DE RONDE VAN BELGIE Een schoon BUITENGOED Spieaelfahriek A. L. MEYVAERT Kerkelijk nieuws Veertiende Bedevaart naar Isnrtles Wielrij dLen De Ronde van het Land van Aalst. voor vliegtoestellen. FEESTWIJZER Oilicieole kwateering Weerkundige waarnemingen e» Afkangen en prachtige Boomen Uit ter hand te koop lijve en bracht beu verscheidene erge steken loe. Theofiel Van Miegens kreeg een ge vaarlijken gteek in den buik en Victor een in den arm. De toestand van Theofiel is zeer bedenke lijk. Het slachtoffer is naar liet St-Camillus- hospitaal te Antwerpen overgebracht. Het parket is te Basel afgestapt en heeft do aan houding van Andries bevolen. SpiegelsKadersVitraux Öaguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent Moen-bij-Ronse. Verdronken. Uit de vaart van Bossujt heeft men het lijk op gehaald van Aug. Vervaert. De ongelukkige man nam een bad. De krampen aangevallen zonk hij in de diepte en verdronk. Ongeluk. De werkman Van Hulle ïs zoo ongelukkig gevallen dat hij zijn been gebroken heeft. Nederbrakel. Brand. Gisteren avond is een geweldige brand uitgeborsten op de Kruisstraat. De woning van R. Ros cam stond op korten tijd in vuur en vlam. De vlammen sloegen over op do woning van Petrus Malaise. Al wat de twee huizen be vatten, is de prooi der vlammen geworden. Men heeft de beesten kunnen redden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, door verzekering gedekt, is aan zienlijk. Handdoeken, zakdoeken, kopdoeken, Van den Bergh Jouret, Aalst. Audenaarde. Haastig sterven. De genaamde Angelus Tjoens, werkzaam in het hadgesticht, werd in zijn bed doodgevonden Do man was 82 jaar oud. Dendermonde. Gcplctterd. Maandag morgend tijdons de wekelijkscho markt, begaf Vital Merckx beenhouwer te Wieze, zich met zij no hondenkar huiswaarts. Op de Vlasmarkt wilde hij een andere voerman voorbijrijden, doch ook in tegenovergestelde richting kwam een ander rijtuig af en eene hotsing had plaats. De man werd den knie gepletterd. Onkerzele. Koei gedood. Bij M. De Cl.ippel, alhier, is eene koei gedood door de geweldige hitte, Schendelbeke. Bij Desiré Merckx is een en hond en bij do kinderen Arens eene geit in hun bok dood gevonden. Ophasselt-Gapenberg. Zaterdag is den muur van E. V. E. door een voer graan omvergeworpen Steenhuyse-Tramlijn. Verledene week is een werkman door een zonnesteek getrof fen en nog niet hersteld. Meldert-Klaarhaag. Brand.Dinsdag nacht is brand ontslaan in het stakenhuis van Petrus De Geyter, slaande in den boom gaard. Ondanks de spoedige hulp der ge- buren, werden de staken geheel vernield. De omstaande huizen konden gevrijwaard wor den. Aalter. Het drama. De lijkschou wing van Marie Faèïens,Maandag namiddag door het parket bevolen, heeft bewezen dat do ongelukkige vrouw wel aan do gevolgen -eenet schedelbreuk, door don ongelukkigen val bezweken is.Haar man.August De Neve, door de gendarmen in verzekerde bewaring genomen, w§rd in vrijheid gesteld door het parket. IJet slachtoffer wordt heden Woensdag morgend, om 8 1/2 uren hegraven. Zillebeke Erg automobielongeluk. Dinsdag avond, rond 6 ure, reed M. Diltoer, van Meenen, mot eene groot© snelheid dicht hij het kasteel van M. de baron de Vinck, waar eene onlangs gegravene gracht voor de waterleiding, nog niet zorgvuldig was toegelegd. De chauffeur die het bestuur van den auto mobiel niet meer meester was, reed over de gracht, kwam terecht in de haag van het park het Hooge, welke vernield werd en bel voertuig omkantelde. M. Delaroyëre, van Meenen, die M. Dil toer vergezelde, werd met geweld uit de auto geslingerd en erg aan het hoofd ge- kwetst. Doktor Alfons Doeck, van Yper, in allcrhaast ontboden, diende do gekwetste, wiens voorhoofd tot op hot been bïootligt de noodige zorgen loc. Evergem-Rabot. Verdronken. Do lieer Eugoen Van Cleempulte, ongeveer 40 gaar oud, klerk in de mekanieke kuiperij,op 'iRabot, was Zondag namiddag naar Gent gegaan, 's Nachts, om 12 1/2 ure, werd hij naar het schijnt gezien in de De Smetstraat. Hij kwam echter niet te huis. Maandag werd zijnen hoed langs de Brug- sche vaart gevonden door eenen scheepstrek- ker, dio hem voor 0,50 fr. verkocht heeft. Dijnsdag voormiddag werd het lijk van Van Cleemputte, aan de Hamerbrug Paling huizen, Gent, drijvende gevonden, bovenge haald en voorloopig bij den huurhouder Go- vaert aldaar, nedergelegd. De ongelukkige laat eene weduwe en twee kinderen achter. Wasmes. Wildstroopersdrama. Verleden nacht was do jachtwachter Ulens, met zijn schoonzoon Jacobs, op ronde, toen zij zich tegenover een onbekende wildstroo- per bevonden. Zij wilden hem aanhouden, doch de kerel verdedigde zich hardnekkig en bracht aan Ulens verscheidene kolfslagen toe met zijn go weer. Daarop nam hij de vlucht, en loste van op een afstand van een tiental nieters een geweerschot. Jacobs kreeg heel de lading in den buik en werd vreeselijk gekwetst. Zijn toestand is hopeloos. De wildstrooper is niet meer teruggevonden. La Louvière. De hitte. Gisteren na middag bevonden zich verscheidene personen aan het werk in do nieuwwasscherij van M. G.., toen eensklaps de groole vergaar bak naphte in brand schoot. De vlammen deelden zich mede aan het magazijn en het geheelo gebouw werd door liet vuur ver nield. Niemand werd gekwetst, dank aan de tegenwoordigheid van geest der werklieden. Luik. Lijk opgehaald. Aan de Bis- domkaai, werd uit de Maas liet lijk opgehaald van den 70jarigen Arnold B.., wapenmaker, Defrancestraat. De man leed sedert eenigci? tijd aan zenuwzwakte eil had reeds verschei dene malen de wil te kennen gegeven zich te zelfmoorden. Ferrières, Doodelijk tramongelnh. Een inwoonster van Comblain-la-Tour, Mev. Marie Th... is te Ferrières door een buurt team omvergeworpen en overreden gewor den. De ongelukkige werd vreeselijk ver pletterd en bezeek kort nadien. Haine Sl Paul. Brand in de statie. In de statie van Haine Sl Paul, is verleden nacht brand ontstaan, nabij liet magazijn. Het vuur kon gelukkiglijk nog spoedig be merkt en gebluscht worden de schade is evenwel zeer aanzienlijk. Ti Iff. Kind levend verbrand. Giste ren morgend speelden de drie kinderen der echtgenooten V..., Statiestraat, met stekjes. De onvoorzichtige kleinen staken liet wiegje van liun jongste broertje, 16 maanden oud, in brand en de arme kleine werd zoo gruwe lijk verbrand, dat hij eenige uren later in de ijselijkste pijnen bezweek. Flénu. In de mijn gedood. Tn den put St-Louis, der mijnen van Flénu, werd de 24 jarige mijnwerker Alfred L., onder eene instorting begraven. Ondanks de spoedige hulp, was men er na acht uren werkens nog niet in gelukt den ongelukkige te bereiken. De arme werkman zal waarschijnlijk dood grplelterd of verstikt zijn. Dampremy. Verdronken. Een in woner van het kamp van Moskou, zekeren Fernand Lempereur, die in de Brusselsche vaart was gaan zwemmen, zonk schielijk in de diepte. Men kon nog slechts zijn lijk op halen Montignies-aan-Samber. Verdronken. Een 24jarige jongeling, Marcel Reychhoudt genaamd, ging gisteren namiddag in de Sam- ber zwemmen. Eensklaps kreeg de jongeling een bloed- opdrang en zonk in de diepte. Na een kwart uurs gelukte men er in hem op te halen, doch de ongelukkige had reeds opgehouden te leven. Herstal. Doodgcbliksemd. Gisteren morgend, tijdens een geweldig onweder, sloeg de bliksem in de steenbakkerij van M. L... Een der werklieden. Lenders genaamd, werd getroffen en op den slag gedood. De bliksem sioeg ook in eene hut, en doodde ei'een kindje, 14 maanden oud, dat in de armen zijner moeder sliep. De moeder zelf bekwam geen letsel. van 23 en 24 Oogst tot 1 September. Van 23 Oogst tot 1 September, trein der voorwacht met stilstand te Parijs. Fransche Sermoenen door E. P. De Marvengt S. J. van Brussel en door E. P. Godschalck S. J. van Leuven. Vlaamsche Sermoenen door E. P. Robertus der Capueienorde te Tseghem. Voor de inlichtingen zich te wenden tot E. H. Parot te La Louvière. Bedevaart naar Sittard De jaarlijksche bedevaart uit Erembode- gem zal plaats hebben op Maandag- 4 en Dijnsdag 5 September aanstaande, BELGISCHE BEDEVAART naar liet HEILIGDOM VAN MARIA fte Kevelae^i Do zesde bedevaart naar Onze Lieve Vrouw van Kevelaer, in 't Rijnland, zal dit jaar plaats hebben op Maandag 11, Dinsdag 12, en Woensdag 13 September 1911. Vertrek uit Brussel (Noord) op Maandag rond 8.30 uro 's rnorgends. Terugkomst in Brussel (Noord) rond 7 uro 's avonds. Prijs van het ticket heen en weer 2<lc kl. 18 fr., 3de ld. 12 fr. De reis zal plaats hebben per specialen trein, via Mecbelen, Lier, Hérenthals, met stilstand in die drie slaliën. De prijs van het pensioen is ongeveer 5 lot 6 marken per dag. Men vraagt inlichtingen en men schrijft Te Ste-Catharina Lombeek^Ternalh), bij den E. II. H.Dassen, pastoor, bestuurlid. Te Godveerdegem (Sottegem), bij den E. H. Van Essche, pastoor, bestuurlid, of bij de andere correspondenten wier namen op de plakbrieven slaan. De groote dag nadert meer en meer, en meteen wordt onze inschrijving al langer en langer. Onder de laatst ingeschrevene beginnelin gen vinden wij nog een viertal bekenden van velokoersen Poppe, van Sinaai Seys, van Kortrijk Wybo, van Oost-Nieuwkerken, er. Van Goethem, van Oombergen. Deze laatste bijzonderlijk, zal zich onge twijfeld dapper onderscheiden. Een der mededingers heeft ons met zijne inschrijving een briefje van gelukwensching gezonden, omdat wij den schoonen baan- koers ingericht hebben. Het schrijven van den kampioen deed ons gTOOt genoegen, doch het is nu eenmaal al sport wat de klok slaat, en men moet mede doen met den tijd. Onder de onafhankelijken zijn ook nog een viertal gekende rijders bijgekomen De Baero van St-Nikolaas,Lannoy van Kortrijk, Tessens van Edegem-Antwerpen, Roland van Brussel. Deze vier rijders zijn genoeg gekend, op dat het niet noodig zoude zijn er lang op te drukken 't zijn allen reeds taaie kerels, die zich van eenige kilometers niet laten af schrikken, en hoe moer hoe liever op de ba nen vliegen. De kontrool van Audenaarde, voor de onafhankelijke rijders zal gehoudeu woiden, aan het Hotel de Gouden Appel, op de Groote Markt. Daar wij de toelating bekomen van liet gemeentebestuur van Audenaarde, voor onze koersrijders, door de stad te rijden is het dus niet te vreezen, dat de rijders de lotgevallen ontmoeten1 welke de deelnemers van een vroegere koers te Audenaarde ont moetten. Alles zal in regel en zonder moei lijkheden afloopen. De inselirij vingen 5 BEGINNELINGEN. 1. Leon Van Eeckhout, Erpe; 2. Louis Coppens* Assche 3. Domien Arys, Érembodegem^ 4. Adolf De Muynck, Gent 5. Erniel De Poorter, Sleidinge 6. Van Caeckenberghe, Gyzegem 7. Ernest De Smet'. Scheliebelle 8. Maurits Van de Velde, Kalken 9. Gustaaf Ghysèfinck. Machelen 10. Arthur Van Brantegern, Aalst 11. Raymond Willems, Pamel 12. Emiel Van Hulste, Dendermonde 13. Frans Petit, Aalst; 14. Petrus De Leeuw, Aalst 15. J. De Zutter, Strypen 16. Leon Piens, Meirelbeke 17. Leon Volckaert, Meirelbeko 18. Jan Laveyn, Bachte-Maria-Leerne 19. Karei Cadron, Sl Jans-Molenbeek 20. Bartholomeus Broden, Schaarbeek 21. J. Van Rietvelde, Handzame j 22. J. Rasson, Cortemark. 23. Emmanuel Vernietten'; 24. Arthur Gourdjn, Forest 25. Bavo Lambrecht. Herdersem 26. Karei Wintser, Moorsel 27. Karei Rombaut, Rousselare 2S. Phil. Franck, Aalst 29. Petrus De Coninck, Aalst 30. Sylvain De Winter, Scheliebelle j 31. Frans Scheerlinckx, Herdersem 32. Oskar Cooremah, Aal ter 33. Frans Buggenhout, Zeilick 34. ArthurMaréchal.MonLsurMarchienne; 35. Louis Van dep {Nest, Hofstade 36. Albert De Keyser, Zomergein 37. Oktaaf Coppens, Dein ze 38. Jozef De Riemacker,West-Roozebeke 39. Oskar Nys, Rumheke 40. Omer Swartelp, Gent 41. Pamphiel Van, de Rieelc, Evergem 42. Jan Van Ingolgom, Brussel 43. An toon Vrijdag, Brussel 44. GuillaumeVrijdag, Brussel; 45. Casimir Réchet. Gherskamp 46. Ernest Thollembeek, Dendérwindeke; 47. Jean Van Hainme, Schaarbeek 48. René Waermoes, St-Martens-Lierde 49. Frans Van Drpogenbroeck, Curegem 50. Liovin Popj e, 'Sinaai 51. Jaak Gillis, Anderlecht 52. Leon Van Hespen, Molenbeek 53. Fernand Lamy, Schaarbeek 54. Julien Seys, Kortrijk 55. Victor Goossens, Heyndonck 56. Adolf Wybo, Oost-Nieuwkerke 57. Jan Daelman. Temsche-Veile 58. Polydoor Veryaet, Meirelbeke 59. E. Van Goethein, Oombergen 60. Remi Duweyrt, Ilillegem 61. Albert Opdecam, Groolenberge; 62. Alfons Duponl, Gent ONAFHANKELIJKEN. 1. Remi Van Damme, Ninove 2. Acliiel Parmentier, Brussel 3. J. Tuytten, Oostende 4. J. Van den Bruano, Kruishöutem 5. Florimond Roelandt, St-Nikolaas 6. Dbaese .T. Gent 7. Jan Van Ingelghern, Brussel 8. Emiel De Ryckn Meire 9. Bernard Van Lacre, Oost-Eekloo 10. Victor Standaert, Ninove 11. Alfons De Baero. Sl-Nikolaas 12. Hilaire Lannoy, Trortrijk 13. John Tessens, Antwerpen 14. Joseph Roland, Brussel 15. Remi Vincent, Gent Inschrijvingen 1 fr. voor beginnelingen en 2 fr. voor onafhankelijken, te zenden aan het bureel van Dc Volksstem, Kerkstraat, 9, Aalst. Velodroom van Gent Zondag 6 Oogst, om 3 ure, 80 kilom. voor beroepsrenners met Van Houwaert, Lapize, Van Lerberghe, Pierko Vandevelde, Marcel Buysse, Pol. Verstraete», August Dierickx. Maandag 7 Oogst, oni'O ure, damenkoersen. Het is dus Zondag «aanstaande dat de Bel gische en vreemde luchtvliegers het vertrek zullen nemen voor de Rondo van België. Vrijdag bullen de toestellen naar Berchem- Sinte-Agatha gevoerd worden. De inschrijvingen worden gesloten Don derdag, te middernacht. Zaterdag 5 Augustus, zullen de proef vluchten plaats hebben. Het is te Edingenr'.jlat de luchtvliegers zullen landen komenclevan Brussel. De aankomst te Gent. De inrichters der kontrool te Gent hebben de toelating bekomen om den weg langs het omschrijvend Kanaal af te sluiten men zal daar plaatsen inrichten aan 50 cent. Op het Farmanplein zelf zal een telegraaf- bureel ingericht worden. Men denkt dat een twaalftal luchtvliegers te Gent zullen komen landen. Groote prijs van den Aero-CluL van België Gezien do tegenwoordige temperatuur, heeft Lanser afgezien van de poging om bet afstandrecord te kloppen. De prijs van 20.000 frank behoort thans bepaald aan .Tan Olie slagers, voor zijne vlucht van 625 kilometers 200 meters. De prijs des konings Koning Albert heeft eenen prachtigen Be ker, een echt kunstvoorwerp in massief zil ver, geschonken aan de Aéro-Glub. De ritten en het grootste deel der konlro len, vaste en vliegende, zijn vastgesteld le rit6 Oogst Brussel-Bergen(Garteau). 2e rit8 OogstBergen-Doornijk. 3e rit 10 Oogst Doornijk-Blankenberge 4- rit 13 Oogst Blankenberge-Anlwerpen 5erit 15 Oogst Antwerpen-Luik. 6e rit 17 Oogst Luik-Namen. 7erit20 Oogst Namen-Brussel. Do voornaamste kontrolen zijn Edingën Beaumont, Geeraardsbergen, Meenen, Kort rijk, IJper,Veurne, Oostende, Brugge, Gent, Leuven, Gembloux, enz. M. Prevost die te Bétheny-bij-Reims zich oefent, heeft ook zijne toetreding gezonden, voor de Stad en het Arrondissement Aalst. PAARDENLOOPEN Paardenloopstrijden te Maria-Lierde. De koersen van Sottegem zullen dit jaar te Maria-Lierde plaats hebben, oud-koers- plein, 5 minuten van de statie, op Dinsdag 15 Augustus. Draf, vlucht en haagkoersen 1000 fr. prijzen. v"V* MARKTPRIJZEN Aalst. 2 oogst Hop. markt zeer vast, prijzen in opslag, beschikbaar 130 fr. Nieuw gewas, 1-10145 fr. Sottegem 1 oogstTarwe 20,masteluin 19,OU. rogge 15,00. haver 20,00. hftonen 22,00 aardappelen, 13, konijnen 3,00 a kiekens 2 a 4; boter 3,30, eieren 2,60. viggens 20 a 50. Ninove, 1 oogst Tarwe 19 a 20; rogge 17 aOO; haver 19 a 20 gerst 00 a 00 koolzaad 00 a 00 boonen 00; aardappels 11,00 al2,00 buer 3,00 a 3,10 eieren 2,75 a 3,00 viggens 65 a 75. Anderlecht. 2 oogst Ossen, 383 prijs per kilo op voet 0,92 a 1,12- Stieren 236, prijs per kilo op voet 0,S2 a 1.02. Koeien 1027, prijs per kilo op voet 0,70 a 0,90. Tli. Stevens, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 6SA Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 1 OOGST BEURS VAN BRUSSEL. Leen van Staat, Provin., Steden. Belgische leeuing 1' 2» r 3* r Kongo uitkeerbaar. Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet 3 3 2.5 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan.-Juli3 Obl. Mci-Nov. 3 (loten) 2,5 Anderlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 18803 19083,5 Laken 19023 Luik 18603 1897 2 1905 2 Mecbelen 18853 1897 3 Oostende 1852 18982 St.-Gillis 1904 3 St-Joos-ten-noode 1881 3 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 Doornik f50 fr.)'3 Verviers 1873 3 18933 90.— 90.— 90.— 76.50 100. SO 85.25 9o!io 89.75 101.50 86.50 102.75 98.55 10IL25 90.50 80.50 91.25 S0.75 80 7).— 85.55 80/25 71.50 87 91.— 84.— Tl 75.75 84.05 71.75 76.25 36.75 70.— 84.05 86.— 70.— 37.— 86/25 van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 2 oogst, 13 ure: Barometer 767°5 Thermometer 27°4 Wind: noord Vooruitz.goed weer. AALST. 5-6-7 Oogst. XVII0 Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te DIest. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 27 Oogst. Deelneming der katholieke turnkring Steun geeft Moed aan het gouwfeest te Geeraardsbergen. 10. 11, 17 en IS Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feest, in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Alhletisch feest op bet Sport-terrein van Steun geeft Moed Aalst. (Juisten dalum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den kring. 1 October. Opvoering van Flnchsman als Opvoeder dobr het koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem 8 Oktober. Opvaering van liet Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DeCatharinisten 5 November. Opvoering van Henry Mas- terton door den Oud-leerlingen bond der Broeders, in do Slads- feeslzaal. GEERAARDSBERGEN 8 Oogst. Ronde van België in vliegtoestel. Vliegende kontrool van Geeraards bergen. 27 Oogst Kermis-Zondag. Groolsch turn- feest der kringen van Vlaanderen's Turngouw en anderen. In September tooneelfeeslen door de katho- lieke bonden. DENDERHAUTEM 13 Oogst. Om 3 ure namiddag, plechtige inhuldiging van bel prachtig nieuw vaandel van den Christen Vlaain- schen Bond. Aanspraken door be roemde redenaars. BORSBEKE 17 September Inhuldiging van liet vaandel der Xavcrianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE 22 en 30 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement' icorden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoqhadst mogelijk aan 't beheer can 'ons blad mede te deelen. Occasion A vendre belle voiture automobile, 3Q-40 H. P. double phaèton, 7 places, en trés bon étot. S'adresserX. Y. Z. Bureau du Journal. Dien vraagt enmiciilelijk te iiiiren Huis voor HandsSsfoe- diessde. Seffens te antwoor- desa ten bsaree!e dezes. 306 Studie van den Notaris DE VIS, te Aalst. XTit ter liandL te koop Een schoon en welgelegen percel Bouwgrond met het woonhuis er op ^taande, gestaan en ge legen te .Valst-Mi.ilbeek aan den Öuden Dender- mondschensteenweg. grooto aren 14 centiaren. Gebruikt geweest hij de kmderen van Charles Van Langenliove, op dezen grond kunnen 2 hui zen gebouwd worden. De kooper zal liet vermo gen hebben de helft der koopsom onbetaald te laten mits eenen kleinen intrest. Zich te bevragen ter studie van genoemden Notaris DE VIS. GEI-D. T 'en kantoor© van ge noemden Notaris DE VIS, is er geld te be komen aan geringe» intrest. De Notaris G- VAN DE VELDE, te Gent, zal oponbaar verkoopen met Stalling gelegen te HAELTERT, Statiestraat, met eene grootte van 1 bedaar, 51 aren 50 centiaren. Verhuurd aan M. Paul De Made, te Hael- tert, tot 1 Juni 1913. Instel 20 Juli .f).. Toewijzing 3 Oogst om 1 uro s namiddags, in liet Hotel de Flan- dre. Statiej>laats, to Aalst. Voor verdere inlichtingen zich te wenden ter studie van den Notaris G. Van de Velde, Bagattenstraat, 41, te Gent. Studie van den notaris VAN DE VELDE, te Ninove. Eene schoone, welgekende en gerieflijke hoeve, met woqnliuis, stallingen, schuur en verdere afbangendheden, ruime kelders en zolders, schoonen boomgaard en tuin rond de hoeve, gestaan en gelogen le Pollaere, op het Echelkcn, groot in oppervlakte volgens meting 92 aren 25 centiaren. Thans bewoond en gebruikt door de eige naars, de heeren Frans en Hippoliet De Smet. Verders, volgens verlangen van den kop per in pacht te bekomen, tien hectaren goede zaailanden en meerscho». Voor alle inlichtingen zich te wenden tot de voornoemde eigenaars of ter studie van van den voornoemden notaris Vando Velde. 311.

De Volksstem | 1911 | | pagina 3