BUITENLAND. Onsol)ulrt_z8gepraail NIEUWSBERICHTEN. De gruwelijke mrderij te Zande Oproep van den Belgischen Katholieken Schoolbond De Kempenaar ae Sfste FRANKRIJK Nieuwe bisschop Priester Menester, kanunnik in de kathe draal van Agen, is in vervanging van Mgr Dadolle zaliger, tot bisschop van Dij on gekozen. Verdeeldheid bij de Cheminots Verleden Donderdag hielden de Cheminots eene algemeene vergadering te Parijs. Hot is er leelijk toegegaan in die vergadering. De ee«<ï Cheminots maakten de anderen uit voor speurhonden, wat eéh geweldig schelden teweeg bracht tusschen verschillende deel nemers. Toen er ging overgegaan worden lot de stemming van een punt dat niet op de dagorde vermeld stond, zijn al de revolution- naïren uit de vergadering gegaan. De ver deeldheid is voltrokken. Do eenen keuren openlijk de saboteering af, de revolutionnai- ren keuren ze goed. HAITI. Groote wanorden De lage volksmenigte heeft den policlepre- lekt aangevallen, toen deze zich inscheepte op een stoomer. Er vielen 5 aooden. President Simon en zijne vrouw zijn op een boot gegaan die vaart onder eene vreem de vlag. RUSLAND Gespannen toestand met het Vatikaan De toestand tusschen Rusland en het vati kaan is weer zeer gespannen. Duitscho en Poolsche katholieke bladen spraken reeds van volkomen afbraak der betrekkingen.Dat is te voorbarig. Een Romeinsche prelaat ver klaarde dat de toestand inderdaad critiek was, doch dat hij niet geloofde dat het tot volkomen vijandelijkheid zou komen. ENGELAND Verandering in 't bestuur van 't leger De Engelsche regeering houdt zich bezig met eene groote herinrichting in het hooger bestuur van 't leger. Het opperbevelhebbers schap zal worden toevertrouwd aan generaal French, hedendaags opzichter van de mach ten te lande. Algemeene werkstaking Te Londen hebben de dokwerkers opnieuw de algemeene werkstaking uitgeroepen. Dit gebeurde in eene vergadering van Woensdag avond. De werklieden eischen 80 centiemen van 7 ure's morgends tot 5 ure 's namiddags en l,25fr.per uur van af vijfu. 'snamiddags tot G uren van den morgen. De maaltijden worden betaald door do patroons. Ook elders te Cherbourg en te Duinkerke is Tte toestand fel gespannen. De politieke toestand M. Balfour schijnt eenigzinsop zijn vorig besluit terug te willen komen. Hij zal in het lagerhuis eene motie van blaam neerleggen tegenover de regeering voor hare tegen- de grondwet strijdende handelwijze. Dcnationaal liberalen zijn ook bevreesd voor het geval dat zij zouden gedwongen worden 500 nieu we pairs bij temaken. Zij vreezén terecht de gevolgen van zulke daad voor de toekomst. ITALIË Het geschil met Argentina Italië heeft met klank geantwoord aan de eischen van Argentina, met zelf terstond doornijpende maatregelen te nemen. Argen tina dacht nu langs Montevideo de Italiaan- seho uitwijkelingen in La Plata te kunnen krijgen. Daarom heeft Italië zelf de uit wij king verboden naar Uruguay. Parijs en Berlijn steunen Berichten uit Rome meidon, dat de regee ringen van Parijs en Berlijn gezamenlijk pro testeeren met Italië tegen de al te groote aanmatiging der Zuid-Amerikaansche repu blieken. To Buenos-Ay res heeft de maatregel der Italiaansche regeering eerder een nadeeligen indruk gemaakt. 52c Vervolg. Het beteekent dat zij zoo even afscheid van hem heeft genomen, op eene wijze waaruit ik mag besluiten, dat zij op eenen zeer vertrou- welijkeu voet met hem stond. Ik zag hoe. hij haar omhelsde, en deze man was graaf Beau court niet. Zij liet Roza los, die met neergeslagen ©ogen bleef staan. De uitdrukking van wantrouwen op het ge laat van Eugenie veranderde in toorn, maar deze was tegen de klaagster en niet tegen de aangeklaagde gericht. Ik begrijp niet, mevrouw Bienjour,zegde zy koel, welk belang gij kunt hebben bij de bijzonderste zaken van juffrouw Lepage... Ik wil er niets van hooren Roza wierp mevrouw Mixtome eenen dank baren blik toe. Mevrouw Bienjour sloeg de handen samen en haar wezen drukte de hoogste verbazing uit. Mevrouw Mixtome, riep zij, gij schijnt mij niet verstaan te hebben. Dit meisje heeft gezegd dat zij vreemd was in Frankrijk. Zij kent hier niemand behalve graaf Beaucourt. Zij heeft u bedrogen. Nog geen twee minuten geleden zag ik haar in de armen van eenen man, die mij onbekend was.Datzjj het looche- ne als zij kan. Gij zult u vergissen, mevrouw... Juffrouw Lepage, riep de oude dame, Ken jenie in -Ie redo valleudo on zich tot Roza wendende, kunt gy het tegenspekon dat ik zoo even getuige was hoe gij afscheid naamt van eenen vreemden man Het monster geeft zich gevangen Donderdag morgen heeft de moordenaar zich gevangen gegeven in de gendarmerie van Thourout. In den hals heeft hij eene groote wonde, en hij was enkel gekleed met broek en hemd. Zijn hoofd was gansch be bloed. Denzelfden morgen werd hij naar hel gevang van Brugge gevoerd. De kerel durft beweren dat hel zijne vrouw was, die hem de vreesdij ke wonde in den hals toebracht, alvorens hij met liet kapmes de ongelukkige afmaakte. Men denkt eerder dat hij heeft willen zelfmoord plegen. De opschudding in de streek is nog steeds zeer groot. Eene overgroote verontwaardige menigte, heeft het huis der misdaad bezocht. Hij is gericht tot alle Belgische katholieken De katholieke schoolbond komt aan het katholieke België een dringenden oproep te doen voor de betooging van Leuven op 27 Augustus. Na gesproken te hebben van de onlangs voorgekomen gebeurtenissen, eindigt den oproep alsvolgt Deze gebeurtenissen hebben eens te meer de noodlottige .uitwerksels bewezen van ons gebrek aan verstandhouding en aan inrich ting van ons propagandas erk. Overal komen er goede willen te voorschijn, maar;er wordt gewerkt zonder een algeheel opgemaakt plan. Misschien dat, zoo onze propaganda meer rationeel ware ingericht geworden, wij zegevierend hadden kunnen weerstaan aan al de handelingen onzer tegenstrevers. Niette genstaande de noodwendigheid van samen werking die zich op alle gebieden had ver toond op het congres van Mechelen in 1909, is er niets gedaan om aan dien wensch ge volg te geven. Wij komen er eens te meer de spijtige gevolgen van t'ondervinden. De ministerieel© krisis zou toch een goede zijde gehad hebben, indien wij er nu toe kwamen eene meer rationeele propaganda in te richten. De nieuwe gedachten vragen veel tij «Tom hunnen weg te vinden in de massa der be volking. De katholieken moeten zich dus krachtdadig in 't werk stellen om de school wet te doen kennen langs den weg der druk pers en door vele voordrachten. Volgen wij de taktiek onzer tegenstrevers richten wij overal beloogingen in ten voordeeie van de vrijheid van den huisvader. Gaan wij in machtige menigte naar de be tooging welke de katholieken inrichten ter eere van M. Schollaert en waartoe zoo vrien delijk al de katholieken van 't land zijn uit- genoodigd. En waarom zouden wij in iedere provincie ook geene groote betooging op touw zeiten, waar Heeren Schollaert en Helleput te zouden uifgenoodigd worden De toegang zou er gemakkelijker, de toeloop nog veel grooter zijn en ecnegrootere menigte zou het goede woord kunnen hooren van onze politieke hoofdmannen. Verliezen wij geen enkelen minuut en hoog de harten Sclvaren wij ons allen rond den nieuwen kabinetsoverste, M. de Broque- ville, die er alzoo toe komen zal onze recht vaardige eischen te doen zegepralen Wij zijn overtuigd dat die oproep overal zeer gunstig zal aanhoord, en vooral, beant woord worden. En nu, vooruit naar Leuven! Brussel. Botsing. Gisteren namid dag reed een auto lags de BotaniekenhoHaan en botste met geweld tegen een eiectriekon tram. De schok was zeer hevig. Het is dank aan de koelbloedigheid van den wattman dat er geene persoonlijke ongelukken zijn. Opgezocht. De policie van Brussel Roza antwoordde niet en haar stilzwijgen verontrustte Eugenie. Zij kan het niet loochenen riep de oude dame zegepralend. Mevrouw Mixtome, juf frouw Lepage is eene adder,en gy behoort dit feit vast te stellen. Gij hebt het meisje hier voorgesteld en met uwe gasten op ééne lijn geplaatsthet is uw plicht u ervan te over tuigen, dat gij uwe gasten niet in aanraking met onwaardigen hebt gebracht. Wanneer zij bewijzen kan niets kwaads gedaan te hebben, wil ik haar gaarne vergiffenis vragen. Roza zag nog altijd zwijgend ter aarde. Ik ben overtuigd dat gij u vergist hebt, zegde mevrouw Mixtome. Ik heb haar onmiddelijk bij den arm ge nomen zonder haar een oogenblik uit het oog te verliezen! riep mevrouw Bienjour opnieuw. Neen, ik vergis mij niet... Ik bemerk dat gij niets van juffrouw Lepage kunt hooren of zij moet hetzelve bekennen.Welnu, juffrouw, en zij wendde zich met gebiedend gebaar tot het meisje, hebt gij heden avond niet iemand in den tuin aangetroffen, ja of neen Heb ik u geen afscheid van hem zien nemen Roza sloeg hare oogen op en Eugenie be merkte nu hoe wanhopig zij was, haro lippen openden zich een weinig, maar er kwam geen geluid over dezelve. Er heerschte eene pijnlijke stilte. Eugenie werd bleek. Waarom weersprak Roza deze be schuldigingen niet Waarom verdedigde zij zich niet tegen dezen laster Juffrouw Lepage 1 vervolgde mevrouw "Öienjour, kunt gij het loochenen dat gij in dienst van mevrouw Mixtome zijt getreden om uwe geheime plannen door to zetten Een licht snikken, eene siddering bewees dat deze vraag Roza geheel beroerde. Juffrouw Lepage,zegde Eugenie vrionde- doet opzoekingen om een meisje van een 25tal jaren te vinden die een barer vrienden beroofd heeft van zijn brieventesch die twee duizend zeven honderd vijf en vijftig franken bevatte. Zij draagt een blauw kleed 'en zwarte hoed, en heeft op de linkerwang een korenhaartje. Onwaardige moeders. Men heeft uit de vaart van Charleroi een lijkje getrok ken van 6 maand. Men zoekt de onwaardige moeder op. Zonnesteken. Werklieden waren gisteren namiddig in een gebouw der Idalia- straat aan het werken. Eensklaps viel een hunner ten gronde. De mannen droegen hem aanstonds naar eene naburige apotheek. Van daar werd hij naar hel hospitaal overgebracht. Zijn toestand werd er hopeloos geoordeeld. Dezelfde dag vond een policieagcnt een 23jarige jongeling die in een deur lag. Hij deed hem onmiddelijk naar het hospitaal overbrengen. Daar bestatigden de doktoors dat de jongeling door een zonnesteek getrof fen was. Overreden. De onbekende vrouw, die op de Waterloolaan door de auto van M. X..., van Cureghem, omvergeworpen werd en in het Sint Pietershospitaal stierf, is zekere Marie Van lTemelryck, ongehuwd, geboortig van Brugge, en wonende in de Montseratstraat, 62. M. X..., die zelf zijn auto bestuurde, werd door den heer onder zoeksrechter ondervraagd en terug in vrij heid gesteld. Goede vangst., -jEen policiewacht werd Donderdag morgend verwittigd dat twee kerels van aardig uitzicht gepoogd had den in eenen eigendom der Arlensche straat te dringen. De agenten zetten zich achter de kerels op zoek en vonden ze weldra. Men deed de kerels naar het policiekom- missariaat en men tastte ze af. Een hunner werd in het bezit gevonden 'van eenen ring met v'alsche sleutels. Men heeft bij de huiszoeking een der gasten in 't bezit gevonden van eene gansche reeks zaken die van diefstallen voortkwamen. Negen koeien door de hitte gedood. - M. Jules II...,veekoopman had naar Brussel een wagon met 10 koeien gezonden, bij de aankomst kestaligdo ipen dat 9 der dieren aan dehir.j bezweken waren. Het is 5,500 fr. scha-ï voor den koopman. HotelplunderaaVè. De policie zocht sedert lang reeds eeir kerel op die in een hotel der Anspachlaan gestolen had. Men had bestatigd dat de gast eens zijnen buit ge maakt er van onder getrokken was en den Express naar Parijs had genomen. Men staakte dus de opsporingen. Over een viertal dagen huurde een paar eene gemeubeleerdo kamer op de Moniken- vest. Daar de meesteres sedert twee dagen hare huurders niet meer gezien had, ging zij hunne kamer eens bezichtigen. Zij bestatigde dat zij reeds gansch leeg geplunderd was er stonden dog twee pakken gereed om weg gedragen te worden .«Do pólicie werd ver wittigd, zette zich op loer en toen de twee gasten rond 6 ure van den avond terugkwa men werden zij naar het policiebureel geleid. Zij werden er als de dieven van de Anspach laan erkend en er opgesloten. Een goed nieuws voor dezen met moeilijke spijsvertering. Men zegt wonderen van de Bitterpeeën der Trappisten Vincart, met of zonder melk le gebruiken. 1500 C Berchem Stö Agathe. Zelfmoord. Fen werkman der statie "wan Sle Agatha- Berchem, was Woensdag avond, rond 11 ure, getuige van een vréëselijk schouwspel. Tusschen de riggeis op een afstand van meer dan 15 meters, lagen de overblijfsels verspreid van een menschelijk lichaam, dat gansch vermorzeld was. De ledematen en stukken vleesch, evenals het hoofd werden in zakken gelegd en naar Sle Agafha-Berchem gebracht. Uit het ingesteld onderzoek bleek het dat de overledene zekere Felix V.... was, 69 lijk, geloof mij als ik u zeg, dat ik geene schuld heb aan dit tooneel. Ik ben vast over tuigd dat mevrouw Bienjour zich bedriegt. Mijne oude vriendin schijnt hard en wreed te zijn, maar ik geloof aan den ernst van hare, met overtuiging uitgesproken woorden. Niet om mij, wantik wantrouw u niet, maar om u zelve bid ik u mij te zeggen,dat mevrouw zich bedriegt. Gij zijt eene vrgemde in Frankrijk en daarom is het niet aan, te nemen, dat gij met iemand van uwe kennis eene samen komst kunt hebben in mijnen tuin. Roza had zich opgericht. Eugenie Mixtome, hare eigene moeder, scheen haar rechter te zijn geworden. Zij kon zich nauwelijks weer houden zich aan hare borst te werpen, een beroep te doen op de liefde der vrouw,waarop zy rechtmatig aanspraak kon maken maar opnieuw was het de gedachte aan haren vader die haar sterkte. Zij dacht in welk groot ge vaar deze verkeerde, zy dacht dat zyn loven van hare voorzichtigheid afhing. Zij kon dus do beschuldiging van mevrouw Bienjour niet tegenspreken liever wilde zij alles verdragen wat er dan ook mocht gebeuren. Het was geene vrees die uit hare oogen sprak, maar er lag een smeeken in te lezen, zöo innig, dat mevrouw Mixtome er pijnlijk door werd aan gedaan. Ik kan de beschuldiging van mevrouw Bienjour niet tegenspreken, zegde zij bevend maar ik ben niet onwaardig. Ik ben geene ge- lukzoekster Geloof mij, mevrouw ik be zweer u, vertrouw mij. Misschien kan iku eens alles verklaren,doch uukan ik het niet Mevrouw Mixtome scheen ontsteld. Haar vertrouwen werd eenigszins geschokt. Zij had het meisje leeren kennen met eene hartelijk heid, welke zij zelve niet kon verklaren. Dat Roza een geheim bezat, was haar duidelijk jaar oud en wonend te Assche, waar hij sinds Maandag verdween. Hij moet uit wanhoop een einde aan zijn leven hebben gesteld. Laken. Bedroevend. Gisteren werd le echtgenoote X...., Sint-Jorisslraat, plot seling door krankzinnigheid aangetast. On langs werd zij met hare twee kinderen door haren man verlaten. In de uiterste ellende gedompeld en op het punt het leven te schen ken aan een derde kind, verloor zij het ge bruik harer verslandvermogens in een crisis van wanhoop. Hare twee kleinen werden naar het gesticht voor Verlatene Kinderen overgebracht. Erge val. De plafonneerder Ghis- lain Decoorter, Jubelfeestlaan, viel Donder dag aan het Pannenhuis van eene stelling. Men nam hem bewusteloos op met eene dub bele breuk aan het rechterbeen en erge kneuzingen. St. Jans-Molenbeek. Brand Ton ge volge van de hitte, schoot Woensdag namid dag, het gras in brand op den talus langs heen de Kempenstraat, nabij de Weststalie. In min dan vijf minuten golfden vlammen in de straat. De pompiers der gemeente heb ben het vuur gebluscht. Elsene. Brandkastdieven. Wij heb ben vermeld dat dieven in den nacht van 30 Juli in het bureel van M. F*.., gedrongen wa ren en er in de brandkast oen-gat gebrand hadden zonder de 100.000 fr. die de kolier bevatte te kunnen stelen. Het onderzoek duurd voort in deze zaak en gisteren namid dag is het parket er afgestapt. Willebroeck. Werkongeval. Een erg ongeluk greep gisteren plaats op de werken van de vaart, te Willebroeck. De conducteur, zekere Doyen werd tusschen twee wagonet- jes zavel gevat en de horst te pletter ge drukt. Zijn toestand is hopeloos. SlaapicandelaarsterVerleden nacht gedurende eene krisis van Somnambulisme, stond Mej. P.., 23 jaar oud, wonende op den Rijweg, op en ging builen langs liet achter deurtje. Zij ging recht naar de vaart. Na op een duizendtal meters gewandeld te hebben langs den oever, verloor zij het evenwicht en viel in het water. Schippers, die den val gehoord hadden, snelden haar ter hulp, doch te vergeefs. Men kon nog slechts haar lijk ophalen. Viane. Dieven en kwaaddoeners. Ten huize van August Van den Berghe, is een accordeon gestolen ter waarde van 50 fr. De pakkers moeten eer schelmen dan dieven zijn, want men heeft liet speeltuig weerge vonden langs den weg, doch in zulk een toe stand dat het geen cent meer weerd was. Waschgestolen.Vrouw Alexander -Mangelinckx, uit het zelfde dorp, had haren wasch te bleeken gelegd in eene weide naast haar huis. Zonder naar den donkeren le wachten, hebben onbekende het waschgoed gerobberd en zijn ermee van door getrokken. Idegem. St-Pieters kapel in brand. Zondag had de jaarlijksche plechtige boet processie plaats ter eere van Sl-Pieter. Terwijl het ingetogen en biddend volk in stoet den ommegang deed,\vierd er geroepen dat de kapel brandde. Op een omzien was de stoet uiteen. Iedereen snelde naar de bid plaats. Geluklciglijk was men reeds het vuur meester geworden, en de kostelijkste pand, het beeld werd bewaard. Nochtans bedraagt de schade een zestigtal frank. Het vuur ontstond door afdruipende keer- sen, die, smeltende ten gevolge der ondraag lijke hitte, naar het beeld en de sieraden waren overgeheld. Het was aangrijpend te zien hoe sommige ieveraarsters de tranen in de oogen kwamen bij 't zien vernielen van hun schoon en ijver vol werken,de vruchten hunner milde giften. Wetteren. Fabrieksluiting. De groote weeffabriek van den heer Felix Beer- naerts heeft gisteren middag het werk moe ten stil leggen bij gebrek aan water. maar hoe kon zij iets slechts van haar denken? Hare trouwe en oprechte oogen spraken voor de reinheid harer ziel. Zy maakte aan het tooneel spoedig een einde. Wij zullen de zaak heden avond niet ver der bespreken, zegde zij ernstig. Roza, ik zal u dadelijk op uwe kamer komen bezoeken. Zij wenkte met de band op de gewone vrien- delijko wijze en Roza begaf zich zwijgend naar hare kamer. Mevrouw Bienjour, zegde Eugenie erns tig, toen zij met de oude dame alleen was, ik verzoek en gebied u dit voorval voor iedereen geheim te houden.Onze gasten mogen er niets van weten... Ik zal zwijgen, mevrouw. Het is hoogstwaarschijnlijk dat het meis je de zaak zal ophelderen, vervolgde zij. Do man is misschien een onwaardig lid der fami lie van juffrouw Lepage, en dit bekent zij ze ker niet gaarne. Ongetwijfeld zal zij alles ver klaren maar gij en anderen hebt geen recht op haar vertrouwen.Wanneer zij mij tevreden stelt, moet gij ook tevreden zyn. Het doet mij leed, Eugenie, antwoordde de oude dame, dat ik u zulk eene diepe smart veroorzaakte, doch ik achtte hetmynen plicht u een bewijs te geven dat het meisje u be driegt. Gij zult my, hoop ik, vergeven, dat ik u dit leed heb aangedaan. Eugenie knikte en verzocht mevrouw Bien jour nogmaals dringend te zwijgen, waarop deze zich terugtrok. Mevrouw Mixtome ging eenige minuten vol gedachten op en neer,ver liet nu insgelijks het salon,ging langzaam den trap op en klopte aan Roza's deur. Deze open de. De roode oogen en de sporen van tranen Op de wangen verrieden, dat zij geweend had. Mevfrouw Mixtome zette zich aan den Ruim 1500 a 1800 werklieden zijn door dil onheil zonder eenige inkomsten gesteld en elkeen vraagt zich af voor hoelang dit werk verlet zal duren. De groote beek van Overbeke, waar de heer Beernaerts het noodige water trok voor het ingang houden der zes stoomtuigen zijner fabriek is door do lange droogte zonder wa ter gevallen en daardoor was het onmogelijk de getouwen enz., langer in gaug te houden. De heer Beernaerts heeft bij middel van zijn automobiel lings en rechts pogingen aangewend om water te krijgen welke men bij middel van vervoerstukken zou gehaald hebben, om aldus het werk niet te moeten stilleggen, doch nergens was zulks le beko men. Bij menschon geheugen is dusdanig feit in Wetteren nog nooit voorgevallen en thans ziet men honderden fabriekwerkers doelloos en werkeloos langsheen de straten slenteren, zonder hoop, ievens eenige bezigheid le zul len vinden. Dat het algauw regene Liefhebbers van eenen goeden borrel drin ken den Rigolo Koning der oude graan- gen evers. Volkegem-bij-Audenaarde. Brand. Donderdag avond, om 8 ure, is het beginnen branden in de pachthoeve van M. Oscar De Moester, aan do Kruisstraat. Het huis en de stallingen stonden op korten tijd volop in brand. Bij gebrek aan water konden degebu- ren niet blussclien. De meubelen, de kleede ren, het landbouwalm, de oogst, eene groote hoeveelheid hout, hooi, étrooi, de hennen en kiekens, enz. zijn de prooi der vlammen ge worden. Men heeft de koeibeesten kunnen redden. Van de hofstede blijft niets over dan een hoop puinon. Men weet niet boe de brand ontslaan is. De schade is groot en slechts gedeeltelijk verzekerd. De gendar men van Audenaarde zijn ter plaats geweest. Koolskamp. Droeve dood. De vrouw van M. Werrebroeok trok naar do tramstatie om le vertrekken. Op het oogenblik dat zij op den tram ging slappen, kreeg zij eene bloedspuwing, verstikte en stierf weldra. Desselghem. In frankrijk gestorven. De merkman Hendrik De Beurne, van de wijk Dries, was in Frankrijk den oogst gaan doen. Hij was bezig met pikken, toen hij neerviel en stierf, tengevolge van een zonne slag. De ongelukkige inan was 40 jaar oud en laat eene weduwe en kinderen achter. Vraagt den fijnen elixir De Kenner Het is do goedkoopste. Ronse. Door een zonneslag gedood. Verscheidene Vlaamsche en Fransche dag bladen hebben tot gisteren toe gemeld dat de landbouwer II. De Groote door een zonneslag gedood werd. Daar weet hier niemand iels van. Wattripont-bij-Ronse. Kerkdieven ont dekt. Over eenige dagen werd er in de kapel van de prinsen de Bethune ingebroken en vele voorwerpen van groote waarde ge stolen. Het parket deed bij een voddenkoop man eene huiszoeking en ontdektLè er de gestolen voorwerpen. De kerel werd naar 't gevang gedaan. Velours en demitten voor werkkostumen, Van den Bergh-Jouret, Aalst. Steenhuyze-Wynhyze.Koren in brand. Dijnsdag nanoen, is een geweldige brand ont slaan in eene partij koren. Moedige personen boden seffens hulp en zoo is er geene onbe rekenbare schade te melden. Het is dus alleen bij de verbrande partij gebleven. Echter is de schade nogal aanzienlijk. De brand werd veroorzaakt door de aia- chien van den tram. Een os op den loop. Aan de Eiken straat, stond de kar der kinderen De Turck, bespannen met een os. Eensklaps floot de tram tot het vertrek.De os verschrikt,sprong en trok zoo uitermate geweldig, dat hij zich losrukte en wegijlde. Eene dochter De Turck wierd omvergeworpen en het dolle dier sprong over een kind dat er nabij stond. Er zijn geene ongelukken te betreuren. schoorsteen en wenkte Roza tot zich.Deze ging naar haar toe, knielde naast mevrouw neer en legde haar aangezicht op hare knieën.Eugenie streek haar door de blonde haren en speelde teeder met de op de schouders hangende lok ken. Gij weet dat iku liefheb, Roza, zegde zij zacht. Eene neiging met het hoofd was Roza's ant woord. Weet gij ook dat ik niets kwaads van u kan denken Ik bedoel dat gij u in eenen nood bevindt, waaruit ik u gemakkelijk bevrijden kan. Ik heb een recht op uw vertrouwen, mijn kind, en ik moet dit laten gelden. Wie was de man dien gij heden avond in den tuin aan- tróft Ik kan liet niet zeggen, zelfs niet aan u, mevrouw riep het meisje, smartelijk hare oogen opheffend. O, mevrouw, als ik kon, zou ik u alles vertellen, maar ik kan niet, ik mag niet Uw vader is in Griekenland. Gij zegdet mij dat gij geene andere familiebetrekkingen hadt.Deze was graaf Beaucourt niet en hy kon ook geen bloedverwant van u wezen.Wie was hij dan Ik kan het u niet zeggen!Ik mag niet Over het voorhoofd van Eugenie Mixtome trok eene donkere wolk. In ondervinding zijt gij nog een kind, Roza, zegde zy zacht en liefdevol, en indien gij eens kennis had aangeknoopt... Ach Ver trouw mij alsof ik uwe moedor was,die gy vele jaren geleden hebt verloren en stel mij in staat u te helpen. Zeg mij wie die man was... (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1911 | | pagina 2