Onschuid zegepraalt DE RONDE VAN BELGIE NIEUWSBERICHTEN. voor vliegtoestellen. Nog de Ronde van liet Land van Aalst. 't Wit StOGyks van Jaspas Reals SpisgelfaMek A, L. MEYVAERT Sterfgeval. Stadsnieuws Vlaamsche Kennis op Sint Jozefsparochie Al de vliegers, die aan de Belgische vlieg- fonde zullen deelnemen, zijn op weg naar Borchem St-Agatha, of zijn er reeds. Zondag zullen zij allen vertrekken. De ingeschrevenen zijn. 1. Olieslagers Jan, Belg, monoplan 2. Olieslagers Max, Belg, monoplan 3. Tyck Jules, Belg, monoplan 4. Vasseur, Franschman, monoplan 5. Grombez, Belg, monoplan 6. Gaubert, Franschman, biplan 7. Contenet. Franschman, biplan S. Lescarts Fern, Belg, monoplan 9. Hanciau Paul, Belg, biplan 10. Lanser Alfred, Belg, monoplan; 11. Gomte d'Hespel, Belg, monoplan 12. René Cozic, Belg, biplan. 13. Leprince Paul, Franschm., monoplan 14. Védrines, Franschman, monoplan 15. Parisot, Franschman, monoplan IC». Prévost, Franschman, monoplan 17. Tabuleau, Franschman, monoplan; 18. De Roy Willy, Belg, biplan. De eerste vlucht gaat van Brussel naar Bergen (Gasteau), over Edingen, (vaste kon trool), Nijvel, (vliegende kontrool), Chate lêt (vaste kontrool), Beaumont (vliegende kontrool), Bergen (Gasteau). De afstand is ongeveer 130 kilometers. Dijnsdag wordt de tweede vlucht betwist, op den weg Bergen-Doornijk, met kontrools to Lessen en to Geeraardsbergen. To Geeraardsbergen moeten de vliegers rond den toren der hoofdkerk een kring be schrijven. Do vliegers zullen er tusschen 2 ure na noen en 8 ure 's avonds voorbijvliegen. t Zal ongetwijfeld Zondag te Berchem 'Ste Agatha en Dijnsdag te Geeraardsbergen aan geen volk ontbreken. Bij het ter pers leggen kregen wij nog vier inschrijvingen, welke dus de volgende num mers hebben ONAF H ANKELIJKEN 32. Camillo Botte, Espinois-Binche 33. Lucien Buysso, Wontergem. BEGINNELINGEN 97. Stefaan Van de Velde, Lovendegem 98. Jules D'Hossche, Mariakerke. it Het klein Gent 172 is de Rendez-Vous van alle Sport-vrienden i EXAMEN AFGELEGD. i Voor het bijzonder Jury te Brussel heeft met goeden uitslag afgelegd liet examen van kandidaat in wijsbegeerte en letteren, M I,eo Velge, van St. Quintens-Lennik, oud- leerling van ons St-Jo/.efscollege. Brussel. Paard in de vitrien. Een verhuiswagen werd gisteren avond in de Paul Devaustraat door een tram getamponeerd en kwam terecht met het paard in eene vitrien. De schade is zeer belangrijk. Het arme dier zal waarschijnlijk moeten afgemaakt worden. Dieven in de zwemkom. Gisteren namiddag, was M. Haverbeek, policieagent der vijfde afdeeling, een bad gaan nemen en stelde bij zijno terugkomst in zijne kabien vast dat een dief hem beroofd had van zijn uurwerk en van 48 fr. dat hij in zijne klee deren had laten steken. Hij is niet het eerste slachtoffer van den kerel die er op uit is om dergelijke dieften te begaan. Brocdermoorder van 12jaar. Twee kinderen,een jongentje en een meisje, waren gedurende de afwezigheid hunner ouders aan het spelen in hunne woning, Pierstraat. Eensklaps ontstond er twist tusschen beide 53* Vervolg. O, wee Ik kan nietHet is alsof mijn hart ging breken Mk zal uw vertrouwen ver liezen, als ik het niet reeds verloren ben, en ik zou liever sterven dan door u miskend te worden. Het geheim, waarnaar gij mij vraagt, is het mijne niet, en daarom mag ik het u niet zeggen riep Roza, wanhopend de handen jwringend uit. Mevrouw Mixtome keek het meisje ernstig aan. Roza, zegde zij, uw vader is niet hier en kan niet op u letten; ik zou echter eene slech te vriendin voor u zijn,indien ik niet uw volle vertrouwen eischte, of duldde dat gij door uwe onervarenheid in handen vielt van eenen onwaardige. Gij houdt van graaf Beaucourt. Weet hg van dit bezoek f Neen Neen Zal ik het hem mededeelen Neen, mevrouw Mixtome, om alles ter wereld niet Wat moet ik daarvan denken Mijn hart hangt aan u, maar ik moet uw geheim weten. Ik moet het weten ter wille van u zelve. Gij moogtmij volkomen vertrouwen. Ik zal uwe mededeelingen in mijn hart bewaren. Ik be zweer u,Roza,vertel mij de geheele waarheid. Roza stond op, zij was doodsbleek en uit hareoogen parelden opnieuw heete tranen. Ik kan het u niet zeggen,antwoordde zij. O, mevrouw, wat moet gij wel van mij den ken? Ik zou liever sterven dan uwe achting te verliezen en toch kan ik u m(jn geheim niet mededeelen. en het meisje greep een mos en bracht haar lOjarig broertje een steek i:i den rug toe. De kleine begon oin hulp te roepen en geburen snelden toe en brachten de kleine over naar het hospitaal. Laken. T>c' f. Twist was gisteren ontslaan in de Telefoonstraat lo Laken, tus schen M. Van C..., en M. Tweldra wer den do mannen handgemeen. Gedurende het gevecht bracht T.., aan G.., een geweldigen slag op het hoofd too, en deze zakte ineen. Hij werd naar het hospitaal overgebracht T.., werd aangehouden en opgesloten ter beschikking van het gerecht. Badgasten. Sedert 30 Juli was zekere Jan N.., bediende in een commercie- huis der Keizerstraat, verdwenen met eenige honderden franken. Hij is-in eene badstad gaan leven met eene vriendin. Woldra zal hij achter da grendels zitten. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. G Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Antwerpen. Dintschers aangehouden. Drie agenten der opsporingsbrigade heb ben gisteren op de Ankervliet twee Duilsche vrouwen en een hunner handlangers aange houden, die ten nadeole van een zeeman een gouden uurwerk hadden gestolen. Op het policiebureel werd bevonden, dat een dei- dieveggen in banbreuk verkeerde en dat zij ook nog drie maand gevang te doen had we gens diefte. Overleden. Een tweetal dagen ge leden, viel de dokwerker Driessen in het ruim van den stoomer Machinaw*. De ongelukkige bekwam zulke erge verwondingen dat hij thans aan de gevolgen overleden is. Het slachtoffer was de eenige steun zijner moe der, eene weduwo met 7 kinderen. Verdronken. Gisteren morgendis een 17-jarigen jongeling, net gekleed,achter het Palinghuis in do Schelde gevallen. Men vond nog slechts zijn hoed terug. Door de hitte gedood. Een dok werker Kets genaamd, die aan het Kempisch dok aan den arbeid was, kreeg oen zonne steek. De man werd naar het Stuyvenber^ gasthuis overgebracht, en is er aan de ge volgen overleden. Aanslag op de vrijheid van den arbeid. Een genaamde B.dio een séheepsman van de Red Star Line had aangerand omdat hij aan 't werk bleef, is op bevel van 't parket aangehouden geworden. Het schijnt dat de liefhebbers van oeden koffie in jubeleering zijn, sedert zij de Bitterpeeën der Trappisten Vincart ge kruiken. 150Ó D Mechelen. In het water. Gisteren namiddag, was de 12jarige Jean Slavenbergh, achter de Vischmarkt, aan do Dyle aan het spelen, toen hij eensklaps in het water rolde. Een moedige ooggetuige sprong heel gekleed in het water, en was zoo gelukkig, den dreti keling to kunnen redden. Deze had reeds het bewustzijn verloren, doch een geneesheer kon hem tot het leven terugroepen. Doodelijk ongeluk. De genaamde Willem Crémont, paardenknecht bij M. Van de Werf, was aan de Brusselsche Poort bezig zijnen wagen te laden, toen hij van het paard een hevigeri hoefslag kreeg, waardoor hij ten gronde vloog en bewusteloos bleef liggen. Hij kreeg dan nog verscheidene hoefsla gen, tot men hem van onder het paard kon trekkken. Een geneesheer werd bijgeroepen en stelde vast, dat de ongelukkige al do ribben ge broken was. Zijn toestand is hopeloos. Dampremy. Doodelijk spoorwegonge luk. Gisteren morgend, werd de ge naamde Louis Dopagne, 55 jaar oud, aan eene onbewaakte bareel, door een trein om geworpen en op den slag gedood. Mevrouw Mixtomo stond op en vervolgde haar gelaat was kleurloos,evenals dat van het meisje - Waar geen vertrouwen bestaat.daar kan ook van geene genegenheid spraak zijn, zegde zij met zichtbare koelheid. Indien gij mij het eene schenkt, geef ik u het andere.Intusschen laat ons geene wederkeerige blijken van ge negenheid meertoonen. Morgen gaat gij voor veertien dagen bij mevrouw Bartineux op Charlemontwenscht deze dame u langer te houden, dan moogt gij bij haar blijven En met een treurig goeden nacht en met eenen blik, die toonde, hoe diep zij in het hart gewond was, verliet Eugenie Mixtome de kamer. Roza stond als versteend lang nog zag zij naar de deur, waardoor hare moeder verdwe nen was. Eindelijk wierp zij zich op de sofa en weende bitter. - Dat is feitelijk weggejaagd, dacht zij. Zij zal mij niet meer veroorlooven terug te ko men. Ik heb hare achting, hare liefde en haar vertrouwen verloren O Hemel, ontferm u over mij Het is te veel, wat ik te dragen heb ROZA VERTREKT NAAR CHARLEMONT. Juffrouw Lepage sliep den nacht, nadat zij haren vader gesproken had, weinig of niets. Zorg over hem en bekommernis over den on- van mevrouw Mixtome verdreven den slaap van hare legerstede. Johanna kwam, als gewoonlijk,don volgen den morgen, een uur voor dat hare meesteres ontwaakte, Roza bij het aaukleeden behulp zaam zijn. Zij bemerkte, dat de oogen van het meisje rood geweend en hare wangen zeer bleek waren en zg vermoedde, dat er iets bg- zonders gebeurd moest zijn. Het schijnt, dat hier alles niet in orde is. Burst. Zelfmoord. Zaterdag, eenige minuten na den middag, is een onbekend per soon op een 500 tal meters der statie van Burst, onder den trein uil Aalst gesprongen. De wanhopige had zich in het struikgewas verborgen en toen de trein aankwam, wierp hij zich op do riggels. Jlij werd een arm en een been afgereden en bleef op don slag dood. De zelfmoordenaar schijnt rondde dertig jaar oud te zijn en was zeer armoedig-ge kleed. Hij had geen geld op zak. Vooraleer zich te laten overrijden, moet de man gepoogd hebben zich te verdrinken, want zijne kleederen waren geheel met slijk besmeurd en doorweekt. Het lijk is naar het doodenbuis overgebracht. Assenede. Erg ongeluk. Vrijdag morgend werd de 19jarige Kamiel Van de Walle, wijk Fonteiwe, bij de kleederen in het tandwiel der manegedorschmachien ge vat, en een tiental keeren rond gedraaid Zijne moeder, die bet ongeluk zag gebeuren kon hei paard stilhouden, en haar zoon ver lossen. Hij werd de kleederen van het lijf gerukt en aan buik en schouder gewond Dr Verschoote verzorgt hem. St-Nikolaas. Doodgevonden. Jan Schittekat, GS jaar oud, Gazometerstraat was Donderdag avoiuj eene kleine wandeling gaan doen. Hij bleef weg. De zoon ging op zoek, samen met eenen landbouwer. Men vond den man dood liggen in een klaverveld op den Lepelhoek. liet lijk is naar het hospi taal gebracht. Erwetegem. Molen afgebrand. Om 11 ure 's nachts is een geweldige brand uit geborsten in den schoonen houten koorn- windmolen van M. De Neve, wijk ten Eede. Het vuur was zoo geweldig dat er niets meer overblijft dan een hoop asch. Omtrent al de zakken graan werden vernield. De schade is aanzienlijk en door verzekering gedekt. De oorzaak van de ramp is onbekend. De molen werd opgebouwd in 1725. Winkeliers, koopt uwe ellegoederen in de beste conditiën bij Van den Bergh-Jouret, Aalst. Steenhuyze. Booswerk. In den nacht hebben onbekende boosdoeners, een twintig tal boompjes afgekapt, ten nadeele van de weduwe Muys. De lafaards worden ieverij opgezocht. Ophasselt. Ongeluk. Verscheidene kinders vermaakten zich met de wagentjes te doen voortrollen van de tramlijn. Al r et eens rolden zij in eene diepte en kwetsten verscheidene der onyoprzichtige knapen aa hoofd en been en. is het eenige echte Vieux Système. Lede. Erg ongetük. Vrijdag namid dag was de 22jarige René Brondeel, per rijwiel naar Schoonaardo gereden, om er eene boodschap te doen, toen eene driewiel- kar plotselings uit eene zijweg kwam gere den. Brondeel liet zich van zijn rijwiel val len, doch botste tegen een muur en werd zeer erg aan het hoofd eh schouders gekwetst Hij moest co:r een' geneesheer verzor worden. Dendermonde. Een zware ketel. Zaterdag morgend, werd alhier in de statie een ketel gelost van 36,000 kgr. bestemd voor de fabriek La Dendre. Een Gentsch voerman, bracht het Vrachtje met 8 paarden naar zijne bestemming. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3Aalst. Stoomfabriek in Gent Wetteren. Ondervraging. Vrijdag laatst heeft in het Senaat eene ondervraging plaats gehad over de aanhouding en opslui ting van M. D. B. dezer gemeente, welke over enkele weken op naamloozo aanklacht onder beschuldiging was gesteld en op bevel van het Parket van Dendermonde ge vankelijk naar Dendermonde werd overge bracht om daarna... tërug in vrijheid gesteld te worden. De ondervraging liep meest over de on- merkte zij op. Mevrouw heeft eenen oDrusti gen nacht gehad. Zij is eerst ongeveer een uur geleden ingeslapen en zal niet vroeg wakker worden. Roza antwoordde niëts, maar hare smart werd steeds grooten. Mevrouw gaf mij gisteren avond te ken nen dat zij op hare kamer wilde ontbijten,me- juffer, ging Johanna voort, terwijl zij het haar van Roza in orde bracht zij droeg mij ook op u mede te declen, dat zij u veel genoegen toewenscht bij uw bezoek op Charlemont, en verzoekt u haar te verontschuldigen, wanneer zij u dezen morgen niet meer mocht zien,daar zij bovendien gisteren avond reeds afscheid van u genomen heeft: Verder moest ik u nog mededeelen dat mevrouw van u eenen brief hoopt te ontvangen. Roza knikte toestemmend zij kon niet spreken. In de weigering van mevrouw haar nog eens to ontvangen,, meende zg te zien dat doze nog steeds ernstig» misnoegd was. Gij zijt gelukkig, mejuffer, ging Johanna voort, dat gij de genegenheid van mevrouw in zoo hooge mate gewonnen hebt.Ik geloof niet, dat zij ooit zooveel van iemand heeft gehou den, als van u. Ik weet, dat het haar zwaar valt, u naar Charlemont te laten gaan maar gij zult weer terugkeeren voor wij naar Parijs vertrekken, niet waar? Ik hoop het, antwoordde Roza bevend. Maar mevrouw zal zekér niet lang meer eene juffrouw van gezelschap noodig hebben, daar het schijnt dat zij spoedig zal trouwen. Dat is waar. Het huwelijk zal nog voor Kerstmis voltrokken worden, zooals Philip Piron gisteren beweerde, en wij zgn thans in Novomber» 16 Wordt voortgezet. rechtvaardigheid dezer aanhouding en de roekelooze onregelmatigheid van op een een voudig naamloos schrijven personen te doen aanhouden en opsluiten en aldus in oneer en schande te brengen. De Minister heeft beloofd de zaak te doen onderzoeken en desgevallen de noodige ori- rechtingen te geven om dusdanige oploopendo en veronrustende feilen te doen ophouden of in 't toekomende te keer te gaan. Het schijnt dat er ten laste van dochter M. D. B. niets bezwaren ontdekt werd en alles hier op haat en nijd berust. Het onder zoek zal het uitwijzen. Kriebelachtig. Slien was knecht opeen groot boerenhof en lag sedert eenigen tijd ziek te bed. Op zekeren dag kwam de pachter hem nogmaals bezoeken en zeide Stien, jongen, wij hebben eenen tegenslag in de boerderij eene klok die op dertien eiers broeide heeft nu, ik weet niet waarom, haren nest verlaten, is dat toch niet jammer, nog drij dagen en 't was gedaan Wij hebben ge- peisd, Stien, binst gij nu toch moet in bed blijven en hier zoo warm ligt, van "die eiers hij u te leggen... aan uwe voeten met een pluimen kusken op... 't en zal toch maar voor eenen dag of vier zijn... wat peist gij ervan jongen Zijt gij kontent? Het is mij wel, zei Slien, maar, pachter, op ééne conditie en dat is.dat de kiekens achter mij niet moeien loopen AAMSESTEDBMGElfê GENT. Onderhoud en verbetering der Wielrijderspaden. Bestek fr. 18,549,78. Hebben aangeboden M.M. G. Brihet, Erondegem, 19.800 fr. V. Roelandt, Lede. 21,200 fr. B. Schockaert, Erondegem 22.6S7 fr. D. De Groeve, Erpe en A. De Jonghe, Lede, 23,186 fr. HAALTERT. Buitengewone herstel ling en verhooging der baan van St Nikolaas naar Geeraardsbergen, tusschen de afslands punten 6 k. 100 en 7 k. 161, op het grondge bied van Haaltert en van Kerkxken. Bestek 38,582.67 fr. Hebben aangeboden MM. V. Roelandt, Lede, 38,900 fr. D. De Groeve, Erpe, en A. De Jonghe, Lede, 39.140 fr. P. Gelein Gent, 39,626 fr. B. Schockaert, Eronde gem, 40,500 fr. OVERBOELARE. Herstelling der be strating van een gedeelte der baan van Geeraardsbergen naar Lessen, deel uitma kende van den doortocht van Overboelare. Bestek 11,000 fr. Hebben aangeboden MM. G. Monbaillin- Lisseweghe, 11,450 fr., of 11,250 fr. twee soorten V. De Waole, Nederbrakel, 11,790 fr. M. Taquenier, Lessen, 11,905 fr. L Gocq, Nederboelare, 12,029 fr. -V De beer Aug. De Frene, geboren te Geeraardsbergen, gewezen drukker, katho liek schepene, is te Nederbrakel overleden in den ouderdom van 58 jaar. Het was een overtuigd katholiek, die veel goed deed aan de partij. Zijn afsterven is een gevoelig verlies voor de katholieke partij. ZONDAGRUST. Zondag 6 Oogst 1911 zal de dienstdoende apotheek M. Meganck Leopoldstraat, alleen openblijven te begin nen van 12 ure tot middernacht. Ker3c van St. iviartinus. Maandag, 7 Augusti, maandelijksche ver gadering voor de huismoeders van de Hei lige Familie. Men is verzocht zijne lidkaart mee te brengen. In den Katholieken Werkmanskring. Het eerste en het bijzonderste deel der plech tigheden ingericht ter gelegenheid van het Zilveren Jubelfeest der stichting van onzen bloeienden Werkmanskring, zijn buitenge woon wel gelukt geweest. Zondag toekomende hebben wij het tweede deel der feestelijkheden de leden van den Kring aangeboden. Eerst zal men de Jubila rissen vieren een prachtig diploma, naar dc teekening van M. Jozef Van Cauwenbergh, zal aan ieder lid, 25 jaar deelmakende van den Werkmanskring, geschonken worden. Dan is het Monstertdmbola onder de leden die deel genomen hebben aan de Jubel mis en den grooten optocht van verleden Zondag, zullen er veel schoone prijzen vorlot worden. Wij hebben ook hooren spreken van surprise» of verrassingen die niet weinig bijval zullen hebben. Eindelijk worden dan nog de - gedeco reerden van den Werkmanskring gebul- digd. Men ziet dat de Jubelfeesten van den Werkmanskring Zondag toekomende weer- dig zullen gesloten worden. op Zondagen 10 en 17, Maandagen 11 en 18 September aanstaande. VI. Het Vlaamsche Bierhuiswaarvoor gebruikt wordt de groote zaal van den katho lieken Volkskring St Jozef, zal zonder twij fel wel bezocht worden door al de liefheb bers onzer Vlaamsche Kermis, want evenals in den Rathskelder, zal er middel zijn zich wel te vermaken met vrouw en gansch de fa mil iö. Aan het hoofd staan er volksvrienden de heeren Germ. Van de Maele, Amaat Leleu, Coppens Jozef, Van Sande Alfons, Mertens Hector, enz., genoeg bekend voor hun goed en minzaam karakter, altijd om te beter ge zind en nooit ontevreden, en dio uit belang en door hun welsprekend woord op eene aangename en vriendelijke wijze allo men- schen zullen weten aan te lokken «j&Jbij hun wat rust te gaan nemen, een lekker glas bier te gaan drinken en een deftig verzet lo genie ten. Alle soorten van bier zullen er to ver krijgen zijn en daarbij opgediend worden door de burgerszonen onzer stad de studen ten van Hoogescholen en Collegio met als hoofdman den lieer Albrecht Bauwens deze medewerkers zullen voorzeker hun best doen om de bezoekers spoedig en proper to bedie nen, en vragen niet beter dan hard te mogen werken en zelfs veel zweet te laten, wat hun niets kan geven, wanneer de opbrengst maar groot is, zicli verheugende over het goed en het nut, welke wij allen betrachten en waaraan zij ten volle hunne medewerking verleenen. Eene puike symphonie zal er de schoonste en aantrekkelijkste stukken laten hooren kluchtzangers zullen er ook niet ontbreken alleenspraken en allo vermaken mogelijk zullen het volk doen spijten van op een zeker uur, alhoewel waarschijnlijk laat in den avond, het Vlaamsch Bierhuis te moeten verlaten gelukkiglijk dat er 4 dagen feest zal zijn. Gemeenteraadszitting. Openbare zitting van den Gemeenteraad, op Maandag 7 Au gustus aanslaande, om 5 1/2 ure namiddag, in de gewone zittingzaal ten stadhuize. DAGORDE 1Gemeenterekeningover 1910.Neerlegging. 2. Ontleening aan het Gemeentecrediet. 3. Gemeentebelastingen. Behoud van bijge voegde centiemen. 4. Burgerlijke Godshuizen. Legaat. 5. Bureel van Weldadigheid. Verkoop van grond in Schaarbeek. 6. Kerkfabrieken. Begrooting voor 1912. Ge schilderd venster in de St Martenskerk. Prijsuitdeeiing van St.-Martengesticht. Woensdag, 2 Oogst, had de plechtige prijs uitdeeiing plaats in de Bisschoppelijke Middel bare school onzer stad. 't Weder was gunstig 't was zoo stikkend heet niet als de laatste dagen en tamelijk friscli in de zaal, die voor 9 uren, door een talrijk en uitgelezen publiek werd ingenomen. Vooraan bemerkten wij den Zeer Eerw. Heer Deken en vele priesters van de stad en om liggende overheden, voorname dames, juf frouwen en heeren meer dan vorige jaren. De Heer Volksvertegenwoordiger Moyersoen had er aan gehouden de plechtigheid met zyne tegenwoordigheid te vereeren. 't Deed me waarlijk deugd, als oudleeriing, op dien plechtigen dag nog eens weder te zien in dat huis van deugd en wetenschap waar we vroeger zooveel gelukkige uren overbrachten 't was zoo aangenaam daar vrienden te ont moeten met wie wij in 't duurzaam gesticht eens speelden en studeerden onder de knappe en hartelijke leiding van Bestuurder en Lee raars van wie wij de zoetste berinnering heb ben bewaard. 't Is 9 uren geslagen. De zangers beklimmen het tooneel en heffen onder de leiding van Professor De Vogelaere liet heerlijk koor De Regendruppelaan. Zacht ruischen de zilveren stemmetjes als regendruppels over het begeesterd publiek.... toejuichingen bersten los als de laatste tonen wegsterven en de jeugdige zangers buigend hunne aanhoorders grooten. Dan volgt het bijbeldrama St-Petrus in de boeien IIoo vurig die eerste christenen...... hoe onwankelbaar in hun geloof.... 't waren bange tijden... Petrus, de prins der Apostelen was in de kluisters geklonken en ging ter dood gebracht worden. De ongeloovigo Isaac gelukte er in zijnen jeugdigen neef Pliilippus tot geloofsverzakii.g over ie halen en poogde vruchteloos diens vader van 't christen geloof te ontrukken. De wonderbare verlossing van Petrus ver heugt en staalt alle harten en brengt de afge- dwaalden tot den schaapstal terug. TJitpraak, houding en gebaren, alles was uiterst verzorgd en werd algemeen bewonderd Het Fransch blijspel Le petit truc de Fran cois was een echt pereltje. O Die grammoe dige knecht Frangois die geen knapen dulden kan en die goedhartige Oncle Jean die zijn neefjes altijd verschoont maar die einde lijk de wilskracht heeft zijnen neef Victor, om gepleegdoo diefstal, door Frangois behen dig aan 't licht gebracht, onmeedoogend aan de deur te zetten. Iedereen zei dat do vgf jeugdige neefjes zoowel als Oncle Jean en de knecht Frangois onberispelijk Fransch spraken en het stukje meesterlijk hadden vertokt. Eindelijk nog een blij opgeruimd koor Le beau Danube bleu met veel kunstsmaak uit gevoerd en dan de eigenlijke prijsuitdeeiing. De prachtige uitslagen door de leerlingen bekomen in al de vakken van bet middelbaar onderwijs, in de bezondere Handelsafdeeling, in Landbouw, in Vlaamsche, Fransche, Duit- sche en Engolsche Tulen bewijzen welspre kend en onweerlegbaar den groei en den bloei van St.-Martensgesticht. Eerlang gaat er een gedrukt verslag vorschijnen van do onder scheidingen in hoogeronderwijsgestichten van Brussel en Gent door de oudleerlingen beko men, alsmede van welgelukte oxaams en eer volle en winstgevende plaatsen. Een oudleerling van St.-martensgest. BURGERLIJKE STAND VAN AALST GEBOORTEN |SSt D 18 HUWELIJKEN E Verbeeren, twijnster met J. Van Cauwen bergh, twijnder. OVERLIJDENS. M. Van der Speeten, weduwe Van den Abeele, zonder beroep 75 jaar, Keizerlijke plaats. R. Flips, vrouw DeScliryver, zonder beroep 55jaar Dendcrmondsche steenweg. L. Bruyère, man Meert, leeraar, 50 jaar, overleden te Gent. L. Steenhout, weduwnaar Arys, twijnder, 67 jaar, Binnenstraat. J. Stevens, kloosterling.85 jaar, Onderwijsstraat. D. De Pauw, weduwnaar Coppens, landbouwer, 74 jaar, Langestraat. Coppens, zonder beroep, 10 jaar, St-Jobstraat. Th. Poriau, weduwe Vermoesen, zond r be roep, 77 jaar, Oude Dendermondsche steenweg. P. Van den Bossche, man Solin, landbouwer, 76 jaar, Bergenkauterstraat. G. Bombeeck, man Callebaut, vellenbewerker, 47 jaar, Zout- traatpoort. L. Do Cuyper, brijster, 14 jaar, Zoutstraatpnort. J. Van Nuffel, weduwnaar DeRoeck, 73 jaar, Lcdebaan. A. Van Aerde- brugge, dienstmeid, 48 jaar, Burght. C. Ver doodt, zonder beroep, 17 jaar, Hoogstraat. 5 kindvr„-a ends* 4» 7 jaren.

De Volksstem | 1911 | | pagina 2