Onschuld zegepraalt Een bezoek aan de stedelijke Tentoonstelling Ds aanslag tegen M. Fromès NIEUWSBERICHTEN. ITALIË PORTUGAL. AMERIKA De Kempenaar de IS?st0 De cholera. Te Napels en te Palermo worden talrijke gevallen vastgesteld van cholera Over «enige weken heeft de regeering aan de anderelanden laten weten dat de cholera in Italië is. De dagbladen mogen er geen woord over reppen. De vreemde briefwisselaars mogen er in hunne brieven naar 't buitenland niets over meedeelen, 7,00 niet, zijn ze bedreigd oogenblikkelijk over de grenzen te worden gezet. Te Napels sterven er nu dagelijks 3 en 4 menschen bovenhetgemiddeld getal. Palerme dat anders maar 20 sterften gemiddeld per dag heeft, gaat nu tot 60. 65 en zelfs'67. Nooit komt men onder de 40. De gezondheidstoestand van Venetië schijnt beter te. zijn dan men eerst gemeld had. Des te beter als 't waar is. In andere landen. Niet enkel in Italië, maar ook in Frank rijk, waar een knaap van 17 jaar is gestor ven in Turkije waar men to Ipeh 120 ge vallen heeft vastgesteld, vooral in 't leger in Oostenrijk waar men te Trieste negen nieuwe gevallen heeft vastgesteld. Dood van M. Dupray de la Maherie. M. Dupray 83 jaar oud, is te Rome in het gasthuis, van ellende gestorven. M. Dupray had eene maatschappij willen inrichten, welke hij betitelde De economi sche arm der Kerk M. Dupray ging bij de naïeve menschen overal geld inzamelen, doch zoo men zegt, werden van die groote som men nooit rekeningen gezien. Daar M. Dupray van armo9 is gestorven, vraagt men zich af waar men met dit geld is gebleven. Wellicht een raadsel dat nooit zal opgelost geraken. De vijanden der Kerk hebben meermaals gezinspeeld op den Economische arm der Kerk Nu is er ineens een einde aangesteld, 't Ware echter do moeite waard te vernemen wie er met het geld weg is. Drie meesterstukken gestolen. In de galerij l^irnèse te Rome heeft men over twee nachten drie schilderijen gestolen van onschatbare waarde. Het zijn Cléopa- tre en Tarquinusen Lucrece »van Guido Reni, en De Overvloed en de Zoen van Rubens. De bewaker van het muzeum,ondervraagd, scheen niet op zijn gemak en werd aange houden. Do policie meent op 't spoor der dieven te zijn. Die schilderijen zijn reeds verzonden naar den vreemde. Zij werden opgekocht door een koopman van oudheden. Het schrikbewind. De regeering heeft besloten dat al dp samenzweerders welke worden gevangen ge nomen naar het eiland Timor zullen gezon den worden, er dwangarbeid in de koffie- pianterijen zullen moeten verrichten en bloot slaan aan de gevaarlijke giftwinden die uit Indië komen. De hoofdleiders der koningsgezinde be weging, Heeren Paiva Conceiro, de dag bladschrijver Chagas, graaf Penella, en graaf Almeida, alsook vele andere mannen uit de beweging die van het gouvernement gekend zijn, zullen bij hunne aanhouding onmiddelijk door den kop worden geschoten. Dieverij op groote schaal. Al de goederen der samenzweerders wor den verbeurd verklaard. De inkomsten der eigenaars, die geene zes maand per jaar, in Portugal verblijven,zullen tot vijftig ten hon derd, worden binnengepalmd door den Staat. De handel in Portugal ondergaat eene ge weldige crisis, en nu men zoo gaat beginnen, zal het nog erger worden. De Standard-Oil heeft gedaan. Do Standard-oiltrust heeft aan al zijne aandeelhouders laten weten dat al de aan- deelen zullen worden uitbetaald. 50° Vervolg. Plotseling viel hem een lichtstraal over zijn gelaat en Roza herkende hem. Zij uitte eenen zachten kreet, die het midden^ hield tusschen schrik, twijfel en vreugde. Vader riep zij. O, hemel, vader 1...' OP IIEETERDAAD BETRAPT. Do man, die Roza plotselings voor zich zag, was werkelijk haarvader. Ilare verbazing,ja, haar schrik hem in Frankrijk en op Montfa- §on te ontmoeten, terwijl zij hem veilig in Griekenland waande, laat zich licht begrijpen. Een oogenblik geloofde zij aan een bedrieg lijk visioen, want het scheen haar onmogelijk toe, dat liaar vader hier kon zijn. Wat kon hem bewogen hebben zijne veilige schuilplaats te verlaten en zich aan zoo een groot gevaar bloot te stellen Haar vader hier, waar de menschen hem voor eenen misdadiger hielden en hem met vreugde aan het schavo^ zouden overleveren O Ilemel Zou hij in zijn ver driet alle voorzichtigheid vergeten hebben Toen hare stem zijn oor bereikte, trok hij zich in het struikgewas terug. Roza sprong hem 11a en greep zijnen arm. Vader, riep zij andermaal op gedempten toon. Vader Mijnheer Lepage stond nog als van den don der geslagen.Hij uitte echter na eenige oogen- blikken eenen zachten vreugdekreet, strekte de armen uit, en drukte zijn kind aan zijn hart. Roza... lieve Roza, stamelde hij. Ik ben het, vader maar waarom zijt gij hier vroeg het meisje angstig. Ach Indien WAN AELST De uitstalling van het huis Achille Ver- meiren, houdt vooral de aandacht staande der Dame« en Jufvrouwen. De verschillige voorwerpen die meeslal lot versiering en verfraaiing der salons en eetzalen dienen, zijn met veel smaak gerangschikt. Aan den achterwand bemerken wij eenen schoonen keus van pêle mêle of familieramen aange naam en gezellig moet het zijn in een lijst dë portretten van al de leden der familie en van goede vrienden verzameld te zien. En wat gezegd van de rijke paravents in alle stei- len Wij wisten niet dat deze prachtartike- len in onze stad vervaardigd wierden en wij wenschen dat Mijnheer Vermeiren voordeel moge vinden bij zijne tentoonstelling. De heer Van Brantegem-De Coninck, Molenstraat, heeft een zeer schoonen stand opgericht bevattende soupapen in bronzen, koperen kranen, ijzeren buizen,menige toebe- hoorsels voor het plaatsen van stoom, water en gaz, alle soorten van pompen, smeerpot ten voor mekanieken in ijzer of in koper, radiateus ketel voor verwarming der huizen met stoom of warm water, en verders ver scheidene afsluitingen met buizen. Het huis van Cam. Praet, Zoutstraat, in eene kostelijke tentoonstelling, brengt vbor oogen.gouden, zilveren, nikkelenzakhorlogiën voor Damen en heeren, alsook ijzerweg hor- logiën, zilveren tafelsorviezen. Men bewon dert hier eene zilveren sauspan en melkkan naar antieke modellen gemaakt. Dit werk doet bezonderlijk de kunst van den zilversmid uitschijnen even als het gravuur van het Stadhuis op een taarten traweel. Verders behelst die stand brillen, pince-nez, barome ters, thermometers, jumelles, enz De heer Meersman, hoek der Markt en Kerkstraat, heeft ook bezondere stukken van zijnen stiel van Zilversmid ten toon ge steld, zooals eene schoone verzameling van zakhorlogiën, pendules, zilveren serviezen en menige andere gouden en zilveren voorwer pen. De heer Achille De Stobbeleir, Kapelle- straat,heeft een stand opgericht verbeeldende eene werkkamer in modernen stijl. Twaalf teekeningen bevinden zich boven de groote lijsten, waarvan eene reeks van vier, een ontwerp van een kasteel weergeven in Vlaamschen stijl, eene andere reeks van 4 geeft een ontwerp weer van eene gemeente huis en de derde reeks van 4 een ontwerp voor eene villa, wachtershuisje enz., dit alles in nieuwen stijl. Verders vinden wij nog in den stand van dezen bouwmeester, 41 zich ten in photographies, van een deel werken door hem uitgevoerd in Aelst en het omlig gende. Al deze werken doen de kunstkennis van don heer De Stobbeleir uitschijnen. De heer Achille Ef.man, fabrikant van scheikundige meslstofien, in eene fraaie uit stalling laat ons verschillige grondstoffen kennen, onder andere nitraat van soda. Sul faat van ammoniak, superphosphaat, nitraat van potassium, zwavelzuurkoper, zwavel zuur potassium, chloorzuur, zwavelzuur ijzer, plaaster, ijzerslak, kaïniet, samengestelde guano enz. Dit huis heeft eene aanzienlijke plaats verworven in den handel van schei kundige meststoffen. Een schoone uilstalling is deze van het huis Albert Meyvaert, Werf, alwaar zich bevinden gewone-, pracht- en stijlspiegels, groote porcretl-ijslen in ouden eik, met pèle mêle saamgesteld, kleine portretlijstjes, in glas, imitatie, hout enz., staven voor het in lijsten van allerlei gravuren; schilderijen, diplomas enz., voor gewone en kunstlijsten, eene consoletafel in oud brons, lichtgevende glazen dallen, glazen steenen voor het ma ken van vaste vensters, glazendakijzers met lood bekleed voor het plaatsen van glas zonder mastiek (ondoordringbaar voor regen), gegraveerd glas in kunstopvatting, gegra- men u ziet en herkent en zij keek naar de verlichte vensters van het kasteel.. Indien iemand u had opgemerkt Niemand kan mij herkennen. Gij vergeet hoezeer ik veranderd ben. Wees gerust, Roza. Denk dat van uwe voorzichtigheid veel af hangt. De schrik .over uwe onverwachte ver- schijning'heeft mij bevangen. Er kan iemand komen dieous ziet. Volg mij naar do klippen, vader. Zij trok hem zacht en voerde hem naar de klippen, waar zij zich op een eenzaam plekje neerzetten. Wat deed u naar Frankrijk komen, va der vroog nu het moisje. Uw brief, antwoordde mijnheer Lepage. Uit uwen brief las ik dat mijn echtgenoote nooit aan mij heeft getwijfeld, in weerwil van alles wat er gebeurd is, dat de scheiding niet op haar verzoek plaats had en dat zij mijn aan denken nog steèds in eere houdt. Roza beefde vau overspanning. Haar vader trok haar weer aan zijn hart en streek liefde rijk het haar van haar voorhoofd. Kind, zegde hij op teederen toon,gij kunt er niet tegen hebben dat uw brief mij naar Frankrijk deed komen. Gij waart het mij en uwe moeder verplicht de geheole waarheid te zeggen. Maar ik kon Diet denken dat gij u in Frankrijk zoudt wagen, antwoordde Roza. O vader, vader Wat hebt gij gedaan Nadat ik uwen brief ontvangen had kon den geene gevaren mij meer afschrikken, om naar mijn vaderland terug tekeeren. Ik wilde en moest uwe moeder zien, Roza. Wanneer ik er aan denk welk onrecht ik haar heb aange daan, door tëgelooven, dat zij mij in het ge vaar alleen had gelaten, kunt gij u niet meer veerde en vergulde letters voor uitstallin g-en enz. 1 t De heer Richard De Stobbeleir. Molen straat, stelt ook ten toon verschillige schei kundige meststoffen, zooalsbruto en gemale peru-guano, opgeloste guano, superphos phaat, klavervet, ijzerslak, chloruur van potassium, sodanitraat, sulfaat van ammo niak, kaïniet, phosphaat Bernard en sulfaat van potassium. Deze stand is ook zeer prach tig opgericht. Het osidsrzoek Het onderzoek in zake den aanslag, tegen M. Fromès gepleegd, gaat met rasse schre den vooruit, De bedienden, die te Meenen met Hern al-, steen werkten, hebhen stellig het kistje her ken, waarin het helsch tuig aan M. Fromès gezonden werd. Ook heeft de policieofficier Angerhausen, den wapenmaker teruggevonden, bij wien Hernalsteen de kardoezen gekocht heeft welke in den revolver staken. Ook werd in do omstreken der statie van Kortrijk eon koffiehuis ontdekt, waar Her nalsteen vier dagen het kistje had in bewa ring gegeven, vooraleer er mede naar Brus sel te vertrekken. Hernalsteen beweert, dat hij op 8 Juli laatstleden, dus den dag dat het kistje in de Noordstatie te Brussel gevonden werd, met den laatsten trein van Meenen kwam. Hij voegde er bij, dat hij in de statie van Kortrijk ter nauwernood den tijd had om van trein te veranderen. Het is echter bewe zen dat er dien avond 25 minuten vertraging was voor den trein van Brussel, dus dat Hernalsteen niet moest springen. Ook be weren de staatsbedienden, dio Hernalsteen goed kennen, dat hij met een vroegeren trein afgekomen is. Geburen van Hernalsteen hebhen ver klaard, dat hij in 't bezit was van een kistje zooals dat waarin het helsch machien gezon den werd. Men weet nog steeds niet waar Hernal steen zich het poeder zou aangeschaft hebben. Brussel. Inbradk. Dinsdag namid dag bestaligda de genaamde K.., hij zijne tehuiskomst in zijnd kamer, die hij op de Monikkenvest bewoond, dat dieven alles onderste boven gesmeten hadden. De gasten waren in vollen dag naar binnen gedrongen en hebben al de spaarcenten, de kleeding- stukken en linnen géstolen. Zonnesteken1Gisteren namiddag was zekere Guillaume B..., schilder, bezig met eenen voorgevel te verwen ih de De Jonckerstraat. te Brussel. Toen hij eens klaps door een zonnesteek gstroffen, achter over van de ladder viel. Hij Viel van 15 me ters hoogte op de straatsteenen. Hij brak zich het ruggebeeiï. Na door een doktoii te zijn verzorgd geweest, werd het slachtoffer naar Sint Pietershospitaal overgebracht. Zijn toestand was zeer bedenkelijk. Ook was de ongelukkige man er nog geen uur binnenge bracht, toen hij reeds opgehouden bad te leven. B... is vader van een talrijke kroost en woont in de Slachthuisstraat te Mechelen. Een ondernemer-metser, M. II..., die in de Heyenveldstraat woont, had den tram genomen naar de Slephanieplaats. Aan den stilstand van den Grooten Zavel kreeg hij een zonnesteek en viel van den tram. De om- staanders snelden hem ter hulp en brachten hem naar eene apotheek over, om van daar naar zijne woning gevoerd te worden. Zijn toestand is erg. Een wielrijder, August D..., 25 jaar oud, uit de Hoogheidstraat, werd in den Bosch door een zonnesteek getroffen, aan de villa van koning Albert. Een policieofficier heeft de man naar bet kommissariaat over- verwonderen over mijne terugkomst. Zij heeft mij altijd bemind en vertrouwd Dat had ik moeten weten Het was slecht van mij aan haar te twijfelen, mijne edele, trouwe Eugenie. Hebt gij haar gezien Neen ik was juist naar liet venster ge gaan toen gij mij in'fc oog kreegt.Ik moet haar zien en dan terugkeeren naar mijn bannelings oord met eene herinnering, die mijn leven in de toekomst zal veraangenamen. Zijt gij er zeker van dat niemand u in het dorp herkend heeft Niemand heeft mij herkend en de kom mer heeft van den jonkman, die vroeger hier onder de menschen verkeerde, eenen man ge maakt. Ik geloof voor herkenning veilig te wezen, doch ben niettemin zeer voorzichtig geweest. Morgen vertrek ik naar Parijs daar zal ik niemand in het oog loopen. Gaat gij clan ïiieffnaar Griekenland terug, vader Neen, kind, ik heb ons erf daar verkocht en het geld ontvangen.Ik schreef u over eenen Franschman, die ouze streek bezocht, en de oude Aminka ondervroeg. Zijne houding was zóó verdacht, dat ik liem voor eenen spioen aanzag ik vernam echter dat hij naar Grie kenland was gekomen om teekeningen te ma ken voor een geïllustreerd tijdschrift, van de streek waarde gebeurtenissen van graaf Beau- court hadden plaats gehad. Hij had gehoord, dat de graaf eenige maanden in mijn huis ver bleef en. wilde mij spreken. Het doet mij genoegen, dat hij geen spioen was. Eene week öaarpa, hernam mijnheer Le page, kwam een andere, moer verdachte man in de buurt inlichtingen omtrent mij inwin nen en mij ook bezoeken. Deze was een gebracht, alwaar hij door een doktor ver zorgd werd. Hij werd naar zijne woning overgebracht. OntploffingDe cchtgenooten M..., bierhandelaars, wonende op de Werfkaai, waren met hun personeel in de herberg, toen er eensklaps eene geweldige ontploffiing ge hoord werd in de kelder waar hun hier ligt, denkende dat het eene gasontploffing was durfde niemand gaan zien wat er gaande was. De policie werd verwittigd en kwam onmiddelijk ter plaats. Men daalde voorzich tig in den kelder en men bestatigde dat eene bonbonne pressing gesprongen was. Eenige tonnen bier werden opengeschoten en een deel van den plafond was ingevallen. De muren waren gescheurd. De stoffelijke scha de is zeer groot. De ontploffing moet aan de warmte toegeschreven worden. Dief gevat. Gisteren namiddag drong een kerel in een specerijen winkel der Arae- rikaanschestraat. Ziende dat hij alleen was slal hij een aantal koopwaren en nam juist de vlucht toen de winkelierster voor kwam. Ziende dat de kerel vluchtte, liep deze hem achterna, al roepende, ««Houdt den dief». Aan de Afrikastraat liep de kerel in handen van een werkman van den besproeidienst. Deze hield hem aan en bracht hem naar het policiecóinmissariaat. Hij weigerde zijne per soonlijkheid te doen kennen en werd ter beschikking van het gerecht opgesloten. VerdwijningDe policie der 3e af- deeling komt in allo richtingen het signale ment rond te sturen van zekeren Rob. P 30 jaar oud, en doof-stom. De man verbleef in het gesticht der Vaartstraat en heeft hel Zaterdag verlaten. Sinds zag men hem niet meer terug. De opsporingen gedaan in gansch den omtrek, hebben geen uitslag opgeleverd. Men vreest een ongeluk. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de Bitterpeeën der Trappisten Vincart, die,het schijnt toch, extra koffie geeft. 1500A Elsene. Rijwielongeluk. Dinsdag namiddag ging M. Charles M..., uit de Dil- lenstraat op de Gemeenteplaats op den tram stappen, toen een wielrijder Loen F... wo nende te Brerges, daar in dolle vaart voorbij vloog. Hij wilde tusschen M. M..., en den tram door rijden. M. M..,\, werd omgewor pen en door den onvoorzichtiggaard overre den. Hij werd in eene naburige apotheek verzorgd en van daar naar zijne woning ge bracht. Dezelfde dag werd de kleine D 13 jaar oud, in de Vredestraat door een auto omgeworpen. Zij werd erg aan het hoofd en de schouder gekwetst. Anderlecht. Onder een kaniion. Gisteren avond, rond 9 ure, werd Mev. J... 57 jaar oud, in de Liverpoolstraat door een wagen omgeworpen en overreden. Zij werd in deerniswekkenden toestand opgenomen. Het linkerbeen word gebroken en zij is ïpei wonden overdekt. De policie heeft een onder zoek geopend. St Joost-ten-Noode. Inbrekers in de kerk. Dezen nacht zijn dieven in de kerk gedrongen langs den Druivendreef. Zij heb ben valsche sleutels gebruikt en hebben bin nen al de offerblokken opengebroken. Ver volgens hebben zij in de sakristij eenige zilveren voorwerpen gestolen en hebben ook beproefd de brandkast open te breken, doch deze heeft aan hun geweld weerstaan. Het is de koster die den diefstal dezen morgen be merkte en die er aanstonds kennis van gaf aan de policie. Deze heeft al bet mogelijke gedaan om het spoor der daders te ontdek ken, doch tot hiertoe heeft men nog geene enkele aanduiding gevonden. Antwerpen. Voet verplelterd. Giste ren morgend werd een werkman van Neder- Over-Heembeek, die aan de gebouwen van den Nieuwen Diamantclub werkte, onder een wagen den voet verpletterd. Het slachtoffer werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht. Franschman,dien ik meen vroeger nog gezien te hebben. O, vader Ik geloof dat hij de broeder is van Philip Piron, den dienaar van den markies van Char- lemont. Roza werd bang. Het komt mij voor,vervolgde Lepage,dat Jean Piron, die mij vroeger gekend heeft en zeer scherpzinnig is, als spioen der policie werd aangesteld om mij te zoeken.Zijne komst kon niet toevallig zijn. Denzelfden nacht zeil de ik met een bootje naar Cortu, verkleedde mij, reisde langs groote omwegen naar Frank rijk, besloten mijne echtgenoote te zien, zon der mijne tegenwoordigheid te verraden, een gesprek met u te hebben en dan naar Zuid- Amerika te gaan.In Europa ben ik niet veilig, maar gij zijt hier veiliger dan bij mij. Ik wil niet van u gescheiden zijn Ik ga met u mee, waarheen ook Gij zijt alles wat ik in de wereld heb en ik ben alles wat gij be zit Laat ons by elkaar blijven! Maar waarom wilt gij zoo ver weg, vader Ik heb een spoor gevonden, dat ik wensch te volgen. Een spoor van den moordenaar? viel de vader haar in de rede. Ja, vader. Toevallig hoorde ik dat Philip aan Johanna een huwclijksvoorstel deed. Hij vertelde dat hij rijk genoeg was om in Frank rijk een goed te lcoopen en er als heer te le ven. Hoe kan een bediende zoo rijk worden Hij bezit diamanten en heeft veel geld noodig, zooals Johanna, de kamerier mijner moeder, mij vertelde. Dat is een spoor, maar kunt gij het vol gen, Roza. Ik wil het beproeven. Morgen ga ik voor veertien dagen naar Charlemont. Misschien hoor ik dan nog wel iets naders. Erg ongeluk. Twee knaapjes, do kleinen Van der Haegen, 9 jaar oud en Ver hasselt, 6 jaar oud. die aan het Houtdok op de houtsptapels speelden, wer«Ien door het omvallen der houtstapels begraven en erg gekwetst. Beiden moesten naar het gasthuis gebracht worden. Uurwerk gestolen. Een gauwdief heeft tijdens den uitgang van den geschied kundigen stoet, het gouden uurwerk met ketting gestolen, van M. Storms, wonende te Berchem. Aanhouding van aftruggelaars. Onze lezers zullen zich herinneren hoe de pasteibakker Lauwers, van de Schoenmarkt, eene som van 50 fr. werd afgetruggeld. Dezelfde schelm had nu, per telefoon, in eenen winkel twee polten Liebig besteld, en deze in het huis der Meir laten bezorgen. Do boodschapper moest 80 fr. medebrengen om op een briefje van 100 fr. terug te geven. Do bewoner van het huis der Meir, dat eenen uitgang beeft langs de Lange Nieuwstraat, bad het verdacht voorkomen der twee schel men opgemerkt en verwittigde de policie. De schelmen werden aangehouden en deden bekentenissen aangaande de aftruggelarij tbii nadeele van M. Lauwers, die een hunner heeft herkend. Slachtoffers van de hitte. De agent Sigard van den kaaidienst, werd op de Ge- meenleplaals, door een bloedopdrang ge troffen. Sigard vergezelde het muziekkorps van de policieverbröedering dat aan het fes tival op do Groenplaats had deelgenomen. Na bij eenen apotheker verzorgd te zijn, is Sigard naar het Elisabethgasthuis gebracht. Een vreemdeling, Abraham Zabman, 25 jaar, die in de Veslingstraat door de hitte ziek gevallen was, insgelijks in het gasthuis opgenomen. Brand. Dinsdag nacht, rond 1 uur, ontstond brand in eene kamer op de eerste verdieping van een huis der Nationale straat, bewoond door Nikolaas Weymann. Een pe- troolvuur was ontploft en had hot vuur aan de bedgordijnen meegedeeld. De pompiers werkten slechtseenige minuten. Er is geringe schade. Kessel. Ketel gesprongen. Maandag morgen is aan de werken van het nieuw fort van Kessel. de ketel gesprongen van de ma chien die dient om stoom te geven voor het vervaardigen van beton. De hulpstoker, de 16 jarige Van Dael, die pas 's morgens in dienst getreden was, werd aan debeenen, den rug en de armen gekwetst. Zekere De Smet liep erge brandwonden op. Het mag een wonder heeten dat bij dit ongeval geen dooden bloven. Dr Bauwens, van Lier, is per automobiel ter hulp der gekwetsten gesneld. Het parket van Mechelen is verwittigd en wordt verwacht. Temsche. Verdronken. Maandag namiddag, om half twee ure, bevond Petrus Vaerncwijk, oud 13 jaar, zoon van Prudent, zich op de groote kaai. Eene ledige mand dreef op het water en toen hij trachtte ze tot zich te trekken, verloor hij het evenwicpt en viel in het water, werd met den stroorh me degetrokken en verdronk. liet is een eenig kind, vader en moeder waren voor den oogenblik van de gemeente afwezig. Selzaete. Doodelijk ongeluk. In de aluminiumfabriek wordt een kalkoven her bouwd. De werkman Alfons Geeraerls, 32 jaar oud, heeft, gisteren namiddag, om vier ure, boven dat werk het evenwicht verloren en is zes meters diep gevallen. Zijn schedel en verscheidene ribben waren gebroken hij is stervend weggebracht. De ongelukkige was gehuwd en vader van vier kinderen. Basel. Moordpoging.De gebroeders Victor en Theollel Van Miegens, langs den sleenwegvan Steendorp huiswaarts koeren de, werden aangevallen door zekeren Alfons Andries. Deze ging hen met een dolkmes te Gij verdenkt dus Philip Piron vroeg Le page als in gedachten verdiept. Ja, vader, ik geloof dat hij de moorde naar van mijnen oom is, antwoordde Roza met overtuiging. Menigmaal hoopte ik,dat het u gelukken zou, de duisternis te verdrijven, die deze zaak omhult, en dan wanhoop ik er weer aan. Ik ben zoo aan mijn ongelukkig lot gewoon ge raakt, dat ik niet kan gelooven ooit in mijne eer hersteld te worden.Doch laat ons daarover zwijgen.Vertel mij iets van August Barlineux, den tegenwoordigen markies. Hij wordt geëerd en geacht door iedereen. Hij is zeer vriendelijk, maar schijnt zwaar moedig en niet zeer gezond te zijn. Wanneer trouwt hij vroeg mijnheer Lepage stotterend. Ik vrees zeer spoedig, antwoordde Roza treurig. Houdt hij van haar Ja vader, zeer veel. En zij? vroeg Lepage verder,maar slechts met moeite kon hij deze woorden uiten. Ik weet het niet goed, vader. Ik geloof dat zij hem acht, maar zij kan u niet vergeten, daarvan ben ik zeker. Zij meent dat gij dood zijt. Ik ben dood voor haar. Wij moeten haar in dien waan laten, totdat ik gerechtvaar digd ben. Is do dag voor de bruiloft vastge steld. Daaraan blijf ik twijfclon en hoop wol van neen. Mevrouw Bienjour, eene vriendin van Eugenie, zegde mij dat de bruiloft spoedig zou plaats hebben. Mijnheer Lepage zuchtte diep. Is zij gelukkig vroeg hij verder. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2