bij liet slapen gaan Zoo ja Wel vrienden gij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid, het is lioogen tijd daar middel in te schaffen. Hoevelen, die thans krachteloos achter de stoof of in een krankenliuis zitten te zuchten en die ook die ziekteverschijnselen gevoeld hebben, die ze verwaarloosd hebben en hoogst zeker waren genezen, hadden zij het middel gekend. Welk is het middel tegen de krachteloos heid, geesteslraagheid, algemeene verlam ming THEOBROMA THEOBROMA roepen de honderden getuigschriften en brieven van dankbetuigingen, ontvangen in do apo theek DE MOOR. Burgstraat, 38, Gent. 3 fr. deflesch. Overal verzonden tegen postbon van 3,15 fr. Te Aalst hij al de lieeren apo thekers. Audenaarde. Moedige daad. Rond 4 ure, in den namiddag, was vrouw Jules Veroeyen-Forêt werkzaam in de bleèkerij van M. De Praetere. op den Eyndzus, alsook vrouw Eülaiie De Wambcrsie-Vandenheide. Deze laatste vrouw verloor plotseling het evenwicht en stuikte in eene diepe gracht der bleekerij. Vrouw Verhoeven sprong in het water en slaagde er in, na boven men - schelijke pogingen,, de drenkelinge op het droge te halen. Men paste seffens de kunst matige ademhaling toe en vrouw De Wan- bersio werd gered. De eerwaarde heer Livyn. pastoor van Deurle bij Deinze is aldaar Zaterdag god vruchtig- overleden, in den ouderdom van 67 jaar. Wetteren. Zaterdag laatst, om 11 1/2 ure des voormiddags, is alhier in den gezegenden ouderdom van 80 jaren overle den de heer Emiel Goedertier, oud-koster dezer gemeente, sedert eenige maanden op gevolgd door zijnen zoon de hoer Arsène Goederlier. De overleden man was een ware kristene en een overtuigde katholieke strijder die door zijn eenvoudig en minzaam karakter niets dan vrienden telde. Ilij was geboren te Ledo, den 24 Januari 1834 en in het jaar 1883 alhier komen wonen als koster bij de Deka- nale kerk S;o Gertrudis van het centrum. Gedurende zijne lange levensbaan heeft hij zicli op alle gebied verdienstelijk weten te maken en bekleedde in verschillige bestuur lijke inrichtingen de eervolste maar tevens de werkzaamste bedieningen. Wij begroeten in hem, den gewezen school opziener, het werkzame oud-gemeenteraads lid, liet onvermoeibare bestuurlid der Tee- kensfhool„het oud bestuurlid der katholieke Harmonie en tal van andere voorbeeldige eereplaatsen. Wijlen heer Emiel Goedertier, was ver eerd met verschillige eereteekens het Burger kruis van Is10 klas, de herinneringsmedalie voor bewezen diensten en bezat onder andere de groote Pauselijke onderscheiding het eereteeken Pro Ecclesia el Ponti/ice voor Kerk en Pausdom. De plechtige lijkdienst gevolgd van begra ving, zal plaats grijpen Dijnsdag aanstaande, om 9 1/2 ure des voormiddags. Wij bieden aan zijne achtbare familie onze oprechto deelneming aan. Vereeniging van bet Arrondissement Aalst, drukt den wensch uil Het wetsontwerp met waarborg van de volkomene vrijheid van den familievaderen van de gelijkheid van de hulpgelden, door de Wetgevende Kamer te stemmen Stuurt den Heer Baron de Broqueville de uitdrukking barer gevoelens van volkomen vertrouwen in zijne leiding en drukt de hoop uit dat bij zoo haast mogelijk het School- vraagstuk zal doen oplossen. Onderscheiding. Wij vernemen dat onze sladsgenoote Jnffer Maria Bonricr haar algemeen studie exaam (cours généraux) voor den Jury der Beroepscholen te Brussel heeft afgelegd en te Gent in de Onze Lieve Vrouwschool voor den Jury van den Staat haar diploma van coupe, confectie en teeken kunst met onderscheiding heeft bekomen. Van harte proficiat Aan de dagorde stonden de volgende pun ten. 1. Finantieele inrichting. Dit punt is langdurig en breedvoerig be sproken geweest en goede maatregelen wier- den genomen over een bestendig en voldoen de propaganda- en kiesfonds te beschikken 2. Bespreking over de schoolkwestie, met het oog op do propaganda voor de aanstaan de Wetgevende Kiezingen, in het Arrondis sement Aalst. Verscheidene leden deelden hunne ziens wijze over dit punt mede en gaven te kennen dat wij van onze eischen op schoolgebied niets mochten opofferen, dat wij de school kwestie voor de aanstaande kiezingen voor het kiezerskorps moesten brengen om de on verdraagzaamheid en het seclarisme onzer tegenstrevers aan de kaak te stellen, en dat wij van de Wetgevende Kamers eene spoe dige en volledige oplossing verwachten. Ten slotte wierd de volgende dagorde aan genomen Aangezien de Katholieke partij in de Con gressen welke sedert verschillige jaren in het land gehouden werden,! haren wil heeft uitgedrukt aan het schoolvraagsluk eene op lossing te zien geven die de gelijkheid van het vrije onderwijs onder oogpunt der hulp gelden en de volkomene vrijheid van den familievader in den keus der school zou waarborgen Aangezien in het Gewestelijk Congres, in April 1911, te Aalst gehouden, die wil door het eenparig handgeklap der algemeene ver gadering gestaafd is geweest, onder vorm van eene volkomene bijtreding aan het schoolwetsontwerp, alsdan ter Kamer neer gelegd ^.angezien sedert verschillige maanden, de katholieke propagandisten van liet Arrondis sement Aalstin een groot getal ge^neenten. de hoofdbeginselen van het wetsontwerp Schollaert, eu onder deze namelijk do gelijk heid en de vrijheid aan de katholieke bevol king hebben voorgesteld als eene laattijdige doch rechtvaardige en noodzakelijke oplos sing van liet schoolvraagsluk en het als dus danig door de kiezers eenparig toegejuicht is geweest Aangezien de Katholieken van het arron dissement overtuigd zijn dat het oogenblik gekomen is, aan het schoolvraagsluk eene bestendige oplossing te geven cn namelijk de gelijkheid der hulpgelden en de volkome- no vrijheid van den familievader, door eene wet te doen bepalen Het Middencomiteit van de Katholieke De belangstelling in dezen koers, ingericht door De Volksstem met medewerking van don Aalsterschen Velodroom, neemt met den dag toe. Reeds uit West-Vlaanderen. Henegouwen, Brabant en Oost-Vlaanderen zijn inschrijvingen ontvangen, terwijl noj talrijke anderen dezer dagen hunne bijtre ding zullen zenden. De Ronde van 't Land van Aalst ziet dus een grooten bijval te gemoet en zal nog eens heel het sportminnend Vlaanderen te been brengen. 3De insclirij visigen s BEGINNELINGEN. 1. Leon Van Eeckhout, Erpe 2. Louis Coppens. Assche 3. Domien Arys, Ercmhodegem 4. Adolf De Muynck, Gent 5. Emiel vDe Poorter, Sleidinge 6. Van Caeckenjierghe, Gyzegem 7. Ernest De Smet. Schellebello 8. Maurits Van de Velde, Kalken 9. Gustaaf Ghyseïinck. Machelen 10. Arthur Van Brantegem, Aalst 11. Raymond Willems, Pamel 12. Emiel Van Hulste, Dendermonde 13. Frans Petit, Aalst; 14. Petrus De Leeuw, Aalst 15. J. De Zutter, Strypen 16. Leon Piens, Meirelbeke 17. Leon Volckaert, Meirelbeke 18. Jan Laveyn, Bachte-Maria-Leerne 19. Karei Gadron, Sl Jans-Molenbeek 20. Bartholomeus Broden, Schaarbeek 21. J. Van Rietvelde, Handzame j 22. J. Rasson, Cortemark. 23. Emmanuel Vermetten 24. Arthur Gourdin, Forest - 25. Bavo Lambrecht. Herdersem 26. Karei Wintser, Moorsel 27. Karei Rombaut, Rousselare j V 28vPhil. Franck, Aalst j 29. Petrus De Coninck, Aalst 30. Sylvain De Winter, Schellebelle 31. Frans ScheerJinckx, Herdersem ONAFH ANKELIJKEN. 1. Remi Van Damme, Ninove 2. Achiel Parmentier, Brussel 3. J. Tuytten, Oostende 4. J. Van den Bruane, Kruislioutèm 5. Florimond Roelandt, St-Nikolaas 6. Dhaese J. Gent 7. Jan Van Ingelghem, Brussel 8. Emiel De Ryck, Meire De laatste rit Le Havre-Parijs 317 kim. De 28 rijders 20 gegroepeerden en S afzonderlijken vertrokken Zondag mor- gend om 5 ure voor den laatsten strijd. Onmidaelijk was het te zien, dat allen haast hadden om te Parijs terug te zijn, want zij reden met eene snelheid van 35 kim. per uur. Te Etretat bestond het hoofdpelolon noj^ slechts uit 5 rijder, Ricaux, Godevier. Gar- rigou, Duboc en Ernest Paul, doch teFécamp waren er reeds een vijftiental bijgekomen. Duboc en Godivier zijn er nabij Dieppe sa men uitgetrokken en ondanks alle pogingen hunner tegenstrevers, konden zij niet in; haald worden. Weldra hebben zij een voorsprong van een halvo uur op hunne navolgers. Voorbij Nan tes moet Duboc echter een band herleggei: en wat hij ook stampt, bij kan er niet in ge lukken Godivier in te halen. Godivier kwam met twee minuten voor sprong te Parijs in den velodroom van liet Prinsenpark aan. Uitslag 1. Godivier, om 3 ure 49 m. 2. Duboc om 3 u. 51 m. 3. Garrigou. om 4 u. 18 m. 4. Cruchon, om 4 u. 19 m. 5. Deloffre, om 4 u. 20 m. 6. Dupont, om 4 u. 25 m. 7 Cornet, om 4 u. 28 in. 8. Crupelandt. om 4 u. 29 m. 9. Ernest Paul, om 4 u. 29 m- 10. Devroye, om 4 u. 36 m. 11. Georget 12. Maitron 13. Lambot 14. Heusghem 15. Pralesi 16. Menager 17. Faure 18. Ricaux 19. Leonard 20. Deman 21. D'Hulst 22. Paulmier 23. Vilette 24. Pothier 25. Pardon 26. Colsaet 27. Ro- quebert 2S. Ghislotti. Algemeene klasseering der gegroepeerden 1. Garrigou, 43 punten 2. Duboc. 61 p. 3. Georget, 84 p. 4. Crupelandt, 119 p. 5. Heusghem, 135 p. 6. Godivier, 141 p. 7. Cruchon, 145 p. 8. Ernest Paul, 153 p. 9. Dupont, 157 p. 10. Devroye, 171 p'. 11. Lambot. 178 p. 12. Cornet, 190 p. 15. Deman, 198 p. 11. Maitron, 216 p. 15. I'cloffre, 217 p. 16. Paulmier, 226 p. 17. Pratesi. 251 p. 18. Faure, 255 p. 19. D'llulst, 265 p. 20. Pothier, 284 p. 21. Leonard, 287 p. 22. Pardon, 290 p. 23: Menager. 290 p. 2j. Colsaet, 299 p. 25. Vilei le, 328 p. 26,. Ricaux, 350 p. 27. Ghislotti, 376 p. 28.' Roquebert, 391 p. Algemeene klasseering der afzonderlijken: 1. Doman, 31 punten 2. Deloffre, 43 p. 3. Pr.i'esi, 54 p. J. D'Hulst, 5S p. 5. Col saet. 67 p. c». Vilette. 79 p. 7. Ghisldtti, 104 p. 7. Roquebert, 104 p. Velodroom van Sottegem Belangrijke koersen hadden Zondag plaats: Match in 3 reeksen. Finaal 1. Chariot 2. Corda 3. Wilmot. Beginnelingen, in 2 reeksen 1. Van Winckel 2. De Rieck 3. Fonck 4.Caron; 5. De Sutler, StfSEHEEZiP-BITOEE!. WANNEGEM-LEDE. Groot feest. Op Zondag, 24 September, zullen in deze schoone gemeente, groote en schoone feestelijkheden plaats hebben. Een prachtig vaandel zal door den geach- ten heer Ridder de Ghellinck d' Elseghem, volksvertegenwoordiger en voorzitter van t verbond der pensioengilden, in 't arrondis sement Audenaarde, aan dit verbond overhan digd worden. 125 pensioengilden en de muziek- en zang- maatschappijen van 't arrondissement Aude naarde zullen het feest bijwonen. 500 frank premiën zullen tusschen de ver scheidene deelnemende maatschappijen ver- lot worden. Boetstraffelijke Rechtbank van Audenaerde. GOED GENEPEN. Victor De Clercq,werkman, geboren te Se- gelsem, wonende te Anvaing en nu in 't ge vang opgesloten, krijgt voor overtreding van 't toezicht door de policie, 2 maand gevan, voor het stelen van eene geit ten nadeelo van Boulaert, te Ronse, 6 maand Cn 50 fr. boet voor 't stelen van een kruiwagen ten nadeele van Oclavie Schandevel van Maria-Auden hove, 6 maand en 50 fr. Een kerel, Dubus krijgt ook 6 maand en 50 fr. met onmid- delijke aanhouding. Ze kunnen voort. SCHOONE KEREL. Zekere Baert, oud 17 jaar, van Petegem bij Audenaarde, voor zedenschennis, krijgt IS maand gevang met onmiddelijke aanhou ding. GOED GEBORSTELD. Een kaaiwerker van Audenaarde, Jan Gits, voor aanslag op do zeden, opstand, slagen en smaad aan de policie, krijgt een jaar en eene maand gevang, 50 fr. boet en ook 10 fr. voor dronkenschap. VECHTEN. Eenige kerels, Alf. en Raym. Van Mal- zaeke, Remi Andoorn, Maurits Gasthuis, van Eename en K. De Ruyck van Audenaarde, voor onderlinge slagen, worden veroordeeld de eerste tot 3 maand, de drie volgende elk 15 dagen voorwaardelijk. De vijfde komt vrij. BRAVE JONGEN Eeckeman Karei, steenbakker te Erembo- degem, belicht van Eeckhout Eugeen in zijn huis bedreigd, van een verboden wapen ge dragen te hebben, van 's nachts hoornen ver nield te hebben en voor nachtstoring, krijgt 2maand en 26 fr., daarbij 2(3 fr. boet.8 maal 15 dagen, 8 maal 52 frank boet en 10 frank boet. ONTAARDE ZOON Hendrik Simoens, werkman te Maria- Audenhove, voor slagen aan zijne moeder 3 maand gevang en 52 fr. boetvoor bedrei gingen jegens zijnen vader 2 maand en 26 fr.:voor vernieling van afsluitingen, 2 maand en 26 fr., met onmiddelijke aanhouding. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 5-6-7 Oogst. XVII0 Bondsfeest der Ka- thulieke turn- en wapenkringeu van België, te Diest. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Ivath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 27 Oogst. Deelneming der katholieke turnkring Steun geeft Moed aan het gouwfeest te Geeraardsbergen. 10. 11,17 en IS Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Alhletisch feest op hpt Sport-terrein van - Steun geeft Moed Aalst. (Juisten datum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kring. 1 October. Opvoering vau Flachsman als Opvoeder», door het Land van Riem S Oktober. Opvoering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer f DeCalharinisleu 5 November. Opvoering van ITenry Mas- terton d"or den Oud-leerlingen- bond der Broeders, in do Stads- feeslzaal. GEERAARDSBERGEN 8 Oogst. Ronde van België in vliegtoestel. Vliegende kontrool van Geeraards- bergen. 27 Oogst Kennis-Zondag. Grootsch turn- feest der kringen van Vlaanderen s Turngouw en anderen. In September tooneelfeesten door de katho lieke bonden. DEN DERMAUTEM 13 Oogst. Om 3 ure namiddag, plechtige inhuldiging van hel prachtig nieuw vaandel van den Christen Vlaam- schen Bond. Aanspraken door be roemde redenaars. BORSBEKE 17 September Inhuldiging-van bet vaandel der Xaverianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE 22 cn 30 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. van M. Camiei Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 31 juli, 15 ure: Barometer 763"? Wind: zuid-oost Thermometer 2GJ5 Vooruitz.goed weer. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam T 33 AALST. Dè Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop Een schoon en voornaam Han delshuis. met magazijn en den grond er van afhangende, gestaan ön gelegen »p de Hertshaag, ten voorhoofde aan de Boudewjjnkaai.geteekend nummer -1 en gekadastreerd wijk D, nummers 770/h3 en 770/13, met eene grootte van Garen. Voorschreven Handelshuis is door zijne groote uitgestrektheid, de nabijheid der Den der vaart, deLoskaaien de Tramlijn, allerbest geschikt voor liet uitoefenen van groote bedrijven. Bewoond en gebruikt door den heer Benoit Herman, ondernemer. Tweede koop: Een Huis en grond, zijnde alsnu eene herberg, gestaan en gelegen op de Herts haag, ten voorhoolde aan Boudewijnkaai, ge- teekeml nummer 3, en gekadastreerd wijk D, nummer 77C'/k3, met eene grootte van 9U cen tiaren. Bewoond en gebruikt door den heer Jean-Baptiste Van Audenhpve. Derde koop Een Huis en grond, gestaan en gelegen in de Hinte-Annastraat, geteekend num mer 7. en gekadastreerd wijk A, deel van num mer 715, mei eene grootte van 55 centiaren. Be- wnonddoor den liet r René Bonne. Vierde koop Een Huis en grond, gestaan en gelegen aan de Geeraardsbergschestraat of Zout- straatpoort, geteekend nummer 17, en gekadas- streerd wijk A, nummer 1903, met eene grootte van 50 centiaren. Bewoond door den heer Charles-Louis Rombaut. ZITDAGEN Insfel, Dijnsdag 25 Juli 1Q11 Verblijl, Dijnsdag 8 Augusti 1Jl1 ten 3 ure namiddag, ter te verkoopen herberg, onder den tweeden koop,bij den heerVan Audcn- hove, te Aalst, Boudewijnkaai. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad cn het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. MARKTPRIJZEN A2:!3t. 31 juli Hop. markt vast, pr.j- zen onveranderd, beschikbaar 110 fr. Nieuw gewas, 135.00 fr. Gceraars«Sbe?*gen 31 juli Tarwe de 100 kilos 20,00 Masteluin 10,50; haver ,00 Rogge 15,00 boonen 22,00Aardappelen 11.00 lijnzaad 34,00 koolzaad00.00 bot- r dc kilo 3,00 a 3,20 eieren per 25, fr. 2.34 ruw vlas 0.9-1. Vrggenen 220. Hoornbeesten 4?. Occasion A vendre belle voiture automobile, 30-40 H. P. double phaéton, 7 placesen t/'ès bon état. S'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. ftlen ws'aajgt ©EisTCBiSdeSijfc "le hyren B-Suis voop S-SaisdeBsSie- c3ssBïde, Seffens fe atilw®©r= desï en bus^eele dezes. 306 Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. XJit ter liand. t© koop Een schoon en welgelegen pereel Bouwgrond met liet woonhuis er op «taande, gestaan en ge legen te Aalst-Mijlbeek aan den Ouden Dender- inondsclienstecnweg, groot 5 aren 14 centiaren. Gebruikt geweest bij de kinderen van Charles Van Langenhove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De kooper zal liet vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS. GELD. Ten kanloore van ge noemden Nolaris DE VIS, is er geld le be komen aan geringen intrest. Malt Kncipp en koffie, zelfs geineene geven een aangename en verteerbare drank. Ziedaar uv;e gezondheid. Verlioop ii 't grati R. XLtlSI, Brussel

De Volksstem | 1911 | | pagina 3