De zaak Baptist, van Lede Stadsnieuws. Bloedige vrouwentwist op de Moorselbaan te Aalst. SPORTNIEUWS Wielrij d.en Ds Ronde van het Land van Aalst. tjoede Zaailanden, Meerscii en Boscii, FEESTWIJZER 33 M3 RIG .T3C T Uit ter hand te koop Uit Congo terug. Woensdag a\*ond is de heer Hendrik Vandevyver uit Congo 'springlevend teruggekeerd, waar hij gedu rende drie jaar verkleef. Het statieplein was zwart van 't volk. Een sioet, bestaande uit de katholieke turners, de Jonge Wacht, Lét muziek Onder Ons en honderden, nieuwsgie rigen, opgeleid door de heeren Leon Felix, advokaat en.Jez. Verhoost, gemeenteraads lid, leidde den heer Vandevyver naar de beerstraat, die prachtig versierd was. Ver scheidene redevoeringen werden uitgespro ken. M. Vandevyver, die in Congo het ambt van griffier bekleedt, heeft een nieuwen ter mijn aangegaan. De moedige jongeling is in Congo irooit onpasselijk geweest. Lede. Moedige daad. Woensdag namiddag, rond 4 ure, juist toen de school eindigde en een 200 lal kinderen zich over de dorpplaats verspreidden, verschrikte een paard, dat in een wagen gespannen was en ging op hol. De kinderen vluchtten angstig in alle rich tingen, doch ongelukken waren onvermijde lijk, toen de veldwachter De Backer, die daar op dienst was, niets dan zijn moed raadple gende, naar den kop van het dier sprong en het na eenige meters kon tot stilstand bren gen. De Backer werd licht door een hoef slag aan den voet gekwetst. De talrijke personen, die ooggetuigen wa ren dezer moedige daad, wenschten den veld wachter warm geluk. Zulke moedige daad verdiend beloond te worden. Herzele. Groot ongeluk. Dezen nacht, rond 11/2 ure, is M. De Ivnibber Octaaf, hoofdonderwijzer, te Herzele, in zijnen slaap opstaande, door het venster ge vallen. Hij had ergo wonden over gansch het lichaam en is niettegenstaande alle zorgen van Doktor Gabriels eenige uren nadien overleden. Hij was nauwelijks 44 jaar oud en laat écne bedroefde weduwe met vijf kinderen achter. Mouselienen voor bloezen, Van den Bergh- Jouret, Aalst. Gent. Schielijk gestorven. Gister avond, na het. concert op den Kouter, ging de muzikant Van Hyfte naar zijne woning. Thuis gekomen, begon hij bloed te spuwen en was weldra een lijk. Zelzate. Verdronken. Woensdag avond, toen schipper Emiel De Wilde, 33jaar oud en wonende te Lokeren, op zijn schip, Rijnboot Elvira, kwam, misstapte hij en rolde in de vaart. Zijn lijk werd slechts Don derdag morgend, rond G ure, opgevischt. De ongelukkige was pas een jaar gehuwd. Te Lokeren kende hij niets dan vrienden. Eenaeme. Brand. In de stalling van den landbouwer Messiaen is brand ont slaan, men weet nog niet hpe. Het vuur sloeg op de schuur over. De twee gebouwen stonden weldra volop in. vuur en vlam. Twee geiten, geheel den oogst., landbouw- alem, hout, hooi. strooi, enz. is do prooi der vlammen geworden.,Do pompiers konden de woning redden. De schade, door verzekering gedekt, is aanzienlijk. Gedurende de red dingswerken, werden juweelen gestolen. Velsicque. Iiioade slier. Robert Longien, oud 18 jaar, wonende op de wijk Reishoven, ging gisteren eenen slier verzor gen. Het beest werd al met eens kwaad en bracht den jongen afgrijselijke hoornstooton tpe op het hoofd en de horst. Hij wierp hem zelfs verscheidene meters in de hoogte. De arme jongen werd zoo erg gesteld dat hij moest berecht worden. Men vreest een noodlotligen afloop. Brand.Op den wijk Muntbosch wer den, ten nadeele van Rich. Knockaert, eene koorn- en eene vlasmijt vernield van groote waarde. De gendarmen onderzoeken, want men gelooft dat er kwaadwilligheid in het spel is. Welden-bij-Audenaerde. Geheimzin nige zaak. Woensdag waren aan de statie eenige werklieden bezig met het koren af te pikken. Zo ontdekten eensklaps een mannen- lijk in het koren uitgestrekt. Het was reeds in gevorderden staat van ontbinding. Seffens werden de overheden verwittigd. Men meent voor het lijk te staan van een zekeren persoon, D. S.., geboortig uit de naburige gemeente Sint-Denis-Boekel. Het parket van Audenaardo zoekt de oorzaak van de dood op. Deze geheimzinnige zaak lokt in de streek allerlei bedenkingen uit. Eenige dagen geleden hebben wij reeds ge meld, dat het parket van Dendermonde zich met de wrijvingen van Baptist van Lede had bemoeid, en dat do man bevel kreeg onmid- delijk zijne praktijk te laten varen, en zijne lijdende klienteel aan haar ongelukkig lot over te laten. Baptist onderwierp zich tot zijn spijt aan bet bevel, daar het geweten was, dat hij en kei uit menschlievendheid handelde. Thans is do policie en de gendarmerie ge last, al de personen op te zoeken, die dank aan de weldoende wrijvingen van Baptist f an Lede, tijdelijk of voor eeuwig,van hunne k wellende pijnen ontslagen zijn. Dat het getal overgroot is, zal niemand verwonderen en te Aalst alleen, zijn er tot nu toe 367 personen gekenddie aan Baptist hunne genezing dankwijlen. Moest de zaak Baptist van Lede, voor de rechtbank opgeroepen worden, dan zal het Baptistaan geene getuigen ter ontlasting ont breken, en er zouden nog plezierige oogen- blikken te beleven zijn voor de rechters. Ongetwijfeld zou de zaak verscheidene da gen moeten duren cn door het groot getal getuigen zou het proces van Baptist wel een der grootste processen onzer eeuw kunnen worden. Prijsuitdeeling, De plechtige prijsuit- deeling der Stadsjongensschool n1' 1, zal plaats hebben ter Stadsschouwburg op Maan dag 7 Oogst, om 9 1/2 ure. Donderdag morgend was de koer Backaert. gekend onder den naam van liet Fort, Moor- selsche baan, het tooneel van een bloedige vrouwentwist, De genaamde Jozefina en Clementina De Backer hadden er twist gekregen met de ge naamde Franciska Linthout, vrouw Poriau. De twist liep al hooger en liooger, en al de scheldwoorden van het gewoon repertorium slingerden de twiststers zich naar liet hoofd. Jozeffna De Backer liep eensklaps hare woning binnen, klom naar hare kamer greep er een kapmes, dat zij door het venster naar Franciska Linthout wierp. Deze kree. het kapmes op den arm en bekwam eene gapende wonde waaruit zij veel bloed ver loor. Dooier Mertens heeft het slachtoffer verzorgd. Proces verbaal is opgemaakt. Vergif ingenomen. Een vierjarig kindjé wiens ouders in de Groenstraat wonen,dronk Donderdag morgend een fleschje vergif uit, dat toevallig in zijn bereik stond. Spoedig werd het kind bij M. Bonner apotheker ge bracht, die het een hevig tegengif toediende, waardoor 't slachtoffer thans buiten gevaar is. Fruitdieven. Fruitdieven zijn in de hoven gedrongen van Baron Louis de Bé- thune, Brusselsche steenwegen M. Schepene De Hert, Botermelkstraat, en hebben e eenen voorraad fruit weggehaald. Bij M. De Hert slaken zij ook eene haaj in brand. De policie onderzoekt. Toen wij onzen baankoers uitschreven, waren wij er ongetwijfeld ver af, ons aan zulken bijval te durven verwachten. Wij zijn reeds de 100 rijders voorbij en nog komen er voortdurend inschrijvingen toe. Onder de laatste bijtreders is er nu ook eene inschrijving toegezonden uit Frankrijk, namelijk deze van Prosper Claus,van Marcq- en-Baroeuil bij-Rijsel, een rijder die in de da koersen voor beginnelingen in de grens streek, zich steeds dapper wist te verdedigen. Onze koers is dus internationaal, vermits een Franschman zich met onze Vlamingenen Walon zal komen meten. Wij hebben nu reeds rijders ingeschreven uit Namen, uit de Charleroistreek, uit het Oostendsche, uit de streek van Rouselaere, uit de Kempen, uit het land tan Waës, uit het Meetjesland, uit Brabant enz... Wij1 durven verhopen, -dat'de bevolking onzer streek; deze rijders, dié mogelijks voor het eerist de Dendervallei, komen bezoeken, goed zullen onthalen, en hen huune aanmoe digingen i>iet sparen zullen. r-f- De insehrij vin§en BEGINNELINGEN. 1. Leon Van Eeckhout, Erpe 2. Louis Coppens, Assche 3. Domien Arys, Erembodegem 4. Adolf De Muynck, Gent 5. Emiel De Poorter, Sleidinge 6. Van Caeckenberghe, Gyzegem 7. Ernest De Smet. Schellebelle 8. Maurits Van de Velde, Kalken 9. Gustaaf Ghyselinck. Machelen 10. Arthur Van Brantegem, Aalst 11. Raymond Willems, Pamel 12. Emiel Van Hulste, Dendermonde; 13. Frans Petit, Aalst 14. Petrus De Leeuw, Aalst; 15. J. De Zutter, Strypen 10. Leon Piens, Meirelbeka 17. Leon Volckaert, Meirelbeke 18. Jan Laveyn, Bachte-Maria-Leerne 19. Karei Gadron, S'Jans-Molenbeelc 20. Bartholomeus Broden, Schaarbeek 21. J. Van Rietvelde, Handzame 22. J. Rasson, Cortemark. 23. Emmanuel Vermetten 24. Arthur Gourdin, Forest 25. Bavo Lambrecht, Herderscm 26. Karei Wintser, Moorsel 27. Karei Roinbaut, Rousselare 28. Phil. Frahck, Aalst 29. Petrus De Coninck, Aalst 30. Sylvain De Winter, Schellebelle 31. Frans Scheerlinckx, Ilerdersein 32. Oskar Cooreman, Aalter 33. Frans Buggenhout, Zeilick 34. Arthur Maréchal,Mont sur Marchienne; 35. Louis Van den Nest, Hofstade 36. Albert De Këyser, Zomergem 37. Oktaaf Coppens, Deinze 38. Jozef De Riemaeker,West-Roozebeke; 39. Oskar Nys, Rumbeke 40. Omer Swartelé, Gent 41. Pamphiel Van de Rieok, Evergem* 42. Jan Van Ingelgom, Brussel 43. Antoon Vrijdag, Brussel 44. Guillaumo Vrijdag, Brussel 45. Casimir Réchet, Cherskamp 64. Pattyn, Oost-E't&loo 65. Edm. Van Laerë, OosJ-Eekloo 66. Arthur Van Carfipo, Gent 67. Achiel De Deckel1, Rumpst-Boom 68. Philemon Vernest, Ooslakker 69. Henri Lepaige, Strypen 70. De Witte Omer, Hofstade 71. Gustaaf Plaelinek, Laerne 72. Albert De Beider, Niel 73. Van de Looverenbosch, Ryclcevorsel 74. Gaston Do Keuster, Iloogstraeten 75. A. Vorst, Anderlecht 76. Cyriel Van Hainme, Gent 77. Theofiel Mestdag, Gent 78. Clement Mertens, St-Jans-Molenbeek; 79. Petrus Coppens, Erembodegem 80. Ernest Verstraeten. Evergem 81. Pr. Claus,MarccpBa roeuil,(Frankrijk) 82. Cyriel Verduyn, Wetteren 83. Coolens, Woluwe 84. Julien Van Keërbilck, Meenen 85. Ernest Meerseman, Meenen 86. Ferdinand Cools. St-Nikolaas 87. Florent Ilantson, Ronse 88. Jozef Gilis, Leuven 89. Vital Nackaerls. Kessel-Loo 90. August Gierch, Ganshoren ONAFHANKELIJKEN. 1. Remi Van Damme, Ninove 2. Achiel Parmentier, Brussel J 3. J. Tuytten, Oostende 4. J. Van den Bruane, Kruishoutem j 5. Florimond Roelandt, St-Nikolaas 6. Dhaese J. Gent 7. Jan Van Ingelghera, Brussel 8. Emiel De Ryck,. fyleire T 9. Bernard Van Laer,e, Oost-Eekloo 10. Victor Standaert, Ninove 11. Alfons De Baery, St-Nikolaas 12. Hilaire Lannoy, Kortrijk 13. John Tessens, Antwerpen 14. Joseph Roland, Brussel 15. Remi Vincent, Gent 16. Fernand Dhossche, Gent 17. Victor Doms, Vorst 18. Kamiel De Kerf, Hemixera 19. Moritz, Namen 20. Hippoliet De Wilde, Lede 21. Urbain Anseeuw.,, Gent 22. Jules Van Hoorde, Eèrneghem Inschrijvingen 1 fr.( voor beginnelingen en 2 fr. voor onafhankelijken, te zenden aan het bureel van De VolksstemKerkstraat, 9. Aalst. DU S VEN N B EU VVS LEDE Duivenmaatschappij,Hoop van Vrede. gevestigd bij Cam. De Clercq. Voorloopigen uitslag van den prijsvlucht uit ST DENIS, van Zondag 30 Juli Jonge duiven. 1., Coppens. Oordegem 2. Braeckman, Cherscamp 3. Van Hauwer- meiren Ch., Wichelen 4. De Kerpel, Oorde gein 5. Trocli Dom. Lede. Oude duiven, 1. Uyteudaele, Sehe.llé- bell©,; 2. Van Sande, id. 3Pl Van der Meer- sché, Wichelen 4. Coppeys, Oordegem 5. DeiPrez, Wichelen. ERPE Duivenmaalsohappij Det Reisduifgéve^- tigd bij G. Duquet, Oonegem. Jaarlijkschje prijsvlucht uit QUIEVRA1N, met oude en jonge duiven afzonderlijk, op Zondag 13 Augustus 1911. RfSEDESSEELlNGEN. BETOOGING SUHOLLAERT. Men verzoekt ons hot volgende te willen mededeelen omtrent het deelnemen der Patronaten aan de betooging Schollaert Aan de Katholieke Patronaten van gehèei België. Wij noodigen alle Katholieke Patronaten van België uit om deel le nemen aan de Betooging Schollaert, op 27 Augustus, te Leuven. Het vraagstuk van h,et godsdienstig onder wijs belangt ten zeerste de katholieke Patro naten aan, daarom durven wij hopen dat zij talrijk zullen opkomen en uit alle hoeken van het land zullen vertegenwoordigd zijn geen beter propaganda mogelijk voor de prachtige inrichtingen der Patronaten. Ter gelegenheid van de Betooging Schol laert zal te Leuven, op 27 Augustus, opi 10 uren 's morgens, eene algemeene verga dering gehouden worden voor al de Patro naten des lands, onder de voorzitting van Kanunnik Laenen, diocesaan bestuurder der jongenspratronatpn van het Bisdom Mechelen. Zullen op die vergadering het woord voeren M. Schollaert, die in beide talen spre ken zal. M. J. De Hasque, van AntwerpenHooger op, door de Patronaten. M. K. Halnquet, hoógleeraarLa vocation de lajeuncsse ouvrièré. Wij verzoeken de Heeren Bestuurders der Patronaten, zoo spoédïg mogelijk, hunne toetreding aan het Sekretariaat bekend le maken, alsmede het getdl der deelncmenden. Daar wij de volledige-lijst der Patronaten niet bezitten, cn het ons onmogelijk is aan elk afzonderlijk een omzendbrief te sturen, GEMEENTE SCHAARBEEK LEENING VAN 20,000.000 FR. (1897) 42® trekking. 1 Augusti 1911 S. 6294 n. 21 uitkeerbaar met fr. 5,000 S. 1209 n. 16 id. 500 3. 4134 n. 25 id. 500 Zijn uitkeerbaar met 200 frank 237 3 3887 25 4640 19 4896 3 4896 14 4896 15 5519 10 6294 li 6294 23 7S81 24 Behalve de nummers hierboven aangeduid, zijn de volgende reeksen uitkeerbaar met 100 frank 114 237 1209 3887 4134 4640 4896 5519 5916 6294 7881 8782 8843 BELGISCH GEMEENTEKREDIET. LEENING VAN 15,000,000 FR. (1868) 174® trekking. 1 Augusti 1911. 684 obligaties uitkeerbaar den 1 October '1911 N. 103985 uitkeerbaar met fr. 10,000 N. 94417 id. 1.500 N. 53973 66692 id. 500 De volgende nummers zijn uitkeerbaar met 225 fr. 8111 30163 30674 37596 48117 79959 Om uit onverdeeldheid te scheiden. 46. Ernest Thollembeek, Denderwindeke; [verzoeken wij onze dappere katholieke oers A.I Taoil V'111 M *1 tn nirt - I 1 47. Jean Van Hamme, Schaarbeek 48. René Waermoes, St-Martens-Lierde 49. Frans Van Droogenbroeck, Curegem 50. Lievin Poppe, Sinaai 51. Jaak Gillis, Anderlecht 52. Leon Van Hespen, Molenheek 53. Fernand Lainy, Schaarbeek 54. Julien Seys, Kortrijk 55. Victor Goossens, Heyndonck 56. Adolf Wybo, Oost-Nieuwicerke 57. Jan Daelman, Temsche-Velle 58. Polydoor Vervaet, Meirelbeke 59. E. Van Goelhem. Oombergen 60. Remi Duweyn, Hillegem 61. Albert Opdecani, Grootenberge 62. Alfons Dupont, Gent 63. Leon Seys, Gent.j dezen oproep aan allo Patronaten te willen bekend maken. HERZELE. Soldatenbond. Onderrichtingen op 6, 13 en 20 Oogst, 3 en 17 September, 1 October, telkens om 10 ure, in t Patronaat, recht over de kerk. STAD VERVIERS. LEENING VAN 7,537,500 FR. (1873) 97° trekking. 1 Augusti 1911 N. 7709 uitkeerbaar met fr. 15,000 N. 68480 id. 500 N. 58447 69921 id. 300 N. 64888 14626 id.'« 250 N. 2011 46913 39171' id* 2Q0 OPENBARE VERKOOPING van schoone BOUWGRONDEN, [binnen de gemeenten yiierzele» Smetlede, Impe, Gysegem, WeEEe, Eddcrgetn, Haeltert en Aygem. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoo- pen GEMEENTE VL1ERZELE. Eerste koop Een perceel Land, dienstig voor Bouwgrond, gelegen op het. Boschveld, gekada streerd sectie B, nummer 319a, met eene grootte van 27 aren, palende oost Mijnheer Leblirecht, zuid De Grootte, west de Straat, noord het Arm- bureel. In pacht bij M. De Vos, Secretaris, te Vlierzele, mits 47 fr. GEMEENTE SMETLEDE. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Drossaert, gekadastreerd sectie B, nummers 188 en 189, met eene grootte van 57 aren 10 cen tiaren, palende oost Jozef de la Hay, zuid met den helft van den los van Emile Bambust, west Jan Staelsen kinderen, Karei Matthys en Coleta Van den Abeele, noord Mijnheer de Graaf Con stant deRenesse. In twee deelen a) oosthelft, b) westhelft. In pacht bij Frans Bauwens en Jo seph Rankdoncx, te Smetlede, mits 89,50 fr. GEMEENTE IMPE. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op Stelbot, ten kadaster sectie A, nummer 354, groot 26 aren 40 centiaren, palende noord-oost en oost zuid Joseph en August De Cuyper, zuid-west Joannes-Remi Schockaert en Jan-Baptist en Joanna De Cuyper, west-noord Sidonia Impens, In pacht tot Kerstdag aanstaande, bij Frans Van Caenenberg, te Impe, mits 50 fr. Vierde koop.Eenen blok Zaailanden, gele gen op de Werf, ten kadaster sectie B, nummers 492, 493, 494' en 495, met eene grootte van 60 aren 50 cèntiarén, pafèWde'noord-oost Lostrie- Brihet w.eduwe Jo/.el', René'Baeten en Leo Can- noot,;.ops.(t-zviiq de Kalseide, zuid-west j)I. André Janssens, ripord ML Hubert Örory. In twee dee len a) dén héllt ten noord/oosten, b) "den helft ten "zuid-wèstfen. In pacht tot 1 September bij Frans Van Oaehenbcrg, 'te Itnpe, mits '90 fr. Vijfde jkoop; Een peöceel Land, gelbgen aan de He^schestraat, ten kadaster sectie A, nummer 441, met eene grootte van 58 aren 50 centiaren, palende oost Mr Moyersoen, zuid de Straat, west Hortense De Coster, noord Jan-Baptist De Cuy per en Leo Van Cauter. In pacht bij August Rot- tiers, mits 120 fr. Zesde koop. Een perceel Meersch, gelegen op Ettingen, ten kadaster sectie B, nummers 10 en 11, met eene grootte van 49 aren 50 centiaren, palende oost Camiel Brihet, zuid de Beek, west Jozef Moens, noord Philemon De Backer. Boomprijs 530 franken. Zevende koop. Een perceel Meersch, gele gen in de Zilvaers, ten kadaster sectie B, deel der nummers 470 en 471, groot 60 aren 35 cen tiaren, palende oost de Straat en het Armbureel, Benoit Vereecken, Jan-Baptist De Smet en de kinderen Van Pamel, west Alfons Annorel, noord Victor De Ridder. In pacht bij Victor De Rid der, te Impe. Boomprijs 200 franken. GEMEENTE GYsEGEM. Achtste koop. Een perceel Land en Bosch, gelegen op het Kasteelveld, ten kadaster sectie B, nummers 428 en 429b, met eene grootte van 42 ai'en 20 centiaren, palende oost de Hovre- D'hollander weduwe Bernard, zuid den heer Notaris Schelfhout, west de kinderen Jan Van Hauwermeiren-Cooreman, noord de Meulenbeek, daarover de gemeente Audegem. In pacht bij Polidoor Van Cauwenbergh, te Gijsegem, mits fr. 55. Boomprijs 60 franken, GEMEENTE WELLE. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B, nummer 710, met eene grootte van 16 aren, palende oost en zuid De Cooman, west Pardaeus, noord de heer Benoit De Mets. Tiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Daele, ten kadaster sectie B, nummer 904, met eene grootte van 8 aren 60 centiaren, palende oost de baan, west De Cooman en noord de heer Benoit De Mets. Beide laatste perceelon in pacht bij M. Frau$ois Pauwels-Annorel, te Welle, mits fr. 40. GEMEENTE IDDERGEM. Elfde koop. Een perceel Land, ter wijk Vlam, eenige sectie nummer 45, met eene grootte an 22 aren 80 centiaren, palende oost Melanie Uyttersprot., zuid Baeyens-Van Vaerenbergh Con stant weduwe en kinderen, west Pieter De Sckry- ver, noordCoppens-Baeyens Benedikt de weduwe en kinderen. In pacht bij Constant Wynant, te Denderhautem, mits fr. 37,50. GEMEENTE HAELTERT. Twaalfde koop. Een perceel Land, op het Hof te Haes, ten kadaster sectie C, nummer 102, met eene grootte van 49 aren 70 centiaren, pa lende oost Domien Coppens, zuid en west de weduwe Amand Van Cromphout, noord de we duwe Alfons De Neve. Iu pacht bij Dame Amand Van Cromphout, mits 86 fr. Dertiende koop. Een perceel Land, op het Holboschveld, ten kadaster sectie C, nummer 854, met eene grootte van 21 aren 30 centiaren, jalende oost August De Ghendt, zuid Isidoor 3ogaert-Van Cromphout, west de Hospiciën van Aalst, noord Van Cromphout. In pacht bij de kinderen Francis Van Cromphout, mits 35 fr. Boomprijs 200 fr. GEMEENTE AYGEM. Veertiende koop. Den helft ten weste van eene partij Land, gelegen aan de Kalseide van Eetsvelde, ten kadaster sectie A, nummer 168b, met eene totale grootte van 1 hectaar 34 aren, jalende oost Theophile en Leontine Van Cromp- ïout, zuid de Kalseide, west verscheidene en noord de Boschkauterbaan. In 2 deelen a) zuid helft b) noordhelft. Zitdag Dijnsdag 22 Augusti 1911, om 1 nre namiddag, ter herberg van de Weduwe August De Clercq, te Burst, aan dó Statie. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST. 5-6-7 Oogst. XVll® Bondsfeest der Ka tholieke turn- en wapenkringen van België, te DIest. Deelneming van Steun geeft Moed Aalst, met muziek en turners. 13 en 15 Oogst. Opvoeringen van Vondels Lucifer in St-Jozefscollege. 20 Oogst Congres der Kath. Jonge Wach ten van Oost-Vlaanderen. 27 Oogst. Deelneming der katholiek© turnkring «Steun geeft Moed» aan het gouwfeest te Geeraardsbergen. 10, 11, 17 en 18 Sept. Vlaamsche Kermis op Sint Jozefsparochie. 25 September. Luisterrijk muzikaal feestr in den Katholieken Burgerskring, mits inkomgeld. In September. Groot Alhletisch feest op hot Sporl-terréin van Steun geeft Moed Aalst. (Juislen dalum later te bepalen). 1 Oktober. Jaarlijksch Volksbanket, in den Katholieken Burgerskring, voor al de leden van den krifig. 1 October. Opvoering van Flachsman als Opvoeder door het koninklijk tooneel- en letterkundig gezelschap Land van Riem 8 Oktober. Opvoering van Het Erfdeel door de Koninklijke Rederijkkamer DeCatliarinisten 5 November. Opvoering van Jlenry Mas- terton door den Oud-leerlingen hond der Broeders, in do Stads feestzaal. GEERAARDSBERGEN S Oogst. Ronde van België in vliegtoestel. Vliegende kontrool van Geeraards- bergen. 27 Oogst Kermis-Zondag. Grootsch turn- feest der kringen van Vlaanderen's Turngouw en anderen. In September tooneelfeeslen door dc katho lieke bonden. DENDERHAUTEM 13 Oogst. Om 3 ure namiddag, plechtig© inhuldiging van het prachtig nieuw vaandel van den Christen Vlaam- schen Bond. Aanspraken door b'e- roemde redenaars. BORSBEKE 17 September Inhuldiging van het vaandel der Xaverianen. Algemeene gewes telijke vergadering der maatschap pijen der streek. HOFSTADE 22 en 30 Oct. Opvoering van het evangelie- en 5 Novemb. spel Jesus in Samaria 150 uitvoerders. N. B. Jjf katholieke Maatschappijen van de Stad cn, het Arrondissement icordeji beleefd verzocht de daluni s hunner feestcp, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. 3 oogst Hop. markt jjqer vast, prijzen in opslag, beschikbaar 135 fr. Nie.uw gewas, 155 fr. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gesteld beesten 577: Vette koeien 85; melkkoeien 00 groote ossen 4; jonge ossen 174 vaarzen 180 stieren 134 varkens 723 kalveren magero beesten schapen Lokeren 2 oogstBoter 2,90 a 3,26, eieren 2,36 a 2.54, aardappelen 00,00 a 00,00, raapkoek 10,50, lijnkoek 22,00, rogge BRUSSEL, 2 oogst—Graanmarkt. Inlaud- sclie tarwe 19 0/0 a 19 1/2 Amerikaansche Win tertarwe 19 1/2roode Kurrachée 18 3/4 inland- sche Rogge 1-1 1/2 a 14 3/4 Gerst Donauen Odessa 15 3/4 a 17 ;inlandsche Gerst 17 a 17 1/4 Haver van Courlande 18 1/2 a 19 Gerst der Pol ders 20 0/0 a 00 0/0inlandsche Haver 18 1/2 a 19 1/2 Amerikaansche Maïs 15 0/0 a 00 0/0 id. van Odessa 14 3/8 Graan van den Donau IS 1/4 a 19 id. Rio de la Plata 14.a 143/4 Handelsblnem 23 1/2 Bakkersbloem 24 1/2 Zemelen 14 U/0a 00 0/0. Hopmarkt. Aalst beschikbaar 130 a Oliemai-kt. Koolzaadolie te Brussel 65 in provincie 63 Lijnolie te Brussel 91in provin cie 89 inlandsch Koolzaad 30,00. Boter 2,54 a 3,54. Wetteren. Boter 2.70 a 2.80. Eieren 2.09 a 2.36. Viggenen 37.00 a -15.00 Aardappelen roode 12.00 a 13.00. id. witte 9.00 a 10.00. Kiekens stuk 2.50 a 2.75. Konijnen stuk 1.70 a 0.00. Jonge duiven 't koppel 1.10. Alle Donderdagen en Vrijdagen bezondere groote keus van vele sooi'len verscheu ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischvvaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht, Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achtbare ingezetenen di© van leveranciers veraderen. Zeer voordeclige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VAN 5TYVENDAEL Eenig Huis der stad sedert 25 jarou in do Oostendsche Vissoherijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT, 38, AALST. rfELEFOON Nr4-1. 215 Studie van den notaris VAN DE VELDE, te Ninove. Eene schoone, welgekende en gerieflijke hoeve, met woonhuis, stallingen, schuur en verdere afhangendiieden, ruime kelders en zolders, schoonon boomgaard en tuin rond de hoeve, gestaan en gelegen le Pollaere, op het Echelken, groot in oppervlakte volgens meting 92 aren 25 centiaren. Thans bewoond en gebruikt door de eige naars, de heeren Frans en Hippoliet Do Smet. Verders, volgens verlangen van den hoo per in pacht te bekomen,- tien hectaren goede zaailanden en meerschen. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot de voornoemde eigenaars of ter studie van van den voornoemden notaris Vand© Velde. 311,

De Volksstem | 1911 | | pagina 3