OMLOOP VAN T LAND VAN AALST ingericlit door liet dag*lolad. ID@ 1/olk;sstem Mijnheer de Colonel, Mmxiieerfn. Groote haankoers voorbehouden aan de onafhankelijken en lieglunelingeu met vergunning van den Belgischen Wielrijdersbond BELANGRIJK BERICHT In afwachting der baankoers zai er in den Aalsterscke Velodroom Uit ter hand te koop met de medewerking van den Aa/sterschen Velodroom, OP ZONDAG 6 OOGST 1911 Het is dus Zondag 6 Oogst, dat de baan koers de Rondo van het Land van Aelst, zal betwist worden. Wij mogen ons verheu gen, een grooten bijval genoten te hebben door het ovorgroot getal bijtredingen, dat wij in drie weken werkens ontvingen. Onderwege is alles gereed, de kontrools zijn ingericht en op de moeilijke plaatsen zullen dienstwillige personen de rechte baan aanduiden. Wij zullen ons onthouden, te trachten de vermoedelijken overwinnaar aan te duiden. Wij wenschen slechts dat do besten mogen winnen, en dat alles regelmatig zonder onge vallen afloope. De Volksstem. R3SGLEMEIVT Art. 1. De baankoers Omloop van 't Land van Aalst is voorbehouden aan de onafhankelijken en beginnelingen en heeft plaats onder de reglementen van den Belgi schen wielrijdersbond op den hieronder be schreven wegwijzer. Art. 2. Plet vertrek zal gegeven wor den op Zondag 6 Augusti 1911, ten 11 ure voor de onafhankelijken en om 2 1/2 ure voor de beginnelingen. Art. 3, De inschrijvingen vergezeld van het inkomgeld (2 fr. voor de onafhankelij ken en 1 fr. voor de beginnelingen) worden tot 3 Augusti te middernacht ontvangen ten bureele der Volksstem, Kerkstraat, Aalst. De onafhankelijken worden vriendelijk ver zocht hun portret mede te brengen. Art. 4. Rijwielen van allen aard zijn toegelaten, op voorwaarde zij alleen door de spierkracht bewogen worden. Art. 5. De koers wordt gereden zonder entraineurs, volgers of verzorgers. Het ver anderen van rijwiel en het toedienen van zorgen, worden in de kontrools toegelaten. Art. 6. Gansch do koers moet door de renners gedaan worden, zonder hun rijwiel te verlaten, zelfs wanneer zij de bergen te voet beklimmen. Art. 7. De renners moeten in het vertrek en de aankomst kontrools teekenen. In de vaste kontrools zullen de renners van hun rijwiel afkomen om hun rugnummer te laten 6tempelen met stempels verschillend van kleur n iedere kontrool. De afwezigheid van deze stempels zet de renners buiten koers. In de vliegende kontrools zullen de renners hunne nummers roepen. Art. 8. Er wordt den renners voorge houden, voorzichtig te zijn in den doortocht van dorpen en steden. De inrichters der koers zijn niet verantwoordelijk voor ongevallen aan een renner voorkomen, of voor deze welke een renner aan andere personen zou veroorzaken, alsook niet voor deze veroor zaakt door de automobielen die de koers vol gen. Art. 9. De renners zijn aanzocht al hunne reiskosten te betalen, daar de inrich ters geene de minste schuld der renners er kennen. Art. 10. Bij hunne aankomst in den Aalsterschen Velodroom zullen de renners twee pisttoereii doen. De insclirij vingen BEGINNELINGEN. 4. Leon Van Eeckhout, Erpe 2. Louis Goppens, Assche 3. Domien Arys, Erembodegem 4. Adolf De Muynck, Gent 5. Emiel De Poorter, Sleidinge G. Van Caeckenberghe, Gyzegem 7. Ernest De Smet. Schellebelle 8. Maurits Van de Velde, Kalken 9. Gustaaf Ghyselinck. Muchelen 10. Arthur Van Brantegem, Aalst 11. Raymond Willems, Pamel 12. Emiel Van Hulste, Dendermonde 13. Frans Petit, Aalst 14. Petrus De Leeuw, Aalst 15. J. De Zulter, S try pen 1G. Leon Piens, Meirelbeke 17. Leon Volckaert, Meirelbeke 18. Jan Laveyn, Bachte-Maria-Leerne 19. Karei Cadron, Sf- Jans-Molenbeek 20. Bartholomeus Broden, Schaarbeek 21. J. Van Rielvelde, Handzame 22. J. Rasson, Cortemark; 23. Emmanuel Vermetten 24. Arthur Gourdin, Forest 25. Bavo Lambrecht, Herdersem 26. Ivarel Wintser, Moorsel 27. Karei Roinbaut, Rousselare 28. Phil. Franck, Aalst 29. Petrus DeConinck, Aalst 30. Sylvain De Winter, Schellebelle 31. Frans Scheerlinckx, Herdersem 32. Oskar Gooreman, Aal ter 33. Frans Buggenhout, Zeilick 34. Arthur Maréchal.Mont sur Marchienne; 35. Louis Van den Nest, Hofstade 30. Albert De Keyser, Zomergem 37. Oktanf Goppens, Deinze 38. Jozef De Riemacker.West-Roozebeke; 39. Oskar Nys, Rumbeke 40. Omer Swartelé, Gent 41. Pamphiel Van do Rieek, Evergem 42. Jan Van Ingelgom, Brussel 43. An toon Vrijdag, Brussel 44. Guillaume Vrijdag, Brussel; 45. Casimir Réchet, Gherskamp 4G. Ernest Thollembeek, Denderwindeke; 47. Jean Van Hamrne, Schaarbeek 48. Rer.é Waermoes, St-Martens-Lierde 49. Frans Van Droogenbroeck, Curegem 50. Lievin Poppe, Sinaai 51. Jaak Gillis, Anderlecht 52. Leon Van Hespen, Molenbeek 53. Fernand Lainy, Schaarbeek -t 54. Julien Seys, Kortrijk 55. Victor Goossens, Heyndonck 56. Adolf Wybo, Oost-Nieuwkerke 57. Jan Daelman. Temsche-Velle 58. Polydoor Vervaet, Meirelbeke 59. E. Van Goethem, Oombergen 60. Remi Duweyn, Ilillegem 61. Albert Opdecam, Grootenberge 62. Alfons Dupont, Gent j 63. Leon Seys, Gent 64. Pattyn, Oost-Eekloo 65. Edm. Van Laere, Oost-Eekloo 66. Arthur Van Gampe, Gent 67. Achiel De Decker, Rumpst-Boom 68. Philemon Vernest, Oostakker 69. Henri Lepaige, Strypen 70. De Witte Omer, Hofstade 71. Gustaaf Plaelinck, Laerne 72. Albert De Beider, Niel 73. Van do Looverenbosch, Ryckevorsel 74. Gaston Do Keuster, Hoogstraeten 75. A. Vorst, Anderlecht 76. Cyriel Van Hamme, Gent 77. Theofiel Mestdag, Gent 78. Clement Mertens, St-Jans-Molenbeek 79. Petrus Goppens, Erembodegem 80. Ernest Verstraeten. Evergem 81. Pr. Claus,Marcq-Baroeuil,(Frankrijk) 82. Cyriel Verduyn, Wetteren 83. Goolens, Woluwe 81. Julien Van Keerbilck, Meenen; 85. Ernest Meerseman, Meenen 86. Ferdinand Cools, St-Nikolaas 87. Florenl. Hantson, Ronse 88. Jozef Gilis, Leuven 89. Vital Nackaerls, Kessel-Loo 90. August Giereh, Ganshoren 91. Cyriel Aerens, Evergem 92. Georges Montquin, Jumet 93. Edward De Sy, Assenede-Staak 94. Petrus De Croix, Audenaarde 95. Alfons Do Waele, Handzame 96. Julien Vanden Broucke, Harelbeko ONAFHANKELIJKEN, 4. Remi Van Damme, Ninove 2. Achiel Parmentier, Brussel 3. J. Tuytten. Oostende 4. J. Van den Bruane, Kruishoutem 5. Plorimond Roelandt, St-Nikolaas 6. Dhaese J. Gent 7. Jan Van Ingelghem, Brussel; 8. Emiel De Ryck, Meire 9. Bernard Van Laere, Oost-Eekloo 10. Victor Standacrt, Ninove 11. Alfons De Baere. St-Nikolaas 12. Hilaire Lannoy, Kortrijk; 13. John Tessens. Antwerpen 11. Joseph Roland, Brussel 15. Remi Vincent, Gent 16. Fernand Dhossche, Gent; 17. Victor Doms, Vorst 18. Kamiel De Kerf, Hemixem 19. Moritz, Namen 20. llippoliet De Wilde, Lede 21. Urbain Anseeuw, Gent 22. Jules Van Hoorne, Eerneghem 23. Oscar Lootens, Lovendegem 24. Frans Van Volxem, Ninove 25. Louis Verbraecken,Gent 26. Adolf VanEyeken, Erps-Querbs 27. Arthur Martens, Zwevezeele 28. Georges Vermeersch, Gent 29. J. Wouters, Putte-Cappellen 30. Van derMeulen, Dilbeek 31. Robert Vermeire, Melle Wegwijzer der Onafhankelijken.' Vertrek aan den Velodroom eenige minu ien voor 11 ure om langs den Gentschcn- sleenweg, Nieuwstraat. Groote Markt, Leopoldstraat, Esplanadeplein,Dendermond- schensteemveg naar den Viadukt (Oud Kerk hof te gaan, alwaar om 11 ure juist het ver treksein zal gegeven worden. Kim. Kim. Uur. Aalst 0 0 11 Hofstade 5 5 11.08 Dendermonde 8 13 11.23 Zelo 4 16 11.31 Overmeire 8 25 11.45 Weiteren 6.5 32 5 12.00 Gent (vastokontr.) 15 46.5 12.30 (Vudenaerde (vl. ktr.) 28 64.5 13.25 Soltegem 20 94.5 14.20 Geeraards!), (v. k.) 16 110.5 15.00 Ninove 16 126.5 15.30 Eyseringen 9 135.5 15 50 Assche (vl. ktr.) 9.5 145 16.10 Aalst 15 160 16.40 Langs de baan De renners volgen den Dendermondschen steenweg, langs Hofstade, Gyzegem, Mes- pelaero en Audegem. Juist aan de statie van Audegem, hebben zij eene eerste barrcel. Langs het Zand, komen zij Dendermonde binnen. De rijders volgen er de Kerkstraat, Frans Gourtensstraat, Veerstraat, rijden do Brug der Schelde over, en dan langs Zele-Dijk, naar Zelo. Hier hebben zij eene vliegende kontrool, aan het lokaal van den Velo-Club, juist aan het einde der Dijkstraat, aan den molen. De rijders moeten er hun nummer opgeven. Et' wordt niet naar Lokeren gereden. Do deelnemers nemen te Zele in eens den weg naar Overmeire. Daar volgen zij den weg niet naar Destelbergen, maar dien naar Calcken, om zoo over de Schelde te Weite ren aan te komen. Zij kunnen er zich ten andere onmogelijk van weg vergissen, daar zij links van de kerk slechts de tramlijn te volgen hebben tot in Wetteren. Daar, op de Fabriekplaats eene groote vlakte verlaten zij do tram sporen. Te Wetteren nemen zij dan de baan naar Qualrecht en aan de barreel, komen zij op den Brusselschen steenweg. Deze steenweg wordt gevolgd tot in Gent. Aan het Arsenaal te Gent is eene vaste kontrool, waar de rijders verplicht zijn, hun dossard te laten stempelen. Deze kontrool hier ingericht zijnde door gewone vakmannen, die hun proefstuk niet meer moeien doen, zal alles hier ongetwijfeld in orde zijn. De weg door Gent is gemakkelijk vind baar. Aan het einde van den Brusselschen steen weg, rijdt men de twee bruggen over, en draait dan links in. Aan het einde van dezen boulevard, komt men aan den viadukt en over den viadukt heeft men een anderen boulevard, tot aan de brug, tusschen de St- Lievens- en Citadellanen. Men neemt den linkerkant der laan, en dan den boulevard links van bet Park. tot aan de laan welke naar do oude St-Pieters- statie leidt. Daar komt men op den Kortrijk- schen steenweg. Men volgt dezen steenweg tot aan de splitsing der Üudenaardsche en Kortrijksche steenwegen. Men is aan het park bezig met kalseiden, doch liet is slechts de eene helft van den boulevard. De andere kan dus gemakkelijk gebruikt worden. Hier neemt men den Oudenaarschen steen weg links, en volgt hem de barreel over langs Zwijnaarde, Zeevergem, Eek©, alwaar er nog eeno barreel is, Mullem, Heurne, Eyne, en Bevere, tot Oudenaarde. To Oudenaarde is de vliegende kontrool ingericht op de Groote Markt ln den Gou den Appel bij M. paeme. De rijders moeten er aan de kontroolhou- ders hun nummer opgeven. Bij het verlaten der kontrool van Oude naarde, komt men aan eene smalle straat, welke men doorrijdt, de Brug over. Men draait rechts in, tot op den grooten steen weg, waar men dan links den berg oprijdt. Hier zal nog al te duwen vallen. Dan rijden zij langs den Geeraardbergsche steenweg, langs Edelare, doch slaan weldra de baan naar Zoltegèm in. Nu gaat het over Sint-Cornelius-Hoorebeke, Sinte-Maria-Hoo- rebeke, Sint-Blasius-Boekel en Rooborst. Halfwege Rooborst en Strijpen is er een nieuwen barreel te kruisen. Aan de eerste huizen van Zottegem, wordt nu rechts in gedraaid en den steenweg geno men welke over Erwetegem (barreel), Sint- Gooriks-Oudenliove, SiiUe-Maria-Oudenhove (viadukt) naar Nedorbrakol (barreel) leidt. Te Nederbrakel ligt de baan open, voor de kalseidingswerken en het aanleggen der volobar.n. Daar de rijders dus don rechten weg niet kunnen volgen, moeten v.'j juist voor de kerk van Nederbrakel rechts indraaien, de plaats dwars overrijden, de smalle straat in. Baar is een heel gevaarlijke draai links in, en dan moet er nogmaal links gedraaid worden. Zoo komt men opeen steenweg welke naar de statie leidt. Vóór de statie neemt men dan de baan rechts, en zoo komt men weer op den groo ten steenweg, om dau'links in te draaien op dc baan naar Geeraardsbergen. Voorbij Paricke, moeten de rijders over den Kaïenberg, een sïijle heuvel, van 50 in< ters hoogte. VóorGeeraardsbergon heeft men nog eene barreel en dan juist er achter, de kontrool. Eene vlag zal over de straat gespannen zijn aan het Café de la Chausséede gewone plaats der kontrools. Daar ook zal alles in goede orde zijn. Van Geeraardsbergen volgt men de goede baan over Nederboularo. en na twee barree- len ie zijn doorgereden, slaat men rechts den steenweg naar Aalst in, tot aan Voorde, dus langs Schendelbeke, IJegem en Smeerhebbe- Vloersegem. De rijders zullen dus Geeraardsbergen verlaten langs de baan, welke recht naar Gent leidt. Op den paal, aan de poorten dei- stad. wordt ook de lichting Gent aange wezen. Zulks geeft niet;, daar er eenige kilo meters verder, een nieuwe paal, de baan naar Voorde-Ninove aanduidt. Te Voordo draait 'rilen andermaal rechts in, op de baan van Niimve. Zoo komt men te Ninove (barreel) waar men langs de Gee- raardsbergsche straat en den Burchtdam op den Brusselscbe steenweg komt. Deze stom weg wordt gevolgd to*».5an Eyseringen, waar men links zwenkt, ea over Wambeek en en Ternath (barreel) naar Assche rijdt. Te Assche is de laafsie vliegende kontrool aan het Kruispunt v u den Brusselschen steenweg.Men neemt den Brusselschen steen- g en langs Hekelgoü en Erembodegem, komt men te Aalst. Hipr rijdt men langs den Brusselschen steenweg,' Brabantstraal.Brus selscbe straat, Kerkstraat, Grooto Markt, Nieuwstraat, Gentschb straat en zoo naar den velodroom. Overzicht »1er wegen De onafhankelijke» hebbon dus do vol- ende banen Aalst-Dendermonde-Zelo, goede velobaan; Zele-Wettercn, goede kalseide Wetteren- Quatrecht, slechte ka K-Ai de; Quatrecht-Gent, oede velobaan Ge; t-Oudenaarde, goedo velobaan Oudenaarle-Zottegem, slechte kalseide Zottegom-G>ï.raardsl>ergett, slech te kalseide Geeraardsbergen-Ninove, goede velobaan Ninove-Eyseringen, goedo velo baan Eyseringen-A?; -he, goede velobaan Assche-Aalst, goede velobaan. Dus zijn er drie slechte deolcn in den weg wijzer, waar er duchtig zal moeten gestampt worden. De strijd zal er des te schooner om zijn. Wegwijzer voor de beginnelingen De beginnelingen vergaderen ook in den velodroom en vertrekken er hoogstens rond 2 ure, om langs de Genstsche straat, Nieuw straat, Groote Markt, Molenstraat, naar de Moorselbaan te rijden, waar omstreeks den Molen liet vertreksein zal gegeven worden. Het is dringend noodig, dat de rijders hoogstens om half drie kunnen vertrekken, daar er te Dendermonde eene betooging plaats grijpt rond 3 ure en de rijders moeten voorbij zijn vooraleer dc stoet zich in bew e ging zet. Ook worden de rijders verwittigd, dat zij te Dendermonde zeer voorzichtig moeten, rijden om alle ongelukken te vermijden. Wij zegden dus dat het vertreksein op de Moorselbaan zal gegeven worden. Langs Moorsel en Baerdegem, komt men op den Dendermondschen steenweg. Hier zullen verscheidene geheime kontroleurs zijn, om te beletten, dat oneerlijke mededingers den weg zouden trachten te verkorten. De Dendermondsche steenweg wordt ge volgd. over de barreel, langs Lebbeke, en Si-Gillis naar Dendermonde. Hier komt men op het Statieplein, waar de stoet gevormd wordt, doch waar met een weinig goeden wil, alles gemakkelijk zal van stapel loopen. De rijders volgen de Brusselsche straat, de Torenstraat, de Vlasmarkt, over de Dender- brug, de Groote Markt en de Kerkstraat. Hier wordt de vliegende kontrool gehou den, aan het Café de la Poste. De rijders moeten er hun rugnummer op geven. Wij dringen er nogmaals op aan, dat de rijders hier bijzonderlijk voorzichtig moeten zijn. Van Dendermonde, gaat het over Appels. Schoonaarde, Wichelen, en Schellebelle, naar Wetteren. Daar wordt eene vaste kontrool gehouden. De renners moeten er bun rugnummer laten stempelen. Dan nemen de rijders den weg naar Oom- bergen. voorbij de statie, langs Massemen, Bavegem en St-Lievenshautem. Te Oombergen, juist aan de plaats waar de baan op deze voor Aalst komt is eene vlie gende kontrool, waar do rijders hun nummer moeten roepen. Nu volgen zij de rechte baan langs Hille- gem, Borsbeke, Burst, Bambrugge, Erpe, en komen u.ao op den Gen Lachen Steenweg waar zij aan den Velodroom komen. De weg is dus Kim. Kim. Uur Aalst 1 0 0 2,15 Moorsel 6 6 2.30 Baerdegem 2,75 8,75 2^35 Dendermonde (vl. kontr.) 8,75 17,50 3,00 Wetteren (vaste kontr.) 17 34,50 3,40 Oombergen (vl. kontr.) 13 47,50 4,10 Aalst 13,5 61,00 4,39 De Onafhankelijken en de Be ginnelingen moeten beiden door Dendermonde en Wetteren. De rijders moeten dus goed opletten dat de GEELE PIJLEN in deze twee plaatsen alleen dienen voor de Onaf ha. kelijken en de ROODE PIJLEN voor de Be ginnelingen. Verder op den doortocht en in de andere plaatsen zijn het al geele pijlen. DE VOLKSSTEM zal geheel den koers volgen in een automobiel van het buis Frans Soanoghe, van Moehelen. Er zal- dus ook Lngs de baan, onderwege eene voortdurende kontrool uitgeoefond worden. EtQEOEOEELS^GE^J. IJERZELE. Soldalenbond. Onderrichtingen op 6,43 en 20 Oogst, 3 en 17 September, 1 October, telkens om 10 ure, in 't Patronaat, recht over de kerk. GEMEENTE WELLE. Verleden Zondag 30 Juli, is het alhier feest ge weest ter gelegenheid van het Vaandel, door Zijne Majesteit Koning Albert, aan den Omlsol- datenbond dezer gemeente geschonken. De heer Kolonel Buysse, vertegenwoordigde Z. Majesteit op dit feest/waaraan ïiog andere maatschappijen van Oudsoldaten deel genomen hraldc n. Wij iaten hier de redevoering volgen door den geachten heer Burgemeester van Welle uitgesproken, om den vertegenwoordiger Zijner Majesteit tc ver welkomen 't Is voor mij een waar geluk in onze zoo nede rige landbouw- en werkmansgemeente, in U, Mijnheer de Colonel, de vertegenwoordiger van onzen zoo teer geliefden VorstKoning Albert te mogen groeten, eu een hartelijk en innig wel kom te mogen toesturen. Dit vaderlandse!) feest geeft mij de gelegen heid hier in naam onzer ganschc gemeen fo te verklaren, hoe zeer wij Zijne Majesteit on her. leger genegen zijn, als zijnde de voornaamste waarborgen voor het behoud onzer vaderhu; ls>: Lo instellingen, en ik verhaast mij tevens er hij te voegen, als doorslaande bewijs dal 1 de-"Maten onzer gemeente zich als echte vaderlanders weten te gedragen, daar ik op mijn 23 jaren Burge meesterschap, nooit een livret heb moeien reeke nen, waar eene enkele veroordeeling was aange stipt. Zijn wij niet in staat grootsche en luisterrijke feesten te geven zooals ia zulke omstandigheden in vele gemeenten het geval is, toch, onder de plooien van dit nationaal vaandel, zinnebeeld der ware vaderlandschliefde, aarzel ik niet te ver klaren, dat bij iederen Wellenaar een har; klopt van waren Vlaming, van echten Vaderlander, die steeds met dankbaarheid de rechten zijner vader- landsche instellingen gebruikt, maar tevens ook met denzelfden moed zijne plichten van waren Vaderlander in alle moeilijke omstandigheden zal weten te vervullen. En gij Heeren afgevaardigden der verschillige maatschappijen van Oud-iSoldateu die het zich als eenen plicht aanziet,uwe oude wapenbroeders van Welle bij deze gelegenheid met uwe tegen woordigheid te willen vereeren, ontvang insge lijks mijnen vurigen en liartelijken dank voor uwe bijtreding. Wij durven verhopen dat wij allen van deze gezellige samenkomst op het Gemeentehuis eene goede en vaderlandsche herinnering zullen be waren ook is het als de getrouwe tolk van alle mijne medeburgers dat ik hier in deze plechtige vaderlandsche vergadering als katholiekeVlaam- sche Burgemeester mag uitroepen Trouw en heil aan Zijne Majesteit Albert Koning der Belgen en trouw aan onze Vader landsche Instellingen. Prijzen der Onafhankelijken 1® prijs 125 fr.2° pr. 80 fr.3° pr. 60 fr.; 4® pr. 50 fr. 5® pr. 40 fr. 6® pr. 30 fr. 7® pr. 30 fr. 8° pr. 25 fr. 9® pr. 20 fr. 10® pr. 10 fr. 11® pr. 10 fr. 12° pr. 5 fr. Prijzen der Beginnelingen 1® prijs 50 fr. 2® pr. 40 fr. 3® pr. 30 fr. 4® pr. 20 fr. 5® pr. 20 fr. 6® pr. 15 fr. pr. 15 fr. 8® pr. 10 fr. 9® pr. 10 fr. 10® pr. 5 fr. 11° pr. 5 fr. 12® pr. 5 fr. eene Buren koers, op Amerikaansche wijze, voor onafhankelijken gereden worden waar aan de volgende ploegen deelnemen Van Dorpe-Dehaen, De Ryck R.-Van Isterdaéle, Parmentier-De Blauw, Claes- Bneckman, De Ryck J.-Do Glercq, Otte A.- Jacob Benoit. De rijders eener ploeg, mogen elkander aflossen, waar en wanneer zij willen. I-ÏOF». AALST. Markt zeer vast, met prijzen gedu rig in opslag. De beschikbare waar is lieden ge- kwotteerd aan fr. 135 per 50kgr. en de Imp van 1911, leverbaar October-November, fr. 155 per 50 kgr. De vooruitzichten betrekkelijk den nienwen oogst, verslechten bij gebrek aan regen. Men be gint overal de gevolgen der aanhoudende droogte te merken. De twee eerste baaltjes nieuwe Imp, zijn aan do markt te koop aangeboden en verkocht geweest aan fr. 250 en fr. 275 de 50 kgr. PQPERINGIIE.De toestand der mavktblijft. vast men kwotteert heden de beschikbare hop, fr. 145 per 50 kgr. en deze van den nieuwen oogst fr. 155 per 50 kgr. De geweldige regen, in 't begin der vervlogone week losgebroken is zeer voordeelig geweest voorde plan ter ij en het is te wenschen dat nieu we regens de planten weldra nog meer komen verfrischen. HAGUENAU. (Alsace). Markt zeer vast, met steeds klimmende prijzen. De goede vooruitzich ten aangaande den nieuwen oogt verminderen van dag tot dag, tengevolge der droogte. BBYERN. (Nuremberg).De toestand der markt is zeer vast, en de prijzen stijgen dagelijks van fr. 10 a 15 per 50 kgr.De beschikbare waar is reads gekwotteerd aan fr. 325 per 50 kgr. De vooruitzichten bettrekkelijk den nieuwen oogt, verslechten meer en meer, ten gevolge der aanhoudende droogte, het roest neemt steeds toe en indien de regen nog langer vertoeft te vallen, zal de nieuwe oogst gansch mislukt zijn. SAAZ (Bohèmen). Markt zeer vast, met prij zen in opslag. De planterijen lijden erg door de droogte, het roesi verspreidt zich immer meer, en de bellen zijn in hunne verdero ontwikkeling gestremd de vooruitzichten verslechten van dag tot dag. LONDEN. (Engeland). De prijzen zijn zeer vast en de beschikbare waar ontbreekt schier heel en al. In sommige streken heeft het gere gend, doch niet genoeg in andere orden houdt de lievige droogte steeds aan, zoodat de plante rijen dezer streken hierdoor zeer veel lijden. NEW-YORK (Amerika). De vooruitzichten aangaande den nieuwen oogst-blijvcn goed, het snelbericlit 't welke wij gisteren, Zaterdag, ont vingen, kondigd echter eene vermeerdering aan van fr. 30 per 50 kgr. voor 't nieuw gewas 'leze opslag is toe te schrijven aan de groote aankoo- pen dezer laatste dagen verwezenlijkt. De hop 1911, le"°rbaar October-November is reeds ge kwotteerd fr. 200 tot 225 per 50 kgr. MARKTPRIJZEN Aatsff 5 oogst,Vardappelcn de lOOkilogr. fr. li.25 Boter de 3 kilos fr. 9,00 a 0,00 Rcotu boter dc kilo :'r. 3.1U Fiers de 25 r'r. 2,75 a 0,00; Ajuin de 100 kilos fr. 00.00 aViggens 't koppel fr. 65 a 85. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 189 klonten, wegende te zamen 1520 k. Compagnie Hollantfia, 15, Borgemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,10 per kilo. Brussel. Markt 4 oogstKalveren 230, prijs per kilo op voet fr. 1,10 a 1,40. Anderlecht. Te knop gestelde Schapen gedurende deze week 797. Kalveren 1452. Studie van den notaris VAN DE VELDE, te Ninove. Eene schoone, welgekende en gerieflijke hoeve, met woonhuis, stallingen, schuur en verdere afhangendheden, ruime kelders en zolders, schoonen boomgaard en tuin rond de hoeve, gestaan en gelegen te PoHaero, -bp hot Echelken, groot in oppervlakte volgens meting 92 aren 25 centiaren. Thans bewoond en gebruikt door do eige naars, de heeren Frans en Hippoliet De Sinet. Verders, volgens verlangen van den koo- per in pacht te hekomen, tien hectaren goede zaailanden en meerschen. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot de voornoemdo eigenaars of ter studie van den voornoemden notaris Van de Volde. 311

De Volksstem | 1911 | | pagina 3