Onschuld zegepraalt NIEUWSBERICHTEN. DU ITSCH LAN D. HAVANA. HAITI. CHILI ITALIË PERZIE TURKYE. Een Duitsche kapitein door leeuwen verslonden xr De Belgische hofbouwers hij den Koning 't Wit Stoopke van Jacques Meets y Eene expeditie naar Afrika. Duitschland gaat eene expeditie zenden Tan 200 man. met geschat voorzien, naar het ■westen van Afrika, tegen de grens van de JPortugeesche kolonie Angola. De policie tegen de damenhoeden. De policieprefekt van Berlijn heeft open haar gemaakt, dat iedere dame, die door de spelden van haren hoed, wonden toebrengt aan een persoon, zal veroordeeld worden tot 900 mark boet, tot 2 jaar gevang en 6000 frank schadevergoeding. Wal zullen de damen nu zeggen Revolutie, Generaal Azeoedo, met 10 aanhangers, heeft de revolutie verklaard. Zij geven aan President Gomez 15 dagen om zijn ontslag te geven, zooniet zullen zij overal vuur aan steken. Soldaten achtervolgen de oproer makers. Zegepraal der revolutie. President Simon heeft allen weerstand op gegeven. I lij heeft toegestemd binnen de 3 dagen in te/Schepen op een vreemd schip. De president heeft wat uitstel gevraagd om de noodige maatregelen te nemen opdat do muiters de hoofdstad niet zouden kunnen plunderen. Ministerieële crisis De kamers hebben eene nieuwe meerder heid gevormd. Daardoor hebben al de minis ters, uitgezonderd deze van Buitenlandsche Zaken en Geldwezen hun ontslag gegeven. De waterstad zonder water Venetië zit zonder water. De waterleiding die do stad Venetië voorziet van water, ko mende van do bronnen uit het gebergte van Trévise, is opongeborstenZoo zaten de Venetianen zonder water. Allen moesten zich naar de openbare pullen begeven,om er water to halen dat anders dient om te was- 8chen. Geheel de stad stond in rep en roer. De Regeeringstroepen. Vele soldaten uit de regeeringstroepen zijn gaan loopen. De beslissing van den Medjliss waardoor liet hoofd van don Ex- Shah op prijs is gesteld, heeft een slechten indruk gelaten. Zelfs de vrienden van de regeering keuren die daad af. De vreemden landen Rusland en Engeland hebbeh laten weten dat zij geene houding kunnen nemen in de binnenlandsche geschillen van Perzië. Zij blijven toeschouwers. De Malissoren en de vrede De Malissoren hebben al do voorwaarden behalve eene, door de Porto gesteld aange nomen. De niet-aanvaarding van eeno enkelo voorwaardo zou voortspruiten uit een mis verstand. De Porto zal de zaak nader toelich ten en zoo hoopt men dat binnen vijf dagen de Malissoren al de voorwaarden zullen aan nemen en do vrede zal hersteld zijn. De vreemde gezanten hadden verklaard niet te kunnen tusschenkomcn in den bin- nenlandschen toestand van Turkye. Als er voor die mannen, geen belang bij is, dan kunnen zo nooit iets. Zo moeiën zich liefst als hunne komst minst gevraagd of gewenscht >vordt. Gevechten To Aviona. te Starowo, te Govitza zijn de Turken slaags geweest met do Albaneezen. Er bleven vooral van Turksche zijde vele dooden en gekwetsten. 51e Vervolg. Zij is zóó trotsch, dat men niet zien kan of zij zich waarlijk gelukkig gevoelt, maar te gen mij is zij altijd vriendelijk. Is zij u genegen, Roza Het schijnt alsof zij in lïaar hart gevoelt, wie ik bon. En ik houd van haar. Hoe trotsch en koel zij ook wezen moge,zij heeft een warm hart, zegde Roza. O, als ik er in mag slagen u beiden weer te vereenigeu Lepage stond plotseling op hij moest zich met geweld inhouden. Eene hervereeniging tusschen uwe moe der en mij zou in elk geval moeilijk zijn, zeg de hij,na eene korte poos op gedempten toou. Zij houdt mij voor dood on ziet naar eenen anderen man om. Eene diepe kloof scheidt ons dus. En toch voel ik, dat ik haar niet kan vergeten, dat ik haar altijd zal blijven liefheb ben. Hij bedekte zijn gelaat met beide handen en gaf zich geheel aan zgne smart over. Roza knielde naast haren vader neer en om helsde hem door hare liefkozingen kwam hij weer tot zich zei ven. Ik heb u nog, mijn lief kind en zoolang Jk u heb, mag ik niet wanhopen,zegde hij met half verlichte stem Maar van het oogenblik dat ik uwen brief ontving, leefde ik in ge- statigde onrust.Ik heb in mijnen geest het ge lukkig verleden weer eens doorleefd. Gedu rende mijn ongeluk heb ik onophoudelijk ge dacht, dat zij boos wasen mij schuldig oordeel de aan eene afschuwelijke misdaad, en toch heb ik niet opgehouden haar to beminnen Te Berlijn is een telegram toegekomen, meldende dat de kapitein von Holstein, be velhebber van het schip Tomondo in Midden- Afrika door leeuwen is verslonden geworden. Hij had een tochtje gedaan in het Binnen land en keerde met het vallen van den avond naar do kust terug, slechts vergezeld van twee negers. Niet ver van de kust gekomen, zond hij de negers vooruit. Nabij eene smalle rivier gekomen, welke hij moest doorwaden, sprongen schielijk drio leeuwen op hem en wierpen hem ten gronde. Het muildier, waarop hij zat, vluchtte zoo snel het kon. De inboorlingen, ongerust over het lang uitblijven van kapitein von Holstein, gingen hem opzoeken, doch het was inmiddels vol slagen duister geworden, en de inboorlingen konden den kapitein niet terugvinden. 's Anderendaags morgends, bij het krieken van den dag, ging eene afdeoling troepen op zoek. Alsdan vond men nog eenige vorm- looze overblijfselen van het lijk van kapitein von Holstein. Gisteren namiddag werden ten paleize te Laken ontvangen de leden van de commissie, ingesteld voor het toezicht over de konink lijke broeikassen te Laken, onder het voor zitterschap van den heer Romaan De Smet, van Ledeberg, en Lod. Gentil, van Brussel, verslaggever. Z. M. heeft zich ruim een half uur met deze heeren onderhouden en zijn vurigen wensch uitgedrukt, de koninklijke serren en hovin gen van Laken de groote faam te zien behou den, waarop zij ten tijde van koning Leopold II gebracht waren. Koning Albert heeft zijne beste wenschen uitgedrukt voor den bloei van den Belgischen Hofbouw en zich een vurig en ernstig lief hebber betoond van planten en bloemen. Brussel. Een dronkaard zelfmoordt zich.Zekere Henri W..., schoenmaker, -15 jaar oud, wonende in de Christinaslraat, was in den amigo opgesloten geweest uit hoofdo van dronkenschap. Woensdag toen hij het gevang verliet, begon hij weer te drinken en rond 4 uro van den namiddag, gebruik makende van de afwezigheid zijner vrouw, sprong hij in den waterput. Toen de geburen er in gelukten hem hoven to halen, had hij reeds opgehpuden lo leven. Automobiel'ongelukken. Woensdag, rond S"Tire 's morgéns, werd Camiel L..., uit do Vlaanderenstraat, in de Cantersteen- straat door een auto omgeworpen, die van de Houtmarkt kwam. Het slachtoffer werd erg gekwetst naar Sint Pietershospitaal gevoerU en na verzorging naar zij no woning overge bracht. Dezelfde dag heeft een auto-taxis aan do Vredeslraat een velo omgeworpen, uit tegenovergestelde richting komende. Do velorijder, zekere M. J., bediende, wonende op de Watermaellaan, te Boschvoorde, werd met geweld tegen de straatsteenen geslin gerd. Hij werd met gekloven schedel en ge kneusd gezicht opgenomen. Noodlottige afloop. De schilder die gisteren in de De Jonckerstraat van de stol ling gevallen is en naar Sint Piotershospi- taal overgebracht werd, is er Woensdag morgend overleden, zonder tot bezinning te zijn gekomen. Stoute dief'leDezen morgen, rond 11 ure, ging M. L.., uit de Terneuzenlaan naar de middenpost om er 600 fr. te trekken. Op het oogenblik dat zij het geld wilde opne- Zij treurde om mij, zij geloofde en vertrouw de mij, on toch zijn wij voor altijd van elkan der gescheiden O, Hemelhoe zal ik het ver dragen De man snikte hevig en Roza sidderde. In geene jaren heb ik aldus aan mijne smart toegegeven, zegde hij daarna. Vergeef mij, mijn arm kind.Ik ben weer bij mij zelven.' Het wordt reeds laat... Mon zou u soms kun-; nen missen. Ik zal deze gelegenheid maar la ten voorbijgaan van mevrouw Mixtome te zien. Keeren wij terug. Maar wanneer zal ik u weer ontmoeten, vader Hoe verneem ik wat u gesehiedt Gij verblijft veertien dagen op Charle- mont. Op eenen avond zal ik daar in den tuin bij u komen. Ik ben in Frankrijk en vooral te Parijs veiliger dan ergens anders. Maar haas ten wij ons, Roza. Hij legde haren arm in den zijne en zij gin gen langzaam naar huis. Onderweg spraken jij lluistereiulRoza verhaalde van hare ontmoeting met graaf Beaucourt,van zijne trouw en zijn vertrouwen in haar, in weerwil dat de schijn tegen haar getuigde. Zij waren aan het huis gekomen. Het licht scheen nog door de vensters van het salon. Roza drong tegen haren vader aan toen hij in het struikgewas sloop cn in het salon keek. Do gasten hadden zich reeds naar hunno ka mers begeven, alleen mevrouw Mixtome en mevrouw Bienjour bleven nog in de zaal. Zij stonden aan den schoorsteen en het volle licht viel op het schoone gelaat der vrouw van Alexe Mixtome. De blikken van den banneling schoten stra len, zijn gelaat was bleek, terwijl zijne lippen op elkaar klemden. Zijn zonderling gelaat joeg Roza schrik aan, en zij klemde zich he men. sprong een tóel haar voor en stalde 6 billetten van 100 <fre Hij stak ze haastig- in zijn vestzak en vluchtte ermede weg. Mev. L... riep houdt den dief en liep den man achterna. Deze was reeds aan de Muntplaats gekomen, toen men hem vast greep en naar het polieiekommissariaat ge leidde. Het is zekeren Augp,ste C..., geboor tig uit Parijs en nu in de Metserstraat wonende. Hij werd ter beschikking van het parket opgesloten. LiefdeverdrietOver eenige maan den kreeg eene dansfee van een Brusselsch theater kennis met een jonge Amerikaan, zekere M. G..., die teElsene woont. Gisteren avond, rond 11 ure, nam het kop pel een huurrijtuig en deed zich naar het kruispunt van de Wetstraat voeren. Mon weet niet wat er ondèrwege voorviel, doch eens aangekomen, nam de juffer, zekere Anastasia B..., 25 jaar oud, een klein revol verken uit haren zak en schoot zich drie kogels hoven het linkerhorst. Zij viel in de armen van haar minnaar. Op het gerucht der losbrandingen was do policie toegesneld en men bracht het meisje aanstonds naar het hospitaal over. Men weet geene oorzaak te vinden die deze wanhopige daad uitleggen kan. Er is geene goede koffie mogelijk zon der goede hitterpëeëii. De liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik maken van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart Men vindt ze overal. 1500 B Anderlecht. Ifohing tusschen automo bielen. In den verleden^ nacht zijn twee automobielen op elkander gebotste op den steenweg naar Bergen. De schok washuiten- gewoon hevig, de taxi werd tegen do balle- strade van de brug geslingerd en heeft deze op 4 meters lengte vernield. Beide rijtuigen werden gansch verniéld. De chauffeurs zijn beiden erg aan het hoofd gekwetst. De politie heeft een onderzoek geopend om de verant woordelijkheden vast te stellen. Zelfmoord. Een huurder van een huis der Ceramiekstraat, hoorde dezen^ mor gen een schot weerklinken in de kamér van een onderhuurder. Hij ging aanstonds zien wat er gaande was. Men vond de man zekere Charles G... in eenen zetel zitten het hoofd met een revolverkógel doorboord. Neffens hem lag het wapen waarvan hij zich bediend had. Men heeft hem in hopeloozen toestand naar het hospitaal overgebracht. De ongelukkige leefde alleen en van zijne vrouw gescheiden. Men denkt dat hij zich uit droefheid tot wanhoop heeft laten bréngen. Etterbeek. Werkongeval. In de statie van Etterbeek waren werklieden bezig met een wagon te lóssen waarop tonnen van 150 kgr. stonden. Ten dien einde, en om het lossen te vergema,kkëlijken had men de kar zoo dicht mogelijk' legen den wagen gezet. Eensklaps werd de voerman tusschën den wdgeh en de kar gevat. De medehelpers hiel pen hem aanstends uit dien neteligen toe- slonds en brachten hem bij hoogdringendheid naar het hospitaapoyer. De doktoors bestajligden' -dat de man) ver scheidene ribben-gebroken had en een schou derblad ontwricht. De toestand van het slachtoffer is zeer be denkelijk. Schaarbeek. Werkongeluk. Een genaamde Pierre S..^, wonende in de Groote Voutstraat, te Schaarbeek, was gisteren avond aan het werk op het platform van een wagen, dienende tot het nazien der elektri sche leiding op de Bischofsheimlaan. Eensklaps verloor <je man het evenwicht en viel met het hoofd voorover op de steenen. Hij bekwam eeno schedelbreuk en werd naar Sint Janshospitaal overgebracht. Sint G11lis.Brand..Gisteren avond ontstond brand in een groot achtergebouw gelegen in de Franscheslraat en dat diende als blinkfabriek. Ib weinig tijds had het vuur eene groote uitbreiding genomen. De p inpiers snelden onmiddelijk toe, doch het vend aan hem vasthij zag echter niet naar haar en had haar op dit oogenblik geheel en al vergeten. Zijne echtgenoote, die hij lang geleden ver laten had, zag hij nu weder Zijn hart klopte stormachtig als wilde'het bersten,terwijl zfine oogen vast op haar gericht waren. Hij had 'dóór dé venster in dé'kamér willen dringen' en zich aan hare voe&n werpen om daar te sterven. Roza stond naast hém. Zij waagde het nau welijks te ademen, maar een gevoel van on- beschrijvelijken ang^t beving haar toen zij dacht aan de mogelijke ontdekking van haren vader. Mevrouw Mixtome was in gesprek met me vrouw Bienjour en natuurlijk liep dit over Roza. Zij hadden het .over het voorgevallene bij het kroquetspel, en de oude dame deed haar best om mevrouw' Mixtome te doeu be grijpen dat zij ongelijk iiad. Waar is juffrouwiLcpage vroeg zij eens klaps. Ik geloof op haré1 kamer. Men kan toch niet aannemen dat zij Jonger hier blijf dan het noodig is. Zij is niet naar hare kamer, mevrouw. Ik zag haar eeu uur geleden de deur uitgaan, en zij is nog niet terug&èkeerd. Eugenie wierp eenen blik op do pendule en verbleekte. liet is reeds te Iaat om nog buiten te zijn, zegde zij.Ik zal iemand zenden om haar te zoe ken. Zij mocht eens een ongeluk gekregen hebben... Of een afspraakje hebben met graaf Beaucourt, zegde mevrouw Bienjour boos aardig. Mevrouw Bienjour^ ik wil zulke ver dachtmakingen niet hoeren, ook niet van u is slechts na eene uurjwerkens dat men er in gelulde hei; vuur le dooven. De schade is aanzienlijk". Men is er gelukldglijk toe ge raakt een vergaarbak met naphte te bevrij den. Men kent de oorzaak van den brand niet. Neder-over-Humbeek. rZelfmoord. Ten gevolge van slechte zaken was een land- houwer uit do Beyardstraat, zekere Louis V.., zeer achteruit gegaan. Hij heeft zich dezen morgen, rond 5 ure, in zijne schuur opgehangen. Zijne vrouw vond hem en sneed seffens de koord door. Een geneesheer werd aanstonds ontboden, doch de dood had reeds l\aar werk volbracht. SintJoost-ten-Noode. Witte slavinnen. Dezen morgend heeft de policie een kerel aangehouden in de Sennestraat. Het is zeke ren G..., die zich met den handel in witte slavinnen bezig houdt. Hij had eene jonge dochter van 18 jaar overhaald en was juist van zin ze naar de statie te geleiden, om ze naar Rio-de-Janeiro op te sturen. Hij werd opgesloten ter beschikking van het gerecht. is het eenige echte Vieux Syslème. Antwerpen. Erg gevallen. Gisteren morgend is de genaamde Clément Nicolas, 55 jaar oud, dokwerker, wonende Sint-Pie- terskanaal, in het ruim van den stoome'r Montreal gevallen. De man werd zeer ge vaarlijk over heel het lijf gekwetst en in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht. Een metser, Pieler De Beuckelaer, 53 jaar oud, wonende Lange Stuyvenbergstraat is aan hangaar n. 24 van eeno stelling ge vallen en de beide beenen gebroken. AandeWaalsche kaai is de losser Frans De Graef,-46 jaar oud,wonende Witlestraat, in het ruim van een binnenschip gevallen. De man word verscheidene ribben gebroken. Branden. Gisteren namiddag wer den de pompiers tweemaal opgeroepen, daar brand ontstaan was op eene zolderkamer der Pelikaanstraat en in een kelder der Dage raadplaats, „Het vuur kon echter door de inwoners ge- bluscht worden. De schade is weinig aan zienlijk. Verdwenen. Een 15jarig meisje Jeannne Muller genaamd, is sinds een vijftal dagen uit de ouderlijke woning, Kuipersstraat# verdwenen. Men vreest dat het meisje het slachtoffer geworden is van een handelaar in blanke slavinnen. Werkongeluk. De dokwerker Alfons Embrechts, 50 jaar oud, wonende te Borger- hout, heeft zich tijdens zijn werkaan de hand gekwetst hij middel van zijnen werkhaak. Het slachtoffer werd in het verhandhuis der Kipdorpvest verzorgd. Een revolver held. Een .dronken tapissier liep hier op de Plantijnkaairond, en bedreigde elkeen met zijn revolver. Men kon er slechts met de grootste moedte, in ge lukken den man te ontwapenen. AanhoudingenEen genaamde De Preter, die eene vrouw had aan'gfevallefi, om dat haar man nog in dienst blÓè'f óp de R.ed Star booten, werd aaagehouden cn ter be schikking van hét gerecht opgesloten. Een Franschman, zekeren P...., die af- truggelarijen gepleegd had, en tegen wien eene vraag om uillevering ingediend was, is ook aangehouden. Een Duitsche matroos is ook aangehou den, om in gezelschap van andere zeelieden een stoker van de Kroonland, aangerand te hebben. De diefstallen. Aan boord van den stoomer Actio, gemeerd aan bassijn n. 4, werden gisteren vier zakken caoutchoux ge stolen. Ten nadeele van M. Ferd. Schaap, van Borgerhout, werd een rijwiel geknipt. Ongekende dieven drongen in de woning van M. Ichtert, Van Dyckstraat en stolen er eene belangrijke partij zilverwerk. zegde Eugenie. Ik zou mijn leven te pand wil len stellen voor de deugd vau Roza, en ik ken graaf Beaucourt te goed, om te mogen denken dat hij een geheime bijeenkomst met zijne ver loofde zou zoeken. Geloof mij, Eugenie, ik heb het bij het rechte eindje. Maar waar blijft zij? Ik zal eens uit het venster kijken of ik haar zie. Zij ging naar het venster waarvoor Roza en haar vader stonden, die niets van het gesprek gehooid hadden. Vader, fluisterde Róza, gij moét gaan. Mijnheer Lepage schrikte als uit eenen droom op, wierp nog eenen blik op zyne echt genoote en sloop toen weer ia de struiken weg. Ik moet hare taal nog eens hooren, mom pelde hij, ik ben terug. O vader, gij zijt hier niet veilig. Verlaat Frankrijk Ik ben nérgens zeker. Iedereen kan de hand tegen mij opheffen. Maar de hemel is recht vaardiger dan de menschen.Zie, zij komt aan het venster. Neen, het is mevrouw Bienjour, zij kan ons niet zien. Maar ik moet weg; men kan mij missen. Ik kan ongemerkt naar mij .e kamer gaan. Ik kan u eiken avond op Cliarlemont wachten... O, ik kan u niet verlaten Jean Pi- ron heeft u in Griekenland gezien en vervolgt u wellicht. Beloof mij dat gij u onkenbaar zult maken. Zij waren verder gegaan en spraken zeer zacht. Ik beloof het u, zegde Lepage. Laat ons thans scheiden, Roza. Do hemel zal ons niet verder beproeven dan nu reede geschied is. Vaarwel, mijn kind. Ilij sloot haar aan zijn hart en bedekte haar met kussen.Toeu liet liij haar los on verdween. St-Ni koters. Akelige ontdekking. Donderdag morgend heeft men op den wijk Lepelhoek midden in het veld een persoon doodgevonden, schijnende rond de 55 jaar oud. De man had geen enkel papier op zak. Uiterlijk droeg hij geeno wonden. Tot heden weet men niet, wie hij is. Het lijk is naar het doodenhuis overgebracht. Briefwisseling. Wij ontvangen het volgende schrijven Waarde Lezers Ofschoon ik de eer niet heb gehad UEd. voorgesteld te worden, toch mag ik mij ver ontschuldigen voor U een onbekende te zijn. Sedert maanden liet het bestuur van uw puik opgesteld dagblad mij toe dagelijks een door mij uitgevonden produkt te adverteeren. Allen hebt gij reeds van THEOBROMA ge lezen en kent gij de versterkende krachlver nieuwende en hloedaankweekende eigenschap pen van het nieuw geneesmiddel. Met innig genoegen neem ik deze gelegenheid lebaat om Ued., geachte lezeressen en geëerde lezers kenbaar to maken dat do ruchtbaarheid aan den THEOBROMA tot hiertoe verleend de troostendsle uitslagen heeft opgeleverd. Van allo kanten van het land komen er lieden bij onzen generale» agent, M. DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent, het nieuwe geneesmiddel halen en hetgeen volkomen met onze berekeningen overeenkomt, al de genen die het gebruikt hebben zijn er tevre den over en bevelon liet hunne vrienden en kennissen ten hoogste aan. Dank er over, niet alleen in mijnen naam maar ook in naam der mensclilieveiidheid. Geen zoeter voldoening kon mij le beurt vallen als de overtuiging van toch eenige zwakke, krachlelooze ontzenuwde lieden in hun lijden te hebben geholpen. Sedert verscheidene jaren reeds, getroffen als ik zag hoevelo lieden flauw, krachteloos, builen adem zijn niet bekwaam om le wer ken, heb i': mij afgevraagd of er toch geen middel was ons verzwakt menschengeslacht op t e beuren en onze bevolking hare vroegere gezondheid terug te geven. Het ware onbescheiden openbaar te ver klaren wat moeite en wat geld mijne eerste proefnemingen gekost hebben. Laat ons daar over zwijgen, 't bijzonderste is dat THEO BROMA toch is gevonden en genoeg acht ik mij beloond bij de gedachte dat mijne pogin gen toch niet vruchteloos voor het mensch- domzijn gebleven. Do auteur van THEOBROMA. Waar kan men THEOBROMA verkrijgen? In alle apotheken. Prijs 3 fr. Gansch het land door ge zonden tegen poslbon 3,15 fr. Stekene, Gevallen. De 9jarige zoon van Pieler Van Imste, die op een perelaar geklommen was, viel er al' en brak zich het been. De hitte. Uit oorzaak der groote hitte, leggen de fabrieken hier stil, van 11 - i i',v tot 5 ure. Lokeren. De miMplaag neemt hier nog gedurig uitbreiding. Op dea wijk De Valk le Beleele zijn een twintigtal schapen aange tast hij landbo.mver Bibeniers. Bij zijn gebiiur Alfons Vereaüterën is de ziekte ook uilge broken. De'strengs té (jhaatregelen zijn geno men. Het bloemenfeest. Het bloemenfeest van toekomende Zondag zal buitengewoon prachtig zijn. Het getal bijtredingen is aan zienlijk. Zes muziekkorpsen zullen den op tocht opluisteren. De schoolgroepen zullen uilmunten in sierlijkheid en pracht. Het is do overtuiging van allen, dat er hier nooit schooner bloemenstoet zal te zien geweest zijn. liet is huiten twijfel dat. duizenden nieuws gierigen uit het omliggende, Zondag te Lo keren zullen zijn. Audenaarde. Ongeluk. De knecht van den ijzergieter Minnaert was bezig met in 'tijzer Le kappen, zonderden voorzorgbril op te zette. Een stukje ijzer vloog dwars door het oog. Twee geneesheeren kwamen den ongelukkigen verzorgen. Men vreest dat het orgaan zal verloren zijn. Roza keerde naar het kasteel terug.De deur was nog open en de gang stralend verlicht. Nauwelijks had het meisje eenige schreden gedaan of eene gestalte kwam van achter eenen boom te voorschijn, en trad haar in den weg. Roza's hart dreigde te barsten. Deze gestalte was mevrouw Bienjour. Heb ik u eindelijk op heeterdaad betrapt? riep hare vijandin zegepralend. Mijne verden king was dus wel waar. Volg mij naar het sa lon, juffrouw Lepage, en' verantwoord uw gedrag tegenover de edele vrouw, die gij zoo schandelijk bedrogen hebt. Kom, het uur van uwe ontmaskering is geslagen Eer Roza zich van haren schrik hersteld had, greep mevrouw Bienjour haar bij den arm en leidde haar naar het salon. Eugenie Mixtome ging er langzaam op en neerbij het gerucht der haastige stappen bleef zij staan en zag de binnentredenden ver rast aan. Roza was bleek. Hare blauwe oogen gloei den haar schoon gelaat drukte smarten wan hoop uitop hare wangen vertoonden zich de sporen van gestorte tranen en geheel haar we zen getuigde van verwarring en angst. Mevrouw Bienjour daarentegen zag er ze gepralend uit. Zij had inderdaad Roza als eene bedriegster beschouwd en was nu buiten zich zelve van vreugde hare meening door feiten bevestigd te zien. Wat moet dat beteekenen? vroeg Eugenie hare vriendin wantrouwend aanziende. Dit beteekent, waarde Eugenie, ant woordde mevrouw BieDjour, dat dit meisje in uwen tuin een geheime samenkomst heeft ge had met eenen man. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2